A FBRAAK EENI6 HErOT VAN THEE. OPENBARE TOOraS eenen Inboedel BINNENLAND, r~ Telephoonnet-Gouda. STATEN -G EN E It A A L. EERSTE HAMER. Gemengde Berichten Posterijen en Telegraphic. Atjeh. Stadsnieuws. P03TEBIJB 1ST. «leuwc Zending Dames en Heeren Handschoenen. A. VAN OS, Rechtszaken. Hcuis van Amsterdam. - - - l Veemarkt te Rotterdam, Onder- kleeding der Toe komst. Ih SAMSOÜl, Gouda. ov: 37 j. Kooisi 41 VERTEiNTIEIN TE KOOI*. /tÖE Aanleg' en onderhoud gratis. Volgens den hedendaagschen stand der wetenschap is Odol 11. RAVKNSWAAY ZöNEIM, Vrijdag 11 «luli 1902, j. KOEMAN. verdere lichamelijke Roerende Goederen Zenuw- en Maaglijders ZSa,sid.g,eT7-er Zitting van Maandag 30 Juni. Het nieuwbenoemde lid in Friesland, rar. Sickinga, legt in handen des voorzitters, daartoe bjj Kon. Besl. gemachtigd, dé ge vorderde eeden af. Na een woord van gelukwensching door den Voorzitter tot hem gericht, neemt de heer Sickinga zitting. Mededeeling wordt gedaan van tal van ingekomen stukken. De Voorzitter stelt voor eene commissie van voorbereiding te benoemen voor de mi litaire straf- en tuchtwetten. Daartoe wordt besloten. De voorzitter benoemt tot leden dier commissie de heeren van Alphen, Kist, van Zinnicq Bergmann, van Boneval Faure en Thooft. De heer van Volzen vraagt verlof aan de regeering de vraag te doen welke stap pen door haar b\j de Engelsche regeering zyn of verder zullen worden gedaan, om, nu do vijandelijkheden in Zuid-Afrika zijn geëindigd, de spoedige invrijheidstelling der Nederlandsche krijgsgevangenen te bevor deren. De interpellatie wordt aan de orde ge steld morgen, na afloop 'der interpellatie- Sassen over de suikerindustrie. Bij Koninklijk besluit van den 23sten Juni 11., (Staatsblad no. 120), is bepaald, dat de Gezondheidswet in werking treedt op 1 Augustus a.s. Dr. H. L. Oort te Utrecht heeft voor het beroep naar de Remonstr. gemeente te Rot terdam bedankt. Men meldt uit IJmuiden aan het „Hbld. Eergisterenavond ontlastte zich boven onze plaats een hevige donderbui. Van één bui kan feitelijk niet gesproken worden, daarin alle windstreken verblindendo bliksemstralen het grauwzwarte zwerk doorkliefden, den geheelen omtrek in een laaien gloed hul lende, alsof plotseling duizenden potten Bcn- gaalsch vuur te gelijk ontstoken werden. Deze donderbuien gingen gepaard met een regenhoos, zooals bij menschenheugenis nog niet heeft plaats gehad. De regen viel niet met droppels, maar bij dicht opeen gepakte stralen, gelijkende op een reuzen-waterkolom. Enkele minuten was die kolom zoo dik, dat het onmogelijk was de overzijde der hier over het algemeen niet breede straten te zien. De watertoevloed was zoo enorm dat de groote riolen niel bij machte waren het af te voeren. De plankbedekkingen dier af-- voerkanalen zijn door de steeds opdringende watermassa's gesprongen. De horizontaal liggende straten (hier zijn vele straten hel lend) werden plotseling in kleine rivieren herschapen van een voet diepte. Doordat de dakgoten zulk een stortvloed niet konden verzwelgen, hebben veel winkeliers en andere inwoners belangrijke schade aan goederen en meubelen bekomen. Te Veenhuizen (Dr.) schoot Zaterdag bij hot verplaatsen van de kap eener hooischelf een touw los waarmee een hijschblok was vastgezet. De bok sloeg neer en trof twee mannen. De een, wiens voorhoofd verbrij zeld werd, bleef op de plaats dood, de ander bleek bij onderzoek een gekneusd been en twee gebroken ribben te hebben. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Op de fabrieken der leden van de Ver- oeniging van Tilburgsche Fabrikanten van wollenstoffen treedt 7 Juli de volgende rege ling in werking: De arbeidstijd valt tusschen 6 uur 's morgens en 8 uur 's avonds met een maximum-arbeidstijd van 13 uren per dag. Voor overuren wordt aan uurwerkers boven 18 jaar een toevoeging van 5 ct., aan die beneden 18 jaar eene toevoeging van 3 ct. per uur toegekend. Op vast loon wer kenden ontvangen voor ieder overuur 17 ct. Deze regeling is niet van toepassing op nachtwakers, noch op fabrieken waar, vol gens een vast georganiseerde dag- en nacht dienst, met meer dan eene ploeg wordt ge werkt. Zaterdag heeft er onder Hoograade (gem. Woubrugge) een felle brand gewoed, zooals men er in geen jaren heeft gehad, en die een groote boerderij in de asch legde. Alles verbrandde, ook een zevental varkens. Naar men verneomt, moet de brand ontstaan zijn doordat een arbeider met oen brandend pijpje in den hooiberg ging rusten en in slaap viel, waardoor het pijpje in het hooi is terecht gekomen. Volgens den Haagschen corr. van „De Arnli." bestaat het plan om als de Schev. zeehaven voltooid zal zijn (1904) gedurende de zomermaanden een stoomvaartdienst voor pleiziertochtjes te organiseeren tusschen Sche- veningen en Oatende. De administrateur van het bureel tot plaatsing van Mercurius te Rotterdam, de heer J. Overejjnder, hoeft wegens drukke bezigheden die betrekking neergelegd en is vervangen door den heer M. Van Keulen Jr. In het station van de Spaansche stad Algesiras is Vrijdagmiddag de stoomketel van een locomotief, die op het punt was te vertrekken met groot geweld ontploft. De schok werd door de geheele stad gevoeld. De machinist, de stoker en 3 werklieden werden gedood en afschuwelijk verminkt. Het' hoofd van den stoker werd op 300 meter afstand van de plaats der ontploffing gevonden. Zeven werklieden werden gewond, van wie 2 ernstig. De materieele schade is zeer groot. Het ongeluk wordt geweten aan de onvoorzichtigheid van den machinist. Een brutale diefstal heeft te Middelburg plaats gehad. Sedert eenigen tijd is successievelijk van een erf aan de Langeviele binnenbrug, van de firma De Broekort fc Co., een hoeveel heid van ongeveer 10,000 stuks steen weg gehaald. Dit geschiedde meestal overdag, om zoo to zeggen in 't publieken hij die de vrachtjes weghaalde, verkocht die af en toe aan tim mermansbazen. Eindelijk liep het de spuigaten uit, werd de diefstal ontdekt en de dader aange houden. Het is zekere P. J. P., die niet ontkende de steen weggehaald te hebben, maar be weerde te hebben gehandeld op last van den meermalen in rechtszaken betrokken groo- ten onbekende. De politie tracht moer klaarheid in de zaak te brengen. (M. C.) Zaterdagavond heeft een ontzettende brand gewoed te Luik. De brand ontstond tegen 5 uur in een houtzagerij, aan de Qaai Saint- Léonhard gelegen, en deelde zich spoedig aan de omliggende perceelen mede. Door den hevigen wind warden brandende stukken medegevoerd, die een eind verder een huis in vlam zetten. Het geheele terrein, dat op een moment een groote vlammenzee was, had een lengte van 300 en een breedte van 200 meter. Het opgestapelde hout brandde ontzettend. Ook de „Salie de la Renommeé", een bekend vergaderlokaal, waar veel poli tieke bijeenkomsten en voel bals gehoudon werden, is verwoest. De schade wordt op 750.000 gulden geschat. Op hoe groote schaal aan de Russische grenzen wordt gesmokkeld, blijkt uit een reeks officieele cijfers over 1901. Er wer den in dat jaar' 7538 aanhalingen gedaan van goederen ter waarde van 424.874 roe- belv Het leeuwenaandeel werd geleverd