GT, MWM’S OKM. FKIKA, bs av. ten Sure, r )ERS. No. 8305. ;elsch w, 3IÏSMA, >UOA. Pakhuis [BROOD, Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Vrijdag 2.1 September 1000. t I i-i ZEN. den FEUILLETON. 39ste Jaargang, Invoer van Melkkoeien in België. Bullenlandsch Overzicht. n ecoraties. 'KRANSEN. van Tuinen. van DEN tegen 1 114. ft dat hij een (Wordt vrvolgd.) it*. by de Firma’s jeneel en Kous- LAAN. .NG. LING. „jticuuc, uic Hij geloofde jens het v- lacari wist 1-203 GOUDA. «SCHAPPEN. 4ELEN. n 25 cent». 3k der onkotten Boeren). lomité I ASCH. EN. ENBUBGER. PHUIZEN. keizerstraat, aan tot het itoelen. ?nrfsingel. leweg D 29. Oüdk dammer EVER larks 1TCAP I J£.G* ir de tS GENOEGEN. De Ehgelsche bladen wijden allen lange (MIN.HE COIJRMT igbaar bij i 1TERS Jz. rijs van echtheid ia in kurk steeds rooi* den naam der Firma ftPPE iINKMAN Zn De houding die de verschillende mogend heden ten aanzion van de Chineesche regee- ring aannemen, wordt er niet duidelijker op nu het Amerikaansche departement vanbui- tenlandsche zaken, dat het eerst met Rusland eens scheen te zyn om alle troepen uit Peking terug te roepen, bekend maakt dat het zich De BURGEMEESTER van Gouda brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 15 September 1900 de invoer van Melkkoeien langs de Clinge (station en dorp) verboden zal zijn en het douanekantoor Maesoijck den isten en isden van iedere maand voor dien invoer opengesteld zal zijn op de navolgende urenvan 1 April tot 30 September van 5 tot 7 uur en van 1 October tot 31 Maart van 2 tot 4 uur. Gouda, den 19 September 1900. De Burgemeester voomoemd, R. L MARTENS De „Daily Telegraph” bevat den inhóud van de offlcieele proclamatie, welke door de Regeering der Zuid-Aïrikaansche Republiek werd uitgegeven te Komatipoort op 11 Sep tember. „Daar de hooge leeftyd van Z.H. den President het voor hem onmogeiyk maakt de commando’s te volgen, en daar de Uit voerende Raad overtuigd is, dat de vroegere diensten van Z.H. nog steeds gebruikt kun nen worden in het belang van het land en de natie; is besloten, dat de Uitvoerende Raad Z.H. een afwézigbeid toestaat voor een tydperk van zes maanden ten einde Europa te bezoe ken met het doel om onze zaak daar te be hartigen, en ik, Schalk Burger, zal zjjn plaats innemen in overeenstemming met de wet”. Hiquetlen, eni. {PLANTEN. >A en Omstreken II”. y *cten. teelen water ver- u doodend vocht, m, bloemen en i/g L. i 0.80 48) Ceneri had besloten om, zoodra de knaap den mannelijken leettijd zoude bereiken, hem zijn mis bruik van vertrouwen te bekennen; hem te openbaren waartoe het geld gebezigd was gewor den, zijne vergiften!^ at te smeeken, en zoo noodig de straf voor zijn frauduleuse daad te on dergaan. Doch zoo lang er nog eenig geld dis ponibel was, stelde hij zijn voornemen uit Hoewel de jongeling geen sympathie gevoelde voor de hervormingsplannen en het jagen naar vrijheid van zijnen oom, geloofde hij toch ten volle aan zijne eerlijkheidzich overtuigd houdende dat hem als hij den bepaalden leettijd zoude bereiken, een schitterend vermogen zou ten deel vallen. Daarom verspilde hij zeer veel geld, tot Ceneri eindelijk inzag, dat de beschikbare fondsen niet langer toereikend waren. Zoo lang hij nog geld in handen had om aan Anthony’s, aanvragen te voldoen, verschoof hij den ongeluksdag zijner bekentenis. Het idéé, dat Ma- cari met mijne medewerking wilde trachten ten uitvoer te brengen, om namelijk een beroep te doen op de Itanaansche regeering om teruggave van een deel der verschafte bedragen, was door hem ontworpen; maar om het ten uitvoer te brengen was het onvermijdelijk om zijn neef van Inzending van Advertentiën tot 1uur des midd. Inrichtingen welke gevaar, schade of HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS GOUDA Gezien art. 8 der HINDERWEjT Doen te weten; Dat zij vergunning hebben verleend aan 1. De firma H. Zwartjes Co. en hare recht verkrijgenden, tot het plaatsen van een gasmotor in hare