D. SittSOK Advertentiën. UKES-SASDOSTDIiS 1 MEISJE HF II1I BINNENLAND. Bultenl&ndscb Overzicht. 342Bt"S taats-loterij. Firma J. WHLTER, geld da wetenschap ran ééne partij? Hierin en ia nog vela andere dingen moat verandering komen voor de wet moeten allon gelijk rijn. Dat moet geecbieden, dan zullen de veranderingen geen storingen veroorzaken, maar ateed» meer zegen werken. Dr. Jonker van Dordt spreekt in de broobure die hij onlangs uitgaf over Joua, die kalm sliep, terwyl de zee boog stond «n bet sebip in nood verkeerde «Slaap niet, zoo riepen de scheepslieden hem toe, siet ge niet welk gevaar ons dreigt? Kn wy roepen a toeslaapt niet, ziet ge nirt dat de brandstof rondom ons steeds ophoopt. Wees niet al te gerust, maar voorkom door wijs en verstaudig overleg bet ergste. De slotsom is deze: De hoogere standen moeten neerdalen en afkomen tot de lagereer moet ver broedering en uitwisseling van gedachten en kracjiten tusschen die beide plaats hebben. De Kngeiscbe schrijver Morris zeide «Gy hebt de leiding en bet bestuur en wilt se niet missen welnu, maakt u ze delijk onmisbaar." God gaf zjjn gaven aan enkelen om ze dienstbaar te maken aan allen. Worde dit begrepen en gevoeld niet alleen door ben die tot kiezen geroepen zijn of zullen worden, maar bovenal ook door hen die zulleu worden afgevaardigd, dan zal er meer volkomenheid komen in ons parlement en wij allen zullen samenwerken met den Minister. Zoo ongeveer spr/k du heer Brummelkamp. Zijne rede werd met veel sttentio aangehoord en drie sprekers meldden zich aan om mot hem te debatteer». Na een pauze van tien minuten werd door den heer Derckson, voorzitter der anti-revolutionaire kiesvoreeniging, bet woord gegeven aan den beer Van Veelen. Deto zeide uit des Sprekers rede verslaan te hebben dat de socialisten buiten den stryd stonden, iets wat volgens zijn gevoelen een onjuistheid was. De kwestie zoover als zy nu was zou daar nooit gekomen zyn zonder bet optreden en aandringen der socialisten. Hij bad minister Havelaar hooreu op hemelen, maar wat had deze eigenlijk gedaan? Hij bad bij de overgave van den spoorweg den geldheeren nog een doekeurtje (een douceurtje werd waarechyulyk bedoeld) in den zak gestopt. Deu socialisten was het te danken (te wijten) dat de anti-revolutionairen zich heden een rose manteltje hadden omgehangen, dat wéinig anders was dan een verkapping want by do sohoolkwestio hebben zjj de oplossing niet verder gebracht, dan voor hentelve noodig wat. Kinderen van socialisten eu anarchisten zyn van de voorrechten aan anti-revolutionairen ver leend nog steeds verstoken. Minister Tak heeft vol gons dun heer Vau Veelen geen woord gehouden. Durft hy het kiesrecht de hoeksteen van het staats gebouw noemen? Waarom beeft hy zyn werk dan niet nog meer uitgebreid? De anti-revolutionairen beweren dat er geen uitgezogeuen zyn. Spreker weet wel beter ou hij zou willen weten of het noodig ia dat er armen en ryken zyu. En de armen worden verdrukt en vertrapt. Dat kan Waddingsveen getui gen, waar twee socialisten de deur werden uitgezet omdat zy met elkaar sprakenen het was in de pauze. Verder debiteerde ©preller eeq, paar aar- dighodon over de geldmannen en zeide van het voor geslacht dat tegen Spanje streed, gjffltf-d te hebben dat het opstaan tegen de gestelde machten, zier goed kon verdedigd worden. Wat Fllips II onze, wettige beer niet? Spreker wonsohte bet Hesreoht uitgebreid te zien in sociaal deroooratischen geest eu het privaatbezit afgeaohuft. De heer Dercksen liet den hamer vallen, waarmee hij zeggen wilde dat de 16 minuten dto aa® elk debater zoadgn gegeven worden, voorbij weren. Hierover ontstond een