IS. .DB TWEE UITERSTEN. ITS. inksen. No. 8890. MNERS, RS TREIN ttii, ober 1902, SoUDA, en ORN, VOORST, URLO en terug. >ns. nplakbiljetten dag: 2e klasse Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Zaterdag 30 Augustus 1902. 41ste Jaargang. Uultenlaodsch Overzicht. IEIILLE1OX. ter i LaarzeDinagazijn E 30 SPOORWEG 'U. 7oaderbsJ»»m wereld bekend on roffen middel tegen j OD|f-, Lever J11, enz. Inwendig uitwendig in bijna n met goed gevolg - Prijs per flacon f 115. Wonderzalf geneeskrach oestal elke pijnlijke overbodig. Met voor ongeneeslijk langs een bijna 22 Brengt genezing en m, ontstekingen enz KEAMSGliVTXG. GOT IDSUHE COURANT zich beleefd aan di «n. imeten werk. OENWERK dan le Kleiwegsteeg. dag: 2e klasse sthaven 128. ichadelykrtt en smlddel voor Heerefl 1 Kinderechoenwerki mC.M MlillerfcCa 14.—Men lette co*» iekamerk.— MkeMwert, |>lMtoriw. r W.Urte»M»,AreMB r post f 1.60. ederland Rokin 8 Amsterdam mdie Schutzenapotheke ohitsch, Oeaterreich t Centraal-üepót Sander iloften, enz. ils en alles wat desvjrlangd met Iver, tafellinnen dnidèlyk geworden dat voorstellen, in den zin van de Ryksdagcommissie voor de ta rieven, in den Bondsraad op ernstigen tegen stand zullen stuiten. Het was bekend, dat Baden met de tol- tariefontwerpen niet instemde maar om der Regeering by de toch al moeielyke behan deling dezer quaestie geen nieuwe moeilijk heden in den weg te leggen, heeft het zich bij de zaak neergelegd. Doch het heeft Vooraf de zekerheid willen hebben, dat de voorstellen de uiterste grens vormden en dat de regeering niet verder wil gaan. Met de njesluiten der commissie uit den Rijksdag, vooral die tot verhooging der rechten op landbouwproducten, met name granen en vee, kan de Badensche Regeering niet meegaan. Het moge opmerkelijk zijn, dat Baden dje besluiten der commissie nog een bijzon dere oppositie in den Bondsraad heeft aan- gekondigd, nadat de Rykskanselier die voor stellen reeds vroeger „beslist onaannemelijk” heeft genoemd; het schijnt echter in overleg met andere bondsstaten, dit nog eens duidelijk te hebben willen doen uitkomen. Hierdoor wordt de totstandkoming van de geheelo toitanefwetgeving op losse schroeven gezet. De Regeeringen achten hetgeen boven het;.regecringsontwerp gaat „onaannemelijk” 'ie rechter- fcoowel als de linkerzijde van Rijksdag hebben de rogoeringsvoorstollen „iTïwMmicineUJk" genoemd, de eerste wyi ze te weinig, de andere wijl ze te veel geven. Het is moeielyk, voor een Rykskanselier zelfs, om het iederéén naar den zin te maken! het met den ingestelden eisch ging. Ik houd het er voor, dat hij vast overtuigd is, dat alles in den doofpot is. Maar dan heeft hij het mis. Ik heb iels gehoord, dat ons een heel eind verder kan brengen. Ach, zei Gerard, ik heb wel eens gedacht als ik de bezittingen terug kon krijgen, dan zou het volk ten minste een vriepd hebbenmaar dat is voorbij. Ik ben dikwijls een groote droomer geweest En dat zal met ons allen waarschijnlijk wel het geval zijn Ik zou gaarne van mijne eischen afstand doen, als ik er zeker van kon zijn, dat de mannen uit Lancashire ditmaal niet de neder laag leden. Het is thans van veel ernstiger aard, zei Hatton, dan dergelijke dingen vroeger ooit ge weest zijn. De regeering is zeer ongerust. Er is sprake van om de Garde naar het noorden te zenden en troepen uit Ierland te laten komen Arm Ierland zei Gerard. Nu, ik geloof dat men ons een handje zou helpen, als men de troe pen gebruikte. Neen beste vader, zeg zulke dingen niet. Sybil wil mij niet aan deze zaken laten denken, vriend Hatton, zei Gerard glimlachend. Misschien ligt het ook niet op mijn weg in ’39 heb ik het er dan ook slecht afgebracht, maar dat kwam door Londen, Ik kan niet nalaten mij te verbeelden «lat het hier op onze heide met enkele flinke kerels een heel ander geval zou zijn ik kan het niet helpen, maar dit moet ik zeggen, Sybil. Maar ik hoop, dat het hier heel rustig is, zei Hatton. Wordt vervolgd) 1 pet; fr. 4000—10,000: 2 pet; Ir-10—20,000: 3 pet.; Ir. 20—40,000: 4 pet ft-40—00,000: 5 