1MÉ; SE B0UWM2W0NM BOÏÏWIUMONINQ m 1» worafl- OPENBARE 7EBE00PM Heeren-Dassen Wed. M. MOL, Het Wei- en Hooiland WEI- EN HOOILAND, Baltenlandsch Overzicht. Iluime Keuze in A. van OS, Az., E 73-73". Beurs van Amsterdam. KEtXNISGEVIXG. ADVERTENTIES. BERICHT VAN JNZET. LEKKERKEKK, Korlc Tiendeweg. I) 3. Nieuwe parapluien ea reparatie. ROKKEN EN LUIERS. BERICHT VAM INZFX De Bouwmanswoning Wei- en Hooiland te LEKKERKERK, Tr Perceel 10 BERICHT VAN INZET. Lekkerkerk Belangrijke Verkooping. BOUWMANSWONING WEI- EN HOOILAND, ■en biede het Uitnoodiging tot deelneming in de Kansen, 10 Mlllloen 868.900 Mark Joseph Heckscher, I. In een particuliere correipondentie ran de »J. B.< lezen wjj Na de vermeestering van Pagasangang is men dagelyka bezig bet trerrein in deze kam pong open te kappen en verder de mnren omver te halen, wat geen gemakkelijk werk ia. In Pagasangang-Oost ia eene versterking gebouwd, bezet door twee compagnieën van het 9e bataljon inl, onder den luitenant- kolonel Scheuer en bewapend met twee 12 cM. voorlaad en één veldstuk. In Pagasangan-West, ook wel Moemboel geheeten, voert de kapitein Christan het be vel over de twee daar aanwezige compag nieën van het 9e bataljon. Het terrein is zoodanig omvergekapt, dat er behoorlijke gemeenschap bestaat tusachen de posten Kalé Moemboel en Pagasangan- Oost. De versterkingen, die op het oogenblik zyn vooruitgeschoven, zyn, van het noorden naar het zniden gaandeAroeng-Aroeng, Kalé, Moemboel, Pagasangan-Uost en Sekar- barla. Men ia bezig in Pagasangan drie blokhui zen te boawen en die door onze troepen te doen bezetten (een sectie per blokhuis), ten einde by de operatiën tegen Mataram den rug der argeerende kolones te dekken Het oorspronkelijk plan om die blokhuizen door de Sasaka te doen bezetten, is niet doorgegaan, omdat men deze lieden niet best vertrouwt. (Later meldde men, dat de blok huizen gereed waren, in onderling verband gebracht en het voorgelegen terrein open- gekapt.) Yan belang ia het u mede te deelen, dat Goesti Ketoet Gosa, een der voornaamste, zoo niet de voornaamste aanlegger van de verraderijjke overvalling op onze troepen den 26n Augustus, door de lieden van Praja om het leven ia gebracht. De kansen voor het behoud van zjjn leven ziende verminderen en volkomen bewust van zjjne schuld en ge pleegde snoode handelingen, begaf hjj zich met de zjjnen naar Soerabaja by Batoe Klian en gaf aldaar zjjn wensch te kennen, tot den Mohamedaanschen godsdienst over tegaan. De lieden van Praja omaingelden hem en het kwam tot eene kleine schermutseling, waarby Ketoet Gosa het leven liet. By deze gelegenheid verloren nog twee Goeatis en een Ida het leven, nl. Goesti Gedeh Gougsar, broeder van Ketoet Gosa, Goesti Made Sepie en Ida Dada. De hoofden dezer voorname Baliërs wer den naar Ampenan gebracht om als stukkon van overtuiging te dienen. By een zeer nauw- keurig ingesteld onderzoek bleek, dat deze hoofden hebben toebohoord aan de hier boven- -j personen. Sasak, van spionage beschuldigd, werd gevangenomen. Naar hy by de ver- hooren voor de resident bleef ontkennen, wer den hem twintig rietslagen toegediend, enden volgenden dag werd hy weder in verhoor ge nomen. Hy bekende toen, spion te zjjn van den Radja en tot het gevolg van den Goesti Ketoet Gora te behooren. Bij het in orde brengen van een ledigstaande Ghineesche woning te Ampenan, voor hoapitaal- ljjders, werd in eene der kamers een onder- aardsch magazyn ontdekt, hetwelk 145 vaten buskruit en eenige millioenen slaghoedjes be vatte. De Chinees, wien het huis toebehoort, is eenigen tyd geleden naar Soerabaja vertrok ken, doch zyn gemachtigde bevindt zich thans in hechtenis. Behalve het buskruit werd nog aangetroffen een groot aantal met kepengs ge vulde sakken, welke plm. f 1000 vertegen woordigen. Een bewys, dat door Chineezen en Maleiers op Ampenan een kolosale smok kelhandel werd gedreven. De controleur Liefrinck hersteld zijnde, ver trekt de controlenr Engelenberg morgen weder naar de Oostkust. De hier aanwezige Prajaneezen, meestal