L w NG.” MILICIENS-VERL0FGANG8IIS, der lichtingen 1895, 1896 en 1897 gratis, aarde idéau. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Maandag 1 Mei 1899. 38ste Jaargang. No. 7877. I half pond ebiedeo. ids een Buitenlandse!) Overzicht. If pond pmalzkofóie, m. HEXMSGEFIXG Oproeping onder de Wapenen FEL1LLÉ IQ X. ANNIBAL DE VONDELING. O Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. en 6e 2e, 3e en 4e gerij zal na alsmede I MARTENS. van jrden geno- 3e> iu het extra, 1 zes uur tot steen, zijn >akt door de :bben als de offte, dus te an deze bui- van en steeds in al vreden zijn, len, daar er 19 Juli tot 22 Augustus. Regiment Veld-Artillerie 23 Augustus tot 26 September. -ei> tot een Dit No. bestaat uit Twee Bladen. EERSTE BLAD. HOOFDSTUK XXI. ALLKKN OP DE WERELD. Alle de torenklokken van Parijs gaven drie uren In België loopen allerlei geruchten over Hij kon zijn been doordrin- adem te halen Regiment Veld-Artillerie 2e, 4e en 6e -* o T r3 Sept. Het 2e Regiment Veld-Artillerie ie, 3e en 5e Het; en roe Het van de 2e Telefoon Mo. 8t. De Uitgave dezer Courant geschiedt d a g e 1 ij k met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENT ET. Inrichtingen welke gevaar, schade of HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS GOUDA; Gezien art. 8 der Hinderwet, Doen te weten Dat zij vergunning hebben verleend aan de firma P Goedewaagen Zoon en hare rechtverkrijgenden tot het plaatsen van een gasmotor in hare pijpen- fabriek in het perceel aan den Raam wijk O No 36, kadastraal bekend sectie D No. 2188. Gouda, den 290 April 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R L MARTENS De Secretaris, BROUWER. e tijdens de is Mooij, te 60UDSCHE C0B4NT. Telefoon No. 8* ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. van 3 Juli tot i Augustus. 4e, 5e, 6e, 7e 18 Jklli. Van de 9e Compagniea. de Miliciens, geen Vesting-Telegrafist of Aspirant-Vestingtelegrafist zijnde, van 19 Juni tot 32 Juli. de oppervlakte, twee krampachtig gebalde vuisten werden omhoog gestoken, een gil werd geslaakt. Op dat oogenblik passeerden de twee personen, die de ontknooping onbewust verhaast hadden, zij waren beschonken, zongen een vroolijk lied, waarin gezegd werd, dat men vroolijk moet zijn, wat er ook gebeure. Zij hoorden den noodgil niet en gingen verder. En het doodsbleeke gelaat verdween van de oppervlakte van het zwarte water, doch niet dan om andermaal te verschijnen, vol doodsangst in de verwrongen trekken, met een zwijgende bede om redding. De stroom sleepte hem mede onder de brug schuurde hem langs de pijlers, waarin hij tever geefs zijn nagels sloeg, die hij tevergeefs trachtte te omarmen, m zijn worsteling om het leven. Alle andere stemmen in zijn hart werden over- schreewd door deze eene leven leven tot eiken prijs, leven, in welken vorm ook, onder welke smarten ook leven, ten koste van alles! Hij gilde om hulp, het watej drong hem zijn mond binnen Hij trachtte te zwemmen, zich op te heffen, zich om te keeren, meedoogenloos trok het water hem weer neer, naar beneden, naar de diepte. Een oogenblik gelukte het hem zich vast te houden aan iets, hij wist niet wat hoofd opheffen om een merg en 1 genden gil te slaken, en diep Maar geen hulp kwam opdagen en hij verloor wat hij vasthield, het ontglipte hem, weer zonk hij. Een vreeselijke woede, razernij maakte zich meester van den worstelaar, die den dood begeerde Het Korps Rijdende Artillerie ie Batterij van Het Korps Rijdende Artillerie 2e Batterij van ie Compagnie van 26 2e Compagnie van 2 1 van de 2e September tot 4 October. In Oostenrijk trekt nog steeds de aandacht de beweging Los van Rome, E«n grooten omvang heeft deze nog altjjd niet genomen, en de 10.000 be,leerlingen zyn 119g lang niet bereikt. Toch blijft de clerus fel woeden tegen de afvalligen, terwijl een pamflet tegen Luther een der middelen was, waarmede men de hervormde kerk ging verdacht maken. Maar daartegen is verzet gekomen, zelfs van den Weener burgemeester