ALBOID Zwarte kousen, wmm li Nieuwe Eet- en Ontbijt Serviezen, TIMCttSTUMS. OPENBAEE VEREOOPINO INBOEDEL, 7EBHDSEOE1MNB. Het Ruimst BIERHALLE MAGNETO ST.MLWATEK ONTVANGEN: U- SAMSOM. ADVERTENTIES Een VERLAKKER WORDT GEVRAAGD een los Werkman Zitting houden Heeron Mode-artikelen Heeren Dassen, C. A. B. BANTZ1NGER. BIERHANDE L KAASHANDEL. Pain-fttpeller* CD !Z S. van Wijngaarden. Presenteerbladen enz. P. P. SOOS, TIENDEWEG 59. BOIT. ROOMBOTER J. Wilh. Vergeer Co. SCHIYXK Zn. 35 Cent per Flesch. Hieuwe ASPERGIE-SCHALEH. Th» A. VA!N OS Al. STADSNIEUWS. ZOMERMANTELS, Cutharina Sophia Wilhelinina van der Torren, C. C. KROM, te GOUDA, Eeneu netten de Vermogensbelasting. Omnibusdienst-Staatssponr. Jg/jL Schoenen jéEËw en Laarzen, de lioode Laars „óo cfëieuwe WinRel" I». II LM lilt ECHT, Rookt steeds THEIIII.AUEI, Amerik. Gaskookstellpn, van Blommestein's Inkt met GOUD bekroond! ZUTPHEIT. WOLFE Co., J. van 01JE, Kleiweg No. 2 Gouda. Zpiiuw- pii Maaglijders IESa,a,cLgfeT7-ex Antiseptische Tandpoeder en Antiseptisch Mondtlnctiiur verlofstraktementen naar dan maatstaf der bezoldigingen gelijk die by do onlangs inge voerde reorganisatie van het binnenlandsch bestuur zjjn vastgesteld. De „Staatsct." deelt in afzonderlijke bij voegsels de door de Gedeputeerde Staten der provinciën vastgestelde lgsten van hoogst aangeslagenen in de rijks directe belastingen mede. Gemengde Berichten. Men meldt uit Amsterdam Omtrent den toestand der werkstaking van typografen valt mede të deelen, dat onder scheidene letterzetters der firma Holdert en Co. gisterochtend uit eigen beweging den arbeid hebben hervat. Ook op andere drukkerijen, zoo ook bij de Electriscbe drukkerij zijn enkele stakers te* raggekomen. In het Blaawstraatje by de Electrische is een staker gearresteerd, die met geweld, door bet voor bet publiek afge zette deel van bet straatje wilde dringen. Nader meldt men, dat bij do firma Holdert Go. li letterzetters den arbeid aft vryen wil hebben hervat. Dat bij de firma Holdert en Co. 13 stakers bet werk gisterochtend hebben hervat, was het gevolg van een door den beer Wierdels, redacteur van de Tijd, verkregen toenadering van de zijde der patroons. In de Telegraaf lezen wij daaromtrent „De heer Wierdels had een onderhoud met eenige werklieden-stakers en den secre taris van bet looncomité, deo gezel Reuman. „In deze conferentie werd afgesproken, dat de heer Wierdels een bemiddelingsvoor stel aan de firma Holdert zou vragen. Mocht hem dit gelukken, dan zon dit voorstel aan de goedkeuring van de bij de firma staken- den worden onderworpen, in tegenwoordigheid van den secretaris van het looncomité, die er ook zijne meening over zou mogen zeggen. Na beoordeeling zon men stemmen (geheim) en de meerderheid zou beslissen. „Als de heer Holdert aan het verzoek des heeron Wierdels zou voldoen, zou deze zich daarmede op een bepaalden tijd bevin den in het lokaal d'Geelvink, waar de by de firma stakenden zouden bijeenkomen. „Werkelijk gelukte het deu heer W. na lang aandringen een voldoend voorstel van de patroons te krijgen, maar toen hij zich volgens afspraak aan d'Geelvinck vervoegde, werd hem de toegang geweigerd en wildon de voorzitter en de secretaris van 't loon comité alleen het voorstel in ontvangst ne men. Dit was nu geheel tegen de afspraak en daarom ging de heer W. terug naar de heeren H. en Co., waarmede