II i f Woensdag 9 September JS96. No. 7065. 35ste Jaargang. sel. ZN. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. BINNENLAND. WASKN STEIN. tEUILLETOA. ÏMh row, DE HYPOTHEEK i van LE Inzending van Advertentiën tot 1 uur de* midd. huiivljjt zyn niet tnde- Tweede Tweede 2e Tweede C. M. Derde Cylindergeweer. 2e 2e A. Blozenaar met 27 p. national itlon de te antwoorden op Ludemana s. enz. MM worden geitoord. f n, i De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k s met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VU F CENTEN. ier om, ken en V Ier resp. 4e 5e aangebot 1 door t Hoofdprijs Eerste prys brïcatle iker van I zonder smaak, 2 Kg. a van 601IBSCHE UKRIVI épót- 3 wa- 1. wordt iuur, olie on raad voor Zuid-Holland om halftwee in het ge- Maj. G. Verwejj. K. Mulder. J. van der Pooi. Meintje Scheer. E. van Diest. Voor vaklieden. Ands. Bakker, idem. Voor niet vaklieden. Jacobus Verborg. S. Kalksma. Mej. J, L. Verwéy. i tarwe tar in s van 1’2 et. onver- gebak, krijg- jes in Eerste Tweede Inzendingen planten 1895. Af r\:i planten van schoolkinderen. P. Hooft. A. Visscber. Leentje Vergeer. rW. F. van Dieat. C. P. de Wild. Tuinlieden. A. van der Lek. Mej. de Wild. 8n door in heer ADVERTENTIEN worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. ode rsr. I GOUDA, 8 September 1896. Het pas opgerichte Amsterdamsche Vocaa'- Kwartet aal op 29 September te dezer stede optreden. Mevr. A. Noordewier—Reddiugius, sopraan, mej. Cato Lom an, alt, Joh. M. Mes- schaert, bas en J. J. Rogmans, tenor. OP 8) «Dat is te ruim betaald, mijnheer.” «Denk dan maar dat ik voor twoe betaal," hernam Binneuslijn spotachtig, terwijl hij eeu paar rijksdaal- ders op tafel sohoof, die Otto verlegen opnam. «Je bent nog niet gewoon geld te ontvangen,” ging hij voort, de onhandige manier van Otto met een lachje aanslarende. «Wat doe je voor de kost?” «Ik heb nog geen betrekking.” «.Dat is waar ooit, dat heeft uw vader my verteld.” Eis^werd aan de deur geklopt en Binneuslijn liet Ottd’. alleen, die nu niet wist of hy gaan of blijven zou. Aan het laatste waren de minste moeielykho- den verbonden en hij bleef dus aan tafel staan, on willekeurig getuige van een gesprek dat in de naaste kamer werd gevoerd, en waarvan hij wel niet alles, maar toch den voornaamsteu inhoud verstond. Vier stemmen namen er aan deeldrie er van waren vrouwenstemmen en deze drongen er op aan dat Binnenslyn haar vergezellen zou naar eeno vergade ring; maar hij beweerde dat het ónmogelijk was; dat hij werk had en hij eindigde met zyn wil te doen egevieren. Althans Otto hoorde de kamersohel over* aan, den knecht binnenkomen en een poos later voordeur sluiten. Toen was alles stil in devoot-. De geneeskundige hield gisterenmiddag bouw van het departement van bïbnenlandzche zaken te 's-Gravenhage vergadering, onder presidum van den heer J. Menno Haizinga, getal van 270 bezoeken dien dag, terwyl de volgende dagen tot en met Woensdag nog moer bezoek te wachten ia. Over het algemeen zyn de inzendingen mooi te noemen, vooral die van de gekweekte'plan- ten. De inzendingen voor huisvlyt zyn niet vee), doch hetgeen ingezonden ia, loont de moeite van hek bezoek. Met welwillende medewerking van deskun digen uit den omtrek zyn planten en voor werpen beoordeeld. De bekroningen zyn als volgt Voor gekweekte Hoofdprijs Eerste prijs Eerste prijs Tweede Derde Vrouwen?»