IOOPING MM raw. EL, t zwart ameu- o (van G. Bau- i, Schilderden ivuren Maho- n; Matrassen, ihonten Garde* schtafel, Cilin- voorts Huis- Vloerkleeden er en Juwee- C. HOOGENBOOM. BINNENLAND./ I t G- E L V K. I t 1: Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. I *4» f ia Maandag 31 Juli 1S93. No. 6110. t EEUILLETO V. s moe ringen en. erheld al be- LIER. ’ERVEBU tocherij on Koning 33 (8 uur) tUüff 33ste Jaargang. Ie Kraam. a 5 en 10 itterdani. Az. - van Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. bestaan hier ter stede werd aangetroffen zy het Kampioenschap is naar hare onderspie Nymegen overgebracht. L m—MÉ. s ter verkoop Noar kei BoOfMKt.) XXII. 17. 18. 19. KT te Gouda- jzelachap. Amsterdam. rit het Zuid- Fafereelen door W. Wijsmak. 0.75, 0.40. 10. U TEKIÊN. ’EELGOEDE- >ek, Dw. Dn., 3. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Solaris LEEVER, 893, dee mor van Mevrouw woelen Singel, 1 netten, goed hill INIIE uiehixt. 1. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 18. 14. G. J. Sela, Leiden. Donderdagavond was het een hoele opschud ding op de Hooge Gouwe. Een dakpan was «enigszins van zyn plaats gemakt en door de wind tikte die onophoudelijk op een ruiten dak, waaronder een paar dames sliepen. Deze denkende, dat er een vreemd persoon by hen was ingebroken, riepen onmiddelyk de politie, die spoedig het euvel wegnam. L 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 11. ADVERTENTIËN worden geplaatst 15 regels 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. en verven van 'stukken, ook irdynen, Tafel- ronen geperst Tulles, Kan ader bly ven en dheid bewerkt, jen afgeleverd .reken A No. 73. eu van 2 tot Wij raden den kiezers, die niet inge nomen zijn met den candidaat der anti revolutionairen en katholieken, dringend aan hnn stem uit te brengen op den beer C. HOOGENBOOM. Mocht deze heer bedanken, al» hij verkozen werd, dan ia bij een nieuwe verkiezing de gelegenheid geopend om zich nader te beraden. Blijft dus niet thuis, maar stemt het af tredend lid GOUDA, 29 Juli 1893. Gisteren avond hield de Afdeeling Gouda van den Ned. Bond van Oud Onder-officieren hare gewone maandvergadering, Voor den aanvang werd door den Heer Dam, lid der afdeeling, het woord gevraagd, en herinnerd aan een destyds door hem gedane belofte, der afdeeling eene banier aan te bieden. Deed het hem al een weinig leed het ge duld van sommige leden op de proef gesteld te hebben, omstandigheden, onafhankelijk van zijnen wil hadden er toe geleid dat in de •^.i^MM.aging ooHftud. m- den was zij echter gereed en werd zy door hem onder gepaste toespraak aan de afdeeling opgedragen. Werd deze kameraadschappelijke daad luide toegejuicht en op hoogen prys gesteld niet minder werd het schoone doek bewonderd, waarvoor den vervaardiger, onzen stadgenoot, II. C. van Staveren, schilder en decorateur alhier, een woord van lof toekomt. De banier is in ruitvorm, van wit satyn met roode zyde gevoerd en vertoont het Bondsinsigne, omge ven door lauwer en eikenkrans met onder schrift zilveren franje en kwasten en bekroond door een sierlgk bewerkten lanspunt. Het geheel maakt een schitterend effect. Na afdoening der huishoudelijke zaken, waaronder het verslag van den afgevaardigde ter algemeen vergadering van den Bond, werd besloten den 12en Augustus a. s. de banier op meer officieele wjjze in ontvangst te nemen waarby dan tevens de behaalde schietprys, zal worden aangehecht,. Echtgenooten en familie van leden, zoomede enkele belangstellende zullen