door de Europeesche grens5545 aanhalin gen tot een waarde van 205.888 roebel. Het meest werden gesmokkeld thee, tabak, sui ker, geestrijke dranken, kant, uitwerken en sieraden. Door 33 leden der vereeniging van han delsbedienden „Mercurius" is aan het bestuur verzocht, een algem. vergadering te beleggen ter behandeling van het volgende voorstel „De alg. vergadering verklaart zich in beginsel vóór de zelfstandigheid van plaat selijke combinatie van vakgenootenenwenscht daarom, dat de te zijner tijd aangenomen motie„de vereeniging Mercurius" worde gereorganiseerd tot een nationale vereeniging" zóó worde verstaan, dat worde gevormd een nationale bond van plaatselijke, geheel zelf standige vereenigingen." Een remedie, erger dan de kwaal. Een jaar geleden werd bij een bewoner van de Nieuwmarkt te Amsterdam ingebro ken en diefstal gepleegd, wjiarna hij besloot in het vervolg, als hij van huis ging, al zijn waarde bij zich te dragen. Vermoedelijk heeft hij over die slimheid gepraat. Althans toen hij eergisteren in de vroegte een wandeling ging doen, o. a. met een kostbaar gouden remontoir met ketting van antiek goud op zak, kwamen tweeper sonen op hem af en zochten twist, en toen politie tusschenbeiden kwam en de wande laar aan het politiebureau Nieuwmarkt was grbracht, bleek dat al wat waarde had hem ontstolen was. De ontslagen en voortvluchtige ontvanger van de godshuizen te 's Hertogenbosch, F. J. A. v. W., is gedagvaard om op 7 Sep tember voor de rechtbank te verschijnen, ten einde zich te verantwoorden voor een •tekort van f86.752 in de kas der godshuizen, verminderd met f 18.225 borgtocht. Uitsluiting en staking te Haarlem. In een Zaterdag gehou'den vergadering van de aannemers-patroons zijn met bijna algemeene stemmen de door het beraiddelings- comité gestelde voorwaarden, als grondslag voor 't beëindigen van de uitsluiting, aange nomen. De uitsluiting blijft evenwel voortduren, tot de betrokken arbeidersvereenigingen alle verklaard hebben, de voorwaarden van het bemiddelings comité eveneens te aan- vaardon. Het voorstel van het regelingscomité uit 4e opperlieden en metselaars, om op de oude voorwaarden den arbeid te hervatten, werd niet voldoende toegelicht geacht om er op in te gaan. Gisterenavond hield het bemiddellngsco- mité een openbare vergadering in de socië teit „Vereeniging", om zijn voorstellen voor de arbeiders uiteen te zetten. De stukadoors hebben, in antwoord op den nieuwen eisch der gezellen in zake het tarief, afwijzend geantwoord. In 't laatst van Mei is het weekloon vastgesteld naar het uurloon volgens den geldenden loonstan- daard, terwijl stukwerk betaald zou worden naar den aard van het werk. Het door de gezellen gevraagde tarief eischt een verhoo ging der loonen, terwijl h. i. het stukadoors werk zich niet tot een uniform-tarief leent. De patroons hebben besloten, geen tarief vast te stellen, en wijzen er op dat de op perlieden, die in staking zijn, juist geer. ta- riefwerk willen, terwijl de stukadoors zich met hen solidair verklaard hebben, ofschoon zij wisten dat ze in de uitsluiting niet zou den wordon betrokken. Uit Soerabaja verneemt het „Bat. Nbl." Tusschen mr. Schimmel, redacteur der „Soerab. Ct.", en dr. Mertens, directeur der H. B. school, bestond reeds lang een ge spannen verhouding ter oorzake van een aanval, geruimen tijd geleden door mr. Schim mel in de „Soer. Ct." gedaan op den heer Mertens, die daarbij ongeschikt werd genoemd voor zijn betrekking. Dr. M. heeft nu mr. S. bij de jongste overgangs-examens laten gevoelen, hoezeer