DE EED ffl ffl ADELAIDE. BINNENLAND. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Maandag 15 Juni 1896. No. 6991. 35ste Jaargang. ïht. FEVILLETOX. LE mde- t onder dagteekening I I een heer, die zich om- in Zoon De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nominees VIJF CENTEN. V' rtoon van i buitenleden krenten laak en rd ge- rUTRECHT Met dezen 'aaaaglerti •bakken, m tarwe )éu met brood a bloem, er voor n ver- 8 krijg- épöt- 3 wa- 1. i wordt luur, olie on (iOllDSCHE f’lllll 1VI De publieke verpachting van het grasgewas van den Slangenweg heeft te Vliet opgebracht gerconcert. Zij zeide op het oogenblik geen geld bij zich te hebben, maar de kaartjea te zullen komen luien, ah zy naar het concert ging. Zy kwam echter niet terug. De Amsterdamsche Courant* verneemt veel goeda over »de Tempeliersc van den heer M. J. Bonman. De Commissaris van dat ten zyne bureeie Uit Batavia seint men van gisteren Onze zeemacht schoot Lepong in brand. De brievenbesteller te Amsterdam, verdacht van verduistering van f 700, door hem met postquitanties geïnd, is door de politie gevonden en in hechtenis genomen. ADVERTENTIES worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Het programma der alhier te houden wider* feestelijkheden op Zondag 5 Juli vanwege de >W. C. G.« luidt als volgt: 11 uur ’s morgens. Reunie van Bondsleden in de Sociëteit »Óns Genoegen waar gemeen- schapdelyk geluncht kan worden 12$ uur. Tocht naar het wedstrjjd-terrein (Stolwijker- klui») 1$ uur. Aanvang der races No. 1 Wed strijd over 10 K.M. om het Kampioenschap der W. C. G. Pryzen Kampioensmedaille en Kunstvoorwerpen. No. 2 Wegwedstrijd over 20 K.M. open voor alle Bondsleden met amateur* rybewya. Prjjzen verguld zilveren, zilveren en bronzen medaille. Inschrijvingen voor dezen 1’4 f) Hij hati evenmin eene gepaste verlegenheid aan den dag gelegd, maar integendeel nooit eene meer onafhankelijk houding aangenomen, en zij had hem nooit meer op zijn gemak gezien. Toen hij de deur wilde uitgaan, vond bij freule Lester in gesprek met de meid. Deze was aau de voordeur blijven staan en vertelde, wat er gebeurd was. Hij sprak de freule aan, verzocht haar, hem een oogenblik te woord te willen shan, en zonder op antwoord te wachten, voerde hy haar mede in een klein kamertje, waar zij in vroegere jaren met Edith les placht te nemen. De muren waren daar nog met leien en kaarten behangen. Hy deed de deur toe en ging vlak voor haar staan dat had juffrouw Bordillion, die zich in hare zitkamer had opgesloten, oen» moeten weten I Maria, zoo ving hij aan, terwijl hij haar, zooals hij vroeger nog zelden gedaan had, bij haar doop* naam aansprak, ik ben verplicht uwe vriendschap, uw vertrouwen op de proef te stellen. Er loopen achandelqke praatjes te mijn* n lastemen beweert, dat ik een avonturier en geen gentleman ben. Slaat gij geloof aan die praatjes? Neen, antwoordde zij, bedaard, terwijl zij hem vol vertrouwen aanzag. Politie alhier bericht eeu lijst wordt aange houden van families die met hunne gezinnen tydelyk deze stad verlaten, teneinde gedurende hunne afwezigheid door de politie meer speciaal toezicht op de verlaten woningen te doen honden. Men schrijft uit Nieuwerkerk a/d IJsel Voor den cursus in het maken van Goudnche kaas, te houden in de volgende maand onder leiding van den heer A. Bos, zuivelconsolent in de provincie Zuid-Holland, hebben zich ruim vyftig personen opgegeven. Door de gezamenlijke bestoren der gemeen ten Hekendorp en Lange Ruigeweide, werd eenigen tijd geleden aan de directie der Maat schappij tot Exploitatie van Staatfspoorwegen hei verzoek gericht, om bij de spoorwegbalte, gelegen in eerstgenoemde gemeente, een ge bouwtje, zoogenaamde