natuurlijk het bemiddelingsvoorstel is vervallen. „Nu kwam echter een deel van de sta kenden in verzet tegen deze handelwijze van het comité, en zy vroegen, buiten het loon comité om, weer een conferentie te mogen hebben met den heer Wierdels. „Als gevolg daarvan gingen gisterochtend dertien man dadelijk weer aan het werk, waarbij zich later nog twee anderen voegden. „Door den heer W. is in een brief aan het looncomité krachtig geprotesteerd tegen het niet nakomen van de gehouden afspraak." Het Buitengewoon Dagblad voor de ge- abonneerden van De Standaard en Het Ne- derlandsche Dagblad deelt mede Er zijn ongeveer 680 werkstakers, waar van 290 lithographen. De vergaderingen der werkstakers werden aangevuld door stakende schilders en worden nu groot gemaakt door werkelooze diamantbeworkers. De collecte voor deze heeron gehouden heeft ruim opge bracht; 2e hebben dus den tijd aan zich. 680 stakers in twee vakken, die samen omstreeks 3300 gezellen hebben. De patroons van steendrukkerijen, waar het werk is gestaakt, hebben een comité ge vormd tot uitvoering van het besluit zich te blijven verzetten tegen het inwilligen van de eischen der werklieden. Evenals door het comité voor de typografen is men over eengekomen geen werklieden weder in dienst te nemen dan onder de oude voorwaarden Aan 11 steendrukkerijen wordt gestaakt. Het comité bestaat uit de hoerenSchuver (Senefelder), Vas Dias en Zeegers Veeckens (Faddegon Co). Tusschen Bunde en Maastricht is gisteren een gevangene, verdacht van diefstal van een paard, uit een in volle vaart zynden trein gesprongen. De hom begeleidende marechaus sees lieten onmiddellijk den trein stil houden en vonden den man ongedeerd op den weg staan. Onnoodig te zeggen dat hem de ge legenheid werd benomen om ten tweeden male den gevaarlijken sprong te ondernemen. Het vermoeden, dat de in den nacht van 3 op 4 April 11. bij den heer B. aan den Jutfaasehenweg te Utrecht gepleegde nogal brutale diefstal, niet het werk var een on bekende kon zyn, heeft zich bevestigd. Dins dagavond word namelijk door de recherche de ruim 27-jarigo dienstbode van dien heer, dis reeds een paar jaren by dezen in dienst was, als de vermoedelijke diefegge in hech tenis genomen. Het linnen zakjê, waarin weinige dagen geleden de meeste der ont vreemde gouden sieraden, op een geheimzin nige wijze, weder in het bezit van den heer B. kwamen, leidde tot de ontdekking. Dit bleek namelyk afkomstig te wezen van een in de buurt wonende koopvrouw in schuur- goed en door deze onlangs met zand aan de woning van den heer B. te zijn afgeleverd en niet terug ontvangen. Eenmaal de draad in handen hebbende, werd in die richting voortgewerkt, waarbij vr|j spoedig aan het licht kwam, dat de dienstbode veel van opschik hield en nog niet lang geleden zelfs een gouden ketting van ongeveer f 50 had gekocht en door een en ander diep in de schuld zat. Hoewel zij alles zeer slim had aangelegd, zoodat zelfs' geen der huis- genooten ook maar de minste verdenking omtrent haar koesterde, heeft zij later echter enkele onvoorzichtigheden begaan, die thans tegen haar getuigen en het haar onmogelijk maakten by haar ontkentenis te blijven vol harden. Zy is dan ook na verhoor naar het huis van bewaring overgebracht. Vap de ontvreemde gelden was natuurlijk weinig meer over, terwijl ook nog enkele sieraden ontbreken. Over