uitgehongerde en verarmde wezens, bandeloos en tuchteloos, overstroomen de Sasaksche kam pongs en veroorzaken den inwoners wat over last. Vechten of werken doen ze niet graag, doch als het er op aankomt eene vermeesterde kampong te doorzoeken, dan zyn zy haantje de voorste, om te rampassen. By duizendeo stormen zy zoo'n verlaten kampong binnen, en in minder dan geen tijd is alles uit de kampong weggedragen. Niets laten zy liggen, alles is van hun gading. Ik geloof dan ook. dat het beste is om niet op hun hulp te re kenen, want tot nu toe is er nog niets van belang door hen uitgevoerd. Worden zy op geroepen om koeliediensten te verrichten, zoo als het aanleggen en verbeteren van wegen, openkappen van het terrein als anderszins, dan duurt het uren en uren, voordat er een hon derdtal van die kerels by elkander^ is. De Baliërs schynen nu onze, in hunne handen gevallen stokken te kunnen bedienen, want twee granaten, uit Tjakra-Negara af geschoten, zyn in de bunrt van Sekarbela teruggevonden. De granaten waren nog voor zien van den vervoerdop, zoodat het niet ineer twjjfelacbtig is, dat zy van den vyand kwamen. Naar ik vernomen heb, moet, door het springen van het kruitmagazijn, aanzienlijke schade zyn veroorzaakt in de poeri te Tjak ra-Negara. De verhalen loopen echter zeer uiteen; het aantal personen by de ramp wy beschouwen het als een geluk omge komen, moet plus minus 100 bedragen. Woensdag werdt te 's Ilage de alg. verga dering gehouden van de vereeniging Zieken zorg*, onder leiding van den heer W. C. Ver maas. De vereeniging telde einde September '93 256 leden met 154 kinderen, en op den zelfden datum van dit jaar 287 leden, met 164 kinderen. Er traden in het vereenigings- jaar 76 leden toe, en 31 bedankten. Het aantal buitengewone leden bleef onveranderd. De doctoren van Grootveldt en Hus vroe gen ontslag als geneesheer van de vereeni ging de eerste legde zyn practyk neder, de laatste vertrok naar het buitenland. Het bestuur gevoelt zich aan den heer van Grootveldt byzonder verplicht. 'Als nieuwe doctoren zijn aan de vereeniging verbonden de heeren Bouvin en Feith. Teu gerieve van de leden in het noordelyk gedeelte der stad, is ook een contract ge sloten voor de levering van geneesmiddelen met den heer Keizer, Zeestraat. Zonder eenige uitzondering werd aan hh. doctoren en apothekers hnlde gebracht voor de wjjze, waarop zij hun taak vervulden. Als adviseur van het bestuur werd door de doctoren opnieuw aangewezen dr. Polano de apothekers kozen, in plaats van den heer Vechtman den heer Hofman. Aan de doctoren worden in het verloopen jaar 3347 coupons afgegeven door de apo thekers werden 3222 recepten gereed ge maakt. De ontvangsten waren f 3324, de uitgaven f 3230. De vergadering hechtte haar goed keuring aan de wijziging van de statuten, door het bestuur voorgesteld, en koos den heer J. C. van Rumpt opnieuw tot penning meester, en in plaats van den heer W. P. den Hertog, die zich niet herkiesbaar stelde, den heer C. L. Waldkotter tot secretaris; tot bestuursleden de heeren J. B. Gutters- wjjk en D. Bezemer en tot commissarissen de heeren B. H. Heldt en B. C. Akkerhuis. De heer Heldt sprak eenige woorden van dank tot het bestuur, en inzonderheid tot diens voorzitter, voor de vele moeiten, die het bestuur zich had getroost. Het «Militair Weekblad» meent uit het jongst ontvangen Lombok-telegram de voor onze wapens eervolle gevolgtrekking te mogen ma ken dat dus geheel Mataram werkelijk in ons bezit is en verder dat die plaats reeds bijna geheel is opgeruimd, d. i. met den grond ge lijk gemaakt. Vermoedelijk zal nn wel spoedig tot den aanval op Tjakranegara worden over gegaan. De ril rivier Djangkok stroomt ten zuiden van Ampenan en ten noorden van Mataram; zy heeft een breedte van plm. 30 M. en in den Oostmoesson gemiddeld slechts 0.5 M. water, doch zij is in den regentyd meermalen ondoor- waadbaar. Daar nu de door onze troepen over deze rivier geslagen brug door den grooten afvoer van water was vernield, was daardoor ook de gemeenschap