abri, te plaatsen, ten einde het reizend publiek voor weer en wind te beschutten. Genoemde Maatschappij heeft, behoudens goedkeuring van den heer Minister van Waterstaat, dat verzoek ingewilligd, onder voorwaarde, dat door de betrokken gemeenten de helft der oprichtingskosten, welke f 260 In de raadsvergadering te Bodegraven is be sloten met 7 tegen 3 stemmen om de aan de gemeente toebehoorende gasfabriek te verkoopen aan den heer de Liefde te Hoorn voor twintig duizend gulden en hem gedurende 30 jaar concessie te verleenen tot levering van gas voor verlichting en verwarming. Niettegenstaande uft de uitvoerige toelichting van den voorzitter bleek dit de gemeente met succes de zaak zou kunnen drjjven, ook al werd besloten tot ver nieuwing en verbouwing tot een bedrug van 37 mille, konden slechts 3 raadsleden zich met deze zienswijze vereenigen. I meer!!! ONDON doet m verdwynen sht, belet het an het hoofd J London onl DÉPOSl. boa )len te Gouda Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Beroepen bij de Ned. Hervormde Kerk te Kapelle a/d IJsel ds. C. A. de Bruin te Pynacker. Voor den Lord-Mayor van Londen heeft Woensdag een Nederlander, J. B., oud 24 jaar terechtgestaan wegens smokkelarij. ïly was met het stoomschip IJstroom aangekomen, en bad twee kisten met aardappelen bij zich, waarvan bij het cognossement toonde en die vry door gelaten werden. Eeu der douanebeambten kreeg echter argwaan en opende de kisten. Onder de aardappelen werden toen pakken Cavendish-tabak ontdekt, tezamen wegende 220 Eng. pond. J. B. werd toen in verzekerde bewaring genomen. De Lord-Mayor heeft hem nu tot het maximum van do straf veroordeeld, nl. driemaal de waarde en rechten nl. f 2574, subsidiair drie maanden gevangenis. Te Deventer werd Donderdag eene dame, wonende te Amsterdam, gekleed als zieken verpleegster, door de politie aangehouden. Zij had bij een paar boekverkoopers, een schoen maker, een juwelier en een manufacturier goede inkoopen gedaan. De goederen nam zij mede maar dt> betaling bleef achterwege. Het bleek verder dat zy te Derenter twee dagen en nachten zonder betaling gelogeerd had. By een boekverkooper kwam zy om kaartjes te koopen voor het op dien avond te geven Sin- Woensdfigarond zou de gemeente-boda H. Uitteuboogaard te Vlist de spuitgasten door de bel aan het raadhuis waarschuwen, dat de be proeving der brandspuiten een aan vang zou nemen. Nadat hij een paar malen aan bet touw had getrpkken, kwam touw en bel naar beneden en vief laatstgenoemde vlak voor de voeten neer. Had bij een weinig meer naar bet raadhui» gestaan, dan zou de bel den bode bepaald duor den val gedood hebben. Geslaagd voor het examen van apotheken bediende Mej. C. van de Weg, alhier. De Londensche bankier vau Lord Dane rekte zijn bezoek en maakte zich populair in Danesheld. Hij kwam overal, tot zelfs in grootje Bean’s gastvrije woning, en bij wist het hart van dat oude wijf te vermurwen, door haar een groot geschenk van tabak te geven, on eene pijp met haar te rooken. Granny lichtte hem de doopceel van alle mogelijke monschen, en vooral van Lydney on van Wilfred Lester, die zij met allerlei scheldnamen overlaadde. {Wordt wnxtfyd). GOUDA, 13 Juni 1896. Het Programma der Orgelbespeling io de Groote of St. Janskerk, ttr herinnering aan den slag by Waterloo, op Dinsdag 16 Juni 1896, des avonds 7 uur, luidt als volgt 1. Prmludium et Fuga, G. moll J. S. Bacb. 2. Romaaze, F. darFrans Ries. (Voor Viool met Orgel- begeleiding.) 