het ongeluk in de kolenmijn by Schofield, in den Amerikaanschen stuat Utah, komen telkens erger bijzonderheden aan het licht. Het is echter zeer de vraag of ze niet overdreven zijn. De Dessert News spreekt bijvoorbeeld van 200 lijken, die reeds uit de myn opgehaald, zouden zyn. Men verzekert dat 3 of 4000 man in de myn no. 4 en in een aangrenzende (die ook van de ramp ge leden heeft) afgedaald waren, en dat het grootste deel omgekomen is, daaronder een 20-tal knapen. Het inwendige van de myu is gehesl ver nield. De mannen die hulp gingen verleenen, konden dikwijls niet vooruit wegens den verstikkenden damp. Byna alle gezinnen van het kleine stadje Schofield zyn door de ramp getroffen. Berichten a it New York maken melding van uitgebreide boschbranden op verschillende plaatsen in Michigan en Wisconsin, tenge volge van de aanhoudende droogte. In het noorden van den staat Michigan zijn zes dorpen geheel vernield, ,en het vuur ver breidt zich nog. Ook in Pennsylvania is verwoesting teweeggebracht door bosch branden. Men ia nu weer in zooverre gekalmeerd van den ontzettenden brand te Ottawa in Canada, dat zoowel de gouverneur als de burgemeester verklaren, dat uit niets blykt, dat de brand door zoogeu, Fenians is aan gestoken. Aan nadere bijzonderheden is nog het volgende ontleend. Negentienhonderd huizen, fabrieken en winkels te Ottawa, 1700 te Huil, zijn ver nield de schade wordt geraamd op 3 tot 8millioen pond sterling, waarvan een half millioen ten laste komt van Engeische brandwaarborg-maatschappijen. De meeste houtmagazynen in de twee steden zyn ver nield, evenzoo het spoorwegstation van den Canadian Pacific te Ottawa, en de bijge bouwen van den Canadeeschen spoorweg. Tal van villas van rijke bewoners van Ot tawa zyn in de asch gelegd, daaronder ook die van den grooten houtzaagmolenaar Booth. Daarentegen zyn eenige fabrieken behouden door hun eigen werklieden, ook de model-boerderij, ofschoon het vuur zich herhaaldelijk er aan meedeelde. Vyf volwas senen en drie .kinderen zijn omgekomen, maar men vreest dat het getal der slacht offers grooter is, want er worden verschei den personen vermist. De gemeentebesturen van Ottawa en Huil hebben dadelijk maatregelen genomen tot leniging van den nood der 16,(XK) men- schen, die zonder dak zyn. De Canadeesche regeering heeft f 50,000 bijgedragen, het parlement van Ontario f 60,000, de voor naamste steden van Canada f 120,000. Ver dere steden in de Vereenigde Staten zouden geldelijke hulp of openden inschrijvingen. Chamberlain heeft den lord-mayor uit- genoodigd, een Mansion-honsefonds te ope nen. Koningin Victoria heeft een betuiging van sympathie gezonden, maar zy zal ook wel met „daadwerkelyken" steun over de brug komen. Een Weensch blad vertelt de volgende aardigheid De tweede voorstelling van het drama „Familie Wawroch" in het Duitsche volks theater liep heel kalm af. Alleen in het 3e bedrijf, waar een menigte arbeiders op de herberg van Schmellefcz losstormen, ston den plotseling achter in het parterre twee rijen jonge, in 't zwart gekleede dames zeer opgewonden op. Het gedrag van deze be zoeksters verwekte natuurlijk verbazing, vooral toen «ij bleven staan. Eerst toen een heer, die blykbaar bij de komedie behoorde, naar haar toe geloopen was en fluisterend gezegd had: „afbellen afbellen!" gingen de dames weer zitten en bleven verder