1. ITUIG tarden. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Vrijdag 3 Mei 1901. No. 8493. 40ste Jaargang. 8 isl. 3BIET. Buitenlandse!) Overzicht. 310 ill EVEBIJ FEUILLETON. Eindelijk Saamgebracht. sniging firon Oproeping onder de Wapenen VAN MILICIENS-VERLOFGANGERS, der lichtingen 1807, 1898 en 1899. MEK I Inzending van Apvertentiën tot 1 uur des midd. 9 4e Comp. van 13 Mei tot en helft van 1 Juli tot en met 2e en 3e Comp, van 2 Sept. IJ I toom n van lubbele flesch a. Rotterdam MAN Zn 03. le Heer lZ. i verven van alsook alle Zaltbommel lam. pfouBjeg 0.35 Nedor- IÜ1901. 65 cent. f «10 i aankoop vertegen den naar da fd. voren hunne verlofpassen ter Secretarie der Gemeente te doen afschrj'ven en vervoer- of passagebiljetten te ontvangen indien zjj daarop aanspraak hebben. GOUDA, den In Mei 1901. De Burgemeester roornoemd, B. L. MARTENS. I Echte tewunen- i in den tam des vaardigd rereldbe- t Stoll- 'dam. Koning rde van GOUDSCHE101HINT. getookt wr d*- pel. vn e) Als id van brulken. a.v. Tuigen, dravere- en Sulky, find- en oudelijk Telefoon U>. 8’4. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. sgt. Infanterie 5e Bataljon, de Comp. van 31 Mei tot en met 'oflen eibekend ■uzx». ielumerk). radicale en i alle, zelfs a?e xenuw- itstaan door ligen leeftjjd rak te, Bleet oofdpgn Maagpjjn irmogen - Uit- De parlementaire correspondent der «Daily News” zegt reden te hebben om te gelooven, dat lord Kitchener de relaties tot Botha heeft aangehouden en dat mogelijkheid be staat op een hervatting van meer olflcieele onderhandelingen. Er zouden zich echter twee bezwaren blpven voordoen, namelijk, het aanblyven van Sir A. Milner als gou verneur der nieuwe koloniön en de quaestie van de amnestie der Kaapsche rebellen. die twee Noodig ze liever dezer dagen eens op een huislijk maaltje. Ik zou den ouden bouw meester graag eens aan den tand voelen, wat dat nu weer Voor zaken zijn, die hij wil beginnen.” De otfde dame Seemann, goed, braaf en eerlijk als ze was, en opofferend als ze zelfs zijn kon, behoorde daarbij toch tot die menschen, die 'vol gens hun óprechte overtuiging meest gelijk heb ben en altijd de beste, meest practische maatre gelen treffen, en wien het daarom bizonder moeilijk valt, anderen toe te geven, vooral in kleinigheden. Nu sprak ze gerekt gZooals ge wilt, Richard. Maar vóór onzen Woensdag zal dat werkelijk niet goed gaan en de laatste dagen van die week is men dan den he mel dankbaar, wanneer men eens rust heelt. Wanneer ik hen echter een uitnoodiging stuurden ze komen, dan kunt ge toch wel een paar minu ten vinden om met den bouwmeester te spreken. Richard daarentegen was in zaken van onder geschikt belang de toegevendheid zelve. «Doe zooals ge wilt, moedertje. Wat u echter van heden tot den zeventienden aanstaande we hebben vandaag Maandag den eersten in zake het dansgezelschap zoo kolossaal in beslag zou nemen, dat ge ondertusschen niet aan eeuwenoude vrien den een lepel soep zoudt kunnen aanbieden, dat is mij dan toch wat duister.” Hij was opgestaan en gaf haar lachende zijn gewonen kus. »Span u nu zelve maar niet te veel in voor al die zaken En vooral moet ik u dringend verzoeken verg niet te veel van uw krachten.” Och, daar gijn honderderlei dingen te bezorgen, Richard, die ik niemand anders kan laten doen.” „Daily Mail” constateert, dat de regeerings- meerderheid snel zinkt. Maar wat er aan te doen Herbert Gladstone heeft, na een zeer scherpen aanval op het kabinet Salisbury, het te Leeds nog eens gezegd het is onmogeljjk om het kabinet te vervangeneen uiting die groote verontwaardiging wekte maar die toch waar ii. Iets anders zou het zyn, als het waar