IHi PAAUff" C. A. v. d. LOO, GENEVER BENIG DEFOT VAN THEE. A. SLEGT, BINNENLAND. PARASOLS en Nouveautè's in Mantels, Algemeens Vergadering Tolephoonnet-Goüda- Echt Zeeuwscli Tarwebrood. STADSNIEUWS. PARAPLÜIES. A. van OS, Uflurs van Veemarkt te Rotterdam D. SAMSOM. ADVEHTENTIEN Hotel en Café-Restaurant heeft overgenomen. J. II. HOODE. fiOUDSCUE WATERLEIDING MAATSCHAPPIJ. 19 1£EI a.s_, Zenuw- en Zielsziekten Goudsche Singel 81, INRICHTING VOOR PSYCHOTHERAPIE. NIGHTCAP Hen biede het geluk deband. 1 Millioen 202.000 Mark Samuel Heckscher Senr. M. RAVENSWAAY ZONEN, van een concentratie van alle zoogenaamde ordopartflen tegen den aociaal-democratisclien candidaat. In de derde week van Jnni komt de keizer een vluchtig bezoek brengen aan Emden, waarbij 't, op 's keizers verlangen, heel eenvoudig moet toegaan. j j Tusschen de directie van de scheeps- bouwerjjen Vulcan" te Bremen en de werklieden, is het tot een conflict gekomen, naar aanleiding van de Meidagviering. Om vijf unr zon het werk dien dag geëindigd worden, doch velen (een tweednizendtal) bleven den geheelen middag weg en nu heeft de directie Vrijdag en Zaterdag eenvoudig gesloten tot Maandag. BELöiE. Tegen den bekenden ex-pastoor Daens, leider der Christelijk-democraten, nu hoofd redacteur van Het Land van Aalst en De Werkman wordt een gerechtelijke vervolging ingesteld door het parket van Termonde, onder beschuldiging de bevolking van Aalst aangezet te hebben tot den opstand, door den zestienden April 11. aan het station al daar, te zeggen: „We moeten trachten ons goed te wapenen 1" Aan de beraadslagingen der Tweede Kamer over de motiën betreffende de herhalings oefeningen van dit jaar, is waarschijnlijk voorgoed een einde gemaakt door het voor stel van drie leden om de moeilijkheid uit den weg te rnimen doorwetsverandering. Waarschijnlijk voorgoed, want het lijdt wei nig twijfel of dit wetsvoorstel zal door de meerderheid worden aangenomen, ook in de Eerste Kamer. En de minister van oorlog, die het oproepingsbesluit reeds heeft doen schorsen, zal H. M. de Koningin ook wel adviseeren tot bekrachtiging van het wets voorstel der Staten-Generaal. Door de op lossing, welke de drie Kamerleden voor stellen, komt de Minister uit de moeilijkheid waarin hij gebracht wordt door de stipte toepassing der nieuwe militiewet, aan welker totstandkoming hij zelf niet heeft medege werkt. Een andere vraag is echter, of het wets voorstel inderdaad nog noodig was na de verzekering van den Minister dat de opge? roepenen zooveel mogelijk faciliteiten zouden ondervinden. Wat nu gebeuren zal is waarlyk niet fraai. Na jaren lang getob is eindelijk oen wet tot stand gekomen om 's lands weerbaarheid beter te verzekeren. Daarvoor zijn offers noodig en - zie bij een eerste offer dat gevraagd wordt volgens de wet, komen van alle kanten klachten, dat men er niet op gerekend had. De heer Van Karnebeek heeft Dinsdag anders gedacht toen hjj zeide: -dat juist op rijper leeftijd bij flinke mannen het plichtsgevoel krachtig genoeg spreekt om tegenzin te overwinnen, ook waar de vervulling van een door de wet opgelegden plicht verre van aangenaam en zeer zeker bezwarend is". Wij ontkennen geenszins dat de herhalings oefeningen voor velen bezWaar in hadden, maar na het zoo sterk gebleken opzien tegen een oefening van een paar weken, vragen wy ons afis dit nu een volk waardig, dat zoo vol ia van bewondering voor de zelfop offering der Boeren in Zuid-Afrika P Allerwege richt men schietverenigingen op met namen als „Christiaan de Wet" Paul Kruger", „Cronjé" enz., maar als het er op aan komt om gedurende enkele weken onder de