Inboedel. SW AAP, Openbare Verkooping KUNSTTANDEN BINNENLAND. linnengoed 1 z Stadsnieuws. ■ADVERTENTIES Afsluiting Schaepvaart Nieuwe Meubelen. V orlichtings-Magazijn nl licurs van Amsterdam. 1 ul' I - Onder der Toe komst. Hoe dwaas D. SAMSOM,Gouda. Karnuiiiclksloot tc Gouda. TE GOUDA, KOFFIKHUISIWKIMTAHIS, „He Avondster" Alenwe Gasballous, W inkel Etalages 11. M. VAN LOON. Oo§thaven II I9a. ia door een beroerte getroffen en aan de llhkerzgde geheel verlamd. De bekende Figaro-redacteur, Char les Chincholle, die Donderdag 1.1. door een beroerte was getroffen, is, 57 jaar ond, over leden. Als student richtte hij reeds een blad op, dat echter slechts een kortstondig be staan had was later secretaris van Alexan dre Dumas pèreschreef een tooneelstukje ,1'Oncle Margotin", dat driehonderdmaal opgovoerd word en kwam in 1872 aan de .Figaro." Van het honderdtiehde regiment infan terie te Chklons, liggen nu honderd man schappen ziek aan dysentérie. Tegen de aanleggers van de opstootjes te Quimper (een senator, de Kamerleden De Mun en Villiers en verscheidene leden van Algemcene Baden) wordt een vervolging ingesteld. Duitschiand. De minister van landbouw heeft tegen over de vertegenwoordigers van de stede lijke autoriteiten van Posen betoogd, dat hjj om redenen ter beoordeeling van de veeart sen, openstelling der grenzen voor veein- voer niet kon toezeggen, er zal echter zorg worden gedragen, dat er tjjdens do aan staande samentrekking van menschen een rjjke toevoer van slachtvee, voornamelijk varkens, komt. De tentoonstelling te Dusseldorp heeft nu den tweemillioensten bezoeker binnen- g. loodst en de keizer heeft voor de Duitsch- nationale kunsttentoonstelling drie groote en twaalf kleine gouden medailles beschik baar gesteld voor .uitnemende werken." H. M. de Koningin-Moeder zal Zaterdag voor eenige dagen naar Het Loo gaan, in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin. De directeur van de Uitgevers-Maatschappij Nederland seint uit den Haag „Ik ben gemachtigd tot de openbaarma king van onderstaand officieel communiqué, hetwelk heden eveneens aan de gezamenlijke buitenlandsche pers verzonden wordt: De generaals Botha, de Wet en de la Rey, wenschen te constateeren, dat hun aandacht gevallen is op herhaaldolijk in Engelsche bladen voorkomende berichten, die afkomstig hoeten te zijn van hunne in den Haag, Brussel of elders op het vasteland gevestigde cor respondenten. Die berichten hebben ten doel de bestaande goede vorstandhouding en over eenstemming onderling tusschen de generaals, president Kriiger, de deputatie of dr. Leyds verdacht te maken door geheel ongemoti veerde mededeelingen omtrent meeningsver- schillen die in hun verschillende conferentiën zouden geuit zijn, te publiceeren. De gene raals wenschen nadrukkelijk ter algemeene kennis te brengen dat de moest volkomen eensgezindheid tusschen hen en voornoemde personen stoeds heerscht en steeds geheerscht heeft. Elke bewering of veronderstelling van het tegendeel is absoluut bezijden de waarheid en kan alleen afkomstig zijn van kwaadwilligen of verkeerd ingelichte en licht- geloovige personen." '8-Gravenhage, 26 Augustus 1902. (was geteekend) Brebner, Secretaris van de Boerengeneraals. Men schrijft uit den Haag: Zooals bekend, hebben de Rottordamscho Lloyd en de stoomvaartmaatschappij Neder land aangeboden de Nederlandsche krijgs gevangenen van Ceylon naar Nederland te rug te brengen zonder betaling van kosten. Thans hoeft dé minister van buitenlandsche zaken getracht diezelfde welwillendheid uit te Btrukkon tot alle Nederlandsche krijgsge vangenen in andere plaatsen van Engelsch- Indië, zooals b.v. Madras. Men verwacht, dat ook deze poging een gunstig gevolg zal hebben. Gemengde