Voor Maaglijders. BINNENLAND- CAPES wi kkge\w,\\ti;ls, B. SAMSOM. ADVERTONTIKN [Automatische vallen STADSNIEUWS. Rechtszaken. Doensche Glacé Handschoenen A. VAN OS Az. Beurs van Amsterdam* -< V 7«y, De Nouveautés Veemarkt te Rotterdam „STTJIDIO" van P. v. WAALS, dCu6art ^iUriaH'soHs cJCruièonaijn. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men rerlange uitsluitend V0F Hubert Ullrlch'sclie Kruiden Wijn. i peescbe regeeringen is het niet te verwach te», dat bepaalde voorstelten ergens een geopend oor zullen vinden. En dat te min der sedert de toestahd op het Balkan schier eiland veel verbeterd, maar toeb nog niet vol maakt is. Het gevaar voor een Roemeensche botsing is verdwenen. Maar de geheime Ma cedonische comités rasten niet en deden nu weer een manifest verschijnen, waarin sprake was van samenwerking met de Armeniërs.... wier steun jnist de vorige week door do Jong-Turken was verzocht. Gelukkig voor den sultan, dat een samen werking tusschen deze drie binnenlandsche vijanden niet wel mogelijk is, want anders zou Z. M. nog wel eens moeilijke oogenblikken kunnen beleven. Verder wordt gemeld, dat ook de Albaneo- zen onrustig zijn. Geheel dood is de Oostersche quaestie dus nog lang niet. Verspreide Berichten. Frankrijk. Eergisteren, Donderdag, is de Tentoon stelling bezocht door 264.990 personen. Hoewel de Tentoonstelling, met den dag van heden mee, nog 87 dagen duurt, houdt men zich toch reeds bezig methetslui- tingsfeest, ten aanzien waarvan reeds ver scheidene plannen de ronde doen door de persmen moet iets vinden, dat grootsqh is, het reuzenwerk van de republiek waar dig, dat niet al te veel kost en dat de massa bevredigt! Drie plannen zijn door de hoofdadministratie uit de massa ach tergehouden, terwijl al het mogelijke wordt gedaan om den prefect van politie, den heer Lébine, over te halen tot toegevend heid wat de organisatie aangaat van een groot vuurwerk en waterfeesten. Een plechtige, hoewel nogal rumoeri ge manifestatie is gisteren in den voor middag op het kerkhof Père Lachaise ge houden door de deelnemers aan het inter nationale socialistencongres, ter nederleg- ging van eenige kransen tot viering van de nagedachtenis der communisten. Vóór den gezamelijken optocht naar het kerk hof, werden er redevoeringen gehouden door Vaillant, Jaures, Camilina, Singer en Furnémont. Op het kerkhof zelf hield Sin ger weer een redevoering en met een „Vi ve l'lnternationalescheidde men tot 1908. Oostenrijk-Honuarije. De burgemeester van Budadest schijnt een veeleischend heer te wezeneerst heeft hy het hem door den shah geschonken com mandeurskruis van de Leeuw en de Zon van Perzië teruggezonden, als zynde te min en toen heeft hij de hem verleende Kroon orde derde klasse teruggezonden, conform aan de meening van den gemeenteraad. Sbrvie. Donderdagavond om negen uur is de shah van Perzië te Belgrado aangekomen en er ontvangen door de ministers, een eerecompagnie en een muziekkorps. Hij in formeerde even naar de welvaart der ko ninklijke familie en begaf zich dan ter rus te. Vereeniode staten. Van Amerika uit komen er geruchten, dat de werkstaking in de kolenmijnen ge ëindigd is, op grond van een loonsveriioo- hing met tien procent en een scheidsge recht voor alle geschilpunten. Heden Maandag treedt de winferdienstre- geling op de spoqrwegen in werking. De opgaaf van het vertrek der treinen is daarmede in overeenstemming gebracht. Do directeuren der „Steenkolen-Handels- vereeniging" te Utrecht verzoeken te be richten, dat door hen dezer dagen aan hun- afnemers omtrent delevering van huisbrand kolen in de komende wintermaanden een circulair-schryven is gezonden, van den vol genden inhoud: „In verband met do bepalingen onzer over eenkomst deelen wij u hierdoor mede, dat wy voor kolen, die