wapenen te komen om zich te be kwamen voor het verdedigen van den vader- landschen boden, dan worden de bezwaren daartegen zoo breed mogelijk uitgemeten. Men had niet gerekend op deze oefeningen er was piet aan gedacht toen de wet were in elkaar gezet. Dit kan zeker een reden zijn om de wet te verarm, maar heel bemoedigend is het voorbeeld niet voor hen die in de toekomst nog heel wat offervaar digheid voor de gemeenschap onmisbaar achten. (Handb'> Ter voldoening aan art. 105 der Kieswet worden in afzonderlijke bijvoegsels tot de Stct. (no. 103) medegedeeld de door de Ge deputeerde Staten der provinciën yastgeste de lijsten van hoogstaangeslagenen in de ryks- directe belastingen. Men schrijft uit Rome aan het Centrum De deputatie van 50 heeren, die onder leiding van mgr. den aartsbisschop aan Z. H. den Paus de hulde van het katholieke Ne derland zal aanbieden, wordt Donderdag, op het feest van Hemelvaart, door den H. Vader ontvangen. Tot de audiëntie zullen ook wor den toegelaten de thans in Rome aanwezige land- en geloofsgenooten. Mgr. L. C. Eygenraam, hoofdredacteur van De Tijd, wordt eveneens hier verwacht. Een Zaterdagmorgen te 9 uur op Het Loo uitgegeven bulletin luidt: „H. M. de Koningin bracht den nacht rustig door. De laatste dagen verliepen zonder koorts, de voedselopname blijft voldoende, de krachten nemen toe. „Dr. ROESSINGH. „L. POT, Arts." Van Het Loo wordt bericht, dat, tenge volge van de verbetering in den gezond heidstoestand van H. M. de Koningin, dr. Roessingb niet meer geregeld op Het Loo zal verblijven. Hy is dientengevolge naar Den Haag vertrokken. In den eersten tijd zal Hr. Ms. lijfarts nog eenige keeren in de week de hooge zieke bezoeken en daartoe tegen den avond uit Den Haag vertrokken om den volgenden ochtend weer zijn taak in het ziekenhuis te hervatten. Gedurende den tijd, dat zijn \oortdurende aanwezigheid op Het Loo noodzakelijk was, had dr. Roessihgh zijn jaarlijksch verlof aan gevraagd en verkregen. Wij vernemen, dat ook de uitgifte van het eenige bulletin weldra beperkt zal worden. Zondag is geen bulletin uitgegeven. Naar wy vernemen, is de gezondheids toestand der Koningin zooveel verbeterd, dat haar gewone audiënties aan de Ministers binnenkort weer een aanvang zullen nemen. De Paus heeft onder dagteekening van 2 Mei, bij schrijven van kardinaal Rampolla, mgr. dr. Schaepman doen weten, dat hy hom heeft benoemd tot Protonotarius apostolicus participantium. Dit is zegt „Het Centrum" een nieuwe en hooge onder scheiding, waarover zeer velen in den lande zich ongetwijfeld van ganscher harte ver heugen. Naar men bericht, zijn' bij het departement van oorlog plannen in bewerking betreffende de regoling der bewapening en kleeding van de Landweer. Het „Nationaal Bureau van Vrouwen arbeid" te s-Gravenhage, deelt ons mede, dat een rapport over den uitslag van een op aanvrage ingesteld onderzoek naar den vrouwenarbeid in de haringspeterijen aan het Bureau in bewerking is en over eenige dagen zal gereed zal. Het overzicht (aangevuld met twee bijlagen) omvat zeventien ge meenten. Gemengde Berichten. Naar het Hbl. verneemt, is het bestuur der afdeeling Amsterdam van -8drattejroer voornemens, een monument te plaatsen op het graf van den dezen winter overleden secretaris der schippersvereniging Schutte- vaer, den heer J. Varekamp. Indien het zoo spoedig gereed komt, ligt hqt in de bedoeling, dit monument in 't eind der maand te onthullen. J; De wolvin Nina, die een vijftal jaren aan de trap van het Kapitool te Rome in een kooi de oude Romulus-overleve ring verpersoonlijkte, overleed eenig^ tijd geleden. Haar dood gaf aan een