r ;t, ft o. 8186. ;lsch y :ao Miliciens-V erlofgangers, der lichtingen 1896,1897 en 1898, Iiing. aaraas’ 'EBVERIJ KEMV1SGW1XG. Buitenlandse)! Overzicht- Az. HAHTSTOCHT. 11MEII terdam. len Koning Oproeping onder de Wapenen VAN tiler, it dit mid- nd succes in wrijving Rhenma- dheid, pijn ;hat Schietoefeningen. FEl ILLE1 OX. Donderdag 3 Mei 1900. 39ste Jaargang. 1R00D, i.G. I 'f R erij 3e Comp. van 20 Aug. tot t 103. ren van eei n r> de Heer en verren van Jen, alsook alle i. Echte taaamen- en In den num des ervaardigd wereldbe- i» Stoil- Naar het Fransch heken. Te Uloth, Otó- o Sanders. L atoom d van iz. vorden naar de iverfd. imd of geverfd Ie gezondr.eid a 0.85 Jhta- k gaèaoit Ivoor da- lateral lob) !ov«l taa «Anten- diH..1! 17 afb. Prys Ie versohrik- ideugd lydt leenng, die md van een bfl hetVer- eumarkt 34, hei bedrag, alken boek en 8e Compagnie van 3 en voorzien van de Weeding en uitrusting hun by vertrek met groot verlof mede ge geven, alsmede van bun zakboekje met ver lofpas. De Verlofgangers voor wie de opkomst óp eenen Maandag of op 25 Mei is gesteld zullen indien zy gevestigd zyn in gemeenten van waar zij niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsqh behoeven te begeven en tien volgenden dag zoo vroeg tijdig mogelyk by hun Korps moeten aan komen. Voort» worden bedoelde Verlofgangers uitgenoodigd om minstens „vier dagen” te voren Aunne verlofpassen ter Secretarie der Gemeente te doen afschryven en vervoer- of passagebiljetten te ontvangen indien zy daarop aanspraak hebben. GOUDA, den In Mei 1900. De Burgemeester voornoemd, R. L. MARTENS. ers der Zelf- :me uitspat- Idem 5e, 6e, 7e Sept, tot 3 Oct. Idem 9e Compagnie van 14 Juni tot 14 Juli, Idem 10 e Compagnie van 9 Aug. tot 8 Sept. Het 2e idem le, 3e, 5e, 8e en 9e Comp. vail 17 Sept, tot 17 Oct. Mem 2e Compagnie van 15 Juni tot 14 Juli. Idem 4e Compagnie van 3 Sept, tot 3 Oct. Idem 6e Compagnie van 23 Juli tot 22 Aug. Mem 7e Compagnie van 2 Juli tot 1 Aug. Idem 10e Compagnie van 13 Augustus tot 12 Sept. Het 3e idem le, 2e, 3e, 4e en 5e Comp. van 20 Aug. tot 19 Sept. Idem 6e, 7e, 9e en 10e Comp. van 18 Juni tot 18 Juli. Mem 8e Comp. van 28 Juni tot 28 Juli. Het 4e idem le, 5e, 8e, 9e en 10e Comp van 25 Juli tot 24 Aug. Idem 2e, 3e, 4e, 6e en 7e Comp. van 25 Juni tot 25 Juli. Het Korps Pantserfort-Artillerie le Com pagnie van 26 Juni tot 26 Juli. Idem 2e Compagnie van 2 Juli tot 1 Aug. Mom 3e Compagnie van 25 Mei tot 23 Juni. Idem 4e Compagnie van 2 Juli tot 1 Aug. Lichting 1897 Korps Genietroepen le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie van 13 Juni tot 17 Juli. Van de 9e Compagniea. de Miliciens, geen Vesting-Telegrafist of Adspirant-Vesting- Telegrafist zynde van 9 Aug. tot 12 Sept. Ik de Miliciens-Vestingtelegrafisten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Konink lijk besluit van 29 Februari 1884 no. 13, en de Miliciens-Adspirant-Vestingtelegraflsten van 9 Augustus tot 12 September. Lichting 1898 Korps Genietroepen le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie van 18 Augustus tot 21 September. Van de 9e Compagnie: a. de Miliciens, geen Vestingtelegraflst of Adspirant-Vesting- telegrafist zynde, van 9 Augustus tot 12 September. b. de Miliciens-Vestingtelegrafisten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Ko ninklijk besluit van 29 Februari 1884 no. 13, en de Miliciens-Adspirant-Vestingtelegra- fisten van 9 Augustus tot 12 Sept. c’ de Miliciens-Vestingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 No. 13, van 20 Augustus tot 29 Augustus. Voormelde Verlofgangers worden bij deze opgeroepen om op den bepaalden dag vóór des namiddags 4 ure