kleine wflosdentasseling. Daarna bekwam de Heer Donlwr "het Kroord, die zich niet begrypen kot^, hoe het Kamerlid Haiti ooit geprezen kon worden, tfoerat g«^ Held- de vertegen woordiger der arbeiders? Eon mooie arbeider, die kapitalisten kapitalen in den schoot werpt. Wiltoon de Zwyger was voor hen een rebel die het van God ingesteld gezag weerstond. (Hierin schuilt- ironie). Volgens den heer Donker kwam in de eerste plaats kiesrecht toe aan de bedeelden de bezitters hebbeu er minder behoefte aan. Het jammer dat anderen uitspraken over bot 'niet bestaan van een contract tassohen patroon en werkmau begreep hy niet. Als het gezag'dan toch van God ia ingesteld, waarom ■ouden de arbeiders zich dau ook niet naar Gods wet laten ranselen door de kapitalisten? Zy zyn immers met gezag en bezit door God gezegend Als derdo debater trad de heer Grootendorst op, die in weinige maar ernstige noorden deu spreker dankte voor de toeliohting en hot y veren voor ecu wet van een liberaal Minister, van wielt de referent ■aker ovenver verwyderd stond, als hy zelf vaa den referent. Toch, hoe datklmir voor het gehoorde, kon cfo heer Grootendorgr met het gevoelen des sprekers omtrent de oooperitie niet medegaau. Was Nederland door den middelstaud niet groot gewor den, eu zou samenvoeging van krachten dit uietal- tyd blyven doen De heer Dercksen nam even het woord om het strooibiliot BatUri te bespreken. Hy noemdo het eeu pamflet en bed zich geërgerd aau de leelyke geheime beschuldiging die er zit achter de woorden „Dt heer Battert vreett God en eert het koningtkui» en hierin stood hy niet alleen. Hij drong er op een dat de sehryver van dit geschrift in debat sou komeu of een der onderteekenaars ten minste. Daar dit niet geschiedde oordeelde hy hen minder dno socialisten, die althans ook durven zeggen wat zy deuken eu schrijven. Daarna begon de beer Brummelkamp zfln dupliek. Hy blijft Havelaar steeds eerbiedigen als era man vsu groots verdienste, weerlegt met weinig woorden de spoorwegkwestie en bewyst nit ten intiem ge sprek, dat hy nog onlangs met iemand daarover had, dat deze zaak zyn roem nimmer zal verkorten. Hij erkent dat de socialisten deu stroom naar de uit breiding van bet kiesrecht hebben voortgod reven, zeker wel iets sneller dan deze zonder hen zou gegaan zijndoch het vaderschap ervan komt hen niet toe. Bij eenig nadenken zullen zy zelf dit mooten toe stemmen. Wat de schoolkwestie betreft en het vrije onder wijs ook voor de kinderen der socialisten mogen zy zich niet gelijkstellen met de anti-revolutionairen. Hebben zij als deze scholen opgericht Neen Dan moeten zij eerst doen wat gene deden en dan pas zullen hun eischen billyk zyn. De heer van Voelen moet dan ook krachtens zyq beginsel veeleer voor het neutraal dau voor het secte onderwijs zijn. De heer Brummelkamp noemt de socialisten con sequenter dan Held. Held bleef staan, zy gaan door. Zyn gevoelen omtrent het privaat bezit vorschilt met dat van den heer van Veelen. Niet omdat het voor deu bezitter zoo «plezierig" ia te bezitten, zult' gy het zyoe eerbiedigen, maar omdat God gezegd heeft t «Gy zult niet stelen." Waar menschen wetten maken veranderen en verbeteren wy, omdat de beste wetgever falen kau, waar God de Heer zijn «Gy zult" en «Gy zult niet" laat hooreu, daar bui gen wy het hoofd en zwygen. De heer Brummelkamp vraagt don heer van Veelen inlichtingen omtrent het door hem gevoerde debat te Waddinxeeen, dat niet tot een oplossing kwam. Men soheen elkaar niot begrepen te hebbende heer van Veulen zou bij een eerst volgende ontmoeting een besohuidiging bewyzun door hem tegen spreker uitgebracht, doch scheen daartoe niet