ALBOID, J B. J. KORTS 5ANGUIN0SE. P P. SOOS, SOÏÏDSOBE WATEELEMpAAISCHAPPiJ. MG DEPOT TAN THEE. Magazijn »ÜE TOEKOMST-, OPENBARE VERI00PIN6 VERPLAATST Nouveauté's iu Mantels, TelephoonnetrGouda. voor Afbraak, VfiRGADRRlNG VAN DEN GMNTERAAI) Stadsnieuws. Nieuwe Zending Dames en Heeren Handschoenen. D. SAMSOM. AOVERTEINTIEN bü J. VAN OIJE, Iemand GOUDA/ verzilverd m vernikkeld BRITTINNU METAAL) D. C. W. VAN DER LAAK. Al. IIAVENSVVAAY ZONFA, J C DE RUITRR» Boodsrijwielbersteller le klasse, Lange Tiendeweg 30, Gouda. gedurende DEZE MAAND Zie Etalages. ■'rijzen onnavolgbaar, gt& Eenige en uiterst solide Kans. ZBeoracLSto r-T7" erloting. Hoofdprijs; Een LANDAUER- of ander LUXE RIJTUIG, Trekking 6 Augustus a. s te Mlddenbeeinstcr. W Flinke Bijverdienste aangeboden. nen, wat weer den landbouwer ten goede zou komen. Langdurige discussie Yolgde op liet ge sprokene. Men meende, dat de gunstige uitwerking van suikergebruik niet zoo onom- stootelijk vast staat en er werd opgemerkt dat juist, nu de suikerfabrikanten in nood verkeeren, de suiker als volks\ oedsel zoo sterk op den voorgrond wordt geplaatst. Ten slotte is aan de heeren mr. H. F. Hesselink van Suchtelen, F. J. Patter en M. J. Sanders opgedragen, voorloopige maat regelen te treffen om een anti-suikeraccyns- bond in het leven te roepen. Gemengde Bench ten. Een oude heer nam gisterochtend aan het hoofdpostkantoor in den Haag een aange- teekenden brief in ontvangst met een waarde van f 235 aan bankbiljetten. Hy ging daarna zitten schrijven, terwijl hij de bank biljetten vóór zich op de lange schrijftafel liet liggen. Toen de man gereed was en wilde heen gaan was vrij natuurlijk het geld weggenomen. Er werd van den diefstal aangifte by de politie gedaan. (D.) Men meldt uit Haarlem In de gistermiddag tot -f1/* onr gehouden patroonsvergadering is besloten, om aan alle werklieden die aan den arbeid willen gaan op de voorwaarden van het bemiddelings comité, daartoe gelegenheid te geven. Zij kunnen zich daartoe aan nelden, ieder bjj zyn eigen patroon. Blijkt het aantal voldoende, dan wordt dadelyk de arbeid hervat. Tot nu toe, toen schriftelijk de verklaring moest worden afgelegd, haddon zich pl. m. 150 personen aangemeld. Nu kan de aan melding mondeling geschieden. De burgemeester heeft toegezegd te zullen zorg dragen, dat zy die werken willen, ook zullen kunnen werken. Het personeel der Qooiscbe stoomtram ongeveer 50 man dat eergister 't werk staakto, had in December de volgende rege ling verzocht: lo. een loonsverhooging van f 1 por week voor de werklieden, die op een vast daggeld werken2o. voor de uur loon-arbeiders 2 cents per uur meer3o. den nachtstokers te Arasterdam en Laren, die nu eiken nacht dienst bobben en over dag slapen moeten, één vryen dag in de week te verzekeren, en 4o. een leerling machinist op elke machine te plaatsen. Na langdurig beraad beloofde de direc teur, met 1 Mei aan de geopperde grievon zooveel mogelyk tegemoet te komenmaar het personeel wachtte tot 17 Mei te-vergeefs. Wel kreeg de helft van het personeel loons- verhoogingen van f 0.50, f 1 en f 1.50 per week, maar dat beschouwde men alleen als de gewone promotie, zooals die jaarlijks voorkwam, ditmaal alleen wat uitgebreid de gevraagde algeraeene verhooging bleef echter uit. Hierop werd opnieuw door de vereeniging gewezen en nogmaals een be spreking aangevraagd. Toen werd ten ant woord ontvangen, dat de directie niet met het bestuur der vereen iging, maar al leen met haar eigen personeel wilde onderhan delen. Het personeel intusschen zoo deelde men van die zijde aan het „Hbl." mede vond nooit gelegenheid, de zaak by de directie te bespreken. Eindelijk besloot men nu, een ultimatum te stellenvoor eergister 12 uur werd ant woord verzocht