pottenbakkerij, gelegen in de Drapiersteeg achter de perceelen wijk O Nos. 2 73 en 2?4, kadastraal bekend Sectie D No. 8pi. 2. A. Jonker en zijne rechtverkrijgenden, tot het plaatsen van een gasmotor in het perceel aan den Turtsingel wijk P No. 135, kadastraal bekend Sectie E No. 154a. Gouda, den 19 September 1900. Burgemeester en Wethouders voomoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER. Telefoon No. ft* A D V E RTEN TIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. het gebeurde in kennis te stellen, omdat het be roep uit diens naam moest geschieden. Hoe meer de lang gevreesde dag naderde, des te meer deinsde hij er voor terug. Hij had An thony’s karakter bestudeerd, en hield zich over tuigd dat, wanneer hij de waarheid zoude kennen, zijn eenige wensch zoude zijn, om zich op den oneerlijken voogd te wreken. Ceneri zag niets in het verschiet dan de straffende hand der justitie. Het schijnt mij toe, dat hij tot op dit oogenblik geen misdaad bedreven had, die niet op rekening van zijne vaderlandsliefde kon worden gesteld doch thans kreeg het verlangen om zich voor straf te vrijwaren de overhand op hem, en besloot hij de gevolgen zijner daad te ontwijken. Hij had nimmer groote genegenheid voor de beide kinderen gekoesterd. En ongetwijfeld waren zij hem in den laatsten tijd voorgekomen als on schuldig mishandelde wezens, die hem op zekeren dag rekenschap zouden vragen. Hij verachtte Anthony wegens zijn vroolijk, zorgeloos leven, een leven zonder doel of eerzucht, en vergeleek dit met het zijne. Hij leefde in het eerlijk geloof dat hij een goed werk verrichtte, dat zijne geheime plannen en samenzweringen de wereld-vrijheid verhaastten. In zijne duistere, geheimzinnige om geving was hij een hoogstbelangrijkc figuur. In- dien hij geruïneerd en gevangen gezet werd, zou hij een onherstelbare leemte achtslaten. Bezat hij het recht niet om zijn eigen doeleinden in de weegschaal te leggen tegen het nietsbeduidende bestaan van zijn neef? Zóó redeneerde hij, en overreedde zich zelve, dat hij terwille der menschheid bijna alles mocht artikelen aan de ontbinding. En niet allen zijn ingenomen met het vooruitzicht, dat Joe Chamberlain opnieuw voor zes jaren met de hoogste macht zal worden bekleed. Want feitelyk is niet lord Salisbury, maar minister Chamberlain de eerste minister, de chef van het kabinet. De „Daily Chronicle” zegt: „LordSalisbury heeft toegegeven, zooals hy altoos doet. Hy is bezweken voor den drang van den sterken man, zooals altyd. Dit was onverinydeiyk en Chamberlain is thans de regeerder, over den premier en over het land. Zoo staan wy dan voor een ontbinding zonder voorbeeld en voor een onrechtvaardige verkiezing”. En de „Star”„Indien do Tories opnieuw het overzicht krijgen, dan is Chamberlain feitelyk de premier, hoe hij ook in naam moge heeten. En het is juist deze zonderlinge staatsman, wiens onbedachte taal en schreeu werige vaderlandsliefde in het buitenland het meest verdacht zyn. Zyn overwinning zal Europa de overtuiging schenken, dat Enge land zich onherroepelyk bekeerd heeft tot een beginsellooze engevaarlyke internationale staatkunde”. Zelfs de „Daily News” zegt„De fouten in Zuid-Afrika begaan, zullen niet strekken kun nen tot dekking van de fouten in Engeland begaanen de dapperheid' onzer soldaten zal geen zoenoffer kunnen zyn voor de tekort komingen van het beheer in het land. Elke poging om de verkiezingen te winnen door verdiensten onzer soldaten zal veroordeeling uitlokken’,’. De „Westm. Gazette” brengt dit denkbeeld op aardige wyzo in beeld, in een der geestige teekeningen van Gould. De Ministers ver schuilen zich achter het vooruitgeschoven beeld van lord Roberts, die een vlag draagt met het woord Khaki er op. En lord Salis bury zegt„Dekt je dan toch, geeft je niet bloot.” Hier wordt de toestand wedertn een enkele sphets op uitmuntende wyze weergegeven De verkiezingen moeten nu worden uitge schreven, opdat onder den indruk van