BE TOB UITERSTEN. ITS. ,N THEE. ksen. DINERS, BS nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Zaterdag 9 Augustus 1902. No. 8872. Buitenlandse!) Overzicht. FEUILLETON. Hf eao ter Laarzenmagazijn I, «t 103. r ZONEN, tt. 41ste Jaargang. roadnbaliDa wereld bekend en ■offen middel tegen om-, Lever 11, enz. Inwendig litwendig in bijna i met goed gevolg Prijs per flacon f 1.15. Voadenalf zich beleefd aan Inzending van Advertentiën tot 1 uur de? midd. gewonde vrouwen op den grond. een zijner e Zn. Gouda 3 {i Telefoon No. H2, De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 3ENWERK dan J 30 9 Kleiwegateeg. sthaven 128. 1fl I I i hevig getwist- Voor het pensionaat lagen meten werk. d« Echte in, tMunen- ngen In den num des vervurdigd it wereldbe- sbr* Stoll- Gisterenavond had er aan boord van de „Hohenzollern” een feestmaal plaats, waaraan behalve door de beide monarchen deelgeno men werd door den grootvorst Alexis, prins Friedrich Heinrich, Von Billow, graat Lams- dorf en he^ gevolg. Na afloop hielden de Keizers receptie aan het dek. Later stonden sy geruimen tydin druk gesprek gewikkeld op het achterdek. Tegen 10 uur ontstaken de schepen van beide eskaders hun elecrische verlichting en gingen beide monarchen aan boord van de „Standart” om daar de nachtelyke schiet oefeningen bij te wonen. °Pi zal ik ziei Ik 1 1 post f 1.60. Ierland lok in 8 Amsterdam die Schutzonapotheke kitsch, Oesterreich Centraal-Depót Sander van lezen. na de nu tvoering van ge- bevelende BUL, EBAART Lz. IEKK te letten VAN worden afgele- !e pakjes van vijf en een Ned. om van Nommer en ran nevenstaand e Wet gedepo- iloften, enz. jls en alles wat desverlangd met ilver, tafellinnen der politieke tinnegieters, de stoutste uit- denksels, waarbij de grilligste statencombi naties en reusachtigste statenbondgenoot schappen de dankbare onderwerpen vormen. De officieuse Duitsche en Russische bladen beijveren zich daartegenover het publiek te verzekeren, dat de besprekingen alleenlijk ten doel hebben, twee machtige vorsten gelegenheid te geven van gedachten te wis selen over een politiek, die slechts beoogt den vrede in stand te houden. Zoo spreekt de Nordd. AUg. Ztg.,-doch ook de Russi sche officieuse pers met de Novosti aan het hoofd. Het laatste blad verheugt zich zeer in de ontmoeting, welke zij een politieke gebeur tenis van den eersten rang noemt. Maar met een openhartigheid, die men wel meer by de handige Russische diplomaten opmerkt, voegt het blad er ook by, dat het hoopt, dat tus- schen de Duische en Russische staatslieden te Reval bovendien van gedachten zal worden gewisseld over het toltarief en de quaestie van het handelsverdrag. den en den invloed van het Aziatisch ver bond zoo schitterend mogelyk voor te stellen, het volgende: Honderden jonge Chinee- zen en een groot aantal jeugdige inboorlingen van Korea studeeren op Japansche scholen; ja zelfs komen in den laatsten tyd uit Achter- Indië vele jongelieden naar Japan om daar hun opvoeding te ontvangen. Bijzonder op merkelijk is wel, dat ook eenige Indische prinsen in Japan hun studiën voltooien, ter wijl tot voor korten tyd alle Indische prinsen in Calcutta studeerden. Zoo honden tegen woordig eenige prinsen uit Nepal hun ver blijf te Tokio. Verder zal byv. de te Peking nieuw op te richten gendarmerie geheel op Japansche leest geschoeid worden. Wanneer het Japan nu nog gelukt, invloed uit te oefenen op het Chineesche strafrecht en het gevangeniswezen, dan zal dat een groote dienst zyn, aan de beschaving bewe zen, want op dit gebied vooral heerschen in China nog do vreeselykste toestanden en tot dusverre is het noch aan de zendelingen noch aan de bnitenlandsche raadsleden der regeering gelukt, hierin eenige verandering ten goede te brengen. Dat de invloed van Japan ook in Korea groot is, is op te maken uit de benoeming van den Japannees Kato, tot