prozaïschen Ro- meinschen belasting-betaler aanleiding, het sedert 1870 gebruikelijke houden van sym- bolieke wolvinnen in de gemeentekooi als een onnoodige uitgaaf en tevens als dieren kwelling te bestempelen. Men kon 't even goed, zoo niet beter, met een opgezette wol vin doen, zei hywant met het geld, dat sedert een dertigtal jaren voor deze flauwi teit op stadskosten was uitgegeven, had men een wolvin van massief goud met bij- behoorende tweelingen kunnen hebben. De „vox populi" echter verklaarde, dat de levende wolvin een ideaal der traditie voorstelt, terwijl een opgezette slechts het zinnebeeld van moderne krenterigheid zou zijn, en „Populus Romanus" (het volk van Rome) zou 't zeer betreuren, wanneer hy den vreemdeling niet meer voor de kooi zou kunnen brengen met de trotsche woor den: „Hier ziet gij de beroemde wolvin, die Romulus en Remus gezoogd heeft!" ofschoon dit van een opgezette wolvin met meer geloofwaardigheid gezegd zou kunnen worden. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam, de heer Franken, heeft Donder dagavond weer eens een kranig stukje uit gehaald. De optocht voor de 1 Mei-bewe ging zou zich in beweging stellenbereden politie voorop. Maar de Utrechtschestraat was stikvoler scheen geen doorkomen aan. Tevergeefs maande de politie de menigte aan om ruim baan te maken. Fluks wenkte de hoofdcommissaris een zyner bereden agenten om af te stygen, trok zyn overjas uit, wik kelde het lint, waaraan zyn insigne als hoofdcommissaris, om den hoed en nam nu zelf de leiding. Dit imponeerde de menigte zóó, dat de menschenzee langzaam begon te deinen en weldra kon de optocht nu een aanvang nemen. Tot op het Sophiaplein bleef de heer Franken aan het hoofd; toen was het moeielykste deel van den weg afge. legd en kon hy de leiding weer overdragen. De dienstboden van den heer K., te Utrecht, hadden reeds lang reikhalzend naar den 1 Mei uitgezien, omdat op dien dag de door fooien goed gevulde spaarpot zou-worden gedeeld. Eindelyk was het lang verbeide oogen- blik gekomen. Donderdag namiddag na het koffiedrin ken zou de verdeeling plaats hebben en werd daartoe door de keukenmeid de spaar pot uit zyn schuilhoek te voorschijn ge haald. Wie beschrijft echter den schrik der gedienstigen, toen de schatkist opengebro ken en geheel geledigd bleek te zyn. Daar alles een paar dagen geleden nog behoor lijk in orde was en er sedert geen ander in dé keuken was geweest dan een schilr der, viel aanstonds de verdenking op de zen en werd dan ook besloten hem ter ver antwoording te roepen, wanneer hy des middags terugkwam. Zoover kwam het echter niet, want de schilder kwam niet meer terug en is sedert spoorloos verdwenen. Van dezen diefstal, waardoor de betrok ken dienstboden samen voor ongeveer f 40 werdep benadeeld, is aangifte bij de politie gedaan. Men schrijft uit Drente aan het N. v. d.D. De werkstaking iu de Drentsche venen is thans algemeen. Op het appél van stakers te Weerdingerveen, waarbij eenige honderden tegenwoordig waren, eischten zy 1. Afschaffing van verplichte winkelnering. 2. Daghuur voor het graven van dikke turf f 1,80. 