Berichten. Men meldt aan de „N. R. Ct." Te Nieuw-Namen een gehucht behoorende bfi de gemeente Clinge is het bebloede lyk van eene reeds bejaardo vrouw gevonden. Zij lag met een paar sneden aan den hals in 't bed, tevens was er een koord om den hals gestropt. Aan do band had zij ook won den, zoodat het schijnt dat zij met haar moordenaar geworsteld heeft. Een zakdoek met geld wordt vermist. Een groot brood mes is in beslag genomen. Onlangs werd in sommige Ned. dagbladen medegedeeld dat in een aardappelveld te Linscboten (provincie Utrecht) schadelijke insecten waren aangetroffen, die door den hoofddirecteur van de Rijkslandbouwschool zouden zijn erkend als coloradokevers. Uit een onderzoek naar aanleiding van gezegd bericht, op verzoek van den Minister van Waterstaat ingesteld door den directeur van het Phytopathologische laboratorium Willie Commelin Scholten, te Arasterdam, is gebleken dat de gevonden insecten geen coloradokevers, maar veenmollen waren. Ook bleek dat de voornoemde hoofddirecteur die insecten niet onder de oogen heeft gehad en zijn verklaring dat men hier te doen had met den (terecht zoo gevreesden) Colorado kever, dus eveneens een verzinsel was. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op een schildwacht, die op post stond bij het kruitmagazijn Nardonet, nabij Cherbourg een geweerschot gelost. Ér werd onmid dellijk alarm gemaakt, doch de uitgerukte patrouilles vonden geen spoor van den dader. In den loop der vorige week is eveneens op een schildwacht geschoten, die bij hetzelfde magazijn op post stond. Een gezelschap van 7 personen had Maan dag een uitstapje gemaakt van Boston (En geland) naar Kirton Marsh, aan de Wash- baai. Men ging in zee baden en bij die gelegenheid waagden twee meisjes van 22 en 20 jaar zich te ver in zee en verdwenen plotseling in de diepte. Twee heeren van het gezelschap, die op haar hulpgeroep toe snelden sprongen haar na, wisten haar te grypen, doch verdwenen spoedig met de meisjes in de golven. Alle vier verdronken. Men meldt aan de „N. R. Ct Op voorstel van de afd. Sliedrecht heeft de Z.-H. vereeniging Het Groene Kruis op hare laatstgehouden algemeene vergadering besloten dezen zomer eene vacantiekolonie nit te rusten, bestaande uit kinderen van de verschillende plattelandsafdeelingen, die elk op zich zelve niet de kosten van eene ge- heele kolonie konden dragen en die ook niet op zich zelve een groot genoeg aantal kin deren voor eene kolonie konden aanwijzen. Dinsdag is, dank zy de bemoeiingen der commissie, bestaande uit de heeren dr. Meyer, dr. De Graaf en dr.. Hartong van Ark, die kolonie vertrokken nwr Leur, alwaar men de gebouwen van de Haagsche Vereeniging van vacantiekolonies heeft gehuurd. Dat de zaak bijzonder in den smaak der kleine af- deelingen yalt en werkelijk in eene behoefte voorziet, bewijst de groote deelneming. 29 kinderen nit 7 afdeelingen (8 uit Krimpen a/d Lek, 7 uit Sliedrecht, 6 uit Maassluis, 3 uit Krimpen a/d IJsel, 2 uit Schoonhoven, 2 uit Zwijndrecht en 1 uit Dordrecht) zijn gisteren voor 3 weken vertrokken ouder geleide van mevr. de wed. Kalis Visser— Visser en mej. Vermaas, beiden van Sliedrecht. De kosten worden nagenoeg geheel door de afdeelingen zeiven gedragen, slechts een Crediet van f 100 was door de vereeniging toegestaan tot voorboreiding, stoun enz. Uit Frieslands Zuidwesthoek wordt aan de „Leeuwarder Courant" geschrevenDoor het zachte, regenachtige weder der jongste dagen liggen de meeste weilanden hier vol komen naar wensch, zoodat ze voedsel aan het vee bieden. Voor de meeste akkerge wassen evenwel is het weêr minder gunstig; bjj velen er van toch vreest men voor ziekte en doorgroeien. De rogge, die reeds gemaaid is, is zeer moeilijk droog