1 EED MN LADÏ ADELAIDE. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. No. 7087. BINNENLAND. iaar. ron, FEUILLETON M, B-AAN- Maandag 27 Juli 1S96. 35 ste Jaargang. r LE I van •ande- Inzending van Advertentiën tot 1 uur dea midd. ning ide zonder lak, zeer 2 Kg e van dépót- le wa- G. *n wordt ?huur, volle en der getuigenissei hy de zaak. het door klaarde ia igels wordt do kooper Langzamerhand kwam alles, zoowel menaohen ais zaken, tot den normalen toestand torug. Lord Dane leefde om andoren gelukkig te maken. Herbert Dane vestigde zich te Parijs. Hy was aan die vroolyke stad gehecht en niets boeide hem meer te Danesheld het plaatsje had geen de minste bekoorlijkheden moer voor hem. W^ordt urvolfd). nu Tide om, met zieken Woensdag steeg op de tentoonstelling te Cardiff Mdlle. Albertino in een ballon op en daalde, toen zij eene groote hoogte bereikt bad aan een valscherm neer. Een krachtige wind dreef haar intusscheu over het kanaal van Bristol, waarin zy verdronk. Menschen aan den oever zagen haar vallen in ondiep water het was eb en zy kon niet mear uit de modder wegkomen. ADVERTENTIES worden geplaatst 15 regeh a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Toen Woensdag de mailboot St. Loais uit New-York te Southampton was aangekomen, kwam een ambtenaar van de maatschappij aan boord en verzocht den passagiers hun bagage te onderzoeken, of zy ook iets misten. Eene dame uit New-York bemerkte toen, dat een barer koffers geopend en een doos met kost baarheden er uit verdwenen was. Te Sout hampton was een telegram uit New-York aan gekomen, zeggende, dat daar dieven waren gepakt met juweelen, die zy blykbaar van een der passagiers van de St. Louis gestolen hadden. De dame had er nog niets vau gemerkt. De juweelen hadden eene waarde van f 36,000. r. 150.000 re 50.000 f 25.000 r. 100.000 re 200.000 Donderdagmiddag bad de heer A. E. Heide- laar, aannemer van het leggen der gasleiding aan bet station te Groningen, het ongeluk van bet perron te vallen en tusschen de rails terecht te komen, juist op het oogenblik dat een rangeerende trein naderde. Hoewel de machinist, het ongeluk bemerkende, direct remde, kon hy niet verhinderen, dat de trein over den heer Heidelaar heenging. Het bleek later gelukkig te zya afgeloopen, daar de heer H. geen leisel had bekomen en direct zijn werk kon hervatten. (>P. G. C.«) By kon. besluit is bevorderd tot luitenant ter zee 2de klasse de adelborst 1ste klasse G. R. J. Haentjena Dekjcer. Met goed gevolg werd Donderdag 23 Juli examen afgelegd als hoofdonderwijzer door den heer H. Asscheruan, onderwyzer aan de school met den bybel te Waddingsveen. Men schryft uit Waddingsveen In de gemeenteraadsvergadering van Vrydag onver- hetwelk igbaar stuks le N.-H. I1O.OOO. rwe ver- plaat- L'/j et-, keerde. Wat heb ik misdreven? De heer Lester wilde in geene bijzonderheden treden; en Lady Ade laide bewaarde een hooghartig stilzwijgen; zij had zelve tegen dezen taak opgozien on die aan haar echtgenoot overgelateu. Hij gaf Tifle te kennen, dat men hare valsche streken ontdekt had en dat men wist, hoe zij hare meesters e i andere personen bespied bad, en dat haar diensvolgens de dienst werd opgezsgddaarop stapte hij van hot onder werp, als van eene afgehandelde zaak af, en vroeg haar, of zij niet in betrekking stond tot Shad. Nu was de maat vol. Tiffe was reods woedend, maar nn geraakte zij geheel buiten zioh zelve «in tierde als eene razende. Zij wist niet, wat zij ant woorden zou, maar zij verklaarde, dat zij niets met hem uit te staan had, waarop do hoer Lester met zekere minachting de hoeken zijner lippen omlaag trok zij durfde haar meester niet aanvallen, maar zij stoof do kamer uit en kooide hare woede aan den ongolukkigen Shad, dien zij haro nagels in het ge- zigt