hij wrok koesterde over die woorden, door aan de „Soer. Ct." de opgaaf van de over gangsexamens te onthouden. De heer S. vervoegde zich met een klacht daarover eerst tot dr. Mertens zelf en toen deze geen herstel gaf, tot den directeur van Onderwijs. Dit schrijven ging terug naar Soerabaja, naar de commissie van toezicht op de H. B. S., met verzoek om advies. De com missie hoorde op haar beurt den hoer Mer tens, die antwoordde, de „Soer. Ct." niet te kennen en nog minder mr. Schimmel, welk antwoord werd overgebracht aan den direc teur van Onderwijs. Daarop heeft de directeur de commissie van toezicht aangeschreven, er voor te wa ken, dat in den vervolge alle mededeelingen van de school uitgaande, voor publicatie geschikt, ook aan de „Soer. Ct." gezonden worden. Bg het laatst gehouden herexamen inden telegraafdienst zijn geslaagd: de surnume rairs der posterijen en telegraphie A. Vis ser te Rotterdam (telegraafkantoor) en J. van den Blink te 's-Gravenhage (postkan toor), en de klerken der posterijen en tele- praphie 2de klasse J. J. Scheres te Amster dam (telegraafkantoor), H. G. van Daalen te Amsterdam (bijtelegraafkantoor) „Spie gelstraat") en A. Stolk te Rotterdam (tele graafkantoor). Benoemd 16 Juni. Tot klerk der posterijen en tele graphie 1ste klasse, de klerken der poste rijen 2ste klasse J. Freidericy te Stads kanaal, D. A. Kakebeen te Waalwijk en M. A. Knijpers Zevenbergen. 1 Juli. tot klerk der posterijen en tele graphie 2de klasse, te Vlijmen J. E. Conjjn, te VeghelC. van Elteren, ten telegraaf- kantore te AmsterdamG. A. Klunhaar, thans bureelambtenaar der posterijen en te legraphie 3de klaMse te Zwolle, J. C. Ie Rutte, thans bureelambtënaar der posterijen en tele graphie 3de klasse te 's-Gravenhage, D. A. W. Henskes, J. M. Ridderikhoff, C. W. Bu- walda, mej. M. N. Koopman, J. Tiggelman, mej. J. C. Oosterbeek, J. Beijer, M. C. Straub, A. van der Linde, mej. J. M. Pep pelman van Kampen, H. Schurink, U. D. Prenger, mej. A. C. Cohen, mej. C. J. Sol, E. J. Jacobs, J. G. P. F. van Genabeth, N. Meesters, C. Groenendijk, M. K. Perk, H. J. Viel, W. M. Scheidemans, J. Duns, H. P. Petrie, M. de Niet, C. de Groot, P. H. F. van Munster, T. J. de Koster, G. A. Doorlag, J. Feikema, C. J. Wilten- burg, F. van der Wal, J. Krijnen, G. J. Huurneman, H. Vegter, S. Gosschalk, .C. H. Tegelaar, J. D. Peppel, M. van der Eist, F. Rozeveld, A. van Hees, J. J. Kooij, C. Hofman, R. K. Veenhuis, G. J. Brauërs, A. B. Bosman, A. Spaans, L. Koopmans, C. J. Beenhakker, P. J. Papegaaij, T. J. H. Venverloo, P. C« W. de Gelder, J. L. Lucassen, N. J. van Woerkom, A. G. Groen- hoff, J. Wiarda, L. P. Voncken, H. A. Kooijman, L. H. de Vries, H. A. Boekwijt, J, J. Groeneveld, J. H. Hissink, J. C. de Kenning, N. C. M. Koch, S. Haaiman, J. B. Struik, A. K. J. Huinema K. A. van Ham, J. Ploeg, J. H. Kroes, M. A. N. Bongers, H. de Jong, W. T. L. Schmidt, W. Beijers, C. de Korte, H. L. Dukkers, P. C. Edel, J. A. M. Beusker, N. Smid, F. E. Fölting, H. A. Bier, H. A. H. Happé, P. J. van Dijk, H. Groenewoud, H. W. Penny, H. W. Nijkamp, D. J. J. van Kem pen, W. F. Hensen, J. Flipse, W. Kooij man, M. J. Veringa, T. B. G. van Harten, J. A. Rubenkamp en J. B. B. Dufrenne; tot klerk der posterijen en telegraphie 2de klasse, zonder aanwijzing van stand plaats I. Overbeeke, H. Hazelhof en J. van der Linde tot adsistent te Zwolle (postkantoor), R. Luxwolda, thans conducteur der brieven malen 1ste klasse te Zwolle (spoorweg postkantoor no. 3) tot brievengaarder te Drogeham, J. Y. de Vries. Bevorderd 1 Juli. Tot