VER jwielen iet Kampioen- prys by het ;ord (157 K.M. nz. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, jwiel EHH en f>. Op den Donderdag 31 Juni 1900. Hultenlaadscb Overzicht. EEIBZT7’ CUT. I er No. 8230. 'lijders AAM, ting. Te be- )NDT, Lange IOTORCYCLRS 's Bosch mobielen e. a. zbuitbb. lassieke merk dier. mdwislf 39ste Jaargang. FEUILLETON. ER Kleinhandel In sterken drank. i 10 Centen. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des inidd. Verspreide Berichten. I is een IMAN Zn. I iafturt wordt 'Monden door tommel. wkelyke hulp -igt hot 10.000 worden spoedig OUDï AMMEH Au re af K»t f 1.60. rland: in 8 Amsterdam ie Schu txenapotheks ch, OestemieL t raai-Depót Sauden Itditmid- »d suooes hwzyviaf Rhsama- UrntW lra< tu Idal v«r- J ook b- uksa. To noth, ctó. 1 Baaders. Iittfrta». lirbiliiD reld bekend en en middel tegen ug-, Lever* enz. Inwendig rendig in bijna iet gbed gevolg ’r(js per flacon lift. neeskraoh t al elke pijnlijke irbodig. Met r ongeneeslijk een byna £g ngt genezing en mtstekingen enz. GOïDSCHE Dll 111 VI In Frankrijk herbalen zich de pogingen om de regeerlng omver te werpen. De groote slag zal natuurlijk worden gelé verd bjj de amnestievoorstollcn. Maar als inleiding had men Maandag eerst een debat over do aanvraag van Alicot om te interpelloeren over de toepassing van een artikel in de wet van don generalen staf, (zaak Defanne). Het debat was woelig, maar eindigde met het besluit do interpellatie een maand nlt te .stellen. De stemming was 294 voor en 249 tegen. Telefoon lo. S». De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Noinmers VIJF CENTEN. >r hyi ERS JZ. vin echtheid is urk ateuds roor- naam «Ier Firma ’E afstaken op de donkere stof der japon. Graai de Liauran had een zwak voor zulke ten gere. witte vrouwenhanden; Alices kleine bruine handen hadden iets afstootends voor hem en de handen van gravin Franyoise hadden, ondanks de meeste zorg, altyd een bruine tint behouden Graaf de Liauran ging onrustig in de kamer op en neer, geheel tégen zijn gewoonteeensklaps bleef hij staan en bestudeerde het schoone profiel der vreemdelinge, die aan een Minerva of een Juno herinnerde. »Is u vermoeid van de reis, miss Forest?” oNiet in het minst! Sterke zenuwen behooren bij een afhankelijke positie.” .Afhankelijke positie hm ja Graat de Liauran «treek met de hand door het haarhij had een gevoel alsof alle voorrechten, die hij genoot, een onrechtvaardigheid tegenover anderen waren Maar zij herinnerde hem er zelf aan, waarom zij was gekomen, zij was niet alleen een schoone, zij was ook een verstandige vrouw. Alice kon veel, oneindig veel van haar leeren. Graaf de Liauran begon zijn wandeling weer. «Hèbt u mijn dochter gezien?” «Nog niet!” En de oude dame, die voor de eerste' maal, sedert de graaf in de kamer was gekomen, zich in het gesprek mengde, voegde er bij, dat Alice niet op haar kamer was. «Natuurlijk niet, zooals gewoonlijk I” Graaf de Liauran scheen boos. «Dat rondzwer ven buiten past volstrekt niet voor een gravin de Liauran; dat moet in het vervolg uit zijn. Ik hoop; miss Forest, dat u by mijn dochter een goeden invloed zult hebben; zij heeft dien wel Uit China is niet veel naders bekend dan dat de toestand der Europeanen hachelijk blijft. De str(jd is dan ook begonnen. Nog wel niet officieel, na een formeele oorlogsverklaring, maar dat is slechts een quaestie van vorm. De Chineezen in Takoe hebben van de forten voor de haven het eerste* schot gelost op de vreemde eskaders, en toen dienden deze van antwoord uit hup metalen monden en begon het artillerie-gevecht, dat met de vernieUng der forten eindigde. De Chineesche troepen aan den wal had den eerst een dreigende houding aangenomen, en er waren torpedo’s in de baai gelegd om den toegang te verdedigen. De vereenigde vlootvoogden zonden toen een ultimatum, waarin zij van den bevelhebber