DB TWEE UITERSTEN. HTS. GT, «r cao Mo. 8846. BINNENLAND. wscli tjrooil. Aieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Donderdag 10 Juli 1903. 41ste Jaargang. Buitenlandse!) Overzicht. FEUILLETON. ter fonderbilita wereld bekend on offen middel tegen ong-, Lever II, enz. Inwendig litwendig in bijna met goed gevolg Prfjs per flacon 1 115. 7oad«f»lf at Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. do parlementaire vacantie, met ernstige in- Verspreide Berichten. woor- m. )t in de Wordt virvolgdï) Telefoon \o. £3, De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. I, st 103. OENWEBK dan i Laarzeomagazijn E 30 le Kleiwegsteeg. smeten werk. hadelykste en olddel voor Heeren Cinder schoenwerk, C M MlilltffcC* l.—Men lette <oed kamerk.— aheeewerk, idaeterlea, W. Ur Ar«t«« Zn.Gouda d» Echte n, cesamen- igen in den num des i vervaardigd I t wereldbe-1 bm Stoll- I 121) Toen zijn taiel was afgenomen en een beschuit je, een koele flesch en een schoon glas voor hem gezet waren, gaf hij zich over aan zijne gedachten wat de eischen van de maag hem tot nog joe be let hadden. Een zonderlinge dag, zei hij bij zichzelven, toen hij eenigszins afgetrokken zijn glas vulde, en zijn wijn langzaam opdrinkende leunde hij achterover in zijn stoel De zoon van Walter Ge rard I Een chartistisch gedelegeerde I Het beste Bloed van geheel Engeland! Wat zou ik niet zijn ah het door mijne aderen stroomde Die vervloekte papierenZij hebben mijn fortuin gemaakt en toch ik weet niet hoe het komt, maal die daad heeft mij menig benauwd oogenblik bezorgd. En toch scheen er geen kwaad bij te zyn! de oude mar. dood on vei mogend om te betalenik zelf gebrek lijdendzijn zoon onbekend met alles, en voor wien ze trouwens geen waarde zouden gehad hebben want er waren duizenden noodig om aan het werk te gaan, en zelfs met die duizenden kon niemand anders dan ik er wat mee uitvoeren. Ala ik het niet gedaan had, dan zou ik al lang K.G. jeneeskrach lestal elke pijnlijke overbodig. Met oor ongeneeslijk angs een bijna 22 Brengt genezing en n, ontstekingen enz poftt f 1.60. iderland llokin 8 Amsterdam idie Schutzenapotheke ihitsch, Oesterreicli Centraal-Depót Sander De geruchten omtrent het naderend af treden van lord Salisbury gaan weer rond. Ditmaal is er meer gewicht aan te hechten dan vroeger, want men was het er vrywel over eens, dat de premier na de kronings feesten zijn ambt zou wederleggen. Nu zyn die feesten voor min of meer on- bepaalden tijd uitgesteld, en het is de vraag of de oude staatsman wenscht te wachten tot zy zijn gevierd om voorgoed zijn rustte gaan nemen. proefkusjes oor Neder- Qp den avond van don dag waarop Egremont Sybil had ontmoet in de abdij van Westminster en daarna van haar 'Bad afscheid genomen onder zulke onaangename omstandigheden, hield de gra vin van Marney eene groote bijeenkomst in het familiehuis op het S’t, Jamesplein dat lord Marney van plan was geweest aan eene nieuwe sociëteit te verhuren. Hij zou dan met zijne familie in een hotel zijn intrek hebben genomen, maar hij sloot zulk een slechten koop, dat nog voordat het kon- trakt was geteekend, de nieuwe club, welke hoofd zakelijk bestond uit een vernuftig individu, die zich zelven tot sekretaris had gemaakt, geheel was verdwenen. Toen kwam men overeen dat de fa milie gedurende het seizoen het huis zou betrekken en heden avond ontving Arabella al die personen uit de grootere wereld, waarvan zij zelven een sieraad was. Wij kornen zoq vroeg mogelijk bij je, lieve Arabella, zei lady Deloraine tot hare schoon dochter. t Gij zijt altijd zoo goed! Hebt ge Charles gezien Ik hoopte zoo, dat hij zou komen, voeg de lady Marney er op droevigen toon bij. ivertrofteu ers welbekend lCBT-BLIXIB it Fabriekamerk). de, radicale en van alle, zelfs nekkige zenuw al ontstaan door jeugdigen leeftyd ke zwakte, Bleet Hoofdpijn f - Mangpjjn