tnsschen de twee ovenge noemde plaatsen verbroken. Kapitan is gelegen ten zuiden van de Djang- kokrivier en zy is verder door geene rivieren van Mataram gescheiden; zoodat dus ook de gemeenschap met die plaats door geene ban djirs, welke, nu de regens zyn ingevallen, elke week kunnen voorkomen, verbroken kan worden. Aan den heer H. J. Westenberg, gedurende vele jaren provinciaal inspecteur der directe belastingen te Leeuwarden, werd Donderdag den dag waarop hy op zyn verzoek met pensioen 's Ryks dienst verliet vanwege de gezamentljjke ambtenaren en oud-ambtenaren der belastingen in Friesland, by monde van den heer J. Troelstra, als heriunering en als een blyk van waardeering, een fraai bronzen beeld, voorstellend «de overwinniugc, ten ge schenke aangeboden. Men schryft uit Utrecht De colporteur van «de Baanbreker*, Tap, tegen wien in de vorige week door den amb tenaar van het O. M. by het kantongerecht eene geldboete van f 10 subsidiair 2 dagen gevangenis was geëischt, omdat hy op 5 Oc tober jl. by het venten van zyn blad wanorde zoude hebben veroorzaakt, doch voor wien mr. Troelstra ontslag van alle rechtsvervolging pleitte, is heden door den kantonrechter ver oordeeld lot eene boete van vyf gulden, sub sidiair twee dagen hechtenis. De rentenier Jobann Konstant Sala, te Ber lijn overleden, heeft aan de stad een kapitaal van 300 000 mark vermaakt, bestemd voor eene «Sala-stichting*, ten doel hebbende, jaarlyks een aantal behoeftige en ziekelyke leerlingen der gemeentelijke scholen voor den tyd van minstens vier weken een verblijf in de gezonde buitenlucht te verzekeren. Men schryft van dd. Kampen 1 Nov. Heden werden de feestelijkheden ter her denking van het 25-jarig bestaan van den hoofdcursus alhier voortgezet, 't Was bijzon der levendig in de stad fraai herfstweder droeg daartoe het z-yne by. De stad had een recht feestelijk aanzien en de inwoners waren recht feesteljjk gestemd. Te half 1 bood de com missie uit de bnrgery bij monde van haren voorzitter den heer Oudendyk, een haldeblyk aan bestaande in het portret onzer koningin in olieverf, benevens een album met de namen der gevers. Daarna volgde een revue door de leerlingen van den hoofdcursus voor de reünisten en corcmissieën en te half-twee in de Bovenkerk de feestrede door den luit.kol. by den gene- ralen staf, oud-leeraar van den hoofdcursus te Maastricht den heer W. L. de Petit. De kerk was eivol en de spreker werd met onverdeelde aandacht gevolgd, waar hy een blik wierp in het verleden en het heden der opleiding voor officier. Orgelspel en zang van het Gemengd Koor wisselden de redevoering af. Een collecte, ge houden voor de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden op Lombok bracht pl. m. f 75 op. Een matinée musicale in het gebouw van den hoofdcursus, toegankelijk voor reünisten en leden van het gemeentebestuur volgde, waarna te 5 uur een bijeenkomst plaats had van reünisten in de socitsit «Het College*. Te 6 uur vereenigde men zich aan een gezellig diner in de Buiten Sociëteit waar me nige dronk gewyd aan Vaderland en Konin gin en aan den voortdurenden bloei van den hoofdcursus. De groote militaire taptoe te 9 uur gehou den, waaraan verbonden een fakkeloptocht door de stad, bracht eon ontzaggelijke massa menschen, oud en jong op de been. Tydens de matinée kwam een telegram van de Koningin-Regentes houdende de beste weuschen voor den bloei van den hoofdcursus. Onder daverend applaus werd de raededeeling ontvangen dat de directeur, majoor Wierts benoemd was tot officier in de Oranje-Nassau- orde met de Zwaarden. Heden 2 Nov., eindi gen de feesten met een bezichtiging van het Raadhuis door reünisten van 10 tot 12 nur, een matinée musicale in de Buiten Sociëteit van 2 tot 4 uur, te geven door de statmuziek van het 5e reg. inf., directeur Van Aken en een soirée musicale gevolgd door een bal, aange boden door de burgery. In de kracht van zyn leven is ue Russische keizer overleden. Den lOden Maart 1845 ge boren, had |hjj den leef tyd van 50 jaren nog niet