lis. IER AAT, tvivs. I SS 1893. N° 6061. BINNENLAND. Zaterdag 3 Jool. Gouda. 1 FEUILLETON. '14, i: irukte en Zn. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, i' d Ahoaderljke Nommer. VIJF CENTEN. De inzending van advertentlfin kan geschieden tot «én uur des namiddags van den dag der uitgave. j enwn. kan Zoon n Dniteche Leiding van den men der i denbo- perstraat lam, met n de leu- (Ntutr bei Hoogdttitech.) X Door het gerechtshof te ’s-Gravenhnge werd giste ren arrest gewezen in de zaak van den minister van GOUDA. 2 Juni 1898. De Staats ct. bevat de statuten der vereeniging Providentia te Gouda. E oliën leren JDERS van 7en JUNI st raadhuis lEGEH, i neven- aimuren in Gouwe grachten, en bij de n de Ge- i 1893. n het bo de draai- t herstel de hard- door GOUDSCHE COURANT. waam n te beko- tegen 75 or deu Ge- A D V EK T E N T1 E N worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschpnt. Een driejarig jongetje van G. T., te Berg-Ambacht, viel van de waterstoep irt eene sloot, nabij de wo ning. Niemand was er bij tegenwoordig. Toen en. kele minuten daarna de moeder haren lieveling in het water zag liggen, voorover, begon zy yselyk te gillen. Hierop schoot haar ruim zesjarig zoontje toe, dat, zonder zich te bedenken, onm id dol lijk midden in de sloot sprong en zijn broertje, dat reeds bewus teloos en blauw was, het leven redde. Thans hebben de Antirevolutionairen het in hun hand, om Bastert ook bij de herstemming te weren. En o. i. zou het een verspelen van zijn invloed zijn, indien zij die kans ongebruikt lieten. Naar goede regelen van tactiek althans, moeten de kiezers van Brummelkamp bij de herstemming op Valette gaan. De Standaard schrijft het volgende: Gouda. De stembus van eergisteren gaf aan de tegenstan ders der Kieswet de volle nederlaag. Bastert -was als hun man gecandideerd, en van de 2209 st nmen, die uit de bus kwamen, verkreeg hij er maar 815. De beide voorstanders daarentegen van «finale kiesrechtuitbreiding nu reeds”, ontvingen van 712 -J- 675, d. i. van 1387 kiezen, een bewijs van adbaesie. Dit ia natuurlyk de hoofdbeteekenis van den uit slag. Dat nu onze candidaat 88 stemmen te weinig had, om den heer Valetto achter zich te krijgen, doet ons wel leed, maar is niet te verhelpen, en doet er bij een verkiezing, die alleen om de Kieswet liep, ook minder toe. Dat Bastert, aanbevolen ah een «man die God vreest”, ons kiezers zou ontfutselen, was te voorzien. Maar alleen zoo Bastert gekozen ware, kon men van een nederlaag spreken. Men verwondert er zich vaak over dat nog altyd lieden slachtoffers worden van de overbekende kunst grepen der kaartspelende «kwartjesvinders" en moet dus tot de slotsom ‘komen dat de bedrogenen men- sohen zy’n die nooit couranten lezen of ze niet kun* nen lezen. Wat te denken echter van oen student, die te ’s-Gravenhage in een koffiehuis op denzelfde onnoozele manier lOOkwyt raakte? Evenals zijne voorgangers is hij oumiddelijk na zijn verlies naar de politie geloopen om te gaan klagen, iets wat in den regel in zulke gevallen niet baat. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25. franco per post 1.70. Gisterenmiddag is een bokkenwagen, waarin een paar kinderen zaten, in de Willens te water geraakt. Gelukkig zonder ernstige gevolgen ua zich te slepen, werden allen spoedig op het drooge gebracht. W) Wee my, dat ik een zwakke vrouw ben, krachte loos en nutteloost een overbodige schaduw I” En met een moedeloozen diepen zucht van vertwijfeling viel zij op den stoel voor het portret neder, niet wetende^ wat te beginnen, beangst en ten prooi aan hevige smart. Plotseling bemerkte zij naast zich op een marmeren console een opengeslagen boek, waarop op nog al in *t oog vallende wijze een roode roos was nedergelegd. Werktuigelijk, nam Maria-Louize het boek ter hand, een passage op het opengeslagen blad was aange schrapt, zij boog voorover en las«Aan wien zou men zich mot meer gerustheid kunnen toevertrouwen, 5voor wien liever het hart uitstorten, van wien zou men meer deelneming, meer medegevoel en ongehui chelde liefde verwachten, dan van een liefhebbende en edele het volgende woord «Vrouw” was door geschrapt on daaroverheen het woord «Vriend” met vaste hand geschreven. Het was Goseck’s handschrift. Een nieuw bewijs van zijn goedheid en zorg, dat Heden morgen ten ongeveer 8 uur is de heer F. W. E. op Stolwijkersluis in elkander gezakt en was voordat er geneeskundige hulp was bygekomen, die onmiddelyk werd ingeroepen, reeds overleden. een gevoel van groote dankbaarheid in het hart der jonge vrouw opwekte. Mot een door tranen verduis terden blik las zij verder tot haar oog plotseling viel op de zinsnede: «De vrouwen maken van de man nen, wat zij maar willen. Moeten de mannen dus groot en deugzaam worden, dan is het de vrouw die hun leert wat