3. Idem voor kleine turf f 1,65. Overigens inwilliging van het loontarief van 1902. Medegedeeld werd, dat 18 verveners deze eischen hebben ingewilligd. De baggerlieden eischten eene verhooging van 25 cent per slobbe, of f 2 per dag wacht geld, welke eisch door de verveners werd afgewezen, waarop besloten werd voor nie mand meer te werken. Ofschoon de staking een rustig beloop heeft, worden politie en maréchaussée toch allerwege versterkt. Voor de verveners is inlusschen de toe- tand moeilyk. De felle droogte noapt hen óf toe te geven, óf van de turfbereiding dit jaar geheel af te zien, waardoor zy nhtuur- lyk groote schade zouden lyden. Dat de staking een ernstig karakter heeft, blijkt hieruit, dat vele en meestal van de beste arbeiders elders werk zoeken en daar toe do grens overgaan, naar Duitschland. Ofschoon de verdiensten daar en hier na genoeg gelyk zyn, beweert men dat het werk in de Duitsche veenderijen gemakkelijker is. Uit Parijs wordt de volgende historie ge meld, die waar is, maar eene verdichting gelijkt. In de Rue de Flandres in de voor stad Aubervilliers viel een jong man, die er ellendig uitzag, in eene flauwte neer. Men bracht hem by en gaf hem een bord warme soep, die hij gretig at. Toe i vertelde hy dat hy Peter Smatgraft heette, te Chann in El- zas was geboren en 29 jaar oud. Hy had gediend in 't Vreemdelingenlegioen en den veldtocht op Madagascar meegemaakt, was voor twee jaren uit den militairen dienst ontslagen en naar Frankrijk teruggekeerd. Hy had eenigen tyd gewerkt te Nancy. Maar er was geen werk meer en hy w.as tot diepe ellende vervallen. Eene ziekte had hem in 't hospitaal doen opnemenmaar nu was hy ontslagen en hy wilde naar Parijs gaan. Geheel uitgeput was hy neergezonken. Daar trad uit het publiek, dat den jongen man omringde en dit verhaal hoorde, iemand op hem toe. „Hebt gij niet," vroeg hy, „te Muhlhausen een bloedverwant die fabrikant jsp" „Zeker", antwoordde Schmalgraft. Dan verklaarde de heer dat hij de notaris B. was te Parijs en nasporingen had moeten doen naar Peter Schmalgraft. De fabrikant was gestorven, een vermogen nalatende van 300,000 francser was geen testament, en Peter Schmalgraft de wpttige erfgenaam. Het „toeval" had den notaris, die juist van een begrafenis terugkeerde, den man, dien hy zocht, doen ontmoeten. Peter Schmalgraft wilde eerst niet gelooven wat de notaris ver telde, maar deze nam hem mede, legde hem de stukken voor en nog denzelfden avond vertrok de erfgenaam naar Mulhausen. V Arasterdam krijgt een nieuw „Leesrausèum". Het bestuur wil daarvoor een leening sluiten van f 160.000. Het bestaande gebouw gaat tegen den grond en een nieuw wordt gebouwd naar plannen van den architect Posthumus Meyjes, met centrale verwarming. Het bestuur berekent, den nieuwen last te kunnen aanvaarden met een kleine ver hooging der contributie voor enkele groepen van leden, met behoud van het maximum van f 25 per jaar. 9 De schilder Mutsaers, indertijd door de rechtbank te Breda vrijgesproken inzake de Tilburgsche moordzaak, is, naar hot „Nieuws" meld, dezer dagen in het huwelyk getreden. Gelijk bekend is, zal de zaak in de eerste helft van Juni a. s. in hooger beroep behan deld worden voor het gerechtshof te 's Her togenbosch. Er heerscht weer opschudding in de Am- sterdamsche onderwijzerswereld. Nu daar de rangexamens zyn afgeschaft kent de onderwijzersverordening er geen eerste of tweede-onderwijzers, doch enkel onderwijzers, maar gehandhaafd zyn de ver- hoogingen der salarissen. Om nu te kunnen beslissen of de onder wijzers daarvoor na verloop van den vastge- stelden tyd in aanmerking komen, hebben Burgem. en Weth. de voorlichting noodig van de schoolhoofden, de schoolcommissie en de schoolopzieners. Uit den aard der zaak zal het praeadvies van het school hoofd, dat dagelijks in de gelegenheid is om de geschiktheid en den ijver van den be trokken onderwijzer na te gaan, daarbij veel gewicht in de schaal leggen en B. en W. hebben dan ook vaste regelen voor de in kleeding van dat praeadvies gegeven. Een schoolhoofd, dat aan B. en W. moet verklaren, of een onderwijzer (of onderwij zeres) in