BB QQÏÏDSCEE BLAZEN, NIEUWE PAEAFLUIES, ALLEN,™.1::.! MR RACHEL» «IGllIIKlIllSl HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, G. BOS ZAK-WOORDENBOIKJIS, Gemeubileerde Kamers Openbare Verkooping WINKELHUIS W. J. en Lion Blitz, Magazijn van Lampen H. J. Al. Kabel, A. BRINKMAN ZN., Buitenlandse)! Overzicht. Alom te bekomen': Dirk en Wouter Crabeth, PRIJS ©O Cents. A. van OS, Az„ 73-73*. Beurs van Amsterdam. ll\ ADVERTENTIÊN. SgiiiillMlffll te H-u-tjj:, te GOUDA, HEERKINHUIS, WOONHUIS BAKER in nette Bakerdiensten. NIEUWENDIJK 241 bij den Dain, Amsterdam. Gouda, Markt 154. Aanjeggen en Onderhonden van SteoanJsolexL. eene Lading GROVE 65 Cent per Beet, Anthracit Nootjes, Jan Prince Cie, Q. de QOEDEREN, te Woerden, Benevens BAARD- en KACHELBLOKJES. HST xisr PETROLEUMLAMPEN EN GANGLANTAARNS, W. J. van Leeuwen, OOSTHAVEN B. 36. bij Opruiming 10 Cent van de dienstbode weigerde, wjjl zjj zag in hoe opgewonden toestand de jongeling verkeerde, het meisje te roepen en gaf ten antwoord, dat hjj haar Zondag wel ontmoeten kon. Daarop haalde M. een dolkmes voor den dag en riep Ge zult zien wat er dan gebeurt. Na eenige malen wanhopig been en weer te zyn geloopen in de straat, stiet de ongelukkige jongeling zich 't wapen, wel ter diepte van een vin ger, in de hartstreek. Hy zelf hief daarop een moorddadig gejammer aan verschillende personen en ook een paar beambten der politie schoten toe. M. was nog in staat te voet met de politiedienaren naar het Stedelyke Ziekenhuis te gaan, doch daar aangekomen, viel hjj in zwijm de diepe wonde bleek van hoog erstigen aard en er bestaat groote twjjfel ofhetv slot van dit liefdesdrama niet den dood van den hartstochtelijken minnaar zal zyn. Een eigenaardig schoouheids-concouis vond Maandag voor het Berlynsche schepenen-ge recht plaats. Vijf meisjes in uniform» kwa men de rechtzaal binnen zy waren gekleed in hel-gele blouses, met geel lint opgemaakt, en daarop droegen zy Stuart-kragen, die van voren met een broche waren vastgestoken. Deze vjjf getuigen zijn in een lokaal in het noorden der stad als kellnerinnen werkzaam en een politie-beambte had aanstoot gevonden in haar kleedjj. Er werd een aanklacht inge diend tegen den kastelein, omdat hy had toe gestaan, dat in zyn lokaal kellnerinnen in een »in 'toog loopend» costuum bedienden en zelfs aan de tafeitjes der gasten plaats namen. Nu zouden de bier-hebe's den rechters ad oculos» toonen, dat de smaak van den politie-agent niet afdoende behoeft te wezen. Doch de politiebeambte beweerde, dat de zoo zedig met een broche gesloten blouse, in het lokaal een »coeur ouvert» van zoo groote afmeting ver toonde, dat hy er aanstoot aan had genomen. Om ook hierover een oordeel te kunnen vellen, werd door de rechtbank besloten tot opening der blouses over te gaanen deze had de uitwerking dat ook de rechters de kleeding »in 'toog loopend» vonden en den kastelein tot 12 Mark boete veroordeelden. Gisteren namiddag drong te Amsterdam een man het gerechtsgebouw aan de Prinsengracht binnen, die zich daar zeer woest aanstelde en al vloekend en tierend eischte, den president der rechtbank te spreken Toen hem dit ge weigerd was, en hy nog andere daar ter plaatse aanwezige heeren, die hem trachtten te kalmeeren, had beleedigd, snelde hij de straat op, waar hy den heer Laeraens, majoor der rijksveldwacht, ontmoette. Hy viel aanstonds tegen dezen uit, rukte hem de medaille van de borst, en wierp die voor de voeten van den majoor, daarby allerlei beleedigingen uitbrakend. Hy werd nu gearresteerd en naar het politie bureau gebracht. Uit Leiden meldt men Donderdag avond heeft de inauguratie der ontgroende studenten plaats gehad. By deze gelegenheid was er veel volk op de been. Eenige huzaren kregen in het Noordeinde ruzie met burgersmen geraakte handgemeen en een der burgers kreeg een sabelhouw op het hoofd. Onmiddellyk