Onvermogen enz. Uit- Een bewjjs voor zijn aanstaand aftreden ziet men in de omstandigheid, dat hij zyn voornaamsten particulieren secretaris, Sir Schomberg Ken Mac Donnell, tot hoofd van het departement van openbare werken beeft benoemd. Men leidt daaruit af, dat hij zjjn „protégés” van goede betrekkingen wil voor zien, alvorens by de macht uit handen geeft. Men weet met welk een aandoénlijke zorg de premier zjjn familie en vrienden van hooge staatsambten voorziet. Heeft de kroning echter binnen niet al te langen tyd plaats, dan zal de eerste-minister nog wel zoolang willen wachten. Het Fransche ministerie heeft in de Ka mer een overwinning behaald. De vergade ring heeft vertrouwen in den minister van financiën, Ronvier, aan den dag gelegd en zal ruetig wachten op zjjn daden. Het is Rouvier gelukt voortdurend meester te blij ven van het debat. Van links was Lockroy de aanvaller, met het verwijt, dat het mi nisterie wederom aankwam met de oude directe 'belastingen zonder aanstonds met een inkomstenbelasting voor den dag te komen Hjj betreurde de oorzaak van deze ver traging, n.l. de conversie, die in de maak was en die zou kunnen struikelen over de inkomstenbelasting omdat de groote kapita listen zulke heftige vijanden van een inkom stenbelasting zijn. De groote kapitalisten regeerden Frankrijk dus en niet het alge meen stemrecht. Rouvier had tegenover dezen tegenstander gemakkelijk spel. Lockroy zal toch wel weten, sprak de minister, dat de voorbereiding van zulk een werk tyd on moeite vereischt, daar hij zelf indertijd deel heeft uitgemaakt van een ministerie, dat er niet in geslaagd is de inkomstenbelasting in te voeren (het kabinet Brisson). Gauthier (van Clagny) progressist réide tot den minister, dat hij wel wist, dat de inkomstenbelasting sedert 10 jaren door de Kamercandidaten als lokaas voor de kiezers werd gebezigd, waarop de minister antwoordde, dat een minister van financiën geen Kamercandidaat is. Rouvier legde er nog eens don nadruk op, dat een inkomsten belasting slechts een subsidiaire bron van inkomsten voor den staat zou kunnen uit maken. Een Reuter-bericht uit Londen, maakt mel ding van het gerucht dat de kroning met het op ’s konings beteren toestand, reeds in de helft van Augustus zou kunnen plaats hebben. De reeds meermalen aangehaalde deskundige uit de Westm. Gazette acht dit vrijwel ón mogelijk. H|j zegt: De wonde is aan ’t genezen, dat wil zeggen, de canules zjjn verwijderd, en de afscheidingen behoeven niet meer langs kunstmatigen weg verwijderd te worden. Maar do balletins melden tevens dat de patiënt zeer vermoeid is. Dat is niet te verwonderen. Zulk een operatie moet iederen zieke verzwakken. En do Koning zal nog geruimen tjjd zwak bljjven. Er is geen denken aan den patiënt voor eerst uit Londen te brengen; daartoe moet de wond eerst geheel vergroeid zijn, wat nog weken lang kan duren. Zeker kan het over brengen van den koning naar buiten niet voor over een maand plaats hebben. De geneesheeren zullen den Koning geen dag langer in Londen houden als beslist nood- zakeljjk is. Buckingham-palace is wel is waar goed gelegen; maar de lucht in het centrum van Londen is niet gunstig voor een zieke. Men verwacht, dat de Koning zoodra de wonde dicht is een zeereis zal maken. Hy kan goed tegen een zeereis, en de zachte bewegingen van zyn jacht zullen een weldoenden invloed op hem hebben. Men moet dan ook aan de berichten over een spoedige kroning van den Koning niet te veel gewicht hechten, zegt de Westm. Gazette. Binnen drie maanden na de operatie kan de kroning zeker niet plaats hebben. Het zal nog geruimen tyd noodig zyn den Koning tot voorzichtigheid te noodzaken, hem een streng dieet voor te schrijven en hem elke ver moeienis te verbieden. Hieruit kan men opmaken, dat de thans in Londen loopende geruchten minstens genomen ais de uiting van een verwachting