bereikt. Hy was de tweede zoon van Czaar Alexander II, maar na den dood van zyn ouderen broeder, Nicolaas, in 1865, trad hy in diens rechten en werd hy de erlgenaam van den troon nijns vaders. Den 28sten Oct. van het volgende jaar trail de overleden Czaar in het buwelyk met prinses Dagmar, de dochter van koning George van Denemarken. Den 18den Mei 1868 werd uit dit huwelyk de Czarewitch, Nicolaas Alexandrowitsch, geboren een uiterst teer en zwak kind. Zelfs de byzondere zorgen, door de ouders aan hun oudsten zoon besteed, bleken onvoldoende om deze zwakte te over winnen. De prins had den tengoren aard zy- ner moeder geërfd en vertoonde, in zyn uiter- ljjk, niet de minste overeenkomst met zyn vader, wiens krachtige lichaamsbouw bekend is. De Czarina, wier gestel meermalen ernstig geschokt werd door de gevaren, waaraan de keizerlyke familie, vooral tijdens de nihilistische beweging, was blootgesteld, schonk haar ge maal vyf kinderen, waaronder drie zonen Grootvorst Nicolaas, die nu als Nicolaas III den troon beklommen heeft, grootvorst George, een teringachtige jonge man, wiens zwakke gezondheid steeds veel zorg eischte, en groot vorst Michael, nu 16 jaren oud. De oudste dochter des Czaren, prinses Xenia, trad onlangs in het huwelyk met haar neefde jongste, prinses Olga, is pas twaalf jaren oud. De «Staatscourant* maakt een manifest van czaar Nicolaas II openbaar, waarin na de me- dedeeling van het overlyden van czaar Alexan der III, gezegd wordt. «Moge ons de overtuiging troosten, dat ons leed, het leed is van geheel ons geliefd volk moge het volk niet vergeten, dat de kracht van het heilige Rusland ligt in zijn eensgeziudheid met ons en een onbegrensde gehechtheid aan ons. «Wy evenwel herinneren ons in dit treurige maar- plechtige uur der beklimming van den voorvaderlyken troou van het Russische rjjk en van de daarmede onafscheidelijk verbonden landen het czaardom Polen en het vorsten dom Finland den laatsten wil van onzen ont slapen vader, en daarvan doordrongen leggen wy voor het aangezicht van den allerhoogste de heilige gelofte af, dat steeds ons eenig doel de vreedzame ontwikkeling van de macht en den roem van ons dierbaar Rusland en het geluk van alle onze dierbare onderdanen zal zyn*. Het manifest eindigt met het bevel den eed van getrouwheid af te leggen aan keizer Nicolaas en zjjnen troonopvolger George en dezen zoo lang den titel van troonopvolger te geven, totdat God het huwelyk, dat de keizer met prinses Alice van Hessen zal sluiten met een zoon zegent. Naar aanleiding van het overlijden van den Czaar zyn verschillende bladen te Parys, meer dan by den moord van Carnot, in rouwrand verschenen, en de artikelen, welke den over ledene worden gewyd, konden niet warmer geschreven zjjn wanneer Frankryk in Alexan der III zyn eigen vorst betreurde. Ook aan officieele teekenen vun rouw van Regeeringen Kamers zal het niet onbreken eu tenge volge daarvan en van de geen maat houdende beschouwingen der bladen zal ook het volk wel niet achterblijven. De President der repu bliek, alle ministers, de voorzitter der Kamer die van den Senaat is ongesteld hebben gisteren den lijkdienst bijgewoond in de Rus- sisische kerk. De verschillende cómmissiën nit de Kamer, die vergaderde, zyn ten teeken van rouw uiteengegaan, en zefs de Parysche gemeenteraad, die nog onlangs eene onver kwikkelijke discussie voerde over het al of niet toestaan van van eene bydrage voor een mouument voor Carnot, heeft op voorstel van den voorzitter tot verdaging besloten. Een voorstel tot afzending van een adres van rouwbeklag en een krans is reeds aange nomen. Maandag zullen de Senaat en de Ka mer beide byeenkomen, om na het aanhooren van eene rede door de presidenten de verga dering te verdagen. Jaluzot heeft een voorstel ingediend om eene commissie van twaalf leden uit de Kamer naar de begrafenis af te vaar digen. Aan alle publieke gebouwen in geheel Erankryk en Algerië is op hoog bevel de vlag halfstok gehangen en met rouwfloers omhuld. De vier gesubsidieerde