petoen inkomen van 60,0Q0 fr. of liooger: 6 pet. Dit is de inbond van het eerste ar tikel. Het 2de artikel bepaalt, dat de be lastingplichtigen der eerste drie klassen een zekere som zullen mogen aftrekken voordo kinderen die zij tot hnn last hebbenhet derde artikel schrjjft voor, dat ieder meer derjarig burger nauwkeurig bet bedrag en den aard van zijn inkomen moet aangeven, en dat bij gebreke van aangifte het inkomen door voor dat dool aan te stellen commissiön zal worden geschat. De gronden, door den voorsteller in de toelichting opgogeven, bevatten de gewone argumenten, die voor een inkomstenbelasting zijn aan te voeren. Lacombe voegt er de opmerking bjj, dat de volkeren, waar deze soort van belasting is ingevoerd, volstrekt niet mur.muroeron en dat daar overal nijver heid en koophandel bloeien. 1, 31/,, dubbele fleacli Vegto, Zaltbommo Rotterdam. nbago. g J. Cm.'Rotterdam van tol van een wijk 1‘. no. 1046. Dat op Vrydag den 145) Integendeel, zei Gerard glimlachend, het is goed nieuwsik zal niet zeggen te goed om waar te zijn, want ik heb het zelf vernomen van een der vroegere gedelegeerden, die hierheen is ge komen om te zien wat er in het noordeh kan gedaan worden. Ja, zei Sybil vragend, terwijl ze haar vader wilde laten voortspreken. Hij kwam op het werkwij praatten een beetje samen. Ditmaal zullen er geen leiders zijn ten minste geen zichtbare. Het volk zal het zelf doen. Alle kinderen van den Arbeid moeten op denzelfden dag opstaan, om niet meer te werken voordat zij hunne rechten hebben ver kregen. Geen geweld, geene bloedstorting, maar werkstakingen, en dan zullen onderdrukkers de groote, ekonomische waarheid en moreele les wel leeren, dat wanneer na arbeid gestaakt wordt het met den rijkdom gedaan is. Wanneer de arbeid gestaakt wordt, lijdt het volk, zei Sybil. Dat is de eenige waarheid die wij geleerd hebben en het is eene bittere waar heid. Kunnen wij vrij worden zonder te lijden, zei Gerard. Kan de grootste van alle mensche- overtrofteu bers welbekend acht-slixib iet Fabrieksmerk). ade, radicale en ig van alle, zelfs Inekkige xenuw- ral ontstaan door p jeugdigen leeftijd jlke zwakte, Bleek Hoofdpyn g - Maagpijn Onvermogen 0 enz. Uit- Telefoon Xo. A D V E H T E N T I E N worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des midd. 4»®^ De President van do Vereenigde Staten, Roosevelt, is op reis, eigenlijk om verkie- zingsrcclamc er moeten weldra in vele Sta ten gouverneurs en vertegenwoordigers in het Congres worden verkozen Overal wordt hy op zijn Amerikaansch ontvangen, d. w. z. hot lawaai is daar nog veel grooter dan hier daar spelen da stoomfluiten van looornotievcn on fabrieken en het klokgelui mee om het gejuich te accompagneeren. Te Hartford heeft de President zyn regeeringsbeleid toe gelicht en over de uitbreiding van het ge bied der Unie naar buiten uitgeweidhy prees het bestuur van Portorico en zei, dat de beloften aan Cuba waren gestand gedaan, welk eiland volgens hem op een regeling van de handelsbetrekkingen op den voet van we- derkeerigheid rekenen kon. Ook stond hij stil bij de noodzakelijkheid om het laatste verzet van de Philippynen te onderdrukken en zeide, dat zoo uit een zedelyk als uit een stoffelijk oogpunt al wat de Vereenigde Sta ten ten gevolge van den oorlog met Spanje gedaan hadden ten volle door de gebeurte nissen gerechtvaardigd was. Te Providence sprak de President zyn meening uit over do trusts, waarvan het volgens hem nood zakelijk was, dat die aan wettelijk toe zicht werden onderworpen, daar zy niet al leen groote macht ten goede, maar soms ook ten kwade konden oefenen. Én dat toezicht diende, om doeltreffend te zyn, te geschieden door het centrale gezag, dat zijnerzijds ge matigd en met oordeel des onderscheids han delen moest. Volgens een eergisteravond ont vangen, niet zeer duidelijk telegram sprak Roosevelt te Augusta in Maine over de Mon- onder de donderende toejuichingen der me nigte, waarin de geestdriftige „Evviva’s” der Italianen duidelijk te hooren waren, zette de stoet zich weer