IV. FW’. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Vrijdag 10 Mei 1901. No. 8499. 40ste Jaargang. FEUILLETON. Eindelijk Saamgebracht. ei 1901, nnr, Genoegen”, ■erking van invités. POEL”, k. jouda- KENNISGEVING. 9 Verkooping JIZEN. KENNISGEVING. Inzending van Apvertentiên tot 1 uur des midd. ;en op 15 Angus- REDDINGIUS, i volgens Regle- 10 Dames 1 eniging Donder- NEMAN Zn. (Wordt vervolgd. Bas. Jted. Orkest, Telefoon \o 99» De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nominees VIJF CENTEN. looi f o.r*. voor Donateurs 3 Mei 's avonds in abonnemen- :n verkrijgbaar DE VI8CH- eniging 'AANDERMAN. IA. Hatdh. aio CENT. verkrijgen bij I, Markt. jaar voor per il K. M. 1, id gratis. het Rjjks Inter- I.OI INIIL tOflKANT oorneemde Nota- ;e Waddinxveen, er inzage zullen .strak extracten, astrale kaart en ilderlaBten. December 1904 jen, bouwman te H.A. December 1904 iwman te Zeven- 'IS WONING c. a. ird, Bepoting en leien Wei-, Hooi- 4. 62 A. in WEI-, HOOI- A. 25 A. 10 c.A. ffEI-, HOOI- en L. 22 A. 70 c.A. ladelijk na den Telefoon So. ADVERT ENT1EN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda brengen ter openbare kennis dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van 3 Mei 1901, met intrekking der gelijknamige verordening van 7 Mei 1897, is vastgesteld de volgende VERORDENING ter aanwijzing van stem lokalen voor de Stemdistricten in de ge meente Gouda EENIG ARTIKEL. Als stemlokalen worden aangewezen in het eerste stemdistrict het Raadhuis in het tweede stemdistrict de Avondschool voor Ambachtslieden aan de Houtmansgracht, In het derde stemdistrict het gymnastieklokaal der eerste Burgerschool voor meisjes ter zijde van de onderwijzerswoning in het Regentesseplantsoen. Afgekondigd te Gouda den 8en Mei 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER. 13) Ze draaide zich echter te vroeg weer omde oogen troffen elkaar nog en het was hem, als had er iets verwijtends in haar blik gelegen. Waarom? wat mocht ze bedoelen? Lieve hemel, was ze ten slotte misschien gepikeerd I kon ze geen scherts verdragenNu. ze kon onbezorgd zijn. Ze had slechts moeten weten, hoe zeldzaam hem iets der gelijks ontglipte. Maar hij was daar juist, met dit kwartiertje rijdens in het verschiet, zoo merk waardig prettig gestemd geweest. rik had nog over over deze ongelukkige geschiedenis met u willen spreken,” begon Louise nu na kort dralen. >Ot vergis ik mij Ach van harte zou ik het wenschen I” voegde zij er bijna smeekend aan toe >Papa was tamelijk open tegen u. Wat voor indruk maakt dan op u de Weener onderneming r •Geheel denzelfdeh, dien ze op u schijnt te maken,” zeide hij, nu in vollen ernst. »Ik zou bijna reeds met zekerheid durven beweren, dat de zaak pure zwendelarij is.” Louise zeide niets: zij knikte slechts nauw merkbaar voor zich heen, legde de gevouwen handen in haar schoot en keek droevig uit het venster aan haar zijde. «Natuurlijk," begon hij nog een», »zal ik nadere informaties inwinnen en ENAAR, residee- il, in bet Koffle- 8 (St. Joris) te nbaar veilen en 1 Ifl Mei 1901 f 2» Mei daar- reide dagen des de mm EN, DRIE HOOI- elen louwland, 9 A., 80 cA., 1 Zevenhuizen in iiieland, bewoond De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 19 April 1901 is vastgesteld de volgende Verordening VERORDENING tot wijziging der Ver ordening regelende de bonwpolitie in de gemeente Gouda. EENIG ARTIKEL. In de Verordening regelende de bouw- politie in de gemeente Gouda, vastgesteld den 21 Februari 1899, worden de volgende wijzigingen aangebracht 1. In artikel 8 wordtde aanhef van het artikel gelezen als volgt: .Tegelijk met de .kennisgeving, in artikel 6 genoemd, moeten .aan Burgemeester en Wethouders, door den .eigenaar, vruchtgebruiker of beheerder .behoorlijk onderteekend, in tweevoud, in .lichtdruk of andere reproductie dan wel ,met inkt op wit teekenpapier geteekend, .worden ingediend:” de aanhef van 2o gelezen ais volgt.eene .teekening of teekeningen, wat de loodrechte .doorsnede betreft op een schaal van ten „minste 1 op 50, voor balkons en erkers op .een schaal van ten minste 1 op 10, en .voor het overige op een schaal van ten minste 1 op 100, aangevende worden in 2o onder a de woorden .en het peil (A. P.)” gevoegd achter het woord in richting”; en wordt de volgende slotalinea daaraan toegevoegd „Voor teekeningen van .gebouwen van grooten om vang kunnen Bur- „gemeester en Wethouders een kleinere .schaal toestaan.” 