OFFICIEEL! GIDS FEESTEN te GOUD A, Zomermantels, Mierikwortel, olÏBÏËnpöPÏ! HAM nns OP 31 AUGUSTUS. Prijs 3 Cent. J. VERGEER, OMDAT REGUIA1BS LIMONADE, BINNENLAND- Verkrijgbaar bij heeren Boekbandelaars. ISTOOM-HOUTZA GERIJ, SCHAVERIJJ Pakkisten, Lijsten-Pabriek Bepaald sluiting f September. Wol- en Nationaal Vlaggendoek, DEN DASSEN OPRUIMING 0.P. VAN WIJNGAARDEN HAAKWERKEN. WAAROM P. P. SOOS, MAAEERÜIDEU OKGELBESPELING een Winkelhuis en Erf LIKDOOKNZUF MLEAI30 ct. p.pond. Het Atelier „Studio" DelftscheSlaolie. Citroen-en Frambozen- Slotemaker Co. !- STADSNIEUWS. Xïed-oaa. Tsrscliesxi cLe lattezisirxgrel Q Nog slechts 5 «Sagen. Wimpels, Rooiden, Kwasten en andere Oranje-Artikelen. Wed. I. S. KEISER, Korte Tiendeweg Gouda. A. van OS Ai. D. MNHOH. ADVERTENTIEN PT 23 Cent, bij WOLFF en Co. op Do derdag 31 Augustus 1899, Gevestigd te Rotterdam, ZlllllBUil4H 36, Cir. J. ÜÖKST, Blaas- en Meiziekten. veilen en verkoopen: KELDEE EEN EKSTER J. van OME, L, DE HEIJ, Dubbele Buurt. A. UITTENBOGAARD. H. J. VAN SCHALEN, Behangselpapieren, Q-©rd.ij:n.st©:£feri, cTafolfihoóan, cJÏLatton, van vergelijking, neemt tal van proeven, en zet tot aan het einde der zitting zijn tech nische beschouwingen voort, die werkelijk te geleerd schijnt. Opgemerkt wordt vooral de voortdurende aandacht der leden van den krijgsraad, die krachtige pogingen doen om de waarde van het betoog van Bertillon te begrijpen en te wadrdeeren. Als Bertillon zich op een gegeven oogenblik verspreekt en ridicule (belachelijk) zegt voor reticule, barst het publiek in een lang aange houden schaterlach uit. Bertillon gaat ten slotte over tot zyn proefneming om het bordereau te schrijven, op hetzelfde papier, als dat voor het bedoelde stuk gebruikt. Bertillon zal hedenochtend, in de zitting die te half zeven begint, nog gedurende twee uur zijn betoog voortzetten. De zitting werd zonder incident opgeheven. Naar de meening van Labori toont het resultaat der proefneming van Bertillon wel een zekere gelijkenis met het origineel, maar het is in gcenen deele identiek met het docu ment. Verspreide Berichten. „OuiTSCHLAND. - Behalve de Vorwürts is ook de „Sttddeut- sche Postillon" in beslag genomen. Het laat ste een socialistisch spotblad, heeft in een artikel ovor Goethe Majesteit beleedjgendo opmerkingen gemaakt. De prinpes van Wales gaat te Wörrisho- fen een Kneippkuur volgen en vandad'r reist zij naar Denemarken. De prins van Wales blijft tot 1 September in Marienbad om dan keizerin Friedrich op Fricdrichruhe te be zoeken. Sbrvie. Den 3(Men Augustus begint het proces tegen de aangeklaagden in den aanslag op Milan. Het hof bestaat uit drie burgerlijke rechters en een procureur-generaal. De zit tingen worden in het openbaar gehouden en de uitspraak van het hof wordt binnen 24 uren uitgevoerd, tenzij de koning gratie ver leent. Italië. Er is te te Bronnen aahhetVierwaldstftt- terméer een aanslag beproefd op den minis terpresident Pelloux. De Italiaansche co^rtul te ZUrich heeft het den autoriteiten mede- deeld. Enoelbch-Indie. In oen zitting van den regeeringsraad te Bombay hoeft de secretaris van financiën verklaard dat als de droogte aanhoudt de algemeeno toestand zich bittor treurig laat aanzien. Vereenigde Staten. Een #ingenieu»„ idee hebben de wettenma- kers van den staat Mihigan in de Vereenig de Staten gehad, Zij hebben nl. dó uitgave bepaald van 5-dolIarsbiIjetten die het recht geven aan allo bars zooveel te drinken als men wil zonder voor dronkenschap te wor den vervolgd. Een origineel denkbeeld is opgedoken in het brein van een Amerikaanschen politie commissaris te New-Yorsoy. Die