OPERA. Lohengrin. WIE Half om Half. MANTELS, COSTUMES. OPEBBABËTOADEEIND „DB NIEUWE WINKEL" EENIG DEPOT TAN THEE. BOVENHUIS. A. SLEGT, BINNENLAND» Spelling-Vereniging. SOEP, AAMtLSTIlUMi aanbesteden Remontoir Horloges, KRAGEN, COLLIERS 011 Kinderbontjes Siroop f» Citroen-Puncli Het Atelier „Studio" STATEN-GENEItAAL. STADSNIEUWS. PARAPLUIES I t A van OS Az. 3 Blousen, Japonsloffen, Pelterijen D. SAMSOM. ADV ERTE N TIEN 50-Jarige Echtvereeniging IRIST1AAN ANTOON EMEIS. PIETJE VAN DAM, DINSDAG 7 NOVISMBEIt LIJSTEN Ier intekening van Soepkaarlen \fiDRK L V MIS Clli: Zondag 12 Nov. puiltc. (jflilersclic WORST. Extra sorteering in Zilveren A. UITTENBOGAAHD, Kon Ie ii JHofTen, IV Extra lage Prijzen, ~W| C. A. B. BANTZINGER. Ëiikhuizer en RollerJ. Almanakken voor 1900 Albs. JONGENEEL, M. RAVENSWAAY ZONEN, S. VAN WIJNGAARDEN ,,de Toekomst" Korte Tiendeweg D 2. Heerlijke Firma C. LOURENS. SLOTEtMAKER dl Co. Zuiver Zeenwsoh, Tarwebrood Ken ware Schat ELFBEWARI\<«. Antiseptische Tandpoeder en Antiseptisch Mondtliictiiur bazaar te Zttrich. Een van de bedienden had een brandende lamp te dicht onder een groote etalage papieren lampekappen gehouden, die langs de geheele zoldering waren opgehan gen. In enkele seconden stond het magazijn in brand, weldra werd ook de bovenverdie ping aangetast. Het ging zóó snel, dat de talryke winkelbedienden en de vele koopers zich alleen door een vr\j hoogen sprong uit een raam op straat konden redden. Een vrouw brak een been, een andere, die langs een lantaarn wilde klimmen, viel met het hoofd op de ateenen, en verwondde zich levensgevaarlijk zoo kwamen nog drie vrou wen heel ongelukkig neer. En nadat einde lijk alle menschen uit het magazijn op straat stonden, kwam de brandweer met redding ladders en springzeilen. Het gebouw brandde uit. Voor de eerste maal heeft in Zwitserland een vrouwelijke advokaat, juffrouw Macken- roth, gepleit. Het gebeurde voor de han delsrechtbank te Zürich. Dknbmakken. Een Engelsch stoomschip vischte dezer dagen aan de IJslandscbe kust met verbo den tuig. Toen de districtsrechter zich in een met vijf personen bemande boot naar het vaartuig begaf, om te protesteereu, voer de Engelschman met opzet tegen de boot, waardoor deze omsloeg en drie der opvarenden verdronken. Het Engelsche schip vluchtte daarna, zonder zich om de drenke lingen te bekommeren. De rechter en twee zeelieden werden door de kustbewoners in bewusteloozen toestand uit het water gehaald. Italië. Gisteren liep te Rome het gerucht, dat een aanslag was gepleegd op den prins van Napels. Het volgende gaf daartoe laanlei ding. Op het oogenblik, dat de trein, waar in de prins zich bevond, het station Tusco- laan naderde, zag een baanwachter een zeer grooten steen op de rails liggen. De trein kon nog intijds tot staan worden ge bracht, waardoor een déraillement werd voorkomen. TITiCKMHC MLMlftKMi. Zitting van Vrijdag 2 November. De beraadslaging over art. 11 werd voort gezet. De heer Fokker wilde de dienstboden, de heeron Kol c. s. de landbouwers in de wet brengen. Beide denkbeelden worden door den min. van waterstaat in strijd geacht met de eco nomie der wet. Ook de commissie van rapporteurs ver klaarde zich er tegen. Daarna komen de amendementen in stem ming. Het amend. Fokker—Drucker c. s. No. 2 (oudernemingen, waarin gewoonlijk stoom of gasson worden gebezigd) wordt verworpon met 41 tegen 34 stemmen. Het amend, van dezelfde heeron op No. 3 wordt goacht