den TT B 60. Meuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Maandag 28 Maart 1898. 36ste Jaargang. No. 7540. txt La. ar. n, tEVULETOfi j s HARRY SHARPE, de agent der geheime politie. Bultenlandsch Overzicht. "T a GOIIMIIE tOBOT van Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. CENTEN. de 3' de TRD Gouda. Dit No. bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. Er i portier Voor bezoekers van Carlsbad kan bet belang zyn to vernemen, dat van 1 Mei tot nieuwe sneltrein daarheen De trein ver- De werkstaking der mijnwerkers te Planen is bij scheidsrechterlijke uitspraak geëindigd. gaan. 1 en dan zijn de streden plannen aangenomen. I. Het achtige Zolder, leiding, achtige Roman naar het Engelwh. Teltfoon No. SS ADVERTENTIEN worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. 31 Augustus een van Berljjn wordt gevoegd. trekt te 8.45 voorm. van het Anhalterst «t on, is te 11.40 te Dresden (Altstadt), te 2 nur te Tepliiz en bereikt Carlsbad ’s nam. te 4.39. De reis duurt 72 minuten korter dan met een gewonen sneltrein. Het ie een D-trein, met bijbetaling voor een plaatskaart tot Bodenbach. t gericht ENDE- Telefoon No. 62. De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers V IJ F van bet ban en de flinke en krachtig scho nende sportsman moet ’t afleggen in weerstands vermogens op ander gebied dan dat der sport, tegen Inidjes, die er zwak uitzien H) Op goed geluk af klauterde hij op het dak en daar ondervond hij dat de brutalen de halve wereld bezitten, want al spoedig bemerkte hij een bliksem afleider. Zich daarlangs te laten glijden was voor een jongen als Ben slechts een kleinigheid. Het grootste gevaar was dat men hem van uit een of ander venster in het oog zou krygenmaar gelukkig bevonden er zich aan dien kant geen ramen, zoodai Ben behouden op den grond aanlandde. Het huur rijtuig stond nog steeds te wachten, en Bon held zich zoo veel hij kon in de schaduw van het huis. Juist op dat oogenblik sprong de koetsier van den bok. om iets aan het tuig in oftte te maken. Het rijtuig was een gewone gesloten vigdante, met een portier aan weerszijden, ea terwijl ah koetsier v 1de, gleed Ben als een schaduw langs het rijtuig naar dak portier Op hetzelfde oogenblik hoorde hij de sjei dus dadelyk instappen, er was geen oogenblik te verliezen, en wat hy ook waagde, hij zou g, meer hebben om zich terug te trekken. Ben wist Het paleis te Saint-Cloud by Parys, dat in 1870, by de belegering der stad, door brand werd vernield, zal thans ten deele weder in gebruik worden genomen. Het dubbel van de grootboeken der Fransche Schuld zal er wor den overgebracht, dat thans bewaard wordt in een zygebouw van bet ministerie van financiën te Parys, op welke plek een nieuw gebouw voor de Algomeene Rekenkamer zal ver rjj zen. Korza. De beer Greatbause, de Amerikaansche raadsman van bet Koreaansche kabinet, heeft zya ontslag gekregen. De Russische militaire instructeurs hebben 3300 pond sterling schade vergoeding gekregen. Spanje. De Spaanscbe bank zal den Staat 200 millioen leenen, en zal daarvoor nieuwe bons op de schatkist ontvangen. Italië. De toestand van Manlio Garibaldi, die te Bordigbera ziek ligt, is plotseling verergerd zijn oudere broeders Menotti en Ricciotti wor den te Bordigbera verwacht. Manlio wordt verpleegd door Garibaldi's tweede vrouw, donna Francesca. komrtig is. De hertog als htofd van Saketh-Coburg gemachtigd hebben, een eisch tot eafhtscheiding in te stellen. Turiue. Ter eere van het huwelyk van zyn tweede dochter beeft de Sultan aan negentien wegens staatkundige misdryven veroordeelde Bulgaren genade geschonken. Bij een groot feest by gelegenheid van het huwelyk werd de Bui- gaarsche diplomatieke agent Markof voor 't eerst op denzelfden voet als vreemde vertegen woordigers behandeld. 