de overwinningen in Zuid-Afrika, van het vertrek van Kruger, en van de geproclameerde an nexatie, de groote fouten en tekortkomingen die het kabinet in Engeland heeft begaan, onopgemerkt zullen blyven. oyer zjjn hjouding of zyn plannen niet kan uitlaten. Intusschen is Rusland begonnen, ztjn troepen uit Peking weg te zenden, en de Russische en de Franscho gezant hebben die stad reeds verlaten. Rusland zal zich zeker niet in de uitvoering van zyn plannen laten dwingen door de andere mogendheden maar het ziet er wel naar uit, of het, by zoo weinig medewerking, wat water in zyn wyn zal mengen en een gedeelte van zyn troepen te Peking laten blyven. Want het wordt met don dag onmogelyker zich vast te houden aan de opvatting dat de jongste crisis door eenige, ook tegen de Chineesche regeering oproerige benden is uitgelokt, en dat Rusland of andere natiën dus eigenlyk de Chineesche regeering, zelve slachtoffer, nog de hand boven het hoofd zouden moeten houden. Het eenstemmige getuigenis der belegerden, en de overal ge* vonden plakkaten zy’n bowys genoeg voor het tegendeel. Ook van den Chineoschen kant komen bewijzen van dy medeplichtigheid -4- om een zacht woord te gebruiken der hofkliek die door de Regentes geleid wordt. Uit dagboeken van Chineezen, die door de North China Herald openbaar gemaakt wor den (wy moeten maar aannemen dat ze echt ztih) zou o. a. het volgende blijken fDen 20en Juni dus een paar dagen na den moord op v. Kwtteler liet de Keizerin een besluit uitvaardigen dat Joeng-loe’s troe- pén Peking binnenrukten, de gezantschappen vernielden, en de vreemdelingen van Tientsin uit de zee injagen moesten. De Keizer kwam toen nog eens tusschenbeide, maar tevergeefs en de komst van Joeng-loe’s troepen gaf het sein tot voortdurende aanvallen op de lega ties. Het moorden en plunderen werd nu algemeen, en den 22en Juni nam de brief- schryver de wyk naar Toeng-tsjou. Daar vernam hy dat de Keizerin den 22en Joeng- loe gelast had, ook de Koean-ping, de rogeo- ringstroepen, en het Woe-wei leger tot on dersteuning van de Boksers te laten opruk ken. Van dien dag af voerden de Boksers op hun vaandels het teeken Feng-tse, d. i. op keizerlijk bevel, zoodat het opschrift luidde: „Op keizerlyk bevel Bescher ming der Tsing-dynastie - Vernietiging der vreemdelingen.” Deze voorstelling komt vrywel overeen met de verhalen van de belegerde vreemdelingen. Telefoon .\o. 99. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco der post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. totaal aantal bezoekers 83.91)8.538 terwyl in 1898 in het geheel de Tentoonstelling bezocht 32.350.297 personen, terwyl men nu nog een vyftigtal dagen ongeveer voor den boeg heeft, met een gemiddeld bezoek per dag van 300.000 indien het weer niet al te zeer tegenloopt. In tegenspraak met het beweren van den president van den Paryschen gemeenteraad, den heer Grébauval, dat de regeering het burgemeestersbanket van den Paryschen ge meenteraad heeft tegengewerkt en zelfs ver boden wordt door een Havasnota geconsta teerd, dat de Seinoprefoct, die by de uitnoo- digingen gepasseerd is, terwyl zyn onderge schikten uitgenoodigd werden on de prefebt van politie, den heer Grébauval alleen heb ben te kennen gegeven dat hy niet bevoegd was namens den geheelen gemeenteraad uit- noodigingen te lanceeren. Zondag a. s. zal do premier Waldeck Rousseau ton zynen op een lunch ontvangen de 157 burgemeesters van het departement Loire, die de uitnoodiging tot het regeerings- b&nket op Zaterdag a. s. hebben aangenomen. Nog immer vertoeft kapitein Alfred Dreyfus met zyn familie iu den omtrek van Gqnève, waar hy zich heeft neergelaten in de lente van dit jaar. ’tGaat wat beter met hem naar hot schynt, want hy heeft vóór enkele dagen oen bergtocht ondernomen, welke nogal vermoeiend en inspannend was en waar hy niets van geweten heeft. Do bakkersgezellen te Marseille hebben eergisteren het besluit tot volharding by de staking