in beweging. Het weder was prachtig. Te 10 uur gistermorgen had in tegen woordigheid van den keizer en den koning van Italië, de keizerin, den kroonprins, den Rykskanselier en de andere ministers het vastnagelen en de wijding van 41 vaandels plaats in de hal van het Zenghans. Aan het galamaal dronk keizer Wilhelm op den koning van Italië. Hij heette hem hartelyk welkom als den zoon van den rid derlijken koning Umberto, dien de keizer zoo lang hy leefde in heilige, dankbare her innering zal bewaren; welkom aan den koning van het land onzer droomenwelkom aan den trouwen bondgenoot. Na de hernieuwing van het bondgenootschap, dat Duitschland en Italië onderling en met keizer Frans Jozef verbindt, roept de keizer uit naam van het geheele Duitsche vaderland met een jube lenden groetde koning van Italië, hoera De koning van Italië deed bescheid en zeide, dat hy dó gevoelens, die de keizer ten opzichte van zyn land en zyn persoon uitgesproken had, van ganscher harte be antwoordde. Hy herdacht met ontroering de broederlyke genegenheid, die er tusschen hun vaders, de hartelyke vertrouwelijkheid die ta mm h nau èiiHtemiin 1 4 In het teeken van zulke herinneringen zouden beide volken op den weg der beschaving voortgaan, beveiligd door het drievoudig verbond, waarin men algemeen een waarborg voor den vrede beschouwt. De koning be sloot met een dronk op den keizer, de kei zerin en Duitschlands welvaren. Het is thans voor de leden van den Rijks dag vooral voor de agrariërs - nog eens duidelijk gezegd, dat graaf Von Bulow niet var. plan is om oen stap verder te gaan dan het regeeringsvoorstel op de invoerrechten. Voor eenige dagen had graaf von Bulow te Bayreuth een gesprek met den Badenschen minister von Brauer en volgens een telegram uit Karlsruhe kan de „Süddentsche Reichs- corresp.” thans mededeelen dat de geruchten van verschillen van meening tusschen de bondsstaten volkomen onjuist zyn, zoodat daif ook van een nieuwe conferentie der ministers van de bondsstaten geen sprake kan zyn. Baden staat en dat is uit de gesprekken tusschen graaf Von Bulow en minister Von Brauer duidelijk gebleken volkomen in overeenstemming met de andere bondsstaten op den grondslag van de toltarief-voorstellen. Maar tevens is het den Rykskanselier ook lijke zegeningen zoo maar verkregen worden afgeplukt worden als een vrucht, of opgevangen als stroomend water Neen, neen, wij moeten er voor lijden, maar we zijn verstandiger dan vroeger we zullen thans geene samenzwering smeden. Samenzweringen zijn goed voor aristo- kraten, maar niet voor volkeren. Helaas, helaasik voorzie niets dan ellende zei Sybil, ik kan niet gelooven dat, n.i al het geen gebeurd is, na al hetgeen gij en wif allen geleden hebben, dat gij, vader, hen zult aanraden op te staan Ik raad niets aan, zei Gerard, als Wales, als Schotland niet meer wil werken, moet Mowbray dan een monopolie hebben O I dat is bittere scherts, zei Sybil. Enge land, Wales, Schotland zullen gedwon0en worden te werken, zooals vroeger. Hoe kan men er leven zonder te werken En zelfs alsr dat kon, dan is er eene georganiseerde macht, die het volk onderwerping zou brengen De Maatschappijen van Liefdadigheid, de Zieken- en Begrafenisvereenigingen, hebben geld op de banken, dat voldoende is om met de bijko mende hulp de geheele arbeidende klasse gedu rende zes weken te onderhouden, en die tijd is voldoende voor ons om de overwinning te be halen. En wat de troepenmacht betreft, er zijn gemid deld geen vijf soldaten op iedere stad in het geheele koninkrijktegen gelijktijdige werksta kingen zouden alle legers fri Europa niets kun nen uitvoeren, Ik zal straks terugkeeren en bidden, dat dit e F Telefoon 8T. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon-jpn Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VI/F CENTEN. De radicaal-socialistische afgevaardigde Lacombe heeft een wetsvoorstel ingediend tot invoering van een progressieve inkomsten belasting in Frankrijk. Ook als de voor steller niets anders beoogt met deze daad, dan de regeering er eens aan te herinneren, dat de linksche groepen van de meerderheid het ministerie wel eens hartelyk zullen her inneren aan haar programma, waarbij do inkomstenbelasting is toegezogd, ook dan is de indiening van dit voorstel een daad van beteekenis en wel mogelyk, dat de minister van financiën, Ronvier, even geschrikt is toen hy het vernam men vermoedt alhans, dat de radicaal-socialistische afgevaardigde Lacombe in dit opzicht plus miuistériel que le ministro is. De eerste drie artikelen van het ontwerp- Lacombe stellen voor, dat de te scheppen belasting geheven zal worden van alle in komens van 1500 francs en hooger. Voor een inkomen van 1500 fr. zal 10 fr- belas ting moeten worden betaaldeen inkomen van 1500 tot 4000 francs wordt belast met alles slechts woorden zijn, die ge niet meent, zei Sybil ernstig. Na al hetgeen gebeurd is, al was het dan maar om uw kind, moest gij zoo niet spreken of denken, vader. Hoewel smart is er niet reeds het gevolg van geweestWij zijn er door gescheiden ons gelukkig tehuis van vroe ger hebben wij er door verloren en nog veel meer en hier begon zij te weenen Kom, kom, kind, zei Gerard, terwijl hy naar haar toekwam om haar tot bedaren te brengen men kan zijne woordenzoo niet wikken en wegen tegenover hén, die ons dierbaar zijn. Ik kan hel niet koel aanhooren, als er sprake is van de volk- bo weging dat zou onnatuurlijk zijnmaar ik belocf je, dat ik de mabnen hier niet zal aanzet ten. Al lang voor dezen, toen ik nog een knaap was, Sybil, ben ik al door de paarden der bere den landmilitie omvergereden. Gij mokt mij een weinig toegeven. Zij stak hare lippen toe om den aangeboden kus van haar vader te ontvangen, Hij zegende haar en drukte haar aan zijn hart, en trachtte hare vrees door zachte woorden te verdrijven. Er werd aan de deur getikt. Binnen, zei Gerard. Hatton trad binnun. Ik was voor zaken in dit hoekje van de wereld, zei Hatton, en ik kreeg lust oin een dagje hierheen te komen en u allen eens op te zoeken. En toen zei hij na een gesprek over algemeene onderwerpenEn waar denkt ge wel, dat ik toevallig een paar dagen geleden een bezoek heb gebracht i Op het kasteel Mowbray. Ik zie, dat ge verwonderd zijt Ik heb al uwe vrienden gezien. Ik heb aan zyn lordschap maar niet gevraagd hoe De koning van Italië kwam gistermorgen met den Keizer, de Keizerin, den kroonprins en minister. PrinetH van bet None.IWs" aan het Postdammer Bahnhof aan, om Ber lijn te bezoeken. Aan het station werd de Koning ontvangen door den Rykskanselier en den Italiaanschen gezant, graat Lanza. Onder geleide van een eskorte gardeku- rassiers zette de stoet zich in beweging van bet station naar de Brandenburgerpoort, waar de Koning namens de Stad Berlijn zou ontvangen worden. In het eerste rijtuig zaten de Keizer en de Koningin het tweede de Keizerin, de kroonprins, prins Joachim en prinses Victoria Lonise. De Rjjkskanselier en minister Pri- netti reden samen. Op het plein voor de Brandenburger-poort werd de stoet opgewacht door den opper burgemeester Kirschuer, den voorzitter van den Gemeenteraad dr. Langerhans, dt bur gemeesters en de wieden van het stedeljjk bestuur en van den Gemeenteraad, Jonge dames vormden een wacht van eere- jofferen, en de geheele Italiaansche kolonie was aanwezig. Toen de «toet voor de poort stilhield, be groette burgemeester Kirschner den Koning met een toespraak, waarop de Koning vrien delijk dank zeide, Vervolgens bood jultrouw Kirschner den Koning een bouquet aan, en INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre tarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen P. D. Muijlwijk te Gouda om vergunning uitbreiding zijner fabriek, de or bijplaatsing windmotor, gelegen aan den Turfsingel, no. 76, Kadastraal bekend Sectie E. _r 12 Sept ipoz, des na middags ten i'/j ure, op het Raadhuis gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de Secretarie der Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen. Gouda, den 29 Aug. 1902} Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 1