wij u in den aanstaanden winter zullen kunnen leveren boven de u toekomende hoeveelheden eene prysverhoo- ging van f 15 per 10 tons zullen berekenen. „Ofschoon ruimere levering dan tot heden, ons in uitzicht is gesteld, kunnen wy toch, ton opzichte van bepaalde hoeveelheden, nog geenerlei verplichtingen op ons nemen, zullen echter ons best blijven doen om de be schikbare hoeveelheden gelijkelijk onder onze afnemers verdeelde de inkomende bestel lingen prompt uit te voeren. „Wat de wistberekening betreft, zoo moeten wij ook voor de extra-hoeveelheden verwy- zen naar onze circulaire van 29 Maart jl. en u nogmaals dringend verzoeken aan onze voorschriften gevolg te geven. „Opgaaf der hoeveelheid, welke in den winter tegen zomerprjjzen te uwer dispositie zal staan, volgt zoo spoedig mogelijk in October." De genoemde directeuren voegen er hét volgende by „Wij achten het wenschelyk, omtrent de kolenvraag, welke thans de geheele wereld bezig houdt, mede te deelen, dat, wat ons land betreft, dg industrieele werken, welke Westfaalsche kolen betrekken, zelfs met de grootste hoeveelheden, welke nader gevraagd werden, geregeld worden voorzien. „Wat aangaat de behoefte aan kolen voor verwarmingsdoeleinden welke Blechts voor een klein gedeelte door ons wordt gedekt zoo blykt nit den inhond onzer circulaire dat, zonder ons te binden, grootere levering, dan tot dusver, in vooruitzicht kan worden gesteld. Ook daaromtrent zien wij met ver trouwen de toekomst tegemoet. „De pryzen der kolen zyn van de hoe veelheden voor indnstrie grootendeels met de verbruikers zeiven geregeld. De prijzen voor huisbrand-kolen worden van af 1 Oct. a. s. voor alle soorten en voor alle hoeveel heden boven het kwantum, dat in de zomer maanden betrokken werd, f 15 per 10,000 KG. hooger, uitmakende per HL. f 0.12. „Zoo blijven de pryzen, waartegen door den „Groothandel," eene behoorlijke winst inbegrepen, vanaf 1 October a. 8. kan worden verkocht! f 96 voor de z. g. Förderkolen, (goede, grove kolen) en voor grovere soorten f 99 en f 102 per wagon van 10,000 KG., dus per HL. van 80 JCG.: f 0.77, f 0.79 en f 0.81 franco te station Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Leiden, Amsterdam en tn^schen- stations, „voor zoover de hoeveelheden, be trokken in de zomermaanden, in den winter niet overschreden worden." Eerst wanneer méér geleverd wordt, dan die hoeveelheden, worden de pryzen voor het meerdere f C.12 iler HL. hooger en bij gevolg voor deze sooïten f 0.89, f 0.91 en f 0.93 per HL. franco de voorbedoelde stations. „Vergelijkt men nu die pryzen met de zeer hooge verkoopsprijzen, welke volgens adver tenties in de bladen en volgens pryscouranten door den handel worden gevorderd, dan zal men zien, dat do prijzen, door onze vereeniging aan den handel gesteld, tot die hooge ver koopsprijzen geen aanleiding geren. „Wy meenen deze uiteenzotting te moeten doen, omdat de hooge kolenprijzen, die, zoo als gezegd, van het publiek gevorderd wor den, nog steeds en bjjna uitsluitend aan de Steenkolen Handelsvereeniging worden toe geschreven. De dnur van de zeewezeü-tentoonBteJJing is nogmaals verlengd en wel met 14 dt^en zoodat de definitieve sluiting bepaald if op 14 October. Gemengde Berichten. De overheid van Glasgow heeft zich tot de r.