eischten, zyn troepen terug te trekken. Het antwoord was een kanonschot uit de forten, en toen natuur lijk volgde een donderende repliek van de vreemde oorlogsschepen. Ofschoon de Chinee zen niet zoo heel lang verzet boden,„voor zij zich overgaven, schijnen de vereenigde eska ders nog eenige verliezen geleden te hebben. Een telegram van Duitsche herkomst zegt zelfs, dat twee Engelsche schepen zouden ge zonken zijn en het bombardement nog zeven uur duurde. Bevestigd is dit bericht echter niet, en van anderen kant wordt weer van geringe schade aan één Engelsch vaartuig melding gemaakt. Er lagen in ’t geheel voor Takoe een zestig oorlogsschepenDuitsche, Russi sche, Engelsche, Eransche en Japansche. Die allen deden aan de beschieting mee, en hun landingsdivisies liepen later ook storm op de forten en bezetten die. Er waren er drie in ’t geheel, die in eiken Chineeschen oorlog een gewichtige rol hebben gespeeld. Reeds voor Lord Roberts zit nog steeds in Pretoria, waar thans generaal-majoor Baden-Powell eveneens is aangekomen. Dit is het eenige nieuws, dat we tot nog toe ontvingen. Het is niet veel. Maar er blijkt in ieder geval uit, dat lord Roberts wederom gedoemd is tot werkeloosheid, dat hij, evenals vroeger in Bloemfontein, wach ten en rusten moet, omdat de troepen ver moeid zijn door de geforceerde marschen, en zijn basis bedreigd wordt door de Bond- genooten. Van de Boeren vernemen we intusschon niets. Alle telegrammen, die van bun zijde nog gezonden mochten worden, schijnen niet te worden doorgelaten. Lord Roberts seint omtrent den aanval der Boeren op den spoorweg by Zandrivier het volgende onder dagteekening van 16 Juni- „Onze post aan de Zandrivier werd in den vroegen morgen van den 14on door 800 Boeren met drie kanonnen aangevallen. Ge neraal Knox te Kroonstad kreeg bericht van hun bewegingen, waarop hy met een kleine troepenmacht van alle wapens daar heen ging en den vijand verdreef. Zy lieten vier dooden en gewonden en drie gevange nen achter. Onze verliezen waren: gesneuveld majoor Seymour en twee man, gewond een officier en acht man.” Verder meldt de opperbevelhebber dat luitenant Harrison aan zyn wonden is over leden en kapitein Egerton krijgsgevangen is. Van generaal Buller’s hoofdkwartier wordt gemeldt dat generaal Hildyard met zyn NWEBK, all arzenmagazijn Kleiwegsteeg. oen. SMITS. »n werk. den oorlog met Japan werden zy geheel ge moderniseerd en van kanonnen der nieuwste constructie voorzien. Zoo is dan nu Takoe in de macht der mogendheden en hebben ze den sleutel van Tientsin en Peking in handen. De bedreigde Europeanen in eerstgenoemde stad zullen nog wel bytyds uit hun benarde positie ver lost worden, maar voor de vreemde troepen Peking bereiken, zal het meeste kwaad daar al geschied zyn. Want de hulpexpeditie voor de hoofdstad, die onder bevel van den Engelschen admiraal Seymour stond, is uit Lang-fang te Tientsin terug moeten keeron. Zy was in haren rug afgesneden en kreeg gebrek aan leeftocht en water, en naar het noorden ver sperde een overtalryko krijgsmacht van Chi neesche soldaten en Boksers haar weg. Van de andere colonnes (een Duitsche en een Rus sische, zoo zegt men) die op eigen gelegen heid naar Peking gerukt zyn, is nog altyd geen bericht ontvangen. Frankruk. Het aantal bezoekers der tentoonstelling bedroeg Zondag 384.341. De vorstelij ke personen beginnen nu te komen. Den 28sten dezer arriveert do khedive van Egypte uit Londen te Parijs en blijft er een week. Dan volgt in hot begin van Juli een officieel bezoek van den koning van Portugal en daarna komen de kroonprins en de kroonprinses van Italic. De voorzitter van den Paryschen ge meenteraad heeft op zyn tot den minister van marine gericht verzoek, om luitonant- kolonel Marchand toe te staan zich voor de gemeenteraad te mogen laten recipi- eeren in het Hötel de Ville, ten antwoord gekregen, dat