kalm. Wat was de oplossing van het raadsel P De genoemde bezoeksters waren telefoonjuffrou wen van het cêntraalbureau te Weenen. Men had haar als uitzondering twee ryen parterreplaatsen gegeven, om te voorkomen, dat er misschien betoogende arbeiders zon den gaan zitten. Maar men had vergeten, in den tekst d^ woorden „hallo! hallo!" te schrappen. Een der plunderende arbeiders had geroepen „Hallo! Hallo! Kameraden! Op naar Scbmelletz!" Vandaar de opschudding. De Fransche anarchist Cy voet, vóór eenige jaren begenadigd van zyn straf tot levens- Jangen dwangarbeid wegens ophitsing tot den anarchistischen bommenaanslag in den schouwburg Bellecour te Lyon, heeft de revi- Bie van zyn vonnis aanhangig gemaakt na de schrijver der brandartikels, op grond waarvan hg veroordeeld werd, zich bekend heeft gemaakt, door verjaring gedekt zjjnde tegen vervolging. Douwes Dekker, de fietskampioen van Java, vertrekt in den loop dezer maand (April) naar de Zuid-Afrikaansche republiek om daar in de gelederen der Boeren mee te vechten. Reeds heeft hy ontslag uit zyn betrekking gevraagd. (Bat. Nbld.) Een opmerkelijke uiting wordt aan Bryan den tegen candidaat van Mc. Kinley voor de aanstaaude presidentsverkiezing in Amerika, toegeschreven. Hy zou nl. ronduit verklaard hebben, dat ingeval hy tot president mocht verkozen worden, de regeering zich open lijk pro-Boer zal verklaren, en alle pogingen in het werk stellen om een einde aan den oorlog te maken. Natuurlijk is deze uitlating een handige manier om stemmen te verwer ven, uu steeds blykt, dat de meeste Ameri kanen den Boeren welgezind zyn. De democraten in den Senaat trachtten Maandag een motie van sympathie met de Boeren er door te krijgen, maar zy werden overstemd door de in grooten getale opge komen republikeinsche leden. Hoewel men meer en meer terugkomt van de eenzijdige opvatting, dat in dierlijk voed sel, met name in eiwit, de beste, ja, de eenige bron van lichaamskracht gelegen is, en zich de waarde van plantaardige stoffen meer gelden doet, is bet toch van belang te weten, welk dierlijk voedsel de meeste voedingswaarde heeft, en welke vorm van bereiding, met het oog op de voedingswaarde, het voordeeligst is. Wij vernemen uit een kortelings verricht onderzoek, dat het vleesch van gevogelte meer voedsel bevat dan dat van viervoetige dieren, doordat dit laatste veel meer water inhoudt. Gebraden vleesch, dat veel water verloren heeft, bezit per ge wicht natuurlijk grootere voedingswaarde.Dat wil zeggen, aan een ons gebraden vleesch heeft men meer dan aan een ons rauw vleesch. Gekookt vleesch heeft eenig water, maar ook eenige voedingsstoffen verloren. Kippenei wit bevat ineer water, veel min der vet en ook minder eiwitstoffen dan de dooier. In voedingswaarde komt een ei met een half ms vleesch overeen. Zoodoende levert een kip in korten tijd evenveel voed sel op, als zy zelf vertegenwoordigt. Parijs gebruikt wekelijks eieren per inwoner, en dit half milliard eieren per jaar levert, wat men nauwelijks zou denken, evenveel voedsel op als 168,000 runderen, terwijl Pa rijs een kwart millioen runderen per jaar verslindt. (Zonneschijn.) Volgens de „Herald" is Alfred van der Bilt, de voornaamste erfgenaam van den spoorwegkoning Cornelius, verloofd met mej. Elsie French. De bruidegom bezit een kleine 100, de aanstaande bruid 25 millioen gulden. En toch