binnéii te krijgen, waarvan in den winter by 't dorschen de gevolgen worden ondervonden. Dan wil ze niet „schieten", d. i.de korrels blijven te veel in de aren. Overigens geeft de oogst van dit gewas reden tot tevredenheider komt veel stroo, terwijl de hoeveelheid zaad voldoende is en over het geheel grooter en van beter qualiteit dan het vorige jaar. Uit Hamburg wordt eon nieuwe aanvaring op de Elbe gemeld, die wat tjjd en om standigheden betrof geleek op het ongeluk met de Primus, maar tamelijk goed is afge- loopon. De passagiersboot Billwiirder mot 110 leden en gasten van de „Orde van het blikken Kruis" aan boord voer Zondagavond laat, van Tatenberg komende, bij Kalten- gofe op de passagiersboot Adalbert in. De Billwiirder trof de laatste voor de rader- kast, maar kon gelukkig zoo snel stoppen dat de Adalbert niet zonk. Er ontstond echter een ontzaglijke paniek, waarbij velen gekwetst werden. Het ongeluk was weer te wijten aan verkeerde navigatie. Aangezien de bestendiging van hetsodert jaren door de besturen van de Straits Sett lements in Laboean (Britsch Noord-Borneo) uitgevaardigd, tijdelijk verbod tegen den uitvoer van oorlogsbehoeften naar Ned.-In- dië onnoodig werd geacht, is daarop onzer zijds niet meer aangedrongen. Op de grens tusschen Nederlandsch- en Portugeesch-Tumor deden zich wederom moeilijkheden voor. Ten einde rast en orde in die streken beter te kunnen handhaven zy'n maatregelen getroffen om ons bestuurs- toezicht aldaar te verscherpen. Gezamenlijk met den door de Britsche regeering voor dat doel aangewezen bodem, de „Waterwicht", werden, ter vaststelling, van de grens tusschen het Nederlandsch gebied ter Oostkust van Borneo en de be zittingen der Britsche Noord-Borneo Com pagnie, in April 1901, door het opnemings- vaartnig „Makassar 3", permanente grens- teekens opgericht, alle gelegen op den pa rallel van 4° 10' N. B. Van half Mei tot half Juli 1901 werd Java om gezondheidsredenen bezocht door dan koning en de koningin van Siam. Ter voldoening aan een in 1900 door de Siameesche regeering gedaan verzoek, met het oog op plannen ter verbetering van den bevloeiingsdienst in Siam, is aan een ingenieur 2e kl. by den Waterstaat in Ned.- Indië vergund, zich voorloopig voor G maan den naar Siam to begeven. Belangrijke gebeurtenissen op politiek ge bied deden zich in 1901 op Java en Ma- doera niet voor. Behalve in de reaidentiën Preanger Re gen: schappen en Pekalongan was het getal Mekkagangers kleiner dan in 1900. Onder de bewoners van het Tenggergc- bergte breidt zich de Islam langzaam doch gestadig uit. De verhouding tot de Inlandsche hoven op Java bleef gunstig. In Juli 1901 overleed te Djokjakarta de eerst in Maart 1901 als hoofd van zyn hnis opgetreden zelfstandige prins pangeran adi- pati ario Pakoe Alam VI. De algemeene toestand der Mangkoe Ne garan is bevredigend; uit een geldel jjk oog punt zelfs bjjzonder gunstig. Onderhande lingen werden gevoerd met het hoofd van dat hnis om de door wijlen prins Mangkoe Negoro IV by testament aan zyn zoons en dochters toegekende toelagen, welke in 1888 tijdens den ongunstigen toestand der geld middelen op de helft werden teruggebracht, weer op .het oude bedrag te brengen, en ook onderhandelingen betreffende de reorganisa tie der politie. De gezondheidstoestand was in 1901 over het algemeen ongunstig. Behalve in Djok jakarta heerschte in allo gewesten in meer dere of mindere mate de cholera. De voornaamste onder den veestapel voor gekomen ziekten waren mond- en klauwzeer, kwade droes en surrah. Tengevolge van de abnormale weersge steldheid, overstroomingen en andere oorza ken, viel de rijstoogst in verschillende go- westen zeer tegen. De uitkomsten van de koffiecultuur wa ren, evenals