-k. geestelijkheid gewend om haar in vloed ter hulp te róepen met betrekking tot het gebruik om in het huis van een over ledene een bijeenkomst van familie en be kenden te honden, waarbij in de lagere klassen veel misbruik van sterkedrank wordt gemaakt. Bovendien wordt herinnerd aan een bestaande bepaling, waarby het toelaten en by wonen van zulk een bijeenkomst bij het lyk van een aan een besmettelijke ziekte gestorvene bedreigd wordt met een boete tot 40 sh. Aan zulk een bijeenkomst was de verspreiding der pest te wijten. (Tyds. v. Gen.) Zaterdagavond is eene dame, zenuwlyderes, uit een raam op de tweede verdieping van een villa aan den Badhuisweg te Schevenin- gen gesprongen. Op last van d£. De Niet, die de eerste hulp verleende, werd de juf frouw naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, waar zy eenige uren na aankomst is over leden. Men meldt uit Leiden De ongeregeldheden van de vorige dagen hebben zich ook Zaterdagavond ernstig her haald. Herhaaldelijk moest de politie han delend optreden om do hoogst rumoerige menigte uiteen te dry ven. By de uitvallen der politie werd herhaaldelijk gebruik ge maakt van sabel en gummistok en bekwamen verscheiden personen min of meer ernstige wonden. 't Getal onderwijzeressen zonder betrekking in Friesland is groot. In een locaal blad leest men de volgende advertentie: „Een meisje met acte lager onderwijs, zoekt eene betrekking hetzij als kinderjuffrouw, tot gezelschap of iets dergelijks". Een tweetal jaren geleden vond een tram conducteur te Turyn op straat een wissel aan toonder, ten bedrage van 265,000 lire in goud. De gelukkige vinder bracht zyn fopdst naar het stadhuis in de overtuiging, dat het vindloon van tien percent hem niet ontgaan zou. Niemand kwam echter op deherbaaldo oproepingen vanwege het gemeentebestuur f opdagen. De eerlijke vinder vreesde reeds, dat zyn vondst hem in het geheel niets zon opbrengen, toen hy dezer dagen op het stad huis werd ontboden en daar de mededeeling kreeg, dat de by de wet bepaalde twee jaar om waren en dat, daar de eigenaar niet was komen opdagen, hij den wissel als zyn eigen dom had te beschouwen. De wissel werd ge trokken op het „Crédit Agricole" te Mar seille, en de geluksvogel, die een fortuin op straat vond, zal zelf zyn vermogen in Mar seille gaan afhalen. In tegenwoordigheid van den Dnitschen keizer en zyn gemalin is Zaterdag te Tilsit het gedenkteeken voor koningin Louise ont huld. Den 5n Juli 1807 had in die stad de bekende ontmoeting plaats tusschen de Prui sische vorstin en keizer Napoleon, waarvan den gedenksteen in een der onde huizon nog steeds de herinnering levendig hield. In zyn heildronk herdacht de keizer, in antwoord op de toespraak des burgemeesters, als achter kleinzoon, de nagedachtenis der zwaar be proefde, onwankelbare koningin en knoopte daaraan den wensch vast, dat Duitschland steeds vrouwen en meisjes mocht tellen, die haar vertrouwen in God stellen en dit aan haar mannen en zonen inprenten. Een Engelsch liefhebber van oudheden had op reis, te Kairo, een mammie gekocht, die byzonder goed geconserveerd scheen. By na dere beschouwing begon hy echter aan de echtheid te twijfelende windselen waren zoo helder. Daarom liet hy de mummie te Kairo achter en nam alleen een paar stuk jes van de windselen mede naar Engeland. Toen hy ze daar liet onderzoeken, vernam hy, dat ze van Oxford-linnen waren en de mummie regelrecht uit een Duitsche fabriek was gekomen, die op bestelling allerlei ond- heden maakt! De Engelschman doet nu maar niet meer aan oudheidkunde. Naar aanleiding van een weddenschap, dii de Engelsche professional roeier Mo Gibson wil aangaan om in een skif het Kanaal van Dover naar Calais over te steken binnen 7 aren, heeft de heer Fed Eox te Putney 1000 pond sterling uitgeloofd voor Gibson zoo hij in zijn vry wel onmogelijk plan slaagt. Gouverneur Roosevelt is te Victor Indc- pendance iit Colorado, waar hy het woord voerde ten gunste van de republikeinsche candidaten, door een woedende menigte toyn-j, werkers met steenen, eieren, citroenen en allerhande werptuigen bestookt. Het grauw dat met knodsen gewapend was, zou hem waarschijnlijk deerlijk toegetakeld hebben als zyn vrienden, een dozyn Rough Riders en een twintigtal andere „veteranen" uit den