is 't niet onmogelijk, dat ze elkaar „om hun geld" hebben genomen. Vi8scher Willemse, uit Velp, haalde eer gisteren uit de Maas, uit een diepte van circa 18 M., op een tand van een voorwereldlijken olifant (mammouth), nog in gaven toestand verkeerend. De tand heeft een gewicht van 18 ons. Donderdagnacht had de werkman van der Vetb, terwijl hy in de mouterij der Ned. Gist en Spiritusfabriek te Delft zijn arbeid ver richtte, het ongeluk uit te glijden. Hy sloeg voorover en geraakte daarbij met de rechter hand tusschen een in beweging zijnd roertoe- stol, dat hem zoo zwaar verwondde, dat men in het gasthuis, waarheen hij werd overge bracht, terstond moest overgaan tot amputatie van 3 vingers. De vrees bestaat dat h(et later zal blijken, dat de geheele hand zalAaoeten verwijderd worden. Middel tegen zeeziekte. Een Amerikaansch dokter meent nu eindelijk een afdoend mid del tegen zeeziekte te hebben gevonden. Het onwelzyn van hen, die voor het eerst eeu zeereis maken, wat men niet onaardig het betalen van tol aan Neptunus noemt, wordt volgens bedoelden arts alleen veroorzaakt, UEN tUWDIIEID EN STEKEN IN DE ZIJDE v De benauwdheid veelvuldig gepaard gaande met hevige en voortdurende steken in de zijde, is in 't algemeen toe te schrijven aan eene onregelmatige en gebrekkige bloedsomloop, veroorzaakt door de een of andere hindernis by zyn aankomst in de long. Het heeft tot gevolg of de ademhaling te hinderen, het loopen of de wat t« moeieïijken arbeid te verhinderen. De steken in de zyde hebben verscheidene oorzaken. Een dezer behoort eveneens tot den slechten bloedsomloop. Dezelve is uiterst pijnlijk. De te volgen behandeling in deze twee gevallen wordt door de uitleggingen die volgen aangegeven. Aan het bloed de geregelde loop terug te geven en het geneesmiddel te gebruiken dat het beste in dergelijke gevallen slaagt. Zoo schryft ons de heer K. van Berge te Schar wonde N. Holland. De werking Uwer Pink Pillen is uitstekend. In het begin twijfelde ik wel, maar thans bemerk ik wel aan mijne vrouw dat zjj veel opgeruimder is. Sedert jaren was z|j suk kelende aan bloedarmoede, gepaard gaande met pynen in de zyde, spoedig vermoeid, matheid in de beenen, koude gewaarwordin gen en ik verlangde naar hare genezing. Ik kan Uwe Pink Pillen dan ook een ieder ten zeerste aanraden. Als ik mijne vrouw thans zoo met lust zie werken, moet ik in my zelve er om lachen, dat zy zoo is opgeknaptzy klaagt niet meer over pijnen. Sedert het gebrnik is zy 4 pond in ge wicht toegenomen. De gelaatskleur is ook veel beter. Hiérmede heb ik niet te veel gezegd. Prijs f 1.75 de doos: f 9.— per 6 doozen. Ver krijgbaar by J. H. I. SjfABiLiÉ, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de her nieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zioh op vele ziekten uitbloedarmoede, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, verlamming, ruggemerga- ziekte, St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuwach tigheid, klieren, enz. De Pink Pillen her geven de schoone kleuren, aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Ook echt yerkrygbaar voor Goud» en om streken bij WOLFF Co., Westhaven 198. Md. Tailleur. Kleiweg E. 73, GOUDA. TelephooH No. SI aooraien a an de longen geen voldoende zuur stof toegevoerd wordt. Zyn behandeling be staat dan ook in hoofdzaak in het doen in ademen van zuurstof, en moet reeds gunstige resultaten hebben opgeleverd. By een kastelein te Tiel wierp men 3 pasgeboren katjes in een mandje om ze later te verdrinken. Toen men daartoe zou over gaan vond men de katten onder bescherming van.... een groote rat, die ze met moederlijke liefde koesterde! GOUDA. 