4 Te Dsjeddah moeten twee ziektegevallen voorgokomen zyn, die aan pest doen denken, ik Bulgarije, Haloe, een van de moordenaars van Stam* boelof, is in Roemenië gepakt. Bulgarye beeft echter nog niet verzocht hem uit te leveren. Vebeenigde Staten. Uit Ohio, Indiana, Illinois, West Virginia on Pennsylvania komen bsrichten van over- stroomingen, die voor vele millioenen schade aangericht hebben. Frankrijk. De minister van marine admiraal Besnard beeft aan den maritiemen prefect van Brest, Fournier, zyn groote tevredenheid betuigd over de snelheid, waarmede de mobilisatie van het Noordzee-eskader is geschied. Uit 't overzicht van g’steren moest men opmaken dat het eerste artikel van de marine wet in den Duitscben ryksdag slechts meteen zeer kleine meerderheid was aangenomen. Er waa echter een fout in de cyfers geslopen. By de boofdelyke stemming over artikel I, »er- kl aarde ij zich 212 leden voor en slechts 139 tegen het voornaazmte beginsel der wet het sexennaat. Tegen stemden de sociaal-demo craten, de volkspartyan, de Polen en Welfen, 28 leden van het centrum en 3 anti-semieten. Heden voortzetting. Wanneer niet zeer onverwacbte^dingen ge beuren, dan zal de tweede lezing der marine- voordracht zonder eenige moeilykheid er door Dan volgt Maandag de derde lezing ’s oorspronkelijke zoo sterk be- .van admiraal Tirplitz toch Verspreide Berichten. Duitsohland. In de Hsdwigskerk te Berlijn heeft de keizer gisteren een requiem voor den hertog van Sagan bijgewooud. Onder de kerkgangers waren verder de ambassadeurs van Oostenryk-Hongarye Italië, Rus’and, Frankrijk, Engeland en gezanten van Beieren en Saksen. er een dat er juist zoo uitzag als wat zij genomen hadden. Toch vertrouwde hij het zaakje slechts half. «Ze kunnen overal uitstappen waar ze maar willen», dacht hij, «al namen ze ook plaatskaartjes naar Europa. Waar zij er uit duikelen, duikel ik er ook uit*. En bij iedere halte lette hij dus ter dege op eiken reiziger die er uitstapte. Het was goed dat hij deze voorzorg in acht ge nomen had, want de beide Carkins en Dick Under wood stapten twee stations vroeger uit dan dat waarvoor zij hun kaartjes hadden genomen. Ben zag ze uitstappen en haastte zioh ook uit te springen, echter niet aan de zijde van het perron. Zij waren dus aan de eene zijde van den trein en hij aan de andere, terwyl deze voor het station stilstond. Te jongen wachtte totdat de trein verder ging, en toen doze het station verlaten had, haastte hy zich naar hen uit te zien. Tot zyn groote ver bazing was er echter, uitgenomen de stationschef, geen levende ziel meer te bespeuren, behalve in de verte twee vrouwen, die juist een wachtkamer bin nenstapten. De stationschef seinde het vertrek van den trein en een tweede, ondergeschikte, spoorbeambte bracht een koffer naar de goederenlood» aan het einde van het perron. Haastig wierp Ben een blik in de ver schillende wachtkamers en liep toen den kruier achterna. «Waar zijn die mannen gebleven, die hier zijn uitgestapt P« vroeg hij. De man krabde zijn hoofd. «Mannen P Mannon Er zyn twee vrouwen uitgestapt, juffrouw Jone» en haar dochter Delia; zy hebben hare nicht Jane begraven.