schouwburgen alhier zijn op bevel gesloten. De algemeeue droefheid, welke volgens de Temps* het doodsbericht gisteren veroorzaakte, is echter gekalmeerd. Parys en de Parijzenaars hebben hunne opge wekte stemming teruggekregen. De onzekerheid over de richting van den nieuwsten koers geeft den Duitschen bladen nog steeds aanleiding tot allerlei bespiegelingen. De Voss. Ztg.vreest, dat de agrariërs onder den nieuwen miuister-president stap voor stap zullen winnen. Indien prins Hohenlohe zich tegeu hen verzet zullen zy hem het leven wel zoo onaangenaam weten te maken, dat hy spoedig den wensch zal koesteren af te treden. Daarom zou het den agrariërs slechts te doen zyn. «Komt er een nieuwen man aan het hoofd der regeering, die niet naar hunnen zin is, dan troosten /y zich met de gedachte dat by een voortdurende verwisseling eindelyk een man moet komen, die hun lyktc, schryft het liberale blad. Mocht prius Hohenlohe geneigd zyn een agrarisch program op te stellen en te ver dedigen, dan vreest de «Vossische* niet zoozeer een beperking van de politieke vryheid, dan wel agrarische proefnemingen op economisch gebied invoering van den dubbelen stand aard en een wet op de schuldenlast en het erfrecht van dén grondeigendom) die zeer slechte gevolgen kunnen hebben. De Köln. Ztg. beveelt der nieuwe regeering aan, by ieder wetsvoorstel zich af te vragen of het geschikt is om de kalmte en de aan sluiting der burgerlijke partyen te bevorderen of te beuadeelen en wenscht dat zy afzien zal van plannen, waarvan men vooruitzeggen kan dat zij de hartstochtelijke tegenspraak van groote groepen kalm denkende burgers uitlokken moeten. Het ruw optreden der conservatieve party in den laatsten tyd is geene aanmoediging voor de regeering. Ondanks den heftigen strijd, dien zij tegen Von Caprivi gevoerd heb ben, is hun geen kwaad geschied, en daardoor zyn zy, zegt de «Köln. Ztg.,« versterkt in de meening, dat oppositie-voeren een voordeelig zaakje is. Men moet den conservatieven duidelijk maken, {dat zy door verzet tegen een politiek van kalmte en aaneensluiting in een zeer bedenkelyko positie zullen komen en de nieuwe mannen moeten zich tot taak stellen de party tot hare betere overleveringen terug te brengen. Ook de «Nordd. Allg. Ztg.spreekt - gelyk wy elders mededeelen in een niet-officieus artikel den wensch uit, dat de betrekkingen tusschen de regeering en de conservatieven beter mogen worden. Met de agrariërs schijnt de regeeriyg reeds op een beteren voet te staan. Het aftreden van den minister van landbouw Von Heyden wordt ten minste, volgens onzen particulieren correspondent, te Berljjn als een voorteeken van een verzoening beschouwd. Bijzondere aandacht verdient een artikel in de «Times* over eene mogelyk en wensche- schynende hervorming van het Hoogerhuis, en dit wel op den grondslag van eene keuze onder de erfelijke Pairs, met eene beperking van het aantal hunner, dat gerechtigd zou zyn tot zitting nemen en stemmen, gepaard met eene uitbreiding van het recht der Kroon tot het scheppen van Pairschappen voor het leven «(life peorages)*. Indien (zegt de Times*) het stelsel van keus of zifting wierd toegepast op het gansche «Peerage*, dan zou een uitgelezen aantal van b. v. 200 vermoe delijk eiken man van werkelyke beteekenis of bekwaamheid uit het totaal van ongeveer 600 omvattenen de luiaards, beuzelaars of in kwaden reuk staanden, van welken er in elk hereditair lichaam eenigen te vinden zyn even goed «als in eiken vergadering van ge kozenen), *ooden vanzelf zyn uitgesloten. Aan deze uitverkoren vertegenwoordigers van den erfelyken adel zou dan een aanzienlijk aantal «life peers*, gekozen door de Kroon (dat is door het ministerie van den dag), benevens een aantal uit zekere strikt omschre ven categorieën gekozene»* kunnen worden toegevoegd, elementen aanbrengende, welke in het tegenwoordige Huis der Lords wel is waar niet ontbreken, maar toch niet in voldoende kracht aanwezig zyn. Want (zegt de «Times*) aan kennis en ontwikkeling komt, zoowel als aan bezin en politieke ervaring, plaats toe in een Hoogerhuis. Door eene zoodanige her vorming, hier slechts in hoofdtrekken aange duid, zou, volgens de meening van de «Times*, die hierin de zieuswyze vau Lord Salisbaty deelt, de stelling van bot Huis der Lords in den Staat niet verzwakt; maar veeleer versterkt worden. De «Pali Mall Gazette* kenschetst, met een woorspelling, dit artikel van de «Times* als «een teeken des tyds* (a sign of the Times*). 