DEK EN. eid fflj. 33ste Jaargang. Zaterdag 2 Juni 1894. No. 6366. BINNENLAND. Ier ►ier, :en, De laatste eener Familie. Nieuw»- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. I gen. ’eesperpoort), FEUILLETON. 1. 3UW diging. >0. LAAR. D. 60 8 te Zullen 1 4 ct. p. KG. 47.90 ZOO men liep het extra* treinen 11 Marianne was ’t» die dit onderhoud zoo rijk aan atreinen niet ezelfde wyze. 60. 46. 45.50 W 4-1 If i» 5.7 >f van uit- S8DAG8 'olgenden (Naar het Franach.) Ilin IN IIL (IIIHIM Naar het Haudelsblad verneemt stelt zich mr. W. ran Basten Batenburg voor de aan staande verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Eist niet weder verkies baar. Jouda ober a. 8. en bij Ter vervulling der vacature van dijkgraaf van den Driemanspolder onder Zoetermeer en Stompwyk, is met alle (624) geldig nitgebrachte stemmen gekozen de heer N. Boonekamp aldaar. fraaie leunstoel, een een cadeau in geld kking van et 50. iCK Co. een jaarlyksche toe laag Aan het postkantoor Gouda en de daaron der ressorteerende hulpkantoren werd gedor rende de maand Mei 1894, in de Rjjfcspost- spaarbank ingelegd 6312.09terugbetaald 6290.98. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3854. >or de aange- n 52), ADVERTENTIÊN worden geplaatst van 15 regels A 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Op laat van Hars Majesteit de Koningin- Weduwe, Regentes, brengt de referendaris, tydelijk belast met het beheer van het kabinet der Koningin, ter algemoene kennis, dat, ge durende Hoogstderzelver verblyf in het bui tenland, alle aan het adres van Hare Majesteit gerichte brieven moeten bezorgd worden aan het kabinet der Koningin, alwaar voor eene geregelde opzending dier stukken aan Hare Majesteit zal worden zorg gedragen. (»8t CL«) aanmeldden, die dus verhinderd waren hnn stem uit te brengen. De meerderheid der commissie voor de geloofsbrieven concludeerde tot niet-toelating, omdat ry de mogelijkheid veronderstelde, dat meerdere kiezen verhinderd waren geweest te stemmen. Er hadden er ie Montfoort 21 niet gestemd, en er hadden slechts 9 stemmen meer beboeren te zyn uit gebracht, om het resultaat onzeker te maken. De Kamer echter heeft den heer De Branw toegelaten. De meerderheid was van oordeel dat slechts gebleken was van twee personen, die na sluiting der stembus zich hadden aan gemeld, en dat geheel onaamemelgk was de verondentelling, dat anderen waren weggeble ven, omdai hun reeds ter ooren zou zyn ge komen, dat het toch te laai was. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Woensdag werd te Moordrecht de rijkspaar- denkeuring gehouden. Er waren 12 paarden uit Nienwerkerk aan den IJsel en 8 uit Moordrecht. Van beide gemeenten werden slechts 3 paarden goedgekeurd. Gistermorgen had in de Guanofabriek der hoeren Salomonson te Kralingsche Veer, ge meente Capelle a/d. IJsel een ernstig ongeluk plaats. De 67-jarige W. v. der W., wonend» aan de Kortekade te Kraliugen, die ineen der werkplaatsen bezig was met verven, kreeg op het hoofd een zwaar stuk ijzeren bint met het gevolg, dat de man in elkaar zakte en geen teekenen van leven meer gaf. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde den dood. Het lijk werd daarna naar de woning overge bracht. 88) «Wat heb je hem geantwoord F* «Niets. Ik was te ontroerd.* «En heb je hem buiten niet teruggezien.* hHij is, zooals je weet, erenals andere jaren, een bezoek aan den generaal komen brengen. Ik was niet te huis on daarby is 't gebleven. Later, als ik mijn armen bezocht, heb ik hem nu en dan van verre gezien, en hij scheen plan te hebben, mij aan te klampen. Ik was bang en ontliep hem. «Bang, waarvoor F* «Om te laten merken, dat ik hem lief had.