werd de gekwetste naar het academisch ziekenhuis gebracht, waar de aanwezige arts verklaarde, dat de verwon ding wel eens levensgevaarlijk kon zijn. De militairen werden onmiddellyk in arrest ge steld terwjjl eene sabel en een militair mouw vest, waarop nog versche bloedvlekken aan wezig waren, door de politie in beslag geno men zyn. Voor ongeveer 125,000 is aan de firma Pried, Krupp te Essen de levering van ver schillend artillerie-materieel opgedragen. Te Sliedrecht is in den ouderdom van 86 jaren overleden A. v. d. Berg, ridder van de 4e klasse der Militaire Willemsorde tevens begiftigd met het Metalen Kruis en de Cita delmedaille. Nooit zooveel geld gehad! Onder de personen, die gisteren te Assen by de rechtbank als getuigen in een strafzaak gehoord werden bevonden zich vier vrouwen, moeders niet drie dochters. Daar zy uit Ara sterdam moesten overkomen om getuigenis af te leggen werd haar te zamen niet minder dan 79 voor getoigengeld uitgekeerd, welke som deze vrouwen, die in zeer behoeftige omstan digheden bevinden vroeger nooit haar eigen dom hebben kunnen noemen. Men schryft uit Utrecht: Hoeveel ambtenaren der Exploitatie-maat schappij hebben zich deze week verheugd over een bericht, voorkomende in de verschillende nieuwsbladen, waarin vermeld werd, dat voortaan iedere ambtenaar of beambte dezer Maatschappij 12 maal inplaats van 3 maal vry vervoer per jaar zou kunnen verkrjjgen ten behoeve van hunne respectieve gezinnen. Diegenen, die vol gens de zoude bepalingen* reeds 3 maal ge durende dit jaar vry vervoer voor hun gezin hadden genoten, gingen in koortsachtige drift met hunne nieuwe aanvragen om vry vervoer naar de afdeeling, welke met de afgifte van vrybiljetten ten behoeve van het gezin belast is, allen natuurlyk in het vaste vertrouwen dat die nieuwe bepaling was ingevoerd. Zy kwamen aan die afdeeling endaar bracht men hun aan het verstand dat zulk eene be paling niet bestond. Misschien zal de inzender van gemeld bericht over de gunstige bepaling betreffende het vry vervoer ten behoeve van bet gezin van S.S. personeel, wel zoo goed willen ^zyn, aan dat personeel mede te deelon, waar het zich moet vervoegen om in het genot daarvan te deelen. Een Zuid-Duitsch blad weet den volgenden kleinen roman van de oudste dochter van een Bcierschen prins te vertellen. t Voor eenige maanden vroeg de keizer vai| Oostenryk voor een jongen aartshertog de hand der prinses. Tegen alle verwachtingen in be dankte de prinses voor de eer, omdat, zooals zy eerlijk verklaarde haar hart niet meer vry was. Denzelfden dag reed de prinses met haar moeder voorbjj het koninklyk paleis.' De wacht trad in 't geweer, de wachthebbende officier salueerde. Op hetzelfde oogepblik reed een huurrijtuig tegen de vorstelyke equipage aan een der paarden begon te steigerendè officier sprong ter hulp en hielp de prinses en haar moeder uitstygen. Een blik was voldoende en de moeder be greep wie het hart harer dochter had gevam- gen. Hy was jong, officier en uit een adelljjk geslacht. Toen hy nog page was, werd hy meermalen met andere edelknapen in het prinselyk paleis genoodigd en zoo hadden de oogen en de harten elkaar gevonden. Als hy zyn bruintje door de Schwabinger straat capriolen liet ma ken of een prinselijke equipage op zekere dagen de wacht voorbij vloog, dan was weder eep kapittel in den roman afgespeeld. Papa was boos, maar mama legde de hand kalmeerend op zyn schouder. De luitenant werd naar Metz overgeplaatst. De aartshertog zag de jongere zuster der prinses en vroeg hare hand zeer spoedig zal dit huwelyk voltrokken wor den. Of nu de rovman der oudste zuster even spoedig aan het altaar zyn einde zal vindeé, weet het blad niet mee te deelen, maar deit- kelyk wel, want de moeder is op de hanifl harer dochter. Alweer heeft een gemeenteraad het treurig voorbeeld gegeven van zwichten voor straatru