in 1900, niet gunstig daaren tegen was het met do tabaks- en suikeroogst beter gesteld. De toestand van den handel liet te wenschen over In Atjeh en onderhoorigheden bleven de in December 1900 door den civieien en mi litairen gouverneur genomen maatregelen ten opzichte van de regeling van het be stuur in sommige deelen van zyn gouverne ment, uitstekend voldoen- In Groot-Atjeh kwamen geen bewegingen op godsdienstig gebied voor. In verschillende streken der onderhoorig heden wisten de geestdrijvers by de invoe ring der registratie der goedgeloovige dom me bevolking tot de vlucht naar het gebergte, hier en daar ook tot aansluiting by benden of 't plegen van gewapend verzet, tegen ons gezag op te rnien. Het getal bedevaartgangers, dat recht streeks van Atjeh naar Mekka vertrok, was in 1901 in enkele streken grooter dan in vorige jaren, hetgeen ook aan de registratie moet worden toegeschreven. Het juiste ge tal is niet bekend, omdat velen eenvoudig naar Pinang gaan en zich van daar ter be devaart begeven. Aan bepaald verzet tegen ons nemen slechts weinigo hoofden deel, zooals nu en dan de imeam van Tandjong, T. Lampoe Oe van Tangsé, een paar hoofden in Boven- Meulaboh en T. Ben Blang Pidië. Zij hou den zich eenvoudig schuil in de bergachtige en moerassige binnenlanden en geven ook geen opdracht aan bendehoofden om verzet te plegen. Panglima Polera heeft zich in 1901 zelfs niet in zijn gebied vertoond, doch zich schnil gehouden in de binnenlanden van Geudong waar hy mot de dochter van T. Th. Geadong hawde en in Bo- ven-Keureutoë. Herhaaldelijk werd, en wordt nog, in die streken door onze troepen naar hem gezocht, maar tot dusver mocht het niet gelukken, hem op te sporen. Volgens sommige berichten bevindt de pretendent-sultan zich nog in de Gajo-lan- don, waar zich thans ook Panglima Polem zon ophouden, doch er zijn andere aanwij zingen, die het waarschijnlijk maken, dat z(j zich in Bovcn-Peiitoë schuil houden, waarom het binnenland van Keureutoë en van het aangrenzende Gendong steeds door marécbanssée-patrouilles doorkruist wordt. Aan de gewone land- of karrewegen werd in alle onderhoorigheden voortgewerkt. Uit Amersfoort meldt men aan 't „Nieuws" Op de onderofficieren-kamer van een der bataljons infanterie, te Amersfoort in gar nizoen, werden by tusscbenpoozen geldenen goederen ontvreemd. Dit duurde reeds ongeveer achtmaanden, zonder dat men den dader, die zich niet ont zag kastjes en kistjes van de sloten te ont doen, kon betrappen. Wèl had men achter docht ten opzichte van een persoon, doch elke duidelijke aanwijzing ontbrak. Thans echter is ten aanzien Yan den diefstal van kleedingslukken iets uitgelekt, en men ver moedt dat men in deu aangehoudene ook den dader van de overige misdrijven in handen heeft. Hy is een sergeant, toe gelaten tot den cursus voor officier, wiens naam wy op dit oogenblik ter wille van zyn twee eveneens voor officier studeerende broeders en verdere familieleden niet vermelden. Een zjjner colleges vond hem in het bezit van een vóór 8 maanden vermisten korten jas. De sergeant is in voorloopig arrest. Een predikant werd door een hem beken- do dame aangezocht, een toespraak te houdeu tot de jonge vrouwen van een vereeniging, waarin zij betrokken was. De dame was hartstochtelijk voorstandster van* de geheel onthouding en had dikwyls met den gees telijke gesproken over de vraag: matigheid of geheelonthouding. Ditmaal vroeg zij hem, tegenover de meisjes t te spreken over de zacht naar mooie kleeren, die tegenwoordig werkelyk tot een vloek werd. De predikant beloofde het; maar, vroeg hy, moet het hier matigheid zyn of geheelonthouding? Een mededingster van kapitein Holbein. Gelijk wij reeds mededeelden, moest kapi tein