persoonlijk raads man van den Keizer. Maar het geheele be heer in Korea verkeert in een toestand van slordigheid, die het zeer moeilyk zoo niet onmogeljjk zal maken, om daar hervormingen en verbeteringen in te voeren. De Koning van Engeland vaardigde gis teren een boodschap aan zyn volk uit, waarin by zegt aan den vooravond van zyn kroning niet te kunnen nalaten zyn harte- lyken dank to betuigen aan zyn volk voor de sympathie hem betoond, toen zyn leven in gevaar verkeerde. Verder geeft de Koning uit aan zyn diepe dankbaarheid jegens de Voorzienigheid die Zyn leven heeft gespaard en hem daar door in staat heeft gesteld zyn belangrijke plichten te vervullen. ielk gekookt uk voor da- eelepeb vaa olate) Al* geval van gebruiken, nato B.?I profouqje* C. Ó.35 OW Neder- De-ontmoeting der keizers van Duitschland en Rusland aan boord van het Russische standaardschip Standart is zoo hartelyk ge weest dat beide vorsten „elkaar herhaaldc- lyk omarmden”. De persoonlijke genegen heid tusschen de twee keizers is trouwens reeds van ouderen datum, want keizer Wil helm zei, kort na de ontmoeting van het vorige jaar te Dantzig: „Ik kom zoo juist van een samenkomst met myn vnend”, en eenige dagen later, na den bekenden rit naar het door brand geteisterde grensdorp Wyschtyten, sprak by „uit naam van zyn geliefden vriend”. En zooals de officieuse Nordd. Allg. Ztg. schryft: „Voor Z. M. den keizer is het een bpzondere vreugde den edelen Russischen heerscher, met wien hy zich verbonden weet door gevoelens van wederkeerige hartelijk heid, te begroeten”. Ook de politiek, die beide landen volgen, kan geen aanleiding geven, dat de ontmoe ting te Reval niet van de hartelykste soort zou zyn. Genoemd regeeringsblad schrijft zelfs, dat de betrekkingen tusschen Rusland en Duitschland zich sedert de laatste ont moeting der beide souvereinen zoo gunstig hebben ontwikkeld, „als slechts mogelyk is in verband met de afwezigheid van elk poli tiek punt van wryving tusschen beide ryken.” Een en ander kan niet beletten, dat deze samenkomst der Keizers in de wereldpers het leidmotief der politieke artikelen vormt, omdat men wel verwacht, dat de twee souve reinen, wier invloed op de wereldgebeurte nissen van zoo groot gewicht kan zyn, en hun beide leidende staatslieden, graaf Von Bülow en graaf Lamsdorff, niet uitsluitend over koetjes en kalfjes zullen praten. Het geen in sommige bladen dan ook uitgedacht Wordt over deze keizersontmoeting, overtreft mede al in verband met de zomerphantasiën >47) Jk wil den kastelein spreken over een drin gende zaak, zei Sybil, hem zelven en een zijner vrienden, en zijne bediende hier wil zelfs mijne vragen niet beantwoorden. Zeg eens Saul, waarom geeft ge^de juffrouw geen antwoord zei een andere gast. Dat heb ik gedaan, zei Saul. Hebt ge koffie besteld, juffrouw Hier is mijnheer Tanner, als ge hem heb ben moet, zei de eerste gast, toen een magere man met een norsch voorkomen, met grijsachtig haar en een rooden neus} van binnen af in de gelagkamer trad. Tanner, hier is een dame, die je wil spreken. Een knappe meid, fluisterde de een tot den ander. Wat is er van uw verlangen zei Tanner kortaf. 77 zou u graag alleen willen spreken, zei bybuen op hem toetredende, zei ze zachtIk wilde u over Walter Gerard spreken. kunt hier wel binnengaan, als ge wilt, zei Tanner op zeer onbeleefden toon daar is nie mand anders dan mijne vrouw: en hij ging haar ▼oor naar het binnenvertrek, een klein benauwd fiOÜDSCHE U0 IRAWT De „Temps” meldt dat een compagnie infanterie, de gendarmen en commissarissen van politie die naar Landerneau waren ge gaan om de zusters uit de scholen te zetten, voor het pensionaat eentweeduizendtal men- schen vonden opgehoopt, die riepen„Leve de vryheid Leve de zustersDe commis saris moest drie sommaties doen na de ge bruikelijke roffels. De menigte verbrak het cordon der troepen. Daar de