moer. I Men weet, wat er de laatste dagen in Veet- nendaal voorviel, naar aanleiding van het raadsbesluit, om de kermis zoo in te jiericeè, dat zy voortaan uitsluitend «jaarmarkt» zjjn zot. In rumoerige benden door de straten trek kend, gaven de kermislief hebbers door «ruitjfs tikken* en dreigementen lucht aan hun onte vredenheid over dit besluit. En diefongere geldheden liepen zelfs zoo hoog, dat er mili taire macht geruiqnireerd moest worden, oih de rust te herstellen. Toen hebben de «verongelijkten» blijkbaar getracht langs een zachter lyntje hun zin te krijgen, door n.l. een deputatie naar den bur gemeester af te vaardigen en aan dezen de speciale behartiging van hun «miskende belan gen» op te dragen. Doch de burgemeester verklaarde, vooral na hetgeen gepasseerd was, geen voorstel tot we der intrekking van het bewuste raadsbesluit te willen doen; evenwel, de weg tot den Raads leden stond hun open En wat hebben nu de vroede mannen van Veenendaal gedaan, toen werkeljjk zulk een verzoek by hun Raadscollege inkwam Zij hebben een, twee, drie vergaderd en kort en goed aan de ru moermaker's gewon nen spel gegeven. Door het eerste besluit hebben zy een streep gehaald, en er de be schikking voor in de plaats gesteld, dat de kerm js te Veennendual voortaan blijven zal wat ?e tot dusver was. De Veenendalers, die zich nu in den ver volge eveutueel niet goed met een of ander Raadsbesluit mochten kunnen vereenigen, zyn nu langs empirischen weg geïnformeerd wat hun eenvoudig te doen staat, om de zaken naar hun hand te zetten. Voor het prestige dus allesbedroevendst, dit klakkeloos wyken voor straatkabaal. 1 i1 6 Een Amerikaansch bruidsdaar is in het groo te rad op de tentoonstelling van Chicago ge trouwd. Bruid, bruidegom, bloedverwanten en geesteljjke namen in een der afdeelingen plaats. Toen het rad zyne omwenteling begon, begon ook de geestelijke met de plechtigheid en juist toen het gezelschap het hoogste punt be reikt had. legde hy de handen van bruid en bruidegom in elkaar, 't Is te hopen, dat het rad der fortain hen even hoog zal brengen als lint wiel van Chicago. Journalist en chanteuse. In journalis- tische en kunstenaarskringen te Kopenhagen geeft het volgende schandaal» stof tot veel bespreking. Een bekend journalist aldaar, Robert Henriques, zoon van een ryk bankier, had in de courant »Dannebrog» een blad dat door allerlei middelen reclame maakt, eon scherp artikel tegen de primadonna der Kopenhaag- sche opera, mej. Dons geschreven. De chef van den koninklijken schouwburg diende een aanklacht tegen het blad in en de broeder der zangeres de heer Dous, officier by de garde, begaf zich naar den heer Henriques en verzocht hem óf der kunstenares zyn verontschuldigin gen aan te bieden óf met hem te duelleeren. De persman antwoordde, dat hij mej. Dous slechts als chanteuse had gecritiseerd en haar eer als dame niet had aangetast. Hy behoef de daarom j?een excuses te maken en wilde ook geen uitdaging aannemen. Vrjjdag viel de officier den journalist op straat aaner ontstond een klopparty in optima forma, waar aan eerst door tusschenkomst der omstanders een einde werd gemaakt. Uit de gemeente Berkenwoude zullen 8 per sonen deelnemen aan de loting voor de nati onale militie. Twee er van hebben reden tot vrijstelling. De gelegenheid tot het genieten van her haling-onderwijs aau de o. 1. school te Krimpen a/d IJsel, is blykens bekendmaking vau burg. en weth. wederom opengesteld. Blykens bekendmaking van burgemeester en wethouders van Ouderkerk a/d IJsel is wedor- om de gelegenheid opengesteld tot het genieten van herhaliugs-onderwys,gedurende de maanden November, December, Januari en Februari, op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdag avond van 6 tot 8 uren. Door het bestuur van den polder Broekveld en Vettenbroek is den 12en October jl. aan besteed het maken van een