ro, lip ra r ao Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken No. 8232. ZHZZEESZTTCTIT. ouda. 'ER OAP Klier, rit ditmid- md aaocea mwiyving BS Jz. lerbalstm adwialf Donderdag 28 Juni 1900. 39ste Jaargang. Buitenlaodscb Overzicht. feuilleton. 103. Verspreide Berichten. Zondags) UN Zn. Frankrijk. Do Tentoonstelling werd Zondag door 443.757 personen bezocht. De vroegere minister-president Charles Echte tesamen- m in den lum des ►rruardigd wereidte- r£ Stoll- I ENWEEK, al laarzenmagazija Kleiwegsteeg. scnoKM zoen. SMITS. eten werk. ODD* MMER rEB radbaqjo. e. 0.35 r Neder- r gekookt voor <h- lopela ran Al» ival ran pbruiken. te EL .T. ►st f 1.60. md: i 8 Amsterdam Schutienapothek» i, Oraterreieh. «al-Oopöt Sanders Telefoon No. 8% ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. Rhemna- idheid, pijn ijrof •nz. j|| proefde 11 del var- £1 ook ie- lette rk „Anker!1 mBOtdofl. theken. Te Uloth, de in Sanders. ..Brtittliam. Het Italiaansche ministerie is samenge steld zooals wy vermeld hebbenalleen is de heer Chimirri er nog bygokomen als mi nister van financiën. Dat markies Visconti- Venosta toch weer minister van bnitenland- sche zaken is geworden, wijst er wel op, dat het ministerie wat kleur betreft, niet veel verschilt van het vorige. De oppositie, die zich binnen de grenzen van.de wet houdt, de ulet-obstruetionistischo dus, is zeer te leurgesteld, omdat het nieuwe ministerie bijna geheel bestaat uit partjjgenooten van het oude en omdat haar heel weinig plaatsen erin zijn gegeven; op die oppositie behoeft do Regeering dus niet te rekenen voor het tegengaan der obstructie. En de radicalen en socialisten, die gehoord hebben dat het nieuwe ministerie niet van plan is aan al hun wenschen ten opzichte van het reglement van orde der Kamer gehoor te geven, beloven een obstructie waarbij al hot voorafgaande maar kinderspel is ge weest. Dezo bedreiging is hoofdzakelijk ge richt tegen de vroegere meerderheid, die op 3 April het tegenwoordig reglement met zijn beperkingen aannam. Er is allo kans dat op die manier onder het nieuwe ministerie niet meer zal worden uitgovoerd dan onder het oude. op zichzelf. it Vergeef mij, Alice, ik wilde je geen zeer doen, maar vergeet in het vervolg nooit weer, dat men niet altijd en overal zyn gevoelen kan uiten,” „Ik zal het probeeren,” zei Alice halfluid en verwardbeschaamd wendde zij zich van George af. Het toeval kwam haar te hulp, de repetities voor de levende beelden zouden beginnen. En nu volgde een ongelooflijke verwarring, zooals dat bij zulke gelegenheden meer voorkomt Er waren dingen niet te vinden, die volstrekt noodig *waren en men vond dingen, die men in het geheel niet gebruiken kon. Mevrouw Desforges, die zelf de leiding van het geheel op zich genomen had, kon met haar zwakke stem het gedruisch niet overstemmen en luitenant Potvin bood aan, haar tot spreekbuis te dienen. Eindelijk verdween een gedeelte der vertooners in de kleedkamers en daardoor ontstond er vooreen oogenblik rust De familie Desforges had een groot aantal cos tumes gehuurdde repetities konden dus dadelijk in de bij de rollen passende costumes gehouden worden. Ten slotte liep alles beter van stapel dan men verwacht had. Luitenant Potvins krachtige stem bewees onschatbare diensten en na verloop van een half uur was alles op zijn plaats. De levende beelden waren vrij goed gelukt en de muzikaal- dramatische voordrachten zouden zeker na ettelijke repetities ook vrij goed slagen. En nu aan het dansen. De tonen van de mu ziek overstemden het lachen en praten. r..