daardoor vervallen te zijn. Het amend. Pyttersen (bedrijf van exploi tatie van sluizen en beweegbare bruggen) wordt aangenomen met 66 tegen 8 stemmen. Het amendement van Kol c.s., aangevuld door den heer Fokker (landbouwbedrijf) wordt verworpon met 38 tegen 35 stemmen. Voor de heeron Hartogh, Heldt, Fokker, Krap, Rink, van den Berch, Verhoy, Brum- -melkamp, Groen van Waarder, Pijnacker Hordijk, de Waal Malefijt, van der Velde, Kuypor, Donner, Staalman, de Ras van der Zwaag, Tydens, Seret, Nolting, Kordijk, van Kempen, Schaper, de Klerk, Troolstra, van Kol, 't Hooft, Pyttersen, Schaafsma, Bonman, Lieftinck, Zijlma, Ketolaar, van Deinse en Rethaan Macaré. Het amendement Fokker (tot splitsing van het norainer betrekkelijk het apothekersbe drijf) wordt aangenomen mot 52 tegen 22 steramen. Hot amendement Schaper c.s. (tot opne ming van hot krniorsbedrijf) wordt vorworpen mot 52 tegen 22 stemmen. Het amendement van Kol c.s. (botrokkolijk de publieke vermakelijkheden) wordt vorwor pen met 65 togen 0 stemmon. Art. 11 in zijn geheel wordt goedgekourd. Het amendement-Pytter8en, door mr. Troel stra overgenomen, om de landbouwbedrijven, waar krachtwerktuigon gebruikt worden, niet van verzekering uit te sluiten, komt bij een later artikel in behandeling. Het repertoire der Ned. Opera, Dir. 0. van der Linden is vastgesteld als volgt: voor de volgende week. Stadsschouwburg Amsterdam, aanvang 8 uur. Zondag 5 November, met medewerking van den Heer Désiró Pauwels (als gast), „De Jodin". Schouwburg Utrecht, aanvang V/% uur. Maandag 6 November, „De Koningin van Saba". Paleis voor Volksvlijt Amsterdam, aan vang 8 uur. Dinsdag 7 November, „De Hu genoten". Kou. Hull. Schouwburg 'sHage, aanvang 8 uur. Woensdag 8 November, „Lohengrin". Soc. Oefening- en Uitspanning 's Bosch, aanvang 71/, uur. Oastvoorstelling van den Heer Désiré Pauwels. Donderdag 9 Novem ber. „De Jodin". Sociëteit: Vereeniging Nijmegen, aanvang V/t uur. Oastvoorstelling van den Heer Désiré Pauwels. Vrijdag 10 November, „De Jodin". Paleis voor Volksvlijt Amsterdam, aan vang 8 uur. Zaterdag 11 Nov. „Carmen". Gemengde Berichten Een treurig ongeluk is den werkman J. Visser, te Haarlemmermeer, overkomen. Het paard voor zijn wagen schrikte van eene voorbijrijdende hondenkar. Paard en wagen maakten eene zijwaartsche beweging, met het gevolg, dat de voermaiuvporover op den dissel viel. Inwendig geknoüöd werd de man naar zijne woning vervoerd, waar hij spoe dig overleed. Hij laat eene vrouw met 6 kinderen achter. Uit Wamol meldt men Donderdagnacht werden bij de» veldwach ter te Altforst de kippen gestolen. De dieven schreven met krijt op de deur „morgennacht halen we uwe vróuw weg." Doch daartoe heeft hun zeker de tyd ontbroken. Gisteren nacht is te Wamel op drie plaatsen inge broken en gestolen. Men schrijft uit Haarlem Een persoon alhier nam van een ander een huis met vergunning over, liet dit ver bouwen en deed de localiteit waarin de ver gunning gevestigd was vergrooten. Toen vroeg hij aan B. en W. om bestendiging der vergunning, die aan den vorigen eigenaar was verleend. B. en W. weigerden dit echter wegens de vergrooting der localiteit en ant woordden dat de vergunning alleen zou wor den verleend, als de gelagkamer tot de vorige afmetingen was teruggebracht. Men verwacht deze maand een zeer schit terenden sterrenregen, van de zoogenaamde Leoniden, zoo geheeten omdat zij van de streek van het sterrebeeld den Leeuw schij nen