3. Adagio, F durW. A. Mozart. J. Raff. B. Dessau. bedragen, zal worden vergoed. Door de raden van beide gemeenten is besloten die gelden voor gemeld doel af te staan. Aan bet ministerie van waterstaat handel en nyverheid werd gisteren o. a. aanbesteed Het bij«paiinen van zes draden aan de inter communale telefoonlyn tusseben Utrecht en Waddingsveen. Minste inschrijver C. J. Jfce- rolff te Roosendaal voor f 1736. Naar wjj vernemen zal op 1 Juli a. s. hier ter stede worden ingekwartierd de staf der 1ste afd. de 1ste en 2de battery van bet 2de regi ment veldartillerie. Men is waarscbjjnlyk da ware oorzaak en indirecte aanleiding tot de ramp van Moskou op bet spoqr, schrijft men aau de »N. R. Ct.« Waarschijnlijk is alles roortgssprotea uit een groote misdaad, en om die te bemantelen, heeft men naar middelen gegrepen die de aan leiding werden tot het groote ongeluk. Een commissie van onderzoek hoeft nl. op- metingen gedaan in de kiosken, van waar uit de 450.000 pakjes met kroezen verdeeld zouden worden, en nu is gobleken, dat in elke kiosk met den besten wil op zyn hoogst 1000 stuke geborgen konden worden. Er waren 100 huis jes, en dus zou men op een getal van 100.000 pakketjes kotneti, met 100.000 kroezen. Nu wordt vermoed, dat de ontbrekende pakjes hetzji niet waren geleverd, hetzy elders verkocht maar zeer zeker is, dat zy er niet waren. Had nu de uitdeeling baar kalm beloop gehad, dan ware zeer zeker dit bedrog dadelyk gemerkten nu moet de feestcommissie, om na» ’t gevaar van ontdekking te ontsnappen, bevolen hebben, brood en kroezen onder de menigte te werpen zoodoende sou een ver warring ontstaan, waarin waarschjjolyk bet volk zich op de kiosken zou werpen en alles plunderen, en 't zou dan onmogelyk geweest zyn, na te gaan, of er werkelyk 450.000 stuks onder 't volk waren uitgedeeld. Met het bier, dat aau ’t volk zou worden gegeven, moet het dezelfde smerige geschiedenis zyn. *t Volk, dat op bet terrein aauwezig was om de houten tenten en kiosken af Ie breken, verzekert dat er door de commissie ter regeling van bet volksfeest op een schaudelyke uianier gestolen is. Naast één vol vat zouden (eikens twee leege vaten in de bierhuisjes gestaan Ik dank n. Aan u vooral ben ik verschul digd, die praatjes te wederleggen. En toch ben ik daar nog niet toe in staatde tüd is nog niet ge komen, dal ik mij rechtvaardigen kan. Wilt gij nog eenigen tijd geduld bobben, zonder dat uw vertrou wen op mij wankelt Zij zag hem weder aan met eene uitdrukking vol vertrouwen en vol hoop; en hij vatte hare beide handen en hield ze in de zijnen. Men beschuldigt mij, naar ik hoor, onder an deren, dat ik uwe genegenheid zoek to winnen, om mij van uw fortuin meester tc maken. Ik durf mij niet vermeten, mij met de hartsgeheimen van freule Lester te bemoeien, maar ik beken eerlijk, dat zij mijn hart beeft veroverd. Ik kan u niet meer zeg gen, behalve dat, ah ik mij bij den heer Lester aanmeld, om de hand zijner dochter te vragen, bij zal bevinden, dat ik in stand en fortuin zeker niet voor bem onder behoef te do n. Ik ik beleedig u hiermede immers niet zeide hij, want zij trachtte hare handen los te maken. Neen, hij beleedigde haar niet, verre van daar haar hart deelde zijn gevoel maar al te zeerdoch zij was zeer ontroerd en hare vochtige wimpers wa ren op hare gloeiende wangen neder geslagen. Daar stond hij de avonturier, zooals iedereen hem be titelde en hij vroeg haar ten huwelijk, en zij was zich maar al te zeer bewust, dat zij hem bomir.de, wie hij ook zijn mocht. Gij zult mij dus ten einde toe uw vertrouwen schenken fluisterde bij haar met innige teederheid toe. Zij antwoordde weder alleen met een blik, maar die blik was welsprekend genoeg. De verzoeking, om op dat blozend gelaat, waarover hij zich heen- Op de jaarlyksche paardenmarkt te Haast recht zyn twintig paarden ann de lyn geweest. wedstryd sluiten 30 Juni by den Secretaris. Aangiften zonder inzending van f 1 iuleggeld, dat by deelname wordt gerestitueerd, worden niet aangenomen. No. 3 Lange pypenwedstryd open voor alle Bondsleden. PrijzenKunst voorwerpen. Na afloop der wedstry.’eu gezamen lijke tocht naar het Goudsch-Bondslokaal, waar de uitreiking der pryzen zal plaats hebbeu. Ten 5$ ure. Feestdiner in Hotel Station b f 2.50 per couvert (Hiervoor zich op te geven aan ’t Bestuur vóór 4 uur). 