2. Artikel 9 wordt gelezen als volgt: Ter verzekering dat hetgeen volgens de teekeningen zal worden verlicht niet is in strijd met de bepalingen dezer Verordening, wordt een exemplaar daarvan, voorzien van een bewjjs van goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders, aan den belanghebbende teruggezonden. Het is verboden de in artikel 6 bedoelde werken uit te voeren of te doen uitvoeren anders dan overeenkomstig door Burgemeester en Wethouders goedgekeurde teekeningen. 3. Tusschen de artikelen 10 en 11 wordt gevoegd een nieuw artikel 10a, luidende Burgemeester en Wethouders zyn bevoegd voor de uitvoering van eenig in artikel 6 ■bedoeld werk zoodanige voorschriften te geven als zy in het belang der openbare veiligheid en gezondheid noodig achten. Het is verboden het werk uit te voeren of te doen uitvoeren anders dan met inacht neming der door Burgemeester en Wethou ders gegeven voorschriften. 4. Artikel 15 wordt gelezen als volgt: Al« rooilijnen worden vastgesteld a. voor de Kerkhoflaanaan de zuid- oostzjjde de bestaande afscheiding van het erf der Stearine-Kaarsenfabriek .Gouda”, en aan de noordwestzjjde eene lijn op een afstand van 10 Meters evenwijdig aan die afscheiding b. voor de .Veersteeg”: aan de zuidoost- zijde de tot aan de beide hoeken van de steeg verlengde buitenkant van den gevel van het steenen middengebouw der Machinale Garen spinnerij, en aan de noordwestzijde eene lijn de Mallegats- of Mallemolenswei en aan de noordoostzijde eene lijn loo- pende van het hek (langs de Kerkhoflaan) der gemeente-kweekerij op een afstand van 10 Meters evenwijdig aan den buitenkant van den voet van het hek der Algelheene Begraafplaats tot aan de oostelijke grenslijn van het perceel sectie E No. 1479, van het snijpunt met die grenslijn recht naar het zuidelijke hoekpunt der woning sectie E No. 1844, dan langs den buitenkant der voor gevels van de woningen sectie E Nos. 1844, 1843, 1842, 1841, 1840, 1907, 1906, 1905 en 1904 tot aan het westelijke hoekpunt van laatstgenoemde woning sectie E No. 1904, vandaar recht naar het zuidoostelijk hoek punt van het erf der Fabriek van Zuivel producten .Gouda”, langs den buitenkant van den voet der afscheiding van dit erf, sectie E No. 1856, tot aan het noordweste lijk hoekpunt daarvan, verder van dat hoek punt recht naar het noordwestelyk hoekpunt (hoek der Veersteeg) van het erf der Machi nale Garenépinnery, sectie E No. 1676, van dit hoekpunt recht naar het zuidoostelijk hoekpunt van de woning sectie E No. 1557" en verder Jangs pen buitenkant der voor gevels van de bestaande woningen tot aan het Moordrechtsche Verlaat d. voor de „Heerenstraat”aan weers zijden op een afstand van<5 Meters even wijdig loopende aap de tot de Ruige Wete ring verlengde as e. voor den „Boschweg” aan weerszijden eene lyn op een afstand van 5 Meters even wijdig aan de as voor den „Jan Philipsweg” aan weers zijden eene lyn op een afstand van 5 Meters evenwijdig aan de as g. voor de „Steynkade” eene lyn loopen de van het zuidwestelijk hoekpunt van het kadastrale perceel sectie K No. 1729 naar het znidwestelyk hoekpunt van de woning sectie K No. 1842 en voorts langs den bui tenkant der voorgevels van de bestaande woningen A. voor den „Zwarteweg”aan weers zijden eene lyn op een afstand van 5 Meters evenwijdig aan de as; op eene lyn op een afstand van 4 Meters evenwijdig aan deze gevellyn c. voor de Prins Hendrikstraataan de znid-westzyde eene lyn, loopende van het noordoostelijk hoekpunt van het erf der Algemeene Begraafplaats langs de buiten zijde van den