Holbein de vorige maand zyn poging om het Kanaal over te zwemmen opgeven en besloot hy in het laatst dezer maand zyn poging te herhalen. Nu komt ook het bericht, dat een Oosten- ryksche daine, mevrouw Walbnrga Iracescu, die eveneen reeds meermalen te vergeefs getracht heeft hetzelfde te doen, te Dover is aangekomen met dezelfde voornemens. Deze onverschrokken zwemster heeft reeds eenmaal 51 en een andermaal 77 kilometers al zwemmende afgelegd. Do kleinste afstand tusschen de Engelsche en Fransche kust bedraagt slechts 31 kilometer. Amsterdam 26 Augustus 1902. Volgens het „Weekblad van de Commissie- bank" te Arasterdam zyn in de week, ge ëindigd 26 AngustU8, door tnsschenkomst dier bank verhandeld de volgende minder courante fondsen Aand. Maatschappij tot exploitatie van Bouw terreinen Potgieter 70 pCt. Ned. Scheepsbouw My. 111 Electriciteit Mjj. Medan 28 5 pCt. obi. My. t. expl. van C. G. Romraenholler'sche koolzuur en Zuurstof werken 964 Aand. Naaml. Vennootsch. t. expl. vanHenkes Jara-Pulp-Vruchtep en Groentenfabriek 40 My. t. expl. van de Kon. Ned. Hoeden, Petten en Pelteryenfb. 105 Houtzaagmolen Phoenix 135-145-150 Naamlooze Venn. KoeJit v/h Brummer Co 70 My. Zeebad Scheveningen 170 Grand Hotel Garni 130*135 Pref. aand. Oostersche Hyp.b. 49 Aand. Haagsche Tramweg My. 114 Levensverz.bank Amsterdam 65 Stoomtrawlervisschery Ymuiden 24 Kon. Botanisch Genootschap f 22. Opr. aand. Singkep Tin Maatsch. f 100. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in genoemd Weekblad vermelden wy u de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Electriciteit My. Medan 28 pCt. Houtzaagmolen Phoenix 150 Pref. aand. Zuid Hollandsch Koffie huis te Rotterdam 55 Aand, Amstel Ryn Main Stoomboot Maatschappij 50 Hollandscho Manege le serie 25 2o Nederlandsche Zeeverzeke ring Compagnie 60 Oblig. Verg. tot Christ, verz. van Krankzinnigen en Zenuwlij ders, iu Nederland 95) Winstaand. Koninkl. PaketVrt. My. f 750.—^ AANGEBODEN. Aand. Nederl. Credietvereeniging 104 pCt. Pref. aand. Bouwgrond Maatsch. Linuaeuspark Aand. Kina Mij. Djajagiri Cultuur My. Ngredjo Naaml. Vennootsch. Lodaja Ned. Scheepsbouw Maatsch. Electriciteit My. Medan Gez.Buskruitmakers vanNoord- Holland, Utrecht en Zeeland Houtzaagmolen Phoenix Crediet en Handelsv. Banda Maatschappij tot exploitatie van het American Hotel Amsterdamsche Rynbeurtvaart Stoomboot Onderneming Con cordia HoIIandsche Manege le Serie 2e Nederlandsche Zeeverzeke ring Compagnie 30 Bod 50 Bod 35 160 160 50 107 42 50 35 Bod kan komen om daar uit te maken, dat „heb, rayne bedoeling zou zyn m. a. w- te wilfen zeggen „wat zou ik niet van myn personeel kannen vorderen wanneer die verfoeieiyke wet niet bestond", daarom ontzeg ik de heer St. de B het rechtzijne gedachten tot de myne te maken Ook zou ik wel eens willen weten waar ik in mijne openhartigheid over myne onte vredenbeid lucht geef. De heer St de Br scbynt injj iets te willen op Iringen dat niet bestaat. Welke bedoelingen bij daarmee heeft is my onbekend doch ik wil op zyn zachtst uitgedrukt zeggendat hy de cir culaire niet goed heeft gelezen of dat hy met opzet eene andere verklari ig daaraan wil geven. Om nu te maken dat anderen niet loopen in do val door den heer St de Br- uitgezet, verklaar ik bier dat ik een voorstander ben van de arbeidswet zoover die in vele vakken en in sommige tijden uitvoerbaar is en dat ik jnist door die circulaire do arbeidstijd zoodanig tracht te verdeelen.dat de overwerktijd tot een minimum in het drukke seizoen kan worden teruggebracht. Het is juist op aanraden van de heeren Inspecteurs van den Arbeid in Zuid-Holland en Gelderland waarmee ik dikwijls bespre kingen gehad heb, dat ik zóó een circulaire «aan myne cliënten heb verzonden