bij hunne korpsen tegen woordig te zyn (de Vesting-Telegraflsten des namiddags vóór 1 uur), gekleed in Uniform <8) Maar dit alleen smeek ik u leer toch in mij folkomen vertrouwen stellen en hoop alles van k toekomst. Gij zegt dat gij behoefte hebt aan nist, aan eenzaamheid. Ik waardeer dat, en ik tal daarom aanstonds heengaan Zoo is het im- toers goed Clara was tegelijk bewogen en vertoornd. Be wogen door de duidelijke blijken van Derblay’s onbepaalde toewijding en liefde, en tegelijk-toornig, omdat zij gevoelde dat haar strijd hoe langer hoe tooeielijker zou worden. Zij moest een uiterste Poging wagen om, 'hoezeer het haar griefde, dezen edelen man voor goed van zich af te stooten en die vertrouwelijkheid voor het vervolg onmogehjk te maken. Philippe had haar stilzwijgen opgeyat als een •ewijs van instemming. Hij maakte zich dus ge- eed de kamer te verlaten, en drukte haar daarom en afscheidskus op het voorhoofd, terwijl hij haar zyne armen sloot. Doch Clara week verschrikt srug, en met een plotselinge beweging rukte zij jï ich los uit zijne onparming i „Wat overkomt u?” riep Philippe, terwijl hij aar met angstige blikken aanstaarde. >Wat heb Neen,” begon hij eindelijk, »wat gij daar zegt kan niet raogelijk wezen. Ik moet u hebben mis verstaan. Gij hebt mij op de proef willen stellen, is het niet zoo? O, zeg mij dat.het zoo is, en ik zal u vergeven. Gij drijit een wreed spel met mijn hart Dat hadt gij niet moeten doen Niet waar, het was toch geen ernst Hij poogde te glimlachen, doch zijne gespannen gelaatstrekken verroerden zich niet. Clara bleef zwijgen en staarde machteloos voor zich uit. „Maar spreek dan toch!” herhaalde Philippe met aandrang. „Zeg mij iets I Gij zwijgt. Is het dan toch waar Clara had een duister gevoel dat zij in deze oogenblikken een afgrijselijke misdaad beging, doch haar trots verbood haar dit te belijden Zij vol hardde bij haar stilzwijgen Philippe Derblay was buiten z.ichzelven van ergernis. Ook bij hem was nu de overtuiging gevestigd dat Clara een onver zettelijk besluit had genomen, en met diepe ver ontwaardiging sprak hij »Gij hebt mij dus bedrogen, toen gij uit eigen beweging verklaardet mijne vrouw te willen wor den Na het onwaardige gedrag van dien andere, heeft uw hart hem toch blijven liefhebben en daaraan wilt gij mijn geluk ten offer brengen? En dat alles durft gy mij in het aangezicht zeggen „Ik kan niets tot mijne verdediging aanvoeren,” hernam Clara. „Maar is het edelmoedig van u, mij dit alles te verwijten, en niets te gevoelen voor mijne smart?” >Hebt ge dan blyk gegeven van eenig gevoel Inrichtingen welke gevaar, schade of HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA; Gezien art. 8 der HINDERWET Doen te weten dat door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij beschikking van 24'28 April 1900 B No. 1359 (ie afd.) G S No. 25 1 aan de Ge- neente en hare rechtverkrijgenden vergunning is verlcead tot uitbreiding der Stedelijke Gasfabriek, gelegen aan de Vest, wijk O No. 557, kadastraal bekend sectie D Nos. 2118 en 2290. Gouda, den 3 Mei 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L MARTENS. De Secretaris, BROUWER. Be BURGEMEESTER van Gouda maakt be kend, dat aan de schietoefeningen, bedoeld bij de bekendmaking dd. 20 Maart jl., ook in dit jaar kunnen deelnemen alle mannelijke ingezetenen, van 16 tot 24 jarigen leeftijd, die kunnen aan- toonen lid te zijn van de vereeniging Volks weerbaarheid” en een bewijs overleggen, afgege ven door den betrokken officier-onderwijzer, waaruit blijkt, dat zij met vrucht het voorbereidend schiet- onderricht hebben doorloopen. die aan bedoelde schietoefeningen