bierby worden uitgenoodigd. tegenover zijn trouw. Uw hart is de ipoelbal voor zyn luimen, indien gij trok en eergevoel hebt, werp het dan niet in bet atof voor zyu voeten I" Ja zeker, zij bezit trok en eergevoel I Zy bewan delt den weg, dien Olivier haar eena heeft aange wezen, en al ameekt hij ook vol berouw en met biddende stem: *Keer om, Maria-Louize, het was alochts een dwaallicht, dat ik, verblinde, u als gids meegaf I” dan zal zy met een bitteren lach het hoofd schudden, en antwoorden«De brug is achter mij afgebroken, al wilde ik, dan zou ik nog niet kunnen. In de wijde wereld is geen enkele brug, die over zoo’n wijde kloof heen kan reiken, behalve de liefde met baar regenboog van verzoening, maar waar treft men liefde onder goede kameraden aan Die gaan kalm en vriendschappelijk naast elkaar hot leven doorl” En vriendschap zal zij hem bljjven schen ken, dat heeft zij gezworen. Maar nooit iets meer. Maria Louise richt het hoofd op, waarover een era* stige schaduw van smart heentrekt. Beneden in den hof komt een équipage aangerold. Olivier I Zou hy weder bovenkomen of zou hy, boos over baar weige ring, alleen naar het ba) gaan Sinds de laatste »ijf dagen was hy by zyn vrouw in- en uitgeloopen. In ’t begin was hij vroolyk, en in een opperbest humeur. Later was hy steeds ernstiger en terug- getrokkoner geworden, hy had één lettergrepige antwoorden gegeven, al zijn handelingen en zyn Éeheelo manier van zijn droeg het kenmerk van nnuwachtige onrust, en den blik waarmee hy baar dikwyls gedurende eenige minuten zwygend gade sloeg, brandde scherp en doordringend van onder do donkere wimpers uit. Zou hy weer boven komen?.... Men schryft uit Ouderkerk a/d. IJsel. In de Donderdag gehouden raadsvergadering werd mej. M. M. Kirrwald, overeenkomstig haar verzoek, eervol ontslag verleend als onderwij zeres aan school II. Daar zich tegen eene Tommie, Amsterdam. O. W. van Hasselt, Rotterdam. J. C. F. Hoeneveld, Rotterdam. Gekleed Duiken un Zwemmen. II. Lever, Amsterdam. C. W. v. Hasselt, Rotterdam. J. C. F. Hoeneveld, Rotterdam. Ferd. Zeegers, Amsterdam. H. Deutmann, Zwolle. Carel W. Kok, Amsterdam. J. Zeegers, Amsterdam. J. G. Noble, Utrecht. C. G. Blot, Rotterdam. De werkman A. Lomans, in dienst bij den heer D. van Duiken Pz., te Waddingsveen, zal den len Augustus den dag herdenken, waarop hy vóór 60 jaas in dienst kwam by den vader van zyn tegenwoordigen patroon. Door ijve rige plichtsbetrachting en vljjt heeft hy zich steeds onderscheiden. De toegangsweg naar de Sociëteit «Ons Ge noegen» is al kant en klaar. De entree heeft daardoor veel gewonnen. By den heer Tuythof in de Lange Groe- neudaal «Café Unie» zullen, te beginnen met Maandag a. s., eiken avond door den heer Vis uit Rotterdam voordrachten worden gehouden begeleid door pianospel. De heer Vis moet op dat gebied zich reeds een goeden naam hebben verworven. Voor danslustige paartjes is er tevens gelegenheid eens flink rond te draaien. De Zwemwedstrijd alhier op morgen belooft zeer belangrijk te worden te oordeelen naar het groot aantal deelnemers in de verschil lende afdeel ingen. Ook het publiek zal zeker goed vertegenwoordigd «ga, «m —te de zwemmers uit ons land kennis te maken of die te hernieuwen. We laten hieronder de lyst der deelnemers volgen, in de volgorde, zooals by de loting ie bepaald. I. Snelzwemmen, (Juniores). Joh. A. Alsbach, Rotterdam. A. Remmert, Haarlem. B. W. van Solingen, Bodegrave. H. II. Theunisse, Rotterdam. 