„fiOUDA" ORGELS LIMONADE, RIJWIELEN Tsalmbobkkw E. CASSl TO, 1111 HANDEL ES MINIMIE DUBEG SIGARETTEN. BINNENLAND^ Nieuwe PARASOLS ZOMERMANTELS, U>. SAMSOM. ADVEllTENTIEN aanbesteden: Cr. TIESEMA, STADSNIEUWS. EECLA1IE. De aanhouder wint. Blousen en Damesoverhemden. TE GOUDA. Zaterdag 30 Juni e. k. Frambozen- en Citroen- Firma C. MURENS, Dames en Heeren Rijwielen te huur. liet reclamc-inerk Brooi Umodel 2/a Cenl. Handwerk. f üï.,10 per Kist. S" nn Wjngaarden, vroeger f 0,25 thans f 3.-. Enkel© praclitige AMERIKA ANSCIIE Ml i w&J y1 fjpsf Laan van Meerdervoort 104. 's Gravenhage. Antiseptische Tandpoeder en Antiseptisch Mondtlnctiiiir Van de Kngelsche bezetting, die in het lort te Koomassie door de Asjanti'e is 1 ingesloten, zijn tot dusver 1 officier gesnen- tj veld en 7 man, onder wie 1 officier ge- wond. De bezetting is 700 man sterk. Er heerscht gebrek aan ammunitie en levens middelen. STATEN-G ENE HAAL. r r is ii a ji a im k n. Zitting van Vrijdag 15 Jnni. Do Kamer zette de behandeling van ver schillende conclusiën voort op het adres van don hoer Mounier, om kostenvergoeding aan het consortium voor de drinkwater-voorzie ning te Soerabaya, uitgesteld in afwachting van nadere inlichtingen door den Minister van Koloniën toegezegd. öoedgekenrd werd de dankbetuigendo con clusie, betreffende de regeling van den visch- afslag te IJmuiden, nadat de heer de Waal Malefyt den Minister van Waterstaat ver zocht had, voortaan by de regeling de be langhebbenden te raadplegen en bij de rege ling van het credietwezen andere bankin stellingen niet achter te stellen. Daarna werd beraadslaagd over rentelooze vdor8chotton voor stoomtramwegen, le Van Hoogeveen naar Nien w-Amsterdam (f 170.000). Hiertegen heeft de heer Van Dedem be zwaar wegens de onvruchtbaarheid der streek en om ünancieele redenen betreffende de rentebetaling, terwijl de heer Van Karne- beek opkomt tegen de afwijking van de verplichting tot terugbetaling als 1/3 van het kapitaal winst opleverdo. Do heer Roessing betoogt het belang van dezen tramaanleg ter verhooging der wel vaart in deze veenstreek en w\jt des heeren Van Dedems oppositie aan de vrees voor benadeeling der Dedemvaartseho stoomtram die echter zooals de heer Smeenge uiteenzet door do Drentsche verbinding niot wordt geschaad. Deze tram zal vele gronden met name te Sleen in cultuur brongen en vele gemeenten in oostelijk Drenthe baten. Ook Minister Lely ontvouwt uitvoerig het belang der voorgestelde verbindingen even eens wijzende op de concurrentie-vrees der Dedemsvaurtscho Stoomtrammij. voorondor- werpelijke lijn. De heer Van Dodem, elk persoonlijk be lang ontkennende, bepleit de voorkeur eener verbinding Hoogoveon —Slaghagen. Het ontwerp wordt aangenomen met 61 tegen 2 stemmen; tegen de heeren Van Dedem en Van Limburg Stirum. De heer Do Waal Malefijt stelde voor eone vermindering van subsidie voor den stoom tramweg Zutphen-Emmorik van f 185.000 tot 1155.000, wat de heer Hessolink en do minis- tor van waterstaat ten sterkste ontrieden. Het voorstel word verworpen met 43 te gen 19 stemmen waarna het ontwerp werd goedgekeurd. De wijziging der wet op het hooger onder wijs word aangenomen, zoomodo, met 33 te gen 32 stemmen, de conclusie voor de po sitieverbetering van zekere categorie van postambtenaren, waarover Donderdag de stem men staakten. Met 31 togen 30 stemmen werd aange nomen het voorschot ton behoeve van den stoomtramweg Zutphen-Hengelo, terwijl voort gelijke ontwerpen zyn aangenomen voor de stoomtramwegen