aanmerking mag komen voor sa laris-verhooging, heeft daarvoor slechts op een vragen-formulier' eenige cijfers in te vullen en 't is in orde. Neen, 't is juist niet io orde, zeggen de onderwijzers, want de vragen zyn verkeerd gesteld en het gaat niet aan met cijfers (van 1 tot 10) aan te geven of een onderwij zer geschikt is voor zyn betrekking. Dit deugt niet en 'tis bovendien zeer grievend voor de belanghebbenden, die op stuk van zaken nog niet eens te weten komen, hoe over hen geoordeeld is. Er is al over vergaderd, mr. J. A Levy heeft zich aan de zyde der onderwijzers geschaard en betoogd, dat de vragen onwet tig wafen een adres is reeds aan den Raad gezonden, Vrijdagavond werd een meeting over de quaestie gehouden, kortom er be staat alle kans, dat de wethouder van on derwijs, mr- Van Hall, voor heete vuren zal komen te staan. Thans zijn nadere bijzonderheden bekend geworden over de groote aardbeving, die onlangs in Guatemala heeft gewoed. De „Daily Mail" meldt ze, in een telegram van 26 April Vrijdag-avond 18 April, omstreeks acht uur, nam men in de stad Guatemala een hevigen aardstoot waar, gelijk men er se dert vele jaren niet beleefd had. De huizen schenen te wankelen, vele muren schudden, en daar de schokken een minuut lang aan hielden, ontstond er een paniek onder de bevolking. Het elektrische licht ging uit, aangezien de palen omvielen, en dat ver meerderde den angst niet weinig. Nog een week achtereen voelde men by tusschenpoo- zen lichte aardschokken de oorzaak er van werd door de meesten in verband gebracht met een uitbarsting van den vulkaan Ta- joemoelko, bij de Mexikaansche grens. De westelijke districten van de republiek hadden het sterkst van de aardbeving te lijden. De stad Quezaltenango, een belang rijke plaats, werd byna geheel vernield, veel menschen verloren daar het leven. Op een aantal plantages werden de huizen ver nield en de geldelijke schade is daar bij zonder groot; ook veel inboorlingen verlo ren al wat Zij bezaten. De havendam van Port Ocos brak midden doorin het dorp staan nog slechts drie huizen overeind. Uit het geheele land komen berichten van ver woeste dorpen en tuinen. Er zijn openbare inschrijvingen geopend voor de slachtoffers. Te Quezaltenango is de waterleiding zoo be schadigd, dat gebrek aan drinkwater ont staan is, hetgeen weer, naar men vreest, besmettelijke ziekten tengevolge zal hebben. Vele nachten achtereen sliep de geheele be volking [buitenshuis in de parken, op de pleinen, in de trams, enz. Den 21n bereikte de paniek haar toppunthet volk verwacht te nog veel erger dingen wegens de maans verduistering in dien nacht, maar er gebeur de niets bijzonders, en de ongerustheid is nu aan 't afnemen. In een kleine gemeente in het zuiden van Frankrijk moest een burgemeester ge kozen worden De gemeenteraad bestond uit 10 republikeinen en evenveel reactionnairen. Zoodoende werd er herhaaldelijk gestemd zonder resultaat. Eindelyk, bij de vijfde stemming, vond men 21 biljetten in de bus voor de 20 stemmers. Toen nam de voor zittende burgemeester het woord en sprak plechtig Mijueheeren. Er zijn 21 stembiljetten en wy zyn maar met ons twintigen. De wet schrijft voor dit geval voor, dat 1 stem moet worden afgetrokken van ieder der beide candidaten. Ik ben dus gekozen met 1" stemmen tegen 9- In een groot sigarenfabriek te Philadelphia waar zeshonderd meisjes werkten is een verschrikkelijke paniek ontstaan tengevolge van een valsch brand-alarm. De meisjes renden als dollen naar de trap, vechtende bijtende en krabbende. Velen werden de klceren van het lichaam gescheurd. Enkelen sprongen zelfs in wilde schrik uit