wil name lijk de arme bevolking in de steden gedu rende de zomermaanden genoegens verschaf fen, door in verschillende stadsgedeelten open bare dansen en volksconcerten te doen plaats vindon, evenwel niet in besloten tuinen of omheinde "-plaatsen, doch in de straten zelf. Het asphalt -inoet alsdan voor dansvloer die nen. Het denkbleed vindt zeer veel ingang b\j de overheid, die er in de Vereenigde Staten wel zeer op uit schijnt de arme be volking zooveel mogelijk afleiding to ver schaffen. Binnenkortjkan dus het ingenieuse dee werkelijkheid worden. Hare Majesteit de Koningin-Moeder heeft gisteron met de thans op het Loo verblyf- houdendo hertogin van Albany niet dochter en zoon een uitstapje gemaakt naar de resi dentie. De extra-trein van de Staataspoor- wegmaatschappij, begeleid door eonige hoeren van de directie, kwam te 10.50 met de vor stelijke familie aldaar aan, welko op het perron vóór do koninkl. wachtkamer begroet werd door den commissaris der Koningin, don heer Fock en don burgemeester baron van Harinxma thoe Slooten. H. M. nam met Haar znstcr en kinderen plaats in een landauer waarmede door het Voorhout en de Parkstraat naar Scheveningen gereden werd. Langs den weg was veel publiek op de been. Aldaar hielden de rijtuigen stil voor het „Hotel Kurhaus" waar hot vorstelijk gezel schap uitstapte en aan den ingang ontvangen werd door den groothertog van Saksen met zjjn adjudanten. Na een hartelijke begroeting, geleidde de Groothertogin Hare Majesteit en familieleden naar zijn salons alwaar de Hertogin van Mecklenburg de vorstelijke personen opwachtte. Koningin Emma dejeuneerde by den Groot hertog en de Hertogin van Albany als gast van de Erfgroothertogin van Baden, in Hare salons in het „Oranje-Hotel". Te Breda is gisteren het borstbeeld van wijlen generaal t'hassé onthuld. De infanterie van het garnizoen was in haar geheel onder de wapenen, en van de ove rige korpsen en van de schutterij deputaties. De burgemeester, de heer Guljé, hield de onthullingsrede en werd door generaal- majoor de Petit, vertegenwoordigende den minister Van Oorlog, beantwoord. Het bronzen borstbeeld heeft een hoogte van 85 c.M. en is geplaatst in een nis met een marmeren grondvlak. Daaronder tusschen marmeren consolés, staat op een hardsteenen gedenkplaat in gulden letteren Breda's burgerij aan het Leger, 24 Augus tus 1899," en de namen van het uitvoerend comité. De bijeenroeping der Tweede Kamer tegen Woensdag den 6n September, om half twee, is gisteren door den voorzitter ingetrokken. Blijkens den oproepingsbrief vooj: de ver gadering der Tweede Kamer op 6 September, bestaat het voornemen dadelijk de ongeval lenwet aan de orde te stellen. Met afwjjking in zooverre van het op 22 Juni jl. genomeh besluit, is de Kamer eerst tegen Woensdag, 6 September, bijeengeroepen, omdat de aandacht van den voorzitter is gevestigd op het feit, dat naai* de bepalin gen der gemeentewet de verkiezing van wethouders op Dinsdag 5 September moet plaats hebben, en dat vele leden van de Ka mer, tevens bnrgemeesters of leden van gemeenteraden, aan die verkiezingen zuilen wenschen doel te nemen. Aan de School voor Kunstnijverheid te Haarlem zullen Maandag 4 September de Jesse* worden hervat. Het is een verblijdend teeken dat genoemde inrichting meer en meer wordt bezocht, en voornamelijk door hen die met het ernstige voornemen bezield zijn om door middel van het daar geloerde zich eene positie te Ver werven. Ongeveer 140 leerlingen Dames en jongelieden zullen bij het hervatten der dag- lessen weder tegenwoordig tfyn, terwijl do leerlingen die in October uitsluitend den