DB EED VAN LADY ADELAIDE 1 BINNENLAND. 9 Mewws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, [No. 6885. Zaterdag 8 Februari 1896. S tl, jen 11 FEUILLETON. msbm 34ste Jaargang. Ur. van iy> Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. 1 l boenen te zyner baschikkiog had der resp. J ration ae iz. enz. IFonil De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk mat uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Beroeper, bij de Gereformeerde Kerk te Bleis- wyk da. Wolf te Maasland. ibrlcatie üker van i national I.IIIINIIL UIIRHT iparaat, 3, ver bruik. schien er van Title. gen zich uitgekeerd worden ADVERTENTIEN worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. De zangvereniging A polio» te Zevenhuizen gaf 29 Jan. 1.1. eene uitvoering ten voordeele der armen. Na aftrek van de onvermydelyke onkosten, bleek dat de zuivere opbrengst f 40 bedroeg. Van dit bedrag zal eenè buitenge wone bedeeling gehouden worden. Ook gaat aldaar eene lyst ter inteekening rond om aau de armen eenige versnapering te verschaffen. Deze maatregel ie genomen om de arme ingezetenen te bedeel en, voornamelijk hen, die vroeger gewoon waren aan de huizen der ingezetenen een liefdegift te ontvangen. By beschikking van de ministers van bin- nenlandsche zaken en financiën, opgenomen in de Stet. (no. 32), is bepaald dat in hunne gemeenschappelijke beschikkingen van 20 Mei 1895 en 11 januari jl., (opgenomen in de zoekt namens den man, te worden bekendge maakt mot do verblijfplaats van Jobanua Adele Henriette Vogt, huis? van Johannes de Looper 24 jaren, wonende peperstraat 14. Zy heeft z'ch sinds 4 weken uit de echtelijke woning begeven en is niet teruggekeerd. Men gelooft dat zy zelfmoord heeft gepleegd. Signalement klein, blozend uiterlyk, haar en oogon don kerbruin, wenkbr. zwaar, gekleed met b auwen japon, zwarte doek, blootshoofds. Zy was in bet bezit van een zilveren knipje iuhondende ongeveer f 5 en droeg een gouden trouwring en een ring met rood steentje. Om haar hals droeg zy een granaten collier met gouden tonnetje. De redactie van het Maandblad tegen ver- valschingen ontving van den directeur van den gemeentelijken gezondheidsdienst te Amsterdam dr. R. H. Saltet, de mededeeling dat men misbruik maakt van den naam van bet ge meente-laboratorium, in dier voege dat men verklaart in circulaires, dat boter onder con trole van genoemde inrichting zoude staan. Een dergelijke controle behoort echter niet tot den werkkring van bet stads-laboratoriam en wordt derhalve niet uitgeoefend. Indien, ondanks deze waarschuwing van officieeie zyde, door verkoopers voortgegaan wordt, deze ongeoorloofde reclame te maken, zal bet Maandblad de namen dier personen publiceereu. Toen voor eenigeu tijd beproefd werd een dergelyk misbruik te maken van de proefstati ons, heeft het Maandb'ad dit gepubliceerd, met bet gevolg dat bet onmiddellijk gestaakt werd. Bordillion, lachend. Hij is zoo zelden te kuis. Als Tifle baar zin had gedaan zou zij hem droog brood voorgezet hebben, en de reden waarom zij zoo boos was geworden, was niet omdat men baar schapen- vleescb voor de meisjes bestelde, maar omdat zij daardoor aan hem dacht. Hij was een aardige, vroo- lyke jongen, maar als bij iets tegen iemand had was bij niet makkelijk; hy en Tifle hadden van het eerste oogenblik af een hekel aan elkander gehad. Het bleek wel uit de menigvuldige twisten die or plaats hadden, als jongeheer Lester te huis was, dat zij het niet met elkaür vinden konden. Somtyds lag de schuld aan hem, een ander maal aan Tifle; juffrouw Bordillion hield er zich altijd buiten, en de dienst boden namen altijd de partij van den jongeheer. Toen Tifle met juffrouw Bordillion had afgedaan, ging zij naar buiten, niet door de gewone kamerdeur, maar door de openslaande deur in den tuin. Zij had iets over zich alsof zij de meesteres van het huis wai en zij betoonde aan niemand, behalve aan haar meester, de minste onderdanigheid. Juffrouw Bor dillion dacht dat zij, meenende dat de heer Lester nog buiten was, hem in betrekking