en nu by de hierboven ge noemde eischen nog de volgende opgenomen: 5o. dat zy, die op Zon- of andere vrije dagen belast zijn met wegschouw of andere werk zaamheden, daarvoor een billijke belooning zullen ontvangen; 6o. dat het werkplaats- rersoneel den tegenwoordigen werkdag van 1 op 10 uren zal zien teruggebracht, zon der dat dit op het loon invloed heeft; 7o. dat bet treinpersoneel te beginnen met Au gustus 84 uren per week, d. i. 14 nren per dag, zal werken, met een vryen dag per week (de diensttjjd van het rydend perso neel is nu 103 tot 112 uren por week) 8o. dat overwerk zal worden betaald met 25 pCt. boven het gewone loon9o. dat het personeel een schriftelijk bewijs zal ont vangen, waarin de verhoudingen tot het pensioenfonds geregeld zyn, on 10o. dat de werkmeester Ballegooi zal worden ontslagen. Toen geen antwoord was ontvangen, werd om 12 uur de staking afgekondigd, waaraan door het geheele personoel (behalve door de ambtenaren) wordt deelgenomen. Indien men tot onderhandeling komt, zullen de stakers niet hardnekkig aan al hun eischen vasthouden; maar de organi satie is financieel krachtig genoeg om den strijd eenige maanden vol te houden. - De weinig bloeiende financieele toestand van de Gooische Stoomtram behoeft geen boletsel te zyn tot inwilliging van de eischen, meent men, daar hiervoor slechts f 2500 jaarlijks zou noodig zyn; en dit, meenen de stakenden, kan wel worden af genomen van de in de laatste jaren gemaak-. te winst, te meer daar de aandeelhouders er aan gewoon zyn, geen of weinig dividend te ontvangen. Voor „onderkruipers" bestaat by de sta kenden geen vrees, daar zelfs bekwame ma chinisten niet dan met veel moeite op de Jynen van de öooische" kannen leeren rijden. Voorts vernam het „Hbl." van den direc teur, dat hy, zoo ver als de financieele draagkracht der maatschappij" toeliet, de loonen had verhoogd en ook een ziekenfond had gesticht, terwijl een pensioenfonds in bewerking isthans is men echter met de loonen tot een maximum gestegen, terwijl de veranderingen, zooals de stakenden die vragen, een bedrag vereischen, veel hooger dan van de zyde der werklieden werd ge noemd. De winsten van vorige jaren zyn gedeel telijk aan loonsverhoogingen, gedeeltelijk aan verbetering van weg en werken besteed. Wat de reorganisatie van den dienst be treft, de directeur is van meening dat de leiders der staking, staande buiten het tram bedrijf, daarover niet kunnen oorduelen. Thans blijft do directie by haar beslnit, al leen het personeel zelden over zyn aangele genheden te hooren. Dat daartoe het perso neel geen gelegenheid werd gegeven, ont kende de directeur beslist, daar hy eiken dag een paar malen op de werkplaatsen of de lyn te vinden is. Het terugbrengen van den werkdag van het werkplaats-personeel van 11 op 10 uren vond by den directeur het minste bezwaar. De eisch van het ontslag van den werk meester B. zal door den directeur niet inge willigd worden. Daar wérkelijk de aandeelhouders niet gewend zyn aan het maken van winst, meende de directeur, dat zy zich door deze staking niet zullen laten verontrusten, ook al duurt deze lang; maar voor zyn eigen verantwoording wenscht hy het bedrijf weer zoo spoedig mogelyk hervat te zien. Te dien einde zou heden reeds begonnen worden met de aanwerving ran nieuw personeel en het besluit staat bij den directeur vast om wie dan wordt in dienst genomen voor vast aan te nemen. Dan zouden dus slacht offers vallen. VRIJDAG 4 JULI 1902. (Vervolg). Aan de orde 1. De benoeming van een onderwijzer aan de Tweede Burgerschool voor jongens. (Ing. St. No. 56). De heer IJssel de Schepper: M. de Voor zitter, ik kan geen vrijheid vinden om mede te werken by deze benoeming, waarom ik mij van medestemmen zal onthoaden. De