1 II 1 I 1 OL, 3. BINNENLAND. i II De Geheime Bezoeker. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, i] F Woensdag 29 November 1S93. No. 6213. 32ste Jaargang. I LO li! FEUILLETON. ■O terij. Bois. 8 Ki ei van 13. 13519 eu t ln Zoon De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. iclite samen in den tn des lardigd reldbe- Stoll- {Naar iet Duiltci.) sraber 1893. J.; lilll IMIIE COURANT «kookt or do ll* van I Als I ran ruiken. h. a [busje. 0.35 Eieder- Liter. IN BOIB nyme, iioor haregoodo tig bekend, vei zegelde ran 5 Liter n het attest MEL ROOS jgbaar bii INKUM Ooathaven By de politie is de aanhouding verzocht van B. Petri, 17 jaar oud, uit zyne woonplaats Herne (Duitschland) voortvluchtig met 10,600 mark. In haar Antwoord op het Voorloopig Ver slag zegt de Regeering, niet het voornemen te hebben in den aard der betrekking van directeur van het Kabinet der Koningin ver andering te brengen. Wel wordt overwogen enkele werkzaamheden, die thans door het Kabinet worden verricht eu die meer behooren tot den werkkring van verantwoordelijke Mi nisters, daaronder te brengen. 11) Het is zeker een egel geweest, merkte Edwin op, die Diana mei zijn stekels een beetje ontzag heeft ingeboezemd. We zullen eecs gaan zien. Goeden morgen! liet zich daar op een» een stem hooren. Wat duivel, is dat de egel, riep Edwin een weinig ontsteld ui». Lieve hemel, wat moet oen mensch al niet voor zijn dagelyksch brood doen I Een egel beeft het veel beter, die wordt niet door zulk galgenaas gebeten. Hilda kon oen kreet van verwondering niet onder- drukken, want de geheimzinnige man was- niemand anders dan de tooueelspeler on buikspreker, die ze onder de tegenwoordige omstandigheden geheel ver geten was. Ook nu weer zal hij in een buitengewone houding. Met do handen onder bet hoofd lag hij meer als een dier dan als eon mensch. Diana kreeg, terwyl de man sprak, weder moed en sprong blaf fende toe. De man greep den afgevallen hoed met zijn tanden aan, slingerde er mee heen en weer en zag daarby den hond zeer scherp aan. Dit had op Diana zulk een uitwerking, dat hy knorrende retireerde. Hilda dacht onwillekeurig aan het gezegde van Meinhatd, dat deze lieden met kleine middelen soms zooveel kunnen doen. Men schryft uit Meppel In de vorige week wist zekere Jochem Pic ket op byna onverklaarbare wyze uit het ar restantenlokaal alhier te ontsnappen, waarin hy wegens diefstal was ondergebrachtZater dag wist hij te Steenwijk van eenige ingezete nen giften te krygen, door een verhaal, dat zyn vaartuig gezonken was en daarby zyne vróuw en kinderen omgekomen waren, mot welk verzinsel hy vroeger in andere plaatsen ook reeds zyn voordeel had gedaan, Met twee veldwachters op weg naar de plaat-, waar het ongeluk zou gebeurd zyn, poogde hy wederom te ontvluchten, doch hij werd gevat, en nadat hy bekend had Jochem Picket te zyn en de schipbreuk te hebben verzonnen, weer naar hier overgebracht. >718 19020 .771 19080 955 19 09 .996 19137 »084 19191 1094 19221 .186 19276 ,186 19321 282 19440 286 19451 .291 19466 .390 19508 ,899 19528 606 19594 >651 19599 822 19602 899 19628 948 19687 950 19678 97S 19758 148 19788 174 19850 260 19916 271 19948 295 19967 320 19986 486 20001 468 20048 470 20047 567 20049 645 20090 801 20128 809 20187 828 20220 833 20252 844 20268 866 20328 911 20387 978 20428 094 20480 284 20509 280 20514 308 20548 364 20606 883 206 9 888 20626 394 20646 408 20701 454 20706 457 20710 487 20760 619 20766 686 20769 666 20789 707 20806 784 10826 820 20885 886 20898 979 20984 982 20999 Tegen de dienstbode te *s Hertogenbosch, die haren meester achtereenvolgens tot by de 400 ontnam en voor dat geld haar uitzet en de meubels kocht, noodig voor haar huwelyk is 2 jaar gevangenisstraf geeischt. Te Veere is door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente Zaterdagavond 1.1. eene lees- en gezelschapszaal geopend met het doel jon gelingen en mannen van iedere godsdienstige gezindte gelegenheid te verschaffen, zich des avonds nuttig en aangenaam bezig te houden. Verkoop en gebruik van alle alcoholische dranken zijn er verboden. De zaal is door Burgemeester en Wethou ders welwillend ten gebruike afgestaan. 