commies der te'egraphie 1ste klasse, de commies der telegraphie 2de klasse B. Kramer te Amsterdam tot commies der telegraphie 2de klasse, de commies der telegraphie 3de klasse J. M. M. Bitter te Assen. Verplaatst 16 Juni. De vrouwelijke klerk der poste rijen en telegraphie 1ste klasse H. M. Tinbergen, van het boofdtelegraafkantoor naar het bijpostkantoor „van Galenstraat" te 's-Gravenhage de klerken der posterijen en telegraphie 2de klasse M. Meijer, van Amsterdam (te legraafkantoor) naar IJselstein, en A. L. C. Besnard, van Rotterdam (telegraaf kantoor) naar 's-Gravenhage (telegraaf kantoor). 1 Juli. De commiezen der posterijen 1ste klasse T. de Groot, van Amsterdam naar 's-Gravenhage, H. Coopmans, van Alkmaar naar Amsterdam, G. van Wieringhen Borski, van Arnhem naar Amsterdam en J. Goed koop, van Schiedam naar Zwolle dcommiezen der posterijen 2de klasse J. F. Damsté, van 'y Gravenhage naar Alk maar, jhr. V. V. van Cammingha, van Breda naar 's Gravenhage, J. van Nijme gen Schonegevel, van Rotterdam naar Utrecht, J. H. van Wijk, van Amsterdam (spoorwegpostkantoor no. 1) naar Breda, G. Giltjes, van Leiden naar Arnhem en F. Eilers, van Utrecht naar Rotterdam; de commiezen der posterijen en telegraphie 4de klasse H. R. Jansen, van Terneuzen naar Amsterdam (spoorwegpostkantoor no. 1), Fekke Bakker, van Rotterdam (tele graafkantoor) naar Utrecht (postkantoor) en E M J van der Ven, van 's Hertogen bosch (postkantoor) naar Leiden (post kantoor) de surnumerairs der posterijen en tele graphie J N H Pel, van Rotterdam (tele graafkantoor) naar Terneuzen, F C Per- voost, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar 's Hertogenbosch (postkantoor), L Meg'er, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Schiedam (postkantoor) en H F van Booven, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Hilversum de klerk der posterijen en telegraphie 1ste klasse J P T M Mattaar, van Vlijmen naar Rotterdam (bijpost- en telegraaf kantoor „Kruiskade"); de klerken der posterijen en telegraphie 2de klasse D Koops, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Delden en Mej. L. S. Canter, van Veghel naar Amsterdam (telegraafkantoor) de telephonisten C. J. van der Linde, van Utrecht naar Zeist, F. V. A. Schieke, van Zeist naar Utrecht, G. P. H. van der Meulen, van Hilversum naar Leiden en G IJmker, van Leiden naar Hilversum 16 Juli. de commies der telegraphie 3de klasse A. J. Maasen van Amsterdam (bijpost- en telegraafkantoor Hobbema- straat), naar Doetinchem. Sept. de klerken der posterijen en telegraphie 2de klasse H. P. Fortujjn Harreman, van Dockum naar Amsterdam (telegraafkan toor) en R. R. Sartorius, van As^erdam (telegraafkantoor) naar Dockum.** Veilof verleend voor den duur van één jaar, met stilstand van anciënniteit: 1 Juli, aan de vrouwelijke klerk der poste rijen en telegraphie 2de klasse, J. van der Beek te Rotterdam (telegraafkantoor). Eervol ontslagen: 18 Juni. de commies dej* posterijen 3de klasse A. J. C. de Brujjn te Amsterdam (op verzoek). 