Lueger. Deze waar schuwde tegen de dreigende, openlyke ver en vreesde te sterven, die den dood zocht en het leven wilde. Hij worstelde, totdat het bewustzijn hem begaf. Maar het noodlot, machtiger dan de wil van den zelfmoordenaar, dan zijn vruchtelooze pogin gen om behoud, had andere dingen over hem besloten dan hier onder Pont-Neuf te eindigen, had besloten dat Annibal niet zou sterven. De stroom dreef hem bewusteloos voort, onder de brug door en spoelde hem aan land, aan de andere zijde der brug dan hij zich neergeworpen had. Paar waren/ schuinoploopende glooiingen, met gras begroeid, waar des daags de jongens speelden, waar des nachts ratten krioelden. Daar spoelde de stroom hem aan land, zijn beeaen hingen vrij jn het water, zijn hoofd lag op een steen, zijn arm rustte op het bijna ont bonden overblijfsel van een dier. In dien toestand werd hij sen half uur later door een man in een bootje gevonden. Deze man trok hem in zijn boot, constateerde dat alle leven nog niet geweken was en wachtte op de plaats waar hij den drenkeling vond, tot een politieagent de brug passeerde, wat een kwartier duurde. In dien tijd beproefde Raphaels redder alles wat hem te binnen schoot om de levensgeesten weder on te wekken. Evenwel onder die pogin gen haa de drenkeling de oogen geopend, maar was onmiddelijk weer in zwijm gevallen De politieagent droeg zorg, dat de bewuste- looze naar het naastbijzijnde hospitaal getrans porteerd werd. (Wordt vervl'gd) 180) Een schot knalde, de burggraaf in den arm getroffen wankeldetoch kwam geen geluid over zijne lippen. Bliksemsnel drukte de hertog den loop het pistool vervolgens op zijn rechterslaap drukte af. Hij viel neer als een blok hout, dood Als door booze geesten voortgedreven vluchtte Raphael naar buiten. In den tuin stortte hij neer Hij beet in het gras om den schreeuw te doen verstommen, die uit zijn borst opklom Hij sprong weer op de beende vuist tegen zijn hoed ge drukt, bloedende, een rood spoor achterlatende vluchtte hij voort, naar buiten, den, tuin uit, zijn rijtuig voorbij, zijn vriend voorbij, die hem niet herkende, voort, steeds voort, bloedig schuim om den wond, hijgend naar adem, hunkerend naar den dood. Het ie 8e en 10e Comp. w Het ie regiment Vesting-Artillerie ie, 2e, 3e en 4e Compagnie van 29 Aug. tot 27 Sept. Het 2e Regiment Vesting-Artillerie 5e en 8e Compagnie J Het 2e Regiment Vesting-Artillerie, ie, 2e, 3e, M 4 Sept, tot 4 Oct Het 3e Regiment Vesting-Artillerie 8e Com pagnie van 4e en 5e Comp. igustus tot 26 September. Compagnie Hospitaalsoldaten van 22 Augustus tot 25 September. Het ie Regiment Huzaren van 19 Augustus tot 22 September Het 2e Regiment Huzaren van 16 Augustus tot 19 September. Het 3e Regiment Huzaren van 9 Augustus tot 12 September. Het ie Regiment Veld-Artillerie ie, 3e en 5e Batterij van Het ie de plannen der linkerzijde ten aanzien van de kieswet. De een beweert, dat alle liberalen uit beide kamers hun ontslag zullen nemen, teneinde een beroep op de kiezers te kunnen doen, weer anderen spreken van een plan om door obstructionisme de behandeling van het ontwerp te beletten. By het afdeelingsonderzoek hebben velen getracht tot een verdading te doen besluiten, maar de meerderheid wilde daar niet aan. By den Gemeenteraad van Berlijn is inge komen een voorstel van dr. Preusz.en 28 andere Raadsleden, om een verzoekschrift te richten aan den Minister van Binnenland- sche Zaken, dat deze er voor zorge, dat er eindelyk, na zeven maanden, een beslissing genomen worde in zake het bekrachtigen van de verkiezing van den eersten burgemeester. In dit verzoekschrift wordt er de aandacht op gevestigd, hoe de groote steden door het bekrachtigingsrecht van de kroon in haar zelfbestuur minder rechtswaarborgen bezitten dan kleine gemeenten. Men wil weten, dat de lange vertraging in verband staat «met een plan der Regeering om van Berlijn en omtrek een afzonderlijke provincie te maken onder een opperpresident of gouverneur, waarvan het