wenschen deel te nemen, kunnen zich daartoe aanmelden ter Secretarie dezer Gemeente, vóór of op Zater dag, 5 Mei a.s. des voormiddags rr uur. Gouda, den 2 Mei 1900. De Burgemeester voornoemd, R. L. MARTENS. De berichten uit den Vrijstaat in de En- gelsche bladen loopen nog niet verder dan tot Zondag. Er blykt uit dat de Boeren nog steeds ten oosten en ten noorden yanTaba- ’Nchu sterke stellingen bezet houden, welker flanken door artillerie voldoende worden ver dedigd. Generaal French levert eiken dag ge vechten, die echter tot dusver niet van groote beteekenis schijnen te zyn. De oorlogscorres pondenten erkennen dit door te verklaren, in stryd met vroegere berichten omtrent de voorgenomen bezetting van Ladybrand, dat de eenige bedoeling van French is den vij and onophoudelijk bezig te houden. In hoe- zoo innig lief heb, gebruikt gij als het middel om uwe spijt over uwen gekrenkten trots tegen over de buitenwereld te verbergen, alles in het vertrouwen op mijne blinde toewijding, en mis schien bij u zelve lachende over mijne dwaasheid I Is dat niet erger dan afschuwelijk >Maar hebt gij dan niet gezien hoe ik ip de laatste weken bijna eene Krankzinnige ben, omdat ik den weg niet kan vinden om het net te ont warren, dat ik zelve het} saamgesponnen riep Clara wanhopig. Ik wéét, dat mijn gedrag u verachtelijk moet toeschijnen, doch ik kon niet anders. O? ik wil u alles schenken wpt ik bezit, mits gij mij mijne vrijheid laat behouden. Mijne geheele fortuin geef ik aan 11 over „Uw fortuin Wilt gij mij die schenken riep Derblay op bitteren toon. Hij was een oogenblik óp het punt haar de volle waarheid te openbaren, en haar, .in zijne rechtmatige verontwaardiging over haar zeltzuchtig gedrag in eens alles te z 'ggen wat hij tot dusver met zooveel kieschheid had verborgen gehouden. Dat zou immers een vreeselijke wraakneming zijn op de trotsefie en hooghartige Clara! Doch hij stiet die gedachte aanstonds van zich af. >Gy meent dus, dat ik een geldelijke speculatie op het oog had, toen ik om uwe hand vroeg?” begon hij weder „Gij vergist uik denk daar over anders dan de hertog de Bligny.” Clara gevoelde dén dolksteek en vatte aanstonds vupr op deze lieleediging, welke zij ook als tegen zich gericht, beschouwde De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA, brengt ter kennis van de in deze Gemeente gevestigde Miliciens-Verlofgangers, dat ingevolge Koninklijk Besluit van den Wn April 1900, No. 33, krachtens Art. 125 der Militiewet, tot den werkelyken dienst lorden opgeroepen: LICHTING 1896 en 1897. Het Regiment Grenadiers en Jagers, le, 2e, 4e en 5e Bataljon van 20 Aug. tot 18 Sept. Het le Regiment Infanterie le, 2e, 3e, en le Bataljon van 23 Aug. tot 21 Sept. Het 2e idem van 13 Aug. tot 11 Sept. Telefoon A o. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De Iprija Per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. fiOÜDSCHE UIIIIVW Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Telefoon No. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Een telegram nit hot Boerenkamp bjj Brandfort, gedagteekend van den 27sten April, meldt dat de burgers die bij de-Wets- dorp en Wepener hebben gelegen, daar veilig zijn aangekomen. De Engelsche bladen er kennen thans algemeen dat de vervolging van de aftrekkende commando’s op niets ik uitgeloopen en dat de Boeren op handige' wijze door de mazen van het net zijn ge glipt, dat Lord Roberts voor hen had uit gezet. De Boeren die nu nog in de bergen rondom Thaba’nohu staan, zjjn blijkbaar de zelfden die als paardencommando zonder tros de achterhoede van de aftrekkende comman do’s hebben gedekt, en beginnen langzamer