jUËLKBËÏÏtt|]l> PARASOLS en Drinkt uitsluitend BINNENLAND FARAPLUIES. O. SAMSOM. Nouveauté's in Mantels, A l> V ËilTËINTIEN MELKBEHOUD Telephoonnet-Gouda. Tourist, Gemeng-de Berichten. STADSNIEUWS. Rechtszaken, Veemarkt te Rotterdam A. VAN OS, Beurs van Amsterdam. »B%« 96> Johanna Anlhonia Maria Woudenberg, „Gen eetlepel SODKX aal in den regel/ heter voldoen dan 1/4 Kilo gewoneSoda" L. MULLER, Aanleg en onderhoud gratis. Hollandache Slof eii grove Thee 45-55 cl Ontbijt (»rol) 65 Namiddag 75 ExtraflneCh Congotliee 100 "1 De vertegenwoordigers uit Charleroi en uit het Centrum opponeerden heftiglyk te gen goedkeuring van het partybesluit en na een krachtig woordjè yan Anseele vóór de eenheid der party, wen! met overgroote meerderheid de houding van het partijbe stuur goedgekeurd. Italië. De koning gaat met de koningin eerst daags op reis naar verschillende steden van zijn rijk, te beginnen morgen, met Turijn, waar de tentoonstelling geopend wordt en dan later naar Palermo welke reisplan nen geruchten hebben doen ontstaan aan gaande een aanstaand bezoek van den ko ning aan Berlijn en aan Weenen, bjj wijze van voorstellingsvisite aan Wilhelm II en Frans Joseph tegen het laatst van Juni. Van Weenen uit wordt dat nieuws na drukkelijk tegengesproken en het lijkt dan ook niet waarschijnlijk, dat Victor Emma nuel naar de Donauboorden tijgt, zoolang Frans Joseph met de verplichte contravi site aan de Tiberboorden in gebreke blijft ter wille van het Vaticaan en den lieven vrede in zijn rijk! Zondagmorgen werd van wege de genees- heeren geen bulletin omtrent den toestand van H. M. de Koningin uitgegeven. Arts Pot vertoefde den nacht van Zaterdag op Zon dag ten paleize. H. M. bracht den nacht Blapende door. In den morgen werd echter een blijkbaar onverwachte wending in den toestand merkbaar. De Prins, die den dienst in de Ned. Herv. Kerk zou bijwonen, waar toe de rijtuigen gereed stonden, bleef ten paleize. Dr- Roessingh, Zaterdagmiddag ver trokken, kwam weder uit Den Haag terug. Het bulletin van Maandagochtend 10 uur luidde De ziekte van H. M. de Koningin heeft, zooals te vreezen was, gisterenavond een einde gemaakt aan de blijde verwachting, waarin H. M. leefde en waarvan de beves tiging werd tegemoet gezien in September. Deze omstandigheid in aanmerking genomen, kan de toestand van H. M. de Koningin op dit oogenblik gelukkig bevredigend genoemd worden. Prof. KOUWER. Dr. ROESSINGH. L. POT, Arts. Het bulletin van Maandag middag 2 uur luidde De toestand van H. M. de Koningin is tot op dit oogenblik bevredigend. Dr. ROESSINGH. L. POT, Arts. Men berichtte gistermiddag uit Apeldoorn Tot heden blijft de toestand van H. M.de Koningin naar omstandigheden goed. De professor en de geneesheeren weken eergis teren geen oogenblik uit het vertrek. Ook de Koningin-Moeder en de Prins waren in de onmiddellijke nabijheid. Een groote angst overviel allen bij den hachelyken toestand, die omstreeks 11 uur ten einde liep. Men zag den Prins daarna nog hevig aangedaan met een der medici op het bassecour. Alles was even gedrukt. Na de crisis trad ge lukkig een tijdperk van rust in. Prof. Kouwer vertrok heden morgen te 9.28 weer van het paleis. Dr. Roessingh wandelde te 12 uur op het bassecour met een der bof dignitarissen. Uit het Loo wordt nog gemeld Tegen Zaterdag nacht begonnen zich in de ziekte van H. M. onrustbarende verschijn selen te vertoonen, die het noodig maakten den arts, den heer Pot, onmiddellijk bij het ziekbed te roepen. De dokter bleef er den geheelen nacht en liet zoo spoedig mogelijk den bijstand van dr. Roessingh en prof. Kou wer inroepen. De lijfarts kwam tegen den middag gisteren aan, de Utrechtsche hoog leeraar tegen half vier 's namiddags. De vrees voor complicatiën werd steeds grooter en de toestand word hoogst ernstig ingezien, zooals in het palcis maar al te duidelijk was waar te