5 Mei 1900. De kapitein van het O, I. leger op non activiteit W. Smits, alhier, is weder voor den dienst goedgekeurd en vertrekt in het laatst van Juli weder naar Indië. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het akte-examen lager onderwijs de heerG, C. Doornik, van Gouda. Beroopon b|j de Ned. Herv. Kerk te Haas trecht ds. H. G. Oldeman te Heorewaarden en St.-Andries; te Stolwijk ds. A. van W|jk te Bakkevcen. W(j waren in de gelegenheid de reclame borden to zien, die bjj den heer C. C. Krom aan don gevel heden middag zjjn aangebracht. Deze borden zjjn van zwart marmerglas met gouden letters, worden door genoemde hoer geleverd en hebben dit voor, dat zjj geeu onderhond behoeven. Het is bovendien Hol- landsch iabriekaat. Oudkwater, 2 Mei. In de hedenavond gohonden raadsvergadering is o. m. met bjjna algemeene stemmen alwjjzend beschikt op het adres van den kerkeraad der Gerefor meerde kerk alhier om de kermis of te schaffen. Burgerlijke Stand. GEBOREN3 Mei. Maria Anna, ouders J. Vergeer en M. S. Fraikin. 5. Johan, ouders M. Verschut en A. van den Berg. OVERLEDEN3 Mei. O. Bakker, 3 m. A. E. van Velzen, 71 i. ONDERTROUWD4 Mei. J. A. van der Valk en M. M. van Vlaardingen D. Binee en E. J. van den End. G. van Hoorn en R. van den Broek. A. den Ouden en M. J. de Jong. J. G. Straver en C. de Jong. J. M. de Graai en N. Boer. A. van M&aren en J. C. van Tellingen. A. J. Stigter en M. A. Schrave. R. Lammertz te Zwartsluis en C. P. Verkaik. Haastrecht, OVERLEDENM. Lakerveld, 7 m. L. den Hollander, 6 w. A. Bakker, 72 j. DAMES- en KINDEROOSTUMES' COSTUMES TAILLEUR, Blousen en Damesoverhemden Jnponsfoffen <n geki. Katoenen, in groote verscheidenheid en concarree- rende Pryzen. V Heden overleed tot myn diepe droefheid te 'sGravenhage ten huize van myn ouders, myn innig geliefd Zoontje Frans Johannes Pieter, in den ouderdom van ruim 5 maanden, diep betrenrd door ons allen. Uit aller naam, P. v. d. WAALS. Gouda, 4/5 1900. Eenige en algemeene Kennisgeving. V Heden overleed tot diepe droef heid van my, mijne Kinderen, Klein kinderen, Aanbehuwd-kinderen en Klein zoon en a. s. Schoonzoon, myne geliefde Echtgenoote Mevrouw geboren Muller, in den ouderdom van 68 jaren. Uit allor naam, K. van der TORREN Kz. Waddinxveen, 3 Mei 1900. Algemeene Kennisgeving. GEVRAAGD tegen hoog salaris, zoo spoedig mogelyk. Adres: D. LINSCHOTKN Zn UTRECHT. Jegen goed loon voor de marktdagen, BIJ in Drogerijen, Verfwaren en Venaterglae. op IHntdng iS Mei föoo des mor gens te negen nre, aan het lokaal wjjk K. no. 232, aan de Peperstraat, van als KASTEN, STOELEN, TAFELS, SPIE GELS, SCHILDERIJEN, BEDDEN en BED- DEGOED, eenig GEWERKT GOUD en ZILVER, enz Daags te voren van 9 tot 12 en van 2 tot 5 nre te zien. Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. De INSPECTEUR der REGISTRATIE te GOGHd, zal te zjjnen huize Markt 144, den 8, 9, 10, 11 en 12 MEI, van des voormiddags 10 tot 's middags 1 nur tot het geven van inlichtingen aan belang hebbenden omtrent hunne verplichtingen in zake De Inspecteur voornoemd, van DROOGE. Ten gerieve van myne cliëntéle zal van Maandag 7 Mei a. s. af, eene geregelde OMNIBUSDIENST worden ingevoerd, tot het vervoeren van personen, b{j vertrek en aankomst der treinen. Aanbevelend, J. N. BOTH, Stalhouder. Telefoonno. 