Spaansch-Amerikaanschen oorlog, hem niet bijgesprongen waren en dapper verdedigd hadden. Aan weerszijden werden een twin tigtal menschen gekwetst. Volgens de „Rhein-Westf. Ztg." is het geheime archief van de Boeren al lang in Europa in veiligheid gebrachtde belang rijkste papieren zouden zelfs gefotografeerd en op andere plaatsen geborgen zijn. De groote regeeringsbrandkast te Pretoria von den de Engelschen gevuld met een pas uit gekomen boekwerk, dat hen niet erg zal hebben aangestaan, omdat het handelde over een zeker onrecht. Wat de Engelschen nu nog vinden kun nen heeft niet veel waarde; zy kunnen er de handteekening van Kruger afscheuren, geljjk ze in de regeeringsgebouwen te Pre toria gedaan hebben, om die aan autogra fen-verzamelaars te verkoopen. Aan een loket aan 't centraalstation te Munchen. PersonenBeambte, belast met het ver strekken van kaartjes en de noodige inlich tingen aan reizigers, zeer beleefd en dienst vaardig, en reizende dame, op ryperen leef tijd, met Baedeker onder den arm en lorgnet op deu neus. ZyWaar is de trein naar Ulm. Hij-: Als 'tn belieft, raevronw, daar, rechts, op het tweede perron. ZyMaar dat is niet goed. In den Baede ker staat„vertrek linkerzijde". Hy't Spijt mij, maar dat is onjuist. De trein staat d&ó-r. De touristenstroom houdt aan, de be ambte blijft de eenige rustige onder al dit gewirwar. ZyMaar waarom staat het verkeerd in den Baedeker? Hij trekt lachend de schouders op en geeft een ouden heer inlichtingen. Zy Heeft u mij niet verstaan Ik verlang als dame fatsoenlijk behandeld te worden. Hy Maar, waarde mevrouw, ik heb u toch reeds gezegd: d6 trein staat daar. ZijU vergist u, de Baedeker zegt Hy Ik verzoek u beleefd, daar staat de trein. Zy: Dat kan niet Bae. Hy: Nu! dan stapt u in 'shemels naam maar in waar u wilt. Zij stijgt natunrljjk volgens den. Baedeker in den verkeerden trein en zucht vol veront waardiging God, wat zyn dat toch men- ">y ons in Beriyn Een vreemd en gevaarlijk duel, dat plaats had in de gang van een sneltrein Lebanon in den Amerikaanschen staat Kentucky, is Donderdag uitgevochten. Twee kolonels uit die streek die nog een kleine rekening te vereffenen hadden, besloten hun geschil in de gang van een waggon nit te vechten. De trein was propvol en in de gang bevon den zich tal van passagiers, onder wie vele dames. De twee duellisten, die ieder gewa pend waren met twee revolvers, achtervolg den elkaar woedend in de gang'en der rijtui gen, waarby van weerszijden twaalf kogels op goed geluk werden afgeschoten, terwijl de angstige toeschouwers onder de banken wegkropen. Niemand dacht er aan, den snel trein, die voortrolde met een vaart van 80 K.M. per nur, te doen stilhouden en toen de 24 revolverschoten waren gelost, bleek, dat de conducteur en zes passagiers gewond waren. De duellisten kwamen er beiden on gedeerd af. GOUDA, 1 October 1900. By Kon. Besl. is het bij de koninklijke besluiten van 5 December 1851 (Stbl. no. 149) en van 30 December 1866 (Stbl. no. 244) ingestelde eereteeken tot belooning van eer vollen langdurigen werkelyken dienst by de schutterijen, toegekend aan: J.G. Arentz, kapelmeester met den personeeleö rang van 2e-luitenant, H. Bouwer, muzikant, en D. 0. W. van der Laar, schutter, allen by de dd. alhier. Gisteren hield "de Postduiven-vereeniging „de Luchtbode", alhier haar laatste Prys- vlucht van uit Utrecht alwaar de Duiven met donkere lucht ten 11 uur 30 min. werden losgelaten, do volgende heoren waren prys- winners le prijs Th. v. Berkel, aank. 12 uur 15 m. 1 sec. 2e H. Dernée, 16 5 3e S. Kulik, 16 26 4e D. Gorius, 18 14 5 en 6e p. J. Jongeneel 18 62 7e prijs M. Knlik, 19 32 8e A. van Dyk, 23 41 j 9 en^Oe pr. M. Kulik, 24 29 De Schietvereoniging „Koningin Wilhel- rnina" alhier, hield gisteren een huishoude- lyken