tot het bereiden der maaltyden naar zjjue plannen voor den dag wilde vragen, maar zij had waarschijnlijk geen ander doel dan om in het voorbijgaan jongeheer Lester te plagen. Zij slaagde hierin volkomen. De heer Lester was uiten nu sarde zij Wilfred dat hij niet van sohapen- vleesch hield; dit ergerde hem en hij liep haar na en vroeg haar rekenschap van hare woorden. De vechtpartij werft zoo hevig dat juffrouw Bordillion tusscheu beide moest komen. Het tafereel was het penseel van Wilkie waardig. Zij stonden midden op de plaats, tusschen de poort vau de dienstboden en Te Boxmeer werd gisterochtend een persoon, woonachtig te Afferden, geboeid door de marechaussees aan de rechterlijke macht te Gennep overgeleverd. De man wordt verdacht een moordaanslag te hebben gepleegd op eene vroow. Hy was kort te voren uit de gevan genis ontslagen, waar hij 19 jaren bad door gebracht. 41) De slager staat reeds sedert tien minuten te wachten, en de oude Gand is sinds lang komen zeg gen dat hij goede visch heeft, ging Tifle op knor- rigen toon voort, want het verzuim van juffrouw Bordillion mishaagde haar. Gij kunt van den slager nemen wat gij wilt, Tifle; neem de wisch van Gand en schik den maaltijd verder naar uw goedvinden, antwoordde juffrouw Bordillion op opgeruimden toon. Tifle gaf een knorrig antwoord. Zelfs dit had de eer niet vau haar te behagen. Zy hield zich alsof zij nadere orders van juffrouw Bordillion afwachtte, maar deze herhaalde dat zij het verder aan haar o*erliet. Zal mynheer te huis lunch gebruiken vroeg zij. Ik weet bet niet; gij weet dat hij dit in den laatsten tyd zelden doet; maar misschien mis zal hij van daag te hui* komen. Zorg dat middag schapen vleesch voor de meisjes is, Jongeheer Lester verkiest geen schapenvleesch te eten, zeide Tifle, boos. Hij heeft mij gisteren nog op zijne onbeschaamde manier gezegd dat hij daar te Rugby zijne bekomst van heeft gekregen. Geef hem dan iets anders, Tifle, zeide juffrouw De Commissaris van politie te Delft waar schuwt dat men ^op zyn hoede zy by het aan- knoopen van handelsbetrekkingen met Wil helmus Cornelia Brouwer, 15 jaren, wonende in de Zuiderstraat ,aldaar, die op alle aanbie dingen schrjjit en na ontvangst niets betaalt. Volgens eene annonce, voorkomende in een der laatste nommers van ’t Delfscb adverten tieblad, waarschuwt zyn vader geen crediet te verleenen of zaken te dryven met zyn min derjarigen zoon Willem. Schulden door hem gemaakt, zullen niet worden betaald. GOD PA, 7 Februari 189(i. Hedenmiddag bad ten Raad huize dezer ge meente de inschrijving plaats naar de levering van 200 kubieke meters zand op de Alge- nirene Begraafplaats. Ingeschreven werd dobr: D. de-Jong te Ouderkerk a/d IJsel voor f 1.45, J. Otterspeer te Ouderkerk a/d IJsel voor f 1.33, L. Broere te Gouda voor f 1.15 en L. Brouwer te Gouda voor f ”1.14| p. Kub. Meier. I - $Ieu soliryft uit Utrecht: Hoewel de colleges van prof, von Eieebberg steeds zeer druk door de studenten bezocht worden, was het toch gisterenochtend, toen de geliefde hoogleeraar voor de laatste maal met zyne leerlingen in de operatiezaal zou te samen zyn, nog voller dan gewoonlyk. Zyn collega, prof. Taltya, bad met opzet zyn college een kwartier vroeger doen eindigen, om ook aan zyae leerlingen gelegenheid te geven prof. E, Eiselsberg voor het laatst te begroeten. De hoogleeraar werd de operatiezaal binnen geleid door eene commissie, bestaande uit de heeren Baart le la Faille, Woltering, Colen- brander, Boks en Hamaker. Dr. L. P. van Lelyveld sprak den scheidenden hoogleeraar op hartelyke wjjze toeherdacht het uitnemend onderwys dat hy aan zyne leerling' n op zoo bevattelijke wjjze wist mede te deelen gaf uitdrukking aan bet leedwezen dat allen om zijn heengaan bezielde en beval de universiteit te Utrecht en hare studenten in zyne vriende- lijke herinnering aan. Om die herinnering levendig te houden werd den hoogleeraar een groot étui geschonken met tal van de schoonste stadsgezichten. De voornaamste plaats werd daaronder echter ingeuotnen door de