nemen. H. M. de Koningin-Moeder en de Prins moeten in die bange oogenblik- ken aan hevige gemoedsbewegingen ten prooi zijn geweest en allerwege heerschte in het paleis ontsteltenis. De hooge Zieke werd tegen den laten avond onrustig en scheen zwaar te lijden. Het waren bange uren en een toestand van kalmte trad eerst in nadat de geneesheeren zeker waren van het feit, heden ochtend per bulletin bekend gemaakt. Vooral tusschen 10 en 11 uur gisterenavond moeten er zeer kritieke oogenblikken ge weest zijn. De berichten, dat, ondanks het hevig lyden, de toestand nu bevredigend is, brengen weer eenige ontspanning in de geschokte gemoe deren. Gistermiddag bleef de algemeene toe stand bevredigend. Er was gistermiddag consult. De gynaecoloog, prof. Kouwer, is voorloo- pig weer naar Utrecht teruggekeerd, wat ook tot de gerustheid medewerkt. Dr. Roes singh blijft in deze omstandigheden natuur lijk weer op het Loo. Van het Loo wordt nog gemeld Met het oog op de acute ziekte, waarvan Hare Majesteit herstellende is, dreigde er inderdaad gevaar voor het leven van de ge liefde Vorstin. Vandaar de ernstige vrees, die Zondag namiddag ieder ten Paleize beving. Wjj vernemen, dat de noodwendige ope ratie zonder moeilijkheden volbracht is en de algemeene verschijnselen op afwezigheid van on niddelljjk gevaar blijven wyzen. Er moeten tot dusver gelukkig geen koorts verschijnselen zijn waargenomen. Hoeveel teleurstelling deze gebeurtenis ook moge verwekken, de dankbaarheid mag groot zijn, dat onze Koningin behouden is. Nog wordt van het Loo Maandag gemeld dat dr. Roessingh en prof. Kouwer tijdig aanwezig waren, toen de operatie niet langer kon worden uitgesteld. Zij waren door den arts Pot gewaarschuwd en voorbereid, nadat de eerste verschijnselen dezen zekerheid had den gegeven van de naderende complicatie. Men was geheel voorbereid op de even tualiteit, die tot algemeene vreugde bevre digend afliep, zonder de bezwaren, die zich daarbij vaak plegen voor te doen. Dr. Roessingh hééft weder, evenals de vorige weken, intrek in het Paleis genomen. Gister is ook eene verpleegster uit Utrecht aldaar aangekomen. Nog werd Maandagavond van het Loo gemeld Het was vanavond, in tegenstelling met gisterenavond, toen ieder in angstige span ning verkeerde, heel rustig ten Paleize. Na de bulletins van heden ging men den avond blijkbaar met meer vertrouwen tegemoet en tot op dit oogenblik alle omstandigheden wijzen er op schijnt de toestand van H. M. de Koningin onveranderd te zijn. De beide geneesheeren vertoefden in den loop van den avond nog aan het ziekbed van Hare Majesteit. Door den Bond van Conducteurs der Brie venmalen „Ons Belang" is een adres gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin op verschillende gronden werd verzocht eene zoodanige regeling in hunne tractementen te brengen, dat alle dienstjaren, bij de poste rijen doorgebracht, werden medegerekend bij het vaststellen hunner jaarwedden. Tot dusver is dit niet het geval. Wanneer een kantoorknecht of brievenbesteller tot conducteur der brievenmalen wordt benoemd, worden alle dienstjaren (tot op dat tijdstip) J als ongedaan beschouwd. Hoewel volgens de laatste regeling in hunne jaarwedden de conducteur met 20 dienstjaren het maximum tractement bereikt, gebeurt het toch, dat de conducteur meer dan 30 jaren in dienst is alvorens dat maximum bereikt wordt. Dit verschil is des te meer onaangenaam waar bij andere vakken van dienst bij de posterijen, b. v. bij de adsistenten, wel de vroegere dienstjaren worden medegerekend. Bij het adres was eene statistieke opgave gevoegd, waarin eenige van de vele con ducteurs met name werden genoemd, welke door deze regeling geldelijk nadeel onder vinden. Onder veel belangstelling is gisterochtend op de algemeene begraafplaats te Utrecht het stoffelijk overschot van professor dr. V. A. Julius ter aarde