* in echtheid is k steeds voor- uun der Firma eld bekend en n middel tegen i r-, Lever- enz. Inwendig endig in bijna et goed gevolg ijs per flacon eeskrach t 1 elke pijnlijke bodig. Met ongeneesiifk een bijna 22 gt genezing en itstekingen enz. China wonende Russische onderdanen scheen ernfetig bedreigd. Daar slechts 75 man ter beschikking van den Russischon gezant wa ren, vond de keizerlijke regeering het nood zakelijk tot bescherming der Russische di plomatieke vertegenwoordiging on tot vei ligheid van het leven en het eigendom der Russische onderdanen verschillende maatre gelen te nemen. Het bericht sluit met de woorden Uit het bovengemelde volgt, dat dein de naburige territoriön binnongedrongen Russi sche troepen over het algemeen geen China vijandelijk doel beoogenin tegendeelde aanwezigheid der troepen in de bevriende Staten kan, met het oog op de tegenwoor dige afwisselende gebeurtenissen, der regee- rinr te Peking wezenlijk van dienst zyn in den stryd met de oproerlingen en de her stelling van den wettigen toestand, in het belang van China zelf, bevorderen. (.(l(lkS(;UEUIIIU\T. Telefoon No. 8>. De Uitgave dezer Courant geschiedt pagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.35, franco per post ].7O. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Volgens flri lelegram van den Duitscben consul te Tsjifoe, moet Seymour met de ge zanten 20 KM. van Tientsin staan, waar hy door Boksers en soldaten in het nauw wordt gebracht. Een hulpcorps om Seymour te ontzetten is den 24sten van Tientsin ver trokken, nadat de ontzettingstroepen uit Takoe in den middag van den 23sten Tientsin waren binnen getrokken. Volgens de Daily Express had de Engel- sche regeering troepen uit Zuid-Afrika naar China willen zenden, maar Roberts heeft dit geweigerd, zeggende dat hy onmogelyk troe pen kan missen, hetgeen hier verrassing en teleurstelling wekt. De Daily Express vindt de beslissing van Roberts moeilijk uit te leggen. Blijkbaar verwacht Roberts nog oen moeilyke taak of hy ziet niet in dat de toe stand in China ernstig is. In beide gevallen is hy niet te verdedigen. De Daily Mail verneemt uit Sjanghai: Negenhonderd Sikhs en driehonderd Welsche fuseliers zyn te Takoe ontscheept, en voegen zich bij het korps dat tot ontzet van Tientsin opmkt. Het verlies dat dit korps in de vorige week geleden heeft, is ernstiger dan eerst gemeld werd. Het moet verscheidene stukken geschut en veel schietvoorraad in zyn vlucht hebben achtergelaten. De cor respondent voegt erbij dat de geallieerden feitelyk niet eensgezind zyn. Hunne troe penmacht is geheel ontoereikend. Er zyn zoo spoedig mogelyk vijftigduizend man noodig. De correspondent van de Times te Sjanghai seint in gelyken geest. De geallieerden in China hebben een goeden aanvoerder noodig en .misschien organisatie. Zij hebben gebrek aan transportmiddelen. De Daily Express verneemt uit Sjanghai: Volgens betrouwbare opgaven is de Chineesche macht in den omtrek van Peking 360,000 man sterk, en beschikt zy over 220 zeven- duimschc Creusot-, 18 Kruppkanonnen en 150 Maxims. Zy heeft een onuitputtelyken voorraad munitie die in de fabriek te Car- lowitz is vervaardigd. Russische troepen zyn te Peitaho en Sjanghaikwam geland om een Chineesche macht, die uit Mantsjoerye is ge komen, te beletten Tientsin te bereiken. De onderkoning te Sjanghai heeft den Engelschen consul verwittigd, dat hij aan de vyf Chi neesche kruisers bevolen heeft, naar Nang- king te stoomen, alwaar de gisting onder de bevolking toeneemt. Ook te Tsjifoe neemt de onrust toe. De Chineezen hebben daar versterking aan troepen en geschut gebracht. «5) Daarbij klopte haar hart bijna hoorbaar en zij had haar zaligheid gegeven voor een woord van liefde uit zijn mond. «Ga je graag uit vroeg George verder. «Dolgraag!” loog Alice dapper, met gloeiende wangen en fonkelende oogen. Zij wenschte zich op dit oogenblik thuis op haar koele, stille kamer, waar geen nieuwsgierige blikken op haar rustten, deir toon van zijn onver schillige stem te ontvluchten, die haar zooveel pijn deed. George vermoedde niet hoe het er in Alice’s hart uitzaghij sprak kalm verder op zijn koel verstandige manier. fIk