uit te gaan. Om de 33 jaren, zoo heeft men waargenomen, is de regen het sterkst. In verschillende landen heeft men zich gereed gemaakt tot omvangrijke waarnemingen. De directeur van de sterrenwacht in Weenen, dr. Weiss, is met vjjf assistenten naar Delhi, in Hindostan, vertrokken om daar waarne mingen te doen. In Frankrijk zal men o. a. trachten lichtbeelden te verkrijgen en zullen in den nacht van 15 eu 16 dezer luchtballons opstijgen, in een van welke mej. dr. Klumpke, de bekende adsistente aan de sterrewacht bij Parijs en een specialiteit in vallende sterren, een plaats zal krijgen. Ook in Straatsburg en wellicht in andere plaatsen zal men hoog in de lucht waarnemingen trachten te doen. Onder de giften, bij het bureau der Haagsche Crt. ontvangen, was f 1, met het bijschrift „Voor Chamberlain z'n ouden dag." Wij moeten ons verontschuldigen van die opdracht, zegt het blad. Wjj gunnen aan Joe van harte een groot aantal jaron levens, evenveel maanden als er menschen door zijn schuld worden ver moord, opdat hij do volle maat der wroeging over zijn misdaad zal mogen genieten. En daar we zoo lang dien gulden niet kunnen administreer.en, hebben wij hem maar bij het fonds der „Zuid-Afrikaansche Vereeniging gevoegd. GOUDA, 4 November 1899. De Afdeeling van de Spelling-Vereeniging, hier ter stede, houdt blijkens advertentie in dit nummer, Dinsdag a.s. haar eerste open bare vergadering. Dat men niet voor de leus maar Vereeniging wenscht te zijn, maar doordrongen is van hot belang der zaak, blijkt uit het aangekondigde onderwerp. Ook vernomen wij, dat alle schoolautoritoiten tot de vergadering worden uitgenoodigd. Maar hot is wenscholyk dat vele burgers, ouders van schoolgaande kinderen ook vooral, eens gaan luisteren. Dq gowone praktische man wordt in den rogel buitcii schoolzaken ge houden. Dat zal eenmaal veranderen; laat hij nu vast toonen er belang in te stellen. De Afdeeling telt, in Mei opgericht, reeds vijftig leden. Bestuur is: de heeren Dr. H. IJssel de Schepper, W. J. L. van Dissel en J. H. van den Bosch, de dames E. Julius en M. P. P. Wijnrox. Een Leeskring is aan de Afdeeling verbonden. In de Zondagavond gehouden vergadering van de afdeeling „Gouda" van de Nationale Christen-Geheel-Onthouders-Vereeniging is met bijna algemeene stemmen herkozen tof voorzitter de heer T. J. Kousbroek en tot vice-secretaris de heer P. Laby. Gisterenavond had in de zaal „Kunstmin" der Sociëteit „Ons Genoegen" een groote protest-meeting plaats voor Transvaal. Als sprekers zouden optreden de hh. N. Oosterbaan uit Naarden en Ds. G. Wisse., Zooals te begrijpen was, was de zaal vol,* zoodat nog enkele personen gebruik maakten van de gelegenheid om-op het Tooneel plaats te nemen. I)e heer Wisse opende te 8 uur de ver gadering met gebed en bracht in herinnering, dat wanneer er verkiezingen plaats hadden in Gouda, de verschillende partijen sterk tegenover elkander stonden, maar in zake de Transvaal waren zoowel de anti-revolu tionair, de sociaal-democraat, de conservatief, de vooruitstrevende en de anarchist allen een. Men vroeg nu niet naar ieders overtui ging, de Transvaal, de Hollandsche nazaten, was het onderwerp van alle gesprekken, de Engelschen werden overal en door ieder als een rooverbende uitgekreten. De heer Oosterbaan, hoofd eener christe lijke school te Naarden, trad als tweede spreker op; genoemde heer besprak de ge schiedenis van de Transvaal van af het jaar der vestiging, 