hand, nu zjj als achterhoede niet meer noo- dig zjjn, aanvallend op te treden tegen de troepen van French en Hamilton. rKbtt&trk.. Milltor Ca. AtnletUCMd NKM.ANAZn 3e idem van 20 Aug. tot 18 Sept. 4e idem van 3 Sept, tot 2 Oct. 5e idem van 23 Aug. tot 21 Sept. 6e idem van 13 Aug; tot 11 Sept. 7e idem van 27 Aug. tot 25 Sept. 8e idem van 23 Aug. tot 21 Sept. LICHTING 1897. Het Regiment Grenadiers en Jagers, -3e Bataljon j der 4e Comp. van 14 Mei tot 12 Juni. Idem van 2 Juli tot 31 Juli. Idem te, 2e en 18 September. Het le en 5e Regiment Infanterie 5e Ba taljon van 24 Augustus tot 22 September. Het 2e, 3e en 6e idem van 17 Aug. tot 15 September. Het 4e idem van 16 'Aug. tot 14 Sept. 7e idem van 3 Sept, tot 2 Oct. B 8e Regiment Infanterie 5e Bataljon le, 2e en 3e Comp, van 24 Aug. tot 22 Sept, Idem 4e Comp. van 2 Juli tot 31 Juli. De le, 2e en 3e Compagnie Hospitaalsol daten van 24 Augustus tot 22 September. Het le en 2e Regiment Huzaren van 23 Augustus tot 21 September. Het 3e idem van 6 Augustus tot 4/ Sept. Het le Regiment Veld-Artillerie 2e, 4e, en 6e Battery van 29 Juni tot 31 Juli. Idem le, 3e en 5e Battery van 20 Aug. tot 22 Sept Het 2e Regiment Veld-Artillerie 2e, Be en 6e Battery van 19 Juli tot 21 Augustus. Idem le, 4e en 5e Battery van 3 Septem ber tot 5 October. Het 3e Regiment Veld-Artillerie le, Be en 5e Battery van 1 Juni tot 5 Juli. Idem Be, 4e, en 6e Battery van 16 Augus tus tot 19 Sept. Het Korps Rijdende Artillerie 2e Battery van 21 Mei tot 23 Juni. Idem le Battery van 25 Juni tot 28 Juli. Het Korps Pontonniers le Compagnie van 25 Juni tot 25 Juli. Mem 2e Compagnie van 30 Juli tot 30 Augustus. Het Korps Torpedisten le Peloton van de le Compagnie van 24 Juli tot 25 Aug. (Plaats van opkomst fort de Ruyter). Idem 2e Peloton van de le Compagnie van 24 Juli tot 25 Augustus. (Plaats van opkomst Hellévoetsluis). Idem le Peloton van de 2e Compagnie van 24 Juli tot 25 Aug. (Plaats van op komst fort aan den Hoek van Holland). Idem 2e Peloton van de 2e Compagnie van 24 Juli tot 25 Aug. (Plaats van op komst den Helder). LICHTING 1898. Het le Regiment Vesting-Artillerie le, 2e, 3e en 4e Compagnie van 6 Aug. tot 5 Sept. O, nu vrees ik, dat ik uwe woorden beter begin te begrijpenZou het mogelijk zijn, dat er na de beleediging, welke gij hebt ondervonden, in uw hart niet alleen bitterheid woont, maar ook berouw, omdat gij in een onberaden oogenblik „Mijnheerwilde Clara uitroepen, doch Phi lippe hoorde haar niet en vervolgde met stijgende opgewondenheid „Ik moet zekerheid hebben, want ik kan niet rusten bij uwe nevelachtige verklaringen, die geen verklaringen zijn Uwe houding tegenover mij doet mij het ergste vreezen. Is het waar, dat gij dien man, die u zoo lafhartig verlaten heeft, nog liefhebt Als door eene plotselinge ingeving gevoelde Clara, dat zij het middel in handen had, om de breuk tusschen haar en haren echtgenoot onher stelbaar te maken. gHebt gij my niet verstaan vroeg hij nog maals. „Wat hebt gij te antwoorden Hij had onwillekeurig zijn hand op haren arm gelegd, en deze aanraking gaf haar opnieuw hare zelfbeheersching terug. Zij staarde hem strak in de oogen en zeide „Welnu, indien dit zoo ware?” Een oogenblik nadat rij deze woorden had uit gesproken, gevoelde zij daarover reeds de diepste spijt. Philippe was doodsbleek geworden „Ongelukkigeriep hij uit, en hief zijn rech terhand omhoog, doch liet die aanstonds weer neerglijden. Hij schaamde zich dat hy een oogen blik op het punt had gestaan zijne zelibeheersching te verhezen tegenover de vrouw, die hij toch met (Wordt vervolgd). misdaan

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 1