de ramen. Acht meisjes zfln omgekomen, twintig ern- stig gewond. Een doofstomme jongen, wiens hand tus schen de lift beklemd was geraakt en die hevig bloedende naar een groep meisjes toe liep, gaf aanleiding tot het valsch alarm. Vsijdagmorgen is in een staalfabriek te Angleur, naby Luik, een reservoir vol ge smolten ijzer omgekanteld. Vyf werklieden bekwamen brandwondenéén hunner stierf een paar uur later. Santos Dnraont, de Braziliaansche lucht vaarder, heeft te New-York in een intervieuw verklaard, dat hy, als hy de beschikkig kreeg over 21/, raillioen gulden, een bestuur baren luchtballon zou laten maken, die in twee dagen den Atlantischen Oceaan zou oversteken mot 100 passagiers aan boord. Aan boord van een onlangs van stapel geloopen viermaster, de „Adolphe", is eer gisteren te Duinkerken een ernstig ongeluk gebeurd. Een ra, waarop 12 personen, viel plotseling en de mannen stortten op- het dek. Allen zijn gewond, van wie één ernstig. By afwezigheid der ouders speelden Vrij dagmorgen in een woning in de rue Mouf- fetard te Parys twee kinderen van 5 en 6 jaar met lucifers. Een kleederhanger raakte in brand en toen kort daarop de moeder thuis kwam, vond zy haar kinderen gestikt. In den Zwitserschen Jura is eergisteren overvloedig sneeuw gevallen. De aan de gewassen aangerichte schade is aanzienlijk. Iemand, die waarschijnlijk niets beters te doen had, heeft uitgerekend, dat van den optocht waarin koning Edward van Enge land in de volgende maand van Buckingham Palace naar Westminster Abbey zal gaan, om zich te laten kronen, ongeveer 2 millioen personen in de straten, voor vënsters, op du- ken, balcons, tribunes enz., getuigen zul len kunnen zyn met inbegrip van de troe pen en de politie, die den weg zullen af zetten. GOUDA, 5 Mei 1302. Woensdag a. s. zal deze gemeente bezocht worden door Z. Exc. den Heer Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland. Vannacht omstreeks 12 uur kregen een milicien en een burger in een koffiehuis in de Wilhelminastraat ruzie over een meisje. Weldra waren zy handgemeen en rolden zy beiden over den grond. De politie werd geroepen en toen die de vechtlustigenscheidde, bleek dat de milicien een snede van 7 cM. in de zyde had gekregen. De burger is daarop gevankelijk weggebracht en de mili cien naar het hospitaal, en door den ge neesheer verbonden. Het mes, dat wegge worpen was, is in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. Een gedeelte van de voormalige zeepzie- dery „De Hamer" van de firma T. P. Viruly Co. alhier, is aangekocht om tydelyk te bestemmen voor noodkerk, gedurende de verbouwing der Roomsch-Katholieke Kerk van de parochie „St. Jozeph" aan de Gouwe. Aan de onderwijzeres der tweede klasse te Cheribon P. M. Kruisheer is een genees kundig certificaat nitgereikt voor overplaat sing naar een koel klimaat Zaterdag slaagde te 's-Gravenhage voor het examen lager onderwijs de heeren M. Robertz, te OudewaterG- H. van ZJjll Lang- hout, te Haastrecht en H. Zwijenburg, te Ammerstol. Mej. A. C. Klem te Zoetermeer-Zegwaard staat No. 1 op de voordracht voor onder wijzeres aan de school voor m. u. 1. o. 2e kl. No. 8 te Rotterdam. Door de te Zegwaard gehouden algeraeene vergadering van gedelegeerden der A. R. kiesvereenigingen in het district Zoetermeer is met algemeene stemmen tot candidaat ▼oor de Prov. Staten gestéld de heer jhr. J. W. van Nispen tot Sevenaer. Vrijdagavond had in de Openbare La gere School te Krimpen aan den ÏJsel eén uitvoering plaats van de Vereeniging tot Verbetering van den Volkszang. De op komst was zeer groot. De verschillende zangnummers voldeden zeer goed Zoo nu «n