1486, de opkomst der Trans vaal. Op zeer onderhoudende wijze doorliep spreker de geheele geschiedenis die de Boeren hadden ondergaan en wat zij hadden verricht, de niet-wetenden werd op zeer gemakkelijke wijze de geschiedenis der Hollandsche boeren van af het begin tot heden op zeer uitstekende soms zeer humoristische wijze, verteld. Zoo wist spreker zijn gehoor te boeien. Het applaus dat hij nu en dan en vooral na zijn rede verwierf, was wel een bewijs, dat ieder ten volle dankbaar was voor bet genotene. Op duidelijke wijze verhaalde genoemde heer verschillende stoute daden van de Transva lere, vooral het voorgevallene met Dinga werd op eene uitstekende wijze medegedeeld, Na afloop der rede van den heer Ooster baan, nam de heer Wisse weder het woord, die de oorlog met de Transvaal, uit een godsdienstig en een socialistisch oogpunt besprak en die aan het slot zijner rede een motie voorstelde, die met luid applaus werd begroet. Deze motie luidde: le. Het volk van Gouda gehoord hebbende de goddelooze politiek der Engelsche regeering in zake Transvaal spreekt daarover schande uit. 2e. Het volk van Gouda spreekt, waar het hier geldt een volk zoo na verwant in afkomst, taal en levensbeschouwing, zijn volle sympathie uit, bereid vrijwillig te doen wat het kan. 3e. Hoopt dat God onze broeders beziele met die moed en kracht, waardoor de nieuwe eeuw kan beginnen met dever- eenigde Zuid-Afrikaansche republiek. Na dankzegging, werd door alle aanwe zigen het Wilhelmus aangeheven. Na afloop werd een collecte gehouden die f 48.00 op bracht en aan het Roode Kruis zal worden overgemaakt. Waar in onze gemeente reeds zoovele ver- eenigingen en verzekeringen zijn opgericht maken wij nog melding van een hier ter stede opgerichte glasverzekering onder de firma 0. van Dillen en Zoon. Deze firma die in Gouda goed bekend is assureert spiegel- en andere ruiten tegen een billijke vergoeding. Boven andere maatschappijen heeft zij het voordeel, dat alles veel vlugger en gemakkelijker gaat. Men goat eenvoudig naar de firma en dezo zorgt voor alles. Op het gebied van sigaren-magazijnen gaat Gouda evenzeer vooruit als menige groote plaats, ja wij zouden zeggen Gouda doet het op dit gebied grootscheeps. Tegen heden avond wordt het welbekende sigaren magazijn van den heer S. van Wijngaarden van de Zeugstraat overgebracht naar den Korten Tiende weg D. 2 nabij de Markt. Bij aan bezoek aan dit magazijn trof ons in de eerste plaats de zeer nette etalage. Daar zijn tentoongesteld een partij sigaren, die den liefhebber doen watertanden een sorteering St. Nicolaas artikelen is er eveneens te vinden en zal velen aanmoedigen een bezoek aan genoemd magazijn te brengen. De inrichting van den winkel en de bediening zal zeker niets te wenschen overlaten. Waar in het magazijn de Toekomst van de firma G. H. Korte en Co. daarnaast de toon bank beschilderd ik .door den jongenheer Ber- tels is dit hier gedaan door den Heer H. C. v. Staveren. Beiden hebben laten zien dat de schilderkunst ook in Gouda goed beoefend wordt. Nieuwerkbrk a. d. IJsel, 3 November. Tot leden van den gemeenteraad zijn ge kozen de heeren E. Hoogendjjk Az. en H. de Bruin. Naar aanleiding van den Maandagnacht bij den pettenkoopman Basteng te Nieuwer- kerk a/d IJsel plaats gehad hebbenden brand zjjn, na gerechtelijk onderzoek, eenige met petroleum gedrenkte voorwerpen in beslag genomen. De man had zijn inboedel hoog geassureerd. Gereleveerd