i DE TWEE UITEESTEN. ÏGT, BITS. iwsch ;broo<l. Aiewtrs- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, No. 8873. 41s Bullvnlandsch Overzicht- FEUILLETON. eter en Laarzcomioaiijn E 30 Wond»rbad»»o Wodiraalf Maandag 11 Augustus 1903. Inzending van Advertentiën tot 1 uur der midd. 0, incl. de Ansicht- urist", Haarlem. ten, zullen we van l Honda (Wordt virvolfd N Zn. n tyde opengesteld, orden te allen tyde le K.G. bÖ igemeten werk. )er post f 1.60. Nederland S, Rokin 8 Amsterdam t aan die Schutzenapothek» 1 Rohitsch, Oestcrreich het Cen fraai-Depót Sande angt per jaar on- ten, die hem aan iloor hem op te i reizigers worden erste maal komen aatsen in Arabië, Indië, Birma, Ma- oekhandelaar een rlandsche uitgave JHOENWERK dan de Kleiwegsteeg. fl, 3>/i. dubbele ft®’*’*1 d. Vegte, Zaltbomme Rotterdam. venhage. ong J. Czn. Rotterdam isten. o wereld bekend en ertroffen middel tegen Long-, Lever ten, enz. Inwendig k uitwendig in bijna Hen met goed gevolg Pr(js per flacon >st f 115. e geneeskrach meestal elke pijnlijke el overbodig. Met id voor ongeneeslijk onlangs een bijnrf“£2 l. Brengt genezing en iden, ontstekingen enz Telefoon No. 83- De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks niet uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. De hoofdtekst in dit halfmaande- yksche tijdschrift istaat uit de Re- 'hrijvlng een er eis om de Aarde, e de Heer E. T. senstra Kuiper in dracht der Ven- iotschap maakt. Dik nummer is r(jk geïllustreerd lar eigen photo- ^aphische opna me gebeurtenissen te Beval bespreken, maar zelfs bladen, die anders steeds do gewoonte hebben dagelijks tegen de Dnitschers te stoken beyveren zich ditmaal zich zoo vriendelyk mogelijk uit te laten. De „Voss. Ztg.” weet niet of bladen als „Swet” en „Nowoje Vremja” hierby gevolg geven aan een vin gerwijzing van hoogerhand, maar hoopt dat zy eindelijk uit zich zelf tot beter inzicht zijn gekomen om niet meer in den blinde af te geven op „het Duitsche gevaar”, een veroordeel dat, Volgens de „Voss” nog uit het |aatste derde deel der vorige eeuw dag- teekont. 148) e Nu zei Tanner, ge weet St. Martin’s Lane zeker wel? Ge moet St, Martin’s Lane tot een zeker punt ingaan, en dan komt ge in Seven Dials; en dan gaat ge maar voort. Het is mij echter onmogelijk om u precies den weg aan te gevenge moet dien zelf maar vinden. Hunstreet No, 22, van Silverstreet aikomende. Het is eene straat die doodloopt, en dan gaat ge een steég in, Kunt ge dat onthouden Wees daar niet bang voor. Huntstreet 22, van Silverstreet af komend. Denk aan de steeg. Het is een akelige buurt maar het is uw eigen wil. Ja, ja. Goeden avond, HOOFDSTUK VL Door het dringend verzoek van Sybil aange spoord, zette de koetsier zijn paard tot grooten spoed aan. Met al de ervarenheid van een echten Londenschen voerman trachtte hij tijd en afstand uit te winnen door zijne kennis van den kortsten weg tusschen verschillende punten, daarbij ge bruik makende van allerlei zijstraatjes. Het scheen elke straat te vermeden, waar een druk verkeer men nu in een pas verschenen handboek voor partijredenaars, een uUvoerige voorrede, ter verdediging en rechtvaardiging, van dezen by de kiezers zoo gehate instellingen. In dezelfde voorrede van dit boek staat daarentegen geen woord over de tariefhervor- ming, die toch door een zóó invloedrijk repu blikeinse!) blad als de New-York Tribune met grooten nadruk, geBischt wordt. Door het party kiezen van de republikeinen voor de trusts verkrijgen de a.s. verkillin gen stellig meer belang. Onpartijdige beoor deelaars, zoo meldt de Amerikaansche corres pondent van de Morning Post, gelooven, dat de republikeinen, ondanks hun vermetele politiek, toch succes zullen hebben. V Het Servische regeeringsorgaan Dneiknik meldt, dat de roomsch-katholieke geestelijk heid in het oog loopende bedrijvigheid toont by de uitbreiding der werkzaamheden van de zending. Vooral in Macedonië en op ’t Balkan- Schiereiland, koopt