besteld. Bijna alle hoog leeraren van de Utrechtsche universiteit waren op het kerkhof aanwezig, ook het college van curatoren was vertegenwoordigd, w. o. de voorzitter] de burgemeester dr. B. Reiger. Verder merkten wij op rector en leeraren van het stedelijk gymnasium, leera ren van de veeartsenijschool, verder tal van oud-leerlingen en studenten. De Volksbond, waarvan de overledene voorzitter was, had evenals enkele andere organisaties, afgevaar digden gezonden. Aan de groeve voerden het woord prof. dr. Hubrecht, rector magnificus der Hooge- school, dr. Lorentz uit Leiden, de heer H. L. de Beaufort namens het Utrechtsche Stu dentencorps, voorts dr. Van der Stok, de heer B. J. Bruinings namens de philosoflsche faculteit van het Utrechtsch studentencorps, prof. dr. Pekelharing namens den Volksbond en ds. S. de Waard uit naam van de Doops gezinde gemeente alhier, die allen de ver diensten van den o\erledene huldigde. Een broeder van den overledene bedankte voor de vele bewijzen vac belangstelling. Uit 's-Gravenhage schrijft men In den stand der werkstaking van opper lieden en metselaars alhier is weinig of geen verandering gekomen. Eergisteren hadden een paar huishoude lijke vergaderingen van stakers plaats daarin gingen enkele stemmen op om weer aan het werk te gaan, doch deze bleven in de minderheid. Gister begaven zich eenige groepjes sta kers weder naar verschillende werken om te trachten doorwerkende kameraden over te halen het werk noer te leggen. Tot nog toe heeft de staking zich niet uit gebreid tot andere vakken. Nader wordt nog omtrent de werkstaking in de bouwbedrijven vernomen, dat de grond werkers besloten hebben zich niet bjj de stakers aan te sluiten. Wel dreigen de pol derjongens bij eenige werken te Scheveningen tot staking over te gaan wanneer hun uur loon van 18 cents niet met 2 centen ver hoogd wordt. Na de vergaderingen van eergisteren, waar, zooals reeds gemeld, stemmen opgin gen om het werk te horvatten, moet er, naar het gerucht gaat, eerr scheuring gekomen zijn tusschen de stakers onderling. Uit Amsterdam wordt gemeld Door middel van valsche sleutels hebben dieven zich Zaterdagavond toegang ver schaft tot het kantoor en de woning van een handelaar in gummiwaren, den heer Trip, Nassaukade 300. Lessenaars en kas ten werden opengebroken en doorzocht. De heer Trip en zijne vrouw waren uitgegaan. Daar hy gewoon is in zulk geval zyn gelds waarden in veiligheid te brengen, hebben de dieven slechts wat geld en sieraden kun nen vinden. Zij hadden aan de tuinzyde de deur en de vensters geopend om, in geval van onraad, te kunnen ontvluchten. Men schrijft uit Alkmaar van 4 dezer Gisteravond gebeurde alhier op het Hei ligland een ernstig ongeluk. Zekere K., landman in de Schermer, keerde in be schonken toestand van de markt huiswaarts, afgehaald door z|jn zoon. Op het Heilig land gekomen, naderde het rijtuig de krui sing van den weg met de rails der stoom tram Amsterdam— Alkmaar. De afsluitlioo- men waren neergelaten, wijl de tram in aan tocht was. Of de bestuurder hierop niet bedacht was, of dat hij den boom niet zag, hoe het zij, het vurig paard werd niet inge houden, maar liep met vaart op den ho°m af. Daar voor gekomen, ging het er met een sprong overheen, terwijl het rijtuig aan deze zjjde bleef. De tram kwam aan 't is juist in een bocht en greep het paard, dat een eindweegs werd meegesleurd, en daarna met een afgereden poot in een aangrenzende sloot geworpen. Het rijtuig werd aangereden en K. er uit geworpen, die einstig aan hoofd en borst gewond werd, zoodat onverwijld opname in liet St. Elisa- bethfegesticht moest plaats hebben. Zijn toe stand is niet buiten gevaar. De zoon kwam met den schrik vrij, terwijl het paard zoo spoedig mogelijk werd afgemaakt. De be stuurder verklaart, dat hij de afsluitboomen niet kon zien, wijl het daarbij geplaatste veiligheidslicht