* «Ik wist niet, dat je zoo verlegen was,* zeide mevrouw Van Hansweerd met sleoht verborgen bit terheid. «Je cult dat moeten afwennen. En daar je plan hebt om coodra ik Frankryk verlaten heb, in de onmiddellijke nabijheid van Trichtvoorde te gaan wooed, zal je wel gelegenheid vinden om je uitverkorene te ontmoeten. Ik wensoh je van harte geluk.* Dit werd op een toon gezegd, alsof Marianne haar voor den gek hield. De tranen schoten het meisje in de oogen en het onderhoud nam plotseling een einde. X. Met ingang van 1 Juni is te Moordrecht als tijdelijk gemeente-secretaris aangesteld de heer Van der Schee uit Rhoon, in plaats van den heer Nugteren, die om gezondheidsredenen eenigen tijd in Arnhem gaat doorbrengen. verrassingen begonnen was, en zij had het ook ge leid tot het punt waarop het thans was. Zij had Elize slechts behoeven uit te vragen om vértrouwe lijke mededeelingen uit te lokken en ’t spoot haar zeer zoo ver gegaan te zijn, want hetgeen zij ge hoord had, schokte haar tot in het diepste van de ziel. Zij wist thans, dat deze minnaar, dien zij aan gebeden had, voor wien zij bereid was geweest goe« den naam en rust op te offeren, onbeschaamd het hof maakte aan eeo jongere zuster, in den tijd toen zjj, de barones, zooveel gevaren trotseerde, om hem des nachts bij zich te ontvangen. Wat waren de mannen toch waard, alt deze op zulk een laaghartige wyze zijn minnares verried F En met welk doel trachtte hij het jonge meisje te winnen F Het zou hem toch slechts kunnen toebe- hooren in wettig huwelijk, terwijl hij zich steeds met laffe uitvluchten er van had afgemaakt, als Marianne hem voorstelde haar te schaken, om haar later te huwen? Hij was gestorven, maar niet zoo als zijn minnares eont veronderstelde. Hy had zich niet onderworpen, om de kwellingen van den honger te verduren en een vrouw voor de woede van baar echtgenoot te redden. Integendeel had hQ een poging aangewend om te ontvluchten en toen hy er met een lach om de lippen in toestemde om zich in den toren te laten opsluiten, was ‘t, omdat hij er zeker van meende te zyn, langs een weg te kunnen ont vluchten, welke hem alleen bekend was. Zyn hel denmoed was niets anders dan slimheid en het was hem er enkel om te doen geweest, den generaal te ontloopen. Dit alles was genoeg om hem in de achting van mevrouw van Hansweerd te doen dalen. Het speet Een eerste geval van pokken heeft zich ook te Moordrecht voorgedaan. Het is zekere R., hoofd van een gezin, die door de ziekte is aangetast, ’t Is te hopen, dat het by een enkel geval blyven zal. Heden herdenkt de besteller by de 8. S. aan het station alhier, Wulfraat, zyn 25 jarig jubilé als zoodanig. Door den chef en het personeel werden hem een kistje sigaren en nog vereerd. Met het oog op de beweerde informaliteit aan de Haagsohe stembus, geeft het >Vad.< de volgende herinnering ten beste Op 29 Februari 1868 is door de Tweede Kamer behandeld de vraag, of een verkiezing behoorde te worden vernietigd, als een stem bureau te vroeg Werd gesloten. De heer De Brauw was met 1006 van de 2003 geldige stemmen tot lid der Kamer verkozen. Bewe zen was, dat het stembureau te Montfoort door een vergissing 8 a 10 minuten te vroeg was gesloten, en dat twee kiezers zich daarna GOD DA, 1 Juni 1894. Hedenmorgen werd ten bureele van den Garnizoens-Commandant aan besteed a. de levering van het benoodigde spek voor de troepen alhier in garnizoen. Inge schreven werd door J. Gerritsen te Gouda