avondcursus zullen volgen nog niet werden ingeschreven. De grootc toevloed van leer lingen, dio niet alleen uit Haarlem de FChool bezoeken, doch ook uit andere plaatsen van ons land komen om van hot onderwijs ge bruik te maken, is niet alleen het gevolg der degelijke organisatie van de Haarlem- sche School de resultaten die en de bekwame leerkrachten waaraan het onderwijs is toe vertrouwd verkrijgen, doch is ook voor een groot deel toe te schrijven aan de ontwik keling der versierende kunsten en der kunst ambachten die zich van lieverlede ook in ons land openbaart. De toegepaste kunst die zoo langen t(jd verwaarloost werd, begint thans ook in onze samenleving door te dringen. Zy toch strekt zich dit op de voorwerpen van dagelijks gebruik en op al hetgeen ons omringd. Daar zy op beginselen berust die het streven bevordert om degelijkheid van ma teriaal, soliditeit in de bewerking met schoon heid van vorm en kleur te vereenigen en door deze factoren de waarde van de pro ducten der band werksny verheid wordt ver hoogd, is het zeker gcene overvloedige weelde waarnaar zij streeft, doch het is een aeco- nomisch vraagstuk dat door haren invloed wordt opgelost. Dezen invlood doet zich dan ook onder do broede scharen der bewolking gevoelen waar de toegepaste kunst niet al leen toewijding en liefde voor den arbeid kwoekt doch bovendien leven en beweging in ons industrieel leven brengt, en daardoor aan vele handen werk geeft, en nieuwe bronnen van inkomsten voor de bevolking opent. De vraag naar leerlingen dio met goed gevolg den vijfjarigen cursus hebben door- loopen neemt steeds toe, wol een bewijs dat de praktische richting van de Haarlemsche School de leerlingen een goed onderkomen in de werkplaats waarborgt. Gemengde Berichten. Men meldt aan het Dbd. dat de schade, door het inwerpen der ruiten te Hilversum veroorzaakt, ongeveer f 4000 bedraagt. Men schrijft: Hoewel de onwillige milicien urt Hilver sum, Wondt, katholiek is gedoopt en zegt geen geloof te erkennen, omdat hij eenvoudig christen wil zijn, is toch aan den Haarlem- schen gevangene dominee Veen opgedragen hem tot inkeer te brengen, en hem te over tuigen dat, al mag men geen wapenen dragen om te verdelgen, men dit wel mag doen ter zelfverdediging. Hij heeft nu een adres gericht aan H. M. de Koningin, om van zyn verdere straf te worden ontheven, eu tevens, om dan by den hospitaaldienst te worden geplaatst. Omtrent den moord te Berlicum is nog niets uitgelekt. Een oogenblik dacht de justi tie, op het spoor van den dader te zyneen verdachte werd gehoord maar diens onschuld bleek. Daar de verslagene veel geleek op eep onbezoldigden rijksveldwachter aldaar, ver moedt men, dat stroopers zich in de per soon vergissende, het misdrijf hebben gepleegd. Onlangs werd gemeld, dat door B. enW. van Vianen was besloten, voorloopig by be grafenissen de groote klokken niet meer te doen iuiden, op raad van den architect der Rijksgebouwen, die den toestand van den toren bij onderzoek van dien aard vond, dat herstel noodig is. Uit een schrijven van den minister van Binnenlandse he Zaken, nn by den raad inge komen, blykt, dat het advies van den bouw meester Cuypers is, dat de toren te Vianen een zeer zeldzaam monument is en dat het zeer wensehelyk is het gebonw te behouden. By het onderzoek is echter gebleken, dat de toestand der muren zoodanig is, dat zy op den duur niet meer bestand zullen zijn tegen de zware klokken, en wel wegens de slechte fnndeering, die gelegd is in de 13e eeuw, en in de verhooging van den toren, die plaats had in de 15e eeuw. Vermoedelijk zal voor de restauratie een