I i DE Tra UITERSTEN. nr cao oksen, esthaven 128 No. 8758. lagazijn ster” IET fjk DINERS, ÏRS liloften, enz. els en alles wat desv rlaïigd met ilrer, tafellinnen Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken» Bulienlaudscli Overzicht. rer FEUILLETON. ilages a {{lijders ii's Inkt de BESTE CHADELIJK HAND inllous, AIM LOON. je 40ste Jartryraiii’. Woensdag 26 Maart 1902. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des inidd. Verspreide Berichten. te zoeken in ion. zich beleefd aan en was f Wtrti vtrvolgd) IRINKMAN iZn. genot van een van aft 80.— iau zij ccti uit*, een uijzui zij, volgens lady Marney, zeer knap buitengewoon knap LH. Winkeliers briefkaart wordt joegezondeu door Itbommel. de Ecllt£ >n, teeamen- ogen in den niuun des vervaardigd Jt wereldbe- Bbr* Stoll- i werkelijke hulp achtige collectie ing GASORNA- TEN en GAS- eerende prijzen. Gasfitter. prorfbn.Jee a 0.35 roer Neder- ieleloou 'o. SS De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. I», aat 103. SWMH overtroffen lor» welbekend fiCHT-ÏLllia et Fabrieksmerk). ide, radicale en g van alle, zelfs nekkige MMtW' ral ontstaan door jeugdigen leeftyd Ike zwakte, Bleet Hoofdpijn - g - Maagpijn Onvermogen j enz. Uit- dent of een lid van het Kabinet te vermoor den, met den dood strafbaar, bedreigt ge vangenisstraf tegen opruiing tot zulk een misdaad en stelt ten behoeve van den Pre sident een lijfwacht in. In de Italiaanscho Kamer is het adres van antwoord op de troonrede met bewonderens- wfcardige vlugheid door de Kamer aangeno men met algemeene stemmen. De heeren wilden zeker naar huis; het is Paschen en de lente is in Italië heerlijk. In algemeene welwillendheid kan Sagasta zich niet verheugen in deze eerste dagen van zjjn nieuwe ministerieele periode. Do president van den Senaat, Monterio Rios, moet zeer ontevreden zyn over de wending naar links, die de crisis ten slotte genoman heeft, en gedreigd hebben, den hamer té zullen neerleggen, terwijl Voga de la Armijo de aanvaarding van het presidium der Ka mer aan verschillende voorwaarden bindt. De regeering legt van haar kant op vele plaatsen des lands bezettingen om, ingeval het tot uitvoering van het besluit op de congregaties mocht komen alle onlusten, door klerikalen of Carlisten verwekt, aan stonds den kop in te kunnen drukken. De anti-anarchistenwet, een gevolg van den moord op President Mc. Kinley, is door den Amerikaanschen Senaat met groote meerderheid aangenomen. De wet stelt zelfs de poging om den President, den vice-Presi- I, 3I;„ dubbel, öewli Vogte, Zaltbomm Kotter dam. nhage. gj. Czn. Rotterdam tot 1890 is Tisza de machtigste man van Hongarije geweest, en niet zonder grond kon men hem „den Hongaarschen Bismarck” noemen of zelfsden Paus der Calvinisten. Hij werd den 16en December 1830 te Gro&wardein geboren; zijn zeer gefortuneerde ouders behoorden tot den Calvinistischen adel. Het kan niet ontkend worden, dat de staatsman in de bijna 15 jaren zijner almacht zich niet zelden aan machtsmisbruik heeft schuldig gemaakt, en vooral de beschuldiging van kwade verkiezingspraktjjken schijnt niet geheel ongegrond. Dat iemand, die zoolang do leiding in handen had, wel vele bittere vijanden moest hebben, spreekt vanzelf. De oppositie en de persoonlijke haat tegen de staatsman stegen dan ook voortduren, of schoon hij tot het laatst een der meest in vloedrijke leden van het parlement gebleven is. Mot de jaren verviel ook zijn eertijds zoo machtige party, welker leiding in handen geraakte van den thans opperroachtigen premier Von Szell. By de jongste verkiezingen werd Tisza zelfs geslagen in het district Grosswardein, dat hij meer dan 30 jaar onafgebroken had vertegenwoordigd. leOr gekookt ink voor