EEHIO DEPOT M TREE. Nonyeaiité's in Dassen. PARAPLUIES ONTVANGEN: BINNENLAND. REGENMANTELS, V Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. VBRGADKR1N6 VAN DEN GEMEENTERAAD VAN OS, Beurs van Amsterdam. Capes en Najaarsmanlels. SAMSOM. Posterijen en Telegraphic. Odol-Mondwuter bewaart de lande» tegen bol worden! Veemarkt te Rotterdam. Aö VEIlTEiNTIEIN Rijnland's Bundergeld. laatste termijn TE HUUR. VI. IUVENSWAAY Z0\E\, een economische catastrofe. Bfi de opening der aanstaande Kamerzitting zal dan ook een wetsvoorstel worden ingediend op de natu ralisatie, waardoor de quaestie in gunstigen zin zal worden opgelost. En inmiddels hebben de autoriteiten last ontvangen de wet op de organisatie van het ambacht, vooral tegen over de Joden zoo bezadigd mógelijk toe te passen. Dit alles is zegt men niet het ge volg van de Amerikaansche nota, noch van de persstemmen uit het buitenland, maar vaji den wensch van een hooggeplaatst persoon (koning Carol) die reeds vroeger in bet belang der Joden was opgetreden. Na een conferentie met voorname rechtsgeleerden, die reeds lang verklaard hadden dat de tegen woordige positie der Eoemeensphe Joden onhoudbaar was, en op middelen hadden gezonnen om hun dezelfde rechten te ver zekeren als den anderen Roemeniërs, is het ontwerp van dit naturalisatie-wetje opgesteld. De regeering zal pogen dit wetje te doen aannemen. Maar van verschillende zijden wordt verzekerd, dat dit wetje aan den toe stand geen einde maaktde naturalisatie is wegens de daaraan verbonden hooge kosten toch voor het meerendeel der betrokken per sonen onbereikbaar, en de emigratie blijft dan het eenige redmiddel. Volgens telegrammen uit Wilkesbarre, is het bericht dat de staking in Amerika bij gelegd is, elk oogenblik te wachten. Frankrijk. Te Vesoul op het feestmaal van het Republikeinsche comité, heeft Vallé, de mi nister van justitie, het program der regee ring als volgt geresumeerd: vermindering van den militairen diensttijd tot 2 jaar, al- gemeene inkomstenbelasting, afschaffing der wet-Falloux, en het in studie nemen van de oprichting van pensioenfondsen voor werk lieden. De regeeringscommissaris d'Ormesché- ville, die het requisitoir heeft uitgesproken in het eerste Dreyfus-proces en in de zaken de Saint-Rémy en Leroy--Ladure, is van zijn functie ontheven door de regeering. Groot-Brittannie. Eergisteren heeft Lord Kitchener den ko ning zijn afscheidsvisite gebracht vóór zijn vertrek naar Indië, waar hij het opperbevel over de troepen gaat aanvaarden. Lord Rosebery heeft met diplomatieke voorzichtigheid, om vooral niemand aan stoot te geven, Zaterdag bij de onthulling van Gladstone's standbeeld te Glasgow ver klaard, dat Gladstone dapper, arbeidzaam en geloovig was algemeenheden, die niets zeggen. De kabinetsraad Zaterdag heeft twee- en-een-half uur geduurd, wat heel lang is voor Britsche ministers, die in den regel veel handelen en weinig sprekenhet on- derwijsontwerp vormde het hoofdonderwerp der samensprekingen. Duitsohland. Door de afdeeling Keulen van het Al- Duitsche Verbond is medegedeeld, dat de Boerengeneraals hebben doen weten, dat zij op hun doorreis van Parijs naar Berlijn vermoedelijk een nacht in Keulen zouden vertoeven en dan gaarne een begroeting van het Verbond zouden ontvangen. De anti-duel-bond is nu definitief ge constitueerd. Drie afdeelingen van de Tweede Kamer ütillën héden het onderzoek