te willen qf te kunnen overgaan. Spreker verzocht aan zijn Ce- geustander het er niet zoozeer op toe te leggen om hem tegen te spreken, dan wel hem te helpen tot de verkrygiug vau datgene waarnaar zy beide streef den. Er is gezegd dat Held geen werkman ia. Na tuurlijk niet. Held zelf zou dit beden zelf nirt meer zeggen. Maar hy is tooh de afgevaardigde der werk lieden en ala ge aan de vele arbeiders vraagt of ook zy mede doen in bet werk der regeering dan zullen zy u wijzen op hem eu zeggen«dat ia onze man hij spreekt voor ons alleu." De Roomscb-Katlioliek gelooft met ons dat het getag uit'God is eu evenals wy Zal hy het om Gods wil eerbiedigen. De groote vertegenwoordiger der Katholieken is Dr. Sohaepman zyn liefdo voor ons vorstenhuis, dat hy zoo vaak in zyn roerend schoone taal bezong, is onverdaoht*en ieder kent hem alz eeu eohte Oranjeklant. Over de bedeelden die in 't bijzonder kiesgerech tigd moeten zyn, door den heer Donker besproken, zal de spreker zwygen. Hy merkt alleen op dat wy rare diugen beleven. Lezeu en schrijven en ooöpereoren zal de spreker laten rusten. Wat er gezegd ia van onze voorvaderen en hun stryd'tegen Spanje bewyst maar al te zeer dat de apreker geen diepe studie van de goachiedenia gemaakt had. Onze voorvaderen waren geen pro testanten iy werden het. Revolutionairs waren het allerminst, dat weet ieder die geschiedenis ieerd*. De lioogere standen zyn de rentmeesters en op hen rust dau ook groote verautwoordelykheid. «Eigen Hulp" doet het kapitaal ophoopeu eu tegeu haar valt niet te coocurreeren. Moet du wiukelatand ten ilotte verdwijnen? Ia de wet er niet om allen te beschermen, vooral den kleinen, omdat deze meer dau de groote bescherming noodig heeft? Is het volk niet een lichaam en is het lichaam niet het beeld van ons maatsohappelyk leven? Waar één lid lydt, daar lydt het gansche lichaam. Ala wy voor eeu wond aan voet of hand deu geneesheer ontbie den, zouden wy dan ook geen genezing zoeken waar een deel der maatschappij lijdende is? Voor ieder dan hetzelfde recht, dezelfde wot, dezelfde liefdoook ook het redbt mede stem tc hebben in de zakeu der regeering. Hiermede was de avond voorby en wy twyfelen er niet aan of menigeen ,was tevreden zijn ureu zoo nuttig en aangenaam te hebben doorgebracht. Doch niemand vermoedde dat het uagereobt zoo weinig in overeenstemming zou zyn met de schotels die wureu voorafgtfcaau. Men kwam weder terug op de kwestie vau Waadinxveen. De heer Jongenburger, voorzitter der Ant. Rev. kiesvereeniging aldaar, zeide geen bevel aan de politie te hebbeu gegeven tot verwij dering der twee socialisten, hetgeen de heer van Veelen zeide, dat wel het geval waa. De heer Jongenburger bleef ontkennen totdat de heer Derck sen op het idee kwam den heer H. A. C. Brinkman, die er by tegenwoordig waa geweost, tot getuige te roepen en te zeggen wat er van de zaak was. Deze zeide, dat bij de verwijdering der socialisten uit de zaal het bestuur, dus ook de Hetfr Jongen burger, in de zaal zelfs niet aanwezig was, zoodat deze al heel moeilyk dit bevel bad kannen geven. Toen.... wie wit zeggen wat er toen gebeurde? De beste verslaggever staat verlegen als hy dit be handelen moet. Met eeu gelaat bleeker dan dat *aa een doode, met oogen die vlammen schoten sprong do heer van Veelen overeind. Dreigend richtte ky den vinger naar den heer Brinkman, terwijl de woorden «dat lieg je," «je bent aan de eerste leu- geu niet gebarsten" snydend en gillend bij afwisse ling werden gehoord. Nooit of nimmer heb ik zulk een gelaat gezien, tenzij in de geïllustreerde «Inferno" van Dante. Met geweld van don hamer moest de Voorzitter een eiuue maken aan