DE EED VAN LADY EDEIB K. BINNENLAND. K, ZN. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Donderdag 13 Februari 1896. 34ste Jaargang. No. 6889. FEUILLETON uiting. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. ronde Naar on» door het bestuur der Vereeniging to> beitrjjding van knoeierijen in den boter handel wordt medegede ld, kwamen door den yver ran één door ben aaugeeteld persoon de reeds gemelde verschrikkelijke te Soest schrijft het D.< nog mcur- pan- j et.,’ oorlen od is, 2 et. em, is over 1.01 IM HE COURANT eneea- trot- inwen langs i over oiling Deze nn te KM kelijk finder De heer v. d. H. R., te E., waarschuwt in ’t >N. v. d. D.« tegen een advertentie, lui dende Indien of niet ui vore krijg- aipt- orm 14 ot. 4 ct. Men meldt uit Amsterdam: Gistermorgen omstreeks 10 nar verzamelde Reen» een 100-tal zijner vrienden op den Dam. Zy begaven zich naar den stadstimmertuin, waar een verkoop wegens belastingschuld zou plaats vinden. Er werd gedreigd, dat de om standers van het terrein verwjjderd zouden wor den, indien de voortgang van den verkoop mocht werden gestoofd. Dit geschiedde niet. De inboedel bracht f 131.75 op waaruit de schuld kon worden voldaan. Reens zag viel) door bet oploopen der prjjzen op het laatst gedwongen by bekenden geld te leenen. 'i' ge ld meel ’ato- deo, els en jroote ede lelijke sebrift Ir. pro- iaa het arte te kasteel zeauw* 4. arte aa 4en unde (schele onbe de ge- tijnield reed e, □gaen- lunner aartoe hoofd- rhoofd, e drie osheld, willen jtwelk GOUDA, 12 Februari 1896. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gisteren S. L. F., timmerman alhier, die zich op naauo van zijn vader verschillende zaken deed afge- vt>n, tot vier maanden. ADVERTENTIEN worden geplaatst vau 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Naby Woerden is bet woonhuis van Nelis geheel nitgebrand. De aangrenzende stoom- wasseberg bleef behouden. Alles was verzekerd. dichrfft ons nU Hage De heer Lindaal Jacobs, rechter in de Ar- roudissements-Rechtbank te Rotterdam en door diezelfde Rechtbank onlangs by vonnis failliet verklaard, is van dat vonnis een dezer dagen gekomen in booger beroep bij het Gerechtshof alhier. Over een paar weken vermoedelyk zal dal beroep by het Hof in behandeling komen. Zestien jareu geleden, in Januari 1880, ver dween te Lichtenberg, eene voorstad van Ber- Ign, de zoon van een millionair, die in 1877 gestorven was. Niemand wist, waarheen do jonge man was gegaan. Eenige maanden later werd een bevel om aanhouding van den voortvluchtige uitgevaar digd. De jonge man, die van zijn vader een vermogen vau een half millioen hsd geërfd, werd wegens meineed vervolgd. Hy had u.l. zyne handteekening onder een wissel van 15.000 mark tegen beter v eten in onder uM» niet als de zyne verklaard. Alle nasporingen bleven echter vruchteloos, tot hy eindelyk zelf van zich liet hooren. Hy was naar Pennsyl vania gegaan, had daar eene boardery gekocht, t>y had toen iemand naar Europa gezonden om de achtergelaten paarden, honden en duiven te halen en més te brengen. Sinds hoorde men niets meer van hem, tot voor eenige dagen, toen de inmiddels 43 jaar geworden, vluchteling met zyn vrouw in Lichtenberg werd gezien en spoedig werd herkend. Maar hy verdween voordat de justitie iets van zyn bezoek wist en zy doet nu weder alle moeite om den lang gezochte in hechtenis te nemen, die, naar men vermoedt, zich heimeljjk te Berlyn ophoudt. De instructie tegen Willem vin Berkel is opnieaw geopend, zoodat zyn preventieve hechte nis weder voor onbepaalden tyd is verlengd. Den 17n is het drie maanden geleden, dat de jonge scholier Hoogsteden vermoord is. By na. drie maanden beeft derhalve van Berkel de gevangenis doorgebraebt. Zij schudde het hoofd, en fluisterdeNeen, dat kan niet zijn, ik