brug aan den Nieuwen weg in dien polder, waarvoor vier biljetten werden ingeleverd. Inschry vers waren: C. Groeneschey te Reeuwyk, voor f 258P. Mac Daniel te Reeuwyk, voor f 275G. Plak te Reeuwyk, voor f 290G. de Hoog te Reeuwjjk, voor f 389. Aan den laagsten in schrijver is het werk gegund. Door G. de Redelijkheid, in Zuidbroek (Bergambacht) is eene aardappelplant gerooid, waaraan behalve vele kleinere, o. a. vier groote aardappelen zaten, te zamen 26 HG. wegende. De grootste woog alleen 11 HG. en had eene lengte van 26 centimeter. Van admiraal Avellan, commandant van het Russisch eskader, dat te Toulon word verwacht, is de volgende anecdote in de binden in omloop. Toen by nog adelborst was op een der sche pen van de vloot in de Oostzee, diende onder zyn bevelen een matroos, in wien hy zeer veel belang stelde. Vroeger was deze kapitein ge weest, doch wegens een overtreding tot matroos gedegradeerd slechts een bjjzonder kloekmoe dige daad kon hem weerom zyn vroegeren rang doen herstellen. Avellan 'besloot hem daarby behulpzaam te zjju. Hy maakte een afspraak met een matroos en sprong bjj stormweer over boordDadelijk sprong de matroos hem naen het mocht hem gelukken den «toevallg over boord geslagen» adelborst behouden aan boord te brengen niet zonder hulp van Avellan, die beter zwem men kon dan de matroos. Als belooning over deze daad werd hy in zyn vorigen rang her steld. Later, toen hy vice-adrairaal tby de Russische vloot was, vertelde bjj deze nobele daad van den jongen Avellan. Gisteren zyn de Russen te Toulon aange komen. Nadat de Russische admiraal aan wal was gestapt, trok de stoet door de straten der stad naar het gebouw der prefectuur. Admiraal Avellan liep blootshoofds, met admiraal Roco- maure aan zyn rechterhand. Het was een on beschrijfelijke ovatie. Overal ging uit de dicht opeengepakte menigte de duizendmaal herhaalde kreet op: »Leve Rusland! Leve Fraukrjjk!* Admiraal Rieunier, de Fransche minister van marine, ontving admiraal Avellan in de prefectuur en heette hem welkom uit naam van de Fransche regeering en president Carnot. Hy bracht hem het bezoek van 1891 in her innering en zeide, dat Kroonstad en Toulon voortaan twee datums zullen zyn, die getuigen van de sympathie tusschen Frank ryk en Rusland. Admiraal Avellan zeide geen woorden te kunnen vinden om de dankbaarheid die hy gevoelde, weer te geven. Niet alleen het eskader, maar geheel Rusland zou getroffen zyn en dankbaar voor de ontvangst. De burgemeester van Toulon verwelkomde admiraal Avellan uit naam van het gemeente bestuur en van geheel Frankryk. De minister van marine en de drie gedele geerden der regeeriug werden door admiraal Avellan met militaire eerbewjjzen ontvangen. Admiraal Avellan wisselde voorts bezoeken met de bevelhebbers van het actieve en het reserve-eskader. Op het diner, door den minister van marine aangeboden, bracht admiraal Rieunier een dronk uit op den czaar, wiens naam loyauteit en macht beteekent en Frankryk als een symbool des vredes in de ooren klinkt. Vervolgens stelde admiraal Riennier een toost in op Rusland's marine en leger, wier roemrjjke feiten op elke bladzjjde hunner ge schiedenis geschreven staan. Spreker dronk op de wapenbroederschap, die de beide natiën vereenigt en altjjd moet vereenigen. In antwoord op den eersten toost dronk admiraal Avellan op de gezondheid van presi dent Carnot. Den tweeden tóost beantwoordde hij als volgt; »Toen ik hedenmorgep^de reede van Toulon binnenstoomde en daar de schepen van het eskader zag, begreep ik hoe groot Frankrjjk's scheepvaart is, en ik twijfel niet of zyn leger is even machtig. Toen doorstroomde my een gevoel van trots, dat ik door den czaar ben uitverkoren om het bezoek van Kroonstad te beantwoorden. Ik acht my gelukkig, my een vriend van Frankryk te noemen ik drink op Frankrjjk's marine en leger, op geheel Frankryk Deze