Rijksbijdrage worden verkregen. GOUDA, 26 Augustus 1899. By het vergelijkend admissie-examen voor de Militaire Academie te Breda zijn o. a. geslaagd voor infanterie hier te lande H. F. 0. Bos en D. Habbema, leerlingen der ryks hoogere burgerschool alhier, onlangs ook geslaagd voor het eindexamen. Nog is by hetzelfde wapen geplaatst M. Uhl, die tot kort vóór de vacantie leerling was der 4e klasse. Naar wjj vernemen zal Zondag 10 en Maan dag 11 September een Schietwedstrijd plaats hebben voor de dd. Schutterij en de Weer baarheids-Vereeniging Burgerplicht". Ten kantore van den directenr der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Rotterdam werd gisteren aanbesteedhet nitvoeren van eenige werken in het ryks- belastinggebouw gelegen aan de Boompjes en Scheepmakershaven aldaar. Begrooting f 5075. O .a. werd ingeschreven door onzen stadgenoot J. H. de Wilde te Gouda voor f 5996. Ieder die zich voor weinig geld wil voor zien van vlaggen en oranje voor het aan staande feest, kunnen wij aanraden te gaan in de uitverkoop van mej. de wed. I. S. Keiser op de Korte Tiendeweg, die nog slechts eenige dagen gehouden wordt, een ruime kenze is daar voorhanden. Heden slaagde te 'sGravenhage voor de acte Fransche taal 1. o. Mèj. A. M. Teeling, alhier. Gisteravond vergaderde op de'bovenzaal van het café „Harmonie" de afd. Gouda v. h. Alg. Ned. Werkliedenverbond. Na goedkeu ring der notnlen der vorige vergadering, en de rekening en verantwoording der Penning meester werd een voorstel van hot bestuur verworpen om aan het te honden onderwfls- congres deel te nemen. Na enkele bespre kingen van huishoudelyken aard werd de goed bezochte vergadering onder dankzeg ging gesloten. Beroepen by de Gereformeerde kerk te Rjjswyk by 's Gravenhage ds. E. J. de Groot te Ridderkerk. Aan het verslag van den toestand der gemeente Gouda over 1898 ontleenen wy het volgende: VERKIEZINGEN. De kiezerslijst werd met inachtneming van de bepalingen der Kieswet opgemaakt en op nienw vastgesteld. Er kwamen twee be zwaarschriften daartegen in: lo. van den heer L. F. Duymaer van Twist, die verbetering van de lijst vroeg op grond dat daarop, in strijd met de wet niet voorkwam zekere J. de Jong Az., welk ver zoek niet werd toegewezen, daar het bleek, dat deze in gebreke was gebleven het door hem over 1897 verschuldigde ter zake van de personeele belasting te voldoen; 2o. van N. en J. Rost, die verbetering verzochten op grond dat zy zelf, in stry'd met de wet, niet op de lyst voorkwamen, aan welk verzoek werd voldaan, aangezien werd aangetoond dat ieders aandeel in de grondbelasting, dienst 1897, wegens onroe rende goederen eener onverdeelde nalaten schap ruim f 3.bedroeg en dat deze be lasting vóór den ln Maart 1898 was voldaan. Het aantal kiezers van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal bedroeg in het le Stemdistrict 782 2e 643 n 6e 560 *||v>otaal 1985 kiezers, dat van leden voor m ProvincialevStaten in het le Stemdistrict 780 2e 643 3e 559 Totaal 1982 kiezers. Het getal kiezers van leden voor den Gemeenteraad bedroeg: in het le Kiesdistrict 740 2e 601 3e 618 Totaal 1859 kiezers. GEMEENTEBESTUUR. De Raad bestond op den 31n December jl. uit de volgende leden: le Kiesdistrict. Jaar van aftreding. C. Hoogenboom1899 C. W. van de Velde A. Jaspers Lzn1901 P. J. Bellaart Dr. F. H. G. van Iterson 1903 H. Jager 2e Kiesdistrict. J. M. Noothoven van Goor 1899 H. J. Nederhorst 0. P. W. Dessing1901 A. Vingerling M. H. A. Straater1903 J. A. Donker 3e Kiesdistrict. F. Herman Fz1899 P. de Raadt J. van Galen1901 G. Krook1903 G. Prince In de plaats van de Heeren