1 Sept. de onder-directeur der telegraphie G. de Vries te Amsterdam (op verzoek) de commies der telegraphie 2de klasse J. P. Noordbergte Amsterdam (op ver zoek). Uit Kotaradja wordt van 29 Mei gemeld: Een hinderlaag, in Djoeli-Peusangan ge legd, bracht aan een vijandelijke bende een verlies toe van zes dooden, die met eenige voorlaadgeweren en blanke wapens in onze handen vielen. Een patrouille in kampong Pira, Keuretoi legde twee Atjehers neer; wij maakten een achterlaadgeweer buit. Aan onze zijde werd een Europeesche fu selier licht gewond. GOUDA, 1 Juli 1902. De uitslag der herstemming voor twee leden-Patroons voor de Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven is aldus Uitgebracht 15 stemmen. Hiervan verkregen de hh.: J. Vergeer11 stemmen. H, A. C. Brinkman 11 A. Vingerling 4 W. I. D. van Rijmenam 4 Zoodat gekozen zijn de hh. J. VERGEER on H. A. C. BRINKMAN. Heden morgen werd in de R. K. Leesver- eeniging aanbesteed: 1. Het bouwen van een hulpkerk met toegangsbruggen op een terrein der voor malige zeepziedery ten behoeve van de Parochie van de H. Joseph. Ingeschreven werd door J W. van Groenendaal te Hilversum voor f 7975. J. H. de Wilde te Gouda - 7800.— C.W.denHoedteStolwijkersluis - 7695.— W. A. Verbruggen te Gouda - 7580. J. J. Duim te Gouda - 7450. 2. Het bouwen van oen bergplaats in den tuin achter de Pastorie van bovengenoemde Parochie. Ingeschreven werd door J. W. van Groenendaal voor f 1275. J. H. de Wilde - 1111.- C. W. den Hoed - 1110. J. J. Duim - 1085.— Voor beide perceelen in massa door de hh. Fokke de Herder te Zwolle en Martinus Bolle te Utrecht voor f 7875.—, aan wolke firma de werken voorloopig zijn gegund. Gisteren werd door den architect H. J. Nederhorst Jr. alhier aanbesteed Het bou wen van een Directiekeet nabij de Gouwe- brug te Gouda. Ingeschreven werd door Johs. v. d. Broek, Zevenhuizen voor f 4450.— J. Slegt, Stolwijkersluis - 4150.— J. de Jong, Gonda - 4100. J. M. Visser, Sliedrecht - 3947.-- Gedurende de maand Juni 1002 werden in de Volksgaarkeuken verkocht In de eetzaal: 3392 halve portiën soep, aardappels en groenten787 heele portiën vleesch. Afgehaald werden: 1912 halve porUen soep, aardappels en groenten54 heele por tiën vleesch. Aan* het postkantoor Gouda en de daar onder "ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1902 in de Rijks postspaarbank ingelegd f 21432,47terug betaald f 13760,60". Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9326. Post- en Telegraafkantoor Gouda. Lijst van onbekende brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft der maand Juni te Gouda ter post bezorgd. Binnenlandsche brieven. N. Jacobs, Amsterdam Dr. D. van Emden, A. Kool, Gouderak; Mej. M. Zuijdveld, Haag; Jongeneel, Hillegersberg; S. Vonk, Meidrecht Scholten, Olst; H. Evers Hzoon, Zaandam. Buitenlandsche brieven. Krankzinnigen gesticht, Gheel The Galvanic Belt Co., London. Briefkaarten. M. Derksema, Harskamp; C. de Kok, Rotterdam; Wed. Goufroy, Rdam B. Stoppelenburg, id. M. J. Oomen8, Wierden J. Oomens, u Geweigerde stukken. Briefkaart. Mej. B. de Keyzer, Rdam. Niet ter verzending toegelaten. Herrn. N. A. de Joncheere, Aken. Gouda, 1 Juli 1902. De Directeur, M. C. HENNEQUIN. het vonnis der rechtbank te Rotterdam, be treffende den eigendom van een stukje grond, waarop door de kerkelijke gemeente Reeuwijk aanspraak werd gemaakt tegen haar buur man, en waaromtrent de rechtbank had overwogen, dat die grond inderdaad eigen dom der kerk was, omdat de kerk op het kadaster als eigenares bekend stond. Het hof besliste dat die overweging niet was eene eindbeslissing der rechtbank, maar alleen voorkwam in een interlocutoir vonnis, waarbij alvorens te beslissen de rechtbank op andere punten een getuigenverhoor had gelast. Daarom was de appellant ontijdig in hooger beroep gekomen en werd hem zijn appel ontzegd. Voor de kerk trad op Mr. M. M. Schim v. d. Loeff en voor do tegenpartij Mr. Micheels. ECHT DEENSCH GLACÉ Kleiweg E 73a, GOUDA Telephoon lo .31. Het hoi te 'a Gravenhage bevestigde gister 88 JUNI. Vederland. Cert. Ned. W. S 21/» dito dl* o ditc 8 dito dito dito 8 Ionga r. Obl. Goudl. 