woorden werden met bravo's toege juicht. De toosten van admiraal Riennier en admiraal Avellan, en de volksliederen van beide landen, werden staande aangehoord. De werkstakingen in België kunnen als ge ëindigd beschouwd worden. In het bekken van Charléroi waren nog 6500 stakers, bjjua allen werklieden van Gilly. Men verwachtte dat dezen heden ook weder den arbeid zonden hervatten. Dat de werkstaking in België zoo volkomen mislukt is, kan alleen geweten worden aan de fout, om zonder overeenstemming en samen werking en vooral zonder krachtige organisatie een werkstaking te beginnen. In Engeland heeft de tusschenkomst der burgemeesters van de verschillende gemeenten niet het verwachte succes gehad. In een te Birmingham gehouden byeenkomst van mijn werkers werd een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat de pogingen der burgemees ters, om de werkstaking te doen eindigen, zeer op prjjs worden gesteld, maar waarin tevens wordt volgehouden dut eene loonsverlaging onnoodig is en dat bjjgevolg de aangeboden voorwaarden niet aannemelijk zyn. Dit besluit is door de leiders genomen zon der dat de arbeiders opnieuw zyn gehoord en in overeenstemming met het »neen" dat de werkstakers gaven bjj de stemming over de vraag of zy eene loonsvermindering goedkeur den. By menigten gaan de werkstakers intusschen tegen het oude loon weder aan het werk. Zoo is in Nottingshamshire de werkstaking feitelyk geëindigd; in Warwickshire hebben duizenden myn werkers het houweel hervat. Ook in Der byshire zyn een paar duizend arbeiders weder aan het werk gegaan. Moeiljjk is te zeggen of die hervatting van den arbeid zal aanhouden, nadat de steenkool prijzen weer in evenwicht zyn gekomen. Ook zullen de gevolgen nog lang nawerken. Te Cannock Chase by Wolverhampton bjjv. heb ben 32,000 mjjnwerkers aan alles behoefte. De pandhuizen, schrijft een correspondent, zyn overladen met pakken kleeren, die in be waring zyn gegeven, en de woningen der ar beiders zjjn van meubelen beroofd. Droog brood is veelal het eenige voedsel. Ouders en kinderen ljjden gebrek." De heer Goschen, het woord voerende te Hartlepool, verdiepte zich in gissingen omtrent de bedoelingen der Regeering. Zal er tot eene parlements-ontbinding besloten worden? Zal de Home Rule Bill van nieuws af op het ta pijt worden gebracht? Of zal de aanstaande winterzitting besteed worden aan Britsche, in tegenstelling met Iersehe, wetgeving? Dit laatste is zeker wel het waarschijnlijkste. Tot eene ontbinding zal Gladstone zeker niet over gaan alvorens hy de openbare meening zeer nauwkeurig gepolst en nog steeds in zyn voor deel bevonden hebbe. Op het oogenblik toch schynt er al te veel grond bestaan voor de stellige bewering van Chamberlain, dat, indien er thans eene algemeene verkiezing uitgeschre ven wierd, de huidige Regeering door eene «comfortable majority* zou worden van de baan geschoven. De Gladstonianen zullen dus eene ontbinding zoo lang mogeljjk trachten te vertragen, hopende intusschen de volksgunst door een paar werkeljjk populaire maatregelen te herwinuen. Het hoofd der Parnellisten, de heer John Redmond, presideerde te Dublin een vergade ring der centrale afdeeling van de Nationale Liga en beloofde een program van agitatie en organisatie, dat in den aanstaanden winter in Ierland zal worden gevolgd. Ook gaf hy te kennen, dat, indien de aanstaande zitting van het Parlement uitsluitend aan Engelsche zaken werd besteed, hy er niet heen zou gaan, maar z^jn tjjd zou besteden om te werken voor de verlossing van Ierland door de constitutioneels beweging gaande te houden, die niet mocht verslappen, ook al werd Gladstone's Home Rule wet, daar dat wetsontwerp niet ten volle recht liet weervaren aan hetgèten Ierland mocht eischen. Heden," zoo seint een correspondent uit Weenen, »was hét Huis van Afgevaardigden in zulk een toestand, dat het