ES -i BINNENLAND. name hukte N° 6051. Maandag 22 cd Dinsdag 23 Mul. 1893. Nieuws- en RS. U’S EZB TRICT een Lid 1VEBÜ itherij Koning z. erdam. en Zn. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ie 3 FEUILLETON aan bet advertentiën kan geschieden tot een nur des namiddags van den dag der uitgave. De inzending van groot aantal leden zal worden bijgewoond. Op 46-jarigen leeftijd ia aan de gevolgen van een cent en hier Fl, erkend. 34/35. ner, on- rovincie r blijven en )id bewerkt, afgeleverd toosten, Hnings- j wezen. warme velens- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25. franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. {Naar het Hoogduiteck.) VIL Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels h 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. een No. 73. verven van kkenook jnen, Tafel en gepe st uiles, Kan- r LEN srrrs. gelegen ia door GOUDSCHE COURANT. Do Raad der gemeente Zevenhuizen heeft de jaar wedde van den voor de school No. 2 te benoemen onderwijzer bepaald op f 660. hartkwaal overleden dr. G. J. Legebeke, hoogleeraar aan de Polytechnische school te Delft. De overledene was sinds 1883 aan die inrichting verbonden en had zich als een hoogst bekwaam do- cent in de wiskundige vakken doen kennen. Aan de leden is toegezondsn een memorie van toelichting tot genoemd voorstel. Daar het hier geldt een zaak van gewicht, is het te hopen dat deze vergadering door een groot aantal Uithoofde van het PINKSTERFEEST verschijnt de «Goudsche Courant", Maandag NIET. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. Het mond- en klauwzeer schijnt te Zevenhuizen thans geheel geweken; sinds fl April ia hier geen geval meer voorgekomen. i den Hofrad De Haagsohe correspondent van de Zutph. Ct. schrijft over het zich terugtrekken van prof. Pekelharing Zeer heeft hier de aandacht getrokken de brief van prof. Pekelharing, te Delft, voorzitter van het protest-comilé tegen de vonnissen in FHesland, waarbij hij verklaart, om geheel persoonlijke redenen uit dat comité te treden. De Deventer Opmerker toekent daarbij aan: «Zonder onbescheidenheid mag onder* De K. K. Centr. Kiesvereniging «Recht voor Allen", in het hoofdkiesdistrict Gouda zal Maan, dag, 22 Mei 1893, des namiddags te 6 uren, eene buitengewone algemeene vergadering der leden houden. Onderwerp van behandeling: De houding der Vereeniging bij de aanstaande Verkiezing van oen Lid der Tweede Kamer. De Heeren De Ras en Van Vlymen, Leden der Tweede Kamer, zullen de Vergadering by wonen. Maandag 22 Mei, 2e PinksUrdag, heeft te Alfen in den tuin van het hótel Rijnttroom van den heer C. J. de Wit een groot muziekfeest plaats, te geven door de Muziekvereeniging «Beethoven" van Alfen, Oudshoorn en Aarlanderveen. Verschillende ver- eenigingen, als uit Delft, Hilvefsum, Brielle enz. enz. nemen daaraan deel. GOUDA, 20 Mei 1893. Naar men verneemt, heeft zich hier ter stede ge vormd een tijdelijk centraal-verkieziogs-comité, dat zich ten doel stelt te ageeren tegen het ongewijzigde kieswetontwerp Tak. Blijkens achterstaande advertentie heeft dit comité tot candidaat voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal geproclameerd den heer J. N. Basten te Maarssen, oud-minisler van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Terwijl men in ons land van alles beproefd heeft om Sequah en zijns gelijken te bemoeileken, is in Engeland een zeer eenvoudig middel aangewend. Men heeft de vergunning tot den verkoop van aan accijns onderworpen artikelen beperkt toi daarvoor aangewezen gebouwen en van dat oogenblik af hield het reizen in een open rijtuig met de daaraan ver bonden vertooningen voor de agenten op. Dit werkt zoo nadeelig op de inkomsten van de Sequah-maatschappij, dat deze haar kapitaal lot de helft heeft merminderd. Waarschijnlijk zullen nu de agenten in landen buiten Engeland de schade trachten in te halen. «Wei, drommels ja, het is goed dat gy mij aan dat schrikbeeld herinnert!