heer de Lang: M. de Voorzitter, ik zou willen voorstellen deze benoeming uit te stellen tot na de groote vacantie. De heer Noothoven van Goor: M. de Voor zitter, ik moet opmerken, dat de voorgedra gen heeren reeds in December van 1901 hebben gesolliciteerd, dat de stokken niet zyn teruggezonden en dat het toch niet aangaat die stukken wederrechtelijk hier te houden. De heer Vingerling: Ik geloof dat er termen bestaan om de benoeming aan te houden, ik geloof dat de geheele hoogste klasse de school verlaat met de vacantie, daarom zou ik eerst de inschrijving willen afwachten, het kon wel eens blyken, dat die onderwijzer niet noodig was, en wat het bezwaar betreft van de terugzending der stukken, ik geloof dat dat zoo erg niet is. Een uitgaaf van f 700.— acht ik op het moment niet gerechtvaardigd. De motie van den heer de Lang om dit punt van de agenda af te voeren, wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de hh. Engels, Luger, Krook, de Lang, IJssel de Schepper, van Iterson, Vingerling, Dessing, Jongenburger, Donker en Muylwijk. Tegen stemmen de hh. Noothoven van Goor, Herman en van do Velde. De motie is aangenomen en de benoeming uitgesteld. Aan de orde: 2. De rekening der d.d. Schutterij over 1901. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: 3. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 9 woningen in een slop aan de Boe lekade. (Ing. St. No. 51). Wordt uitgesteld daar de wethouder van openbare werken deze vergadering niet kan bywonen. Aan de orde: 4. De voorstellen in verband met den door den heer C. P. W. Dessing voorgenomen aanleg van eene straat tusschen den Turi- singel en de Prins Hendrikstraat. (Ing. St. No. 53). De heer Vingerling: M. de Voorzitter, ik wenschte eene kleine opmerking te maken, met het voorstel kan ik geheel medegaan, maar in de voorwaarde loes ik, dat de heer Dessing het water moet laten loozen in het riool in de Prins Hendrikstraat, nu komt het mij voor, daar dat riool in handen van par ticuliere personen is, dat daar nog wel eens moeilijkheden kunnen voorkomen, daarom wenschte ik te vragen, is het niet beter, dat de gemeente die riolen overneemt. De Voorzitter: De in werking tredende woningwet kent aan het gemeente-bestuur de bevoegdheid toe die zaken te regelen en by invoering van die wet, zal het het eerste werk zyn om de Prins Hendrikstraat te verbeteren. De heer Dessing: M. de Voorzitter, ik had eerst niet gemeend hierover zelf het woord te voeren, maar enkele bepalingen, zou ik toch wel eenigszins aan de goed gunstigheid van den raad willen aanbevelen, nl. ten 4°. de weg zal voor 1 Juli 1903 moeten zijn aangelegd, dus moet ik in nog geen jaar tijd een blok huizen bouwen, dat is nog al wat kras, onder 6°. staat dat die "huizen voor 31 Dec. 1904 moeten zyn afge broken en onder 8°. dat ik die grond aan de Veersteeg in vollen eigendom inoet over dragen, maar wanneer ik dat doe, dan moet ik voor myn eigen grond, als ik de schutting laat staan nog rechten betalen, dat gaat toch immers niet. De Voorzitter: Het derde bezwaar van den heor Dessing is meer denkbeeldig, de verschillende termijnen zyn door don heer Dessing met my besproken en in de Commis sie van fabricage, waarin de heer Dessing zelf zitting heeft, heeft men deze termijnen vastgesteld. De heer Dessing: Het voorstel is voor gelezen in de Commissie van fabricage, maar aan den datum van 1 Juli zou men toch wel iets tegemoet kunnen komen. De Voorzitter: De voorstellen worden door ons niet gewijzigd. De voorwaarden worden zonder hoofdelijke stemming goodgekeard. Aan de orde: 5. Het voorstel tot het bouwen van eene isoleerinricbting in den tuin van bet Zie kenhuis (Ing. 8t. No. 60). De Voorzitter: Dit punt wordt mode van de agenda afgevoerd, daar