schietwedstrijd. Des avonds had op de bovenzaal van, het Café „het Schaakbord" de prysuitdeeling plaats. De Voorzitter zeide aldus Dames en Heeren, het is iny aangenaam deze bijeenkomst V© openen en u allen een hartelyk welkom toe te roepen. Nadat wy in onze gemeente een twee- maandeljjksche nationale wedstrijd hebben beleefd, nadat wy een wedstryd hebben bij gewoond waarby het Hunne Majesteiten be haagde medailles te schenken, is deze onze huishoudelyke wedstryd te noemen een vlieg in de brouwketel, niettegenstaande mijne heeren is het mij een groote eer, ja zelf nog meer aangenaam de prijzen, mochten zy dan ook minder van gehalte zijn, als op onzen nationale wedstryd, aan heeren pryswinners uit te reiken, want zagen wy tot ons leed wezen ze toen voor het meerendeel de stad uitdragen, na worden ze uitgereikt aan onze medeleden en sportbroeders dezer gemeente. Wel aan dan heeren, die dezen dag for- tuinig waard door een prys te behalen, laat u het kleine even welkom zyn, de eer voor u als overwinnaar te voorschijn te treden is even groot, en daarom, ontvang namens al uwe mede leden onze welgemeende felicitatie met uwe behaalde prys, waarby wy de wensch voegen dat het u gegund zfi nóg menigmaal als pryswinners uwe pryzen in ontvangst te nemen, en gy heeren die het geluk niet mooht smaken daarvoor in aanmerking te komen laat het voor u een spoorslag zyn, u met vernieuwden ijver op het beoefenen der schietsport toe te leggen opdat ook gij een volgende maal als overwinnaars uit het vreedzame strijdperk te voorschijn treed. Waarde heeren, niet leden der schietver eoniging welke door hun bezoek dezen dag meer aanzien van een wedstrijddag bezorgden, ontvang namens de vereeniging voor uwe medewerking onzen oprechten dank en vergun ray n de vereeniging „Kóningin Wil- helmina" in uwe voortdurende vriendschap aan te bevelen. Tevens een woord van hartelijke dank aan hen die door hon geschenk het aantal pryzen uitbreiden en in het generaal aan allen die hunne hulp en medewerking op dezen dag verleenden. En ten slotte heeren leden der vereeniging het is aan u de vereeniging groot te maken het js aan n door trouw bezoek bij de oefe ningen groote schutters te vormen. Zoowel als zy hare taak met liefde en lust volbrengt, moeten ook wy als voerders van haren grooten naam met liefde en lust de op ons genomen taak vervullen, vooral door het geen wy beoefenen Haar wiens schoone naam wy als ons symbool gekozen hebben, eenmaal ten stade zou kannen komen. De uitslag was aldus: Personeele Baan. le Categorie, le prfis A. J. Lafeber met 53 p.2de prys J. J. P. den Boer met 53 p.3de prys W. J. de Keyser met 50 p.4de prys C. Natzyl met 49 p.5de prys Gretser met 49 p.6de prijs L. Bisschop met 49 p.7de prijs Stigter met 49 p.8ste prys Peerenboom met 49 p.9de pry's A. van Meurs met 47 p. 10de prys W. .1. Gyzeny met 45 p.11de prijs 1. Schultz met 44 p 12de prys J. Vermey met 42 p.13de prys H. Gyzeny met 42 p.14de prys C. Hoogenboom met 41 p.15de prys P. Brakel met 37 p.16de prijs Kleefstra met 34 p. 2e Categorie, lste prys Steins met 51 p.2de prys F. Jaspers met 46 p.; 3de prys J. C. Gyzeny met 45 p.4de prys J. de Jong met 43 p. 5de prys J. Vergeer met 40 p.6de prys Delchambre Jr. met 40 p.7de prys Del- cambre Sr. met 38 p.8ste prys J. van Oye met 37 p.; 9de prijs L. Binnendijk met 34 p.10de prfis van Heïlemondt met 30 p. 11de prys van Lensden met 26 p.12de prys de Hoog met 23 p. Vrije Baan. Geweer, lste prys C. Natzyl met 35 p.2de prys J. J. P. den Boer met 34 p. (na loting); 3de prys H. v. Wijngaarden met 34 p. (na loting)4de prys Lafeber met 34 p.5de prys W. Sliedrecht met 34 p. Cylinder. lste. prys C. Natzyl met 58 p.; 2dc prys Lafeber met 56 p.3de prys L. Bisschop met 56 p.4de prijs Mul met 56 p.5de W. prys