vind zulk een maalstroom eigenlijk een last dat bonte gewemel benauwt mij, ik ben nauwe lijks in staat kalm te denken.” „En toch was je dadelijk bereid je in dien maalstroom te storten I” zei Alice spottend. Zij had onbewust een gevaarlijke herinnering opgeroepen. George’s gezicht betrok opvallend, hij haalde diep adem. MWij kunnen niet alles wat wij gaarne willen. Alice had diep berouw over haar ondoordach te» uitvalzij voelde dat zij hem had gekwetst, al wist zij ook niet waardoor. „Ben je boos op mij, George?” Hij zag haar verbaasd aan. De Chineesche kooplieden hebben, wegens den stilstand welke in den handel heerscht hunne winkels gesloten en zyn gereed om te vertrekken. Lipingheng, de aan de vreemdelingen vij andige gouverneur van Sjantoeng, ging van Kiangjin naar de forten aan de Jangtse, zwerende de Engelschen daar te zullen weer staan. Te Hongkong verwacht men toene ming der onlusten in Koeloen. De Engelsche overheid- neemt maatregelen ter verdediging van de stad. By deze uiteenzetting van den toestand moeten wy het voor het oogenblik laten in den stroom van andere berichten ligt zelfs geen flauwe aanwijzing van wat voorvalt. Alleen dit is zeker, dat een groote krachts inspanning der Mogendheden noodig zal zyn om het naast gelegen doel te bereiken, d. w. z. tot Peking door te dringen en den weg daar heen vrij te houden. Natuurlijk zyn Rusland en Japan het eerst in staat met een voldoende macht in het veld té komen, daar de andere mogendheden hun troepen uit Europa moeten aanvoeren. Dat Rusland een gedeelte van zyn leger mobiliseert, schijnt nu waar te zyn; maar Brodrick durfde niet bevestigen dat een Russische macht van 40.000 man in het Noord-Oosten van China was gedrongen en op Urga aanrukte. De Russische regeering heeft het onderwijl noodig geacht haar standpunt in het open baar uiteen te zetten en deelde daartoe in de Regeeringsbode mede, dat zy sedert de eerste onrustbarende berichten uit China niet geaarzeld heeft, door haren vertegenwoor diger te Peking van de Chineesche regeering krachtige maatregelen tot herstel der orde te eischen. Tegelijkertijd kreeg de gezant von Giers aldaar de opdracht de opmerkzaamheid van het Tsung-li-Yaiuen te vestigen op de ge vaarlijke verwikkelingen, die de Chineesche vreemdenhaters noodwendig doen ontstaan, en om de Chineesche regeering verantwoor delijk te stellen voor alle gevolgen der onlusten. Ongelukkig scheen de nalatigheid der waardigheidsbekleeders uit de provincies in de oogefi der opstandelingen een begun stiging van hun misdadigen arbeid, die bo vendien by de regeeringstroepen sympathie vond. De opstand nam met iederen dag grootero afmetingen aan. Den 25 Mei ver brandden de Boxers de kerk in het ortho doxe dorp Dauton en wilden het gebouw der orthodoxe zending eveneens verbranden. Het leven en het eigendom der in Noord- «Neert! hoe dat zoo? Ik s$ou niet weten waarom.” Hij zei het zeer verstrooid, terwijl zijn gedachten ver weg waren en Alice liet het hoofd op de borst zinken. „Weet je al welke rol men je, of liever ons, heeft toegedacht?” Alice knikte ontkennend, zonder op te zien. a Ons?” „Nu ja, ons, men wil ons samen de beroemde ongelukkige geliefden Romeo en Julia laten voor stellen.” George’s toon had spottend geklonken en Alice richtte het hoofd op en zeide droomerig: Julia was niet ongelukkig.” f Niet ongelukkig herhaalde George verbaasd. Je kent het verhaal misschien nauwelijks.” Alice lette niet op zyn gezegde. Julia was niet ongelukkig, neen, zij was ge lukkig, buitengewoon gelukkig, zalig. Of is de dood dan het grootste ongeluk, dat de menschen kan treffen? Zij was jong, schoon, zij beminde en werd bemind en zij stierfik wenschte Julia te zijn.” George had met zichtbaar ongeduld geluisterd. Alice’s overdreven openhartigheid midden in het vreemde gezelschip deed hem onaangenaam aan. Je bent een kind