en nu gaat het toch niet aan dat de Heer St. de Br. my juist het tegendeel wil ten laste leggen van wat ik beoog. Het schjjnt: dat de Heer St. de Br. mijne circulaire tracht te gebruiken om zyn gemoed eens lucht te geven, want niet alleen ik, maar ook het publiek waarvoor dit schrijven bestemd is, krygt er van langs en de Heer St. de Br. gaat zelfs ióó ver, dat hy zelf zegtafgedwaald te zyn op iets wat in 't geheel met myne cir culaire niet te maken heeft. Zelfs de politie-beambten -beschuldigt hy openlyk van plichtverzuim en dan „ja naar men (O! die leelyke men) zegt, patroons in ontduiking der wet te steunen, rechters, door aan de overtreders boeten op te leggen, zoo gering dat ze die nog wel over hebben voor hun overmatige winst. Foeinogmaals Foei 1 Ik zon den Heer St. de Br. willen aanraden door de bevoogde autoriteit die men te laten achtervolgen, op dat die men de bewijzen eens kan geven van wat die zegt. U dankzeggende M. de Redacteur voor de verleende plaatsruimte, vorblyve hoogachtend Uw Dienaar, D. SAMSOM. MARKTBERICHTE* Gouda, 28 Augustus 1902. Granen. Voor jarig graan bestaat steeds goede vraag tot hoogere prijzen. Het nieuwe dat aan de markt komt, blijft zeer uiteenloopend van kwaliteit, Tarwe: Zeeuwsche 8.50 4 8.80. Min dere dito 8.10 4 8.40. Afwijkende 7.— 8.25 Polder 4 Rogge Nieuwe Zeeuwsche ƒ5254/ 5.80, Polder 4 Buitenlandsche per 70 Kilo -.4 -.GerstNieuwe Winter 4.70 4 5.10, dito Zomer 4 -.dito Chevallier 5.75 4 6.25, Haverper heet 4 60 4 5 per 100 Kilo 9.75 4 10.25, Hennepzaad Inlandsche 8 50 4 9,Buitenlandsche 6 50 4 7,Kanariezaad .- 8,50 4 9, Koolzaad nieuw 8. - a ƒ9,- Erwten Kookerw- ten 4 Niet kookende 4 Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo a Boonen Bruine boonen ƒ-. 4 Witte boonen 4 Paardeboonen 4/ Duiveboonen Mais per 100 Kilo: Boqte Ameri- kaansche -, 4 Foxanian 4 Cinquantine 6.50 4 7.—. Odessa 6.50 a 6.75. Veemarkt. Melkvee, red. aanvoer handel en prijzen redelijk. Vette varkens, goede aanvoer handel vrijwel 23 4 25 ct. per half ÉG. Biggen voor Engeland, redelijk aanvoer, handel vrijwel 19 4 2i ct. per half K G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel matig 1.00 4 1 40 per week. Vette Schapen, redelijke aanvoer, handel vlug 20 4 24. Nuchtere Kalveren, redel. aanvoer, handel vrijwel 7.— 4 10.Fokkalveren 8.— 4 15.Lammeren red. aanvoer, hdl vlug 15 -— a 19 Graskalveren red. aanvoer han del vlug, 35.— a 60.—. Kaas, aangevoerd 101 partijen, handel vlug. ie kwal, ƒ27.A ƒ2850 2de kwal. 24. k 26,Zwaardere hooger in prijs. Noord- Hollandsche k f Boter, goede aanvoer, handel vrijwel. Goeboter, 1.20 4 1.30. Weiboter, 1.05 4/1.15 ft HET ALOM GUNSTIG BEKENDE is weder in groote sorteering voorhanden. A. VAN OS, Md. Tojlleur. Kleiweg E 73», GOUDA l'elenhonn to. at. *7 AUG. dito di*o dltc 8 dito dito dito 8 IIonoar. obl. Goudl. 1881-98 4 Italib. Inaohrgving 1862-81 8 Oostin*. Obl. in papior 1868 I dito in rilvor 1868 6 Portugal. Obl. mot coupon 8 dito tickot S 'lüaLAND. Obl. Binnonl. 1894 4 dito Gecous. 1880 4 dito bij Rotli8. 1889 4 dito bjj Hop. 1889-90 4 dito in goud. leon. 1883 6 dito dito dito 1884 5 SfaMJB. Perpet, «chuld 1881 4 ruuiM. Gepr.Conv. loen. 1890 4 Ge-, loening sorie D. Geo.leonin. serie O. Züid—Arn-Rp, v. oblg 189 i b MlxicO.Ob it.Sch. 1890 6 Vrmriuila. Obl. on'w.p. 1881 4 Ahitirdam. Obligation 1895 8 Rotterdam. Sted. leeu. 1894 3 Hid. N. Afr. JIaiiiIoIsv. aand, Arondsb. Tab.-MqCertificaton Doli-Maatschappij dito Am. Hypotheekb. pandhr. 41/, C'ult.-Mij. dor Voratenl. aand. 'b Gr. llypothookb. pandbr. 4'/, Nederlandsche bank aand. Ned. Handelmaatach. dito Oobtrnr. Ooat-IIong. bank aan-l. RtJBL. Hypotheekbank pandb. I Amerika Equt. hy poth. pandb. - Mrxw. L. G. Pr Liou eert.. Nod. Ind. Spoorweg ra aand. Ned. Zuid Afr. Spin aand. 6 Zuid-ltal. Spwmij. A-H. obl. 3 POL*N. Warachau Woencn. aand. IIüsl Gr.. Rubs. Spw.