a DE EED M LADY EDEIAIDE. BINNENLAND. Meuwn- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. leer!!! No. 6944. Zaterdag 18 April 1896. 36ste Jaargang. VEBU 1 ïmann FEUILLETON t IEB, am. van Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Heer om n van in zyu de Het b» 8c Zssn (JFordi vervolgd. of geverfd ndheid en afleverbaar eene week /erven van Isook alle (kt A 144b apotheker Op het Woensdagmorgen gehouden appel te Nieuwehorne is door enkele veenbazen aan den eisch der arbeiden 10 cent meer per roede in Jicht, kortom teller. er Zelf- aitspat- Koning MES- i Hemden. )EN, TTEN, ooisels, UGEN, Gitgarni- z. Im tofba teller. iaH«r nniui e flatch. i en bij De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k s met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Een paar ontslagenen uit Veenhuizen tracht ten by eenige ingezetenen te Ommen een valseh bankbiljet van f 100 aan den man te brengen, n naar de Te Barmen deed zich een eigeeaardig geval van bloedvergiftiging voor. Eene vrouw had De commissaris van politie in de 4e sectio te Amsterdam verzoekt opsporing van P. J. Kloppers, bijgenaamd Peperman, ruim ÖOjaar, boekhouder te Amsterdam. Hij wordt verdacht van verduistering van gelden. Do rechtbank te Heerenveen heeft beve' gegeven lot gevangenhouding van den gemeente ontvanger van Ooststellingwerf. Deze heeft bekend vervalsching in de boeken en verduis tering van gelden te hebben geploegd. nieuwe oorringen gekocht. Van welke stof deze gefabriceerd waren, is niet met zekerheid bekend, wel dat het noch gouden noch zilveren waren. Een dag nadat zij ze in de ooren had gestoken, zwollen ooren en aangezicht in en kele uren op, en weinig tyd daarna was zij een lyk. F ADVERTENTIEN worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. 100) Do vreemdeling glimlachte, terwijl hij op de schoono roodgekleurde wangen, op do ernstige oogon, die van tusichen de nog vochtige wimpers fonkelden, nederzag, en hij dacht bij zich zelven, dat hij nooit een gelaat had gezien, dat hij half zoo schoon vond. Lester? Ja, dat is de naam, dien ik gehoord heb. Juffrouw Bordillion viel hem in de redezij was zoo ingenomen met den vreemdeling, als zij ooit op hot eerste gozicht mot iemand geweest was, om niet te spreken van het dankbare gevoel, dat zij hem buitendien loedroeg, omdat hij Marin het loven had gered.. Ik ben juffrouw Bordillion, en na hun vader de naaste bloedverwant van Wilfred Loster en deze jonge dame, zeide zijmag ik uw aaam weten. Ik heet William Lydney. Na verloop van weinige minuton voelden zij zich zoo op hun schik, alsof zij elkander sedert jaren gekend hadden. Er kunnen bij zekere kennismakin gen omstandigheden plaats hebben, waardoor men eerder op een gemeenzamen voet geraakt dan anders na verloop van tijd. Kort daarop vervoegde zich Wilfred Lester zelf by het gezelschap. De beide jongelieden drukten De Burgemeester van Hoevelaken waarschuwt voor Valentyu Rombach, 66 jaren, rondrei zende, tamelijk lang, haar en knevel grys. Hij biedt bij de ingezetenen loten te koop aan tegen dadelijke betaling op te verloten sehilderyen enz. Genoemde Valentjjn Rombach steeds voorzien van een paar schilderijen, heeft te Hoevelaken en omliggende gemeenten, vele loten geplaatst doch zonder de verloting te honden. Uit een van Atjeh ontvangen particulieren brief is de »N. Bred. Ct.gemachtigd het vol gende over te nemen, betreffende de vijande lijkheden der Atjehers te Anak Galoeng tegen over eene patrouille. Na eene medsdeeling van de bekende feiten leest men >Ds Commandant kwam bet laatst met 6 man in het fort terug. Hij werd met luide boera’s ontvangen wegens zyn buitengewoon kranig en kalm gedrag. De officier van ge zondheid Van der Meer, zelf gewond bleef doorgaan met het verbinden der gekwetsten. Een hunner, de sergeant Hoogeboom, lag mei een verbrijzeld