WynjeterpAssen, Steen- wijk—Oosterwolde, Meppel—Smilde on Gouda —Schoonhoven. De volgende openbare zitting is bepaald op Dondordag, dan is de interpellatie-Van Kol het eerst aan do orde. Men meldt aan de „N. lt. Ct." Bij haar bezoek aan Utrecht willen de Koninginnen ook de Munt bezichtigen. Bij die gologenheid zal er eone herinnc- ringsmedaille geslagen worden, waarop aan do ecne zijde de beeltenis van H. M. Ko ningin Wilhelmina en aan de andero een inschrift, aan het bezoek herinnerende, voor komt. Indien de guldensstempel, die op het oogon- blik te Parijs vervaardigd wordt, vóór dien tijd gereed komt, zullen ook guldens met den nieuwsten beoldenaar van H. M. geslagen worden. Zuster Slot, oud-hoofd der verpleging aan de Tweede Nederlandsche ambulance, is ver loofd met een ingezetene van Pretoria, en zal na gehuwd te zijn, daarheen vertrekkon. Nog een paar zusters van het Nederlandsche Roode Kruis zijn, naar wij vernomen, in Transvaal verloofd. Zy blijven daar. De verwachting, dat het Thé&tre Francais dezen zomer weder in gebruik genomen zou worden, zal niet in vervulling komen. Het is gebleken, dat de onderdeelen veel meer geleden hebben dan men gedacht had, zoodat een veel grooter uitgestrektheid moest wor den afgebroken en herbouwd. De schouwburg zal niet yóór het eind van dit jaar, vermoe delijk eerst in den loop van Januari 1901 weder gereed zijn. VOLKSWEERBAARHEID. (Vervolg.) Aan Uzelf, omdat alleen als gij uw lichaam oefent en hardt, gij zonder blijvende nadoe len voor geheel uw volgend leven, de ver moeienissen zult kunnen doorstaan, die men van U verlangt; aan de gemeenschap, om dat op U in de eerste plaats vertrouwd zal worden als onze onafhankelijkheid wordt bedreigd. De meest vruchtbare tijd voor de hier bedoelde voorbereiding is die, welke den diensttijd voorafgaat. Nu brengt gy uwen vrijen tyd grootendeels door met een of ander nutteloos tydverblijf of met nietsdoen. Zóó ontwikkelt gij geen energie, zóó verkrijgt ge geen gezondheid en lichaamskracht, doch ge laat een onuit puttelijke bron van geest en lichaam ver edelenden arbeid onaangeroerd, tot eigen nadeel en tot onherstelbare schade voor onze weorkracht. Dien toestand moogt gij niet laten voort duren gij moet door samenwerking tot maatregelen besluiten, waardoor onze dier baarste belangen beveiligd worden. Gij moet beginnen U te vereenigenden steun vragen van het hoofd uwer gemeente en van andere invloedrijke ingezeteneneen tuin, erf, weiland of desnoods een deel van den publieken weg uitzoeken om U te oefe nen iemand kiezen die de meesto geschikt heid heeft om U te leidende weinige gul dens bijeenbrengen om U de noodige hulp middelen aan te schaffen, maar bovenal gij moet met oefenen beginnen. Wij kunnen U helaas niet geven, waaraan gij de grootste behoefte hebt, n.l. geschikte leiders voor uwe oefeningen, omdat wy slechts over een zeer gering aantal beschikken, terwijl er 5 A 6000 noodig zyn. Zoover wy kunnen, willen we echter me( raad en daad helpen, indien gy U wendt, tot de Technische commissie van het Ned. Gymnastiek-Verbond. Om te beginnen beveel ik U do hieroyder volgende oefeningen aan, le omdat ze overal kunnen* uitgevoerd worden, 2e omdat zij geen of byna geen uitgaven vereischen, en 3e om dat het middelen zyn, die op practische wyze ons volk helpen voorbereiden om de verhe ven taak, de verdediging van den geboorte grond, naar belmoren te. kannen vervallen. Gaan, loopen, springen, gewichtheffen, stoenstooten, evenwichtsoefeningen, trekken, duwen en worstelen. GAAN. 1. Met groote passen. 