slotenmaker de sloten niet kon opensteken, werden de rui ten verbryzeld en vervolgens trad de com missaris binnen Hy sommeerde de zusters uiteen te gaan, waaraan deze voldeden. Daar de menigte een dreigende houding bleef aannemen gaf de commissaris, na nogmaals gesommeerd te hebben bevel te chargeeren. Dank zy het optreden van den afgevaardig de Villiers trok de menigte terug, den sloten maker met den dood bedreigende. Deze moest door de troepen worden beschermd. Het pensionaat werd vergezeld. Er werd zeer kamertje, versierd met portretten van Tom Paine Cobbett, Thistlewood en generaal Jackson er was een vuur aangelegd, ofschoon het een warme Julidag was, en eene verbazend dikke vrouw, die het er nog warmer maakte, dronk grog brandewijnpons en zat de politieberichten te 1< Zij keek Sybil vrij barsch aan, toen deze Tanner binnentrad. De laatste zoi, nadat hij deur had dicht gedaan. Wat hebt ge mij te zeggen? Ik wensch Walter Gerard te spreken Zoo! En, vervolgde Sybil, niettegenstaande zijne spottende opmerking, ik kom hier om van u te vernemen, waar ik hem kan vinden. Ik geloof, dat hij ergens in Westminster woont, zei 'fanner, dat is al wat ik van hem weet, en als dat alles is, wat gij mij hadt te zeggen, dan hadt ge het even goed in de gelagkamer kunnen doen. Het is niet alles, zei Sybil; en ik smeek u. mijnheer, hoor mij aan. Ik weet zeer goed, waar Gerard woontik ben zijne dochter, en wij wonen onder hetzelfde dak. Maar ik zou graag weten, waar zij vanavond samenkomen ge begrijpt me wel, en zij keek zijne vrouw aan, die weer in hare politieberichten verdiept washet is dringend noodzakelijk. Ik weet niets van Gerard, zei Tanner, jbe- halve dat hij hier komt en weef heengaat. De zaak waarover ik hem wilde spreken, zei Sybil, is zoo dringend als men zich maar kan voorstenen, en gaat u even goed aan als hem maar als ge niet weet, waar ik hem kan vinden feneeskrach lestal elke pijnlijke overbodig. Met oor ongeneeslijk angs een bijna 22 irengt genezing en i, ontstekingen enz Generaal Botha heeft gezegd tot een ver tegenwoordiger van een Engelsche courant: „Ik hoop dat de geschiedenis van onzen oorlog uitgegeven zal worden. De Wet, de la Roy en ik denken er over ieder dat deel der geschiedenis te schryven dat door ons zelf Is meegemaakt. De verschillende offi- cieele documenten zullen dan diepen om het geheel te completeeren, zóó dat het boek dus geschiedkundige waarde zal hebben. Wff hebben alle drie verschillende aan biedingen gehad van uitgevers, maar wy geven er de voorkeur aan een standaard werk te schryven, dan om veel geld te ver dienen. In dat boek, dat naar wy hopen in het volgende jaar verschynen zal, zullon alle strijdvragen behandeld worden. Minister Chamberlain verklaarde nog on langs in het Parlement dat alleen dongenen toegang geweigerd zou worden in Zuid-Afrika, die hem verdacht leken. Deze restrictie is op zichzelf al rekbaar genoeg, en het schijnt in do bedoeling der Engelsche regeering te liggen om den terugkeer voor velen naar Zuid-Afrika onmogelyk te maken. In Brussel woont thans een Boer van 20 jaren Frederik Andres. Na 16 maanden gevochten te hebben werd hy by Komatipoort gevangen genomen en naar Delagoa-baai gebracht. Hier wist hy te ontsnappen en ten slotte, na vele reizen, in België te komen. Deze man verloor in den oorlog vjjf broeders, drie zusters stierven in de concentratiekampen. Thans wenschte hy gaarne naar Zuid-Afrika terug te keeren, om zyn overgebleven bloed verwanten te zien. Hy wendde zich met een desbetreffend ver zoek tot den Engelschen gezant in Brussel den 19en Juli. Den 2en Augustus kreeg hy een antwoord, volgens de „Petit Bleu,” on- derteekend door lord Kilmanoch, attaché by het Britsche gezantschap. Deze brief luidde „Ik heb de opdracht u namens den Engel schen gezant te melden dat het thans ver boden is vergunningen te verleenen aan