1881-93 4 iTALiK. Inschrijving 1862-81 5 Ü08TBHR. Obl. in papier 1888 i dito in zilver 1868 5 Portugal. Obl. nu t coupon 8 dito tick ot H Rusland. Obl. Binnenl. 1894 4 dito Gecons. 1880 4 dito bij Boths. 1889 4 dito bij Hop. 1889-90 4 dito in goud. leon. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Spanis. Perpet, schuld 1881 4 iKEiJ. Gopr.Couv. leon. 1890 4 Gec. leeuing serie 1). Gec.leonin. serie C. /iuiD-AFR'Rp. v. oblg 189 i 5 Mexico.Ob'. ruit,Soh. 1890 6 Venezuela.-Obl. onbnp. 1881 4 Vwsterdam. Obligatien 189B 3 Rotterdam. Stod. leen. 1894 8 Ned. N. Afr. Handelsv. aand. Arendsb. Tab.-My. Certificaten Deli-Maatschappij dito Arn. HypotheokB. pandbr. 41/ Ctilt.-My. dor Vorsten), aand. 's Gr. Hypothoekb. pandbr. 4 Nedorlandsohe bank aand. Ned. Handelmaatsoh. dito N.-W Sr Pac. Hyp. b. pandbr. I Rott. Hypotheokb. pandbr. 4 Utr. Hypotboekb. dito 4V Ü08TRNR. Oost-liong. bank aand. IIusl. Hypotheekbank paudb. Amerika Equt. hy poth. pandb. Maxw. L. G. Pr Lien cert. Ned. Ind. Spoorweg m aand. Nod. Zuid Afr. 8pm aand. 6 Vikrs Slotkrs 80V, 80»/,, »6i/, »6l/„ 9*Vs 99'/, 81V. 82 811/, 8l'/i 24', "«"Vl, 96/u 8 'V, 971/, 871/, 85 241/, 26'/i6 1041/4 30 90 j 88I/4 1 675 j 415 1 1 I 194 ••V» mi»/, j 1201/, 68'/,, 106 112 2181/, 8 56'/,, 69'/, 104'/, Polen. Warschau Weonen. aand, Rusl. Gr.. Russ. Spw.-Myd.obl. 4 Baltische dito aand. J i Fastowa dito aand. 5 - Iwang.Dombr dito aand. 5 #8l/g J Kursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 1 OO'/g dito dito oblig. 4 9 - n/u Amerika. Cent. Pac. Sp.Mij obl. 6 Chic. North. W.pr. C.v. aan.1. 216 1 dito dito Win. St. Peter. obl. 7 140 '/4 Denver Rio Gr. Spm. eert. v.a 40n/18 Illinois Central obl. in goud 4 1021/ Louisv. Nashvilli Cer v. aand. 107 1 Mexico. N. Spw.Mij. lehyp.a 6 105 S Miss. Kansas v. 4 pCt. pref. aand j N.-York Ontasio Sc West. aand. 86*/, Ponn. dto Ohio oblig. 6. Ore gon. Calif. Ie hyp. in goud 1044 8t. Paul. Miun. Sc Manit. obl. U n. Pac. Hoof lyn obtig. 6 dito dito Line. Col. Ie hyp. 0 5 69 Canada. Can. South. Chert.v.aand. 64 Ven. 0. Rallw. Sc Na. lc h. d. c. O 99 Amsterd. Omnibus My. aand. j Roti .>rd.Tramweg-Maals.aand Nu». Stad Amsterdam aand. 9 101>/4 Stad Rotterdam aand 8 10S7/g Bblgie. Stad Antworpon 1887 2'/, 10I1 8 Stad Brussel 1886 S'/j 1081/a Hong. Theiss Regullr Geselsoh. 4 119'/u Oostenr. Staatsieenig 1860 5 117V4 K.K. Oost. B.Cr. 1880 8 102 Spanje, Stad Madrid 8 1868 4 U/4 Ned. Ver. Bez. Avb. 8pool. eert VERSCHEIDENHEID. Onder de eigenaardige moeilijkheden die gepaard gaan met het uitstel van de Lon- densche kroningsfeesten, gaat ook de com missie uit het Lagerhuis voor de versterking van den inwendigen mensch gebukt. Deze commissie had dejeuners aangericht voor leden van het Lagerhuis op den kroningsdag en een honderdtal leden hadden reeds de 25 sh. gestort dio hun recht gaf op een dejeuner. Nu de kroning niet is doorgegaan verlangden ze hun geld terng en spraken de commissie daarover aan. Deze had echter reeds de noodige bestellingen gedaan en moet betalen, zoodat ze besliste d tt het ge storte geld niet teruggegeven kon worden. Echter is ze aan het verlangen der afge vaardigden tegemoet gekomen, door te bepalen dat de heeren nu de gestorte 25 sh. tegen het gewone tarief kunnen „vereten". Als President Roosevelt het plan voor het Panamakanaal bekrachtigt, wat niet betwij feld wordt, zal het werk in 10 jaron worden voltooid en, behalve de 96 millioen gulden voor do concessie aan de Fransche Panama kanaalmaatschappij, 360 millioen gulden