2. Met versnelde passen. 3. Met groote en versnelde passen. LOOPEN. 1. Mot nasson van ongeveer 1 M. en 165 k 170 in de minuut. 2. Met groote passen. 3. Met versnelde passen. 4. Met groote en versnelde passen. Er "bestaat eon verschil tusschen gaan en loopen, dat bij de meeste menschen onbekend is. Voor het oefonen en voor de beoordeeling bij wedstrijden is het noodig, dat men dit verschil goed kent. By het gaan wordt het lichaam by af wisseling door beide boenen of door één been ondersteund, met dien verfetande, dat de hiel van het naar voren gebrachte been den grond reeds aanraakt, vóórdat de achterste voet den grond heeft verlaten. By het loopen zweeft het lichaam na eiken pas eenoogen- blik, om daarna door het naar voren ge slingerde beon te worden opgevangen, en afgostooten.J Bij het snelgaan blijven de beenen onaf gebroken gestrekt en wordt het bovenlijf eon weinig achterwaarts gebogen; by het loopen worden de knieën gebogen en het bovenlijf naar voren gebracht. Voor de oefeningen in het gaan en voor de onder 2, 3 en 4 genoemde oefeningen in het loopen bepale men in den beginne een afstand van hoogstens 50 M. Als men het aantal passen, dat men den eersten keer en dat men na b.v. een maand vlijtig oefenen daarvoor noodig heeft, optee- kont en die cijfers met elkaar vergelijkt, zal menigeen verbaasd zyn over do groote vorderingen, die hij in dien tyd gemaakt heeft. Een gezond hart eu goede longen zijn noodzakelijk om te kunnen hardloopen, doch geven noch volstrekt geen zekerheid, dat men het werkolyk kan. Om het te doen, zonder gevaar voor ern stige nadeelen, moet men beide organen oefenen, door aan hunne werkzaamheid lang zaam stijgende eischen te stellen. Door hot zoo diep mogelijk buigen en zoo ver mogelijk strekken der beenen (heele beenbuigingen b.v. tot 25 achfór elkaar) en door do boven opgegeven oefeningen in het gaan moet men de beenen, en door de oefe ningen in het loopen de longen en het hart oefenen. Zoodra het hart merkbaar sneller klopt en de ademhaling ongeregeld en ge jaagd wordt, moet men ophouden. Men zorge, dat buik en borst niet worden gedrukt, dat de mond zooveel mogelijk ge sloten blyve en dat men zich niet oefeneby scherpen wind of op stoffige wegen. Eerst wanneer men, zonder merkbaar vermoeid te worden, den onder 1. opgegeven looppas 5 minuten kan volhouden, mag men met de andere oefeningen in het loopen beginnen. Bq wedstrijden moet men twee, drie, of hoogstens vier man tegelijk laten loopen. Voor de beoordeeling heeft men drie perso nen noodig. Eén stelt zich op de plaats waar afgeloopen wordt, om tegen onregelmatig heden te waken. De beide anderen staan by den eindpaal, waarachter nog eenige -ruimte beschikbaar moet zijn. Eén dezer twee heeft een horloge in de hand met een duidelyken secondewijzer, de andere een goed zichtbaar vlaggetje. Wanneer alles gereed is, heft de man met het vlaggetje dit lang zaam op en zwaait het daarna, terwijl hij „af" zegt, snel naar beneden. De loopers stormen voorwaarts en de man met het hor loge telt luid het aantal seconden. By het passeeren van het doel hooren de loopers zelf het aantal seconden roepen dat zy noo dig hadden en geven dit onmiddellijk op. (Wordt vervolgd.) Gemengde Berichten. Er is te Haarlem aangifte gedaan dat er gisteren by de Hals-feesten drie horloges en vier portemonnaies zyn gestolen. Anthonissen, die eergisteren de justitie ontvluchtte om de feesten mede te maken, heeft zich