been te voren. Hy wilde niet naar achteren gebracht worden. Een tweede sbhot treft hem in den linkerarm toch vuurt bij door. En eerst toen eea derde kogel hem in den rechterschouder was gedrongen, was hij genoodzaakt zich te doen wegdragen. b. Prys rschrik- 5d lydt Dg, die /an een iet Ver- irkt 34, bedrag, i boek- ftOUDSCHE COURANT Onze correspondent te Batavia seint ons onder dagteekening van gisteren De uiterste versterkte posten, behalve Tjot Goë, zullen, te beginnen met morgen, geaban- donneeid worden. (N. R. Ct.) By hot departement van koloniën is het navolgende van gisteren gedagteekende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië ontvangen Eergisteren gemeenschap met Tjot-Rang hersteld. Toekoe Hoesin Longbattah’s ver sterkte vestiging Lamgoet genomen en getuch tigd. Vijand vry talrijk. Een 'officier en drie mindere militairen gesneuveld, 47 mindere mi litairen gewond.* Dezer dagen is aan een sthdent der Poly technische school de rang van vaandrig bij het Reserve-kader verleend. Dit is de eerste vaan drig, dien het kader afleverde. Daardoor is hem thans de gelegenheid open^esteld gedurende zekeren tijd bij bet leger te dieuen op een tractement van f 900. Hy kan onderwylzyne studiën voltooien aan de Polytechnische school en, wanneer hy diploma C heeft behaald, kan hy, terwyl hy by het leger dient, het oogen- blik afwachten om een loopbaan tc aanvaarden, overeenkomstig zijn bestemming. IDON doet verdwijnen t, belet het het hoofd J London D1POS1. 9 <e T 0,85 n te Gouda. scheen zich zelf persoonlijk in de zaak betrokken te gevoelen, sedert een van de geredde passagiers kloe- deren bij hem besteld had hij vertelde dit feil met den meest mogelyken trots aan elk, die er naar luisteren wilde. Hij ziet niet op den prys, juffrouw, zeide hjj tot juffrouw Bordillion. De kleederen moeten van de allerbeste slof zijn, en ik behoef slechts te zorgen dat de snit goed is, zegt hy. Ik weet niet, dat ik ooit een vriendelijker, aangenamer man de man ge nomen heb, en zijn gelaat heeft niettemin eene zeer trotscho uitdrukking. Het is mij niet opgevallen, dat zijn gelaat eene trotsche uitdrukking heeft, mijnheer Minn, zeide juffrouw Bordillion. Hij heeft een zeer voornaam voorkomen, en zyn gelaat zoowel sis zijne houding getuigen, dat hij van hooge geboorte is. Ik drukte mij eigonlyk ver keerd uit, toen ik zeide, dat zijn gelaat eene trotsche guitdrukking heeft, juffrouw, want ik kan mij geen vriendelyker wezenstrekken voorstellen; maar derge lijke voorname gezichten hebben altijd iets hoogs over zich. Daar hebt gij lord Dane bij voorbeeld. Hij eisebt bijna het onmogelijke, en heeft altijd zulk een haast met zijne bestellingen, dat ik er met stoom achter moet zitten. Dit is de naam van den vreem deling, dames. De heer Minn trippelde naar zijne toonbank, haalde eeu open aanteekeningboek te voorschijn on wees op een naam, dien hij daar zelf had nedergekrabbeld. De dames sloegen er een blik open lazen: William Lydney, Esquire, Zeemansrust. Toon zij het gezellige, praatzieke kleermakerlje een goeden morgen hadden gewenscht, ontmoetten zij Mattis Jr., meende dat zijn cliënt in opwinding oen slag had toegebracht, betwistte dat van voorbedachten rade of poging tot moord sprake kan zyn en concludeerde tot het opleggen van een lichtere straf. Uitspraak Donderdag a.s. Squire Lester. Hij nam ter loops zijn hoed voor juffrouw Bordillion af; hij was sedert het huwelijk van zijn zoon op zeer verwijderden voet met haar geweestmaar Margaretha sprak hem aan, en ver telde hem wat Maria overkomen was, en hoe een der schipbreukelingen, de jonge man, haar het leven gered had. De heer Lestor lachte om het avontuur, maar beknorde zyne dochter over hare onvoorzich tigheid. Terwyl zij nog stonden te praten, kwam lord Dane daar aan on hoorde bet nieuws. Ik wenschte te weten, wie