4 J. C. F. Hoeneveld, Rotterdam. A. Krim Jz., Dordrecht. A. van Ryn, Rotterdam. T. Koster, Amsterdam. H. A. de Bij Jr., Rotterdam. W. II. Tetenburg Jr., Utrecht. Ferd. Zeegers, Amsterdam. H. Stoffers Hz., Gouda. H. Lever, Amsterdam. J. G. Noble, Utrecht. H. P. Kelder, Leiden. Neef Tennis, Rotterdam. W. Buitelaar, Bodegrave. Emil Lüning Jr., Rotterdam. N. J. van Gorkum, Amsterdam. J. T. F. de Koning Munting, den Helder. 21. J. F. G. Rincker, Amsterdam. J. T. F. de Koning Munting, den Helder. Jan, Arnhem. G. J. Sala, Leiden. J. F. G. Rincker, Amsterdam. Jan F. de Vogel, Rotterdam. Right, Arnhem. Ferd. Zeegers, Amsterdam. Carel W. Kok, Amsterdam. Emil Lüning Jr., Rotterdam. W. H. Tetenburg Jr., Utrecht. A. van Ryn, Rotterdam. H. Deutmann, Zwolle. A. Remmert, Haarlem. L. Larive, Haarlem. A. Krim Jz., Dordrecht Duiken (Juniores.) H. Lever, Amsterdam. Ferd. Zegerse, Amsterdam. Jan, Arnhem. H. Deutmann, Zwolle. H. H. Theunisse, Rotterdam. W. H. Tetenburg Jr., Utrecht, Jan F. de Vogel, Rotterdam. Emil Lüning Jr., Rotterdam. J. van Dam, Amsterdam. H. A. Schouten, Amsterdam. J. T. F. de Koning Munting, den Helder, fl. Stoffers Hz., Gouda. Right, Arnhem. hij echter als een vermoeid zwerver, die haar met zwijgeoden blik smeekt: «Wijs mij niet af, boven uw hoofd staat de ster, die mij op den goeden weg zal leiden, als zij nogmaals in nacht en storm onder gaat, dan is zij voor altyd verdwenen I" De jonge vrouw slaat de banden voor het gelaat en beeft, radeloos van smart. Te laat, te laat! Van den herfst moet men geen meirozen vragen, de vorst hoeft ze geknakt. O, kon zy nog maar in Olivier gelooven I Haar vertrouwen en haar geloof zyn vergiftigd, de wonden, die hij haar hart heeft toe gebracht genezen niet. In een te dollen roes heeft hy tot nu toe zijn leven doorgebraoht, zoolang met hartetochtelyke teugen den ohampagnekelk geledigd, totdat hij er van oververzadigd is geworden. Hy vervalt nu van het eene uiterste in bot andere, en daarom strekt hij de handen uit naar koel bronwa ter, en denkt eensklaps weer aan de lelie op het veld, omdat de rozengeur hem hoofdpijn hoofd bezorgd I De reine goddelijke lelie echter heft trotsch het hoofd, en wendt zich van hem af, ongenaakbaar en onverbiddelijk ala de godin der gerechtigheid, die bet zwaard en de weegschaal der vergelding in de hand houdt. Ach, kon zij maar in hem gelooven I Kon zij maar van hem verzekerd zyn«Hij bedriegt mij niet!” In baar hart weerklinkt nog het klokgelui, dat eenmaal over het meer in Hersabruun werd voort gedragen, maar schrillen klanken klinkken tuseeben de plechtige kerkkloktoren door, angstkreten en klaag tonen van een bedragen hart, al de verwarde en luidruchtige stemmen der wereld, die haar hoonend toeroepen «Dwaas, die gij rijt I Aaotie dit zwakke riet, het is yzer tegenover de kracht van uw echt genoot! Aanzie de golven, z(j zyn standvastig De naald beeft tusseben do vingers der jonge vrouw, onwillekeurig laat zy haar hand terugvallen, en luistert gespannen naar zyn tred. Haar voor hoofd verheldert en haar wangen kleuren sioh al meer en meer. Intusschen begint Auguusje Spillike zich te ver velen. Zij had er lang genoeg over nagedacht, waarom de baron gisterenavond zoo geweldig om haar ge lachen bad. In de eetkamer waa een lange tafel aangereoht geweest, haast net zoo als in het hotel, waar Guusje's vader een tydlang portier waa ge weest; bouquet ten, schalen met vruchten en suiker werk eu op elk bord een mooie, bontgekleurde kaart, waarop iets gedrukt stond. Jongejuffrouw Spillike had met mynheer de tafel geïnspecteerd, en toen