da- leelepeb van colate) Als geval van o gebruiken, mate H. H. V De heeren Wessels en Wolmarans worden op bet einde aezer week in Den Haag terug verwacht van hun reis naar Amerika. In Transvaalsche kringen te ’s-Gravenhage heeft het bericht van de reis der Trans vaalsche regeering naar Pretoria evenals op het publiek een indruk van verrassing ge- Frankrijk. Een vijftal deelnemers aan het kabaaltje ter arbeidsbeurze te Parys, vóór eon drie tal weken (den tweeden Maart), jongelui tus- scheri 18 en 20 jaar, zyn veroordoold van drie tot acht maanden gevangenisstraf, we gens boleediging en geweldpleging tegenover politiedienaren. De stad Marseille verkeert in benarde flnancieele omstandigheden on do sociaal democratische burgemedSH^Je heer Flais- sières, die niet weet hoe dager, de traktementen der gemeenteambte naren moot uitbetalen, daar juist de prefect heeft aangedrongen op afbetaling van oen aanzienlijk bedrag, door de stad aan het departement verschuldigd, is ijlings naar Pa rys vertrokken om uitkomst te zoeken in dezen bangen nood. Doumerc, de gouverneur-generaal van Indo-China bericht, dat hy zyn zending als geëindigd beschouwthij treedt op als can- didaat by de aanstaande verkiezingen en als zyn opvolger wordt reeds genoemd de heer Mougeot, onderstaatssecretaris van poste rijen en telegrafie. Te Bordeaux dreigt maar weer eons eon algemeene stakingde nationale bond van vakverenigingen, betrokken by hot haven bedrijf, eischt ettelijke hervormingen en by niet-inwilliging wordt met staking gedreigd. Te Saint-Maur is het eergisteren by een vergadering onder leiding van de „Patrio Fran^aise” tot een kabaal gekomen, noemen, velen zouden zelfs eer hel tegendeel den ken en toch had zij een blik, een bijzonderen blik en dan was zij, volgens lady Marney, meer dan schoon. Maar zij was i zelfs Ontwikkeld O I meer dan datik heb zelfs hooren zeggen, dat niemand zooveel wist. Dus een echte blauwkous, O, neenvolstrekt geen blauwkousniet die soort van kennis Maar talen en geleerde boekenArabisch en Hebreeuwsch en oude handschriften. En dan heeft zij een observatorium de eerste, die de komeet ontdekte. Dr Buckland zweert bij haaren zij houdt briefwisseling met Arago. En haar zuster, is die hetzelfde'! Lady Maud, die is zeer godsdienstig, Ik kon haar zoo goed niet. Is zij lief Sommigen bewonderen haar zeer. Ik ben nog nooit op Mowbray geweest Wat is het voor een soort van plaats? 01 zeer grootsch. zei Lady Marneymaar evenals alle plaatsen in de fabriekdistrikten, zeer onaangenaam. Men heeft er nooit een helderen hemel. De toilettafel is met roet bedektde herten in het park zien er uit alsof zij een bad genomen heb ben in een bad van Oost.-Indisch inkten wat de schapen 'aangaat, men verwacht schoorsteen vegers als herders te zien. (iflllMWUn RAA T Uit Pretoria wordt later bericht De leden van de Transvaalsche regeering die hier zyn geweest, zyn uit op een blon dere zending naar de Oranje-kolonie. Brodrick heeft in het Lagerhuis medege deeld dat Schalk Burger, ongeveer veertien dagen geleden, Kitchener den wenscb te kennen gaf, hem vrijgeleide te verleenen door de Engelsche linies heen en terug, ten einde Steyn te spreken over de mogelijkheid van vredesvoorstellen. Kitchener had met toestemming van de regeering, dit verzoek thans ingowilligd. (Toejuichingen.) De Engelsche berichten maken melding van vredesonderhandelingen. Wel zyn die berichten nog vaag, en weinig zeggend; maar het schynt een feit te zyn, dat de leden der Transvaalsche regeering, de waarnemende president Schalk Burger, de staatssecretaris Reitz, de.leden van den uit voerenden raad Lucas Meyer en Van der Velde, met een vyfde lid, Krogh, uit Middel burg, te Pretoria zyn aangekomen, en