voet van het hek tot aan het noordwestelyk hoekpunt van dat erf, vandaar recht naar het noordoostelyk hoekpunt van het kadastrale perceel, sectie E No. 1868 (zijnde de woning aan den hoek der „Vorst- manstraat”), verder langs den buitenkant van den zijgevel dier woning en langs den buitenkant van de voorgevels der woningen sectie E Nos. 941 en 1001, tot aan het noordwestelyk hoekpunt van laatstgenoemd perceel sectie E No. 1001, van dit hoekpunt recht naar, de bestaande afscheiding van het (onbebouwde) perceel sectie E No. 566, verder langs den buitenkant van den voet dezer afscheiding, langs den buitenkant der voorgevels van de woningen sectie E Nos. 1613, 1612, 1611, 1610, 1609 en 1608 en niet rusten, vóór ik werkelijk iets te weten kom, houd u daarvan verzekerd. Verhinder nu uw vader althans zóólang, zijn geld in een bodemloos vat te werpen, tot wij elkaar weer gesproken hebben »Als ik dat maar kan,” zeide Louise op weinig hoopvollen toon, terwijl zij haar vingers vaster in elkaar wrong. Op eens had er een verandering methaar plaats. Welk een zegen, na jaren van hulpeloos zorgen en vreezeneindelijk weer eens een mensch te hebben, die iets met haar droeg, die ook maar eenig deel in haar angsten nam, met wien ze daarover kon sprekenHet welde in haar op als van warmen dank jegens hem hij zat op eens geheel stil, onder den indruk eener hoogst aangename gewaarwordingzij had haar lichte, glad behandschoende hand op zijn rechter gelegd, omsloot zijn vingers met schuch- teren druk en zeide /.Och ja, help mij een wei nig, Richard, asjeblieft.... ik heb anders niemand”... en dan met haar half ernstigen glimlach Ge zult zien, dat ik een dankbaar voorwerp van on dersteuning benik ben niet verwendelk woord, dat ge in het belang van mijn vader spreekt, reken ik u hoog aan” Hij hield nu van zijn kant de slanke vingers nog even vast, juist toen ze zich uit zijn hand wilden terug trekken. Vandaag nog begin ik met mijn informatiën, wees daar verzekerd van, en wat ik verneem, deel ik aanstonds mede. Het best misschien eerst aan u, niet waar? En dan beraadslagen wij, in welken vorm de zaak aan uw vader kan worden medegedeeld. Ik vrees dat hij eigenzinnig zal zijn t. voor het gedeelte der Vierde Kade tusschen de spoorbaan en den Straatweg naar Bodegraven aan weerszijden eene lyn op een afstand van 5 Meters evenwijdig aan de as; j. voor de overige bestaande straten en wegen, de buitenkant van de bestaande ge bouwen en van de bestaande afsluitingen der onbebouwde erven, zoolang door den Raad voor deze straten en wegen geen an dere rooilijnen zyn vastgesteld. 5. Aan artikel 16 wordt toegevoegd de volgende slotalinea: By aanbouw of herbouw van een hoekge* bouw zyn Burgemeester en Wethouders be voegd voor te schryven, dat de straatgevels zóó gesteld worden, dat zy, ter keuze van den belanghebbende, door eene schuine of gebogen lyn onder zooveel mogelyk gelyke hoeken de rooilijnen der beide straten of wegen, waaraan gebouwd wordt, verbinden voor de schuine lyn kan geen meerdere lengte dan 2 Meter gevorderd wordenby het vol gen van een gebogen lyn mag deze de schuine lyn, welke gevolgd zou worden, niet over schrijden. 6. Aan artikel 17 wordt toegevoegd eene derde alinea, luidende De bepalingen van dit artikel zyn ook toepasselijk by het geheel of grootendeels vernieuwen van bestaande afsluitingen. 7. In artikel 23 worden onder b tusschen de woorden „trappen” en „balkons” gevoegd de woorden „erkers, voorsprongen”. 8. Artikel 32 wordt gelezen als volgt By het stichten of herbouwen van een ge bouw, dat tot woning bestemd is, moet, zoo noodig na ontgraving van den grond, onder eiken bouten benedenvloer, waaronder geen kelder is, een laag zuiver zand, koolasch of grint aangebracht worden ter dikte van 0.20 Meter, zoodanig dat de bovenkant van deze laag minstens 0.20 Meter onder de vloerbindten ligt, en moet eene goede cir culatie van de buitenlucht onder den vloer mogelyk gemaakt worden door het laten van openingen in de muren en door het plaatsen van luchtroosters. De houten benedenvloeren mogen niet ge legd of op de vloerbindten vastgespykerd worden alvorens de gemeente-bouwmeester of een beambte d^r bouwpolitie de boven bedoelde aan te brengen drooge laag en ope ningen in de muren heeft goedgekeurd. 