de regeering het ondoenlijk acht, officieren in actieven dienst do deel neming te vergunnen aan een botooging, die een politiek karakter draagt. De gewezen Afrikaansche hecrscher Sa- mory, die langen tyd den Franschen de handen vol gaf in het achterland van da Ivoorkust on eenige jaron geleden gevan gengenomen en naar den Franschen Con go verbannen werd, ia aan longontsteking overleden. Bnlgir. De khedive van Egypte werd op zijn doorreis naar Engeland gister te Antwer pen verwacht. Hij zal öf te Antwerpen, óf te Vlissingan scheep gaan naar Londen. Enokland. In de Londensche dokken bedraagt het aantal stakende sjouwers ongeveer 10.000 en als de eischen niet spoedig ingewilligd, zal de werkstaking algemeen zijn. Door de rechtbank te Jersey Franschman veroordeeld tot twee maanden dwangarbeid, omdat hy beleedigende woor den ten opzichte van koningin Victoria beeft geuit. Het heet dat te Gibraltar proeven wor den genomen met een nieuw geweer, Austra lisch fabrikaat, waarmee men 40 schoten in de minuut kan lossen. Maandagnacht is de vloer van de machi nekamer van de pasopgerichte Daily- Express” plotseling ineengezakt. Vier typo grafen werden ernstig gewond. De machi nes bekwamen aanzienlijke schade. divisie Zondag te Wakkerstroom is aange komen on vele Boeren zich aan hem onder werpen. De spoorweg wordt met kracht her steld. De tunnel is zoo goed als in orde. Het Italiaansche kabinet Pelloux heeft dan toch zyn ontslag ingediend. Hot bericht be vreemdt, want de Kamerontbinding heeft de meerderheid voor het kabinet behouden en do regeeringscandidaat is door do nieuwe Kamer tot voorzitter gekozen. Ook las men dat de onderhandolingen, door den nieuwen voor zitter, Gallo, met de uiterste linkerzijde aan geknoopt, op den goeden weg waren en dat er een schikking in het uitzicht was, welke den geregelden loop van de werkzaamheden der wetgevende macht zou verzekeren. Een commissie uit de Kamer, waarin drie socia listen zitting zouden hebben, zou een niouw reglement ontwerpen. En nu noemt plotseling hot kabinet ont slag. Het is waar, de verkiezingen na de ontbinding hebben zyn positie niet versterkt en Italiaansche ministories zyn nu eenmaal gewoon mot overweldigende meerderheden to regeeren. Ook is do meerderheid, waarmee Gallo tot president gekozen werd boven Biancheri (den zeer gematigden oud-voor- zitter, wiens candidatuur best door de rogee- ring gesteund had kunnen worden, al is hij niet zuiver ministerieel), heel gering geweest een twintigtal stommen. Zoo dwong alles don minister-president tot onderhandelen, transigeeren, schipperen en daarnaar is de generaal nu juist gansch en al de man niet en daartoo is ook niet tot ontbinding be sloten. Dit zal de verklaring wol z(jn van het plotseling ontslag, waarmee hot ministerie den Koning oen gok figuur laat slaan, dio enkelo dagen geleden, omringd van de leden zyner familio, met eon plechtige toespraak het parlement geopend en zyn goede ver wachtingen van de vruchtbaarheid der werk zaamheden en do samenwerking met het ministerie heeft uitgesproken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, brengen ingevolge art 5 der Wet van 28 Aug. 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van de navolgende persoon waarbij VERGUNNING wordt gevraagd om in de bij- zijn naam ver melde localiteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als: Naam van den Aanduiding der Verzoekerlocaliteit C. A. J. de Goeij. Kleiweg wijk E No. 64. J(l Gouda, den 18 Juni 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER Het was verzonken in nevelen, verdwenen voor het nieuwe beeld, dat als een fata morgana voor George’s oogen verrees. Hij was nog zoo jong en hij beminde Alice niet; haar gezelschap was hem aangenaam, hij gevoelde vriendschap voor haar, maar hij maakte een beweging alsof hij de kamer weer wilde verlaten, als om daardoor