dat jonge monsch is, zeide de heer Lester. Mij dunkt, dat ik hem wol met een paar woorden mijn dank mag betuigen; maar dat maakt Maria’» onvoorzichtigheid nog niot goed. Hij is een jong Amerikaan, zeide lord Dane, die juist van Zeemansrust kwam, waar hij het voor melde gesprek met juffrouw Ravensbird had gehad. De oude heer, dien wij gisteren avond uit de red dingboot zagen dragen, was ook een passagier en een Amerikaan. Zijn het bloedverwanten? O noenenkel medereizigers. Ik geloof, dat do meeste menschon aan boord Yankees waren, ver volgde zijn lordschap. Maar hel verheugt mij, dat hij straks dicht bij u was, freule Lestsr. Als dat het geval niet geweest was, zou zij nu niet meer hier met ons zijn, merkte Margaretha Bordillion op dankbar n toon aan. Hoe heet hij? vroeg de heer Lester. Lindon, of iets dergelijks, zeide lord Dane. Hij heet Lydney, verbeterde juffrouw Bordillion. In den nacht van 14 op 15 Maart jl. werden eeu paar heeren, die rustig in de 3e Wagen straat te ’s-Gravenhage stonden te praten, door een viertal jonge mannen bensoeielykt. Het gevolg daarvan was een vechtpartij, waarbij de meeste klappen aan de zyde van de aanvaller» .vielen. Na afloop van de klopparty zocht een 'der heeren naar het hoofddeksel dat zyn vriend verloren had en kreeg, zoo verraderlijk moge- lyk, onverwachts een snede met een scheermes over het gelaat van eeu man die op den grond lag. Een sigarenmaker uit Delft, verdacht die wonde ta hebben toegebraebt, had zich gisteren voor de rechtbank te ’s Gravenbage te verant woorden. Hy bekende met een scheermes, dat hy toevallig* bij zich had, in het wilde ge slagen te hebben, maar kon niet zeggen of hy ‘tetnaiid geraakt had. De beide heeren konden beklaagde niet herkennen als den persoon, die de snede had toegebracht. Door twee mannen achtervolgd had bekl. later in de Kranestraat getracht een dier per sonen, onder bedreiging, met hetzelfde mes te verwonden, maar de slag werd met eene para- pluie afgewend. Hij beweerde volstrekt niet de bedoeling te hebben gehad een dier mannen te verwonden. Hij dacht dat ook zij bij de heeren behoorden en wilde slechts bangmaken. Zeer edelmoedig werd door den heer die ge sneden wat de clementie van de rechtbank ingeroepen, daar de wonde zeer spoedig was genezen en de aanvallers reeds een flink pak slag ontvangen hadden. De president deed opmerken dat dergelyke daden niet ongestraft kunnen blijven, en het O. M. zich hierby aansluitende vorderde voor den beklaagde die reeds ettelijke maanden gevangenisstraf heeft ondergaan wegens mis handeling, o. a. van een 2| jarig kind zes jaren gevangenisstraf, daarbij hulde brengende aan de getuigen Van leperen en Van Zorgen, die de snede hadden zien toebrengen en aan wier flink optreden de arrestatie van den bekl. te danken was. De toegevoegde verdediger, mr. Teixeira de GOUDA, 17 April 1896. By de gisteren gehouden herstemming voor hoofdingeland van het hoogheemraadschap van Rynland in het 11e district, hoofdplaats Reeu- wijk, is gekozen de beer P. Kersbergen Lz., met 231 stemmen. De heer W. van der Giesen verkreeg 132 stemmen. By de te Amsterdam gehouden herstemming ter verkiezing van twee leden der Provinciale Staten zya uitgebraeht voor de «ene plaats 3173 geldige stemmen, waarvan 1693 op den heer Ter Meulen Jr. en de .overige op den beer v. Ogtrop (kath.), en voor de andere plaats 3169 geldige stemmen, waarvan 1657 op mr. Cosman en 1512 op den heer v. Ogtrop, zoo- dat de beide liberale candidaten gekozen zyn. toegegeven. De andere verveners wilden 5 cent per roede meer geven. Heden wordt opnieuw appel gehouden. Opmerkelijk is het dat, nu de veenderij te Nieuwehorne is uitgebreid, ook dadelyk een »bollejagen< volgt, de eerste pa een reeks van jaren. Men meldt uit Haarlem Zooals reeds vroeger gemeld is, was op 30 Maart jl. do Kruisstraat