gisterenmiddag weer aangemeld. Het „Handelsblad" meldt: Sedert een paar weken is de heer W. A. van der Mandere, die o.a. medebestuurder was van het waarborgfonds der maatschappij Apollo, en tal van andere instellingen, ver trokken, zonder dat men eenig naricht van hem heeft ontvangen. In een der provinciale bladen werd in ver band hiermede geschreven, dat de vrees zou bestaan dat de pensioenen van oud-ar- tisten, leden van Apollo, binnenkort zouden moeten ophouden. Wy kunnen gelukkig op gezag van den voorzitter dezer maatschappij, den heer Louis Bouwmeester, de geruststellende verklaring geven, dat het fonds van Apollo niet in 't minst met het bovengenoemde feit in verband staat. Het fonds is veilig en wel, zonder dat er één penning aan te kort komt, en de ongeveer 50 personen, die eruit gepension- neerd worden, zullen hun pensioenen volstrekt niet derven. Een andere vraag is of het geld, dat bij eengebracht is naar aanleiding van de ten bate van Apollo op touw gezette verloting, onaangeroerd is gebleven. Naar wij verne men, komqn aan dat bedrag gelden tekort, doch dat tekort schijnt niet zoo heel groot te wezen. Rechtstreeks heeft dit echter met hot fonds van Apollo niets uit te staan. In den goudsmidswinkel van den heer Dirksen op de Kade te Rozendaal (N.-Br.) hebben gisterennacht inbrekers op vijf plaat sen het panool der deur uitgezaagd. De bewoners werden hierdoor gewekt, waarop de dieven aan den loop gingen. Daarna brachten zy m«t beter succes een bezoek bij den caféhouder Rovers op den Nispensche weg. DéAr stalen zy de toonbanklade met het daarin aanwezige geld, gelukkig niet veel. Luistervinken deugen niet, maar luisteren om bestwil is toch nog geen zonde. Bij de behandeling der rechtszaak v. d. Wonde—Coordes te Amsterdam was o.a. als getuige gedagvaard de rijksveldwachter Borst. Deze getuige gaf een aanwijzing voor de schuld der beklaagden, door de mededeeling van een gesprek, dat hy hoorde voeren door de drie voorloopig gedetineerden v. d. Wonde, Coordes en Kellerman, van uit hun cellen. Bij de verdediging spraken de pleiters, mrs. Cosman en van Rossum hun bevreemding er over uit, dat de rechtbank gebruik had gemaakt van zóó'n aanwijzing, en gaven te kennen, dat zij dit ongeoorloofd achtten. Evenmin als iemand getuige mag zyn van het gesprek tusschen een advocaat en een cliënt, die gedetineerd is, evenmin mag het gesprek afgeluistêrd worden van gedetineer den, die zich in dit opzicht in de cel vrij achten. De ambtenaar van het O. M. repliceerde echter, dat hier volstrekt geen kwestie van bespieding was geweest cn dat hy voort zou gaan, van de zyde der aanklacht die getuigen te-dagvaarden, van wie hy verwachtte het bewijs geleverd te kunnen krijgen. De president, die zich eveneens duidelijk party wilde stellen, sprak daarop zyn tevre denheid uit tot den luistervink-veldwachter Borst, voor diens getuigenis en activiteit, en gaf zyn groóte verwondering te kennen over de argnmenten van de zyde der ver dediging. Te-recht, dunkt ons. Want men wordt tegenwoordig wel wat al te fijngevoelig te genover heeren misdadigers. Alphonse Karr schreef indertijd, toen de afschaffing van doodstraf aan de orde was: „Qae messieurs les assassins commencentIn 't algemeen kan men zeggenals de misdadigers zoo kiesch mogelijk willen worden geëerbiedigd, laten zy dan beginnen, dit tegenover anderen te doen. Omtrent de gevechten in het begin van Mei geleverd, geeft de Znidafrikaansche „Volksstem" de volgende bijzonderheden, Betreffende het gevecht