hernieuwd in oen algemoene verga dering, terwyl zy Maandag lust toonden tot hervatting van het werk. Toch gaat het niet meer zoo gansch en al van harteer zyn tal van ontrouwen en er wordt zoo ongeveer weer normaal gewerkt zonder militaire hulp. Duitschland. De rykskanselier, vorst Hohenlohe, gaat heden of morgen opnieuw naar Baden of Wiesbaden voor een langdurige kuur. Hy schynt in Werki by zyn jongste bezoek ern stige koude te hebben gevat. Door de verzoeningscommissie is de werk staking of wel toonbeweging der boekbin- dersgezellen van Duitschland, geëindigd met gedeelteiyke inwilliging der eischen en alle gedwongen of vrywillige stakers te Berlön, te Leipzig en te Stuttgart, zullen den arbeid hervatten. De politie te Dresden heeft een sociaal democratische vergadering van werkloozen meisje was, en beproefde al wat in rijn vermogen was om haar hart te winnen. Voor haar was hij zachtaardig en vriendelijk Zij had wel geen reden om hem te wantrouwen, doch zij weigerde volstandig hem de liefde waarom hij wiert te schenken. Het moet gezegd worden dat hij, in dit opzicht, zeer standvastig was. Maar wanneer hij ook, zij het ook van jaar tot jaar zijn aanzoek herhaalde, verzekerde Pauline hem steeds dat zijne liefde hopeloos was. Ceneri moedigde hem niet aan. Hij wenschte hem niet te beleedigen en daar hij zag dat het meisje tegen zijn vleierij bestand was, liet hij de zaken op hun beloop, hopende dat Macari het vruchtelooze zijner pogingen inziende, die ten laatste van zelf zoude staken Hij geloofde dat hij Pauline niet begeerde wegens het vermogen dat haar te wachten stond. Macari wist immers welke groote som men Ceneri in de schatkist der patriotten gestort had en ongetwijfeld giste hij de herkomst ervan Pauline bleef op school tot haar achttiende jaar, en bracht toen tWee jaren bij haren oom in Italië door Het was daar een treurig leven voor het meisje, en haarhart smachtte naar Engeland. Hoewel zij hem slechts zelden ontmoette, was zij toch bartstochtelijk aan haren broeder gehecht, en hare vreugde kende dus geene grenzen, toen Ce neri haar mededeelde, dat zijne bezigheden hem voor een wijl naar Londen riepen, en zij hem mocht vergezellen. Verspreide Berichten. B'rankrijk. Dc Tentoonstelling is Maandag bezocht door 284.102 personen en tot dien dag (dus met inbegrip van Zondag 1.1. bedroeg het doen om zich te redden Anthony March had nu den leeftijd van twee- en-twintig jaren bereikt; stelde het volste ver trouwen in zijnen oom; leidde een zorgeloos en gemakzuchtig levenen had, zoolang aan zijne aanvragen werd voldaan, niets meer verlangd, tot hem nu op eenmaal geweigerd werd zijne aange legenheden te regelen. Het is niet met zekerheid te zeggen of zijne achterdocht was gaande ge maakt, of niet, maar hij had onmiddellijk een anderen toon aangeslagen en drong er op aan, dat zijn fortuin terstond in zijne handen gesteld zoude worden. Ceneri, wiens plannen hem eeni- gen tijd naar Engeland riepen, stelde hem tevreden met de verklaring dat hij hem gedurende zijn verblijf te Londen alles zou ophelderen. En het was ook onvermijdelijk dat die thans gegeven werd, omdat Anthony’s laatste verkwistingen het overblijfsel van zijns vaders rijkdom bijna tot niets hadden gereduceerd. En nu, wat Macari's aandeel in de zaak betreft. Hij was sedert jaren een nuttig en vertrouwd agent van Ceneri geweest; doch hoogst waar schijnlijk niet met diens onbaatzuchtige doeleinden. Het schijnt dat hij het samenzweren beschouwde als een »vak” waar geld bij te verdienen was. Het feit dat hij zich op het slagveld door dap perheid onderscheidde, kan gevoegelijk op reke ning gebracht worden van ’s mans wreed karakter. Daar hij in alle plannen van Ceneri gemengd was, bevond hij zich zeer veel in diens woning, waar die ook tijdelijk mocht wezen: en dienten gevolge zag hij ook Pauline dikwijls. Hij werd reeds op haar verliefd toen zij nog een zeer jong

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 1