Maria-Louize aan den hofmeester vroeg«Alles goed in orde P” knikte Auguusje zeer voldaan mot het hoofd je on antwoordde«Allee staat op tafel, zooals het behoort, en men heeft ook de rekening op^ bet bord gelegd,” Wat was nu daaraan te De deur in eon der zijkamers wordt geopend, or nadert iemand met snello schreden. Maria-Louize slaakte een zucht van vei lichting, zij weet zelf niet, waarom zij zich op eens zoo ge lukkig gestemd voelt, zy buigt zioh dieper over het gelig witte linnen, en naait even snel, als haar hart klopt. «Daar komt mijnheer aan, ik hoor hem 11” kon digde Auguusje aan, zy sprong vlug van den stoel af, en ging naast de jonge vrouw staan. (Ptatt vervolgd.) 87) Zy was hot niet met zichzelve eens, of zy Olivier over haar vermetelheid zou spreken. Nog op de laatste Zondagsparade was zij besloten geweest het te doen. Daarna was het, alsof haar levensscheepjo door een windhoos uit zyn rustigen koers was ge rukt, en op onstuimige golven was geworpen. Wat was er met Olivier gebeurd? Kan iemand in bot tydsverloop van één dag zoo veranderen, dat men hem niet meer herkent? Hy, die haar met zyn lachend gezicht tot in het diepst van haar ziel had gegriefd, die haar als een stuk speelgoed in zyn teugellooze zelfzucht aan zyn zijde bad getrokken, en baar, zonder haar te vragen, of hij haar griefde, weer van zioh stóotte, toen zij baar rol als marionet op het operabel had afgespeeld, hij scheen alles, wat tusachen hen was voorgevallen, vergeton te zyn, en greep nogmaals haar hand, om die met rozenke tenen te omwinden. Nog slechts eenige dagen te voren had hij blik noch woord voov zyn jonge vrouw over gehad, op de meest beleedigende wijze heeft hij haar genegeerd, om zich met hartstochtelyke liefde voor do voeten van een ander te werpen, en op eena is het uit met al zijn buitensporigheden, op zyn best betuigt hy vorstin Tautenstein nog de geringste ridderlyke beleefdheid. Tegenover Maria-Louize staat Zwemmen om het Kampioenschap van Nederland. H. Deutman, Zwolle. C. W. van Hasselt, Rotterdam. G. J. Sala, Leiden. J. C. de Hoog, Amsterdam. J. Lucassen, Amsterdam. A. van Ryn, Rotterdam. A. Remmert, Haarlem. H. A. Schouten, Amsterdam. W. H. Tetenburg Jr, Utrecht. J. F. G. Rincker, Amsterdam. H. P. Kelder, Leiden. Emil Lüning Jr., Rotterdam. Joh. A. Alsbach, Rotterdam. Jan, Arnhem. C. J. v. d. Poll, Amsterdam. H. Stoffers Hx., Gonda. I. Snelzwemmen op den Rug. (Juniores). J. G. Noble, Utrecht. H. Lever, Amsterdam. N. J. van Gorkum, Amsterdam. W. H. Tetenburg Jr., Utrecht. B. W. van Solingen, Bodegrave. H. Stoffers Hz., Gouda. T. Koster, Amsterdam. L. Larive, Haarlem. Jan, Arnhem. J. 0. de Hoog, Amsterdam. Lüning jr., Rotterdam. H. H. Theunisse, Rotterdam. H. A. de Bij Jr., Rotterdam. C. W. van Hasselt, Rotterdam. A. Krim Jz., Dordrecht. W. Buitelaar, Bodegrave. J. van Dam, Amsterdam. H. A. Schouten, Amsterdam. Tommie, Amsterdam. Snelzwemmen op den Rug, om het Kampioenschap van Nederland. L. Larive, Haarlem. S. J. M. Karis, Rotterdam. G. J. Sala, Leiden. N. J. van Gorkum, Amsterdam. Right, Arnhem. Jan, Arnhem. J. de Hoog, Amsterdam. Joh. A. Alsbach, Rotterdam. O. W. v. Hasselt, Rotterdam. H. Deutmann, Zwolle. Jan F. de Vogel, Rotterdam. H. P. Kelder, Leiden. Fraaizwemmen. Neef Teunie, Rotterdam. C. W. van Hasselt. Rotterdam. Tommie, Amsterdam. De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Door de politie is eergisteren aangehouden een 21-jarig meisje, dat zonder middel van S

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1