103 van de 130 stalknechts van de Am- sterdamsche Omnibus-maatschappy hebben aa: de directie een adres gezonden, om haar te verzoeken hun den vryen dag, wanneer die op Zondag valt, geheel vry te geven, zoodat zjj hunne kerkelyke plichten zullen kunnen ver vullen, en hun loon met 1 per week te ver- hoogen. Men meldt uit Amsterdam Vreesde men, dat op 31 December a.s. 700 werklieden der Laudswerf ontslagen zouden worden, thans blykt, dat deze werklieden ook na dien tyd toch voorloopig in dienst zullen worden gehouden. Naby Eisden, te Warsage, is de landbou werszoon P. in eenen ketel kokende stroop gevallen. Kort daarop overleed hy aan de bekomen brandwonden. De heer C. T. Andreae, stations-opzichter aan het station Maas te Rotterdam, is benoemd tot stationschef te Warmond, roet ingang van 1 December a. s. De commissie tot redding van drenkelingen te Rotterdam heeft de zilveren stedelijke red- dingsmedaille nitgereikt aanChr. Lieshout, J. Schuierman en K. W. F. Dalem au. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting van hare werkzaamheden byeenge roepen tegen Woensdag 6 December a. s., ’s avonds te half negen ure. GOUDA, 28 November 1893. Tot inspecteur van Politie te Nijmegen is benoemd de heer H. Visser thans Inspecteur van Politie alhier. Gistermorgen te ongeveer 9j uur is op de Nieuwe Haven de 61-jarige N. v. d. W., te water geraaktzjj werd spoedig door eenige voorbijgangers uit hare netelige positie gered. Burgemeester en Wethouders van Haastrecht hebben krachtens machtiging van Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland aan het Bestuur van de Haastrechtsche Ijsclub aldaar vergunning verleend tot den verkoop van sterkendrank in het klein, in eene haar toe- behoorende tent staande aan het water de Hooge Boezem binnen de kom der gemeentz. ADVERTENTIËN worden geplaatst 15 regels 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 bur des midd. In ’graaf De Neuville, die dezer dagen over leed, is een by de Parjjzenaars zeer bekend persoon heengegaan. Steeds reed hy in een open rytuig rond, zyn proza en poëzie uit dealende of twistende met de huurkoetsiers, die hy beknibbelen wilde. Graaf De Neuville was een monomaan. Eerst meende hy, dat hy door onzichtbare vyanden achtervolgd werd, daarna wydde hy zich aan staatkunde, dicht en schrijfkunst; ten slotte leed hy aan groot heidswaanzin en deed hy de meest buitensporige dingen. Geruimen tyd wenschte hy een staat kundige rol te spelen en stelde zich candidaat voor de Kamer of den gemeenteraad, maar te vergeefs hy werd al tyd geslagen. In 1885 dong hy naar den post van afge vaardigde voor de Ardennen. Hy stelde zich aan zyn kiezers voor als royalist, socialist en revolutionist, beloofde alle banken te doen af schaffen, die, zeide hy, de arbeidende klassen ten gronde deden gaan. Hy werd weder ge- BOBS dat hij door een val gewond en later zyn bowustsyn waa kwijtgeraakt. De houtvester had hem medegenomen naar het jachthuis, hem daar bygebraoht en zooveel mogelyk geholpen, maar hy kon nog niet vervoerd worden. Hij zag er niet uit ala een handwerksman maar als oen soort boer. Hjjfchad geslapen ala oen os on toen hy wakker wasgpwordon eu poogde op te staan had hy dit niet Kunnen doen, daar zijne enkels vreeaelyk waren gezwollen. Daarom had de houtvester Hilda’s hulp ingeroepen en niet vergeefs. Ze was terstond bereid geweest mede te gaan om to zien, wat ze kon uitvoeren. In don ho<k van het vertrek zat een bleeke gestalte, met hot hoofd op oen kussen ou de oogen gesloten alsof het een doodo was. Wat een wonderlijke gelijkenis, meende