grootheid en deugd is.” Rousseau. Daar stond het, zoo eenvoudig en duidelijk, de won derspreuk, die in één enkel oogsnblik een eind maakte aan allen twijfel en verwarring, die als een zon op vlamde, in de duisternis van haar hart, om als een stralende ster den weg te wijzen, dien de weenende oogen niet vermochten te vinden. «Zoo leert de vrouw hun wat grootheid en deugd is!” zeide Maria- Louize zacht, en met verheerlijkten blik vouwde zij de handen en zag naar het portret van haar echtge noot op «Nu weet ik, Olivier, waarom God mij aan uwe zijde heeft geplaatst, nu begrijp ik de zware en moeielijke taak, die ik te vervullen heb, en au zal ik moedig den weg bewandelen die over doornen en steenen toch tot het doel leidt I” Hoog opgericht stond zij daar, een ernstige en wonderbaarlijko goedheid straalde van het reine voor hoofd, dezelfde offervaardigheid en hetzelfde vrome godsvertrouwen, waardoor de blik van een martelares wordt verhelderd, die bereid is om het doornenpad vol leed en smart te betreden. Buiten op op straal schreeuwden een paar voorba- rige stemmen «Nieuwjaar INieuwjaar 1” en Maria-Louize legde haar hand op het kalme, rustig Zooals gemeld is, werd Dinsdag jl. Otto Werner, oud 87 jaar, pikeur van het hippodrome van Wolff te Heerenveen, in hechtenis genomen wegens zware verwonding vim den stalknecht A. P. In een buiten gewone zitting van de rechtbank werd deze zaak reeds ’s anderen daags behandeld, daar de beschuldigde, die met het hippodrome vertrekken wilde, afstand had gedaan van den termijn hem na de dagvaarding bij de wet toegekend. Ter terechtzitting bleek, dst W. den verwonde met eene mestvork zoodanig ge slagen had, dat de tanden der vork braken, terwyl het bloed uit de wonden stroomde. Een tweede slag was door eenen der omstanders, die de vork vastgresp, belet. De beschuldigde bekende volmondig, doch beweerde, dat de tanden der vork reeds gebroken waren. Het O. M. oischte schuldigverklaring aan zware mishandeling en veroordeeling van denaange^- klaagde tot 4 maanden gevangenisstraf, De recht staande hart. Ja, een nieuwe jaarkring en een nieuw leven vangt aan, het afgeloopen jaar moet voorby en vergeten zijn 1” Toen madame Verdan hare jonge meesteres in de kamer terug riep zag zij verrast het lieflijke gelaat aan, dat met een engelachtige uitdrukking tegen haar glimlachte. Maria-Louize bloosde, toen zy zichzelre in dón spiegel aanschouwde. Het geslópen glas bedroog haar, en gaf niet het magere, treurige beeld weer van die kleine freule uit het gesticht, die met arbeid en ontbering was opgegroeid, maar er was zeker ergens een verborgen deur, waardoor de' stralende gedaante van een schoone fee haar tegemoet kwam zweveh. Wat viel dat kleed in glanzende plouien langs hóar neer, wat golfde het als een zilveren nevel over het tapijt, terwijl de witte marabout als donzige sneeuw op dien schitterenden grond opwolkte. Rose van tint, niet vol en weelderig, maar des te teederder van vorm teakenden zich hals on armer tegen dien schitteren den glans af, en toen de wangen zich voor een oo- genblik iets donkerder kleurden en het hoofdje zich met zekeren schroom voorover boog, een jonge duif gelijk, die ternauwernood haar sneeuwwitte vleugels durft ontplooien, toen knikte Madame Vérdan onge merkt voor zich heen, en op eens begreep zij den smaak van baron von Nennderscheidt. Olivier klopte aan de deur van het boudoir en irep zyn jonge vrouw. Ten hoogste verbaasd trad hij een schrede terughij keek de binnenkomende Gisteren werden te Soheveningen de baden geopend. Aan het strand zag het er al .echt gezellig uit en het ontbrak ook niet aan bezoekers, maar de lust tot baden was nog gering, wat by de lage temperatuur wel te begrypen is; slechts vier heerep gingen in Zee. financiën en den officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam, appellanten, tegen W. G. A. K., com. missionair en agent van buitenlandsche huizen te Rot terdam, geïntimeerde van een vonnis der rechtbank aldaaar, waarbij laatstgenoemde is vrijgesproken van het ten uitroer geven van geparfumeerde zeep(8un- lichtzeep) sis ongeparfumeerd. Overeenkomstig de conclussie van de adv.-gen. mr. Telders besliste het Hof dat de onderhevige zeep niet is geparfumeerd. Mitsdien werd het vrysprekend vonnis der rechtbank zy het ook op andere gronden, bevestigd, met bevel dat de kosten door den geïntimeerde en gemaakt en begroot op 715, door de administratie der be lastingen zullen worden vergoed, en dat ookjde kosten van het hooger beroep door de administratie zullen worden gedragen, terwyl eindelyk de administratie is veroordeeld tot vergoeding van de kosten door geïntimeerde gemaakt voor het in hooger beroep doen hooren van eenen getuige on deskundige enz. begroot op 106.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1