is, wat door den correspondent van een onzer bladen wordt gemeld, dat de verhouding tusschen den koning en het kabinet niet goed is. Toch zal het aan den koning moeilijk zyn het kabinet los te laten. Rhodes had aan Chamberlain gezegdals ik val, valt ge mede, Chamberlain zeide tot den hertog van Fife ik sleep u in den val mede, en toen redde de prins van Wales Rodes. Nu Chamberlain los te laten, is moeilijk. De scherpe aanval van Herbert Gladstone treft te meer, omdat hy nog verleden jaar by de verkiezingen de Zuid-Afrikaansche politiek had goedgekeurd. Men vindt het daarom een weinig meedraaien met den wind, iets dat om den naam teleursteld. ’t Is altyd moeilyk de zoon van een groot staatsman te zjjn. Het algemeen bestuur van het Fransche mynwerkeresyndicaat heeft de moeilijkheid op- gelost,die zich voordeed ,ten aanzien van den genen, die aan het referendum over de alge- meene werkstaking niet hadden deelgenomen. Basly heeft met dringende haast het bestuur te Lens bjj elkaar geroepen en volgens de Brus- sche „Petit Bleu” heeft het bestuur beslo ten, een manifest aan alle mijnwerkers rond weging maakte, toen het rijtuig haar passeerde. Dit niet recht begrijpend, boog hij even voorover en keek naar buiten. Inderdaad, ze was wel door- geloopen, doch keek nu om. Nu trok hij aan de lijn en toen het rijtuig stilstond, zag hij eerst nog eens twijfelend naar haar terug, steeds met het gevoel, dat hij zich ook kon vergist hebl>en toen hij meende, dat wenk en groet hém golden, en dat hij een malle vertooning maak. Maar neende voetgangster had gehoord, dat paard en rijtuig tot staan werden gebracht, was - eveneens blijven staan en kwam bedaard naar den ondertusschen uitgestegen chef der firma See mann toe Ze waren twee schreden van elkaar nu nog altijd gaf zijn gelaat geen blijk, dat de zaak hem helder was geworden Daarentegen kwam er nu over het hare een niet te weerhouden glimlach. Tevens strekte zij haar hand uit: «Nu, Richard, kent ge mij nog altijd niet?” Hij vatte haar hand en hield die in zijn rechter vast. Maar hij zag er altijd nog onzeker, zoo niet verbluft uit. Ik weet heelemaal niet u moet, wel juffrouw Heidloff, Louise Heidloff zijn Dat dunkt mij ook zoo," spotte zij vriendelijk. «Maar beste Louise, hoe komt dat dan Waarin zijt ge veranderd, dat ik u niet herkende «Ik ben, sedert we malkaar het laatst zagen, vijf jaar ouder geworden,” sloeg juffrouw Heidloff ter oplossing der vraag voor. (Wordt vervolgd.) Idem de helft der 4e, 5e en 6 Bat. van 7 Aug. tot en met 10 September. Het le Regt. Veld-Artillerie, een derde der Treinafdeeling van 17 Juni tot en met 20 Juli. Idem van 22 Juli tot en met 24 Aug. Idem van 26 Aug. tot en met 28 Sopt. Het 2e Reg. Veld-Artillerie le, 3e en 5e Battery en de helft der Treinafdeeling van 10 Juli tot en met 13 Augustus. Het 2e Regiment Veld-Artillerie 2e, 4e en 6e Battery en de helft der Treinafdeeling van 26 Aug. tot en met 28 September. Het 3e idem le, 2e, 4e en 5 Battery en Treinafdeeling van 26 Juli tot en mot 29 Aug. Idem 3e en 6e Battery van 30 Aug. tot en met 3 October. Het Korps Rijdende Artillerie le Battery van 20 Mei tot en met 22 Juni. Idem 2e Battery van 24 Juni tot en met 27 Juli. Het Korps Ponteniers le Compagnie van 25 Juni tot en met 25 Juli. Idem 2e Compagnie van 30 Juli tot en met 30 Augustus. Het Korps Torpedisten le Peloton van de le Compagnie van 6 Augustus tot en met 9 September. (Plaats van opkomst fort de Ruyter). Idem 2e Peloton van 6 Aug. tot en met 9 Sept. (Plaats van opkomst Hellevoetsluis). Idem le Peloton van de 2e Compagnie van 6 Augustus tot en met 9 Sept. (Plaats van opkomst fort aan den Hoek van Holland). Idem