2 NOVEMBER. Vor.krs. #3"/.. 101 101'/, 9» 80'/,. 19"/., M»If, 731 93'/. 94 941/, NruikljlNV. Cert. Ned.W. S. 2% dito dito dito 8 dito dito dito 81/, Hongae. Obl. Goudl. 1881-88 4 [talie. Insohrijving 1862-81 5 0O8T1NE. Obl. in papior 1868 6 dito in zilver 1868 5 Portugal. Oblig. met ticket 8 dito dito 8 Rusland. Obl. Oost. 2e Serie 6 dito Geoona. 1880 4 dito bij Roths.1889 4 dito bij Hope 1882-90 4 dito in goud. leou. 1888 6 dito dito dito 1884 6 Spanje. Perpet. schuld 1881 4 Turkeij- Gepr.Couv. leen. 1890 4 Gee. leeuing serie D. Gec. leening serie C. Zuid-Apb.Rbp. Reo. v.obl. 1892 6 Mexico. Obl. Buit. Scb. 1890 6 Venezuela. Obl. 4 onbep. 1881 Amstsrüam. Obligatieu 1861 8% Rotterdam. Sted. leen. 1886 8'/, Nid. N. Afr. Hacdelsv. aaud. A*endsb. Tab.-My. Certificaten Den-Maatschappij dito Arnh. Hypotheokb. pandbr. 4 Cult.-Mij. der Vorstenl. aand. Gr. Hypotheekb. pandbr. 4 Nederlandsche bauk aand. Ned. Handelmaataoh. dito N.-W. k Pao. Hyp. b. pandbr. 6 75 Rott. Hypotheekb. pandbr. 4 102% Utr. Hypotheekb. dito 4 101 Oostenr. Ooat-Hong. bank aand. 189% Rusl. Hypotheekbank pandb. 4 100 Amerika. Equit. hypoth. pandb. 5 Maxw. L. G. Pr. Lien cort. 6 j Ned. Holl.IJ.-Spoorw.-My. aand. Mij. tot Expl. v. St. Spw. aand. 1 Nfld. Ind. Spoorwegm. aand. Afri' 102 66 84% 35»/, 33 109'/, 66'/, 39»/,, 1001/, 100 861/, 644 716 1011/, 72 101'/, 311 I 1301/, alatkoers lOj'Vl. 991/, 80% 7«;/m 94% 102% 100% 739 74% 7'» 27 101% 99% 191% 186% 105 135 00% «*/is 73% 101% 07% --oi/ Ned. Zuid Afrik. Spra. aand. 6 dito dito dito 1891 ditoS 1 iTALix.Spoorwl. 1887/89 A-Eobl.8 47% Zuid-Ital. Spwmij. A-H. obl. 8 61,«/14 Polen. Warschau Weenen aand.4; Rusl. Gr. Rusa. Spw-Mij. aand. 5 Baltische dito aand. j Faatowa dito aand. 5 Iwang. Dombr. dito aand. 6 I Ka rak Ch.Azow-Sp. kap.aand. 5 I Losowo Sewast. Sp. My. oblig. 5 Orel Vitebsk, dito oblig. 5 Zuid-West dito aand. 6 dito dito oblig. 4 AMEEDCA.Cent. Pao. Sp. Mij obl. 6 Chic. fc North. W.pr. C. v. aand. dito dito Win. St. Peter. obl. 7 Denver k Rio Gr. Spm. eert. v.a. Illinois Central obl. in goud 4 Louis v. k NashvilleCert.v. aand. Mcxioo. N. Spw. Mij. lehyp. 0. 6 Miss. Kansas v. 4 pet. pref. aand. N.-York Ontario k West. aand. dito Penns. Ohio oblig. 6 Oregon. St. Paal. Calif. Ie hyp. in n goud I obl. 7 Un. Pao. Hoofdlijn oblig. 6 dito dito Lino. Col. Ie hyp. O 5 Canada. Can. 8outh.Cert.v. aand. Ven. C. Rallw. k Nav. Ie h. d. e. O Amsterd. Omnibus My. aand. Rotterd. Tramweg-Maats. aand. Nbd. Stad Amsterdam aand. 3 Stad Rotterdam aand. 3 Belgie. 8tad Antwerpen 1887 2% Stad Brussel 1886 2% Hong. Theiss Regullr Gesellsch. 4 Oostenr. Staatsleoning 1860 5 K. K. Oost. B. Cr. 1880 8 Spanje. Stad Madrid 8 1868 Ver, Nbd.Box. Hyp. Spobl oert. 4 103»/, 103'/, 65'/, 93'/, 100 141',, 133'/, 10»/, 89'/, 52'/, 92'/, 31»/» 13 101»/» 78 109'/, 103'/, 86'/, 88'/, «IV» 192 171 108'/, 108'/» 103'/, 120 95% 47»/, 62'/, 64'/, 73'/, 102'/, 10'/. 195 S9'/4 BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van Gouda doen te weten, dat de onlange benoemde Gemeente-Ontvanger, de heer N. Cos, zyii3 be trekking heeft aanvaard, en dat het kantoor van den Gemeente-Ontvanger op het Raadhuis voortaan dageljjks, met uitzondering van den Zaterdag, den Zondag, den Nieuwjaarsdag en de algemeen erkende Christelijke feestdagen, geopend zal zijn van des vóórmiddags half 10 tot des namiddags 1 uur en des namiddags van 2 tot 4 unr. Gouda, den ln November 1894. VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Burgerlijken Stand. GEBOREN31 Oct. Jahannes Cornelis, onders E. van Gent en C. de Jong. 1 Nov. Klaas, ouders K. van der Hoe en A. Verburg. Dirkje Cntharina, ouders J. Gravesteyn en C. Sanders. Cristina Johanna, ouders M. van Gogh en E. Boot. Johanna/ ouders D. J. Hofstede en J. M. Stolk. 