27. N.B. Bestellingen voor deze gelegenheid, alsmede alle andere bestellingen, knnnen gedaan worden DUBBELE BUURT B 3, alwaar van de telefoon kan worden gebruikt gemaakt. De Grootste Sorteering van te Rotterdam, vindt men in de Schoen- en Laarzenmagazynen van J. VAN HECK-DEKKERS, Gondsche Weg 141 en Binnenweg 81. Nergens te Rotterdam vindt men zoo'n uitgebreide collectie en tegen zulke concur- reerende prijzen als in bovengenoemde Ma gazijnen. N.B. Bezoekt geregeld iederen Donderdag Gouda, standplaats op de Markt by het Stadhuis en iederen Woensdag Schoonhoven, standplaats op de Markt. Met een groote sorteering tot de meest concurreerende pryzen. Aanbevelend, J. VAN HECIv-DEKKKRS. gesorteerde Magazijn van is j MARKT A 70. ONTVANGEN-: een nieuwe Zending Strikken en Zelfstrikkers. Nieuwste patronen en modellen, lage prijzen. Aanbevelend, voorheen 1 H ROODE. IsQ''Mom.strisehe Tapiwicflting. Zeug-straat U 85, GOUD A. Limonadefabriek „DE CASCADE". Depot der Société Genérale des Ëaux de Vie de Cognac. Depot der Niedermendiger Kolens&ure Gesellschaft. Levering per stuk aan partfculferen. PRIMA KWALITEITEN. 3 Dertig ju wordt dit mid del mot Torruaond succes als piinstUloudo inwryving ungewend tegen Rheum*- tiok, Jicht V«rJroudh«d, pijn in dan Dit ba- rug enz Huismid dol ver- diaotdan ook ïa- Man lette dan rsrtrouwan. op het fabrieksmerk „Anker!1 Ad 1.25,75 o. en 50 c. de fl. in de meeste apotheken. To Amsterdam bq: Uloth, CJe- ban, vu TujU en Bandera fJ*. ÏUitfr A (8., flotttrHam. beste 2 ets. Sigaar. 3 ets. Sigaar. M lork knakmotlel. Ilauthcerk. Alleen verkrijgbaar in het SIGAREN MAGAZIJN Korte Ttendewcg 2. ONTVANGEN EEN PRACHTIGE COLLECTIE (vernikkeld brittannia metaal). Kristal met nikkel gemonteerd met 1.20 M. reukelooze slang h t fl.4© Tegen inlevering van onderstaande bon ontvangen de lezers yan dit blad, een keurig uitgevoerd kwarto PRENTENBOEK, tegen den spotprijs vaii 30 Cent. Naar buiten franco tegen postwissel van 35 Cent De ondergeteekende verlangt te ontvan gen v. d. Boekh. A. JONGENEEL, Gouda Ex. ff et Hlimme Tranavaaltche Hoertje, A 30 Cent. Naam: Woonplaats: is proefonderVindelijk de BESTE en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN-HOLLAND. VAN HOFLEVERANCIERS, Per sierlijk Tafelbtik 4'/, KG. netto f 5.86 vat 10 12.50 20 -24.— franco aan huis. Orders worden aangenomen door den heer C. W. VERGEER, Turfmarkt Gouda. lichte kleuren en zacht in gebruik. WESTHAVEN 198. uit de bron te Haarlem, onderzocht en aan- bevolon door Prof. Dr. J. W. GUNNING on andere Doctoren, is bijzonder geschikt voor bleeke, mtcakke en aan bloed armoede lydenc^ personen, Hollandia en Victoria Tafelfrater op beele en halve FJesschen. Wederverkoopors genieten korting. De Agent der Bron, wordt nit orertniging, als aen warkelpe hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van ndres per briefkaart wordt d t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekh- Zaltbommol. voorheen Wed. BÓELSUMS. van E CASSVTO, Tandartn te Oouda. OVERAL VERKRIJGBAAR Agent voor Nederland: G. IJ38EL8TIJN, Blauwstraat, Gouda.

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 2