Sliedrecht met 55 Buks. lste prijs Mul met 94 p.2de prys drecht met 91 p.3de prys Groenendaal 87 p.4de prijs J. van Os met 85 p. prys Delchambre Jr. met p. Het onderzoek van het water der Water leiding had gedurende de maand September het volgende resultaat: 8 Sept. 5,4 permang. kalicns per 1000 c.c. 22 0,9 29 0,5 Beroepen by de Ned. Herv. Kerk te Berg ambacht c. a., A. Dekker, te Nieuwpoort. De rechtbank te Rotterdata veroordeelde Zaterdag o. a. S. 26 jaar, veedrijver, G. J. de K., 17 jaar, pakhuisknecht en L. Z., 21 jaar, sjouwer, allen te Gouda, wegens wederspan- nigheid, ieder tot 6 weken gevangenisstraf; H. M., 31 jaar, goudsmid te Schoonhoven, wegens wederspannigheid te Ammerstol, tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. M. H-, 20 jaar, schipper te Lekkerkerk, wegens mishandeling, tot f 20 boete, suba. 10 dagen hechtenis. De rijksveldwachter C. A. Eykelenboom te Klnndert heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Dordrechtsche rechtbank, waarbij hy wegens meineed tot 2 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. De rijksveldwachter G. Knoppers te Vlaar- dingen zal, naar men ons meedeelt, in zyn vonnis berusten. (D. Ct.) POSTHBIJ"BN. Ljjst van de brieven en briefkaarten, aan het pÉRkantoor alhier en de daaronder be- boorende hulpkantoren gedurende de 2e helft der maand September 1900 ter post bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kannen worden uitgereikt. BRIEVEN. Jozef Lion, BoksmeerH. C. Cohen, 's Gra- venbageS. F. Pasveer, OudenboscbW. v. d. Wal, idemH. Jansen, Oudewater van Rossom, RotterdamC. Prohn, idem lange Warande P 8, idemmej. G. v. d. Haar, Utrecht. BRIEFKAARTEN. L. H. Spem mej. E. Waekers, Haag G. de Jong, Rotterdam; mej.L,Lions,idem. GEWEIGERD, Nieuwenhnizen, 's Gravenhage; zuBter Theo dore, Megen. De Dirëcteur, M. C. HENNEQUIN. Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen. VEILING 1 OCTOBER 1900. Gehouden door den Notaris J. Koeman, te Haastrecht. Winkelhuis met afzonderlijke Bovenwoning, aan de Lange Tiendeweg D No. 50 en 50a k. H. van Willigen voor f 4790.—. Pakhuis, aan de Genzenstraat L No. 37 k. K. G. van Bnnren voor f 645 Woonhuis, aan de Turfmarkt H No. 36 k- F. van Utrecht voor f 1805 Ontvangen een groote collectie voor DAMES en HEEREN. Md. Tailleur. Kleiweg E. 73, GOUDA Televhooit No. 31. 27 SEPT. Nidrrland. Cart. Nod. W. S dito dito ditc 3 dito dito dito 8 Honoau. OU. Goudl. 1881.93 4 Italië. Inschrijving 1882-81 5 Oosten r. Ohl. m papier 1868 6 dito in zilver 1868 Poetdoal. Obl. met coupon 3 dito ticket 8 Rusland. Obl. Binnenl. 1894 41/, dito Gecoaa. 1880 4 dito bij Roths. 1889 4 dito bij Hop_ 1889-90 4 dito in goud. leou. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Spanje. Perpet, schuld 1881 4 Turkbij. Gepr. Conv. leeu. 1890 4 927/g Gar. leenwg aerio D. Gec.leeuin. serie C. ZuiD-Ara-Rp. v. oblg 189 i Mexico.Ob it. Sch. 1890 6 Venezuela. Obl. 4 onbep. 1881 yusTE&DAM. Obligation 1895 8 Rotterdam. Sted. leeu. 1894 3 Nbd. N. Afr. Htodelsr. «and. j Arondsb.Tab.-My. Certificaten Deli-Maatschappy dito j Am. Hypotheekb. pandbr. 41/, Cult.-Mij. der Vorstonl. aand. i Gr. Hypotheekb. pandbr, 4l/t' Nederlaodsohe baak aand. j Ned. Handelmaatsoh. liito N.-W k Pao. Hyp. b. pandbr. 3 Rott. Hypotheekb. pandbr. 4»/J Utr. Hypotheekb. dito 41/*4 Oostenr Ooat-Hong. bank aand. f 128 Vrkrs Slolkrs 81'/, 88 287., 28/, 237 100V, 88'/, 88/11 88"/» 84'/» M'/l. 66 287, 26»/i, -X. Ml'/, 67'/, 87/,' 22'/, 10/8 34V4 900»/4 91 631 435 651/, 102 2047', 1541/4 9 Rubl. Hypotheekbank pandb. 5 Amerika Kqut. hypoth. pandb. 4| Maiw. L. G. Pr. Lien cert. 6 Ned. Holl. IJ.-Spoorw.-My. aand. My. tot Exp!. v. 8t. Spw. aand. Ned. Ind. Spoorwegm. aand. Ned. Zuid Afr. Spm. aand. 6 dito dito dito 1891 dito 6 talie Spoorwl. 