geneigd scheen elk ontwerp, zelfs de begrooting, te verwer pen." Dit telegram schetst de opwinding tu Oos tenryk over de nieuwe kieswet. Werd er thans over gesterad, dan zou het voorstel van graaf Taaffe met groote meerderheid worden ver worpen. Daarom zal de kiesrechthervorraing eerst na de begrooting in behandeling komen, d. i. eenigën tjjd na Kerstmis. De afgevaar digden zyn zoo verontwaardigd, dat de eerste minister hun ouverhoeds met een maatregel van zoo groot belang op het ljjf is gevullen, dat in quaestiën, die voor het ministerie van levensbelang zjjn, bijv. den staat van beleg te Praag, die Vrydag in behandeling komt, en de gisteren ingediende legerwet het ministerie met een nadeelig votum bedreigd wordt. Graaf Taafle'a orgaan »Die Presse" spoort allp partyen aan, voor de Dieuwe staatkunde op te komen en den strjjd om het bestaan te voeren met de nieuwe krachten, die nu vry komen. "»De sterksten," zegt zij,zullen over leven, en het zal de schuld van de regeering niet zyn, als de liberalen en Duitschers niet zyn opgewassen voor den strjjd, dien in onzen tjjd geen levende party kan ontgaan." Hieruit blykt, dat graaf Taaffe een sterke regeer ingspartjj wil vormen, zonder met natio naliteiten of provinciale clubs te rade te gaan. Maar voor de uitvoering van dat plan heeft hy de bestaande partjjen noodig, en deze zul len haar leven niet spoedig prijsgeven. In den Beierschen Landdag heeft men een paar dagen discussie gevoerd over een voorstel om de Regeering uit te noodigen een wets ontwerp in te dienen tot invoering van het algemeen direct stemrecht. Sommige leden meenden, dat dit onmogelyk was, aangezien tjjdens het Regentschap der Grondwet niet mocht worden veranderd. Van Rogeeringswege werd ongeveer gezegd, dat de heeren 't zoo oneens waren over de z.aak, dat er voor haar geen reden bestond om er zich over uit te laten. Het voorstel werd met vrjj groote meerderheid verworpen. Vissoherij-Bericht. AMMERTOL, 13 Oct. Van Zaterdag 7 tot en met Vrydag 13 Oct. zyn aldaar ter markt aangevoerd 32 zalmen, prys per i kilo van f 0.70 tot f 1.40. KRALINGEN, 13 Oct. Deze week werden ter markt aangevoerd 521 zalmen zomerzalm gold f 0,60 a f 1,50, winterzalm f 2.20 h f 2.75, per 5 ons. Burgerlijke Stand. GEBOREN12 Oct. Magdalena, ouders M. de Korne en A. Rogaar. OVERLEDEN11 Oct. A. Bouwmeester, 65 j. ONDERTROUWD13 Oct. M. A. Cats, 20 j. en A. Hirschel, 27 j. GEHUWD: 13 Oct. K. J. Ruysch van Dugteren en J. E. Braat. Haastrecht GEBORENAndreas, ouders J. 0. Zyder- laan en A. Zyderlaan. Willemjjntje Catha- rina Elisabeth, ouders W. J. van Dam en C. Ver woerd. Vlist. GEHUWD: A. A. Streng en J. Nobel. Oct. Zond. 15. Maand.' 15. Dinsd. 17. Woonsd. 18. Dondord. 19. VrgdaR 20. Zaterd. 21. Watergetijden. Hoog. Laag. Hoog. Laag. 8—11 5—06 9—00 5- 25 920 5—45 9-42 «—07 10—05 6—80 10—86 7—01 H—07 7—82 11—33 7—58 8—25 —40 9—05 1—21 9—46 2 -08 10—28 |_45 11—10 8—12 11—87 Maan. Zon. Springtij 27 Oct. en 10 Nov. Oct. Opg. A. Onderg. A. Opg. Onderg. 15 1—05 7—13 7 Oct. 6-12 5—22 16 1—58 8—06 13 6—23 5—09 17 2—9—14 E.K. 19 6—34 4—55 18 3—05 10—28 19 8—26 11—48 20 3—40 M. 21 3—52 1—08 of de beschrijving der beroemde geschilderde Kerkglazen van de Groote of St. Janskerk te Ter Ooudebenevens de geschiedenis der St. Janskerk, der Glazen, der cartonteekeningen enz. waarbjj is toegevoegd een afzonderlijk levens bericht der beroemde Glasschilders de Gebroeders DOOR CHRISTIAAN KRAMM A. BRINKMAN. verkrijgbaar bij 13 OCTOBER. Nederland. Cert. Ned.W. S. 8'/a dito dito dito 8 dito dito dito 81/» Hongar. Obl. Goudl. 1881-88 4 Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenr. Obl. in pnpior 1868 5 dito in zilver 1868 5 Portugal. Oblig. met tioket 8 dito dito 8 Rusland. Obl. Oost. 2e Serie 5 dito "Geoons. 1880 4 dito bjj Roths. 1889 4 dito bij Hope 1889-90 4 dito in goud. leon. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Spanje. Perpet. schuld 1881 4 Turkbij. Gepr.Conv. leen. 1890 4 Gee. leaning serie D. Geo. leening serie C. Zuid-Apr.Rep. Ree. v.obl. 1892 5 Mexico. Obl. Buit. Sch. 1890 6 Venezuela. Obl. 4 onbep. 1881 Amsterdam. Obligatieu 1861 8!/i Rotterdam. Sted. leen. 1886 3'/g Ned. N. Afr. Handelsv. aaud. Arendsb. Tab.-Mjj. Certificaten Deli-Maatschappij dito Arnh. Hypotheek!), pandbr. 4 Cult.-Mij. der Vorston), aand. 's Gr, Hypotheekb. pandbr. 4 Nederlandscho bank aand. Ned. Handelmaatsoh. dito N.-W. Pac. Hyp. b. pandbr. 5 Rott. Hypotheekb. pandbr. 4 Utr. Hypotboekb. dito 4 Oostenr. Oost-Hong. bank aand. Rusl. Hypotheekbank pandb. il/t Amerika. Equit bypoth. pandb. 5 i Maxw. L. G. Pr. Lion cert. 6 Ned. Holl.IJ.-Spoorw.-Mjj. aand. Mij. tot Expl. v. St. Spw. aand. Ned. Ind. Spoorwogm. aand. Ned. Zuid Afrik. Spm. aand. 6 dito dito dito 1891 dito 5 iTALiE.Spoorwl. 1887/89 A Eobl.8 Zuid-Ital. Spwmjj. A-H. obl. 8 Polen. Warschau Weenen aand.4 Rusl. Gr. Russ. Spw-Mij. aand. 5 Baltische dito uand. Fastowa dito aand. 5 I wang. Dombr. dito aand. 5 Kursk Ch.Azow Sp. kap.aand, 5 Losowo Sewast. 8p. Mij. oblig. Orel Vitebsk, «lito oblig. 5 Zuid-West dito aand. 5 dito dito oblig. 4 Amerika.Cent. Pac. Sp. Mij obl. 6 Chic. 8e North. W.pr. C. v. aand. dito dito Win. St. Petor. obl. 7 Denver 8e Rio Gr. Spra. eert. v.n. Illinois Central obl. in goud 4 Louisv. 8e NoshvilleCert.v. aand. Mexico. N. Spw. Mij. lehyp. o. 6 Mi8B. Kansas v. 4 pet. prof. aand. N.-York Ontario 8e West. aand. dito Penus. Ohio oblig. 6 Oregon. Calif. Ie hyp. in goud 5 St. Paul. Minu. 8e Manit. obl. 7 Uii. Pao. Hoofdlijn oblig. 6 dito dito Lino. Col. le hyp. O 5 Canada. Can. South.Cert.v. aand. Ven. C. Ratlw. 8e Nav. Ie h. d. c. O Amsterd. Omnibus Mjj. aand. Rottord. Tram weg-Maats. aand. Ned. Stad Amsterdam aaud. 3 Stad Rotterdam aaud. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1887 2,/a Siad Brussel 1886 2'/a Hong. Tbeiss Regullr Gesellsch. 4 Oostenr. Staatsleening 1860 5 K. K. Oost. B. Cr. 1880 8 Spanje. Stad Madrid 3 1868 Ned. Ver. Bez. Hyp. Spobl. cert. 5 Vor.krs. 82»/,. 97>/« lOD/l. 78'/, 1» I, 76 V. 21*/, I»'.. 62'/, 93"/,, 98',, 97";,, 101"/, 69»;, 861/, 21'/, 82 V, 87 97" 98'/, 97 560 598 100'/, 84 100",, 206 189 V, 98'/, 101 100'/, 133 96'/, 79 34'/, 92', 92 159'/, 118'/, 101 48% 50»/, 122 122'/, 67'/, 657/, 99'/, 1207/, 102'/,. 104% 68'/, 90'/, 102'/, 132 130 10' 99 46'/, 85'/, 19 18"/,, 1027/, 767/,, 108'/, 102' 67';, 46 10"/,, 169'/, 105'/, 106 99" 99'/, 112»/, 116'/, 28',, 1077/, alotkoers 82% 101./, 7 6'/ 87'/, 94'/, 4 61% 122'/, 22 V,. 57", 121% 90'/, 10% 19'/,, 14'/, 11'/,. 112% V Ondertrouwd LEENDERT EXALTO, II Wed awn. van Johanna Helena dk Jong, EN MARIA ELZERMAN. Moordrechtj2 yck)ber ,893 Kralingen vorderen hebben irscbnldigd zyn aan den ondergeteekende worden verzocht daarvan opgaaf of afgifte te doen vóór 28 OCTOBER a.s Peperstraat 241, daarna Amster dam, Sarphatipark 93. C. C. KNAAP. met riant uitzicht, zeer nette gelegenheid. Brie ven onder letter S. aan de Boekhandelaars vak BBNTUM 8e ZOON. ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, op DINSDAG 7 NOVEMBER 1893, des mor gens te elf uren in het Koffiehuis «Harmonie* aan de Markt, van: No. 1. Een aangenaam gelegen, goed onder honden en ruim ingericht ERF en FRAAIEN TUIN met SCHUUR aan de Oostzjjde van de Gouwe, wjjk C, no. 26, met een UITGANG achter de Vischmarkt. Het huis bevat beueden 3 kamers, keuken en kelder en boven 5 kamers, alkoof, zolder met dienst bodenkamer en 2 vlieringtra. Het is tot 1 Mei 1896 verhuurd aau den Heer Mr. D. N. BROUWER voor 450 per jaar. No. 2, Een goed onderhouden en ERF naast het vorige perceel, wjjk C, no. 27, bevattende 4 kamers, keuken, kelder en zolder. Verhuurd tot 1 Mei 1894 aan den Heer J. SCHA DEE voor 170 per jaar. No. 3. Een gemakkelyk ingericht WOON HUIS, met WERKPLAATS, SCHUUR, ER