der Staatsbe- grooting voortzetten. Na beëindiging der sectie-werkzaamheden zal de Kamer niet vóór medio November worden bijeengeroepen. De Eerste Kamer, die hedenavond bijeen komt, hoofdzakelijk tot het onderzoeken in de afdeelingen van de Ongevallen-Beroeps- wet, waarvoor geen commissie van voorbe reiding zal worden benoemd, en andere ont werpen, waarvan enkele nog in openbare vergadering zullen worden afgedaan, zal tot het laatst dezer week bfieenblfiven In het begin van December, wanneer zij voor het sectieonderzoek der Indische be grooting terugkomt, zoude dan het ovenge noemde beroepswetje voor beraadslaging in gereedheid zfin. De Haagsche „Werkmansbode" bevat het verslag van een audiëntie bjj den Minister van Binnenl. Zaken van vertegenwoordigers van den Ned Bakkersgez.bohd„St. Hu- brecht", onderafd. R. K. Volksbond; Christ. Bakkersgezellenvereeniging „Ons Beginsel" met den redacteur van „De Bakkersbode" J. P. A. ten Boekhorst, welke deputatie aan den Minister medewerking heeft gevraagd om den nachtarbeid voor bakkers, bij uit breiding der Arbeidswet, te doen ophouden, en dit te meer, omdat zonder opheffing van nachtarbeid van Zondagsrust absoluut geen sprake kan zfin. De Minister zegde het volgende toe: Zeer waarschfinlfik zal nog in dit zittingjaar een wetsontwerp in den geest als door de ver tegenwoordigers wordt voorgestaan, de Staten Generaal bereiken. Het wetsotwerp is klaar, doch moet nog, botreffende enkele onderge schikte regelingen, worden gereed gemaakt. Gaarne zegde de Min. toe, de desbetreffende vakorganisaties vooraf te hooren. Nog meldde hfi aan de commissie, dat het wetsontwerp op de arbeids- en rusttfiden niet is ingetrok ken, doch dat het zfin streven is, de door haar bedoelde veranderingen neer te leggen niet in een afzonderlijke, doch in een alge- meene arbeidswet. Ingevolge de van B. en W. te Amsterdam verkregen toestemming zal de tentoonstelling van 5000 schilderfien enz., die dezen zomer te Scheveningen te zien waren en ten behoeve der Boeren-weduwen en weezen door de Haagsche Pro-Boer-Vereeniging waren ver zameld, in het Stedelfik Museum te Amster dam 1 November of uiterlfik 15 November geopend wornen. Ook daar heeft een comité, saamgesteld uit alle kringen, de leiding en zulleqookde loten verkrfigbaar zfin. De trekking die op 15 November bepaald was, is in overeen stemming met de Z.-Afr. voormannen en de vele aanvragen (Zaterdag werden uit het buitenland nog 20,000 loten besteld) uitge steld. Waarschfinlfik zal de trekking in Febr. plaats hebben. Uit Oud-Beierland meldt men Evenals ook vroeger geschiedde, is de nachtelfike diefstal van aardappelen voor veleneen broodwinning. Liefst geschiedt dit in den nacht van Vrfidag op Zaterdag, wanneer vele visschers van de Boven-Mer- wede huiswaarts varen en waardoor dezen dikwfils de schuld van de diefstal gegeven wordt. Zoo werden eenige weken geleden onder Heinenoord eenige H.L. aardappelen gestolen en te water verder vervoerd. Wat echter in den nacht van j.l. Vrfidag op Za terdag op het eijand Den Beer (tegenover onze gemeente) geschiedde, is haast onge looflijk. Terwfil de majoor van de rfiksyeld- wacht en een zfiner ondergeschikt^ bfi den eenen boer waakten, werden bfi een an0«r, slechts een tiental minuten verder, éenige H.L. aardappelen gestolen en te Water ver voerd, zonder dat de wakende politie iets heeft kunnen bemerken. Ook