door Kitchener in gehoor zyn ontvangen. Wat de Transvaalsche Regeering tot dezen stap heeft geleid is onbekend. Het Standard- verhaal, dat Burger en zyn gezelschap te Rhenosterkoperginhetnauw werden gedreven door Engelsche colonnes en ternauwernood aan de gevangenneming ontsnapten.. is geen verklaring. Wy weten by ondervinding, dat als de Boeren-leiders ternauwernood aan ge vangenneming ontsnappen, tont est pour le mieux Maar hoe het dan ook zy, de heeren Burger c. s. werden door Kitchener’s rijtui gen afgehaald van het station en naar het Engelsche hoofdkwartier gebracht. Naafloop van het onderhoud vertrokken zy naar ‘Kroonstad. Volgens een Engelsch bericht aan den Petit Parisien zouden zy in den Vrijstaat presi dent Steyn ontmoeten en met hem naar Kaap stad gaan, waar zij ongeveergelyktydigzouden aankomen met generaal Wolseley, die door koning Eduard naar Zuid-Afrika is gezonden met de opdracht om vrede te sluiten. 34) En scheen bovendien nog uitingen van groote blijdschap en dankbaarheid van haar le ver wachten voor zijne ongevraagde en ongelegen komende goedheid. Lady Marney had in de eerste dagen van hunne echtverbintenis tegen deze dwinglandij strijd ge voerd. Onnoozele, ohervaren lady Marney Alsof het mogelijk ware voor eene vrouw tegen een zelfzuchtigen echtgenoot, die even scherpzin nig als hardvochtig is, den strijd vol te houden I Zij had een beroep gedaan op zijne liefde, zij had hem zelfs verwijtmgen gedaan; zij had ge weend eens was zij hem te voet gevallen. Maar lord Marney beschouwde deze betuigin gen als de uitwerking van verkeerd geplaatste gevoeligheid van een meisje, dat nog niet gewoon was aan den gehuwden staat en dat onbekend was met het verstandig toegepaste mannelijk ge- h^ldterWlJ ,iCh V°°r een mo<,el-cchtgenoot En zoo sloot lady Mamey, nadat zij geruimen tijd had noodig gehad om zich in al deze zaken in te wijden, zich soms dagen achtereen in haar boudoir op, waar zij zich verloor in peinzerij en Telefoon No. *i‘<r A D V E R TENTIEN worden geplaatst van 1— 5 regels a 50 Centen; iedere regel meer v 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. maakt. In die kringen denkt men dat die stap in verband staat met het door Kitchener gegeven gevolg aan de opdracht zyner regeering om de gouvernementen der republieken officieel in kennis te stellen met de bekende nota van de Nederlandsche regeering en het antwoord van het Britsche gouvernement op dat stuk, als gevolg waarvan de Transvaalsche Regeering het noodig kan hebben gevonden zich in verbinding te stellen met president Steyn. Dr. Leyds, de gezant der Zuid-Afr. Repu bliek, is weder naar Brussel teruggekeerd. De Fransche Senaat heeft de commissie van rapporteurs benoemd voor de kiesrecht- ontwerpen en van de 9 leden dier commissie zyn er 8 tegenstanders van de verlenging van het mandaat der kamerleden. De tot standkoming van dien maatregel is nu uiterst onwaarschijnlijk geworden. Had de Kamer na een ernstig debat en niet door een soort van staatsgreep van de meerderheid tot de verlenging besloten, de Senaat zou er zich allicht bij hebben neergelegd, omdat het hier een besluit geldt door een zusterinstelling over haar eigen lot genomen. De Temps ziet dezen loop van zaken met genoegen volgens haar is de meerderheid in de Kamer reeds bezig zich te schamen over haar handelwijze. Het is dan ook al te naief, zich te laten vangen door het argu ment van de voorstandersals zou hierdoor de praktyk ingang vinden om de Kamer te ontbinden op een onvoorzien oogenblik en de onverkwikkelijke toestand, waarin het eind van een wetgevende periode het land nu alle 4 jaar brengen moet, op deze wyze zyn ver meden. Om de gunst der meerderheid te winnen, zou het Kabinet