1887/89 A-Eobl.8 Zuid.-ItaJ, Spwmy. A-H. ob). 8 Polen. Warschau Weenen aand. Rubl Gr. Rus». Spw.-My.obl. 4 Baltische dito aand. Fasiowa dito aand. 5 Iwang. Dombr. dito aand. 5 Kursk Ch. Azow-8p. kap. opl. 4 dito dito oblig. 4 Amerika. Cent. Pao. Sp.Mij. obl. 5 Chic. b North. W.pr. C. v. aand. dito dito Win. 8t. Peter. obl. Denver Rio Gr. Spm. eert. v.a. Illinois Central obl. in goud 4 Louisv. Na^h villi Cert. v.aand. - Mexico. N. Spw.Mij. le bvp.o. 6; 1048/4 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aand.] 87 N.-York Ontasio West. aand. Penn. dto Ohio oblig. 6 Oregon. Calif, le hyp. in goud 6 St. Paul. Minn, k Manit. obl. Un. Pac. Hoof lyn obig. 6 dito dito Line. Col. le hyp. 0 5 Canada. Can. South. Chert, v.aand. Vbn. C. Rallw. k Na. lo h. d. 0.0 Amsterd. Omnibus My. aand. Rotterd.Tramweg-Maats.nand Nbd. Stad Amsterdam aand. S Stad Rotterdam aand 3 Bbloib. Stad Antwerpen 1887 i'/. Stad Brussel 1886 2»/, Hong. Theiss Regullr Goselsoh. 4 Oobtbnb. Staatsieenig 1860 5 K.K.Oost. B. Cr. 1880 8 Spanjb. 8tad Madrid 3 1868 Nbd. Ver. B«z. Avb. Spoel. oert. no1/, 90 29V 114'Vi, 10,/, 224 28SV, 100V, 65 56 HI'/. »8 100% 100 114'/, 1417 62 105 74 «5%. 2 21/, «V» 681/, 160 210 108 108 22 100 117V, 117'/. 101/, 847. >«7. 857, in zjjn in ruime keuzo voorhanden. Maandag 1 October 1900. Vette Ossen en Koeien, goeden aanvoer, prij zen waren voor ie kwaliteit 34, 2e kwal 32, 3e kwaliteit 30 cent per half Kilo Vette Kalveren red. aanvoer, 10 kwaliteit 28 2de kwaliteit 26, 3de kwaliteit 23 cent per half Kilo. Vette Varkeüs, goede aanvoer, iste kwaliteit 23, ade kwaliteit 22, 3de kwaliteit 20 cent per half Kilo. Schapen en Lammeren groote aangevoer. De handel was voor alles prijshoudend behalve Schapen en lammeren dieminder in prijs waren. VERSCHEIDENHEID. Het model van het gedenkteeken, dat op het slagveld van Waterloo zal worden op gericht voor de Fransche soldaten, Aie daar sneuvelden, heeft de beeldhouwer Ge- rome nu gereed. Het stelt een stervenden adelaar voor, van welks vleugels een ge broken en de andere wjjd uitgespreid is, die inet een klauw den gebroken stok van een gehavend vaandel omklemt en den an deren dreigend houdt geheven. Het monu ment zal waarschynlyk in het aanstaand voorjaar worden onthnld op het stuk gronds, dat de heeren Henry Houssaye, graaf De Mauroy en Gustave Larrourmet voor dat doel kochten en aan de militaire vereeniging „Sabretache" ten geschenke gaven. Een echt Amerikaansch klinkend geschie- denisje bericht de Progrès Médical. In Ame rika verwekt thans een jong meisje, voort gesproten uit een huwelyk tusschen een blanke en een zwarte, onder de doctoren en anthropologen groot opzien. Het heeft de eigenschap of liever het gebrek van vol slagen gevoelloos te zyn. Niet alleen, dat zy aan de oppervlakte van haar lichaam geen gevoel of pyn ondervindt, maar ook haar inwendige organen zyn totaal gevoelloos. By het onderzoek konden de doctoren de huid met gloeiende jjzers aanraken en met welk scherp instrument ook verwonden, zonder dat het eenigen indruk op de gelukkige bezit- -ster van dit wonderlichaam maakte. Er moet zelfs een schot op haar afgevuurd zyn, die haar den eenen arm doorboorde, en slechts een lichte siddering door haar bespeurd word. Daarbij komt nog een onnatuurlijk weer standsvermogen tegen alle soorten van gif ten arsenicum en cyankalium oefenen op hét meisje evenmin eenigen invloed uit als het inenten met bacteriën van typhus, cho lera, tuberculose. Dr. Playfair, een niet onbekende neuroloog, op wiens gezag deze geschiedenis medegedeeld wordt, heeft be weerd, dat het meisje tegen iedere ziekte gewaarborgd is, en een zeer hoogen ouder dom moet bereiken. Slechts zware verwon dingen van den schedel en de wervelkolom zouden haar kunnen deren. Gebrek aan lichamelijk gevoel