-Mij l.obl. 4 Baltiaohe dito aand. Fastowa dito aand. 5 Iwang.Dombr dito aand. 5 dito dito oblig. 4 dito dito Win. St. Poter. obl. 7 Denver 8t Rio Gr. Spm. eert. y.a 40ll/14 Illinois Central obl. in goud 4 Louiav. St Na%hvilli Cer v. aand Moxico. N. Spw.M i. le hyp.n Miss. Kansas v. 4pCt. prof. aam N.-York Outaaio k West. «and. Ponn. dto Ohio oblig. 6. Ore gon. Calif. Ie hyp. in goud St. Paul. Minn. Manit. obl. CJn. Pao. Hoof lijn oblig, 6 dito dito Lino. Col. le hyp. O 5 Amsterd. Omnibus Mij. aand. llottord.Tramweg-Maats.aand Mkd. Stad Amsterdam aand. 3 Stad Rotterdam aand 9 Ieloie. Stad Antwerpen 1887 8'/i 8tad Brussel 1886 3</i Iong. Thoiss Regullr Geselsch. 4 O stenr. Staatsleemg I860 5 K.K.Oost.B.Cr. 1880 8 SanJt. Stad Madrid 3 1868 Mei». Ver. H i. Avh. Spoel. «v»rt Vrkrs Slotkrs 80V, »6'/„ 961/, »-% 89'/. 82'/, 81«/i 84/, 80% «IV. 671/, 86 I I 104'/, 30 90 88l;, 676 4i6 1 - - - 110"/. 1901/, 88-/, 1 106 I 119 1 «I»1/, 69', 104% -i 98% 100'/. - ^"/u 216 140/4 40'Via 102L 107 105 36*/8 - 10 4 V4 - 69 •- 64 99 101,/4 1097/, 1011,, 1031/, 117'/, 109 41% GOUD4, 28 Augustus 1902. Op het Orgel-Concert van Maandag a. s. zal Mej. Lucie Coenen het navolgende zingen. DANKLIED BIJ HET HERSTEL ONZER GELIEFDE KONINGIN. (gedicht van Elise.) (Muziek en gedicht zyn beiden bekroond). 1. Tot U, God onzer Vadren, Stjjgt thans met jubelklank Uit honderd duizend monden Een lied van lof en dank, Omdat Gy Neêrlands Hope Gered hebt en gespaard, En Neêrlands volk voor rouwe En droefheid hebt bewaard. 2. Toen wy van vreeze beefden Om onze Koningin, En sidderden voor 't leven Der dierbare yorstin, Toen smeekten wy eenparig Tot U om haar behoud, En op Uw groote goedheid, Werd niet vergeefs betrouwd. 3. Gy zaagt vol racdedoogen Op Wilhelmina neêr, Haar schonkt Gy de gezondheid En ons de hope wéér. Nn is de zorg geweken, Die 't hart ons hield beklemd, Voor onvermengde vreugde, Die bly tot danken stemt. 4. Styg' dan ons plechtig danklied, Tot U, o Godomhoog, Blyf, Heer, op Neerland richten Uw liofdryk Vaderoog. Schenk onze Koninginne Haar jonge krachten weer En spaar d'Oranjebloeme Voor Nederland, o Heer 1 Eergisterenavond, te ongeveer 9 unr, had de 14-jarige F. van K., te Aarianderveen woonachtig, het ongeluk van een motorpak- schuit in deu Rjjn te vallen. Eenige oogen- blikken later werd hy levenloos opgehaald. Beroepen bij de Gereformeerde kerk B te Zaamslag, de heer F. J. Hagen, cand. te Reeuwyk. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Hoewel het eerst myn bedoeling was, op het ingezonden stuk van den heer Stavenisse de Brauw slechts te antwoorden met de bour- geoise uitdrukking „schoenmaker houdt u by uw leest", of hem alleen den raad te geven zelfs eens een half jaar of een jaar te mid den der door hem genoemde bourgeoisie door te brengen, om eens flink mede te werken, opdat by door opgedane ondervin ding een oordeel kan vellen zoowel van de handelingen van patroon, als van arbeidster en publiek en welke wetsbepalingen op myno werkplaats toepasselijk zyn, daar de heer St. de Brauw zelf zegt dit niet te kunnen beoordeelen. Nu heeft hy bewezen, dat hy mijne circulaire, die uitsluitend aan mijne damescliëntèle gericht is, gebroikt, om te trachten die in verkeerde zin onder het publiek te brengen. Om daarvoor de bewijzen te geven, laat ik hier de geheele circulaire, zooals die door mij verzonden is, volgen, om het pu bliek waarvoor het schryven van den heer St. de Brauw bestemd is, te laten oordeelen of genoemde heer het recht heeft om myne zinnon om te werken en zijne zienswijze (lees zy'ne m. a. w.) daarvoor in de