ex- burgers van de Zuidafrikaansche Republiek, om naar Zuid-Afrika terug te keeren”. Omtrent den invloed der Japansche be schaving in Azië meldt de Pol. Correspon- denz via Engeland, waar men er tegen woordig op uit is, om de Japansche toestan- en zij maakte eene beweging alsof zij van plan was heen te gaan dan helpt het niet. Wacht even, zei Tanner, gij kunt het mij wel zeggen. Waarvoor Ge weet immers toch niet, waar hij i3; gij kunt het hem niet zeggen. Dat weet ik nog niet, zei Tanner. Kom, zeg maar open als het in zijn belang kan zijn, dan ien, of we hem niet kunnen vinden. kan. wat ik te zeggen heb, aan niemand anders mededeelen dan aan hem, zei Sybil. Daar toe heb ik mij plechtig verbonden. Ge kunt geen beteren raadsman hebben dan Tanner, zei zijne vrouw, die nieuwsgierig werd gij moest het ons maar vertellen Ik heb geen raad noodig; ik verlang niets anders dan inlichtingen en die kunt gij mij geven. Mijn vader heeft mij gezegd, dat als er -iets belangrijks gebeurde hij het op zijn laatst voor negen uur moest weten, en ik in dat geval hier heen moest gaan om van u de plaats te vernemen waar ik hem kan vindende plaats, voegde zij er op minder luiden toon bij, terwijl ze Tanner vlak in het gezicht keek, waar zij vanavond hunne geheime bijeenkomst houden. Hm 1 zei Tannerik zie, dat ge tot de inge wijden behoort. Maar hoe kan ik nu zekerheid hebben, dat gij Gerards dochter zijtP Ge twijfelt er toch niet aan, dat ik zijne dochter ben! zei Sybil trotsch. Hmzei Tannerik geloof niet, dat ik er lang aan behoef te twijfelen en hij ging fluisterend met zijne vrouw spreken. Sybil ging, zoover zij eenigszins kon, tan hen af staan. Verspreide Berichten. Frankrijk. Hot Paryscbe gemeenteraadslid BariDier, die op 16 Juli 1.1. een politieagent den helm van het hoofd geslagen en den man door elkaar geschud had, is eergisteren door de rechtbank tot 1000 francs boete veroordeeld. De oolykerd verdedigde zich met de bewe ring dat hy den agent en zyn dubbelganger had willen beletten hem te volgen. En wat dat hoed-afslaan betreft, Als hy het deed, heeft hy het met zyn eigen hoed gedaan, overtuigd dat de agent toch wel zoo beleefd zou geweest zyn, zyn hoed af te nemen toen hy zag dat Barillier den zyne afnam de bedoeling was hem die moeite te sparen Prins Sagan, die den lasterenden ad vocaat Barboux voor zyn woning een pak slaag heeft gegeven, is door een Parjjsche rechtbank tot 500 francs boete veroordeeld. Zyn vriend, prins Martilly, kreeg 100 frs. De Eclair publiceert een telegram uit En wat ge te zeggen hebt, is zeer dringend hernam Tanner; en gaat ook mij aan, zooals ge ttgt Gaat u allen aan, zei Sybilen iedere mi nuut is van het grootste belang. Ik zou gaarne zelf met u zijn medegegaan, dan zou alles in orde zijn géweest, zei Tanner; maar dat kan niet, we hebben hier om half negen eene vergadering in onze groote zaal. Ik handel niet gaarne in strijd met gegeven voor schriften, vooral omtrent zulke zaken en toch als het ons allen aangaat, zooals ge zegt, en als het zoo dringend is, dan zie ik niet in, waarom het kwaad zou kunnenen ik wou alleen maar ik zou alleen wel verzekerd willen zijn, dat gij zijt voor wie ge u uitgeeft Hoe kan ik u tevreden stellen t zei Sybil op droeven toon. Misschien heeft de juffrouw haar naam wel op haar goed gemerkt, merkte de vrouw op. Hebt ge een zakdoek juffrouw i en zij nam Sybils zakdoek in de hand en bekeek dien en onder zocht hem aan alle hoeken. Er stonden geen letters op. En deze onvoor ziene omstandigheid, die wel geschikt was om achterdocht op te wekken, had alles kunnen be derven, indien niet te gelijker tijd met den zak doek een brief was te voorschijn gekomen van Hatton, geadresseerd aan Sybil. l)e juffrouw schijnt werkelijk de dochter van Gerard te zijn, zei de vrouw. Wordt vervofya) Telefoon No. A DVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 1