niet was onstoken, doch de omwonenden verzekeren, dat het licht wel brandde. De Alfensche brug bij Alfen is gistermor gen om half negen zoodanig aangevaren door een sleepboot, dat zy in den Rijn is terecht gekomen. De scheepvaart en de passage voor voetgangers zyn geheel ge stremd, Saterdag zagen eenige politieagenten te Rome een jonge, elegant gekleede vrouw over de leuning van de Sixtynsche brug stappen en in den Tiber springen. Een agent sprong haar na en slaagde er in, haar be houden op het drooge te brengen. Aan de politie verklaarde de drenkelinge te heetenprinses Massinio, geboren prin ses Beatrix de Bourbon, dochter van Don Carlos. Voorts deelde zy mede, dat zy na een hevigen twist met haar gemaal, die zeer jaloersch is, een einde aan haar leven had willen maken. Prinses Beatrix Massinio is 28 jaar en een zuster van prinses Elvira, een andere doch ter van Don Carlos, die eenige jaren gele den met den schilder Folcbi naar Amerika vluchtte. Uit den Haag wordt gemeld Men zal zich herinneren, dat in het afge- loopen jaar èn in den gemeenteraad èn in de Tweede Kamer der Staten-Generaal be sproken is de vraag, in hoever zeker spel, dat te Scheveningen op het Wandelhoofd, in de Kurzaal en op de Seinpost werd gespeeld, moet gerekend worden tot de bfl de wet verboden hazardspelen te behooren. Demi- nister van justitie oordeelde de zaak op zyn minst genomen zeer dubieus, doch zeide even tueel een onderzoek toe. Dit onderzoek is thans aan de orde gesteld. Na afloop van de matinéo gistermiddag in het paviljoen op het Wandelhoofd Koningin Wilhelraina te Scheveningen kwam de politie officieel constateeren dat het bedoelde spel, zynde het jeu de poule eutropéen, in het paviljoen van de pier gespeeld werd. Met de vaststelling van dit feit was be last de commissaris van politie te Scheve ningen, de heer Sypkens. Ter even 5 ure werd het biljart, waarop het jeu de poule gespeeld wordt, in gebruik gesteld. Er meldde zich èén speler aan. De com missaris die vergezeld was van twee recher cheur, liet dezen persoon eerst eenige malen spelen. De handeling bestaat daarin, dat de speler een balletje moet laten glyden op een nikkelen bord waarin zich verschillende holten bevinden. Komt het balletje in een holte overeenstemmende met de door den speler gekozen en vooraf aangekondigde kleur, dan heeft hy gewonnen. Komt het op een andere kleur, dan heeft de speler ver loren. Nadat de heer, die aan het spel deelnam, een drietal keeren had gespeeld met afwis selend geluk, kwam de commissaris tusschen- beide, maakte zyn kwaliteit bekend en ver zocht den speler het spel te staken. De politieambtenaar zeide verplicht te zyn pro cesverbaal op te maken tegen den speler en voorts het biljart en het jeu de poule in beslag te nemen, zullende de justitie later uit te maken hebben of dit spel hazard spel is. De commissaris vroeg hem of hy de rege len van het spel kende, waarop de speler outkennend antwoordde. De namen werden nu opgenomen van den speler, van een employe by het spel en eindelijk van den ondernemer (een Franschman), waarna de commissaris overging tot de inbeslagname van het biljart, het zich daarop los bevin dende spel en van het geld dat op dit oogen blik in kas was, zynde f 6. De ondernemer verklaarde desgevraagd dat hy dit spel absoluut beschouwde als een behendigheidsspel. Hiermede was dit incident afgeloopen. Naar wy vernemen, is het constateeren van dit spel geschied in overleg met de betrokken directiën van de in het begin genoemde instellingen. By de inbeslagneming waren tegenwoordig de heer Goldbeck, directeur, en mr. E. Polis, inspecteur van de Maatschappij Wandelhoofd Scheveningenterwijl ook werd opgemerkt de ambtenaar van het Openbaar Ministerie by het kantongerecht mr. Peperkamp. Men meldt nog dat de betrokken maat schappijen dit spel eerst hebben toegelaten in hunne zalen, nadat