® meisjes boven de 16 jaren. Prys Mej. van Diest. Ter mededinging gezonden planten, uMej a Verburg Zylstra. Kryutje Mulder. E. van Dieat. A. Franoken. C. Verboom. A. Viascher. H. Hooft. F. de Graaf. E. de Kramer. Handwerken voor meisjes beneden 16 jaren. A. van Delft. Gerritje de Bruin. Cornelia de Lange. Vrye Baan (3 schoten). Ie prys: den heer J. P. Mul met 34 p. 2e ♦- H. v. Wyngaarden met 33 p. 3e C. M. v. Wyngaarden met 33 p. N. S. Polak met 32 p. m Lafeber met 32 p. Rozen prys. Ie prysden heer C. M. v. Wijngaarden met 8 rozen, (na loting). H. v. Wyngaarden met 8 r. Flobertbaan (Heeren). Ie prijs: den heer A. Dortland Jr. met 25 p. 2e C. M. v. Wyngaarden met 24 p. Ie prys den heer J. P. Mul met 56 p., (na loting). Slootjes met 56 p. Flobertbaan (Dames). Ie prysMej. L. M. H. Jonker met 28 p. De uitslag van den schietwedstrijd ui (ge schreven door het bataljon der dd. Schutterij en de Weerbaarbeids-Vereeniging Burgerplicht op Zondag 6 September 1896 luidt aldus Personeele Baan. Voor heeren officieren d.d. Schutterij. 1ste prys. Een tafeltje, aangeboden door de offic.- vereeniging, behaald door den eersten luitenant A. Dortland Jr. met 50 punten. 2de prys. Bloempot met standaard, aange boden door de offic.-vereeniging, behaald door den kant. A. van Reedt Dortland met 46 p- 3de prijs. Een aseb bak, aangeboden door den heer G. B. Lulius van Goor, behaald door den oud-le luit. D. Hoogendijk met 45 p. Personeele Baan. Voor d.d. Schuttery. 1ste prys. Een barometer, aangeboden door da Schutterij, behaald door den serg. maj. W. Sliedrecht met 57 p. 2de prys. Een klokje, aangeboden door de Schuttery, behaald door den serg. maj. den Boer met 51 p. 3de prys. Een tascb, aangeboden door de regelings-commissie, behaald door den sergt. 0. M. van Wijngaarden met 50 p. Zondag 6 September jl. werd te Haastrecht van wege de afdeelingen Floralia en Huisvlyt, de jaarlyksche tentoonstelling geopend. Planten en voorwerpen zyn tentoongesteld in het gebouw van den Ned. Prot. Bond en het geheel maakt een aangenamen indruk. Dat de belangstelling groot is bewijst het «Ja mijnheer," en Otto dacht aan de vaderlijke les. De oude hoor had toch geon ongelijk, toen hij zeide dat men door mooi schrift carrière maakte. «Goed. Schrijf dan maar oens.” Hij legde hem eon katern papier voor en sohoof de inktkoker dichter by. Otto doopte de pen in en wachtte. Het kwam echter niet spoedig wat Binnenslyn te sohryven had. Deze wandelde met groote schreden eu de handen in den zak het vertrek op en neder. «Geachte heer en vriend,” begsra hy eindelijk. «Een brief mijnheer?” «Schrijf maar,” s;,rak Binnenslijn, alsof dit Otto niet aanging. «Geachte heer en vriend.” «Dat heb ik mijnheer.” «Hm zoo. Mijne bezigheden veroorloven mij niet Heb je dat?” «Ja mijnheer.” //Mijne bezigheden veroorloven mij niet dezen avond neen wacht even veroorloofden mij niet gisteren avond de vergadering bij te wonen neen maak er toch maar veroorloven van, dan laat ik hem straks bezorgen.” «Doorhalen of er overheen schrijven mijnbeer?" «Zoo als dat uitkomt. Neem maar een ander stuk papier. Schrijf zelf nu maar eens ren brief. Je weet wat ik zeggen wilvotffc er maar bij, dat ik in ’t vervolg ook niet kom. Begrepen Otto knikte toestemmend en schreef den brief, dien hij Binnenslyn voorlegde. «Bost. Zijn daar nu geen fouten in //Geen enkele." «Je sohryft dus zonder fouten, en je stelt.’ «Ja mynheer.* Eerste Tweede Forste prijs Tweede Derde 4de prys. 2 schilderyen, aangeboden door de Schuttery, behaald door den sergt. W. Slootjes met 47 p. 5de prys. Een coupe, aangeboden door de Schuttery, behaald door den fourier Kleefstra met 46 p. 6de prys. Een vogelkooi, aangeboden door Mr. M. M. Schim van der Loeff, behaald door den sergt. Mul met 44 p. 7de prys. Een inktstel, aangeboden door den heer J. J. vau Bemmel, behaald door den schutter Wernink met 41 p. 8de prys. Een tafeltje, aangeboden door den heer G. H. G. de Lange, behaald door den fourier v. d. Pool met 39 p. 9de prys. 2 vazen, aangeboden door de Schuttery, behaald door den adj.-ond. Scholing met 39 p. 10de prys. Een likeurblaadje, aangeboden door den heer A. C. Cosyu, behaald door den schutter Scboonenberg met 39 p. Personeele Baan. Voor de Weerbaarbeids-Vereeniging Burgerplicht 1ste prys. Een theeservies, aangeboden door eenige leden, behaald door den heer A. J. Lafeber met 54 p. 2de prys. Een hoorn, aangeboden door de Weerbaarheid, behaald door den heer H. van Wyngaarden met 52 p. 3de prys. Een rookstel, aangeboden door de regelings-commissie, behaald door den heet A. Dortland Jr. met 51 p. 4de prys. De commissie bestaande uit de heeren J. IJpelsar Jzn., voorzitter, L. Bisschop, onder voorzitter, J. Ouderkerk, secretaris, R. H. Cools, 2e secretaris, B. W. van de Pavoordt, pen ningmeester, J. Zwart, 2e penningmeester, W. J. van de Kasteden, D. de Jong, J. A. Verboeff, J. N. Both, J. D. van dor Want en Tb. A. van Berke), welke den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op 31 Augus* tu8 jl. feestelyk herdacht, heeft in eeu gisteren avond gehouden vergadering besloten eene per manente Gommisse te vormen onder den naam Wilhelmina Haar doel is ook in het vervolg de verjaar dagen van Hare Majesteit de Koningin, daartoe gesteund door de bydragen der ingezetenen, op feestelijke wijze te vieren* Zy ia in haar streven te meer gesterkt door dien de Edel Ach tb. beer R. L. Martens, Burgemeester dezer Gemeente, welwillend het Eere- lidmaatschap (lezer Commissie heeft aan- van rd. «Zie je, ’t zou kunnen gebeuren heeft mijn neef je van geen proces gesproken?* «Neoa mynheer.” «Nuje behoeft ook niet te vertellen dat je ’t weetmijn neef en ik gaan procederen. Daarvoor wilden wij dat reglement hebben, dat gij gekopieerd hebt. Natuurlijk zal ik een advokaat nemen maar dat zult gij met der tijd wel zien. Ik kan in ieder geval over u beschikken «M Avond* altijd mijnheer.” «Over dag heb ik ook andere zaken. *s Maandags, Donderdags en Vrijdags roken ik op u.” Otto stond op en wilde afscheid nemen. «Is vijf gulden in de week genoeg? vroeg Bin nenslyn in plaats van te antwoorden op Ludemana groet." «’t Is wezenlyk. «Op nieuwejaar en kermis kunt ge ook rekenen en extra werkzaamheden worden extra botaald. Dag Ludeman.” Otto ijlde naar huis om de belangrijke gebeurte nissen mede te deelen, en Binnenslyn las werk- tuigelyk don brief nog eens over. «Heel handig, zoo’n ventje onder zyn bereik te hebben,” zeide hij tevreden, en dan ben ik met een van dat «geoefen" af. Het moot er nu maar doorMaandag, Donderdag en Vrij^hg, 't zijn juist de avonden. Hy stak eene nieuwe sigaar op en geraakte in dien toestand tus- scherv whken en droomen, waarin men zich verbeeldt te léven» zoo als men wil en do mooiste plannen