gevolg zou zijn, dat aan vele vrijheden in de hoofdstad een eind werd gemaakt. Het Engelsche Lagerhuis heeft artikel éen van het wetsontwerp tot verdediging van Londen in „borough’s” aangenomen. Ofschoon de Minister Balfour in enkele opzichten aan de wenschen der oppositie tegemoet kwam, werden alle amendementen, die hy bestreed met groote meerderheid verworpen. Londen zal alzoo, met behoud van de City, verdeeld worden in een groot aantal „borough’s”, elk van ten minste 100.000 en ten hoogste 400,000 inwoners of, indien het aantal in woners minder dan 100.000 bedraagt, met een belastbaar inkomen van ten minste 500.000 pd. st. Miliciens-Vestingtelegrafisten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van ait. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 no. 13. en de Miliciens-Adspi- rant Vestingtelegrafisten van 24 Juli tot 26 Aug. Lichting 1897 Korps Genietroepen, ie, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie van 10 Augustus tot 13 September. Van de 9e Compagnie: a. de Miliciens, geen Vestingtelegrafist of Adspirant-Vestingtelegrafist zijnde, van 19 Juni tot 22 Juli. b. de Miliciens- Vestingtelegrafisten die niet heb ben voldaan aan het bepaalde in den eersten vol zin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 no 13 en de Miliciens-Adspirant- Vestingtelegrafisten, van 24 Juli tot 26 Augustus c. de Miliciens-Vestingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1844 No. 13, van 14 Aug tot 23 Aug. Voormelde Verlofgangers worden bij deze op geroepen om op den bepaalden dag vóór des nagjddags 4 ure bij hunne korpsen tegenwoordig te zyn (de Vesting-Telegrafisten des namiddags voor 1 uur), gekleed in Uniform en voorzien van de kleeding en uitrusting hun bij vertrek met groot verlof mede gegeven, alsmede van hun zakboekje met verlofpas. De Verlofgangers voor wie de opkomst op eenen Maandag of op 23 Mei is gesteld zullen indien zij gevestigd zijn in gemeenten van waar zij niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsch behoeven te begeven en den volgenden dag zoo vroegtijdig mogelijk bij hun Korps moeten aankomen. Voorts worden bedoelde Verlofgangers uitge- noodigd om minstens vier dagen te voren hunne verlofpassen (er Secretarie der Gemeente te doen afschrijven en vervoer of passagebiljetten te ont vangen indien zij daarop aanspraak hebben. Gouda, den 27 April 1899. De Burgemeester voornoemd, R. L. MARTENS. De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA, brengt ter kennis van de in deze Gemeente ge vestigde Miliciens Verlofgangers, dat ingevolge Koninklijk Besluit van den ren April 1899, No. 22, krachtens Art. 125 der Militiewet, tot den werkelijken dienst worden opgeroepen LICHTING 1895. Hét Regiment Grenadiers en Jagers, ie, 2e, 4e en 5e Bataljon van 3 Juli tot 4 Aug. Het ie, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Regiment Infanterie, ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 3 Juli tot 4 Augustus. LICHTING 1896 Het Regiment Grenadiers en Jagers, 3e Batal jon, Vi der 4C Comp. van 10 Mei tot 13 Juni. - Het Regiment Grenadiers en Jagers, 3e Batal jon, ’/s der 4e Comp. van 29 Mei tot 1 Juli. Het Regiment Grenadiers en Jagers, 3e Bataljon, ie. 2e en 3e Comp. van 3 Juli tot 4 Aug. Het Regiment Grenadiers en Jagers, ie, 2e, 4e en 5e Bataljon van 9 Aug. tot 12 Sept Het ie Regiment Infanterie 5e Bataljon van 3 Juli tot 4 Augustus. Het re Regiment Infanterie ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 23 Aug. tot 26 September. Het 2e Regiment Infanterie ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 16 Aug. tot 19 September. Het 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e Regiment Infanterie 5e Bataljon van 30 Aug tot 3 Oct. Het 3e Regiment Infanterie ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 16 Augustus tot 19 September Het 4e, 5e en 7e Regiment Infanterie ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 9 Aug. tot 12 Sept. Het 6e Regiment Infanterie ie, 2e, 3e