de betoovering te ontvlieden, die zich van hem meester maakte. De stem vdn zijn oom hield hem terug. «Graaf George de Liauran, mijn neef miss Eleanor Forest, onse nieuwe huisgenoote.” Hij boog werktuigelijk en zag, hoe het hoofd met de gouden lokken zich even boogzoo groet een vorstin den vazal, die de knie voor haar troon buigt George zag het lachje, dat meer in haar oogen dan om de lippen speelde, terwijl toch twee rijen paarlwitte tanden door de halt geopende lippen heen schemerdenzoo moest de Lorelei er uit zien, als zij van haar onbereikbaren rotstroon den naderende onverbiddelijk wreed in het graf lokt. George bloosde als een schooljongen, hij dwong zijn oogen zich van het verleidelijk beeld af te wenden, hij sloeg ze neer en trad haastig aan het venster, terwijl hij de jonge dame bijna den rug toekeerde.1 Hij scheen onbeleefd en brusque voor den op per vlakkigen toeschouwergraat Alexandre de Liauran fronste de wenkbrauwen Eleanor's gelaat ‘bleef onbeweeglijk, alleen in haar oogen kwam een triomteerende uitdrukking. Zij wist wat George’s gedrag beteekende (Hordt vtrvolgd.) noodig.” •Ik zal trachten al het mogelijke te doen Die stem klonk als muziek m graaf de Liauran’s verwende ooren en hij zei galant »U hebt alleen maar door uw eigen voorbeeld te werken.” ‘Miss Forest bloosde niet, en trachtte ook niet het compliment af te weren, hetgeen het enthou siasme ongetwijfeld zou bekoeld hebben. Zij wendde alleen het hoofd wat ter zijde, alsof vleie rijen haar vermoeiden. Na een oogenblik voegde hij erbij: »U spreekt het Fransch zoo perfect en zonder eenig accent, dat men vergeet met een vreemdelinge te spreken. Woont u al lang in Frankrijk Sedert een jaar als leerares in de Engelsche taal, als zoogenaamde miss een spottend lachje speelde om haar lippen op het instituut van madame Ménier te L. Vóór dien tijd ben ik altijd in Engeland geweest Ik schreef u dat Dat is waar, vergeef mij, ik was dit voor het oogenblik vergeten.” Weer klonk een mannentred buitenmaat dit maal luisterde miss Forest nietzij stelde er geen belang in wie naderde en George trad binnen. Hij ontstelde, vol verbazing zag hij op die prachtige gestalte het schoone beeld leefde, .ademde, was betooverende werkelijkheid. Hij vatte de portière en Eleanor wendde langzaam het hoofd om en richtte haar teeénoogen met koele, vragende uitdrukking op de fiere jongelings- gestaltê en de donkere, ernstige oogen. Arme, kleine Alice, waar bleef uw bevallig beeld in dit gevaarlijk oogenblik 9) Eleanor boog eerbiedig, maar niet te diep en zij wist het zoo in te richten, dat zij daarbij een weinig op zij trad in het volle licht, zoo dat de zonneschijn haar als een glorie omgaf en vonken uit haar goudrood haar tooverde. Het was een kleine, onschadelijke coquetterie, zoo eenvoudig mogelijk, maar de blauwgroene oogen vestigden zich met een bijna loerende uit drukking op den graaf. Wat zij daar zagen scheen Eleanor te bevredigen; een trio.mteerend lachje speelde om haar lippen. Zij richtteqnéKlangzaam in haar volle lengte op en wachtte tqtdat de graaf zou spreken. z Deze zocht lang tevergeefs naar woorden iets wat hem zelden overkwam'-®-hij was verbluft, verrast, meer dan dat, betooverd, meegesleept; en zijn diepliggende oogen fonkelden en bleven geboeid aan de schoone vrouwengestalte. «Wilt u niet plaats nemen, miss Forest «Gaarne.” Zij zag naar een stoel om en graaf de Liauran ongehoord hij bracht een stoel aan de gezelschapsjuffrouw van zijn dochter. •Dank u,” zei miss Forest eenvoudig, alsof zij het niet anders had verwachtzij liet zich met kalme waardigheid in den leunstoel glijden, schudde de gouden haarlokken wat naar achteren en kruiste de smalle handen in den schoot, die als albast Telefoon No. 6* A DVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer Groote letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 1