dan werden zy afgewisseld door voor drachten of vioolspel door het onderwijzend personeel. Het was aardig die vrojlyk la chende kindergezichten bij de voordrachten te zien. Dikwijls waren ze niet tot bedaron te brengen. In de pauze kregon de jeugdige zangers chocolademelk en krentenkoeken. Het „Wien Neerlandsch Bloed" besloot dezen gezelligen avond. Vlist Westzijde, Vlist Oostzijde cnBonrepas is aldus Vlist Westzyde Ontvangsten f 1847—13 Uitgaven - 160779 Batig slot f 239—34 Vlist Oostzijde Ontvangsten f 1769—581 Uitgaven - 1458—89 Batig slot f 310—69 J Bonrepas Ontvangsten f 1408—06 j Uitgaven - 937—41 Batig slot f 470—65 NOUVÉAUTÉ's in Kleiweg E 73a, GODDA Teleitltoon :i I Auisaierdaiii. Vilirs Slotkra 1 MEI. Nidbrland. Cart. Ned. W. 8.21/»' 801/| 8g,/m dito di»o dltc 5 96®/ia 86Va dito dito dito 8 951 /la 9i*/a Hong jr. Obl. Goudl. 1881-98 4 99 Italib. Inschrijving 1862-81 5 QD/g OostBnr. Obl. in npier 1888 5 82'/8 dito in zilver 1868 "Wa Sl'/j Portugal. Obl. mot coupon 8 dito tickot 8 24 8 RusLAND. Obl. Binnenl. 1894 4 60" ie dito Gooona. 1880 4 8G/i» dito bij Roths. 1889 4 971/, dito bij Hop, 1889-90 4 *7Va dito in goud. leen. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Spanjb. Perpot, schuld 1881 4 671/» Türkrij. Gepr.Oouv. leen. 1890 4 85 Ge-, ieening aorio D. '-O1/* Gec.leonin. serie C. 2®% Zuid-Afh Rp. v. oblg 189 i 8 1041/, Msxico.Ob it. 8ch. 1890 8 VenbbUILA. Obl. on hop, 1881 4 j 80 Aubtbbdam. Obligation 1896 8 90 Rottrrdam. Stad. leen. 1894 8 881/» Nbd. N. Afr. Hindelsv. aand. Arendbb.Tab.-Mij. Certificaten 676 Deli-Maatschappy dito 1 416 Arn. Hypotheekb. pandbr. 41// Cult.-Mij. der Vorsten I. aand. I 's Gr. llypothoekb. pandbr. 4'/j Nederlaudsche bank aand. I 194 Ned. Handelmaatsch. dito J N.-W k Pao. Hyp. b. pandbr. 8 96i/s Rott. Hypotheekb. pandbr. 4 Utr. llypothoekb. dito 41/, lOI'/a OostBnr. Oost-Hong. bank aand. j 120U, Rusl. Hypotheekbank pandb. 6 Amrrïka Equt. hy poth. pandb. 4 Maxw. L. G. Pr Lien cert. 6 68% Nbd. Holl. IJ.-Spoor.w -Mij. aand. 106 Mij. tot Expl. v. 8t. Spw. aand. 112 Ned. Iud. Spoorweg m. aand. SIS1/, Ned. Zuid Afr.' Bpm aand. 6 dito dito dito 1891 dito 41/, [talis Spoörwl. 1887/89A-Kobl.8 66% Zuid-ltal. Spwipij. A-H. obl. 8 59,/4 Polpn. Warschau Weenen. aand. Rusl Gr.. Rusa. 3pw.-Myd.obl. 4 - Baltische dito aand. j Fasiowa dito aand. 5 j Iwang.Dombr dito aand. 5 981/. Kursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 100% dito dito <n>Hg. 4 9u/u \merika. Cent Pac. Sp Mij obl. 6 Chic. North. W pr. C.v. aand. 216 dito dito Win. St. Peter. obl. 7 140 /4 Denver k Rio Gr. Spm. oert. v.a 40n/w Illinois Central obl. ia goud 4 .1021/ Louisv. b Nashvilli Cer v. aand. 107 Mexico. N. Spw.M j. Ie hyp.i 6 105 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aaud N.-York Ontasio b West. aand. 86»/, Ponn. dto Ohio oblig. 6. Qrq gon. Calif. Ie hyp. in gèud 1041,4 St. Paul. Minn, b Manit. obl. Un. Pao. Hoof lyn obiig. 6 dito dito Line. Col. lo hyp. 0 6 69 Canada. Can. South. Chert.v.aan 1. 64 Vbn. C. Rallw. b Na. Ic h. d. c. O 99 Amsterd. Omnibué Mij. aand. Rotterd.Tmmweg-Maats.aand j Nbd. Stad Amsterdam aand. I i 101'/. 8tad Rotterdam aand 8 10l7/g Bblgir. Stad Antwerpen 1887 8'/i 10,1 g Stad Bruasel 1886 108*/, Hong. Theiss Regullr Gosolsch. 