2. Adria- nn8, ouders J. Scboonderwoerd en M. *ac"Es. Johanna, ouders A. de Grujjl eu C. Nieuw- veld. 3. Jacob, ouders D. A. Slaman en E. van Gemeren. OVERLEDEN 1 Nov. J. van der Klei, 3 w. 2. W. S. Jansen, 5 ra. ONDERTROUWD: 2 Nov. A. Janmaat, te Utrecht, 25 j. en A. van Eyk, 24 j. W. van Spingelen, 24 j. en N. van Dorp, te Wad- dinxsveen, 20 j. G. J. Middelweerd, 25 j. en G. Verheul, te Waddinxveen, 22 j. J. de Braber, 21 j. en K. Oosterom, te Reeuwyk, 21 j. De ondergeteekende betuigt zjjnen hartely- ken dank voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden by gelegenheid zjjner be noeming tot Lid van den Gemeenteraad. J. J. VAN DER SAN DEN. Gouda3 Nov. '94. Met dankbaarheid herdenk ik heden den dag waérop PIETJE van DAM, 25 jaren geleden, by my in betrekking kwam. Gedurende dien tyd, was zy my eene trouwe hulpe, terwyl zy voor wyleo myn echtgenoot, vóóral gedurende zyne zieke dagen, door hare goede zorgen en liefderijke toe wy ding, deed wat zy konde, om zyn bitter lyden te helpen leni gen en verzachten. Het is my daarom eene behoefte om eere te geven, 'aan wie eere toekomt" en haar opentlyk dank te zeggen, voor hare lang durige beproefde trouw en oprechte liefde. Wed. J. J. Lu FÈVRE ds MONTIGNY- Bisdom van Vliet. Haastrecht4 November 1894. A 28, met Getimmerten en aanbehooren, alsmede lé Hectaren WEI- HOOILANH te is by de veiling, 31 October jl. gehonden door Notaris J. P. MAHL8TEDE te Bergambacht in de perceelen, bij verspreide veilingboekjes omschreven, in bod gebracht, te weten: Perceel 1 1800,—. 2 3 4 5 6 7 8 10j« 3100,-. 2500,-. 3000,—. 340,—. 2200,—. 2250,-. 300,-. 510,—. 310,-. 16310,- Perceel 11 470 12 13 14 15 16 17 18 1025,-. 450,-. 150,-. 1000,-. 640,-. 660,-. 16310,—. 21035.-. De verhooging en afslag in perceelen en combinatiën blyft bepaald op WOENSDAG 7 NOVEMBER aanstaande, des voormiddagsten 10 ure, in «de Geoote Boer* te Lekkerkerk. is het goedkoopste adres van Uitslaan van t A li9, met Getimmerten en aanbe- MLtyf hooren, alsmede 16.16.99 Hec- wKSF taren is by de veiling, den 2 dezer gehonden door Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht in de perceelen, by de verspreide veilingboek jes, in bod gebracht, te weten Perceel 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1000,-*. 130,-. 100,-. 2400,-. 2100,-. 1400,—. 1200,-. 800,-. 700,-. 11 12 13 14 15 16 17 9830,—. 775,-. 2000,—. 1700,-. 1625,—. 900,—. 225,-. 600,-. 190,-. Tr. 9830,—. Samen 17845.- De verhooging en afslag in perceelen en combinatiën blyft bepaald op VRIJDAG 9 NOVEMBER aanstaande, des morgens 10 uur, in «de Groote Boer* aldaar. TE in perceelen, by verspreide biljetten breeder omschreven, geveild den 31 October jl. door Notaris MAHLSTEDE te Bergambachtis als toen in bod gebracht: Perceel 1 op 1900, 2 1550, 3 550,—. 4 25, Samen 4025. De verhooging en afslag blyft bepaald op WOENSDAG 7 NOVEMBER aanstaande, des morgens ten 11 ure, in «de Groote Boer* te Lekkerkerk. De Notarii H. GROENEN DAAL, te Gouda, is voornemens op DONDERDAG 29 NOVEM BER 1894, by Inzet en op DONDERDAG DECEMBER 1894, by Toeslag, telkens de8 morgens 11 uur, in het Hotel «de Zalm* aan de Markt, te Gouda in het openbaar te ver- koopen De in 1880 gebouwde .«Lena's Hokve* met STALLING voor 47 KOEIEN en 2 PAARDEN, ARBEIDERS WONING en 28 Hectareu, 71 Aren, 93 Cen tiaren in den Rietveldschen polder, onder Hazers- tooudeen een stak onder Alphen. Laatst verhuurd aan den heer A. VAN HOLST, voor 2500.per jaar. Te aan- vaarden de Landerijen by de betaling der Koop penningen en de woning op 1 MEI 1895. De in 1878, gebouwde «Anna's Hoeve,* met STALLING voor 25 KOEIEN, en 16 Hectaren, 49 Aren, 76 Cen tiaren in de Voorwillens, en een stuk in Bloemendaal onder Gouda. Verhaard aan den Heer C. SCHOUTEN, tot 1 DECEMBER 1898 en 1 MEI 1899, voor 1620.per jaar. achter BOERDERIJ, met STALLING voor 16 KOEIEN en vóór WOONHUIS te Gouda, aan de breede zyde van de Karnemelksloot Wyk R, No. 497, groot 8 Aren, 95 Centiaren. Verhuurd samen voor f 4.