dit ten deele grappige, ten dooie treurige tooneel en welk eeu indruk het op my en zeker op my niet alleen maakte, toen de voorzitter, hier dadelijk bovenop, de vergadering sloot in den naam des Heeren Ure reu laat jk aude- ren raden. GOUDA, 27 Mei 189». Eenigen tijd geleden verdween de naam van den beer Bennet, als eigenaar van het hoofd vaa den New- York herald. Het bureau Reuter vond hierin aanlei ding om een bericht in de wereld te zenden, waarin werd meegedeeld, dat de beer Bennett tyn blad voor de belachelijk kleine snm van 2 millioen dollars aan een maatschappij zou hebben verkocht. De heer Bennet, van oordeel, dat het noemen van dit betrek kelijk geringe bedrag de winsten toch van het blad zijn groot genoeg om aan eeu tienmaal grootere som een goede rente te verzekeren aan kwade bedoelingen moet worden toegeschreven. Hij heeft dan ook van Reuter de terugneming van het bericht geëiaoht, de maatschappy anders dreigende met een proces. De New-York Herald zelf deelt thans mede, dat de heer Bennet van zyn eigendom eene coöperattievr veroeniging wil maken, waariu var. stonde af au alle medewerkers, redactie, administratie, zettery, van den eersten redacteur tot den minsten loopjongen bun aandeel zullen hebben. Hiermede geeft Bennet op zyne wyze eeu antwoord op het gerucht, dat hij zyn blad voor enkele mtllioenen zou hebben verkocht. Het behoort hem, Bennett, alleen toehij heeft het voor de waarde van één dollar, van zijn vader, den stichter gekregen, ei hij meent er op geen andere wyze over tc mogeu beschikken door wat hem eeu dollar gekost heeft te schenken aan hen, wier arbeid het feitelyk lot iets van zoo groote waarde heeft gebracht. In Suriname heeft men nog 69.800 postzegels van 10, 1*1.600 van 12'86.000 van 16, 87.600 vaa 20, 106.000 van 26 en 70.700 van 30 ct. met het portret van Koning Willem III. Hoewel die voor raad met de kopjes van de kleine Koningin, met het gevolg dat er al lang weer andere met het por tret der inmiddels meerderjarige Koningin zullen zyn, alvoreus de oerste der editie van 1892 ia gebruik zullen zyn genomen 1 De N. Sarin. Ct. geeft, om uit dien dwazen toe stand te geraken, in overweging, de oude zegels te overstempelen, wat er bovendien eea eijtra verzante- laarswaarde aangeven zal, zoodat zy spoedig zallen zyn verkocht^wat aan de Koloniale kas een bate van 13,000 zou opleveren. De oorsprong van die wals. Een Afrika-reiziger, die zoo bescheiden is zyn naam te verzwijgen, heeft de oorsprong van deu wals ontdekt. Hy verzekert dat iederen morgen by zons opgang de struisvogels zich in groepen verzamelen en eene regelmatige gracieuse beweging beginnen, die niets anders is dan de wals. Het is thans duidelijk, waarom Strauss zich ge roepen gevoeld heeft om de uitstekenste» walacotnpo- nist 'te wordeu. Door doo'AW. Slcger^cnd, gevestigd te veuhege, U san H. M. ilo KoStagm-Kegentc» oen adres gericht, waariu ey eerbiedig aewiritigeo op: lo. op het invoeren eener algemeene Ry «keur. 2o. op het tot stand komen der wet, bedoeld by art. 6, der additioneele artikelen der Grondwet, op dat blqke of de veehouder, de slachter, of de tot eene dezer beide bedrijven belanghebbende al of niet behoort tot beu, die wegens vernietiging of waardevermindering van het hun toebehoorende scha devergoeding kunnen krygen. So. Zoolang de wet tub 2o. genoemd niet bestaat, alsdau dergelijke wettelijke bepalingen vut te stellen, waardoor niet alleen by onteigening of vernteteging onder formeele onteigening, maar ook by waarde vermindering ten gevolge van de plaatselijke keurin gen, sehadevergoeding zal worden gegeven, en zulks zonder dat bet noodig zal zyn om daarvoor