eenige pachters klagen steen en been over de schandelijke diefstallen van fruit uit de door hen gepachte boomgaarden. De heeren dieven schfinen zich om niets te be kommeren. Men legt maar een dam in een sloot of een plank daarover. Toen een eige naar van een dier boomgaarden onlangs zfin eigendom betrad, vond hfi stukken hout op den grond, waarmee men niet alleen de boomen van hunne vruchten beroofde, doch ook de takken ernstig beschadigde. Tot nu toe schfinen alle pogingen, om aan dit schan delijk bedrfif een einde te maken, veïgeefsch te zfin. Misschien dat versterking van rfiks- of gemeentepolitie de eenige weg tot ver betering zal zfin. Men schrijft uit Haarlem In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een zeer brutal^ inbraak plaatsgehad bfi den landbouwer Van Beusekom, wonende op den Meerweg te Heemstede. Door braak zfin de dieven binnengekomen. Overal zfin zfi geweest tot op de slaapkamer van de dienstbode toe, die zich slapende heeft gehouden, doch die nu nog zóó ont steld is, dat zfi de spraak niet terug heeft. In een binnenkamer zfin gevonden op den grond vier briefjes van tien gulden. Ontvreemd zfin ongeveer f 800, een zilveren tabaks doos, enz. Men meldt aan de N. R. Ct. Op de weekm. te Harlingen waren 2 per sonen met goedkoopen wfinMet de noodige welbespraaktheid werd het publiek medege deeld, dat zfi een groote hoeveelheid wfin en likeuren voor een prutsje van de kom miezen hadden gekocht, die de dranken in beslag genomen hadden. De prfis per flesch was slechts20 ets. 1 Door de gladde tongen der personen werd menig fleschje aan het goedgeloovige publiek verkocht, maarvoor de twee heereu had de wfin een Biechten nasmaak. Toen de koopers bleek, dat de wfin slechts bestond uit gekleurd water met suiker, kwa men zfi bfi de bedriegers terug en eischten terugbetaling. Enkelen kregen dit, het pu bliek dreigde en hals over kop namen de marktschreeuwers ten slotte de vlucht Men meldt uit Zwolle: In de Buitensocieteit alhier, waar het Circus Corty Althoff gedurende een twaalf tal dagen zfin voorstellingen geeft, had eergis teren Zondag avond het volgende ongeval plaats Ongeveer een kwartier voor den aanvang der voorstelling stortte een van planken en balken opgetrokken balustrade, met circa 200 personen die daar reeds toen een zitplaats hadden gevonden, naar beneden, met het gevolg dat velen zich aan handen en beenen bezeerden en enkelen van den hevigen schrik een oogenblik buiten zich zeiven geraakten. De betimmering, die ampbitheatersgowfize is aangebracht, zoodat de bovenste zitplaat sen ongeveer 8 meter boven den vloer zfin verheven, zakte gelukkig zfilings ineen, zoo dat de val minder plotseling was. Het geval veroorzaakte een oogenblik groote opschudding. Naar wfi vernamen, zfin een tweetal per sonen per rfituig weggevoerd wegens kneu zing aan voet of been. Van enkele anderen zagen wfi schrammen en kleine verwondingen, terwfil een paar dames ernstige averfi aan japon of mantel opliepen. De directie word bes'ormd met verzoeken om schadevergoeding. Toch ving de voorstelling op tfid aan. Do zaal was eivol en velen, waaronder er waren uit na burige gemeenten, moesten worden afgewezen. President Krugor vertrekt, gelfik men weet, heden middag uit Utrecht naar Menton. De reis gaat, volgens een bericht, over Brussel, Namen, Luxemburg, Bazel, Luzern, Milaan en Genua. Volgens een ander be richt zou