zy daaromtrent vooraf het oordeel der politie hadden gevraagd. Nu het blykt dat er verschil van meening bestaat, wenschten ook zy dat de zaak aan de principieele beslissing des rechters zoude worden onderworpen. Men verneemt dat het Openbaar Mini sterie by het kantongerecht voornemens is door deskundigen het spel naar de daarvoor vastgestelde regelen in het kantongerechts gebouw te doen spelen. Donderdag zyn veertien Canadeesche meis jes, die naar Zuid-Afrika gaan om onderwijs te geven in de concentratiekampen, te Lod- den door een doorluchtig gezelschap ge vierd. Niemand minder dan Chamberlain sprak hen toe. Verder waren er Lord Ro berts, Lord Grey en vele dames uit den hoogen adel. Men begrijpt in Engeland goed het belang van dat onderwijs. De algemeene werkstaking van de Peters- burgsche werklieden is zeer kalm begonnen. Reeds in den avond van den laatsten April werden de fabriekswyken bezet door sterke posten, die den lsten Mei aan elke poging tot betoogen krachtig den kop indrukten. Op enkele plaatsen hadden bloedige botsingen plaats, doch de werklieden trokken zich spoedig terug. Enkelen hebben het werk hervat, doch de meerderheid der stakers blyft een afwachtende houding aannemen. Toch verwacht men dat de beweging in enkele dagen onderdrukt zal zyn. In een vergadering van de onderwijzers in bet district Groningen zyn ten aanzien van de vereenvoudiging van het taalonderwijs de volgende conclusies der commissie van onderzoek goedgekeurd De districtsvergadering betuigt aan de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze schrijftaal" haar sympathie met het streven dier vereeniging, maar met den wensch dat zy zich in 't algemeen, en vooral met het oog op de bastaardwoorden en de i-spelling, tot de hoogst noodzakelijke veranderingen zal bepalen, opdat de ingenomenheid met haar voorstellen zóó algemeen worde, dat spoedig de vereenvoudigde spelling alge meen ingang vinde, tot heil van de lagere school, eensdeels om overlading der leerlin gen te voorkomen, anderdeels om een ge deelte van den tijd, die nu aan het aan- leeren van een te moeilijke spelling wordt besteed, vrij te krijgen voor veel nuttiger zaken. De vergadering zal aan de districtsschool opzieners in ons geheele land verzoeken, hun invloed aan te wenden, dat er uit hou district adressen van adhaesie aan het stre ven worden gezonden van genoemde veree niging, opdat de goede inzichten en voor nemens gesteund worden door de praktijk van het lager onderwijs. De vergadering zal hetzelfde verzoek tot de hoofdbesturen der groote onderwijzers verenigingen richten. Ongeveer t 3000 is te Amsterdam aan een Duitscher ontstolen door kwartjesvin ders in een inrichting aan den Amstel. Het is der politie gnlukt. de vermoedelijke daders, vier in getal, te arresteeren en nu 'is ook weer voor de zooveelste maal geble ken, hoe slim die heeren te werk gaan. Het geval droeg zich volgenderwyze toe, verhaalt het „Hbl." De bestolene, een inwoner van Thuringen, landbouwkundige, vertoefde eenige dagen hier te lande. Aan het Centraalstation aan komende, vond hy daar twee allervriende lijkste heeren, die hem een hotel zouden bezorgen. Men ging op weg en in de buurt van den Amstel wenschten de heeren iets te drinken. Men ging in een bierhuis waar eenige lui zaten kaart te spelen. Heel toevallig maakte men kennis met de spelers. Men maakte eenige spelletjes mede en volgens opgaaf van den beroofde werd toen zyn welvoorziene portefeuille, die hy naast zich op tafel gelegd had, weggenomen. Eerst liep de beroofde |iet café uit, ging toen weer terug, eischte zyn geld terug, maar kon in plaats daarvan een pak slaag krygen! Hy deed eerst zeer laat aangifte bij de politie; maar door eenige rechercheurs van de groote recherche werd het onderzoek zeer handig gedaan en daaraan is het te danken, dat de vier roofvogels voorloopig in justitiehanden zyn. Zy zyn pertinent herkend door den be stolene, door den eigenaar van het bierhuis, diens vrouw en het dienstmeisje maar de heeren ontkennen den diefstal en geven voor, een eerlijk spelletje kaart te hebben ge reeds inge- Het Duitscho bankpapier wisseld en op de saaarbank In de bladen heeft het bericht de ronde gedaan, dat een onderwijzeres te Prinsenhage zou zyn ontslagen, omdat zy had gedongen naar een andere betrekking. Het „Dbl. van N.