maauX/Gyonder dcor de moeielijkheden der uitvoe ring Tr worden gestoord. (Fbnft ecrvolpd). Eeu theeblad, aangeboden door de Weerbaarheid, behaald door den heer A, C. Cosyn met 51 p. 5de prys. Een tafeltje, aangeboden door eenige leden, behaald door den heer C. M. v. Wyngaarden met 51 p. 6de prys. Een klokje, aangeboden door de Weerbaarheid, behaald door den heer J. J. den Boer met 50 p. 7e prys. Een inktkoker, aangeboden door den heer B. L. Martens, behaald door den heer J. P. Mol met 49 p. 8de prys. Een thermometer, aangeboden door den heer H. v. Wijngaarden, behaald door den heer B. Brouwer met 48 p. 9de prys. Een sigarendoos, aangeboden door den heer D. Hoogendyk, behaald door den heer P. Brakel met 48 p. 10de prys. Een stoel, aangeboden door den heer A. van Reedt Dortland, behaald door den heer N. S. Polak met 48 p. 11e prys. Een sigarendoos, aangeboden door N. N., behaald door den heer D. Hoogendijk met 47 p. 12e prys. Een bloempot met standaard, aangeboden door den heer F. X. Hardyzer, kamer en eenige oogenblikken daarna kwam Binnens lyn met een vuurrood gelaat blijkbaar had hij zich driftig gemaakt in de zijkamer terug. «Hebt u nog iets?” vroeg Otio, die verlangend was te hooren, welke zaken Binnenslyn met hem bespreken zou. «Ja heb je zoo’n haast?” «Volstrekt niet mijnheer.” «Nu, dan kon je ook wel een oogenblik wachten je hebt geen betrekking niet waar?” «Neen mijnheer.” "Zoo. Binnenslyn dacht een poos lang na terwijl Otto geduldig stond te wachten. «Je kunt er wel bij gaan zitten. Ik'word niet graag gehaast.” Otto zette xich op de punt vau een stoel. «Weet gij wat oefeningen zijn «Ik heb ze nooit bijgewoond.” >Nu, dat zijn de rerveleuste bijeenkomsten, die de menschen houden kunnen. Is je vader vroom «Vader gaat eiken Zondag naar de kerk en als dominé Hermans ’s avonds preekt, dan tweemaal.” «Hermans? Die is van de lichte troepen. Dan zal hij wel niet vroom zijn.” Otto zweeg en Binneuslijn volgde den loop zijner gedachten voor zich zelven. Eindelijk stond bij op en Otto volgde zyn voorbeeld. «Ga maar eens mode, zeide de heer des huizes «hier draag jy je papieren,* en bij gaf hem de kopij van het reglement, die oog op tafel l»g, waarna hij hem voorging naar zijne kamer. Daar ontstak hij licht en zag weder een poo* lang het jonge mensch aan. «Je sohryft een goede hand, he?” behaald door den heer T. Binnendyk met 47 p. 13e prijs. Een coupe, aangeboden door den heer A. Dortland Jr., behaald door dog' heer J. J. v. Bemmel met 47 p. 14e prijs. - Een bierpot, ai den heer J. J. Prine, behaald J. H. Crebaa met 46 p. 15e prys. 2 beeldjes, aangeboden dóór N. N., behaald door den heer W. Sliedrecht met 46 p. 16e prys. Eeu spiegel, aangeboden door den heer J. J. v. Bemmel, behaald door den heer J. Schenk met 45 p. 17e prys. Eeu borstelhanger, aangeboden door den heer F. Stroeve, behaald door den heer C. A. Groenendaal met 43 p. 18e prys. 2 sigarenbakjes, aangeboden door den beer A. Jonker Kt., behaald door den heer F. H. Rietveld met 42 p. 19e prijs. 2 ffesscheu Meiwyn, aangebodeu door den heer J. v. Oye, behaald door den jheer L. Rietveld met 41 p. Vaste Baan (10 schoten). Ie prys: den heer C. M. v. Wijngaarden met 108 p. '2e pry».- den heer J. P. Mul met 106 p. Vrye Baan (5 schoten). Ie prijs: den heer H. v. Wyngaarden met 56 p. |e C. M. v. Wyngaarden met 54 p.

Goudsche Courant | 1896 | | pagina 1