hfi over Parfis gaan, Misschien wordt een verschillende weg opgegeven om te beter aan den wensch van den president, om geheel ongemerkt voorbfi te reizen, ge volg te geven. Te Menton komt de president en zfin gezelschap te wonen in de villa 's Gena en St. Laurence op den quay Garavan. Gisteren is te Scheveningen een aanvang gemaakt met het afbreken van de villa Jacobson en het afgraven van de zand- en keibeglooiingen, in verband met de verlen ging van den strandboulevard. In het Casino te Orsowa is een nieuwe acetyleenlicht-installatie ontploft. Het ge bouw werd grootendeels vernield. Vier per sonen, onder wie de eigenaar en de ober- kellner, werden onder het puin bedolven. Van één hunner is het lfik gevonden. Eén persoon is doodelfik gewond. Aan boord van het Amerikaansche troo pentransportschip „Sherman", komende uit Manilla, is cholera uitgebroken. Van de 13 aangetasten zfin er 7 overleden. Het schip lag eenigen tfid te Nagasaki in quarantaine en hoewel na het vertrek uit deze haven zich geen nieuwe gevallen hebben voorgedaan, is der „Sherman" bfi aankomst te San Fran cisco veiligheidshalve opnieuw quarantaine opgelegd. Uit Friesland wordt aan de Arnh. Ct. ge-' schreven De tfid verandert veel. Vroeger gingen de Friesche kooplieden tegen den herfst in grooten getale den Drentschen boer op, om van hen Drentsche schapen te koopen. Deze werden aan de Friesche boeren verkocht, welke de heideschapen, aan eene schrale weide gewoon, snel deden gedfien op de vruchtbare graslanden en zoo een heerlfik boutje hadden voor eigen tafel. Allengs is de aanvoer dezer schapen klei ner, wfil de Drentsche boer meer en meer de „provinciaaltjes" afschaft. Het groote motief voor het houden van dit wolvee, nl. het ver zamelen van mest, heeft door het ruimer gebruik van kunstmest voor een groot deel zfine waarde verloren. En, de Drentsche boer komt nu naar Friesland om schapen te koopen; wolvee van Friesch of gekruist Friesch-Engelsch ras. Hfi legt zich toe op den aanfok door kruising met volbloed Engelsche rammen, om eene wolveesoort te erlangen, die èn melk èn vleesch geeft en aldus voordeeliger is dan het schapenras van eigen bodem. Zoo zal meer en meer uit de „oude land schap" het schaap verdwfinen, dat in kudden op de heide dolend, trouw door den herder bewaakt, klingelend en klangelend voort- schrfidend, een stukje Drentsch leven is. Van de jongste zitting van den raad van Koudekerk geeft het „Leidsch Dbl." het volgende verslag De voorzitter deelt den leden van den raad mede, dat deze vergadering geldt het ontsfag van den voortvluchtigen gemeente secretaris en ontvanger. Hfi ontvouwt hun de reden, welke tot dit ontslag heeft aan leiding gegeven, en zegt dat hem op zeke ren dag van verschillende zfiden werd mee gedeeld, dat het uitbetalen der traktemen ten aan het onderwfizend personeel op zeer ongeregelde wfize plaats had en het zelfs meermalen voorkwam, dat de mandaten werden geteekend zonder dat daarop beta ling volgde. De ontvanger hierover onder houden, wist hem door allerlei uitvluchten om den tuin te leiden. De burgemeester evenwel verzocht het hoofd der school, hem te waarschuwen wan neer de ontvanger weer niet geregeld uit betaalde maar de heer Avenarius voldeed niet aan dit verzoek, want de burgemeester moest later weer van anderen vernemen dat de ontvanger zich weer aan hetzelfde euvel had schuldig gemaakt. De burgemeester