photogra- phieën waarop de professor zelf staande te midden van zjne leerlingen op de operatiezaal is afgebeeld, alsmede die van het ziekenhuis en die van bet huis waarin prof. v. Eiselsberg gedurende zyn kortstondig verblyf hier ter stede woonde. Prof. v. Eiselsberg was, bij het woord dat hij in zijne moedertaal tot seine lieben jongen Freunde« richtte, blykbaar zeer geroerd. Hy had voor 2| jaar. toen hij bier kwam, niet durven denken dat hy zoo spoedig veler sym pathie zou verwerven. Dat schreef hij daaraan toe dat ook hy, evenals zjjn, met weemeed herdachten voorganger Salzerr, onderricht gaf naar de school van den onvergetelyken Billroth, wien bet gelukt was by zyne leerlingen liefde voor de waarheid en humaniteit te wekken, twee factoren waaraan de school van Billroth voornameljjk hare vermaardheid bad te danken. Hel scheiden viel ook den professor zwaar, om de vele bawyzan van gehechtheid die hy hier ondervonden had maar het bewustzyn dat hij in zyne nieuwe bestemming by een ontzaglyk veel* ryker mariaal, veel nuttiger zal kunnen werkzaam zyn dan hier, heeft hem het besluit doen nemen. Maar hoe het hem in de toekomst gaan moge, de herinnering aan de hier gevonden sympathie zal hem steeds veel leed verzoeten. Achtereenvolgens dankte de hoogleeraar cu ratoren en zjjne collega's, van den senaat, de regenten van het gasthuis en met name deu secretaris Baart, directeur en directrice De Vol van het ziekenhui*, alsmede de hoofdverpleeg ster en ten slotte ook den amanuensis van de operatiezaal Remkens. Tot den aanwezigen prof. Engelmann richtte hij een afzonderlijk woord van dank voor de hartelyke wjjze waarop deze hem hier ontvangen en Utrecht tot een tweede >Heim< voor hem gemaakt bad. Ook aan den onbekende die hun f 2000 bad geschonken waarvoor hij zoovele nuttige zaken die meu thans op de operatiezaal aan schouwde kon aanschaffen, wjjdde hij een woord van dauk, evenals aan mevrouw d’Aulnis de Bonrouil voor de mildheid waarmede deze als voorzitster van de Petras Campenvereeniging ten behoeve van ongelukkige patiënten kunst armen ea gesteld. Aan het einde zijner govoelvolle rede, dis by velen der aanwezigen merkbaar aandoening bad opgewekt, schonk de professor aan zyne leerlingen bet portret van zijn leermeester Bill roth om dat in de operatiezaal te hangen en drukte daarbjj de hoop nit, dat bet aanschou wen van deze beeltenis bjj hen, zooah'het zoo vaak bjj hem zelf gedaan bad, frisschen moed en jjver voor de wetenschap mocht opwekken, 'rouw Bordillion schaamde zich over hel misbaar, en gnf haar eene duchtige vermaning. Mogeljjk gaf het vooruitzicht dat zij spoedig meesteres van het huis zou zijn, haar daartoe den moed. Tifle was verstomd van verbazing, en wierp baar een boos- aardigen blik toe uit hare kleine, sluwe, half ge opende groene oogen, die jongeheer Wilfred gewoon was openlijk kattenoegon te naemee. Het was hare schuld, Margaretha I waarlijk, het was hare schuld, betuigde Wilfred heftig. Zij kan mij niet met rust laten. Ik zou haar mee vrede ge laten hebben, als zij mij niet was aangevallen. Zij kwam als eene loerende kat op mij toeschieten, en sarde my omdat ik geen schapenvleesch lust: de kinderen kunnen het getuigen. Het gaat haar niet aan wat ik eet; dat is uwe zaak en die van papa. Ik vrees, Tifle, voegde de jongen er stoutweg bij, dat gij hier te lang geweest zyt. Juffrouw Bordillion ging met Wilfred naar huis. Tifle wierp hem een paar scheldwoorden na. Zij was woedend; het laatste gezegde van Wilfred vond al gemeen bijval en de dienstboden juichten hem luid keels toe; dit was olie in het vuur. Ja, schreeuwde zij woedend, terwijl zy zich tot het dienstbodenpersoneel wendde, gij zoudt mij gaarne kwijt zijn niet waar? maar dal zal u niet gelukken, evenmin als dien vlegel van een jongen. Zij joeg de dienstboden rechts en links uiteen, zond den slachtersjongen weg mot bevel om een half uur later terug te komen, greep den vischkoopman de visch af, streek het huis in, en wierp de keukenmeid met de visch om do ooren. De Commissaris vau