de Wethouder van openbare werken afwezig is. Aan de orde: 6 Het preadvies betreffende eene brug voor yoetgangers bjj den overweg der staats spoorwegen aan de Spoorstraat. (Ing. St. No. 61). De beer van de Velde: M. de Voorzitter, ik zou wel eens willen vragen of het ook bekend is of de staatsspoorwegen meer van die bruggen leggen. De heer Vingerling: De brug aan de Czaar Peterstraat te Amsterdam en de brug te Zeist zyn door de staatsspoorwegen ge legd, ik evenwel ben er niet voor daar zoo'n brug te plaatsen, het is een sta-in-den-weg, de brag wordt door de jeagd gebruikt voor gymnastische toestellen, en ouden van dagen kunnen er nauwelyks tegen op. De heer van de Velde: Gedeeltelijk ben ik tevreden over het antwoord van den heer Vingerling, ik geloof als het niet geregeld is, wanneer de overweg gesloten mag worden, dan zal de staatsspoor het niets kunnen schelen of de Gouwenaars daar wat wachten, ik geloof het de gemeente alt yd geld zal kosten. De heer Vingerling: Er zyn op het mo ment twee plannen in bewerking, een tot verhooging van de Gouwebrug en een tot den bouw van een nieuw station, en dan moet de weg toch verhoogd worden. Het preadvies van B. en W. wordt goed gekeurd. Aan de orde: 7. De voorstellen inzake de bezwaren van Gedeputeerde Staten tegen de verorde ningen op de heffing en invordering van schoolgeld op de lagere scholen der ge meente. (Ing. St. No. 59). Wordt zonder hoofdelyke stemming goed gekeurd. Aan de orde: 8. Het voorstel tot wijziging der Verorde ning op de heffing van schoolgeld op de Muziekschool. (Ing. St. No. 55). De heer van de Velde: Over het algemeen kan ik met het voorstel van B. en W. me degaan, de leerlingen in den solozang komen in slechter conditie, by dat onderwijs krjjgen nooit meer dan drie leerlingen in een uur les, dus waarom moeten die nu van f 12.— op f 16.~ worden gebracht. De heer Noothoven van Goor: B. en W. zyn volstrekt niet gekant tegen het voorstel van den heer van de Velde, de gedachten- gang van den heer van de Velde is zeer billijk. De heer de Lang: Ik zal tegen het voor ste] stemmen, ik vind de prys voor solozang nog al laag. De heer Noothoven van Goor: De school gelden op de Muziekschool zullen na de verhooging nog niet hoog zyn. De heer de Lang: Het onlerwys in de solozang is laag genoeg. De heer Engels: Weet U ook, M. de Voorzitter, hoeveel leerlingen de solo-klasse telt. De Voorzitter: Tot mijn leedwezen kan ik den heer Engels hierop niet dadelijk ant woorden. Het voorstel van den heer van de Velde wordt in stemming gebracht. Voor stemmen de hh. Engels, Noothoven van Goor, Herman, van de Velde, IJssel de Schepper en van Iterson. Tegen stemmen de hh. Luger, Krook, de Lang, Vingerling, Dessing, Jongenburger, Donker en Muylwyk. Het voorstel-van de Velde is dus verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Het ongewijzigd voorstel van B. en W. wordt daarop goedgekeurd zonder hoofde lijke stemming. Aan dc orde: 9. De voorstellen tot regeling van het her* halingsonderwijs. (Ing. St. No. 57). De heer Engels: M. de Voorzitter, by art. 6 der Verordening heb ik een voorstel, ik zou willen lezen: De lioofden der her halingsscholen worden door den raad benoemd uit het bjj het openbaar en bizonder lager onderwijs aangestelde personeel en in dit art. ook B. en W. te vervangen door den raad. De heer IJssel de Schepper: In don tyd, dat ik weder de eer heb zitting te nemen in den gemeenteraad, zyn er verschillende voorstellen gedaan in zake het onderwijs, en het bleek ook dat B. en W. altijd reke ning hebben gebonden met het preadvies van de Commissie vkti toezicht op het lager on derwijs en nu spijt het my dat het preadvies van die Commissie niet ter inzage heeft ge* legen. Voorts zon ik art. 4 geheel