en 4e Bataljon van 16 Augustus tot 19 Sept. Het 8e Regiment Infanterie 4e Compagnie 5e Bataljon van 24 Mei tot 27 Juni. Het 8e Regiment Infanterie ie, 2e én 3e Com pagnie 5e Bateljon van 3 Juli tot 4 Aug. Het 8e Regiment Infanterie ie, 2 e, 3e en 4e Bataljon van 23 Augustus tot 26 September. De ie, 2e en 3e Compagnie Hospitaalsoldaten in den morgen aan. De lucht was gedurende den nacht voortdurend donkerder geworden. Dikke regenwolken hingen laag boven de oppervlakte van het aardrijk en voorspelden een rtgenachtigen dag Een man hing over de leuning van de Pont- Royal. Met gretige blikken beschouwde hij het troebele water onder zich, dat zachtkens tegen de pijlers van de brug aanklotste met een betee- kenisvol, melancholisch gemurmel, als een somber klaaglied over al de ellende der dartele stad des lichts, als een weemoedigen treurzang, over de armzalige grootheid der wereldstad, die zich links en rechts zelfmoordde, die zichzelve den dood gaf in zijn meest vreeselijke vormen, hunkerende naar ontbinding, begeerig naar niet-bestaan De man over de leuning van Pont-Royal streek nu en dan met de hand over het bleeke voor hoofd. Dit was het eenige teeken van leven dat hij gaf. Ten laatste deed een geluid van voetstappen en stemmen hem op zien Twee personen naderden de brug Zij hielden den kant waar hij zich bevond Op dit gezicht legde hij zijn beide handen op de leuning en beklom dezelve en nog voor zijn gansche bovenlichaam over de leuning hing liet hij zich reeds los, hij bleef een oogenblik in even wicht hangen, maar hij rukte en spartelde met zijn beenen en viel. Het water der Seine opende hem haren schoot Hij zonk tot den bodem, die hem weer opstiet, ah verontwaardigd over zijn aanraking. Een doodsbleek gelaat verscheen een seconde later aan 6 Juli tot 9 Augustus. Batterij van 10 Aug* tot 13 Sept. Het 2e Regiment Veld-Artille Batterij van 2 Juni tot 5 Juli Gedenkschriften van een Gelukzoeker OF Na*r het Fransch DOOR W. NUTTERS. Het 2e Regiment Veld-Artillerie 2e, 4e Batterij van 16 Aug. tot 16 September. Het 3e Regiment Veld-Artillerie ie, je en 6e Batterij van 1, - Het 3e Regiment Veld-Art Batterij van 2 r 23 Mei tot 24 Juni j,-. D:s.- - - 26 Juni tot 29 Juli. Het Korps Pontonniers Juni tot 26 Juli Het Korps Pontonniers September tot 4 October. Het Korps Torpedisten ie Peloton Compagnie van 2 Het Korps Torpedisten ie Peloton Compagnie van 4 Jvli tot 5 Augustus. (Plaats van opkomst fort aan den Hoek van Holland). Het Korps Torpedisten 2e Peleton van de 2e Compagnie van 4 Juli tot 5 Augustus. (Plaats van opkomst den Helder.) Het Korps Torpedisten ie Peleton van de ie Compagnie van 22 Aug tot 23 Sbptember. (Plaats van opkomst fort de Ruyter), Het Korps Torpedisten 2e Peleton van de ie Compagnie van 22 Augustus tot 23 September. (Plaats van opkomst Hellevoetsluis). Het 2e Regiment Vesting-Artillerie ie, 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 9e en 10 Compagnie van 15 September tot 4 October. LICHTING 1897. Regiment Vesting-Artillerie 9e Com- ie van 23 Juni tot 22 Juli. Regiment Vesting-AHilferie, 5e, 6e, 7 e, van 8 Aug tot 6 Sept 29 Aug. tot 27 Sept. van 22 Juni tot 21 Juli. 4e, 6e, 7e, 9e en 10e Comp. van 30 Mei tot 28 Juni. 3e Regiment Vesting-Artillerie ie, 2e, 3e, van 18 Aug. tot 16 Sept. 3e Regiment Vesting Artillerie 6e, 7e, 9e Comp van 19 Sept, tot 18 October. 4e Regiment Vesting-Artillerie ie, 5e, 8e, 9e en 10e Comp. van 20 Juni tot 19 Juli. Het 4e Regiment Vesting-Artillerie 2e, 3e, 4e, 6e en 7e Comp. van 24 Juli tot 22 Augustus Het Korps Pantserfort-Artillerie 3e Compagnie van 24 Mei tot 22 Juni Het Korps Pantserfort-Artillerie 2e Compagnie van 13 Juni tot 12 Juli. Het Korps Pantserfort-Artillerie ie Compagnie van 27 Juni tot 26 Juli. Het Korps Pantserfort-Artillerie 4e Compagnie "in 3 Juli tot 1 Augustus. Lichting 1896 Korps Genietroepen ie, 2e, 3e, 5, 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie van 14 Juni tot S

Goudsche Courant | 1899 | | pagina 1