Hilda eu oon donker voorgevoel kwam bij haar op. Hot dunne verwarde haar op het bleeke voorhoofd van den zieke, de halfgeopende, kleurlooze lippen, de slordige baard on het tanige gozioht vermeerderde de gelijkenia nog. Hij is weer in^eslapen, zei de houtvestersvrouw zacht tot haar. Als men zoo mat is moest men in bed blijven. Maar dat mansvolk is altjjd zoo eigenwijs. Nog altijd keek Hilda, die zelf zio bleek als een lijk was geworden, naar de beweginglooze gestalte. Het was haar of zij een lijk, neeu een spook zag. Langzaam keerde zij zich naar de’ vrouw en vroeg byna onhoorbaar: Hy? Ja, ja, knikte de vrouw met een soort van zelf voldoening. (Porit wrvo^.J LI eu verzwakking van de zuurstofstrepeu ia het zonneepectrum, een bewys dat deze aan den dampkring der aarde toe te schryven zyn. Het observatorium op de Monte Rosa, op een na den hoogsten berg der Alpen, is op- gericht op den top der Punta Guisetti, 4559 meter hoog, op een na den hoogsten der 9 toppen van de Monte Rosa, ten zuiden van den hoogsten top, den Dufour-top, gelegen. Dit observatorium werd 18 Augustus jl. ge opend en in tegenwoordigheid van de koningin Margaretha van Italië, die daar eenen nacht doorbracht, ingewyd. De aangehoudene is door den toenmalige» hoofdagent van politie Timmermans pertinent herkend als te zyn gezien in gezelschap van genoemden A. R. by het vertrek der stoom boot van Middelburg naar Rotterdam op den morgen na het gepleegde feit. (M. C.) Naar men verneemt is de heer Buma te Sneek, oudlid der Tweede Kamer, en voorzitter der Vereeniging tot droogmaking der Zuider zee, zeer ernstig ongesteld. Als een bewijs hoe de liefhebberij in h<t verzamelen van postzegels toeneemt, kan die- De burgemeester van Werkendam heeft door tusschenkomst van den minister van bui ten- landsche zaken voor kapitein G. E. Olihof, van bet schip »De Twee Gebroeders.» een praebtigen zilveren nachtkyker ontvangen, toe* gezonden door de Engelsche regeering, met een toepasselijk opschrift er op gegraveerd. Zondag is door de politie te Goes gearres teerd en naar het huis van bewaring te Mid delburg overgebracht J. F. B. v. E., 22 jaar oud, schilder te Rotterdam, als vermoedelyke mede-dader van de afpersing van geld onder bedreiging by de gezusters V. te ’s Heer Hen driksk in deren, waarvoor A. R. te Goes reeds vroeger in hechtenis is genomen. Het is tegen Va.t E. dat een bevel van voorloopige aan houding verleend is. i pi nen dat te Amsterdam een tweede vereeniging is opgericht onder dan naam van: Neder- landsche Philatelisten Clnb« De2e club stelt zich ten doel, het bevorde ren der Postzegelkunde en het saambrengeu van Liefhebbersverzamelaars. De bedoeling van de oprichters van deze club is tevens, om bij voldoende deelneming te trachtten een vast vereenigingslokaal te yerkrygen, dat voor leden dagelijks geopend is, en ook gelegenheid geeft tot het houden van kleine tentoonstellingen enz. Het secretariaat is voorloopig gevestigd ten huize van den heer Johan K. Koning, O. Z. Achterburgwal te Amsterdam, die tevens als Technisch Adviseur aan deze club verbonden ia. Bij de opruiming der waggons aan den Om val bleek gisteren, dat de locomotief diep in den modder was gezakt, zoodat drie bokken voor het-lichten noodig waren. Te ongeveer 12 uur was de machine gelicht en op de zolder schuit geplaatstde brug was bijna niet be schadigd en dadelyk draaibaar. Het spoorweg verkeer was dan ook te 2 uur hersteld. Ze maakte echter aan het tooneel een einde door den hond tot zich te roepen en aan don halsband vast te houden. Jammer, meende haar begeleider. U moest dit duet niet hebben gestoord, het was werkelijk amusant. Diana schynt goede gronden gehad te hebben, om tegen roo’n landlooper zoo op te staan. Het schaadt volstrekt niet, dat Diana zulke lui op oen eerbiedi gen afstand houdt. Mag ik weten, wat ge bier zoekt vroeg hij barech aan den vreemden, die