politi in de 2e sectie (bureau J. D. Meijerplein) te Amsterdam ver- Donderdagavond had de voorstelling van de schouwburg vaa Lier te Boskoop plaats, de artiaten speelden voor een uitverkocht huis en hadden buitengewoon veel succes, dat na elk bedryf een paar malen werd gebieeerd. Na het 3e bedryf werd door eenige kunstkenners van Boskoop nna mevrouw Jolia van Lier Cuypers een prachtige bloemenmand gegeven. Men sprak algemeen om weder spoedig een voorstelling daar te geven wat door de directie van Lier in overweging is genomen. i.ilM keüi^ „De Ze^ voorko- je is, kennis, are oorza^eu dön. lys'iologiBohe pp ons zer ces, datzoo- '«cuskundig^ :l skelijketii 3htigh0id) pijn, mi- ipgewon-1 lamelykQ r. zieken, de gevolgen Spraak- q de ge- dve, par- eheugen, skundige m Ideleu, als3 ij vingen, g odder-of M •rkregen; beroerte g ben, wegens veldheid in duLe- voor de ïorhoofd, i handen ongenoemde aan bleek, )ge meisjes, men, die ie de reactie L aangereden stellen, dat i2. g loofdsteeg 1 E dbrug F 22 Op 15 December 1894 werden te Graven- hage vermist verschillende talons en coupons, behoorende by obligatiën. Als vinder van deze geldswaardige papieren werd gesignaleerd een polderjongen, die zich genoemd had P. van Vliet. Hy ea de geldswaardige papieren zyn niet kunnen gevonden worden. De commis saris van politie in de 2e afdeeling te 's Gra- venhage verzoekt nogmaals dringend nasporin- te doen, en maakt bekend dat zoo de viuder met de papieren aannseldl, aan hem zal “J-‘*1 eene belooning van f 100, of wel eene belooning van f 25 aan hem die aanwijzingen verstrekt welke leiden tot ont dekking van den vinder. Stct. van 22 Mei 1895 no. 119, en 14 Janu ari jl. no. 11), betreffende den invoer uit Duitschland, België ea Frankryk van rundvee en schapen, bestemd voor de slachtbank, daar onder begrepen de exportslachteryen, de vol gende veranderingen worden gebracht lo. in de voorwaarden, gesteld snb lo., b. vervallen de woorden jbeueven’ binnen een afstand van 10 KM.<; 2o. by invoer vau rundvee en schapen, be stemd voor de exportslachteryen, vervallen de voor waarden, gesteld snb 2o., mits ontzegeling van de wagens waarin de dieren naar d plaats van bestemming zyn vervoerd, aldaar niet ge schiede dan in tegenwoordigheid van den dis* trictsveearts of een zyner plaatsvervangers. do keuken. Tifle was vuurrood van woede, en gilde luidkeels, terwijl hare kleine gestalte van inwendigen nijd beefde; de jongen stond in eene bedaarde ter gende houding over haar, en wierp haar al die scheld woorden naar het hoofd die een schooljongen ten zijnen dienste heeft. Hij was een slanke jongen van veertien jaar, en lang voor zijn leeftijd hij zag er goed uit en had dezelfde regelmatig gevo-mde ge laatstrekken, en donkerblauwe oogen als zijn vader. De dienstboden stonden met innig welgevallen om de twistenden heen; de slagersjongen en Bill Gand wreven zich van pret in de handen, en de twee kleine meisjes, die een poppenwagentje voortirokken, waren Wilfred on Tifle gevolgdMaria Lester was een zacht verlegen kind, dat veel op haar vader en haar broeder geleek; zij had zachte bruine oogen, en zydeachiige bruine lukken; Edith Bordillion was een bevallig nimfje met bruine oogeu, lichtblond haar, eu een lachend gelaat. Maar op dit oogenblik lachte zij niet, zy waren beiden ontsteld, en Maria schreide. Wilfred, Wilfred, wat beteekont dat? riep juf frouw Bordillion. Tifle Zij kwam te laat. Tifle vloog juist gillend op hem af, en gaf hem een harden slag op de wang. Wil fred Lester sloeg niet tetug; hij vatte haar stevig bij haar beide armen, en schudde haar flink heen en weder. Tifle was razend, zij kon zich niet ver weren; tot nu toe was zij den jongen altyd bans gebleven, maar nu kon zij hem niet meer aan. Juffrouw Bordillion kwam tusschen beiden. Zij verzocht Wilfred om de meid los te laten, en zij hield hem vast, terwijl zij naar de oorzaak vau den jwist noeg. Voor zoover zij merken kon had Tifle gehuld; zy was de aanvallende party geweest; juf-

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1