van 6 Aug. tot en met 9 September. (Plaats van opkomst don Helder). LICHTING 1899. Het le Regt. Vesting-Artillerie le, 2e, 3e en 4e Comp, van 12 Aug. tot en met 11 Sept. Idem 9e Comp, van 20 Juni tot en met 20 Juli. Idem 10e Comp, van 8 Aug. tot en mot 7 September. Telefoon No. 82 A DVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels A 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA, brengt ter kennis van de in deze Gemeente gevestigde „Miliciens-Verlofgan gers,” dat ingevolge Koninklijk Besluit van den 9n April 1901, No. 43, krachtens Art. 125 der Militiewet, tot den werkelyken dienst worden opgeroepen LICHTING 1897 en 1898. Het Regt. Grenadiers en Jagers, le, 2e, 4e en 5e Bataljon van 5 Aug. tot en met 3 September. Het le, 5e en 8e Regt. Infanterie, le, 2e, 3e en 4e Bataljon van 12 Aug. tot en met 10 September. Het 2e, 3e en 6e Regt. Infanterie, le, 2e, 3e en 4e Bataljon van 29 Aug. tot en met 27 September. Het 4e Regt. Infanterie, le, 2e, 3e en 4e Bataljon van 16 Aug. tot en met 14 Sept. Hot 7e Regt. Infanterie le, 2e, 3e en 4e Bataljon van 26 Aug. tot en met 24 Sept. LICHTING 1898. Het Regt. Grenadiers en Jagers, 3e Batalj., de helft der »<-• met 11 Juni. De andere 30 Juli. En de le, tot en met 1 October. Het le en 5e Regiment Infanterie 5e Ba taljon van 26 Juli tot en met 24 Augustus. Het 2e idem van 16 Juli tot en met 14 Augustus. Idem 2e Regt. le, 3e, 5e, 8e en 9e Comp. van 24 Juni tot en met 24 Juli. Idem 4e Comp, van 9 Juli tot en met 8 Augustus. Idem 6e Comp, van 27 Juni tot on met 27 Jjxli. Idem 2e en 7e Comp, van 29 Juli tot en met 28 Augustus. Idem 10e Comp, van 19 Aug. tot en met 18 September. Idem 3e Reg. le, 2e, 3e, 4e en 5e Comp. van 28 Mei tot en met 27 Juni. Idem 6e, 7e, 9e en 10e Comp. van 26 Aug. tot en met 25 September. Idem 8e Comp. van 3 Juni tot ön met 3 Juli. Idem 4e Reg. le, 5e, 8e, 9e en 10e Comp. van 24 Juni tot en met 24 Juli. <7) Hij schudde het hoofd. »En had ze geenerlei opdracht aan mij moest ze mij niet eens be groeten Hoe vreemd I” «O, haar groeten heb ik je moeten doen, dat had ik vergeten,” bekende mevrouw Seemann. «Men heeft zooveel aan het hoofd. Met oude juffers kan ik nu eenmaal niet goed opschieten. met deze nog zoo schappelijk. Nu, op rozen ligt ze ook niet, daarom moet men wat bij haar door de vingers zien. Haar vader heeft buiten in Charlottenburg een woning gehuurd Daarvoor komt men ook naar Berlijn, niet waar Wil hij hier werkelijk, zooals hij te kennen gaf, zaken doen, waarom woont hij dan niet midden in de stadl Er zijn hier toch ook eenvoudige wijken! Zoo zal hij zijn meesten tijd op den tram zoek brengen.” «Zaken?” Er lag iets deelnemend bezorgds in den toon, waarop de jonge fabrikant het woord herhaalde. »Wil hij weer dwaasheden begaan U moest mij toch laten roepen, als Louise weer eens komt, moeder >Goed. Nu, zoo niet eerder, zult ge ze beiden wel op onzen dansavond zien.” •Maar moeder, waarom de menschen voor dit doel hierheen te halen! Dat is heel niets voor Het 3e idem van 16 Aug. tot en met 14 September. Het 4e idem van 1 Aug. tot en met 30 Aug. Het 6e idem van 29 Juli tot en met 27 Aug. Het 7e idem van 12 Augustus tot en met 10 September. Het 8e Rej helft der 4e 29 Juni. Het 8e idem le, 2e, 3e en de helft dei 4e Comp. van 26 Juli tot en met 24 Aug. De le, 2e en 3e Compagnie Hospitaalsol daten, van 28 Aug. tot en met 26 Sept. Het le, 2e en 3e Regiment Huzaren, van 30 Juli tot en met 2 September. Het le Regiment Veld-Artillerie, de helft der le, 2e^ 3e, 4e, 5e en 6e Battery van 5 Juni tot en met 9 Juli. Idem de helft der le, 2e en 3e Bat. van 22 Juli tot en met 24 Augustus. Idem 2e, 3e, 4e, 6e