willen laten vervallen, dat is een onnutte phrase, daar het duidelijk in art. 5 wordt omschreven. De heer Noothoven van GeorIk moet doen opmerken, dat het een voortzetting is van het voorstel van 1901, dat Ged. Staten toen bezwaar hadden tegen de goedkeuring, hetzelfde preadvies van toen, geldt ook nog voor dit voorstel. Wat art. 4 betreft dit is er ingelascht naar het concept van den districts-schoolopziener. Op art. 6 heeft de heer Engels een amendement voorgesteld, het karakter der school zal niet veranderen, het is niet de bedoeling, die beide heeren uit hun betrekking te ontslaan, het voorne men bestaat om die heeren te handhaven en wat de benoeming door den raad betreft, B. en W. zjjn veel beter in de gelegenheid te onderzoeken wie of de geschiktste is, dan de raad. De heer Engels: Het is onze bedoeling niet, die heeren aan den dyk te zetten, maar by eventueele vacature ook de onderwijzers van het bizonder onderwys daarvoor in aan merking te doen komen. De beer Noothoven van Goor: Het is niet meer dan een proef, men wil weten of het publiek er mede gebaat is. De heer Donker: Ik moet het voorstel van den heer Engels nog meer ondersteunen, daar de heer van Goor er werkelijk bang voor is. De heer IJssel de Schepper: Ik moet den wethouder van onderwys dank zeggen voor zyn antwoord, toch acht ik het jammer dat het preadvies van de commissie niet by de stukken was. De heer Noothoven van Goor: Ik had gedacht, dat het by de stukken had gelegen, wat voorts de opmerking van den heer Don ker betreft, dat ik bang ben voor een aan nemen van het voorstel-Engels, deel ik mede, dat ik dat volstrekt niet ben, maar ik zie de noodzakelijkheid daarvan niet in, daar dit onderwys waarschijnlijk niet zal worden uitgebreid. Het voorstel van B. en W, wordt daarop goedgekeurd. Het ainendement-Engels op art. 6 wordt aangenomen met 13 tegen 1 stem, die van den heer Herman4 Aan de orde: Het voorstel om de gemeeute-begrooting voor 1902 te wyzigen. Wordt goedgekeurd. Alvorens de vergadering werd gesloten vroeg en verkreeg de heer Vingerling het woord, die aan B. en W. verzocht de brug naby hot postkantoor weder op dezelfde laagte te brengen of anders het rjjden met voertuigen te verbieden en de vlonder by de Goudsche boot te laten zakken, ter voorko ming van ongelukken en de harde kelen b|j de aanlegplaats der stoombooten op de Vest te vervangen door klinkers. De Voorzitter zou dit b|j B. en W. ter sprake brengen. Daarop vroeg de heer Donker het woord, deze stelde voor de groentemarkt te ver plaatsen en wel naar de Houtmansgracht. Ook dit zal by B. en W. ter sprake komen. Niets meer aan de orde zynde wordt de vergadering gesloten. GOUDA, 5 Juli 1902. Aan het le admissie-examen van het Gym nasium hebben voldaan, voor de le klasse P. de Boer, Johanna J. Geitel, J. S. Hoek, J. A. W. van der Heijden, Adrienne van Iterson, J. Lindaal Jacobs, A. Oskam, J.A. van der Stok. Voor do 2o kl.Sara van Praag, (voorw.), Adelheid C. Middelveld Viersen, F. W. T. van West. Een candidaat voor de le kl. had zich teruggetrokken en één is afgewezen. In de vergadering van gasfabrikanten in Nederland heeft o. a. de heer Prins van Doesburgh een wetenschappelijke voordracht gohonden. Het zniverkisten-systeem .Prins van Does burgh" werd door dezen zelf toegelicht. Spreker geeft een beschrijving van een nieuw systeem van zuivering, dat toegepast zal worcfen op het nieuwe zniverhuis, te Gouda. Door een eenvoudige inrichting van ventielen op de in- en uitlaten der zniverkisten is het mogeijjk deze in plaats van twee dikke •s.jjzeroxydlag6n van 40 cM. dikte meerdere van die lagen te geven en deze benrtelings als eerste of voorste laag in contact met het vnile gas te brengen. Hierdoor is het mogelijk een veel grooter