langzamerhand oprees. De man maakte daarop een buiging voor Hilda alsof hij een grando van Spanje was. Mag ik my op U beroepen, sohoone jonk vrouw? zjido hy, terwyl hy den vrager met geringschatting aanzag. Ik genoot op een morgenwandeling op dit zoo fraai gelegen punt van het heerlijk uitzicht en ge bruikte dan mijn armzalig ontbijt. Dat hoeft zeker de vraatzucht van den hond opgewekt. Ach, lieve hemel het is toch hard voor een man op mjjn leeftijd zyn leven tegen zulke tegen standers te moeten verdedigen. Een mooi dier en van een fraai ras. Diana heet hij dus? Kom, hier Diana I Wy willen vrienden zijn. Hij hield den hond een stuk brood en spek voor en zio alle knorrigheid was opeens verdwenen. Mij komt het voor, dat ge je hier verscholen hebt, om iets te kunnen af te zien, zei Edwin. Wees zoo goed om je te verwijderen. Ik ben nog uw schuldenares, viel Hilda hierop in, terwijl zij zich tot den geheimzinnigen man wendde. Maar ge waart ook zoo eensklaps verdwenen. Zy haalde met angstvalligen haast haar gold- Gisteren nacht is er eeu brutale diefstal met inbraak gepleegd ten huize ,van W. H. te Bergum. De dieven hebben slechts twee gou den dameshorloges kunnen machtig worden. Door het vallen van eene vaas van de secre taire, waarvan ze bezig waren het slot tefor- ceeren, werden de bewoners gewekt, waarna de inbrekers de vlucht namen. In denzelfdon nacht werden elders in het dorp ruiten ing - 8lagen. Dit laatste is in den laatften tyd byna eiken nacht het geval. De openbare veiligheid laat bij avond veel te wenschen over, en de politie schynt niet handelend te durven optreden. Het nummer der «Illustrirte Zeitung» van 25 dezer bevatte de afdeelingen van de nieuwe observatoria op den Mont Blanc en op de Monte Rosahet eerste naar eene eigenhan dige teekening van den Franschen natuurkun dige Janssen, het tweede naar eene photogaphie vervaardigd. Het observatorium op den top van den Mont Blanc. 4810 meter hoog, werd 8 September jl. voltooid, en in de zitting van de Academie van Wetenschappen te Parys van 25 October jl. werd mededeeling gedaan van een ingeko men schryven van Janssen, waarin deze verslag deed van de waarnemingen, die hy in het observatorium gedaan had over de vermindering tssebje voor don dag, zonder den hond los te laten en bood den man een douceur aan, dat de man met zekere schroomvalligheid accepteerde. O, het is niet myn doel, waarde dame zei hy met goed voorgewende verlegenheid, inderdaad ik ben zoo iets niet gewoon. Het is zeer stootond voor een man in mijn geval. Hy zweeg een oogen- blik, dan stamelde hij geroerd, maar ik mag niet trotsch zyn. Ik hoopte zoo spoedig mijne voorstel ling te kunnen goven, maar de datum is nog niet vastgesteld. Allerlei formaliteiten houden het tegen en daarom wandel ik tusschenbeide maar eon beetje in deze hoorlijko dreven. Toch is het myn vaste voornemen hier proeven mijner bekwaamheid te geven. Hij groette daarop en verwijderde zich met de woorden In allo gevaileij,1i-hcor!>''gij nog van mij. Dat klonk half als oeiWjSb^lrijigjpg, zei Edwin. Bij Hilda was alle iM^W^vai^den verdwenen en ze was zeer in haar ^kneoht haar raad kwam iuwinnen en^'s^yto^iwfr gelegenheid had, Edwin te kunnen verlawïr:^'^ Toon Hilda do verzuchting had geuit dat het herfst was, was dit jaargetijde nog op het schoonst, het gaf vruchten en de hoornen waren nog niet ge heel bladerloos. We gaan eenige weken verder en de herfst doet zich van zijn leelyksto zijde kennen. Regen en windvlagen konden toch Hilda niet weerhouden op znkeren donkoren dag met den houtvester mode in h«t bosch te gaan om eon goed werk te verrichten. De houtvester had namelijk den vorigen nacht in eCn overdekte weg een mensch op den grond lig gende gevonden. In het eerst meende hy dat de man dronken was, maar by nader onderzoek bleek. ran sparatie.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1