moet nog worden dat, ofschoon de brand op verschillende plaatsen tegelijk uitbrak, de spuit zoo vlug bediend werd, dat men het vuur binnen een half uur meester was. Krimpen a. d. Lek. De inzameling van de gelden, in deze gemeente bijeengebracht ten behoeve van het „Roode Kruis" ten dienste van de slachtoffers in Transvaal, heeft od- gebracht f 442. Moordrecht. Het bestuur der tooneelver- eeniging „O. G. S." alhier is weder voltallg, daar de heer G. K. Nugteren in de laatste bijeenkomst als bestuurslid is gekozen, in plaats van den heer J. Engelbregt, die als zoodanig bedankt had. De verdeeling van het bestuur is nude heer Chr. Verhulst, voorzitter, mej. M. N. Dirkzwager, secreta resse, en de heer G. K. Nugteren, penning meester. Deze vereeniging is weder met ijver be gonnen met hare repetitiën van* een 3-tal uitgezochte blij- e« tooneelspelen voor hare gewone winteruitvoering. Waddinosveen. Dinsdagavond had* even voorbij de spoorbrug een aanvaring plaats van de „Volharding II," die te 7j uur uit Gouda vertrekt, met een schip. Nadat de naam van den schipper en het schipbekend waren, zette de „Volharding", die nog al belangrijke averij had bekomen, na eenige vertraging de reis voort. Ameide. Onze gemeente had gisteren een feestelijk aanzien; van de openbare en zeer vele particuliere „gebouwen waaide de drie kleur, ter eere van den heer F. J. van den Berg, die gisteren den dag herdacht, waarop hjj zich voor 25 jaren alhier als geneesheer vestigde. Alhoewel de jubilaris dezen dag liefst zonder uiterlijk feestvertoon zag voorbijgaan, ontving hij talrijke bewijzen van achting en waardeeringvan wege het gemeentebestuur met den gemeente-ontvanger o. a. werd hem in zijn kwaliteit van gemeente-geneesheer, belast met de armenpractijk, een stoffelijk blijk van hoogachting aangeboden, zoo ook van de zangvereeniging „Kunstliefde en Vriendschap", wier beschermheer ZEd. is en die gisterenavond in vereeniging met het Fanfarekorps „Unie" een serenude brachten. Uit een en ander, hoewel slechts een minimum van de vroegere feestplannen, zal den heer van den Berg toch genoegzaam gebleken zijn hoe men hem hier, èn als arts, èn als burger, op prijs stelt; voorzeker is 't dan ook den wensch aller ingezetenen dat we ons nog een lange reeks van jaren in zijne aanwezigheid hier ter plaatse moge verheugen. Van wege den jubilaris werd een feestgave uitgereikt aan pl. m. 160 gezinnen hier en te Tienhoven, in welke laatstgemelde gemeente hy mede gemeente-geneeskundige is en wier ingezetenen ongetwijfeld ook de hiervoor geuite wensch tot de hunne maken. INGEZONDEN. Zeer veel wordt in den laatsten tyd, door menschen, die nieuwe huizen bewonen, geklaagd over de natheid van het hout waaruit die huizen gedeeltelijk samenge steld zijn. Dit feit vindt hierin zyn oorzaak dat de beste tot nu toe bekende wyze om groen hout te droogen is, het in de open lucht onder een afdak op te stapelen, welke me thode evenwel zeer primitief is, daar alle vochtdeelen hierdoor niet verwijderd worden. Het hout ondervond ook door de veran derlijke weersgesteldheid te veel nadeelhet verloor zyn veerkracht en was aan blauw- worden en meer nadeelen onderhevig. Met genoegen zallen daarom velen en vooral hrn. firma's de uitvinding van Ingenieur H. C. Zappert uit Duitschland begroeten, welke een methode uitgedacht heeft om hout zon der schade van de daarin aanwezige vocht deelen te ontdoen en aldus geheel te droogen. Terwijl by