Inreeg nu argwaan en belegde een vergadering van B. en W. en verzocht den ontvanger, met zfin boeken en kas ter vergadering te verschfinen, waar op bleek dat de kas geheel leeg was. Den volgenden dag weer vergaderende, bleek bfi onderzoek, dat het tekort ongeveer f 1300 bedroeg. Het plan van den burgemeester was, den Zaterdag daarop weer een verga dering van B. en W. te beleggen, teneinde voor te stellen, 'J. van Egmond ontslag te geven als ontvanger en tevens als secreta ris maar door zfin vlucht was zulks on- noodig. Intusschen was gebleken, dat op manda ten verschillende handteekoningen ver- valscht waren en de knoeierfien al sedert jaren hebben bestaan, waarom de burge meester het betreurt, dat hfi door zfin voor ganger niet op de hoogte gebracht is van dingen, die reeds vroeger waren geschied. Daarna werd het voorstel van B. en W. om van Egmond te ontslaan met algeraeene stemmen aangenomen. Vervolgens stelde de voorzitter voor, over te gaan tot het benoemen van een tfidelfik secretaris en een tfidelfik ontvanger. Door B. en W. werd daartoe opgemaakt de volgende aanbevelingenvoor tfidelfik secretaris, G. van der Valk Bonman jr. en W. Steen, en voor tfidelfik ontvanger, W. Steen en G. van der Valk Bouman. Nadat no. 1 der voordracht voor secretaris met algemeene stemmen was benoemd, vroeg de heer D- Reyneveld, of hfi aan het tweetal voor ontvanger gebonden was, waarop do voorzitter ontkennend antwoordde. Bfi stem ming werd daarna met algemeene stemmen benoemd de heer Steen. De voorzitter drukte vervolgens zfin leed wezen uit, dat de werklieden en leveranciers der gemeente hem niet in kennis gesteld hebben met het feit, dat zfi de gelden, welke zfi van de gemeente te vorderen hadden, nog niet hadden ontvangbn, terwfil hfi tevens te kennen gaf, dat hfi er nog niet voor in staat dat degenen, waarvan de mandaten vervalscht zfin, hun geld nog zullen ontvan gen, daar hfi van meerling is dat niet voor do tweede maal door do gemeente behoeft betaald te worden. Verder deelde hfi mede, dat nog niet kan worden opgegeven, hoeveel het tekort wer kelijk bedraagt, aangezien nog moet worden nagegaan, hoe het met het innen van den hoofdelfiken omslag gegaan is. Het „Utrechtsch Dagblad" geeft het vol gende verslag van wat generaal de Wet Vrfidag-avond te Utrecht heeft gezegd, „De onafhankelijkheid is verloren. Wfi heb ben vrede gesloten met de regeering van den koning van Engeland. Wat is nu ons voor nemen P Kwaadgezinde couranten trachten ons, eenvoudige Boortjes, verdacht te maken om onze politiek. Elkeen weet de quaestie. Men heeft gezegd, dat wfi geweigerd hebben den Duitschen keizer te bezoeken, hetgeen ik ontken. De Duitsche keizer heeft ons niet uitgenoodigd om hem te bezoeken, en wie het nog anders mocht willen vertellen, dien brandmerk ik met het zwartste brandmerk. Ik geloof dat de keizer zelf niets weet van hetgeen die kwaadgezinde couranten schrijven. Al wat ik weet, is dat er een zekere politiek gaande is om ons bfi onze regeering verdacht te maken. Doch diegene, die probeeren wil ons den weg te versperren, God leidde hem in dien valstrik. Genoeg daarvan. Mot een kort woord wilde ik slechts wfizen hoe kwaadgezinden ons trachten den weg te versperren. Wfi hebben slechts één doel, waarop wfi afgaan, geheel en al afgescheiden van eenige politiek de philanthropic alleen. Dat is opze zending en daarbfi blfiven