4 119% Oostbn». Staat^leenig 1860 6 U7V4 K.K.Oost.B.Cr. 1880 8 102 Spanjb. Stad Madrid 3 1868 4 11/, Nbd. Ver. B Avb. 8poel. eert Maandag 5 Mei >902. Vette Oasen en Koeien goede aanvoer, prijzen waren voor ie kwaliteit 34, 2e kwal. 32, 3e kwaliteit 28 cent per half Kilo. Vette Kalveren goede aanvoer, 10 kwaliteit 28 2de kwaliteit 26, 3de kwaliteit 22 cent per hall Kl. Votte varkens goed aangevoerd ie kwal. 24 2e kwal, 23 3e kwal. 2i cent de half kilo. Schapen radelijk aangevoerd. De handel was voor alles matig prijshoudend. Vette varkens minder in prijs, SPECIALITEIT IN NOUVÉAUTÉ'S. - f-OI II I Bekroond Zilveren Medaille Tentoonstelling Amsterdam, Leeuwarden. Voortdarend groote voorraad COSTUMES en JAPONSTOFFEN. BIousen en Costuumrokken. van de goedkoopste tot de beste soorten Alleenverkóop van de uit echt in Oost-Azië tehuis behoorende Netelvezel of zoogenaamde brandnetel Dames en Heeren TRICOT ONDERGOEDEREN. Ondergeteekendé geeft hier mede kennis, dat hy vanaf 1 MEI het aan de MARKT alhier Door flinke consumptie en prompte be diening, hoopt hy, evenals vroeger, zich opnieuw het vertrouwen en de gunst zyner geachte Stadgenooten waardig té maken. Aanbevelend, DE JAARLIJKSCHE zal gehouden worden) des voormiddags 11 utjr, ten Kantore der Maatschappij. H.H. Aandeelhouders hebben op vertoon hunner aandeelen recht van toeglang. D. C. W. van deA LAAR, Directeur. Abonnement f 40.— per jaar voor per- coelen, binnen een kring van K. M. 1, Aanleg' en onderhoud gratis. Het net is aangeslotên aan het Rijks Inter- commnnaalburean. Op 1 Maart 126 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VI8CH- MARKT. AI1TS voor BOTTERDAM. S PREEKDREN: 8—0, tï—8. POIRE OÜDE AfOJf'Jö POiJtrs ouue m SCHIEDAMMER ÓHIEDAM. Merk Verkrijgbaar bij t M. PEETERS Jz. N B. Als bowijs van eohthoid U cachet en kurk steeds voor tien van deu naam der Firm» P. UOPPE Hoofdprijs ev. )0.000 Mk Prei l)e prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. IJUnootllffing tot deelneming in de kansen ,n de door den Staat Hamburg gewaarborgde groote'Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden De prijzen van deze veel voordeel biedende ïldloterij die volgens het plan slechts 8.' 00 loteri bevat, zijn de volgende s De h00R8te prijs is eventueel 500 000 Mark. mie van 800.000 M, 200.000 M, l'jo.000 M, 76.('00 M. ^0.000 M. 66.000 M. 60 OOM. I f rijs 1 f rijs k rijs k rijzen k irys a prijs u rijs a rijzen a 16 prijz AIO 000 M. 56 prijz. ii 5000 M. 102 prijz. ii 80' OM. 166 prijz. a 2000 M. 4 prijz. A 1600 M. 612pryz. a 1000 M. 1030 prijzen k 800 M. 1 prijs a 66.000 M. 20 jirijzen a 260 M. 2 prijzen ii 50.0 )0 M. 77 prijzen k 800 M. 1 prijs a 40.000 M. 86058 prijzen a 169 M. I prijs a 30.000 M. 9989 prijz. k 150, '48, lprys i 20.000 M. 116, 100 M. 10882 prijz.478,46,91. Tohal 59 OIO prijzen. De Hootdprij's in de le klasse bedraagt Mhrk 60.000 stijgt in de 2e kl. tot 6 6.000 M., in de 8e tot 60.00 - M., in de 'e tot 65000 M., in de fe tot /0.000(M in de 6e lot 75.000 M. in I de 7e tot 1200.00 M en met de premie vap 800.000 fevent. tot 100.000 Mark. Voor de perste pry strekking, die officieel is vastgesteld; kost eep geheel origineel lot slechts Guld. 3-50. een halt origineel lot slechts Guld. 1.75. eeb kwart origineel lot slechts Guld. 0.90. De inléggelden voor de volgende klassen H zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeveh in het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot 22 MEI e.k. met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland. (Men worilt verzocht op 't MEItK te letten UIT HBT MaCKZIJN TAN GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van twee en een half en een Ned. one tfmet vermelding van Nommer er. ÉPrys, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo rneerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende .1. G BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. 19 cent de K.O. bii NIEUWE HAVEN 27.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2