-Brab." deelt nu daaromtrent het volgen de mede Bedoelde onderwijzeres werd vóór twee maanden aangesteld aan de zusterschool te Prinsenhage, onder belofte dat ze niet ter stond, als er by het openbaar onderwijs een plaats openkwam, daarnaar zou gaan sollici- teeren, waarvoor gegronde vrees bestond. Die belofte werd haar afgevraagd, omdat de zusters er zeer begrypelyk een hekel aan hebben, elke twee, drie maanden van personeel te moeten verwisselen, wat bv. in do allereerste plaats onmogelijk be vorderlijk kan wezen aan den goeden gang van het onderwijs. Nu, na twee maanden, kwam er een plaats open te Breda en de pas benoemde sollici teerde tóch, ondanks haar belofte. Toen is haar door de superieure aangezegd, dat deze, gezien de woordbreuk van de onderwijzeres, in haar plaats een ander zou zien te krijgen. Echter werd geen ontslag verleend, en dit is tot op dezen dag toe ook nog niet ge geven zelfs is aan de onderwijzeres gezegd, „dat haar nog alle tyd word gelaten." GOUDA, 6 Mei 1902. Bij de beden gehouden stemming in de Provinciale Staten werd tot lid der Eerste Kamer gekozen de heer J. P. HAVELAAR, Oud-Minister, met 42 st.de heer A. Plate, Voorzitter der Kamer van Koophandel te Rotterdam, verkreeg 33 st. en de heer D. Baron van Wassenaer van Rosande, lid van Gedep. Staten verkreeg 1 stem. Totaal uitgebrachte stemmen 76. Gouda wil voor de groote gemeenten niet onder doen. Hier tér stede is een werk staking uitgebroken en wel onder het per soneel der Glusoce-fabriek aan het Rotterd. Veer. Een der vroegere bazen stond tegen den meester op, waarop hy door den direc teur werd onderhouden en natuurlijk van de fabriek verwijderd. Het overige perso neel wilde niet aan het werk gaan als de vroegere baas niet werd aangenomen, het gevolg daarvan is dat met ander personeel de loopende werkz tamheden worden verricht. De timmerman, die aan het werk was, heeft mede gestaakt. Een der jongens verklaarde dat hij niet aan het werk ging, omdat hy bevreesd was voor een pak slaag. Heden werd ten Raadhuize alhier aanbe steed: Perceel 1. Het afbreken van het tegen- woordige kantoor en het vergrooten van het zuiverhuis der Stedelijke Gasfabriek. Inge schreven werd door C. W. den Hoed voor f 6920. J. H. de Wilde - 6889.— W. Bokhoven - 6852.— J. J. Duym - 6820.— W. A. Verbruggen - 6720.— Perceel 2 Het afbreken van gedeelten van gebouwen staande aan het Rotterdam- sche Veer en het daar ter plaatse bouwen van kantoren met het maken van een toegang en verdere werken. Ingeschreven werd door: J. de Jong Wz. voor f 9383. J. H. de Wilde - 7189.— 1 en 2 in massa - 14000. J. J. Duym - 7130.— 1 en 2 in massa - 13850,— W. Bokhoven - 6761. W. A. Verbruggen - 6720.— 1 en 2 in massa - 13333 Wed. D. Araesz Zn. - 6498.— C. W. den Hoed - 6230.- 1 en 2 in massa - 13000.-- Perceel 3. De bestrating van het ver lengde gedeelte van de Heerenstraat en het begin van den Boschweg met eenige daarbij behoorende werken. Ingeschreven werd door: H. de JongPz. te Ammerstol voor f 3180. - C. W. den Hoed - 2799. W. A. Verbruggen - 2743. J. J. Duym - 2670.— W. Bokhoven - 2621.— P. Ooms - 2617.— Perceel 4. By enkele inschrijving werd verkocht de afbraak van de dertien te sloopen woningen staande in het Proveniershuis al hier. Ingeschreven werd door: J. Smit Zn. voor f 401.-- J. Meyners, Rotterdam - 361.75 S- de Waard, Hendrik-IdcyAmb. - 310. C. W. den Hoed - 281. P. Ooms - 252.