zniveroppervlak op hetzelfde grondvlak te construeeren. Het ijzeroxyd-hydraat zal nimmer wegens to hoogen weerstand geledigd behoeven te wor den voordat zjj geheel is afgewerkt. Hieroit vloeien das voort besparing van brandkosten en arbeidsloon, terwijl een volkomener en veiliger werking van het zniverhuis gewaar borgd is. Bij de daarop gevolgde discussie wordt als een bezwaar genoemd de hoogte bij het vullen en leegen der kisten. Te Borgen op Zoom zal op Zondag 27 Juli de 17de algemoeno vergadering plaats hebben van den Nederlandschen Scbutterjj- kaderbond. Voor lsta Commissaris wordt o. a. voorgedragen de heer J. J. P. den Boer, sergeant-majoor bij de dd. Schutterij alhier. Op 28 en 29 Jali zal een schiet wedstrijd plaats hebben, waaraan een deta chement van de Goudsche afdeeling zal deelnemen. De bjj het 4e reg. inf. benoemde kap. J. H. Boeye is voorloopig ingedeeld b(j het vijfde bat. van dat korps alhier. De heer J. H. van der Torren, alhier, is vanwege de Hollandscke Maatschappij van Landbouw benoemd tot lid van het Nederlandsck Landbouw-Comité. De heer M. Eikelenboom, van Bodegraven is geslaagd voor het examen O le gedeelte Werktnigk. ingenieur (art. 64) aan de Pol. schooi te Delft. Burgerlijke Stand. GEBOREN3 Juli. Jansje, ouders D. Ha merslag en M. van Eijk. 4. Cornells, onders C. Rodenbach en W. Hofman. ONDERTROUWD: 4 Juli. T. Goris, te Amsterdam en H. J. van Wijk. D. van der Wejjden en W. H. van Beugen. J. Tjemmes en M. A. HermaD de Groot. Den 16n Juni werd het voorstel tot op richting van een abattoir te Zwolle In stem ming gebracht, er werden toen 11 stemmen vóör en een gelijk aantal tegen uitgebracht. In de raadszitting van heden werd het voor stel verworpen met 11 tegen 8 stemmen. Bjj aanschrijving van den Minister van Oorlog van 14 Mei jl. kunnen bij de regi menten Infanterie gepasporteerde korporaals en onderofScieren tot en met den graad van sergeant-majoor, die minder dan drie jaren in het bezit van het paspoort zijn, worden toegelaten tot eene 2de categorie van het Reserve Kader. De ouderofficieren gemeten daarvoor een toelage van f 50per jaar gedurende 6 jaren en moeten tusschen 1 Juli en 1 November in het 1ste, 8de en 5de jaar een maand onder de wapenen komen, terwijl zjj gratis worden gekleed, de korporaals genieten een toelage van f 30.-- per jaar. Haastrecht. Blijkens door den gemeen teraad voorloopig vastgestelde rekening der gemeente dienstjaar 1901, bedragende ontvangsten f, 14402,37j, die der uitgaven f 12487,711, batig saldo I 1914,66. ECHT DEENSCH GLACÉ A. VAN OS, Kleiweg E 73a, GOUDA Telepkoon iïo 31. SPECIALITEIT IN NOUVEAUTÉ'S (iSflUJ. Bekroond Zilveren Medaille Tentoonstelling Amsterdam, Leeuwarden. Voortdurend groote voorraad COSTUMES en JAPONSTOFFEN. Blousen en Costuumrokken. van de goedkoopste tot de beste soorten. Alleenverkoop van de nit echt in Oost-Azië tehuis behoorende Netelvezel of zoogenaamde brandnetel Dames en Heeren TRICOT. ONDERGOEDEREN. Onze tanden. Is het nog niemand opge vallen, dat ondanks dat het gebid dagelijks met tandpoeder of tandpasta gereinigt wordt, de kiezen dikwjjls toch slecht en hol worden V Is dat niet het beste bewjjs dat de tand- reiniging met poeder of pasta geheel en al onvoldoende is De tanden zyn niet zoo vriendelyk alleen op die plaatsen te gaan rotten, die we zonder moeite met den tanden borstel met poeder of pasta bereiken kunnen. Integendeel, juist die plaatsen die moeielyk bereikbaar zyn, zooals de achterzijde der kiezen, spleten tusschen de tanden, holle kiezen enz, zyn het eerst en het zekerst vatbaar voor rotten en bederven. Wil men de tanden vrjj van verrotting on bederf, dus gezond houden, dan is dat slechts op eene manier mogelyk, nl. door ze dage lijks te reinigen en te