bij Brandfort wordt dd. 4 Mei uit Kroonstad officieel ge meld Generaal de la Rey seint heden van Eens gevonden Gister maakte lord Roberts een aanval met zijn troepen van alle kanten. De linie was wijd minstens 3 uur te paard, zooals zy in verschillende richtingen trokken. Wd. kommandant Meijer (Heidelberg), was op de rechterzijde van de spoor. Toen hy bezig was hard' te vechten, trokken de troepen van de zyde van Rietpan, namen de Bo- tha'sberg in bezit. Het andere deel kwam langs de Brandspruit op met een menigte kanonnen en Nordenfelts-maxims, terwijl de Ieren, die juist aangekomen waren, de po sities by Brandfort nemen moesten. Kom mandant Greyling (Wakkerstroom) was aan de linkerzijde van de spoorbaan, waar hy ook werd aangevallen van verschillende rich tingen. Kommandant Grobler (Ermelo), was ongeveer anderhalf uur te paard aan de lin kerzijde van Wakkerstroom, waar hy van elke zijde werd aangevallen en een hevig gevecht voerde met kanonnen en klein ge weer. Tot mijn leed moet ik zeggen, dat joist by den aanval mijn broeder de vecht generaal. Klein Adriaan, werd gewond. Een kogel in den linkerarm en een stuk bom op de linkerborst, die gelukkig door den patroonbnnd werd afgekeerd, maar toch zoo hard, dat hy zijn werk niet verder kan doen. De burgers hebben tegengehouden tot on geveer 4 uur in den middag, toen ze ver plicht waren, het middelste kommando te laten terugkomen, ten einde den vleugel te laten tegenhouden. Het duurde tot zonson dergang. Ik moet u zeggen, dat ik het getal troepen niet schatten kan. Ons verlies is zeer gering1 dood en 2 gewond. Het volgende officieel© bericht is door do regeering gepubliceerd van 5 Mei Generaal de la Rey seint van Smaldeel Wy hadden Zaterdag een hevig gevocht by Vetrivier. Myn burgers hebben moedig ge vochten, maar de macht van den vyand was te sterk. Myn verlie» is niet groot. De vyand heeft naar myn overtuiging zwaar geleden. Het schijnt of ik tegen ongeveer 25.000 troepen moest vechten, en was ver plicht by zononder myn posities op te ge ven en naar Welgelegen terug te trekken. Den 7n Mei werd het volgende offlcieele bericht bekend: Gister-middag werd Veertienstroomen door den vyand in bezit genomen. De over macht van den vyand trok daarna langs de rivier op naar onze posities, terwijl van de zyde van Warrenton een hevig bombar dement op de onzen plaats vond, zoodat de burgers de posities moesten opgeven, het welk geregeld geschiedde. Heden werd de noordwaarts optrekkende vyand op twee plaatsen door onze menschen teruggedreven. In gezelschap van zyn secretaris, den heer de Bruyn Prince, wiens dapperheid hy zeer roemde, arriveerde den 4n Mei met den trein uit Smaldeel de gewonde kolonel Maximof, aan wiens moed in een der offlcieele berich ten reeds hulde is gebracht, zegt de „Volks stem" van Pretoria. Do kolonel heeft vier geweerschoten gekregen, waarvan twee hoofd wonden zyn en een schot in den schouder terecht kwam, terwyl het vier le slechts een kneuzing^ veroorzaakte. De eene hoofdwond is zeer pynlyk. Het eerste schot trof kolonel Maximof op 300 k 400 treden, het tweede op slechts ruim 20 en hot derde trof hem op 5 pas. De kolonel verloor den man, die het eerste schot op hem gelost had, niet uit het oog en weldra had een mauser-kogel uit de karabijn van den kolonel een einde ge maakt voor altijd aan de ballistiek© bekwaam heid van den rooinek. De kolonel is een en al lof over zyn Hol landers, die met groote koelbloedigheid en moed de begeerde positie namen. Met hun aanvoerder werden gewond W« Giebek, C. Ogtrop, M. Engersh, H. Smorenburg en A. Ruigrok. Kolonel Maximof wordt door de Russisch-Hollandsche ambulance verpleegd en vertrekt, zoodra hy weer beter is, weder naar zyn korps. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging en aanvulling van art. 2 der wet van 23 Juli 1885 tot regeling der Staatslotery. Meermalen is het voorgekomen, dat ge deelten van loten, waarop prijzen waren ge trokken, óf verloren waren gegaan, óf waren ternietigd, in de meening dat daarop geen prijzen waren gevallen. Volgens art. 12, laatste lid, kon dan geen uitbetaling volgen en enkele malen vervie len op deze wyze vrij aanzienlijke bedragen aan den Staat. Daar de door belanghebbenden als ver mist opgegeven loten binnen den by art. 12 bepaalden verjaringstermijn van drie jaren niet ter betaling zyn aangeboden en ook niemand anders beweerd heeft eigenaar van de vermiste loten te zyn, mag men aannemen dat die loten werkelijk toebehoorden aan hen die betaling1 vroegen. Het komt den minister van financien wen- scbelyk voor dat voor dergelijke gevallen een weg worde geopend en de hardheid der slotbepaling van art. 12 zooveel weg te nemen. By de bestaande wettelijke bepalingen, nu niet meer de collecteur, maar de Staat schul denaar is van den op het vermiste lot ge vallen prys, moet elke uitbetaling worden geweigerd, ook in gevallen waarin die vroe ger meestal plaats had en waarin de bil lijkheid die thans eveneens zou eischen. De voorgedragen wijziging der wet van 1885 strekt om aan deze eischen van billijk heid te voldoen door eene bepaling, waarbij de Kroon zich voorbehoudt om, nadat de verjaring zal zijn ingetreden, de., uitbetaling te bevelen van prijzen of premiën, gevallen op vernietigde of vermiste loten of gedeelten van loten, wanneer de uitbetaling dier prijzen of premiën gevraagd is voor herintreden der verjaring en de belanghebbenden het waarschijnlijk hebben gemaakt dat zy de daarop rechthebbenden zouden geweest zyn. Verder wordt voorgesteld aan den maat regel terugwerkende kracht te geven tot 1 Januari 1886. Deze bepaling zal meer dan waarschijnlijk eene uitgave vereischen van hoogstens f 10.000 1 12.000. GOUDA, 16 Jnni 1900. Heden avond (16 Juni) 's avonds 8'/a uur, zal in de bovenzaal van de „Harmonie" aan de Markt, eene Vergadering van Vergunning houders plaats hebben ter bespreking van de Drankwetherziening. Naar wy vernemen heeft de Muziekver- eeniging 1 „Harmonie" een groote schrede voorwaarts gedaan. De heer H. W. v. d. Pas, by ons Goud- sche publiek reeds bekend, aangozien hij vroeger als fluitist by de Vereeniging Eu- phonia uitstekende dionsten bewees, hoeft zich bereid verklaard, de directie op zich te nemen. Met hare zustervereeniging „Crescendo" uit Woerden, waarvan genoemde heer ook directeur is, kan zy nu over een 30-tai krachten beschikken, waardoor zy in do ge legenheid zyn, aan alle eischen des tjjds te voldoen en zich voor Uitvoeringon of Con certen kunnen disponibel stellen. Volgens bovenstaande kennisgeving zal Maandag de Algemeene Collecte plaatsheb ben voor het fonds tot aanmoediging en on dersteuning van den Gewapenden dienst in de Nederlanden. Het behoeft zeker geen verdere aanbeveling, de goedgeefschheid van Gouda's burgerij is genoog bekend, toch willen wij er op attent maken, dat de nooden van de verminkten tengevolge van onze oor logen in Indië grooter worden en de inkom sten eer kleiner dan grooter zyn. Daarom flink in den zak getast tot welzijn van die