de ge meente-besturen of andere autoriteiten in rechten aau tc sprekon. Hoe komen de beroemde weefsels, die als Gobe lins bekend zyn, aan dien naam De fabriek, welke thans nog te Parijs bestaat, is ruim drie eeuwen ge leden gesticht door Jehan Gobelin uit Reims, maar vit geen weverij. De Gobelin's waren niet wevers our ververs en baddeu als zoodantg een grooten num. In 1662 verplaatste Colbert naar die fabriek de weveryen, welke reeds meer dan een eeuw laug ia 1630 te FontainebUau en later in verschillende werkplutsun te Parys, van staatswege gevestigd waren. Daar arbeiddeu vooral Vlaamschc wevers, die meesters in hun vak waren en voor de Fransche fabriek werden aangeworven. In 1656 staakten de Gobelens hun ververy en kort daarna werden hun gebouwen voor het weven der beroemde tapijten en behangsels ingericht. Maar de fabriek werd nog altyd nur hen genoemd, ofschoon zy zeiven nooit een weefgetouw aau het werk hadden gehad. In 1667 stelde Lodewyk XIV de regeling vut van de Manufacture de* mêublet de la Courontie aux Gobelin» zooals de officieels naam luidt en sedert is de in stelling trots alle staatkundige veranderingen, blyven bestaan. De eerste directeur was de schilder Lebrun. De tegenwoordige directeur de heer Gerspaoh heeft thans een zeer fraai werk over de geschiedenis der Gobelins uitgegeven. Daaraau zijn bovenstaande bijzonderheden ontleend. In do gisteren avond gehouden vergadering der Brusselsche Association libérale werd na leveudige disoussiën rene motie aangenomen, waarbij de leden dor radicale linkerzyde worden gelukgewensoht met hunne houding in den herzieningsstryd, en de wen- schelyklieid wordt te kennen gegeveu eoner reorgani satie der progessistiache party voor de aanstaande verkiezingen. Durmede is 'de eendracht hersteld tusschen al de fraction der Association libérale. In de Kumer interpelleerde de radicale afgevaar digde Feron de regeering over de uiisetting »an Basly en Lamendin. Wel-is-waar keurde hij het ge drag vau deze afgevaardigden tydens de troebelen un de grens af, maar hy vond dat de regeering on handig te werk waa gegaanzy had vau Basly er. Lamendin zooveel notitie niet moeten nemen. De minister vnn justitie verdedigde zyn recht om over de grenzen te zetten wien hy wil, zonder dat het Parlement daarop oontrdle heeft uit te oefenen. Basly en Lamendin hebben zich vergrepen un Bel gische onderdanen. Met 76 tegen 20 stemmen keurde de Kamer de genomen maatregelen en de verklaringen der regee ring goed. Dertien leden onthielden zich vau stemming. Behalve in Silezië eu Baden vertoont de scheuring in 'de centrumparty zich nu ook op dreigende wys in Westfalen. Zooals wy reeds mudedeelden, heeft een der leiders, baron Von Schorlemer-Alst aan het hoofd der Westfaalsche Boerenparty, een verkiezings manifest ten gunste der legerwet uitgovaardigd. Af- zonderlijko candidaten zulleu worden voorgesteld. De olericale Germania merkt op', dat in bijzondere kringen bekend was, dat de heer Von Schorlimer reeds sinds vele jaren een tegonstander van Wind- horst was. Wat de vroegere tegenstanders der regeering, die zich nu weder by haar aansluiten, verwachten, blykt tut den loop der zeer rumoerige vergadering van leiders der centrumpartij, die Woensdag to Münster werd gehouden. Toen het steMen van een candidaat ter sprake kwam, hield baron van Schorlemer eene rede uit naam van 150 aanhangers uit de landbouw districten. Hij verklaarde dat de landbouw bevorderd moest worden. De handelsverdragen met Oostenrijk en Italië hadden den landbouw zeer zeer benadeeld en thans stoud een nieuw handelsverdrag met Rus land te wachten. De rechten op agrarische produc ten