en 7e Comp. van 24 Juli tot en met 23 Augustus. Het Korps Pantserfort-Artillerie le Comp. van 24 Juni tot en met 24 Juli. Idem 2e Comp. van 1 Juli tot en met 31 Juli. Idem 3e Comp van 29 Mei tot en met 28 Juni. Idem 4e Comp. van 1 Juli tot en met 31 Juli. Lichting 1898 Korps Genietroepen le, 2e, 3p, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Comp. van 13 Juni tot en met 17 Juli. Van de 9e Compagniea. de Miliciens- Vestingtelegrafisten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 No. 13 en de Miliciens-Ad- spirant-Vestingtelegraflsten van 12 Augustus tot en met 14 September. b. de Miliciens, geen Vestingtelegraflst of Adspirant-Vestingtelegrafist zynde van 12 Augustus tot en met 14 September. Lichting 1899 Korps Genietroepen le, 2e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e Compagnie van 3 Juli tot en met 6 Augustus. De 3e Compagnie van 28 Augustus toten met 1 October. Van de 9e Compagniea. de Miliciens- Vestingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 No. 13, van 2 September tot en met 11 September. b. de Miliciens-Vestingtelograflsten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884 No. 13, en de Miliciens-Adsprirant-Vestingtelegrafisten van 12 Aug. tot en met 14 September. c. de Miliciens, geen Vestingtelegraflst of Adspirant-Vestingtelegrafist zjjnde van 12 Augustus tot en met 14 September. „Voormelde Verlofgangers worden by deze opgeroepen om op den bepaalden dag vóór des namiddags 4 ure by hunne korpsen tegen woordig te zyn (de Vesting-Telegraflsten des namiddags vóór 1 uur), gekleed in Uniform en voorzien van de kleeding en uitrusting hun bjj vertrek met groot verlof mede ge geven, alsmede van hun zakboekje met ver lofpas.” De Verlofgangers voor wie deopfkomstop eenen „Maandag" of op „28 Mei” is gesteld zullen, indien zjj gevestigd zyn in gemeenten van waar zy niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsch behoeven te begeven en den volgenden dag zoo vroeg tijdig mogeljfk by hun Korps moeten aan komen. Voorts worden bedoelde Verlofgangers uitgenoodigd om minstens „vier dagen” te Maar nu, nu hij zich zoo inschikkelijk betoond had zooals trouwens gewoonlijk was ook zij aanstonds weêr tot concessies bereid Mochten de Heidloff’s afzeggen we verzoeken op de kaarten om antwoord dan kunnen we, wanneer ge er in het belang van den ouden Heidloff op gesteld zijt, altijd nog een namiddag vóór den dansavond met hen afspreken. Ze eten dan meê wat er is; drukte behoef ik daarvoor dan verder niet te maken.” Wat het was dat deze afspraak, om de Heidloft’s machtig te worden, overbodig maakte, dit vernam de oude dame noch toen noch later; haar zoon Richard wist daarvan niets meer. Het was reeds beslist, dat haar fraai gedrukte uitnoodiging tot •thee en dans” door den gepensioneerden bouw meester Heidloff niet alleen afgeslagen, maar zelfs met verontwaardiging teruggewezen zou worden Dat het dan toch nog anders liep, ging als volgt toe Richard Seemann, wiens talrijke fabrieksinrich- tingen, zooals de kolossale omvang der zaak dat meebracht, zich niet alle op één plaats bevonden, was des namiddags op weg naar een zijner giete rijen ver. buiten aan het kanaal. Hij zat in een eenspans-coupé, door zijn fraai halfbloed paard snel daarheen gevoerd, en rolde juist door een der nieuw aangelegde straten van het uiterste westen, die aan den eenen kant uit hooge huizen, aan den anderen uit een trottoir met het vrije veld daarachter bestond. Hier waren de voetgan gers dun gezaaid en zoo was het mogelijk, dat hij juist nog zag, hoe een op het verhoogde voet pad rechts gaande dame snel een wenkende be~

Goudsche Courant | 1901 | | pagina 1