9. Tusschen de artikelen 32 en 34 wordt gevoegd het volgende nieuwe artikel Art. 33. Het is verboden aan een buiten de singelgrachten gelegen straat of weg de achter- of zijgevels yan een gebouw op min der dan 10 Meter afstand te plaatsen van den daarmede evenwijdig of nagenoeg even- sloegook de beste man heeft oogenblikken dat hij ongehoord wreed is, trouwens slechts in één enkele menschelijke relatie, die, waarbij de oorspronkelijke natuur meer aan het woord komt, dan bij eenige andere. Louise zat, zooals we zeiden, totaal stil en ver wonderde zich vluchtig, dat men uitwendig zoo rustig kan blijven, terwijl er inwendig iets van- eenscheurt, zoodat mén zou meenen, alles moest uit zijn voegen springen. Zy richtte de spits der woedende pijn echter ook aanstonds tegen zich zelve. Onbegrijpelijke dwaas, die ze een uur lang geweest was! Haar geschiedde rechl, dat zij zóó uit den onmogelijken droom werd gewekt I En wel op hetzelfde oogenblik, waarop ze zich dien bewust werd. Ze was alzoo ontwaakt en vermocht hem dan ook aanstonds daarop aan te zien, al was het dan ook met oogen, zoo droevig, als die van iemand die in «en eeuwigdurende gevangenis ontwaakt is. »Zoo Ik dank u voor uw goede meening, ik wil trachten haar waardig te worden." Het ging beter en beter, terwijl ze sprak; men kon nu zeker niets meer aan haar merkenEn hij, argeloos als hij was, zou, ze hoopte het innig, niets gemerkt hebben „Wie is dan de persoon in kwestie Gij denkt nu in het huwelijk te treden, natuurlijk.” »Voorloopig denkt mijn moeder er meer aan dan ik,” zeide hij en lachte, luchtig en zorgeloos, gelijk het haar voorkwam. langs het verlengde daarvan tot aan de as van de Heerenstraat, voorts van die as naar het noordoostelyk hoekpunt van het perceel sectie E No. 1691, en langs den buitenkant der voorgevels van de woningen sectie E 1691, 1902, 1689, 1688, 1687, 1686, 1258, 1257, 1256, 1255 en 1254 tot aan het noord westelyk hoekpunt viyi laatstgenoemd per ceel sectie E No. 1254, en eindelyk op een afstand van 10 Meters evenwijdig aan de noordoostelyke rooilijn van den weg tot aan het uiteinde van den vleugel der brug over Dat was Jiij, ongetwijteld. Maar Louise trok nu toch voor hem partij. »Ik geloof, eigenzinnig wordt iemand die voortdurend niets dan hinder nissen ontmoet,” zeide zij >Gij houdt papa voor onpractisch, natuurlijk, en al zijn projecten en idééën geen ernstige overweging waard. Weet ge wel, dat ik dikwijls geloof hier zag ze hem vol en ernstig aan »dat er toch misschien een zeer vruchtbare, goede kern in kan zittenja, dat hij misschien reeds een schrede gedaan heeft op een terrein, waarvan eerst het nageslacht zal mogen bezit nemen. Daar staat hij dan natuurlijk alleen en wordt uitgelachen.” Het was nu Richard Seemann, die bij deze woorden en haar ijver niet kon nalaten even te glimlachen Gij ook zeide hij Nu, we zullen nog eens grondig op de zaak ingaanwe zullen malkaar voortaan toch meer zien. Maar wat hebt ge ons met onzen dansavond nu toch hopeloos afgewezen, LouiseHet was eigenlijk niet aardig van u.” Het was een heel zonderlinge innerlijke beweging, een onverklaarbare, sterke impulrie, die hem nu de volgende woorden deed uitspreken, terwijl hij daarbij onverbiddelijk scherp het oog op haar liet rustenWanneer ik u nu nog ver zocht te komen Ten gevalle van mij De eene dienst is den anderen 'waard I In ernstik zou uw oordeel wenschen te vernemen over eene dame. Vrouwen zien scherp, misschien te scherp Maar ik geloof juist dat gij niet om den tuin rijt te leiden.” /«Zoo zeide juffrouw Heidloff wat langzaam, met een kalme stem, terwijl ze recht voor zich uitzag. Hij had afgebroken, terwijl hij haar gade-

Goudsche Courant | 1901 | | pagina 1