H. M. Dercksen, sedert 1892 en J. J. van der Handen, sedert 1894 leden van den Gemeenteraad, die in December 1897 hun ontslag hadden genomen, de eerste uit hoofde van zyn vertrek uit de gemeente, de laatstgenoemde wegens den minder gunstigen staat zyner gezondheid, werdon in het le Kiesdistrict verkozen de heeren C. W. van de Velde en P. J. Bellaart, welke den 8 Februari zitting namen. Verder nam de heer C. Brunt, die de ge meente verliet, in Juni, na sedert September 1897 zitting te hebben gehad, zyn ontslag. Hy werd in het 2e Kiesdistrict vervangen door den heer J. A. Donker, die den 22 November de by de wet gevorderde eeden aflegde. Overigens onderging de Raad geene ver andering in zyne samenstelling. Het College van Dagelyksch Bestuur bleef onveranderd in zijne samenstelling. Het be stond op 31 December jl. uit de heeren: R. L. Martens, Burgemeester. Dr. F. H. G. Van Iterson, jaar van aftreding 1899, Wethouder. J. M. Noothoven van Goor, jaar van aftreding 1902, Wethotider. Vaste Commissiën.' le. De „Commissie belast met het ont werpen en het herzien der plaatselijke ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd" werd vernieuwd en aldus samen gesteld Voorzitter: de Burgemeester. Leden: de Heeren: Dr. F. H. G. van Iterson, H. Jager, H. J. Nederhorst, C, P. W. Dessing. 2e. De „Commissie van bijstand in het beheer der Stedelyke Gasfabriek", ingesteld by Raadsbesluit van 21 December 1886, waarin zitting hadden de heeren: R. L. Martens, Voorzitter, C. P. W. Dessing, F. Herman Fz. 3e. De „Commissie van by stand in het beheer van het Gemeente-pensioenfonds", in gesteld bij Raadsbesluit van 29 Juli 1898, waarin zitting hadden de heeren: R. L. Martens, Voorzitter, P. de Raadt, P. J. Bellaart. (Wordt vervolgd.) Bergambacht. Beroepen by de Ned. Her vormde kerk alhier ds. J. Vonkte Oldebroek. Haastrecht. Door eenige inwoners alhier is een verzoekschrift gezonden aan den di rectenr van het postkantoor te Gouda om gelegenheid te verkrijgen, dat de post, die hier 3 uur aankomt, ook brieven mee kan nemen naar Schoonhoven. De post komt wel brieven van Gouda brengen, doch neemt van hier niets mee op de verdere reis. Oudewater. Onze stadgenoot, de heer F. Jozeph, slaagde jl. Maandag te Cöthen voor (le EN HOUTHANDEL. Een ieder kan nog profiteeren van de Buitengewone koopjes in MANUFACTUREN, VITRAGES, ZWART FRANSCH MERINOS, GEMAAKTE GOEDEREN, LOOPERS, TAPIJTEN en meer andere Artikelen te veel om te adverteeren. -Gebruikte en Nieuwe VLAGGEN STOKKEN, Bijzonder geschikt voor de a.s. Feesten van H. M. de Koningin. (Duitschland) als werktuigknndig-ingenienr. Groot-Ammers. Beroepen bij de Ned. Her vormde Kerk ds. C. J. Leenmans te Zetten. Vlibt. Tot aanvulling van het bericht in het vorig No. dezer courant betreffende het aanstaand 40-jarig jubilé van den heer J. Kasbergen als wethouder dezer gemeente, kan gemeld worden, dat genoemde heer in 1857 tot lid van den gemeenteraad werd verkozen, waarna op 13 September 1859 zijn benoeming tot wethouder volgde. Den 23 November 1861 werd de heer Kasbergen benoemd tot poldermeester van den polder Vlist Oostzijde, terwijl hy mede reeds gedu rende 28 jaren zitting heeft als lid van het bestuur van het waterschap den Hoogen Boezem achter Haastrecht. Ook in andere opzichten is de heer Kasbergen nog ver dienstelijk werkzaamo. a. bekleedt hij reeds gedurende 45 jaren de betrekking van kerk meester by de R. K. Gemeente te Schoon hoven, onder welke parochie deze gemeente ressorteert. Voorzeker zal het onzen geachten dorps genoot op den dag van zyn jubilé, 13 Sep tember a.s., niet aan bewijzen van belang stelling