wfi. Wfi blfiven in ons rechte pad al zouden Beëlzebul en al zfin discipelen ons daarvan af trachten te lokken. Als wfi echter de verzekering krfigendat een hooggeplaatst persoon, koning, keizer of president ons wil zien, dan zal ons dat een verbazende eer zfin. Onze eerste plicht zal dan zfin ons bfi den Engelschen gezant te gaan aanmelden, om ons aan dien vorst of president voor te laten stellen. Maar ons den anderen weg op tedrfiven, daarvoor zouden meer couranten én kwaad gezinde personen noodig zfin dan er op de wereld zfin. „Ons drie het harde koppen, wfi blp maar in ons rechtuitpaadje, ons collecteer maar." Het straatpubliek te Dordrecht blfift ft zedelijkheidsgevoel uiten in verzet tegen m politie. Niet alleen in de Vriesestraat, maar ook bfi een viertal andere inwoners, wier braafheid in een kwaad gerucht staat, blfiveo de straatjongens 's avonds kabaal maken en de politie, bemoeilijkt in haar zorg voor de r— openbare orde en veiligheid, moet er nu1 en dan met de stokken op los slaan. Vrfidag- avond nam het verzet vrfi ernstige afmetin gen aan, en menigeen liep klappen op, natuurlfik meerendeels de nieuwsgierigen. Zaterdag-avond was de Vriesestraat zwart van de menschenmaar de politie hield zich op den achtergrondslechts enkele agenten, die zeer kalm optraden, wisten het publiek tot doorloopen te bewegen. De jongens van de burger-avondschool werden klasse voor klasse uitgelaten en de onderwijzers brachten hen een eind weg en surveilleerden daarna in de Vriesestraat, om iederen leerling, die daar aangetroffen werd, te straffen met voorloopige wegzending van de school. Er wérden een paar ruiten in de wocing van een winkelier ingeworpen, maar verder gebeurde er niets. De burgemeester had den ingezetenen verzocht, niet deel te nemen aan de oploo- pen en samenscholingen, en de pontonniers waren in de kazerne geconsigneerd. Men vertrouwt, dat dit onzinnige straat kabaai nu een einde heeft genomen. De „Deli Ct." ontving den 16u Septem ber het volgende telegram uit Kota-Radja In Keureutoi werden niet levensgevaarlijk gewond twee Europeesche minderen. Een palrouille uit Blang-Pedir werd op gewacht door een Atjehsche bende, die post had gevat in een hinderlaag. Gewond wer den drie Europeesche minderen. De vfiand liet bfi dit treffen tien dooden met wapens achi er. Tauchnitz, de bekende Leipziger uitgever, heeft eenige bijzonderheden omtrent zfin „Tauchnitz-editie" meegedeeld. 't Is al mooi als van een werk in die uitgaaf 3000 exemplaren worden verkocht het cfifer 5000 wordt alleen bereikt door boeken van bfizonder geliefde schrfivers, en 10.000 exemplaren zfin alleen verkocht van 6 werken uit de 800, welke gedurende de laatste tien jaren in de „Thauchnitz-editie" verschenen. GOUDA, 14 October 1902. In de „N. R. C." komt het volgende voor Uit geheel vertrouwbare bron kunnen wfi mededeelen, dat het door onB vermelde be richt in „Het Volk", dat de liberale candi- daat in het district Gouda, Mr. M. M. Schim van der Loeff, verklaard zou hebben een voorstander te zfin van de urgentie van grondwetsherziening om tot algemeen kies recht te komen, onjuist is. In het Tweede Blad B var. 11. Zondag hebben wfi eenige opmerkingen gemaakt over het niet bfieenkomen van de liberale kiesvereeniging te Boskoop tot het stellen van een candidaat voor de Tweede Kamer in het district Gouda. Men deelt ons nu mede, dat dit het gevolg hiervan