dapperen, die hun leven voor onze koningin yeil hadden. De president der Postdnivenvereeniging de Luchtbode alhier, vernomen hebbende dat vermoedelijk 12 manden Nederlandsche Post duiven voor de vlucht van Parijs, aldaar niet, of te laat zijn aangekomen, zoodat deze niet door den convoyeur zyn losgelaten, heeft besloten nog geene pryzen uit te reiken, voor dat het hoofdbestuur van den Algem. Nederlandschen Bond van Postduivenliefheb- bers, waarby zy zijn aangesloten, en dat een streng onderzoek in deze zaak instelt, rap port zal hebben uitgebracht. Maandag jl. is onderbands aanbesteed het wijzigen van eenige lokalen in het Rijks Post- en Telegraafgebouw te Rotterdam. Aannemer daarvan is de heer J. J. Duym alhier voor een bedrag van f 5755. De firma Klaas Blans te Zaandam, heeft aan den heer C. P. W. Dessing alhier op gedragen het bouwen van een rystpakhuis met walmuur voor een som van f 92700.—. De bataljons van het 4e reg. inf. in gar nizoen te Leiden, Haarlem, Delft en Gouda zullen van 13 tot 21 Jnli een kamp betrek ken in de legerplaats bij Harskamp tot het honden van schietoefeningen. Beroepen bij de Geref. kerk te Zegwaart c. a., ds. L. van Loon, cand. te Zwyndrecht. Het Staatsblad No. 76 bevat een Koninklijk Besluit van den 28en Mei, tot schorsing van het besluit van den raad der gemeente Lekkerkerk van 4 Mei, tot het aanleggen van een rjjweg over de begraafplaats aldaar. Haastrecht. De vier hoofdprijzen in de Koningin-Wilhelmina-vereeniging alhier zyn gevallen als volgtEen tentwagen met 2 paarden op no. 4590een tentwagen met een paard op no. 22051een tilbury met een paard op no. 8800 en een kaasbrik met paard op no. 4355. Ziehier eene briefwisseling die voor onze lezers van groot gewicht is en gevoerd met den Heer J. Roof Mzn. Verveener te Am stelveen, Kerkplein 45a. Zed. schryft: In verband met myn vorig schrijven omtrent het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams, is het my een waar ge noegen u te kunnen mededeelen, dat myne echtgenoote na een negental jaren lijdende te zyn geweest aan bloedarmoede met al de treurige gevolgen aan die ziekte verbonden, door bet gebruik van eenige doosjes der Echte Pink Pillen, op regelmatige wyze ge bruikt geheel en al hersteld is en thans eene goede gezondheid geniet, was zy vroeger lusteloos, pijnlijk enz. thans is dit alles ver dwenen en verricht zy mot opgewektheid hare bezigheden: volgaarne brengen wy bij deze aan Dr. Williams onzen innigen dank, met de verzekering dat wy de Pink Pillen zooveel mogelijk zullen aanraden. Reeds eerder zou ik U geschreven hebben, doch ik wilde eerst eens zien of de genezing van daar zou zyn, en hiervan zyn wy thans ten volle overtuigd, desgevraagd zullen wy aan hen, die dit mochten wenschen volgaarne de noodige inlichtingen verstrekken en geven wy IT de vrijheid aan dit schrijven de noo dige publiciteit te geven. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokortje be vinden, met rooskleurig papier omwikkeld; waarop met blauwe letters gedrukt staat Pilulus Pink pour Per sonnet Pales du Dr. Wil- liams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de (engte, der étni geplakt waarop staat: Prijs 1.75 Old. de doos9.Did. per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland: Snabilié Steiger 27, Rotterdam Voor de gebruikswijze raadplege men de ingeslotene Hol- landsche Circulaire. Andere ziekten welke dezelfde oorzaak hebben zooals rheumatiek, huidziekten, alge meene zwakte, beenziekte bij het kind eu somtijds de