drukte. De heer Lester moest Shad in persoon te hulp komenhij deed de deur open en zette Shad, die vervaarlijk gilde en kermde, buiten de deur. Men schrijft uit Nieuwerkerk a/d IJsel Toen Donderdagmiddag de beimaebie, ge bruikt voor het inheien van palen op de school - werf aan ’e-Gravenweg, vervoerd zou worden, bad een werkman, woonachtig te Gouda, het ongeluk met zyn eene haud tusschen de ma chine te geraken, waardoor eenige vingers zeer beschadigd werden. Nadat de hand met doeken omwonden was, ging men naar dokter C. J. Dekking, die de vingers verbond. bereikte de muitery haar hoogste punt. Ge durende den nacht slopen de muiters, met bjjlen gewapend, naar de kajuiten waar de gezagvoerder, kapitein Nash, zyn echtgenoot* en do tweede stuurman sliepen, vielen hen aan an hakten hen byna in stukken. Geen der slachtoffers had een schreeuw laten hooren alles was zoo stil in zijn werk gegaan, dat de op wacht zynde vorste stuurman er niets van bemerkt had en de gruweldaad kwam eerst uit, toen de wacht afgelost moest worden en de eerste «tourman zich naar de kajuit begaf, om den kapitein te wekken. De stuurman, scheepstimmerman en hof meester voorzagen zich nu van wapenen en noodzaakten de bemanning het schip te Hali fax binnen te brengen waar allen gevangen genomen zyn. Men meldt uit Zevenaar Een hotelhouder alhier is de dupe geworden van eene laffe grap. Door hem was uit Duitschland eene opdracht ontvangen om ten behoeve van oen honderdtal leden van den Duitsohen Wielrydersbond Donderdag middag een diner gereed te hebben. Niets mocht ont breken, ook geen muziek. Op het vastgestelde uur stond alles gereedmaar de Duitsche wielryders lieten op zich wachten. Te Schoonhoven is op 62 jarigen leeftijd overleden de heer J. J. Lazonder, oud-lid der Prov. Staten van Znid-Holland en lid van den Gemeenteraad. als logee in Let café vertoeft, de andere een knecht, die den avond te voren zyn congé had gekregen. Daar de kantonrechter geen reden bad te twyfelen aan de geloofwaardigheid lisseij van de eerste getuigen, schorste k./'Naar de geloofwaardigheid van de dienstbode en den knecht ver- )u een instructie geopend. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. hoi INIIi: C01RAW. Aan boord van het Amerikaansche bark schip Herbert Buller,dat op de reis van Boston naar Bttenos-Ayres te Halifax eenige dagen geleden binnenliep, is op zee een bloedig drama afgespeeld. De bemanning, wie het van het begin der reis af niet erg uaar den zin scheen te gaan, weigerde de bevelen van de officieren op te volgen, k'aagile over de qualiteit van het voed sel en sloeg aan bet muiten. Zaterdag jl. GOUDA, 25 Juli 1896. Op de 9e internationale houden tentoonstel ling, op de terreinen van >Het Sportterrein* te ’sGravenhage gehouden, verkregen voor St. Bernards (langharige) een eervolle vermelding de heeren Léon I. Von Biel en A. Steensma eveneens verwierven beide genoemde heeren voor idem (reuen en téven) een zeer eervolle vermelding; voor idem (verkoopsklassen, hou- d-n te koop voor meer dan f 150) reoan en teven, behaalde de 2e prys Brinio, van den heer H. Bakker Niemeyer. géloopen jaar daarvoor zorg gedragen. Het kostte hem echter groote moeite om aan zyne verplichtingen te voldoen, daar bet bedrag der aannemingssom gering is en hij niet over ge noegzame middelen kan beschikken om hetgeen hij op zich nam uaar eisob te volbrengen. Hy verzocht om of eene toelage van de Gemeente te mogen ontvangen of van zyne rerbindtenis te worden ontslagen, doch dit verzoek werd afgewezen. De toestand van verschillende slooten, welke aan particulieren toebebooren, laat dikwerf veel te wenschen overvooral is dit het geval in de in polders gelegen bebouwde gedeelten der Gemeente. Tusschenkomst van het Gemeente bestuur is veelal