is, dat men te Boskoop zich in het drukst van den verzendingstfid bevindt. De drukke zaken hebben echter niet belet, dat onderlinge besprekingen hebben plaats gehad, waarbfi de candidatuur van mr. M. M. Schim van der Loeff algemeen instemming vond. Er is dan ook een lfist van candidaatstelling Yoor hem ingediend, uit alleen Boskoopsche 'namen bestaande. De liberalen in Boskoop zullen zeker even goed hun best doen voor den liberalen can didaat, als hunne partfigenooten in andere deelen van het district. Aangenomen het beroep bfi de Ned. Herv. Kerk te Goedereede door den heer F. de Gidts, cand.t te Pfinacker. Bfi Koninklfik besluit is aan mr. D. A. van Eek, op zfin verzoek, met ingang van 15 November 1902, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Boskoop. DINSDAG» 14 OCTOBER 1902. VoorzitterDe Burgemeester. Tegenwoordig zfin de hh. Noothoven van Goor, Engels, IJssel de Schepper, Van de Velde, Jongenburger, Luger, Van Galen, Van Iterson, de Lang, Krook, Donker, Des- sing, Vingerling en Mufilwfik. Afwezig de hh. Herman, Prince, Neder- horst, Straater en Scheltema. De Voorzitter deelde mede dat de hh. Prince, Herman en Nederhorst hadden be richt verhinderd te zfin, deze vergadering bfi te wonen. De Notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede dat bfi Ko ninklfik Besluit was goedgekeurd de ver ordening tot heffing van Schoolgeld op de Stads-Muziekschool, dat voorts door Ged. Staten waren goedgekeurd de wfiziging der politie-verordening, het suppletoir kohier en het besluit tot afschrfiving van den post onvoorziene uitgaven een som van f 325.—. Dat door B. en W. op 8 October de kas en de boeken van den gemeente-ontvanger waren nagezien en dat het proces-verbaal voor 0e leden ter inzage ligt. Dat door B. en W. aan S. Koofi een pen sioen is verleend van f 75.'sjaars. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen 1. De geloofsbrieven van het nieuw ge kozen lid van den gemeenteraad, de heer G. C. Fortufin Droogleever. Worden gesteld in handen van een Com missie, waarin worden benoemd de hh. Noot hoven van Goor, Vingerling en Luger. De vergadering wordt daarop geschorst. Na heropening deelt de Voorzitter der Commissie mede, dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden en dat de pommissie voorstelde genoemden heer toe te laten, wanneer de termfin bfi de wet bepaald zal zfin verstreken. Aldus besloten. Ingefiomen 1. Het algemeen rapport der rapporteurs en het antwoord van B. en W. op genoemd rapport over de ontwerp-begrooting voor 1903. De Voorzitter Daar deze rapporten nog al Ifivig zfin, stel ik voor den Secretaris van de voorlezing te ontheffen en af te wachten tot dat zfi in druk zfin verschenen. Aldus besloten. 2. Een voorstel van de hh. Mufilwfik en Straater om aan de kleiwegsbrug twee dub bele hekken te maken en deze te doen be dienen door een brugwachter en een sluis- knecht en aan de Jan Kattenbrug te maken qnkele hekken en die te doen bedienen door een brugwachter. Zal worden behandeld bfi punt 5 der 3. Een brief van den heer Mufilwfik, ontslag nemende als lid van do Commissie van Toezicht op het Lager Onderwfis. De Voorzitter: De heer Mufilwfik heeft in deze functie veel diensten aan het onder wfis bewezen, het zal deh raad zeker leed doen dat hfi ontslag neemt. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Een rapport van B. en W. op het adres van C. van Vliet, betreffende het bou wen van een houten schuur. B. en W. ad- viseeren tot afwfizing. Ter visie. 