plaats te stellen. M! M! Het is my menigmaal voorgekomen, dat in den drukken tyd Dames my verzochten Costumes of Mantels van vorige seizoens te herstellen of te veranderen, waaraan ik door de vele bestellingen by het uitkomen der NouV.eauté's zeer moeilijk soms zelfs onmogelijk kon voldoen, daar de arbeids wet my slechts een „beperkten tijd tot over werken toestaat". Met het oog daarop en op het thans nade rende Beizoen verzoek ik U beleefd, „zopU aan Uwe Costumes of Mantels eeuige ver anderingen wenschte te doen geschieden, ditr thans te doen", daar het my zou spijten, in den drukken tyd niet aan UEd's verlangen te kunnen voldoen. Maar bovendien zoudt UEd. kunnen medewerken om de moeielyk- heden tot nakoming van den beperkten arbeidstijd in myn vak eenigszins tege moet te komen. Onder aanbeveling, Met hoogachting, UEd. dw. Dienaar, D. SAMSOM. Nu vraag ik. Wie kan nit deze circulaire lezen, dat ik klaag over de beperkte lijd tot overwerkenik doe niets dan mijne cliën- tèle inlichten. Hoe ia het nu mogelijk dat iemand er toe I is de raensch die de over groote waarde van gezonde en sterke tanden niet weet te schatten en niet kan begrijpen, dat een gezond gebit voor ons Welbevinden volstrekt noodig is, Honderde malen is het bewezen dat onze spijsvertering van onze tanden afhankelijk is en dat w|j ons dan alleen welbevinden als onze spijsvertering foed is. Zonder gezonde en goed onder randen tanden, is deze echter nauwelijks denkbaar. Men gewenne zich daarom aan een regelmatig dagelyksche verzorging van den mond door middel van Odolmondwater. SC H I E 88 E It* H uit Indische Netel-Vexele. Is poreus, sneeuwwit, duurzaam en élégant. Vooral bij groote warmte een aangename Onderkleeding. Verhit de huid niet, broeit niet; laat de lucht tot N de huid door, zonder gevaar van sterke afkoeling of kouvatten, en is uitstekend ta ter voorkoming on verdrijving van Rum^ithiame. St Bijaondergeschikt voor alle Sport. 2 Aanbevolen door de grootste medische A autoriteiten. N 31 Krimpt niet, b&derft niet in do wa§ch J en behoudt de oorspronkelijke zydeglans. 't Verkrijgbaar uitsluitend voor Gouda .3 5 en omstreken bij Burgarlljke stand. HeeutrUk OVERLEDEN: C. fnrkerk, j. d. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, brengen ter openbare kennis, dat ile terml/ii van aftlniUnfj van de Scheepvaart door de Karne- melktlaol le Uouda ten behoove van den bouw eener Brug in de spoorweglyn Gouda—Schoonhoven, is VimiéENGU uiterlijk tot 0 September a.t. Gouda, 27 Augustus 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER. op DINSDAG 16 SEPTEMBER 1902, des morgens te uren aan bet Verkooplokaal in |do Peperstraat Wjjk K No. 232, ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, van eenen netten en goed onderbonden Waaronder gewerkt GOUD, ZILVER en JUWEELEN en voorts een compleeten waaronder een goed loopend BILJART met toebehoorenalsmede eene party .To zien: Maandag 15 Septembor 1902, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren. IN HET DUBBELE BUURT zjjn heden ontvangen een prachtige collectie alsmede een ruime sorteering GASORNA- MENTEN, GASKOOKPLATEN en GAS FORNUIZEN, tegen concurreerendo prjjzen. Goedkoopste adres voor met succes geplaatst by H.H. Winkeliers hier ter stede. Denkt aan bot groote genot van een BADINRICHTING, compleet van af f 80. en hooger. Minzaam aanbevelend, TELEF. 117. Gasfitter. TANDARTS O.Z. Voorburgwal 92, AMSTERDAM, is elke DINSDAG van 10—4 uur te spreken in gond gezet t ».50 per tand, plaatsing zonder p(jn. MET e.«KARTIK. Oude en slecht, vervaardigde Mun ei landen en IJeltlUen worden excellent en blUOk verbeterd. Alle operatiën pijnloos. Infonnatiën kosteloos.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2