*’ Nennderscheidt sloeg zich, ten hoogste verschrikt, tegen het voorhoofd. «Een onmogelijk idee van het kind I Ik ben er nog van ontdaan, zooals zij mij den schrik op het lijf heeft gejaagd! Zij weet je ook zoo aardig en vrien* dolijk iets te verzoeken, ik zou den heelen boel mis* schien nog in de war gestuurd hebben, als gy my niet toegewenki hadtl O, Goseék, ik en brieven schrijven en dan minnebrieven, die den Hemel verteederenl De gedachte alleen doet my al geeuwen I Het is ontzettend dat Maria-Louize zoo sentimenteel van aard is en bovendien nog vroom ook. De ge- heele verlovings-geschiedenis houdt zij voor een zegen en beschikking des Hemels.” «En zult gij haar nu schrijven?” Goseck’s stem klonk zenuwachtig en ongeduldig. «Ik.... neen, ouwe jongen, hoe zou ik dat met mijn doorschoten hand kunnen doen? Gy hebt «ja” geknikt, nu kunt gy ook voor mij gaan zitten sohry- ven; ik zal dicteeren voor zoover ik tot zoo iets in staat benl” «Een aangename opdracht!” «Eustache, gij hebt de geheele saus toebereid, help mij nu ten minste ook de harde stukken inslikken! Ten eerste ben ik te ijdel om er met mijn stijve vingers op los te krabbelen, en dan, wat moet ik het kind eigenlyk schrijven?! In één opzicht meen ik het toch zeer goed met baar en ik wil wozenlyk alles doen om baar bet leven gemakkelyk en aan* Aan bekwame mannen heeft onze volksvertegen woordiging geen gebrek, maar hot parlementaire le ven schijnt op de harten een nadeeligen invloed uit te oefenen. Daarvan getuigt hetgeen de Haagsche correspondent van de Zutph. Ct. in herinnering brengt. 1 «Zooals men weet/ zegt hij, «is thans by de Tweede Kamer weder oen ontwerp lot wijziging van de pensioenwet aanhangig, die voornamelijk ten doe! heeft aan oude weduwen, die bij de nieuwe wet waren vergeten, alsnog een pensioen toe te kennen. Er is in de Kamer zeer op aangedrongen, dat ontwerp toch schielijk in te dienen, daar veel van bedoelde weduwen reeds zeer oud zyn en er anders allicht niet meer van «ouden kunnen profit oer en. Maar nu de minister Pierson eindelijk aan dien wensoh voldaan heeft, maakt de Kamer met de behandeling al zeer weinig spoed. Het is zeker al twee maanden geleden, dat het ontwerp in de afdeelingen is onderzocht, en nog is geen voorloopig verslag uitgebracht.* Wacht men misschien tot die weduwen, uit den aard der zaak hoogst bejaarde vrouwen, overleden zyn Het heeft er den schijn van. {Arnh. Ct.) kwam Maria-Ijouize volgde lachend on toen Goseck op haar toetrad om afscheid te nemen, zag zy hem met baar donkere oogon gelukkig en tevreden aan, en voor het eerst sprak zy weer tegen hem, dien zij d,en geheelen middag schuw bad gemeden. «Wat hebben ze hem allen lief! en wat valt het my mooielyk, om mij op zooveel geluk niet te verhoo- vaardigen I” Nog nooit in zyn leven was Goseck, de diplomaat en hoveling, om een antwoord verlegen geweest; maar nu werd hem de keel dicht geschroefd, hij boog het hoofd diep en eerbiedig als voor een hei ligenbeeld en zweeg. VIII. Donderdag 25 Mei e- k. heeft eene buitengewone algemeene vergadering plaats van de Kamer van Navraag, ter behandeling van het vroeger door ons medegedeelde voorstel der hh. J. W’. BeVkelbaoh v. I d, Sprenkel, L. ten Bosch en A. Wartena, tot uit- 1 breiding van den werkkring dier kamer. I De duisternis was al ingevallen, toen de heeren terugkeerden. In warme pelzen gehuld, met de kragen over de ooren getrokken, leunden zij behaag lijk in een hoek van het rijtuig, en spraken druk, schertsend en levendig over hun gewichtig bezoek te Hersabrunn. 1 «Dus zult gij veel met gravin Herff corrrspondee- ..n?” hiermede brak Goseck wel wat abrupt, het o._zeer opgewonden vertoog van zyn vriend af, die het rijner armen ging meer dan één pratende, lachende idee opperde, om geen verlovings- maar slechts de knlrattaoronzi» of redeneerende gestichtsdame, terwyl huwelyks-annonces rond te zenden, ten einde nog Mevrouw Körberitz van woede trilde, grooter effect te maken, «de bom moet plotseling .w - 1- Ar. tiintif irnman vnitunF iaat de «rattenvanger de stadspe uitgetrokken. De grijze kinderen 27) «Je kunt er van op aan, Louizetje, ik schryf eiken dag een elleniangen brief!” fluisterde de baron haar lachend in, terwijl hy overmoedig zijn blonden kne vel opdraaide en zich tot de meest verschrompelde en leelykste van zyn aanbidsters wendde, om haar met een stentorstem en uitgebreide armen toe te zingen «O, zie my niet zoo lachend aan, «Gij teed’re roos, gy jonge ree.” Er volgde een algemeen gegiljaloerschd opposi tie. gejubel, vleierijen en dwepende citaten, alles door De dolle jonker begaf zich naar zijn equipage; zooals eenmaal de «Rattenvanger” de stadspoort van Hameln was uitgetrokken. De grijze kinderen van Hersabrunn ren?’ drongen zich in zwermen om hem heenaan elk koketteerende c.-- de toegenegen Mevrouw Körberitz o- - en daar met haar lange vingers tusschenbeide uit de lucht komen vallen

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1