kosten. Dinsdag 1 Juli 1902. Vette Ossen en Koeien red. aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 38 2e kwal, 33 3e kwal. 29 ct per halt kilo Vette Kalveren groote aanvoer iekw. 24 ae kw, 20 3e kwal. 18 ct. de half kilo Stieren ie kwal. 32 2e kwal. 30 3e kwal. 27 ct. de halt kilo. Door de warmte trage handel, SC Hl ES S EIV s uit Indische Netel-Vcxels. Is poreus, sneeuwwit, duurzaam en élégant. Vooral bij groote warmte een aangename Onderkleeding. Verhit de huid niet, broeit niet; laat de lucht tot de huid door, zonder gevaar van sterke afkoeling of kouvatten, en is uitstekend ter voorkoming en verdrijving van ïlumathisme. Bijzonder geschikt voor alle Sport. Aanbevolen door de grootste medische autoriteiten. Krimpt niet, bederft niet in de wasch en behoudt deoorspronkelykezijdeglans. Verkrijgbaar uitsluitend voor Gouda en omstreken bij Burgerlijke Stand. GEBOREN 27 Juni. Cornelia Margaretha, ouders e. van der Louw en M. Streefland. 28. Corfelis, ouders S. Prinsenberg en C. de Vos. - I Gerrit Marcelis, ouders A. M. Ardon en M. jeterson. Magthildus Maria Joseph, ondersï. Stoppelenburg en J. M. J. Joosten. Hejri Jan Albert, ouders A. C. Coster en C. I. M. Naber. 29. Wilhelmina Hen driks. der KI ij. 30. Suzo, ouders J. Iiaapis en M. va der Veer. Johannes, ouders J. Schooi lerwoerd en M, van Es. Gerritje, ouderf 1 Jol Verbe J. Bri iius en A. M. Haye, ouders H. F. den Riet en C. C. van J. P. Delchambre en R. Hoeven. Wilhelmina Jacoba, ouders D. A. en N. Spreij. - Marinus, ouders IRLEDEN: 28. A. 47 j. 27 Juni. J. üo Brnijn, de Jong, 14 j. 30. J. e oude Steen, Pannen, Hout, de een 5 roeden Hooiberg-, den en een Ypenbooin, inet ïog- enkele Vruchtboomen. te bezichtigen en te bevragen aan loopt wordende Bouwmanswoning, ge- msschen Gonda en Waddingsveen, bp rbrng, vlak langs het vaarwater. «at Abonnement f 40.per jaar voor per ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Het net is aangesloten aan het Rijks Inter- communaalbureau. Op 15 Juni 133 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. bestf Mondwater ter Wereld! Heerlijk verfrisschend! Conserveert de handen! Alleen echt in onze Patentflacons. (Men wordt verzocht op 't MEItlv te letten UIT HET MaIUZIJN VAN GORINCHEM. Deze TH BEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van irij' twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nomtner er. kPrijs, voorzien van nevenstaand |Merk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. C BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. OP des voormiddags 10 uren, aan het Huis bewoond door L. DE HOHSTy geteekend no. 26, te Vlist, ten overstaan van den te Haastrecht gevestig- •hen Notaris VAN EN een Eikenhouten Kast, Ladetafel, Klok, Stoelen, Kachels, een Ledikant, drie Bedden met toebehooren, een BRANDKAST, Fornuis, Waterfornuis, Glas, Poreelein en Aardewerk, een TILBURY, 2 Paardentuigen, 17 Kippen en een Haan enz. Des morgens vóór de verkooping afge- nnmmerd to zien. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp in dén nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt d t boekje franco per post toegezonden d< or BLOKPOEL'S Bookh. Zaltbommel- t»*r"Het beete, onschadelykate en g» 4*°?+. makkelykste poetsmiddel voor Heerea en vooral dames en Kinderschoenwerk, is de Appretuur van C. M Müller L Ca BerlinBeuth-8tr 14. Men lette goed op naam en fabrieksmerk. Vsrkrygkaar hyHeeren Winkeliers In tehsenwerk, galanterlen, 4reieryen eni.ent.- Benereel-Depet by: W.eerlamana, Arnhem

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2