verwijt mij daartoe hot ongelukkige uiteinde van Harry Dane te zeer ik kan het bedrog dat wij ploegden uiet vorgeton. Ik heb u dit reeds eenmaal gezegd. Geoffry, al waart gij de eenige overgebleven man op de gansebo wereld, nog zou ik niet met u trouwen. Dus hebt gij geen medeleden met mij Ik beklaag u, en mij zelve ook een weinig, voegde zij er bij, terwijl zy hem hare vermagerde handen toonde. Ik heb zelve ook veel geleden. Adelaide gij hadt beter gedaau mij te doodeu. Ik wensch wol oens dat wij allen ts gelijk ge storven waren, antwoordde zij, terwijl zij ópstond. Vaarwel Geoffry. Zoek mij niet weder op, want waarlijk, zulke «chokkon zijn voor geen van ons beiden dienstig. Nog een oogenblik, Adelaide, luister nog een maal naar mijne waarschuwing Jk voorspel u dat gij het u te laat beklagen zult, als gij met George Lester trouwt. Dat geloof ik niet. Ik zal het ten minste wagen. - Zoo waarachtig als wij hier staan, zweer ik u, dat gij het u zult beklagen. Gy bemint mijja, ik weet, dat gy mij lief hebt, en ik durf het u hier ronduit zeggen. Als gij met George Lester trotlwt sal uw gansche leven een eindeloos, hopeloos haken en verlangen zyn. Een hopeloos haken en verlangen naar u her nam zij, terwyl zy hare lippen spijtig naar omlaag trok, want dit gezegde mishaagdo baar. Gij vergist u, mijnbeer Dane. Wofdt Hftolji.) Op het verzoek vau den dienstplichtigen onderwijzer W. Sterk te Waddingeveen om. ter wille zyner betrekking, een maand later dan de> opgeroepen dienstplichtigen, in dienst te treden, is door den minister van oorlog afwijzend beschikt. Dat kan ik niet, dat is onmogolyk, stamelde zij. Waarom is dat onmogelyk? Nog een oogenblik van inwendigen strijd, en toen liet zij de ketting uit hare vingers vallen, en hief zij vastberaden bet hoofd omhoog. Zij had al hare zelfbeheersching herkregen, eu hoewel zacht, zoo klonk hare stem toch vast eu beslissend, toen zij sprak - Omdat ik myn woord aan een ander gegeven heb. Hat was Geoffry Dane bij deze woorden als werd het hart hem toegeknepen. Hij beminde dit meisje hartstochtelijkzyne liefde was innig eu oprecht.cn toen hij dit vonnis boorde was het hem alsof hij ineen kromp van smart. Zy ontstelde van de ver andering op zyn gelaat. - Ik wenschte dat het in mijne macht stond om dezen slag voor u te verzachten, zeide zy vriendelijk. Waarlijk, Geoffry, dat wensch ik vurig. Waarom zyt gy zoo veranderd? vroeg hy. Wij maakten nog zoo onlangs allerlei plannen, en bouw den luchtkasteelen om ons leven te zamen teslylen. Gy placht toen te seggen dat gy het zoudt wagen om met my te trouwen al bezat ik slechts een paar honderd pond ’sjaars. O, spreek daar nooit meer over, zeidezy. Die tyd is voorbij. De tijden zijn veranderd, dat is waar, maar ik kan u nu een beter lot aanbieden, dan ik toen dit verklaar ik plechtig ooit mogelijk geloofde. Ik kan u nu, maar al te spoedig vrees ik, dea titel aanbieden van meesteres van dit kasteel en omlig gende goederen. Gy behoeft niet uit te wydenik versta u zeer goed. Gij wilt mij den titel van Lady Dane aan bieden. uwe kippen weinig eieren leggen meer leggen, scbryf dan aan A. de Becquevort, te Woluwe-St.-Etienne (België) die u gratis bet onfeilbare middel zal aangeven, om hun onafgebroken te doen leggen, selfs door strenge koude. Meer dan 200 bewyzen van goeden uitslag.» (onbc/.oldigd Rijksveldwachter) wegens overtre ding der boterwet in openbare terechtzitting voor de kantongerechten van: Amsterdam, A. van Resouw, Frans Halsstraat 62 A. Ruig, Frans Halsstraat 94A. Erkelens, v. Won- atrant 38D. Fump, 2e J. v. d. Heydenstraat 55; G. Oltahoorn, v. d. Helststraat 15; G. J. v. d. Akker, Rustenburgerstraut 80, (Nieuwer Amatel). DelftJ. v. Leeuwen, Zuideinde 84. HaarlemK. Hoenderdos, Korte Wolstraat 5. uitstapje naar op zyn werk