moeten worden beschouwd, maar dat er geen ernstige grond voor bestaat. nieuwe kabinet Boström had daarom eerst Zaterdagavond plaats. Alle leden van het aftredende( ministerie v. Otter hadden hun portefeuilles neergelegd, om do vorming van een nieuw ministerie te vergemakkelijken. Eenige der ministers uit het vroegere Kabi net zijn in het nieuwe opgenomen. Boström zelf, die, weder premier is, was de onmid dellijke voorganger van den nu af getreden minister-president v. Otter. Boström is een oud-leider van de conservatievendes niettegenstaande is men er algemeen van overtuigd, dat hy in het nieuwe kabinet een flinken stap in de liberale richting doen zal. Ook de conservatieve pers maakt zich dien aangaande geen illusies. Zulks zal trouwens wel moeten geschieden, wil dit ministerie in de actueele quaestio van de uitbreiding van kiesrecht gelukkiger zyn dan hét vorige. Het door den minister van justitie Ham marskjöld uitgewerkte en door den Zwecd-^ schen Rijksdag in het voorjaar behandelde ontwerp van oen wet in dien zin, moest ten slotte worden ingetrokken, daar te weinig rekening was gehouden met do practische eischen der bestaande toestanden. Het ont werp kon daardoor de goedkeuring van do geconcentreerde liberale party in de Tweede Kamer evenmin verwerven, als de tevreden heid der conservatieve meerderheid in de Eerste Kamer. *"EWCcrtscho pers verklaart zich over het algemeen ingenomen met de nieuwe re- geering onder leiding van Boström. PROVINCIALE STATEN ZUIDHOLLAND. In de gisteren in het lokaal der Tweede Kamer gehouden tweede vergadering der Staten van Zuid-Holland is medegedeeld dat nog is ingekomen een adres van het gemeen tebestuur van Vlaardingen, verzoekende een subsidie voor den voortgezetten cursus van de 3-jarige burgeravondschool. Dit adres werd verzonden aan Gedep. Staten om ad vies. Daarna werd overgegaan tot verkiezing huis e stichten, van het oude bloed, met de oude namen en het oude geloof bij de heilige Maria dat is een heerlijk visioen! HOOFDSTUK XI. 3'/,, dubbele flesch Vegte, Zaltbomme 1 Rotterdam. ihage. J. Czn. Rotterdam cidenten in ’t verschiet. In don Parjjschen gemeenteraad is eergisteren in den broede gepraat over do „Hetropolitan”, welke maatschappij haar verplichtingen tegenover de beambten niet nakomt wat den werktijd aangaat, ze by ziekte eenvoudig ontslaat, een overdreven tucht toepast en al haar lui van buiten laat komen. Een motie waarin tot den prefect der Seine het verzoek wordt gericht maatregelen te beramen tot eerbiediging van de voor waarden en ter opheffing der misbruiken, elk gekookt uk voor th eelepels van olate) Als geval van i gebruiken. Het benoemen van een nieuw ministerie in Zweden werd eenigszins vertraagd, ver- moedelyk daar koning Oskar vooraf nog met den kroonprins wilde overleggen, die zich naar Londen had begeven, om er de kronings feesten by te wonen. De benoeming van het van de oppervlakte der aarde verdwenen zijn, afgetobd door gebrek, ziekte en hartzeer. En nu ben ik Baptist Hatton met een vermogen, dat bijna groot genoeg is om Mowbray zelf te koopen en bekend met een aantal zaken, die zelfs de meest trotschen zou kunnen doen sidderen. werd ten slotte aangenomen. Duitbouland. Van de 13.874 uitgebrachte stemmen te Bayreuth voor de verkiezing van een lid van den Rijksdag, zyn er verkregen: door den kleermaker Hugel (sociaal-democraat) 5498, door den nationaal liberaal -Hagen 3911, door den agrariër Feustel 3286 on door den man van de vrijzinnige volkspartij Günther 1164, zoodat het moet komen tot een herstemming tusschen Hugel en Hagen Vrjjdag a. 8. Het door den dood van den koning van Saksen uitgestolde bezoek van don kei zer en de keizerin te Dusseldorp, is nu be paald op 15 Augustus a. s. van Wilhelms- höne uit, van des morgens 8.40 af tot des namiddags ‘2 uur, wanneer verder gereisd wordt naar Homburg, waar