— per week. Betaaldag Kooppenningen 1 FEBR. 1895. Notitiën der veiling verkrijgbaar van af NOVEMBER 1894, ten kantore van voor noemden Notaris GROENENDAAL, Wèethaven B 175 te Goudaalwaar, mede alle nadere nlichtingen te bekomen zyn. De pryzen zyn door den Staat gegarandeerd Hoofdprijs van door de den Staat Hamburg gearaarbor- borgde groote Geldlotery, waarin zeker gewonnen moeten worden. De pryzen van deze veel voordeel biedende Geldlotery, die volgens het plan aleohts 110,000 loten bevat, zyo de volgende De hoogste prijs ia eventueel 600,000 Mark. 46 pryzen a 106 pryzen a 206 pryzen 752 pryzeua 1320 pryzen k 20 prijzen a ISOpryz. a 100,160 38945 pryzen k 155 6994 p. a 184,100,98 6846 pr.k 69,42,20 totaal 55,400 pryzen. 5000 M. 8000 2000 1000 400 300 Premie v. 800,000 M. 1 prya k 200,000 1 prya k 100,000 2 pryzen k 75,000 H 1 prya k 70,000 1 prijs k 66.000 1 prya a 60,000 1 prya a 55,000 2 pryzen a 50,000 I prya a 40,000 S prijzen k 20,000 21 pryz. k 10,000 en worden deze in eenige maanden in 7 klassen uitgeloot. De Hoofdprys in de 1* klasse bedraagt Mark 50,000, atygt in de 2* kl. tot 55,000 M., in de 3« tot 60,000 M., in de 4* tot 65,000 M., in de 5e tot 70,0"0 M., in de 6e tot 75,000 M., in de 7e tot 200,000 M. en met de premie 7an 300,000 M. event, tot 500,000 Mark. Voor de eerste pryatrokking, die officieel is vastgesteld, koat een geheel orgineel lot aleohts Guld. 8,50 een half orgineel lot slechts Guld. 1,76 een kwart orgioeol lot alelhta Guld. -,90 Iedere deelnemer in de lotery ontvangt on gevraagd onmiddelyk na de plaata gehad heb bende trekking de offioieele trekkingslyst. Trekkingsplan, voorzien vau het wapen van den Staat, die den prya van de loten en de verdeeling van de pryzen over de 7 klassen aangeeft, verzend ik op aanvrage gratis. Do uitbetaling en verzendiug van de pryzen geschiedt door mij direkl en prompt aan do winners en ondor de strengste geheimhouding, Iedore bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven. Men wendde zich dus met de aan- vraag om toezending van loten voor de apoedig plaata hebbende trekking zoo spoedig mogelyk of uiterljjk tot 21 NOVEMBER e.k. met voltrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitsohland. De Notaris H. GROENENDAAL, te Gouda in voornemens op DONDERDAG 8 NOVEM BER 1894, by Inxet en op DONDERDAG 15 NOVEMBER 1894, by Toeslagtelkens des voormiddags 11 uur, in het Hotel «dr Zalm* aan de Markt te Gouda, in het openbaar to verkoopenj 1. Eene BOUWMANSWONING met 27 H. 39 A. 40 C. Wei- en Hooiland, en Stalling voor 32 Koeien in den Krimpenerxoaardby het dorp te Gouderak. Verhuurd aan Mej. de Wed. HALL1NG tot 22 Februari en 1 Mei 1897 voor 1770,— 'sjaars. 2. Eene BOUWMANSWONING «hit Bosch* met 10 H. 96 A. 80 C. Wei- en Hooiland en Stalling voor 21 Koeien in den Oostpol der, by het dorp te Moordrecht. Verhuurd aan den Heer A. HALLING, tot Kerstmis 1898 en 1 Mei 1899 voor 1100.— 'sjaars. 3. Eene BOUWMANSWONING met 12 H. 43 A. 32 C. Wei- en Hooiland en Stalling voor 24 Koeien onder Moordrecht in den Zuidplaspolder aan den Ringdyk, nabjj Gouda. Laatst verhuurd aan den Heer W. A. EENHOORN, voor 1400.— 'sjaars. Te aanvaarden de Landeryen by de betaling der kooppenningen en de Woning op 1 Mei 1805. 4. Eene BOUWMAN8WONING met 21 H. 5 A. 78 C. Wei- en Hooiland en Stalling voor 26 Koeien, in den Zuidplaspolder, in het 3e blok onder Waddinxveen. Laatst verhuurd aan den Heer J. VISSER Jz., voor 1050.— 'sjaars. Te aanvaarden de Landeiyen by de betaling der kooppen ningen en de Woning op 1 Mei 1895. Betaaldag der kooppenningen 10 Januari 1895. De Bouwmanswouing onder No. 4 vermeld wordt niet verkocht Notitiën der Veiling verkrijgbaar van af 15 October 1894, ten kantore van den Notarii C. A. JOEKES, te Haarlem en ten kantore ▼an foornoemden Notaris GROENENDAAL, te Goudadie nadere informatiën verstrekt.

Goudsche Courant | 1894 | | pagina 2