* Engeland. Reuter seinde gisteren nit Bombay, dat er in de vorige week 1259 menseben aan de peet waren^gestorven (vier Eoroneanen)het alge- meene sterftecyfer was 2268, of over een jaar gerekend 142 25 op de duizend inwoners. De voorafgaande week bedroeg bet peit-sterftecyfer 1059 en het algemeene 2137. met |et démenti beetgenomen. Iemand, die zich uitgaf voor graaf Bercb- told, secretaris aan het Oostenrykech gezant- sohap te Parys, had het agentschap per tele foon opgedragen de advertentie te dementeeren, en zond later een telegaam, onderteekend met den fiaam van den graaf, waarin bij deze op dracht bevestigde. Toen de tegenspraak in de Fransche bladen verscheen, lekte de zaak na tuurlek uit*. De Oostenrij ksche ambassade verzocht het agentschap en ditmaal niet lange telefoniscben of telegrafischen weg te verklaren, dat het démenti noch van bet gezantschap noeh van graaf Berchtold af- van Saksen-Coburg-Gotha moet, bet geslacht, prins Philips van De paus heeft gisteren in de Koningszaal van liet Vatikaan een plechtig consistorium gehouden, waarop de kardinaalshoed is uiige* reikt aan de aartsbisschoppen van Compostella, Lyou, Rennes en Rouen. In het daarna ge houden geheim consistorium heeft Leo XIII de rechten van het pausdom op het wereldlyk gezag verdedigd. Zweden en Noorwegen. Het Aardrijkskundig en Anthropologisch Genootschap te Stockholm heeft 1100 kronen toegestaan voor de expeditie van Johann Sladling, die Andrée wil gaan opsporen en eventueel hulp vorieenen. De kosten der ex peditie worden ia 't geheel op 10,000 kronen geschat. ou ler de banken hebben, waarin een jongen van zijn grootte zich gemakkelijk zou kunnen verschuilen. Als er zich echter in dit rijtuig niet zulk een berg plaats bevond, dan was hij gevangen, want hij wist dat hij geen tijd zou hebben om er weer ongezien uit te springen. was geen tyd tot beraad. Hij opende het en tastte in de duisternis haastig naar de verlangde schuilplaats. Hij vond wat hij zocht, of schoon de kist of ruimte half gevuld was met allerlei riemen en verdor paardentuig. Dit alles nam hij er haastig uit, en terwyl de Carkins nog met den koet sier stonden te praten en hem aanwijzingen gaven betreffende den te nemen weg, liet hij zacht en on hoorbaar dit alles uit het nog geopende portier, waar* door hij was binnengestapt, op de straat glijden, zonder dat men er iets van hoorde of bemerkte toen kroop hij, zoo vlug als een aal, onder de bank en terzelfder tijd werd het tegenovergestelde portier geopend en Carkins met zijn zoon stapten in. Een oogenb’ik later en het rytuig ratelde over de groote keien in de richting van Brooklyn. Bij de pont gokomen kostte het Ben echter nog heel wat meer moeite om er weer ongezien uit te komen. Geholpen door de nu reeds geheel gevallen duisternis, gelukte hem ditechter en hy volgde ben ongezien op de veerboot. Zij landden bij Greenpointdaar werd een ander rytuig genomen, en daar Ben toen geen tyd of ge legenheid voad om er mede in te stappen, nam hij vlug een tweede rytuig en gaf den koetsier bevel het eerste te volgen. Aan het station gekomen zag Ben dat Underwood zich by hen aansloot. Hij hoorde hen om plaatskaartje» vragen on koohj De militaire autoriteit in Frankryk heeft een onderzoek bevolen in verband met het feit, dat byna alle Fransche wielrenners o.a. Bonrillon, Dumont, Ruinart, Deschamps, Domain, die dit jaar in dienst moesten treden, zyn afgekeurd wegens zwak lichaamsgestel. 't Is wel een quaestio van beteekeniseen zwakke gezondheid het deel van deze kolos en der athleliek I Toch is *t niet zoo heel onna- tunrlyk de spieren worden versterkt ten koste Het is gebleken, dat er in zake de adver tentie van prins Philipp toch geknoeid ie. Maar niet de advertentie, waarin bij waar schuwde de uitgaven van zyn vronw niet te zullen betalen, doch de tegenspraak er van was valsoh de advertentie was wel degelyk van den prins. Het agentschap Havas is «Ben je gek P Wat kan my de familie Jonea schelen I Er zijn twee mannen en een opgeschoten lummel van eon jongen hier afgestapt. Die moet ik hebben. Hadden ze misschien een rytuig besteld en zijn ze daarmee weggereden, of waar duivel zijn zo anders gebleven P» «Ze zijn hier