VEN en GROND, Achter de Vischmarkt te Qoudawyk I. No. 169, met een uitgang door de poort daarnevens. Het huis bevat 4 kamers en keuken en is tot 1 Mei 1894 verhuurd aan Mej. de Wed. van WESEL voor 150 per week. No. 4 en 5. Twee nevens elkander staande HUIZEN en ERVEN met den grond daarachter, achter de Vischmarkt te Goudawyk 1, nrs 170 en 171. By de week verhuurd, respectie velijk voor 70 en 90 cents. De perceelen nrs. 1 tot 5 worden, na afzon derlijke veiling en afslag, gecombineerd geveild en afgeslagen. No. 6. Een HUIS en ERF achter de Visch markt, op den hoek der Vischsteeg te Gouda wyk I, no. 176. Verhuurd by de week voor ƒ1.—. No. 7. Een op goeden stand gelegen met afzonderlijk BOVENHUIS en ERF en UIT GANG in een gemeenschappelijke poort in den Koi^en Groenendaal te Gouda, wyk I, no. 194. Verhuurd tot 1 Mei 1895 aan den Heer E. L. CATS, beneden voor 2.—per week en boven voor 6.50 per mrand. No. 8. Een HUIS, ERF en GROND aan het Verlorenkost te Goudawyk O. no. 526. Verhuurd bjj de week voor 1.25 No. 9. Twee HUIZEN en ERVEN onder één dak met een flinkeu TUIN daarachter, uit komende in de Korte Akkeren, aan de Wach terstraat te Goudawyk P nrs 189 en 190. Het Huis, wyk P no. 189 is met het boven huis van P 190 en bevattende 7 kamers en kenken, verhuurd tot 1 Mei 1895 en twee optiejaren aan den Heer A. DEKKER voor 150 per jaar en het Benedenhuis van P 190 is tot den 1 Mei 1894 verhuurd aan den Heer T. P. HOOGENBOOM voor 1.25 per week. No. 10. Een HUIS en ERF met den GROND daarachter aan de Wachterstraat te Goudanevens'het voorgaande, wjjk P no. 191. Verhaurd per 3 maanden voor 1.40 per week. 3 No. 11. Een perceel BOUWGROND, liggende achter Huizen aan de Wachterstraat, en uitkomende in de Korte Akkeren, naast het vorige perceel te Goudakadastraal bekend in Sectie E no. 1356 groot voor 't geheel 3 Aren, 70 Centiaren, zoodanig het is afgescheiden. De perceelen Nrs. 9 tot 11 worden na af zonderlijke veiling en afslag gecombineeerd. De perceelen zyn te bezichtigen te weten Nrs. 1 en 2 den 31n October en den 1 en 2 November a- s. des middags van 2 tot 4 uren mits vooruit belet vragendede overige perceelen de laatste 3 werkdagen vóór den dag der verkooping van 10 tot 3 uren en al de perceelen op den dag der verkooping van 10 tot 11 aren. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Nota ris FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. Een FATSOENLIJKE VROUW biedt zich aan als Adres onder No. 2289 aan het Bureau de zer Courant VANÜAHISEI, TK CONSÜLTEERKN iederen WOENS DAG van 2 nar, tot en met VRIJDAG 4'/, uur le Operation op verlangen pynloos. gewezen Tuinknecht van den Heer H. W. Otto, beveelt zich beleefd aan voor het Adres: HEEREKADE N. 351, Gouda Binnen eenige dagen wachtende waaruit wjj tot contant zouder korting afleveren, vrij in huis bezorgd. Steeds in voorraad SMEÊ- en MACHINE KOLEN en Echte Belgische de minst aanslaande brandstof voor Vul kachels a f.lO per HL. Kantoor Turfmarkt H ÏOI. Qouda14 October 1893. VERKOOPT en andere fijne Houtsoorten. Ook SLAGERSBLOKKEN en BANKEN, Levering franco Gouda. is voor het a. s. Saisoen wederom voorzien van een zeer FRAAIE SORTEERING waarin bjjzonder voortdurend uitmuntte de Echte Lampe Beigevolgens het Nieuwste Systeem. BRANDERS, GLAZEN en KATOEN. Zich voortdurend aanbevelend voor repa ratie, Spoedig en Solied, Koperslager, Gouds. SPIERINGSTRAAT, F 41. Beveelt zich beleefd aan voor het leveren van Déjeuners, Diners, Soupers, koude en warme schotels, Pasteitjes, Croquetten, Huzaren, Kreeft en Zalmsalades en verder alles wat tot het Koksvak behoort. bevattende de geslachten der zelfst. naamwoorden, be nevens eene korte verklaring van de ■moeilijkste daarin voorkomende woorden; volgens de nieuwe Spelling van Dr. M. db VRIES en Dr. L. A. tb WINKEL, Vi»m40w*0.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2