— W. A. Verbruggen - 225. J. J. Duym - 216. C. Verbeek Az., Delft - 203. M. de Koning, Schiedam - 150. J. A. van Seumeren, Utrecht - 121.— Donderdag (Hemelvaartsdag) zal door het Leger des Heils yan Gouda te Krimpen aan den IJsel een openlucht-meeting ge houden worden. Het muziekkorps zal do bijeenkomst begeleiden. Bedankt voor het beroep by de Ned. Herv. kerk te Ammerstol door ds. J. Cremer te Middelie. De Hooge Raad deed gister uitspraak in de zaken van twee personen, door de recht bank te Haarlem ontslagen van rechtsver volging ter zake van het niet indienen van het hun ter invulling gezonden biljet van aangifte voor de bedrijfsbelasting. Het tegen die beslissing ingesteld cassatie beroep van den minister van financiën werd verworpen, daar de wet in de artikelen 12 en 14 wel voorschrijft dat ieder aan wien een beschry'vingsbiljet is uitgereikt verplicht is de daarin gestelde vragen te beantwoor den en die beantwoording met zyn naaratee- kening te bekrachtigen, doch uit geen enkele wetsbepaling blykt dat men heeft te zorgen dat het ingevuld biljet terugkeert tot den ontvanger, ja zelfs eene wetsbepaling omtrent den termijn waarbinnen en de plaats waar dit biljet moet worden ingediend, ontbreekt. Dinsdag 6 Mei 1902. Vette Ossen en Koeien goede aanvoer, prijzen waren voor ie kwaliteit 35, 2e kwal. 32, 3e kwaliteit 24 cent per half Kilo. Magere ossen melkvee Vaarkoeien goed aange voerd. Vette Kalveren goede aanvoer, ie kwaliteit 30 2de kwaliteit 28, 3de kwaliteit 23 cent per halt KI. Stieren goed aangevoerd. Handel voor alles tink prijshoudend. NOUVÉAUTÉ's in Kleiweg E 73a, GOUDA Telephoou lo. .11. Slotkrs 8"'/,, 85'/. 88 81'/, I MEI. Nederland. C»rt. Ned. W. S 81/»' dito d>*o ditc 3 dito dito dito 8 Honqar. übl. Goudl. 1881-88 4 [talie. Inschrijving 1888-81 5 Oostknr. Obl. in papier 1868 k dito in zilver 1868 k~ Portugal. Obl. met coupon 8 dito tiokel 8 Rusland. Obl. Binnenl. 1894 4 dito Oecons. 1880 4 dito bij Roths. 1889 4 dito bij Hope 1889-90 4 dito in goud. leen. 1888 6 dito dito dito 1884 5 Spanje. Perpet, schuld 1881 4 ruRXiiJ. Gepr.Conv. leen. 1890 4 Ges. leening serie D. I Gee.leenin. serie O. duiD-AïB'Rp. v. oblg 1808 6 I Miuoo.Ob'. duit. Seh. 1890 6 I Vrkrs 80V, 99?/, 91J/s 82/, 'IV* 6011/u 971/. «7i/4 671 85 9*1/, 26%. 104 V* Viniiuila. Obl. onhep. 1881 4 80 Amsterdam. Obligation 1895 8 90 Rotterdam. Sted.leeu. 1894 8 881/. Ned. N. Afr. Handelgv. sand, j Arendsb. Tab.-MijCertificaten 676 Deli-Ma&tschappij dito 415 Arn. Hypotheekb. pandbr. 41/,' Cult.-Mijder V orsteu Iaand. Gr. Hypotheekb. pandbr. 41/, Nederlandsche baak aand. 194 Ned. HandelmaatBoh. dito N.-W A Pao. Hyp. b. pandbr. 8 961/, Rott. Hypotheekb. pandbr. 4»/, Utr. Hypotheekb. dito 4% 101'/. Oosten* Oust-Hong. bank aand. 1201/, Rusjj. Hypotheekbank pandb. 5 Amerika Equt. hy.poth. pandb. 4 Maxw. L. G. Pr Lien cert. 6 68>/ia Nru. Holl, IJ.-Spoor.w -Mij. aand. 106 Mij. tot Expl v. 8t. Spw. aand. 112 Ned. Iud. Spoorweg m aand. «181/, j.\ Ned. Zuid Afr. 8pm aand.fi dito dito dito 1891 dito 41/, Italië Spoorwl. 1887/89A-Eohl.8 56»/., Zuid-ltal. Spwmij. A-H. obl. 3 59*/4 Polen. Warschau Weenen. aaud. 1041/- Rubl Gr.. Russ. Spw.-Myd.obl. 4 Baltisohe dito aand. j Fasiowa dito aand. 5 Iwang.Dombr dito aand. 5 #__981/, Kursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 lOOty, dito dito oblig. 4 9H/w Amerika. Cent. Pac. Sp.My obl. 5 Ohio. North. W.pr. C.v. aand. 215 dito dito Win. St. Peter. obl. 7 HO1/, TVnivor k Rio Gr. Spm. eert. v.a 40n/1# ILinois Cential oLi. ia ^oud 4 1021/ 1 Louisv. k Nashvilli Cor v. aand. 107 Mexico. N. Spw.M j. Ie hyp.t fi 105 Miar, Kanfas v. 4pCt. prof. aand j N.-York Ontas 0 B ost. aan 1. 36*/, Poun. dto Ohio ohhg. 6 Ore gon. Calif, ie hyp. in goud 1041 4 St. Paul. Min 1. k YUnit, o'j'. U n. Pac. Hoof liju ob'ig. fi - I dito dito Line. Col. ?e hyp. (J S 69 'an aha. Can. South. Chort.v.aan 1. 