voor 55 Wed. J. Dongelmane te Gouda v. 54 B. van Slooten Rz. te Meppel v. 49.50 H. Polak te Meppel voor Claazhuis te Amsterdam gerookt spek voor 46.99 pekel spek Mans te Amsterdam b. voor vleesch en vet. W. de Jeu te Gouda voor 63 Gebr. de Mol te ’s Hage >61 Wed.J. Dongel mans te Gouda v.59 e. voor aardappelen. G. Kooy voor 2.97|. Een biljet voor vleesch en vet was van on waarde, omdat de borgen, dit niet hadden ge- teekend. haar reeds bom bewonderd te hebben, maar het deed haar nog geen leed hem bemind te hebben. In den diepsten grond haan harten, koesterde zy zelfs nog de hoop, hem terug te zullen zien. In haar overpeinzingen werd zij gestoord door haar zusten «Neen,* zeide Elize, «ik zal den heer van Tricbt- voorde nimmer huwen, en niet om hem te ontmoeten ga ik naar Trichtvoorde terug. Het zou mij tegen de borst stuiten, om te trouwen in de plaats, waar uw echtgenoot op zulk een laaghartige wijze ver moord is." «Zyn dood zal gewroken worden,* prevelde Ma rianne somber. «De moordenaar is gearresteerd." «Piet de Kuiterdie is onschuldig.* «Wat weet jij daarvan «Hy zal T bewijzen.* «Ik verlang evenzeer als jij, misschien nog ernsti ger, dat hij in staat zal zyn zich te rechtvaardigen. Maar de scbyn is tegen hem.* «God zal tusacheubeiden komen.* «Godherhaalde de barones op bitteren toon. «Die heeft de misdaad niet verhinderd. En als die boschwachter onschuldig is, wie is dan de schuldige F* «Dat weet ik niet, maar ik zal hem vinden.* «Ga je daar ginds wonen, om hem te zoeken?" «Daarom en om een moeder te steunen, die men een zoon ontroofd heeft.” «Dat keur ik goed. Maar dat is geen reden om je geheele leven ongehuwd te blijven «Daartoe ben ik niet besloten.” «Een echtgenoot die je bevalt, zou je dus niet afwyren «Hst b voldoende, dat hy my bevalt.” Door den bond van liberale kiesvereenigingen in het hoofdkiesdiatrict Alkmaar, bestaande uit de afdeelingen Behagen, Wieringerwaard. Ha- ringcarspel en Barsingerhorn, ia by herstemming met 39 stemmen tegen 17 op mr. Levy, tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gesteld mr. H. J. Smidt, afgetreden minuter van justitie. «Trouw dan neef Arthur.” «Misschien.” «Mevrouw van Hansweerd dacht «Zij is meer dan ooit verliefd op Rudolf. Het is spijt, welke er haar toe aanzat, aast een ander te hüwen.” «Maar," vatte Elize het gesprek weer op. «Arthur is in China, op vier duizend mylen van hier en komt wellicht nooit terug.” «O neen, hy is terug. Hij heeft ben jaar verlof en bevindt zich te Patys Hedenochtend schreef hij mij, plan to hebben, ons heden om twee uur to bezoeken. Ik was voornemens hem niet te ontvan gen, maar als je 't wenscht,..* «Doe wat je wilt.* «Arthur is een familielid. Het is een flinke jon gen, heeft ongeveer evenveel als jy, is even dertig laar, vervult sis officier bij de marine een eervolle betrekking, werd reeds gedecoreerd enz.” «O, dat alles is mij bekend, en ik weet ook nieta dan goeds van hem, maar ik weel volstrekt niet, hoe hij over mij denkt.” «Luister I Voor hij naar China vertrok, nu drio jaar geleden, verklaarde hy mij ronduit nooit een andere vrouw te zullen beminnen dan jou. Hij zou ’tje zelf wel gezegd hebben, als hy niet op het punt gestaan had aaa boord te gaan; Hy was <r niet zeker van Frankrijk ooit terug te zullen zien en hot oogsnblik zou voor oen liefdesverklaring hooi slocht gekosen geweest zijn. Hij heeft echter ge zworen by zyn terugkomst je hand te zullen vragen, als je nog vry was en hem kondt beminnen.” Dinsdagmorgen had de vrouw van T. B. te Moordrecht het ongeluk boven van een zol