noodig om reiniging daarvan te verkrygen. Ten einde van lieverlede ver betering in den toestand te brengen wordt sedert de laatste jaren er naar gestreefd om sloot*n, grenzende aan terreinen, waarop nieuwe woningen worden gebouwd, 'e doen dempen, alsook om gemetselde beerputten voor den afvoer van faecaliën uit die woningen te doen aanleggen. In de dringende behoefte aan verversching van het water der slooten langs de Derde Kade en achter de perceeleo aan de Noordzyde van de Boelekade werd voorzien door den aanleg van twee duikers in de Noordelyke Kade van de fcarnemelksloot, welke met toestemming van het betrokken Polderbestuur dagelyks gedurende twee uren geopend zyn. Op de noodzakelijkheid van dezen maatregel vestigde de Openbare Ge- zoudheids-Commisaie by herhaling de aandacht. Het water in de grachten wordt door het schutten met de sluizen, het spuien en het zoogenaamde schuren telkens verversebt. De haard- en kolenasch wordt van Gemeente wege opgebaald. De hoeveelheid bedroeg aan haardasch 2134 H. L. en aan kolenasch 34486 H. L. Hiervan werd aan particulieren verkocht voor f 464.35, terwyl de asch voor opbooging van stratep, wegen en plantsoenen gebruikt op eene waarde van f 632.36 wordt geschat. De kosten van het ophalen met inbegrip der uitgaven voor het onderhoud van de ge reedschappen en de asch-schuren, beliepen eene som van f 3876.34. 183) Maar weinigen zouden het den jongen man op die wijze nagedaan hebben. De heer Wilfred was zeer aan ’t hollen, dat er niets van bom terecht zou zyn gekomen, at is de waarheid, mijnheergij zijt zijn vader, maar ik zal daarom mijne woorden niet in trekken. en William Lydney beeft hem gered, en heeft om zijnentwille smaad en laster verduurd. Men spreekt van de edele Danes, maar ik wil mij laten geeselen, als er ooit een edeler Dane dan deze jonge ling is opgestaan 1 Men hoorde, eer zij had uitgesproken, in den gang twistende, schreeuwende stemmen. De heer Lester opende, misnoegd over het geraas, de deur, denkende dat het syne kinderen war n. Tot zijne uiterste ver- bazeng zag hij Shad en Tiflezij waren handge meen, beten en krabden elkander onder een luid De oorzaak was dezeShad had zich naar het scheen in eene zeer opgewonden stemming aan de achterdeur vertoond en juffrouw Tifle te spreken ge- gevraagd. Do meid, die hem de deur open deed, had hem vry ruw bejegend en gezegd, dat hij Tifle zelf maar moest opzoeken. Tifle had hare woede aan haar, even als aan de overige dienstboden ge koeld zij was in eene booze luim opgestaan eu deze meid had het vooral moeten misgelden. Shad was zoo vrij geweest, het huis in te gaan, overal rond te loeren en was eindelijk in den gang terecht ge komen, waar hij Tifle mot het oor aan het sleutelgat had gevonden. Tifle was nieuwsgierig gewe st, wat haar meester met Sally had af te handelen Shad was haar zachtjes genaderd en had haar betrapt. Tifle meenende, dat men baar ontdekte, keerde zich doodelijk ontsteld om maar toen zij zag, wie haar verschrikt had, was zij zich zelve niet moester, trok den jongen hard bij ooren en sloeg hem op het gezigt. Dit beviel Shad niet on hij verweerde zich zoo goid hij kon. Wat beteekent dit? vroeg de heer Lestor. Tifle I Tifle verontschuldigde zioh op Heemenden toon, terwyl zij hare sluwe oogen op Lady Adelaide, die ook was komen toesebieten, gevestigd hield. Shad deed niets dan kermen. Verschoon mij, mijnheer en mevrouw, smeekte zij. Die schobbejak van Grootje Bean heeft my daar zoo verschrikt gemaakt, teen ik in de ontbijtkamer' Lady Adelaide wilde gaan roepen. De kleine freule Ada. Je wou niet iu de kamer gaan, gilde Shad, die woedend was over de mishandeling, die hij nog zoo kersverseb ondergaan had je stond aan de deur te luisteren. Leugenaar, die je bent I schreeuwde Tifle, ter wyl zij zoo met hare oogen draaide, dat het wit alleen maar te zien was. Het zou mij niet hebben kunnen schelen, dat hij mij verschrikt maakte, dat was niets, maar ik werd boos, dat hij in een hoerenhuis durfde binnen sluipeu. Houd je mond, schoelje. 