doet zich, volgens de er varingen der doctoren, slechts zelden voor en dan alleen nog maar voorbijgaand bij zenuwzieken, maar nooit voortdurend en nooit bij gezonde menschen. Dit geval der jonge Mnlattin, die voor 27 jaren op het eiland Trinidad geboren is, kan slechts als een soort van verstoring der gevoelszenuwen verklaard worden, terwijl de motorische zenuwen, waardoor de spier beweging van het geheele lichaam wordt geleid, gezond gebleven zyn. Vrijdagnacht voeren vyf man van de equi page van het Duitsche artillerieschoolschip „Hai" in een zeilboot door de haven van Kiel, om naar boord terug te keeren. Het vaartuig sloeg plotseling om en alle opva renden vielen in het water. Vier personen verdronken, slechts één kon zich door zwemmen redden. Van de veron gelukten zonden er Vrijdag drie uit den dienst ontslagen worden wegens eindigen van hun verbintenis. Geboren MARGARETHA, Dochter van R. BUISMAN. A. R. DIJKSTRA. Goüda, 30 Sept. 1900. 'IV Wie werkeljjk prys stelt IIKUELIIH te hebben, laat zich fotografeeren in de Votoyrnfltche HunHinrtcMiny Fl. SINGEL, 661. kakkorUkkpn iRon voortVftirutitl ebt 2«»truttv 1 kiWur* iler e<h» reuk n.. V«i |i tegen toezending vull Bet lx'ifr«R n| onder r>-inbot>rM Verzendhuis „Merkuur*4 Commtuidit MentMohnpny Sehiilu-rt €0., jiiwtprUiiiiiN.Z. Voorburgwal ïjg. AN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielyk te verteoren, te warme I of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze oen maaglyden E als Maaglcotnrrh Maat/kramp, Maagkramp, Maagpijnen, moeie- I lljke Hpij8vertering of ver»l\iming op den hals gehaald hebben, zy I hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke wer- I kingen reeds sedert vele jaren bewezen z(jn. Het is Deze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevon- I dene kruiden met goeden wyn gemaakt en versterkt de spijs- verteerings-organen van den mensch zonder een laxeermiddel te zyn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, znivert het j bloed van bedorven ziekte veroorzakende stoffen en werkt be vorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er alzoo I te doen. Symptomen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die by chronische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwijls na eenige malen drinken genezen. VAretnnriin O* en de onaangename gevolgen daarvan als w *31 o benauwdheid, koliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en ver wijdert door een zachten stoelgang onbrnikbare stoffen nit maag en darmen. zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloed- vorming en een ziekelijke toestand van de lever. By gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapelooze nachten treedt een voordurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt do verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, 1 prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprikkelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. t Talrijke attesten en dankbetuigingen bewijzen dit 1 I KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen Fl. 1.50 en 2.— in de Apotheken van Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Bode- I graven, Woerden, Alfen, Aarlanderveen, Voorburg, Leiden, Rotterdam, 's Gravenhage, enz. alsook in alle groote en kleine plaatsen van do provincie Noord-Holland en geheel Nederland in de Apotheken. Voor namaak wordt gewaarschuwd Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddel, zyn bestanddeelen zyn Malaga- wyn 450,0 Wijngeest 100,0 Glycerine 100,0, Roode wyn 240,0, Atlas bessen- 1 sap 150,0, Kersensap 320,0, Manna 30,0, venkel, anijs, alantswortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortfel, kalmoeswortel 10,0. Deze bestanddeelen 1 worden vermengd.

Goudsche Courant | 1900 | | pagina 2