de geestelijkheid zooveel mogelyk gronden, met het doel er kloosters op te laten bouwen. Deze katholieke propaganda wordt in ver band gebracht met de Fransche congregaties; algemeen vreest men dan ook, dat weldra de Balkanstaten door Fransche en ook door Duitsche geestelijke orden, als ’t ware over stroomd zullen worden. Het hoofd van ’t kloos ter Kruschcdol in Smyrna, waar het stoffe lijk overschot van Milan Obrenowitsch rust, vertoeft op het oogenblik te Belgrado. Hy hoeft verschillende Servische kloosters be zocht. Verder gaat het gerucht, dat zyn verblijf in verband staat tot een bedevaart van hot Koninklijk echtpaar naar hot graf van Milan. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur overleed te Brussel generaal Lucas Meijer plotseling tengevolge van hartverlamming. Hy was hier gisteren in alle stilte aan gekomen met zyn nog jonge tweede vrouw en zyn voordochter van omtrent twintig jaar. Zy waren voornemens dadelijk naar Dresden door te reizen, waar beide dames reeds maanden lang woonden. Volgens de Petit Bleu heeft Lukas Meyer gedurende den oorlog dikwijls last van zyn hartkwaal gehad. Hy zou na juist naar Carlsbad vertrekken. onovertroffen Aebers welbekend BACHT-llIXlB met Fabrieksmerk). rende, radicale en ring van alle, zelfs irdnekkige zenuw- ooral ontstaan door op jeugdigen leeftijd 1 elke zwakte, Bleek d Hoofdpijn ing Maagpijn Onvermogen >ne enz. Uit- Cranborne, wiens onhandigheid in het debat in Engeland reeds geleid heeft tot de invoering van een nieuw werkwoord: „to cranborne”, heeft zich dezer dagen weer in dat opzicht onderscheiden. Gibson Bowles klaagde er over, dat lord Salisbury’s ministerie kans had gezien om Engeland in moeilijkheden te wikkelen met alleaanden van Europa en Azië. wNpeu" - verklaarde Cranborne ik kan liet Huis de verzekering geven, dat zulks niet waar is. Wy hebben niet gekib beld met Frankryk, met Spanje en met Per- zië, en zeer zeker hebben wy niet gekibbeld met den Sultan.” i De. Westminster, gezette schept maar heel weyd^ behagen uitlating., van Cran borne. Hoe bly zal de Sultan wezen” zegt het blad. „Jammer maar, dat er op de kaart van Europa nog tamelyk groote stukken voor komen, die gemerkt zyn: Rusland en Dnitsch- land; verder vinden wy by het nasnuffelen nog namen als Oostenryk-Hongarye, Italië en Griekenland. Maar wat doet dat alles er toe. Wij hebben immers niet gekibbeld met den Sultan!” van good aangebracht. Het geheel is drie kwart meter hoog. Keizer Wilhelm bood zyn gastheer ter her innering aan de ontmoeting een gouden schrijfgerei aan. Na afloop van het ontbijt hadden beide monarchen een langdurig particulier onder houd. Te kwart voor vieren lichtte de „Hoben- zollern” het anker en zette koers naar Wisby. De ontmoeting van beide Keizers werd door prachtig weder begunstigd er. is uitste kend afgeloopen. In hun gedurig samenzijn was de omgang allerintiemst. De Rijkskanselier graaf Von Bülow en minister graaf Lamsdorff hielden herhaal- delyk uitvoerige besprekingen. De Fransche pers slaat over de Keizers- ontmoetir.g te Beval een zeer gematigden toon aan. De verzekeringen der Duitsche bladen, dat enkel het handhaven van den vrede op het programma der besprekingen voorkomt, worden'in Frankryk voor waar aangenomen, en voor‘het overige willen de Fransche politici blijkbaar de zon wel in het Water zien schijnen, ten minste doen zy alsof het zoo is. De „Figaro” constateert, dat de Duitsche en de Russische politiek in dit opzicht over eenstemmen, dat zy het Europeesche even- wicht wenschen te handhaven. De „Petite Répnblique” mefenl, dat de samenkomst vdor de algemeene politiek zonder beteekenis is, doch wel gelegenheid biedt om de handels- verd ragen en de Polenquaestie aan te roeren. Het „Journal” daarentegen verwacht moer, dat beide Keizers elkaar wel zullen onder houden over de internationale politiek en dat men in het bezoek niet uitsluitend een door de etiquette voorgeschreven