24 Juli werd door deu Raad benoemd een tweeden geneesheer. Voor een gemeente van bijna 5000 zielen werd door dit besluit wer kelijk in eene bestaande behoefte voorzien. Zwijg Tifle, sprak nu de heer Lester, streng- Waarom zijt gij hier binnen gedrongen, Shad? Ik kwam aan de deur en vroeg juffrouw Tifle te spreken, snikte Shad; en de meid zeide, dat ik haar zelf maar moest opzoeken. Vroeg je naar mij jij? viel verontwaardigd in. Onbeschofte vlegel I Wat moest ik doen? kermde Shad. Grootje is dood, dat is zij, en ik durfde daar niet blijven. Aan wien moest ik het zeggen Deze woorden brachten den storm eenigszins tot bedaren. De heer Lester ondervroeg den jongen. Ik geloof wis on zeker, dat ze dood is, snikte Shad. Zij ligt achter in haar stoel en haar gezicht is heel blauw, en ze hooft den mond open, en de oogen puilen haar uit het hoofd. Ik was al ver wonderd, dat zij mij van morgen niet wakker schreeuwde, maar toen ik uit mijn bed kwam, vond ik haar zoo iu haar aloel. En omdat ik dat kom vertellen, word ik geschopt en worden mij de baren uitgetrokken. Mijnheer,raag ik even met hem medegaan, om te zien, wat er van aan is? vroeg Tiffe, met suikerzoete stem en op vertrouwelyken toon. - Dat staat u-< vrij, antwoordde de heer Lester. Maar volg my hier een oogenblik, Tifle. Shad, ga zoo lang zitten, zeide hij terwyl bij den jongen een «toef in de vestibule aanwees. Toen de heer Lester en Lady Adelaide met Tifle alleen waren, verklaarde de eerste kortaf, dat hij besloten had, haar uit hun dienst te ontslaan, on dat zy over eene maand kon vertrekken. U ver ver ver laten I hijgde Tifle, terwyl zij hoar verslagen gelaat tot Lady Adelaide Aan het Verslag der Gemeente Gouda over 1895 ontleenen wy hot volgende Met het ophalen van bet straatvuil, het uit baggeren en schoonhouden der grachten en riolen en het reinigen der straatkolken, goten en urinoirs is een pachter of aannemer belast. Naar zyn vermogen heeft deze ook in het af- By het kantong/fecht te Haarlem werd Zaterdag j. I. een drankwet-overtreding be handeld. Twee getuigen verklaarden onder eede dat de overtreding had plants gehad, twee andere, a décharge, dat daarvan niets aan was. De een van die twee was een dienstbode, wie een week of drie voor de behandeling der zaak den dien<4 was opgezegd, doch die n Zyn wij wel ingelicht, dan is de instructie tegen J. W. de Vos geëindigd en kan men dns spoedig eene beslissing van de Raadkamer tegemoet zien. (N. R. Gt.) De recht gisteren d uitgever i verduisterde, tot 6 maanden gevangenisstral den Leidschen koopman, die zich door een kassier te Leiden voorschotten wist te doen verstrekken op wissels, getrokken op verzonnen firma’s, tot 9 maanden. Donderdagmiddag brak in de kom der ge meente Nootdorp in de dichte nabyheid der nieuwe Herv. kerk en het gebouw der openbare school een vry ernstige brand uit, ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers om »een vuurtje te makenEene boerenwoning met twee hooibergen werd in de asch gelegd, benevens drie daar tegenover liggende arbei- dershuizen, welker rieten daken door overge waaide vonken bij de tegenwoordige felle droogte waren aangestoken. Drie brandspuiten waren op het terrein des onheils aanwezig, die legen den avond den brand meester waren. Naar wij vernemen, zyn alle vier de afge brande panden verzekerd. iwiank te 's-Gravenhage veroordeelde den persoon die ten nadeele van der van het >Leidsch Dagblad* gelden koopman, die zich door ■3

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1