ontbreken. Bereids worden eene commissie, bestaande uit de heeren A. B. Slingerland (voorzitter), J. Uittenbogaart, J. W. de Jong, W. E. Kasteleyn en G. Streng, krachtige pogingen aangewend om den jubilaris op zyn feestdag eene waardige en gepaste hulde te kannen aanbieden. De grootste keuze en Haute Nouveautés in vindt men bfl Md. Tailleur, f Kleiweg E 73-73«, GOUDA i elephoan /Wo. .'il van alle nog voorhanden tol ZEER LAGE Prijzen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 23 Augustus. Johanna Maria, ouders M. Boon en J. F. Henrich. 24. Dirk, ouders J. Amesz en G. van Vliet, Mina Leonora, ouders S. Boot en M. L. Abelman. Agatha Cornelia, ouders G. Brouwer en A. Hogendoorn. 25. Martinns, ouders C. P. Blom en W. M. van Veen. OVERLEDEN 24 Ang. P. Bik, 16 m. 25. B. Sanders, 15 j. -- A. Smit, 82 j. P. M. Bizot, 2 m. 26. S, W. Wnlllraat, 85 jaar. ONDERTROUWD: 25 Ang. J. K. Lank- hout en A. Kranendonk. P. G. den Broeder en C. Grendel. COIFFEUR. SPECIALITEIT in alle soorten geeft GASGLOEILICHT geen vol doend licht? uw leverancier u geen goed KOUSJE levert. Een KOUSJE dat gedurende 1000 brandnren een prachtig licht geeft, levert TIENDEWEG 59. EN Weathuven 198. (8ste ot laatste), in de Groote of St. Janskerk, des avonds 7 nur, ter gelegenheid van den Verjaardag van B. I. Koningin Wilhelmina, door den lieer J. II. B. Spaanderman, met welwillende medewerking van Mejnlfronw Anna Weill, (Harp.) en den Heer Jacques Urlus, (Tenor) Amsterdam. Programma's, tevens bewyzen van toegang, zyn tegen betaling van 0.28 van af Maandag 28 Augustus verkrygbaar by de Boekhandelaars J. van BENTUM ZOON on by den Koster. By den aanvang zullen de groote dear en de deur by de Kosterswoning half zeven geopend worden, terwyl by het einde van de Orgelbespeling de drie uitgangen der Kerk geopend zullen zyn. Eiken werkdag te conetdteeren voor Voor Dames: van 11I2l(u. Voor Heeren van Pfo—3 u. en Maandag, Woensdag en Vrydag, van 7—8 u 's av. Voor minvermogenden: Dinsdag, Donder dag en Zaterdag, van 9—10 n. v.m. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voornemens op iff aan dag den 2& .1 ii ff um I us M&99 des voormiddags f f uur in het Hotel „de Zalm" aan de Markt te Gouda, in ééne zitting, in het openbaar te met daaronder loopenden aan de Oosthaven, wyk B No. 16 te Gouda, kadaster Sectie C* No. 214, groot 75 Cen tiaren. Bevattende benedenWINKEL, ACHTER KAMER, ALCOVE, KEUKEN en OPEN PLAATS, en boven: VOORKAMER, AL COVE, KEUKEN en SLAAPKAMER, daar over ZOLDER. Voorzien van Gas- en Waterleiding. In huur bjj den Hoer A. Uittenbogaard voor f 260.per jaar. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen den 1 November 1899. Te bezichtigen drie werkdagen vóór de veiling van 12 tot 4 uur en op den dag der /veiling van 9 tot 11 nnr. Nadere information te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris H. GROENEN DAAL te Gouda. oog kan men in 5 dagen verwyderen met Paautoe's j» verkrijgbaar in doosjes met gebruiksaanwij zing van 10 Cent per doosje by Kleiweg No 2 Gouda. 25 cent per pond. Gewicht 4 a 5 pond. Aanbevelend, met Muziekwelke honderden stukken kun nen spelen, op het nur. 11}et repetitie Slag werk, uit de Fabriek van Gubtav Becker te Freiburg. van 10.— 14 daag loopend met- slag, groot 98 c.M. Oosthaven B 10. 1 is het beêtc adres voor Vergrootingeii en Reproductiewefk. Ainbeveleud. Fl. Singel 582. 1'. V. d. WAALS behanger en Stoffeerder Lange Groenendaal I 108. Voorhanden een groote sorteering ZEILEN, LINOLEUMS, enz. enz. Gedeponeerd glff Fnnidi IWUndiche Ollekbridwi Handelsmerk, lp Cafvt-Deffl. BIJ

Goudsche Courant | 1899 | | pagina 2