niet. Ik denk dat ze weer zyn in gestapt. Ja, nu ik goed nadenk weet ik zeker dat ze weer verder zijn gespoord.» «Je meent toch niet dat die mannen, die hier uitgestapt zyn, eer de trein verder ging er weer zijn ingestapt P» «Ja, dat geloof ik wel. Vraag er anders den chef maar eens naarhij zal het wel weten.» Ben holde naar het plaatskaartenbureau alsof de duivel hem op de hielen zat. De chef waa bezig met telegrafeeren, in welke bezigheid hij zoo zeer was verdiept dat hij niet» hoorde of zag van wat er romdorn hem voorviel. «Zyn die 'kerels, die hier juist zyn uitgestapt toch weer verder gegaan met denzelfden trein P« vroeg Ben, toen de man een oogenblik met ratelen ophield. Deze sprong eensklaps overeind en deed een uit val naar Ben. Denknaap vloog ter zijde ea wachtte toen het antwoord op zijn vraag. «Kom, zeg het mij asjeblieft,» vervolgde hy, toen de stationschef voortging met hem sprakeloos en verwoed aan te staren. «Weet je niets beters te doen dan iemand te sto ren juist als hij aan het telegrafeeren isP» brulde de chef. (JPerdt verveld.) De »Times« verneemt uit Peking: China heeft gisteren voldaan aan alle eiseben van Rusland. De concessiëu omvatten bet volgende lo. Verpachting van Port Arthur voor 25 jaar als versterkte basis voor de Russische vloot: 2o. Verpachting van Ta-liën-wan voor denzelfden tyd als open haven en eiudpnnt van den spoorweg door Mantsjoerye, met het ontwerpen van versterkingen 3o. Roeland kryijt verlof, een spoorweg te leggen van Pe- toena naar Ta-liën-wan en Port Arthur op dezelfde voorwaarden als deMantsjoerye-epoor- weg. Ia het telegram wordt nog gezegd dat China den schijn redt, door in naam haar eouvereine rechten te behouden, hoewel de verpachting gelijkstaat mtt afstand van grond gebied. Het rapport in zake de Maine ie te Was hington ontvangen. Het za heden door bet Kabinet gelezen worden. Mc. Kinley zal gee. nerlei eisch aan Spanje stellen maar de uiteen zetting der feiten beschouwen als gelijkstaande met een verzoek om inlichting. Hij zal intus- schen aandringen op interventie ten einde den toestand der noodlijdenden op Cuba te verbe teren. Of er oorlog zal zyn dan wel vrede, zal afhangen van bet door Spauje te geven ant woord. Da Maine-commissie verklaart in baar rapport dat de ontploffing veroorzaakt is door eene uitwendige oorzaak. Zij stelt niet vast, wie daarvoor verantwoorde'yk is, en spreekt ook geen meening uit over den aard der ontploffing, maar nit de getnigenverhooren blijkt dat zy veroorzaakt is door het springen van eene onderzeesebe mya. Het Bpaansche rapport over de ontploffing van de Maine komt tot de slotsom dat zij door eene inwendige oorzaak teweeg is ge bracht. Geruststellend ie het elders te lezen, dat president Mc. Kinley geen oorlog wil. De He raldkan dit nogmaals op uitstekend gezag verzekeren. Dezer dagen nog heelt de president zyn bezoekers plechtig verzekerd >Ik ben tegen een oorlog. Ik ben vastbe sloten dien te voorkomen, door alle middelen die in mijn macht staan en ik ge oof dat het niet tot een oorlog zal komen. De president zeide verder nog dat bij op de Congresleden al zyn invloed aanwendt om te beletten dat zy overhaast handelen. In het vertrouwen van Mc. Kinley dat er geen oorlog zal komen tussc'nen Spanje en de Vereenigde Staten wordt gedeeld door een oud- minister, een oud generaal uit den burger-oorlog die verklaarde>Het gezond verstand van bet Amerikaansche volk zal den oorlog voorkomen. al zyn aandacht bij de paarden bepaalde, hetwelk van het huis af stond. Op hetzelfde oogenblik hoorde hy de stemmen van Carkins en zijn zoon aan de deur. Zij zouden was geen tyd dat de meeste rytuigen een soort van bergplaats S

Goudsche Courant | 1898 | | pagina 1