dertrap te vallen, doordat de trap onderuit gleed. Ernstig aan bet hoofd bezeerd, werd Mm meldt uit 's Gravenhage Gisteravond, ongeveer ten 7 ure liep het gerucht alhier, dat het Post- en Telegraafkan toor in de Prinsestraat in brand stond. Ge lukkig bleek dit gerucht overdreven. Wat was het geval Een paar jongens hadden, naar men meldt, een voetzoeker, zoogenaamd rotjes, in de gang geworpen tnsschen het post- en telegraafkantoor waarachter zich de beddenfabriek van den heer 8. bevindt. Op die binnenplaats, door een yzeren hek afge scheiden van het post- en telegraafkantoor, stonden een wagen en eenige kisten die in De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers V U F CENTEN. Het onderzoek van het water der Waterlei ding had gedurende Mei het volgende re sultaat 5 Mei 4.9 Mg. permang. kalicus per 1000 cc. 12 4.1 o 26 5.7 v Schijnbaar ongelooflyk en toch waar heid 1 Naar wij vernemen, bestaat by een gedeelte van de leden der Nieuwe of Litte raire Sociëteit te ’s Gravenhage de Witte het voornemen ernstige pogingen in het werk te stellen om don heer Pierson, die daar als lid voorhangt, te doen deballotoeren wegens ja dat raadt men niet uit duizend de Vermogens- en de Bedrijfsbelasting zegt «De Residentiebode». Al klinkt dit scbynbaar ongelooflyk, toch verzekert men, dat de toeleg bestaat en weet, de ondervinding heeft geleerd dat «de Witte» soms andere dan litteraire ver rassingen bereidt. zy door een paar buren opgenomen en zoo goed mogelyk geholpen. Later heeft men de hulp van dokter Mari ingeroepen, die ongeveer een uur met haar bezig is geweest om haar te verbinden. Hoewel men eerst ook bang was ▼oor inwendige kneuzingen, kan nu gemeld worden, dat deze door twee doctoren nog niet zijn geconstateerd, terwijl nu ook haar toestand iets vooruitgaande is. en van DEN EM. EM 9.09 op trein 31 werden gemaskt met groote meerderheid ver worpen. De Rekening en Verantwoording van het 12de boekjaar sloot met een batig saldo van f 56.73. Aan den bode werd van 5 gld. verleend. Deze vereen iging die zich ten doel stelt, hare leden bij ziekte en ongelukken, waardoor zij verhinderd zyn te werken, eene wekelykscbe geldelyke nitkeering te verstrekken, werkt, naar wat we gisteren hoorden, uiterst gunstig. Gisteravond hield bet Werklieden-Zieken- fonds »De Vriendschap in het lokaal van den heer Tujjthof eene algemeene vergadering. Van de 185 leden waren er 85 tegenwoordig. Heel gezellig en heel ordelijk ging het op die vergadering toe’t is bepaald een lust zooveel mannen, die den geheelen dag gewerkt hebben, zoo vriendschappelijk te zien samen komen, om onderling elkanders belangen te behartigen. Men waardeert elkander wat tref fend nitkwam toen by acclamatie de aftreden de bestuursleden de hhr. J. M. de Weger, H. v. d. Kemp, W. v. d. Horst en M. v. Ryk werden herkozen. Op de agenda kwamen nog een paar pun ten, die zich oppervlakkig heel leelyk lieten aanzien. Ie. Zelfstandige maatregelen tegen mogelyke willekeurige handelingen van het Bestuur en 2e. een voorstel van het lid Flux tot intrekking der vertering op de algem. wintervergadering. Veel woorden werden door de debattere niet gebezigd, kort maar eerlyk zeiden ze wat hun op het hart lag en na wat heen en weer pra ten, waaraan behalve door den voorzitter, den heer M. J. van der Horst, ook werd deelge nomen door de heeren van Veen, Zeegers, Flux en van Twigt, besloot men eenparig om alles maar te laten, zooals het was. Wat het voorstel-Flux aangaat dit werd, nadat door den voorzitter eenige opmerkingen

Goudsche Courant | 1894 | | pagina 1