spoelen met het vloeibare tandantisepticum O d o 1. Dit dringt by het spoelen overal in, zoowel in de holle kiezen als in de spleten tusschen de tanden, aan den achterkant der kiezen enz. O d o 1 maakt alle microben die do tanden aanvreten volkomen machteloos en behoedt derbalvo de kiezen voor hol worden. Dit alles is wetenschappelijk bewezen. Wy raden daarom een ieder die zijn tanden ge zond wil houden dringend en rnet volle over tuiging aan, zich een geregelde behandeling der tanden met O d o 1 tot gewoonte te maken Men wachtte zich intusschen voor namaak. Onder den naam Odol worden talrijke waar- delooze, ja dikwyls zelfs schadelijke namaak seis in doozen en flesschen verkocht. Daar voor zy men op zyn hoede. Het echte Odol wordt alleen in de bekende witte patentflacons verkocht. Groote flacons Fl. 1.—, kleino 60 cents. Zuiver plantaardig tonicum.. M.H. Thans, eenige maanden na het gebruik van 12 flesschen uwer San- guinose, verklaar ik CJ gaarne van dit middel de beste resultaten te hebben ondervonden wat betreft sterking van het zenuwgestel, en zal het ray steeds aangenaam zyn, desgewenscht belang hebbenden nadere inlichtingen te ver schaffen. F. HOEPERMANS. Leeuwarden, Baljeestraat 8. Pr|js p. fl. f 1.50, 6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15.—. Te Gouda by WOLFF Co., WesL haven en J. ZIELSTRA, Turfmarkt. is onmisbaar voor schoolgaande kinderen, ze doodt onmiddelyk alle levend onrein, ver wijdert roos en schilvers en bevordert de haargroei en wordt door H.H. Professoren aanbevolen. Verkrijgbaar in verzegelde flacons van 3540 -50 en 75 Cent KLEIWEG No. 2, GOGDA. Aangesloten Onder Tel. No. 137. N. MOGENDORFF, Huidenhandelaar. Karnemellc- sloot R 362. over veel vryen tyd kunnende beschikken wenscht die gaarne te benutten tot admini stratief of teekenwerk by zich aan huis. Brieven onder letter M by den Uitgever dezes. van de Hulzen, gemerkt R. 349 aan de Smalle Zjjde en R. 625 aan de Breede Zyde van do Karnemelksloot te DONDERDAG 10 JULI 1902, des middags ten 2 uur, b|j J. VAN VLIET aldaar. Inlichtingen geeft de Hoofdopzichter voor den tram aanleg GoudaBergambacht Schoonhoven, den Heer BAKKERS, op het werk aan de Stolwykersluis en de Notaris MAHLSTEDE te Bergambacht. - TIEN DE WEG 59, Bericht de ONTVANGST van een prach tige Collectie Geabonneerden wordt herinnerd de betaaldagen der abonne mentsgelden zijn van 1 tot en met 8 JULI. De Directeur, (Mn» wordt verzocht op 't MEItli te letten uit het Magazijn van GOK1NCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. om met vermelding van Nommer er. Prys, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. C BIJL, voorheen J. BRKEBAART Lz. het Magazijn in RU WIELEN en ONDERDEELEN. Reparatiën, zoomede Emailleeren en Vernikkelen ttpoedig en goedkoop, onder garantie Aanbevelend, - IN HET i HOOGSTRAAT A 144. I KONINKLIJK GOEDGEKEURDE Slechts SS 000 Loten worden uitgegeven. Compleet bespannen met 2! ES Paarden. Voortsverschillende EQUIPAGES, 'n aantal fraaie PAARDEN, RUNDVEE, RIJTUIGEN, TUIGEN, RIJWIELEN, etc. etc. Prijzen der Loten 1 Lot f 1.11 Loten f 10.-—. LOTEN zoolang de voorraad strekt, verkrijgbaar bjj den Hoofdagent voor Gonda de Heer J. T. SWARTSENBURG de meeste solide Boek- en Sigaren handelaren in den lande en bij den Penningmeester den Hoer J. J. ROGHAIR te Pnrmerend. De uitslag dezer Verloting staat geheel, onder Controle van Z Ex. den Commissaris der Koningin In de provincie Noord-Holland. e DE COMMISSIE. df Hom nog tolide depothoudert gevraagd Sinds jaren gevestigde MIJ- Levensverz. vraagt een actieven AGENT BODE, tegen hooge prov., om met reiziger groot Agentuur te vormen. Uiterste billjjke tarieven. Br. fr. onder lett. H. T. Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2