vroegere methodes hooge warmte graden toegepast werden, wordt nu het hout volgens systeem Zappert, in daartoe inge richte droogkamers, aan een gewone zomer warmte van 32- 38° C. onderworpen, welke behandeling, in tegenstelling met het natuur lijk droogen, gedurende het geheele proces gely'k blijft. Aan deze wijze van droogen zyn zeer veel voordeelen verbonden. Het hout wordt be schut voor verweren, scheeftrekken, blauw- worden, enz., terwijl de veerkracht behou den blijft. Nog een zeer groot voordeel is de uiterst korte tijd waarin hout op deze wijze wordt* gedroogd. Waar natuurlijk droogen soms jaren vordert, eischt dit volgens systeem Zappert slechts 2—15 dagen, naar gelang de hoeveelheid is. Wij raden daarom alle houthandelaars, bouwers en meubelmakers aan zich nadere bekendheid met dez« methode te Verschaffen welke gaarne zal worden verstrekt door den Heer A. F. J. Pierow, Rozengracht No. 10 te Amsterdam, welke Heer door de Maatschjj. tot exploitatie der nieuwe gepa tenteerde drooginrichting als Generaal-Agent voot Nederland is aangesteld. Mijnheer de Redacteur! Met het oog op hetgeen gisteren is opge bracht op de Transvaal-meeting voor het Roode Kruis, zou ik wel willen vragen of hetgeen overschoot van de entree's, wanneer de kosten daar zyn afgetrokken, ook is voor het Roode Kruis, of daar alleen maar de collecte aan wordt gegeven. Onder dank, Uw dienaar. M. S. s De uitgebreidste collectie .2, in Nouveautés en o1 "g vind inen bij K, Md. Tailleur. g- I g Kleiweg E. 73—73a, GOUDA, O telen hoon ,fo 'IÊ Burgerlijke Stand. GEBOREN31 Oct. Alberdina Jacoba Pieternella, ouders N. W. van Holten en C. C. den Adel. 1 Nov. Christiaan Johannes Theodorus Conrad, ouders C. Roos en J. A. W. van Kluijve. Johanna Alida, ouders A. Toen en P. Oudenes. 3. Petrus Anthonie ouders H. P. van Loon en L. van Wijngaar den. Gerardus, ouders N. de Jong en M. JanBen. OVERLEDEN1 Nov. J. Laurier, 7 m. B. Spek, 1 d. - P. Stolk, 2 j. 2. G. J. Bik, 75 j. N. van Hertum, 1 d. J. C. Gillissen, wed. J. Schaap, 66 j. 3. J. Behing, wed. J. van Leeuwen, 79 j. ONDERTROUWD3 Oct. H. J. Lamers en J. M. Bosland. J. Hoonhout en P. J. Bruikman.^W. Haitsma en J. Broer. - B. J. Reimering en E. C. van Rhyn. Haastrecht GEBORENTennis Jacobus, ouders T* Spek en A. Verveer. Nicolaas Pieter, ouders W. H. Hoogenboom en A. Smit. GEHUWDH. Baars en C. Voorsluis. ONDERTROUWDA. Steenbergen en G. |v. d. Qwast. P. van Been wen en C. Scheer, j OVERLEDEN. J. Versteegt 53 j. W. ILans 58 j. j Zoowel voor Dames als Kinderen. in groote verscheidenheid, billyke prjjzen. De» 8 NOVEMBER a. s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders WILLEM de VEN EN ELISABETH van OJEN, HUN te herdenken. Hun dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen Gouda, 4 Nov. 1899. Receptie van 25 uur. V Na eene korte ongesteldheid overleed te Leiden onze gelielde Schoon zoon, Broeder en Behuwdbroeder Wed. C. v. SCHYNDEL- v. Eeuwen. M. G. EMEIS Jr. D. EMEIS—Kruijt. A. JONKHEID Az. J. JONKHEIDStarrenburg. Gouda, 4 Nov. 1899. V De familie Kromhout betuigt haren oprechten dank voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van haren Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer WILLEM KROMHOUT Sr., ontvangen. Gouda, 4 Nov. 1899. Het is my eene behoefte, om die 30 jaren geleden by my in betrekking kwam, openlijk hulde te brengen, voor alles wat zy voor my deed. Dankbaar herdenk ik hare groote toe wijding en plichtsbetrachting