7$ uur. Harmonie- concert te geven door de stafmuziek van 't vierde r. g. inf. in Ons Genoegen. Zij die aan bet diner deelnemen, hebban hierop vryen toe gang, verder kunnen Bondsleden buiten Gouda toegangskaarten verkrijgen bij de bestuursleden der W. C. G. a f 0.50. Na afloop hiervan groot bal in de zaal Kunstmin van »On» Ge noegen*, alleen topgankelyk op uitnoodigingskaart. Donateurs en hebben vryen toegang op concert en bal. Namens de Regelingscommissie, de Secretaris J. Rodenburg. (Kamp.) 3. Adagio, F dur. 4. a. Cavatina, b. Abendlied, (Voor Viool met Orgel begeleiding). 5. Marcia Funèbre,Fr. Chopin. 6. Aria, (C. dur uit do D dur Suite).J. S. Bacb. (Voor Viool niet Orgel begeleiding.) 7. Variatieu, over het Neder- landsche Volkslied Wien Neerlandsch bloed,S. de Lange. boog, een kus te drukken was baast te groot, maar William Lydney was een man van eer, wal men hem ook ten laste legde, on bij deed bet niet. God zegene u, Maria. De donkere wolk zal welhaast overtrekken. Mary stond nog aan de voordeur, zij bad hare meesteres wel kunnen waarschuwen, maar zy had dit niet gedaan, en wachtte den beer Lydney op, om in het voorbijgaan nog een woord tot hare verschoo- r.iog bij te brengen. Waarlijk mijnheer, ik kon niet anders doen, zeide zij, zij was op het punt om te schreien. Wel zeker, het wat uwe schuld niet, ant woordde hij vriéndelijk, terwijl hij een zilverstuk in hare hand liet glijden. Wie is dat De persoon, dien hij met die vraag bedoelde, ging juist voorbijhet was een heer, die zich om keerde en hem doordringend aanzag; de heer Lydney merkte zijn doordringenden blik op. Toch was er niets beleedigends in maar men zag duidelijk, dat niets aan de aandacht vau den vreemdeling ontging. Ik hoop, dat hij mij zal herkennen, zeide de heer Lydney, lachend. Ik zou wel willen weten, wie hij is. Het is de bankier van Lord Dane, antwoordde het meisje. Een van de bedienden van het kasteel is zoo straks met een valies, dat hij van station had gehaald, voorbijgekomen hij zeide mij, dat hel aan den Londenschen bankier van mylord behoorde, en toen kwam die heer juist voorby, en bij zeide, dat hij deze was. Ik dank u wel, mijn beer. Goe den morgen, mijnheer Lydney. De bankier hoorde de laatste woorden, die vry luid werden uitgesproken, want de heer Lydney was roods bijna uit hot gezicht. Hij koerde zich om en sprak de meid aan. Hoorde ik u dien lieer niet Lydney noemen Ja, mijnheer. Dat is de heer Lydney. De heer Blair zag hem na, totdat bij uit het gezicht verloren was. Wellicht beantwoordde Lyd ney niet aan het portret, dat hij zich in gedachte van dezen gemaakt had Hij ziet er uit als oen gentleman, ontviel hom onwillekeurig. Als er ooit een gentleman geweest iA, dan is hij het, zeide het meisje met geestdrift. Jawel, mompelde de heer Blair binnen monds. Juist de persoon om in een landelijk stadje uit de lucht te kon.on vallen en het stormenderhand in te nemen. Bent neeft gelijkzyn voorkomen en zyne houding herinneren mij aan Lord Daneik wensebte te weten do heer Blair is er nooit voor uitgeko- men, wat hy eigenlyk weuschte te weten, zeil» niet voor zich zolven. Want hij -zette zijne gedachten, als al te ongerijmd, om er bij stil te staan, op zij. 8

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1