toch moeten belo ven van het ontbindingsrecht geen gebruik te zullen maken. Maar één middel kan de Kamer behoeden tegen haar eigen uitspattingen, en dat is de herziening van het reglement van orde in den geest van het voorstel van André Ber» thelot. Bovendien, niet juist het eind van een wetgevende periode, merkt de Temps schamper op, maar het einde van elk jaar wordt tegenwoordig te baat genomen door de leden om hun vindingrijken geest op het gebied der verkwisting aan den dag te leggen. Zondagmorgen om zeven uur is de grootste ender de nog levende Hongaarsche staats lieden zondert men den tegenwoordigen premier, Von Szell, uit te Boedapest ge storven. Meer dan vijftien jaar lang van 1875 zichzelve allerlei verwijtingen deed, terwijl haar heer gemaal op zijne sociteit dineerde en de schouwburgen vau mindere rang bezocht. De gravin had den strijd opgegeven en werd de volmaakte vrouw van een volmaakten echtge noot. Lord Marney die gaarne schaakte, deed kapi tein Grouse opstaan en stelde zeer hoffelijk voor diens spel met miss Poinsett voort te zetten, dat miss Poinsett, die lord Marney even goed kende als deze het schaakspel, zorg droeg spoedig te verliezen, zoodat zijn lordschap eon tegenpartij kon krijgen zijner waardig. Egremont, die naast zijne schoonzuster gezeten was en gaarne de verbittering wilde wegnemen, die hij tot zijn smart opgemerkt had dat zijn broer bij haar had teweeggebracht, begon over onverschillige zaken te spreken en zoi ua eenigen tijd Ik bemerk dat gij zoo goed zjjt geweest over mijne toekomst te beslissen. Lady Marney keek eenigszins verrast op en zei toen Hoe dat Naar ik verneem, hebt gij over den belang rijksten stap mijns levens beslist. Gij maakt mij werkelijk verlegen. Ik Lady Joan Fitz-Warene, Uwe vriendin De gravin bloosdedie naam was voor haar een sleutel, maar toch vermoedde Egremont dat het denkbeeld nooit te voren bij haar was opge komen. Zij beschreef lady Joan als niet schoon, vol strekt niet schoon; niemand zon haar schoon vergadering onder leiding van de Framjaiae” tot een kabaal g waarby gewonden zyn gevallen. Aan boord van de „Montcalm” zal de president der Republiek don czaar een lunch aanbieden met een« zestigtal gasten in ’t geheel on nu reeds is er eon volledig decoratieplan gereed met torpedo’s, bom men, vlaggen, kanonnen, wapenen en bloe men, terwyl het mooie Sèvres-servies van het Elysée meegaat. Italii. De paus heeft een nieuwe encycliek in voorbereiding, die tegelijkertijd in ’t Franscli, in ’t Italiaansch en in ’t Latijn zal uitgege ven worden en, als zynde eon pleit voorde En zijl ge werkelijk voornemens Donderdag te gaan P zei Egremontmij dunkt we moesten het maar uitstellen. Wij moeten gaan, zei Lady Marney met een zucht, terwijl zij het hoofd schudde Laat ik er met Marney over spreken. - O, neenWe méetcn gaan. Ik vind het akelig voor die lieve kleine Poinsetthet ii al zoo dikwijls gezegd, dat zij bij mij zou logeeren, en nu is zij pas drie dagen hier geweest. Als zij weer binnenkomt, Charles, zou ik graag willen, dat gij haar eens verzocht om voor ons te zingen. Weldra zat de lieve kleine Poinsett te zingen, terwijl het haar een groot genoeg'n was, dat mijnheer Egremont haar daartoe had uitgenoo- digd. Deze stond gedurende eenige minuten over haar heen gebogen, en liep toen, blijkbaar onder den invloed harer tonen, de kamer op en neder, en alleen dan sprekende als hij haar verzocht voort te gaan met haar schoon spel. Lady Marney was druk bezig met haar bor duurwerk haar heer en de kapitein waren ver diept m «jrl. En waaraatf i/?p EgreriM te denken Aan Mowbray natuurlijk 3 En aan Lady Joan of Lach .Maud Niet precies.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 1