ontmoeting heeft te zien. De „Petit Parisien” eindelijk schrijft, dat het Frankryk niet zou passen een samen komst te critiseeren, die den Europeeschen vrede wil bevestigen en dus in Frankryk’s belang isde toenadering tusschen Duitsch- land en Rusland valt samen mot die van Frankryk met Italië. Deze feiten bewijzen daarom, volgens dit blad, den innigen wensch naar vrede die de naties bezielt. Terwijl het kinderachtig zou zyn te gelooven, dat elk conflict onmogelyk is geworden, zoo valt toch niet te loochenen, dat de uitzichten op een oorlog zeer verminderd schyuen”. Eén goede zaak heeft de Keizers ontmoe ting ten minste nu reeds uitgericht, en de „Voss. Ztg.” legt daar bijzonder den nadruk op. Op buitengewoon waardeerenden toon blijft de geheele Russische pers niet slechts levendigheid verwekte. De huizen, de bevolking, de gewoonten, de kleeding, de taal waren van ge heel anderen aard hier dan waarmee de bewo ners van de aanzienlijke wijken dezer stad bekend zijn. Nu eens gingen zij door donkere straten met lorren- en voddenwinkels en uitdragerijen, dan weer over markten van ingewanden en krengen met morsige gotensoms was hun weg gehuld in de gistachtige dampen van eene kolos- sale brouwerij, en soms bevonden zij zich in een doolhof van stegen en straatjes, waar het krioelde als in een mierenhoop, en waar de hondendiefen de zakkenroller, de inbreker en de moordenaar eene met hen sympathiseerende menigte vonden makkers en helpers voor iedere onderneming, en een markt voor alles wat buitgemaakt werd. De lange zomeravondschemering liep lang zamerhand ten eindede bleeke schaduwen der maan vertoonden zich reedshet gas werd in de pens-en spekwinkels aangestoken, en de papieren lantaarns begonnen de kramen en wagens te ver-,^ sieren. Zij staken eene breede straat over, die wel dé voornaamste scheen in dit gedeelte der stad zij werd schitterend verlicht door de jeneverpaleizen; eene groote menigte slenterde rond in de zachte maar alles behalve frissche lucht, er werd handel gedreven, gevloekt, gedronken, getwisten hun zaken doen en hun drinken, hnn ruzie en hun ruwe woorden werden afgewisseld met invallen, tintelende van humor, met echt geestige zetten en met pittige uitdrukkingen in eigenaardige taal. Geheel verdiept in haar belangrijke zending, be merkte Sybil bijna niets van de tooneelen, die zij passeerde, en haar onschuld bleef op die wijze GIHHSIIIE Uil lilB De Staatscourant behelst de wijzigingen in het Engelsche ministerie gebracht. Earl Dudley is benoemd tot lord-luitenant van Ierland zonder zetel in het kabinet. De heer Wyndham, secretaris voor Ierland, krygt een zetel in het kabinet, markies Londonderry, tot dusver postmeester-generaal, is benoemd tot president van den „Board of Education”, de heer Ritchie, tot nu staatssecretaris van binnenlandsche zaken treedt in de plaats van sir Michael Hicks Beach als kanselier der schatkist, de heer Akers Douglas (open bare werken) wordt staatssecretaris van bin nenlandsche zaken, de vroegere flnancieele secretaris aan de schatkist Austen Cham berlain komt in het kabinet als postmeester- generaal, Voorts zyn benoemd zonder zetel in het kabinet lord Windsor tot secretaris van het departement van openbare werken, sir William Walrond tot kanselier van het hertogdom Lancaster, en Earl Hardwicke tot onderstaatssecretaris van oorlog. De officiers wan de vry van dienst zynde Russische oorlogsschepen hadden eer gisteravond hun Duitsche kameraden aan boord van hun schepen genoodigd. 