tering zyn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het opne men van het voedsel te vergemakkelijken en door het bloed 'te znivereif genezen de Pink Pillen alle ziekten. Ook echt verkrijgbaar voor Gouda en om streken by Wolff Co., Westhaven 198. en PARAPLU!ES. van OS \z. Md. Tailleur. Kleiweg E. 73, GOUDA. ieleyhoon Xo. 3Mm Burgerlijke Stand. GEBOREN 11 Juni. Gerrit Jan, ouders B. J. Scholten en G. Zwanenburg. Geerit Wilhelmus, ouders V. de Jong en T. H. Prinsenberg. Pietje, ouders J. Wassing en B. Lamens. - 12. Bastiaan Johanné* Antonius, ouders J. J. Lakerveld«en S. van Waas. 14. Nicolaas Henricus, ouders J. H. Faaij en A. van Leeuwen. 15. Maria Hermijna, ouders H. J. Schoonderwoerd en C. Bennis. 16. Pieter, ouders J. C. Rynhart en C. de Vroom. OVERLEDEN12 Juni. W. Hoogcnstc- ger, 13 m. G. Bos, 74 j. E. Monasch, 73 j. N. Schonten wed. A. de Zanger, 85 j. 13. J. Oostrum, 15 d. - J. B. Nieuwenhuis, 11 w. J. van Rijswijk, 5 m. - - W. F. Vollmer, wed. T. J. Kous- broek^öö j. 15. M. E Verhuyscy, huisvr. van J. Jaspers, 72 jaar. ONDERTROUWD: 15 Juni. G. J. Schots man de Jong en L. F. S. Huster te Londen. N. K. Keller en M. J. Schriek, E. Zandijk en C. W. van Dam.: J. Slujjter en J. Vuyk. G. Hamerslag fe Utrecht en G. J. Dyk. W. den Hertog en A. K. Hamerslag. DAMES- en KINDER COSTUMES COSTUMES TAILLEUR. JnponsiofTen en gekl. Katoenen in groote verscheidenheid en concnrree- rende Prjjzen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA zullen den 26 JUNI 1900 in het Raadhois b(j enkele inschrijving le. Het maken van 65 M. Kade- of Walmuur ,Oude Veers tal" langs de rivier ,de IJsel* met de daarbij beboorende werken. 26. Het onderhoud der Kade- of Walmuren in de Ge meente Gouda met (1e daarmede in verband zijnde werken. Inlichtingen worden gegeven door den Gemeente-Bouwmeester L. BURGERSDIJK, Turimarkt „Stadseri." De INSCHRIJVING van 1IKIIWE LKEIILiatiKN voor don Cursus 1900- 1901 hoeft plaats op des nam. 9—A in het Schoolgebouw en tot dien datnm na schriftelijke aanvrage by den ondergetcekende. Hat open ba re eerste toelatingsexamen begint voor alle klassen WOENSDAG 11 JULI te nur voorinen de candidaten vernemen alsdan de regeling banner examens. De Directeur, Dr. W. JULIUS. Gouda, 15 Juni 1900. per Flescb en by de Maat. Aanbevelend, LANGE TIENDEWEG. en BENOODIGDHEDEN, koopt men het voórdeeligst by Lange Groenendaal' I 23. tW" Alle voorkomende REPARATIËN woeden spoedig en billijk uitgevoerd. •V Lenige 2de klas KIJWlfiLEN le Kofip, tegen spotprijs. mun( uit door f ij n e kwaliteit en prachtige brand. In elke kist bevindt zich eene FOTO- CU 11% PHI E (Stadsgezicht). Keuzo iu 20 vorschillende foto's. Korte Tiendeureg 2 Doosjes 20 stuks tO Cent. n Doozan 100 «©Cent. üolt lus vorkrpgb. van j. nom». Verkrijgbaar in den Boek- en Muziek handel I van ALBs. JONUENEEL. Oostjiaven B 78, Gouda. TANDARTS Turfmarkt 18ö Gouda. Dagelijks (behalve Zondags) te spreken tot 4 uur. gedurende eenige dagen aangeboden voor< OPRUIMlNG^PItlJS k contant, (in termijnen 5 ö/a hooger.) Dezelfde Garantie. D» geleg«nheid»-prij;»n ziju v»n116.- tot 810,-i L, O. DE LANG. Driejarige voorbereidende Cursus voor jongens van 13-16 jaar. Tweejarige Cursus voor Handel eu Administratie. Spreekuren: DINSDAGS en DONDERDAGS van 2— 4 nnr. Prospectus verstrekt gaarne de Directeur F. TIJMSTRA, van E CASSUTO, Tandarts te Gouda. OVERAL VERKRIJGBAAR Agent voor Nederland: G. IJ8SELSTIJN, Blauwstraat, Gonda.

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 2