te 3 in op den pas van haar broeder, Fuchs, naar New-York, vanwaar by by aankomst de papieren van dien broeder terugzond. Waar hy nu is west men niet. Het krediet voor de vertegenwoordiging van Frankryk by do kroningsfeesten te Moskou is van 975.000 frs. verhoogd lot een millioon en daarna door de begrooting»commissie aan genomen. Op deze kredietaanvraag komen enkele belangwekkende cyfers voor. Zoo is voor de buur van twee paleizen te Moskou gedurende de feestdagen uitgatrokken 40,000 roebel, voor het groote bal, te geven door den Franscbec gezant, waaraan de Keizer en de Keizerin zullen deelnemen, 100.000 roebel. De rest van bet bedrag is noodig voor de stoffeering der paleizen, waarvoor o. m. 2000 meter fraai tapyigoet noodig is, voor paarden rytuigen enz. bestemd. Daar de Fransebe gezant thans doyen' van het corps diplomatique is, rusten op hem byzoudere representatieve ver plichtingen. De diefstal van 100.500 mark aan papieren, in Augustus van het vorige jaar gepleegd by Bleichröders Bank te Berljjn, is nn pas ont dekt onder de volgende omstandigheid: Een particulier uit Pommeren had by BI. een paar millioen mark belegd. In Augustus ontving de firma een schrijven, waarin hij verzocht 100.500 mark van *t deposito te zenden aan den beer Glas te Hamburg. Hieraan werd voldaan, zonder eenige aarzeling omdat twee jaren geleden de bank een achryven ontving van den Pommerscben particulier, waarin deze verzocht een millioen van zyn deposito over te schryven op naam van zyn vrouw, die Gla» heette. Men dacht dus dat de heer Glas een broer van den cliënt was. Door dr. H. J. A. M. Schaapman is, als advi^pur van den Bond der R.-K. Werklieden- vereenigingen in het aartsbisdom Utrecht, eene adresbeweging op toqw gezet. Het adres gericht tot H. M. de Kouingin- Regentes, betoogt de noodzakelijkheid, dat de werkmanswoningen zooveel mogelyk eigen wo ningen moeten zyn, om red-nen van zedelijk heid en hygiene, verder om ny den werkman arbeidzaamheid, spaarzaamheid, matigheid en orde aan te kweeken, en eindelyk tot bevor dering der algemeene welvaart, met dien ver stande, dat door het vastzetten van eigen ver diend geld de werkman bet groot kapitaal eenigszins verdeelt, zoodat de tegenstelling tnsseben rykdom en armoede minder scherp sal worden, maar overwegende, dat zonder bnlp van overheidswege de werkman ryne eigen woningen niet zal krjjgen, dat die hulp van overheidswege het best kan worden verleend door de overschotten der postspaarbank, ver zoeken adressanten aan H. M. dringend aao Hare regeering te willen opdragen, de daartoe noodige voorstellen by do Staten-Generaal in te dienen. Na ontvangst van de jaarlyksche afrekening echter schreef de inlegger dat de coupons van 100 500 mark ontbraken; .men meldde hem de toedracht der zaak, waarop hy antwoordde, dat hy er niets van wist en den heer Glas niet kende. By onderzoek waren de lastbrief en de kopie vau den brief, waarin de verzen ding van het geld werd gemeld, spoorloos ver dwenen. De justitie werd er nu in gemoeid en weldra bleek, dal op het laatst van Au gustus te Hamburg een heer in een hotel was gekomen die voorgaf Glas te heeten. Nauwe- lyks aangekomen ging hy weer even uil en kort daarop kwam een postbeambte, dia hem afwachtte en na afgifte eener quitantie, hem een brief mst geldswaarde overhandigde. De gewaande Glas vertrok middags naar Berljjn terug. Kort daarna scheepte een bediende der bank (die op den dag van de Hamburgsche brief- uitlevering een paar uren verlof bad gehad, juist lang genoeg, om even een H. te doen en ’s avonds weer zyn) zich met zijn aanstaande Omtrent vechtparty het volgende Gisterenavond had hier een treurig voorval plaats. In de Birkt langs den ryksweg naby de woning van B. v. d. Duinen kregen 3 boe renjongens uit deze gemeente