'Gistervoormiddag bracht de Keizer van Rusland met grootvorst Alexis een bezoek aan de „Hohenzollern”. De gasten werden door keizer Wilhelm aan de valreep ont vangen. In de officierseetzaal zeide de eerste-offi- cier, kapitein Von Holleben, keizer Nicolaas dank voor diens kostbaar geschenk en stelde een Hoch in op den Keizer. Keizer Nicolaas antwoordde in het Duitsch en eindigde met een „hoera” voor den Duit- schen keizer. Vervolgens woonden de Keizers en de prins aan boord van de „Poolster” den roeiwedstryd van Russische marinesloepen by, waarop keizer Nicolaas zyn gast naar de „Hohenzollern” terugbracht en zelf naar de „Standart” terugkeerde. Voor het tweede ontbyt dat om een uur aan boord van de „Standart” plaats had, melden zich alle Duitsche heeren die een Russische orde hebben ontvangen by den Czaar. Aan het ontbyt overhandigde keizer Nico laas zyn hoogen gast een Bojarenbelm van gedreven zilver, ryk getooid met allo in Rusland voorkomende edelsteenen en kost bare paarlen. In de helm is een rookservies Geen geweld, zei een der spitsboeven ter wijl hij zijn pijp uit den mond nam en Sybil een rookwolk in net gezicht blies, we zullen de jonge juffrouw naar moeder Poppy meenemen, en dan zullen we er eens een p’ezierigen nacht nemen. Maar op dit oogenblik verscheen een politie agent, een van diegenen die voortdurend in deze wijk gestationeerd zijntoen hij een van Harer Majesteits rijtuigen in het ongereede zag. meende hij te moeten tusschenbeide komen. Holazei hij, wat is dat hier? En de voerman, die een goede kerel was, ofschoon hij op het oogenblik te veel met zijn eigefie zaken zat om Sybil te hel pen, deelde in zijn eigenaardige schilderachtige taal alle omstandigheden mede, terwijl hij Sybil recht liet wedervaren. O 1 is het dat zei de politieagent, is het e:ne fatsoenlijke dame? Dan zou ik jouen Helze Dick maar raden om je kalm te houden, Splin terlegs. Doorloopen, vrouwtje, vooruit. Kom, en de vrouw bij haar schouder nemende, gaf hij haar een duw, waardoor zij een heel eind verder terecht kwam. En wat moet jullui hebben vroeg hij norsch aan de jongens. Wij willen een kaartje hebben voor de Maatschappij tot wering der Bedelarij, zei de aanvoerder der jeugdige bend terwijl hij zijn duim aan den neus bracht en hard wegliep, onmidde- lijk door zijn troep gevolgd. Zooals wy eenigo dagen geleden gemeld hebben, zal het hoofdartikel van het program ma der democratische party in de Vereenig- de Staten by de nieuwe verkiezingen zyn: de strijd tegen de trusts, waarmede zy by het meerendeel van het publiek zeker meer aan hang zullen vindon, dan eertijds met Bryan’s stokpaardje de zilverstandaard. Ouder gewoonte hebben de republikeinen onmiddellyk het tegenovergestelde als hun politiek gekozen. Hoewel, nog voor betrekkelyk korten tyd geleden een der leiders van de republikein- sche party afkondigde dat zy de democra ten, niet de eer zouden gunnen alléén den stryd tegen de trusts aan te vangen, leest gespaard voor menigen aanblik on menig geluid, dat haar oog of oor onaangenaam had kunnen aandoen, Zij konden nu niet ver meer verwijderd wezen van de plaatszij staken dezen breeden weg over en waren toen op het punt een andere reeks kleine onoogelijke straatjes in te rijden, toen de koetsier zijn paard tot eene laatste krachtsin spanning wilde aanmanen, dit plotseling vooruit sprong, en het rijtuig door den schok een wiel verloor. Sybil kwam ongedeerd <11 it het rijtuig er vorm de zich onmiddeüjk een groep om het rijtuig, een bende jeugdige dieven, bijna nog zoo jong, dat zij eigenlijk op bewaarscholen thuisbehoorden, een vuilnisman, een bijna naakte, dronken vrouw, en twee ongeschoren booswichten op wier gelaat allerlei ondeugden te lezen stonden, met een pijp in den mond en de handen in de zakken. Ik kan u niet verder brengen, zei de koet sier; mijne vracht is drie shilling. Wat moet ik beginnen zei Sybil, terwijl zij haar beurs voor den dag haalde. Het beste wat de juffrouw doen kan. zei de vuilnisman met een heesche stem, ia ons allemaal te trakteeren. Dat is je maar geraden, schreeuwde een der jeugdige dieven. Ik zal met het grootste genoegen op je ge zondheid drinken, hikte de vrouw. Hoeveel hebt ge daar zei de jongen, ter wijl hij naar de beurs greep, maar hij was niet groot genoeg en greep mis. Telefoon No. A3 A D V ER TENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 1