mochten niet verder verlhagd wordeu. Als in het verkiezingsmanifest van het Centrum gezegd wordt, dat de zorg voor don landbouw een erfgoed is vau hot Centrumaan willen de landeigenaars ook ein delijk eeus «boter bij de visch" zien. Toen ten slotte de vergadering Von 8chorlemer,s voorstel om, behalve de <2 agrarische afgevaardigden nog twee andere te kiesen, verwierp, verklaarde Von Sehorlemer uiet meer ia staat te wezen, zyne mede werking te verleenen en verliet, met eenige andere heeren, de zaal. Het uittreden van Von Schormolor ia van zoo groote beteekeuia, omdat alle agrarische elemeuten by de clericalen eu oonservatieven, die hun steun aan de regeering wel willen verleunen in ruil voor be scherming, zich om hem zullen verzamelen. De adel en hoogere geestelijkheid schaart rioh aan zyne zyde en dieper wordt zoodoende de kloof tusschen het aristocratische en bet democratische deel van hot Centrum, die alleen Windhorst bijeen kon honden De Engelsche Minister Bryce hield eeu politieke rede te Aberdeen. Hy beweekde, dat by mecschen- heugenis nooit eeu Regeering zoo door haar party ondersteund was, als het tegenwoordige Ministerie, dat steeds poogde de beloften te vervullen, die by de algemeene verkiezing waren gegeven. Het Ka binet bad al de voorspellingen van zyn tegeustan- deis te schande gemaakt. De Minister ontkende, dat .de Engelsche en Schotsche leden der Gladsto- niaansche party de Home-Rule-quaestie moe waren. De middolon om mogelijke willekeur vau het Iersche Parlement te breidelen, waren drieledigten oerste, het feit dut elke wet, in overeeustemmiug met de regeling der Home-Rule quaestie, ongestraft kou worden overtreden ten tweede, het veto van den Onderkoning; ten derde, de macht van het Rykt- parleuient om elke onrechtvaardige wet van het Home-Rule Parlement door een Ryksbesluit krach teloos te maken. Ten slotte prees Bryce de Iersche leden, de anti-Parnellisten, eu verklaarde dat de standvastige oppositie tegen Homc;-Rute voortvloeide uit de vrees der conservatieven voor de wetsontwerpen die daarop zouden volgen. De Nationale Liga hield te Dublin eene vergade ring, waarin de houding der anti-Purnellisien, die geweigerd hadden goed te keuten het Parrellistische amendement, waarbij in plaats van «Wetgeving" (Legislature) de woordeu «lersch Parlement" in de Home-Rule-wet zonden gelezen worden, scherp word gelaakt. De heor Harrington bracht de quaestie der uitgezette pachters ter sprake en zeide, dat het al lang geleden was sedert het onooodige, onredelijke en schijnbare onderzoek naar den toestand der uitge- zette pachters had plaats gevonden eu toch kon men niets bespeuren dat op een vervulliug hunner oischen geleek. 1 Uit Tirnova wordt gemeld, dat in het adres der Sobranja aan vorst Ferdinand, dezeu eu zijn regeering dauk en hulde worden gebracht foor de verdediging der nntionale belangen. Door 'a vorsten huwelijk is thans de grondslag gelegd voor een krachtige na tionale dynastie, welke het vaderland tal waarborgen tegen gevareu en een bescherming zal zyn tegen aanslagen op de onafhankelijkheid en het zelfbestuur des lands. De vertegenwoordigers van het volk, zoo wordt verder in het adres gezegd, zulle£Éti}un aandacht wijden aan de grondwetsherziening, en slechts het oog houden op het welzijn van land en troon De meerderheid der Noorsche Storthing blijft by haar verzet tegen den koning. Dit bewyst de aan neming van het voorstel, «dat hut bosluit van de Storthing tot hel instellen van een eigen consulaat wezen voor Noorwegen, vóór het einde van hot loopende jaar door den koning uitgeroerd moet worden." Het is e» merkwaardige strijd. Volgens een correspondout