ruzie met twee boerenknechts uit Amersfoort; van deze laat te trok een het mes, en sneed een der Soester* jongens over een lengte van 5 centimeter achter door den hals en stak den twe den zoodanig en zoo diep achter in den hals, dat het mes den slagader naby de keel doorsneed, en de persoon binnen drie minuten dood ge bloed was. Dit was de 21jarige B, H., on gebnwd, dis veel aan asthma leed. De bur gemeester was oogenblikkeljjk aanwezig; op diens last vertrok de ryksveldwachter W. van Amerongen dadelijk per rijtuig naar Amersfoort, alwaar hy met behulp van den brigadier en den rijksveldwachter D. Otten er in slaagde, Ja, ik smeek u om Lady Dane en mijna teer beminde vrouw te worden; hernam hij teeder. O, Adelaide, zie mij niet zoo aan, wat heeft u veran derd? Wie, of welke macht heeft ons geicheiden? Ik kan uw aanbod niet aannemen, zeide zij, koel. Geloof my, Geoffry, alles is voor altjjd tus- schen ons beiden afgedaan. Hij leed zichtbaar; hij was bijna al te ontroerd om te kunnen spreken. Kunt gij mij dan ten minste de oorzaak zeggen, waarom gij zoo veranderd zijt? Waarom is alles tusschen ons voorbij? O, Adelaide, dierbare Adelaide. Stil, ga niet verder, viel zij hem in de rede, ik mag zulk eene taal niet meer aanliooren sedert ik met een ander verloofd ben. Hij dacht dat zij droomde, of dat zij met hem spotte. Hij geloofde haar niet, en zij zag dat hij haar niet geloofde Geloof my, Geoffry, ik spreek in ernstik ben met den heer Lester veiloofd. Hy stond als versteend van. schrik, en zoo bleek als een doode. Zy was vuurrood geworden. Met deu heer Lester I zeide hij spottend. Het zou eene bittere spotternij met u zelve zijn, als gij hem huwdet, en gij zoudt het u beklagen, want gij bemint hem niet. Er bleef my geene andere keuze, hernam zy, met gefronst voorhoofd, als sprak zij tot zich zelve. Er bleef mij geene andere keuze. Ik voorzag dat ik bij mevrouw Grant van verveling zon verkwijnen. Vervloek mij niet, Geoffry? Om Gods wil, zie my niet zoo aan. Er bleef u wel eene andere keuze, of reefde ik niet meer? de 2 verdachten des nachts re half een te Mresteeren, en gevankelyk naar Soest te brengen. Onder leiding van den burgom< ester en met behulp van genoemden brigadier, werd bet verhoor, dat zes uren duurde, geëindigd, en #erd één verdachte, genaamd D. v. B., boe- renkneeht te A., tot bekentenis gebracht. Het parket van Utrecht was Maandagavond aog niet te Soest geweest. Het lijk is beden foor de geroebtelijke schouwing naar Utrecht gebracht, terwyl de verdachte D. v. B., even eens daarheen vervoerd wordt. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs er drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Zij stond ook nu in rouwkleederen aan hetzelfde venster, maar niet om naar buiten te zien, want de luiken waren gesloten. Zij zag er bedroefd uit, en toen hij binnenkwam scheen zij te ontstellen, en wilde zij heengaan. Wilt gij mij ontwyken, Adelaide? O neen, antwoordde zy, verlegen, terwyl zij bloosde, en zich in den grooten stoel van Lady Dane nederzette. Ik hoor dat bet plan bestaat dat gij naar Schotland zult terugkeeren, en daar bij mevrouw Grant zult gaan inwonen? Ja, daar is sprake van geweest, antwoordde zy. Gij kunt u even goed levend laten begraven als bij mevrouw Grant te gaan wonen. Zij gaf geen antwoord. Zij speelde met hare gitten keiting eu scheen de schakels te tellen. De heer Dane stond vlak voor haar. Adelaide, zeide hij zacht, terwijl hij zich tot baar voorover boog, wik gij even goed zyn als uw oom, en my vergeven dat ik op een dag als dezen mijn hart voor u open leg. Ik zal kort zijn. Ik heb u alleen te vragen, of gy, als mijne vrouw, myn huis tot het uwe wilt maken, in plaats van naar mevrouw Grant te gaan.

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1