en phantaseert als een kind.” Hij had niet luid maar, toch zeer duidelyk ge sproken en Alice zag hem met groote, verschrikte oogen aan en werd bleek. Zij gevoelde, dat zy niet begrepen werd en de kleine handen vouwden zich onwillekeurig. George zag de beweging, hij zag, hoe haar lippen beefden en hij werd boos Dupuy is te Le Puy gekozen als senator met 569 van de 690 uitgebrachte stemmen. Do „Académie des sciences morales et politiques” heeft den Audiffret-prys (15.000 francs), die bestemd is voor het beste werk, dat de menschheid ten goede komt, toege kend aan dr. Yersin, den uitvinder van het serum tegen de pest. Verscheidene radicale bladen verlangen dat de chef van den generalen staf, gene raal De Lannes, disciplinair zal worden ge straft, omdat hy de offleieelo nota, waarin hy den generalen staf de afwijzing van zyn verzoek om ontslag mededeelde, in natio nalistische bladen heeft laten publiceeren en omdat hy geweigerd heeft, de door den minister van oorlog tegen zyn wil benoemde stafofficieren te ontvangen. De nationalistische gemeenteraadsleden van Parys Evain en Barillier zullen a.s. Zaterdag terechtstaan wegens mishandeling van politieagenten by de opstootjes na de begrafenis van den yationalistischen advo caat Falateuf. Denemarken. Onder het personeel van de „Forenede Dampskibselskab” te Kopenhagen, de groot ste Deensche stoomvaartmaatschappij, dreigt een werkstaking. Alle beamten eischen het ontslag van den administratioven directeur. Engeland. Prinses Lodewyk van Battenberg (gebo ren prinses Victoria van Hessen) heeft eer gisteren een zoon het leven geschonken. Zondag is de Engelsche colonne van Prashu tot ontzet van Koomassie opgerukt. Oostenrijk-Hongarije. Het huwelijk tusschen den aartshertog- troonopvolger Franz Ferdinand en gravin Sophie Chotek zal 1 Juli a. s. te Reich stadt voltrokken worden, zonder eenig hof ceremonieel. Het huwelijk is een morga natisch gravin Chotek krygt geen recht op den titel van keizerin, als Franz Fer dinand keizer wordt, en haar kinderen zullen geen recht hebben op den titel van aartshertog of aanspraken kunnen doen gelden op den troon. A.s. Donderdag zal aartshertog Franz Ferdinand den desbe- treffenden eed afleggen. Gravin Chotek krygt waarschijnlijk den titel vorstin van Reichstadt. Na aartshertog Franz Ferdi nand zal de troonsopvolging overgaan op zyn broeder Otto en diens kinderen. 1230 Beambten by de tramwegen te Budapest hebben het werk gestaakt. Het Alice danste den eersten dans met George en een quadrille met Hubert Desforges, die iets fluis terde van het «groote geluk”, dat Alice hem door dien dans verschafte en daarbij de hand op zijn borst legde, maar Alice’s kinderoogen zagen hem zoo naïef verbaasd aan, dat de hand haar veelbe- teekenende plaats verliet én Hubert gauw een ander gesprek begon. »Ik ben doodmoe,” zei Alice, toen zij uren later, op <len arm van tante Aaèle geleund, de trap opging. «Je hebt te veel gedanst,” hernam de oude dame vriendelijk. >Het kan zijn,” zeide Alice onverschillig en volgde den bediende, die met licht vooruitging George was de laatstehij liep met gebogen hoofd, zonder een blik te gunnen aan de sierlijke voetjes, die voor hem uit gingen Boven aan de trap stond Alice stil om hem af te wachten •Wij wilden je goeden nacht zeggen, George.” Hij was in twee sprongen boven. Zullen wij morgen, of liever vandaag het is al lang over twaalf samen teekenen, Alice Ik zou graag een portfet van je hebben als Julia; het costuum kleedde je zoo goed. Wil je een paar uur voor model staan Een zoete schrik greep Alice aan. Hij wilde haar portret O! Alice drukte beide handen op het hart, dat dreigde te barsten van overmaat van geluk, en zij zeide aarzelend •Als je 't aardig vindt zeker gaarne, Goeden nacht, tante, goeden nacht, George (Wordt vtrvolgd.)

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 1