der Frank/. Ztg. willen de radica len niet het koningschap afschaffen, doch alleen de ontbinding der Unie. Zij willen een der zoons van deu Zweedschen koning behalve de kroonprins Karei, Oscar en Eugenius tot koning vau Noor wegen uitroepen. Prins Karei valt niet in hun smaak, dus willen zij kiezen tusschen Oscar, die door zyn huwelijk met mej. Ebba Miinde van zijn rechton af stand deed en Eugenius, een zeer eenvoudig Parysoh schilder. Maar kouing Karei is volstrekt uiet geneigd af stand van den troon te doen. In Spanje is de crisis opgelost. Doch de conser vatieven kondigen een hurdnekkig obstructionisms aan. In Italië ziet het er nog minder goed uit. Jloe ook het ministerio-Giolitti hervormd wordt, de Senaat schijnt besloten aan de progressistischo regeering haar steun te onthoqAm. 6e Klasse. Trekking van Vrijdag 26 Mei 1893. No. 17616 100U. No. 5641, 5892, 11217, 19221 en 19222 /200. No, 3277, 3509, 3770, 4*22, 6622, 8612, 9190, 9850, 16538 en 18268 100, Prijzen van 70. *5 2756 5640 8038 10211 12979 16270 18370 1*2 2770 56*3 8086 10271 J&069 15881 18421 377 308* 5666 8123 103*6 131*9 1638* 10517 5*2 8168 5716 8156 10535 13155 15*28 18569 586 3188 5749 8167 1065* 13262 15**9 18758 597 3293 593* 8271 10593 18267 15*71 18828 7*7 8302 59*9 8321 10656 13982 1561* 18655 791 3321 6039 8335 10920 13328 15623 18875 795 3*3* 6178 8670 10931 13333 15865 18877 815 3551 6197 8582 11097 13378 15961 18885 8*2 3575 6238 t773 11115 13*1* 1601* 19020 893 36*7 625* 88*8 11169 13*90 16089 19087 962 37*8 6332 8873 11215 1351* 16*18 19212 96* 3754 6356 8957 1125* 18537 16537 19875 1063 *012 6602 8966 11*57 18967 16862 19503 1088 4022 6630 906* 11*79 1*0*6 171*5 196*8 1142 *301 6635 910* 11678 14126 17192 19551 1170 4315 6666 9197 11689 1*217 17304 19676 1277 *892 6722 9262 11800 1*232 1783* 19689 1332 4*12 68*0 9362 11872 1*233 17356 197*1 1373 4622 6854 9388 12068 1*346 17858 19968 1385 *743 6981 9393 12107 14359 17393 19976 1670 4974 7221 9*6* 12137 1*512 17400 19978 1678 5041 7222 9476 12160 1*697 17*68 20161 1915 5148 7308 9507 1217* 1*755 17801 20201 2051 5151 7321 9658 122*3 1*77* 17951 20276 2099 5227 73*7 9832 12272 14867 18112 20283 2170 52*3 788* 98*3 12*21 1*978 181*1 20329 2191 5328 7*99 9987 12*23 1*995 18212 20375 2657 5434 7822 9997 12576 16U2Q 182*7 20*81 2561 5561 7880 10001 12639 15073 182*8 20**6 2722 5567 7987 10135 12815 15091 18288 20817 27*5 6599 Burgerlijke Stand. GEBOREN j 25 Mei. Jacobns, ouders C. van Eyk en J. de Bruin. OVERLEDEN 25 Moi. A. Bras, wed. W. Paling, 79 j. ONDERTROUWD 26 Mei. H. Laurier, 20 j. en A. M. Boere, 19 j. J. F. de Vroom, 26 j. en A. van Reede, 28 J. W. Janssen, 32 j. en K. van Sobaik, 21 j. Haastreoht t OVERLEDEN Geertrui Vergeer 60 j. GETROUWD: A. Moous uit Gouda ou A. A. van der Sprong. ONDERTROUWDJ. de Lange en A. Kompeer. Moordrecht GETROUWD: 20 Mei. D. van Dam en L van Jeveren. 26. A. van Kranenburg eu C. de Jong. GEBOREN 21 Mei. Coruelis Johannos, ouders J. Vermeer en C. C. Wischmeyer. 28. Lena, oudera T. Hoogendoorn en C. Vis. 24. Wilhel- mins Cornelia ouders A. P. van Velde en M. de Jong. OVERLEDEN: 24 Mei. A. Bikker 13 m Befallen fan een Zoon, N. D. D« JONO echtgenoot» fan De. CORNELIS M. de JONG. 8-Gravenhage27 Mei 1893. bericht zyne Clientèle de ONTVANGST der echte Engelêche Marine Cheviot f VOOE van 120 Centim. breed, per El 93 Ct. Specialiteit in CORSETTKN. ON DERGOED foor Dames en Kinderen kousen, Handschoenen enz. GEVRAAGD in een Klein Gezin boven de 18 jaar, gedurende dageljjks eenige uren en des Zaterdags geheel. Adres onder No. 2275 aan het Bnrean dezer Courant.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 4