alhier in rep en roer doordat de gezusters Hermans, door de Am- sterdamsche politie als oplichtsters gesignaleerd, getracht hadden in verschillende hotels een onderkomen te vinden. Beiden werden toen in arrest genomen en stonden gisteren te Haarlem terecht wegens landlooperij. Het maakte een zeer treurigen indruk deze vrouwen, resp. 55 en 46 jaar oud, dochters van pen oud-rector van het gymnasium te ’s Her- togenbosch, in de bank der beklaagden te zien plaats nemen. Misbruik van sterken drank heeft haar zoover gebracht. Beiden waren totaal gebroken de jongste miste zelfs de kracht om te blyven staan. De officier van justitie wist mede te deelen dat een der familieleden zich harer wenschte aan te trekken, als zy zich in een gesticht wilden laten opnemen, en requireerde daaroip geen opzending naar een rykswerkinrichting, doch alleen 8 dagen hechtenisstraf. i De oudste moest gisteren nog te Amsterdam wegens diefstal terecht staan. Tot chef van de gemeente-gasfabriek te Schoonhoven is met ingang van 1 Juni be noemd de heer A. Terlouw, thans baas-stoker aan de gemeente-gasfabriek alhier. De vrouw, die onder verdenking staat een aantal klline kinderen, die zy aangenomen had, vermoord en daarna in de Theems geworpen te hebben, heeft in de gevangenis met een schoenveter getracht zich te verworgen. De bewakers kwamen nog bij tijds tusscheubeide. Eigenaardig, dat de lijkschouwing van een paar slachtoffers uitgewezen had, dat de strop, waar mede de kinderen geworgd wareu, onder het linker oor samengeknoopt was, en evenzoo de veter, waarmede de vrouw zelfmoord beproefde. Htt mensch schijnt dus methodisch te werk te zijn gegaan. Een Amerikaaneeh telegrafist, Vaughan, meent een telefoontoestel te hebben samenge steld, door middel waarvan men tussahen Europa en Amerika zal kunnen spreken. elkander hartelijk de hand, en William Lydney fluis terde Lester met innige hartelijkheid toeIk dank u, behalve mijn eigen leven, ook dut van den ande ren passagier, die gered is, en die nu in Zeemans rust is. Hier brak juffrouw Bordillion het gesprek afzij vertelde aan Wilfred, welk gevaar Maria geloopen had, en dat de heer Lydney haar gered had. Wil fred lachte. De eene dienst is de andere waard, en wy zyn elkaar dus niets schuldig geblevep, zeide hij tot zijn nieuwen kennis. Ik heb u het leven gered, on gij hebt dat van mijne zuster gered. Maar de heer Lyduey wilde hier niet» van hooveu; en zeide dat de dienst, die zij elkander bewezen hadden, volstrekt niet gelijk stond, en dat het dwaasheid was ze op eon dag te noemen. Hy kon dat hier en op dit oogenblik niet bewijzen, maar hoopte het later te doen. De wind scheen op te steken, en juffrouw Bordil lion en Maria verlangden, van de hoogte af te komen. Margaretha gaf haar adres aan den heer Lydney, en verzocht hem zoo hartelijk mogelijk, haar te komen bezoeken. Hij drukte hare hand, alsof hij dankbaar was voor de uitnoodiging, en zeide, dat hij er gebruik van hoopte te maken. Toen juffrouw Bordillion en Maria dqor Danoshold gingen, worden zij- telkens staande gehouden door dezen en genen, die hen over het voorval van den verloopen nacht aansprak. De kleine mynheer Minn, de nieuwe kleermaker, die aan zijne deur stond, sprak hen onder anderen aan. Hij was een klein praatziek ventje, met eon reageren bals en akelig dunne armen. Hy was vol van het ongeval, on hij De politie te Meester Cornells heeft het geluk gehad in een huis op de passer aldaar eeu in volle werking zijnde valache muntery te overvallen. De drie Chinèezen, die zich met dit bedryf ophielden, werden allen gear resteerd. Een hunner was onmiddellyk in volle confessie. Eeu belangrijke hoeveelheid vry goed nagemaakte guldens en ha've guldens was reeds gereed, en zou vermoedelijk spoedig in circulatie gebracht worden.

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1