en het vele goede in die jaren door haar verricht. In zonnige en donkere dagen was zy mij eene trouwe hulpe en steun. Ik betuig haar daarvoor bij dezen myne diepgevoelde erkentelijkheid. Mevr. de Wed. J. J. LE FÈVRE de MONTIGNY—Bisdom van Vliet. Haastrecht, 4 Nov. 1899. Afdeeling „HOI lit en Omstreken" 's avonds om S uur in de Zaal van de „REÜNIE", Oosthaven. Spreker: I'. II- WüLllKIl, van Utrecht. Onderwerp: Het Bet any van de Spel- ling- Ver een vond if/i nij voor de Lagere School. Gelegenheid tot gedachtenwisseling en debat. N.B. Toegang voor ieder vrij. De Sekretaris, J. H. van den BOSCH. COMMISSARISSEN voor de bereiding en uitdeeling vhn te Gouda, lokaal PROVENIERSHUIS, heb ben de eer hunne Stadgenooten kennis te geven, dat Zy voornemens zyn eerstdaags rond te gaan met de voor den aanstaanden winter: Zjj nemen do vrglieid do deelname daartoe bijzonder aan te bevelen, ten einde b(j te dragen tot de instandhouding van een der nuttigste instellingen alhier. Commissarissen voornoemd J. M. NOOTHOVEN va» GOOR, Voorzitter. C. v. VEEN, vice-Voorzitter. H. GROENENDAAL, Penningmeester. Mr. D. N. BROUWER. G. PRINCE. A. W. ROES. J. A. P. MONTIJN. Mr. M. M. SCHIM v. d. LOEFF. F. HERMAN Fz. A. van VEEN. H. KNUTTEL. H. J. mo VOOGT, Secretaris. REGENTEN van het BESTEDELINGEN- HUIS alhier zullen op DINSDAG 7 NOVEM BER a. s. des avonds T unr in het Lokaal van het gesticht De levering'der benoodigde LEVENSMIDDELEN en STEENKOLEN voor het jaar 1900. De Voorwaarden van aanbesteding liggen van BO OCTOBER af voor gegadigden ter lezing in het Gesticht. Namens Regenten, I. S. KAMPO, Secretaris. ROTTERDAM. Plaatsbespreking: DONDERDAG 9 NOV. 's avonds van J—8i nur Café „SCHAAK BORD". WEDER ONTVANGEN Voorts alle artikelen tegen eon- curreerende prijzen. van af 6. HORLOGER. OOSTHAVEN 16. in groote verscheidenheid ontvangen in MARKT A 70. Aanbevelend, rooifif ivnifV: van 15, 20, 25, 35 en 50 cent per stuk. Aanbevelend, Boekhandel. Oosthaven B 78, Gouda. f r Wederverkoopers flink rabat. (Men wordt verzocht op 't MEUK te letten uit hrt Magazijn van QORINCHEM Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer en LPrys, voorzien van nevenstaand iMerk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende I. BIIEEBAART LZ hedenavond het SIGARENMAGAZIJN van bezoekt, gaat tegemoet, per Flench en bij tie Maat. Aanbevelend, is het beste adres voor Vergroof inzeil en Ueprodueflenfrk. iwiMtJl apoatfiin.j. JMbevcIwid. Pl. Singel 582. I' (I. WA .LS (LOCAS BOLS). Aanbevelend, TE HUUR TERSTOND OF LATER Adres: FLUWEELEN SINGEL 622. beveelt zich aan tot het leveren van 12 cent de K.O. NIEUWE HAVEN 28. HV* Bekroond op de Internationale Ten toonstelling van Uakkery, Maalderij en Kook kunst te 'a-dravenhatfe, met een diploma Ver gald Zilveren Medaille. voor de ongelukkige slachtoffers der Zelf bevlekking (Onanie) en gehe:mo •litapat- tingen is bet beroeindo werk ZDr. Retail's Hollandsche uitgave, met 27 aib Prijs 2 gulden Ieder, die aan de verschrik- keljjke gevolgen van deze ondeugd Ijjdt moet het lezen de oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizend vhij een zekeren dood. Te verkrjjgen hjj het Ver- lags-Magazin te Leipzig, Neiimarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegolsj, en iu eiken luxe handel in Holland I van K. ÜASSUTOTandarts te Oouda. A OVERAL VERKRIJGBAAR g Agent voor Nederland: G. IJ8SELSTIJN, Blauwstraat, Gouda.

Goudsche Courant | 1899 | | pagina 2