den negentienden Augustus hot standbeeld van keizer Frie drich onthuld wordt in het Kurkpark, terwyl den volgenden dag keizer Friedrich’s stand beeld onthuld wordt te Cronburg. De kroonprins gaat, op uitnoodiging van den president van do grooto carnavals- vereeniging, het volgende carnaval te Keulen meemaken, in het aanstaande vroege voorjaar. En met welk doel heb ik al dien rijkdom en die macht Welke herinnering zal ik achter laten Welke familie zal ik stichten t1 Geen bloed verwant bezit ik op de wereld, behalve een soort barbaar, van wien ik mij, toen ik hem jaren ge leden als vreemdeling bezocht met onuitspreke- lijken afschuw afwendde. Ha! had ik maar een kind een kind zoo- als de schoone dochter van Gerard En werktuigelijk vulde Hatton bij deze den zijn glas, en ledigde het in een tuig. En ik heb haar van een vorstelijk inkomen berooidDat engelachtige wezen, welks heerlijkheid en glans mij zelfs op dit oogenblik vervolgt de klank van wier zilveren stem mij steeds in de ooren blijft hangen. Hij moet wel een duivel zijn, die haar kwaad kan doen. Ik ben die duivel. We zullen zien we zullen zien En nu scheen hij geheel en al verdiept in de heerlijkste visioenen van aijn rijke verbeeldings kracht wederom vulde hij zijn glas, maar dit maal dronk hij met kleine teugjes, alsof hij bevreesd was de heerlijke beelden om hem heen te ver drijven. We zullen zien we zullen zien. Ik zou een barones van haar kunnen maken. Gerard is Frankrijk. Do minister van buitenlandscho ^aken Delcassé zal eerstdaags geïnterpelleerd worden door den afgevaardigde Bignon van Soine-Inférieure, over den staat van zaken tusschen Siam en Frankryk. De gemeentelijke commissie, kortelings benoemd ter waarneming der zaken van den ontbonden gemeenteraad van Marseille, is sinds eergisteren in functie en waarschynlyk zullen do verkiezingen plaats vinden Zondag 27 dezer. Een radicaal-socialist is voornemens in de Kamer in verband met de jongste schande-tooneelen by stierengevechten in de Kamer, voor te stellen beslist verbod van die onedele tooneelen, ternauwernood een volk in verval waardig, als hoedanig Frank ryk niet te beschouwen is. Er moet een werkstaking dreigen on der de mijnwerkers in het noorden, tydens even goed baron Valence als Shrewsbury is een Talbot. Zij heet Sybil. Het is eigenaardig hoe de men- schen van edelen bloede, zelfs wanneer zij boe ren zijn, de oude familie namen blijven in stand houden De Valences droegen steeds den naam Sybil. Ik zou een barones van haar kunnen maken. Jaen ik zou haar genoeg kunnen geven om haar stand op te houden. Ik zou haar schade loos kunnen stellen voor de uitgestrekte bezittin gen, die haar eigendom moesten zijn, en die zij misschien door mij kwijt is. Zou ik meer kunnen doen Zou ik haar in den rang kunnen herstellen, welken zij eer zou aandoen, zou ik mijne scherpe gewetenswroeging kunnen doen bedaren, en de geheime eerzuchtige plannen van mijn leven uitvoeren i Indien mijn zoon eens lord Valence kon zijn i Is het te vermetel Een gedelegeerde der chartisten een boerendochter. Zou zij met al die heerlijke schoonheid, die ik waarnam met al die verwondelijke gaven, waarover hun vriend Morley zoo uitweidde, voor mij terugdeinzen Ik ben geen gebochelde Richard. Ik zou veel kunnen aanbieden ik gevoel, dat ik met zeer aannemelijke gronden bij haar zou kqnnen aandringen. Zij moet zich wel zeer ellendig en ongelukkig gevoelen. Met zulk een vorm, zulk een hoog ontwikkeld gevoel, en dan de gedachten aan aanzien en praal, die ik haar zou kunnen inblazen ik geloof zeker, dat zij daarover zou bezwijken. En nog wel iemand van haar eigen geloofWederom een groot katholiek 1.011NIIL (1)111 ANT Telefoon £-• A D V K RT E N TI EN worden geplaatst van 15 regels A 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Gi-oote letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 1