64 I V«N. 0. Rallw. Na. Ic h. d. c. O 9J Afi.sterd. Omnibus Mij. aand. RotWd.TramwOu-Manis.Hand \'ed. Stad Amsterdam aand. 9 101*/, Stad Rotterdam aAnd 8 10 7/B PïLOl*. Stad Antwerpen 1887 2'/, IOO 8'ad Brussel 1886 3*/a 1031/, I foNQ. Theiss Regullr G selsch.4 1199/t, O.isTEVH. Staatsleonig I860 5 1171 4 K.K. Oost. B. Or. 1880 8 102 Spanje. Stad Madrid 3 1868 4U/4 Ned. Ver. Bez. Avb. Spoel. o»rt SPECIALITEIT IN NOUVÉAUTÉ'S. ftot;u.i. Belcroond Zilveren Medaille Tentoonstelling Amsterdam, Leeuwarden. Voortdurend groote voorraad COSTUMES en JAPONSTOFFEN. B1 o u s e n en Costuumrokken. van de goedkoopste tot de beste soorten. Alleenverkoop van de uit echt in Oost-Azië tehuis behoorende Netelvezel of zoogenaamde brandnetel Dames en Heeren TRICOT ONDERGOEDEREN. Burgerlijke Stand. GEBOREN3 Mei. Adriana Catharina, ouders J. Dykman en K. de Gruyl. 4. Hendrik, ouders W. Gravesteyn en W. E. C. van Willigen. Wyntje, ouders G. J. van Willigen en N. Lely. - 5. Pieternella Willemina Johanna Cornelia, ouders J. de Vrind en P. Hooimeyer. OVERLEDEN: 4 Mei. P. Zeltenrych, 6 m. 6. M. J. Heerkens, 4 m. J. A. M. Netten, huisvr van J. Woudenberg, 49 j. V" Heden overleed, na eene kort stondige ziekte, zacht en kalm, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramen ten der stervenden, onzen hartelyk geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwd- moeder Mej. geb. Nette», in den ouderdom van 49 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, J. J. WOUDENBERG. Tiel, C. J. J. WOUDENBERG. JOH. H. T. WOUDENBERG— V. D. Helvet,. Gouda, JACQUES WOUDENBERG. ANNA WOUDENBERG. D. A. WOUDENBERG. G. M. WOUDENBERG. F. H. WOUDENBERG. V Mevrouw LE FEVRE DE MONTIGNY - Bisdom va» Vliet betuigt bjj dose baar dank voor de bewjjien van deelneming, ondervonden bj het overlijden van haar Broeder de Heer T. P. FIRULY te Leiden. Haastrecht, 7 Mei 1902. is niet alleen imakeloot, kleurtoon en reukeioot, maar ook volkomen outcha- itelijk. bewaart niet alleen melk vele dogen tegen ounr-worden, maar heelt ook de eigenschap om boter en kaan die van znlke melk gemaakt is te bewaren tegen rant (sterk) worden. Proeffleschjes worden gaarne gratis en tranco toegezonden door don oenigen fabrikant Apotheker en gcheikundige. Kalverslroat 199 on lloerenniarkt 2®, •Bccroonda op to Tea too ■- Iftliingen, ook te '«Hage, tip*. Prima Scboeuippretaur. Pccrlci-Glou. Satin, GDnicréme ene. ■jn de beste middelen voor bet zonder keurig poenen van alle zwarte en gekleurde Heeren, Dames en Kinderschoenen. Ver krijgbaar bi) winkeliers In Schoenwerk, GeisnteriCn, Drogerijen enz. Mee lette goed op het fabriekzmerk. OCtet-Agent! W. Sardcmuin, Arnhem. Abonnement f 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Het net is aangesloten aan hot Rjjks Inter- communaalburean. Op 1 Maart 126 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden .Yoriu'jjgbaar aan het Bnrean, ACHTER DE VISCH- MARKT. Vraagt bij Uwen Boekhandelaar een Proefnummer der Nederlandsche uitgave De hoofdtekst van dit halfmaande- lyksche tijdschrift bestaat uit de Be ach rij ving eener Hela om de A arde die de Heer E.- T. Feenstra Kuiper in opdracht der Ven nootschap maakt. Elk nummer is rijk geïllustreerd naar eigen photo- graphisehc opna men. Ieder inteekenaar ontvangt per jaar on-* geveer 20 Ansichtkaarten, die hem aan eigen of een ander door hem op te geven adres door onze reizigers worden toegezonden. Voor de eerste maal komen deze uit verschillende plaatsen in Arabië, Perzië, Voor- en Achter-Indië, Birma, Ma lacca enz. Prijs per jaargang f 7.20, incl. de Ansicht kaarten. - De inteekening is te allen tijde opengesteld. Ook de Ansichtkaarten worden te allen tyde geleverd. Bureau „De Wereld-Tourist", Haarlem AMSTERDAM. Per 5 ons. J. VA» Alleen verkrijgbaar bflP. H. WANKUM, Oosthaven B 17.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2