5. Een adres van Mej. J. P. Burgersdfik eervol ontslag verzoekende als onderwfizeres aan de 2de Burgerschool voor Meisjes. Wordt eervol verleend tegen 1 Januari 1903. 6. Een adres van E. Sanders verzoe kende continuatie van de pacht van het pontje over de Kattensingelgracht voor drie jaren. In handen van B. en W. om advies. Aan de orde 1. De samenstelling der stembureaux voor de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Tot plaatsvervangend voorzitter in het lste district wordt benoemd de heer J. M. NOOTHOVEN van GOOR. Tot leden in het le district worden be noemd de hh. van de VELDE en JONGEN BURGER. Tot Voorzitter in het 2de district wordt benoemd de heer J. van GALEN. Tot leden worden benoemd de heeren C. P. W. DESSING en L. C. de LANG, Tot Voorzitter in het 3de district wordt benoemd de heer C. H. ENGELS. Tot leden worden benoemd de hh. H. J. NEDERHORST en A. VINGERLING. Aan de orde 2. De benoeming van een lid der commissie voor de Volksgaarkeuken. Benoemd wordt de heer A. JASPERS Lz. met 12 stemmen, de heer H. Efissen verkreeg 1 stem en 1 biljet in blanco. Aan de orde: 3. Het voorstel tot aankoop van 8 aandee- len in de Goudsche Waterleiding-Maat- schappfi. (Ing. St. No. 100). Wordt aangenomen. Aan de orde 4. Het voorstel tot uitgifte van gerioleerden grond aan de firma de Erven C. A. de Gidts. (Ing. St. No. 102). Wordt aangenomen. Aan de orde 5. De voorstellen tot verbetering der be diening van de Jan Katten- en Kleiwegs- bruggen. (Ing. St. No. 95). De VoorzitterIk dank de hh. Mufilwfik en Straater wel voor de moeite, die zfi zich Lebben gegeven met het onderzoek dezer zaak. De heer MufilwfikM. de Voorzitter, ik zou willen voorstellen dit punt aan te hou den tot na afloop der agenda; daar de heer Straater de stad uit is en waarschfinlfik om kwart voor drie aanwezig zal zfin. De vergadering gaat daarop over in eene met gesloten deuren tot behandeling van punt 6 der agenda, nl. Aan de orde 6. De reclames tegen aanslagen van het primitief kohier der plaatselfike directe belastingen naar het inkomen, dienst 1903. D0 geheime zitting duurde tot ongeveer o uur, zoodat het verder verhandelde in een volgend nummer zal worden opgenomen. voor Dames en Heeren. Md. Tailleur. Kleiweg E 73a, GOUDA Telephoon So. .11. Slotkrs 80»/„ «V. 81% 9 OCT. Vrkrs ■JEDtRLAND. Cert. Ned. W. S. 11/« 80*/, dito dito dltc 8 95%, dito dito dito 8 25%, Hongjb. Obl. Goudl. 1881-98 4 »9Va iTALll. Insohryving 1862-81 5 91% Oostinb. Obl. in papier 1868 I 82*/» dito in zilver 1868 S 811/, I'obtugal. Obl. met coupon 8 dito ticket 8 24'8 ItOiLAND. Obl. Binnenl. 1894 4 60n/n dito Oocona. 1880 4 9fl/16 dito bij Roths. 1889 4 97% dito bij Hopu 1889-90 4 97'% dito in goud. leen. 1888 6 dito dito dito 1884 5 SPANJg. Perpet, schuld 1881 4 67Vj l'uiou. Gepr.Conv. leen. 1890 4 85 Gec. loening serie D. 1 24% Geo. leenin. serie C. ^fl#/18 /iülD-Apa Rp. v. oblg, 1892 5 104% Mexico.Ob iit. Soh! 1890 6 VBNEZUELA, Obl. onhep. 1881 4 ,80 Avstibdam. Obligation 1895 8 00 RotTibdam. Sted. leen. 1894 8 88% Mid. N. Afr. Handels*. aand. Arendsb.Tab.~Mfi. Certificaten 675 Deli-Maatsehappfi dito 415 Am. Hypotheekb. pandbr. 4% Onlt.-Mfi.der Vorsten 1. aand. Gr. Hypotheekb. pandbr. 4% Nederlandscho bank aand. 194 Ned. Handelmaatsob. dito N.-W fc Pao. Hyp. b. pandbr. 8 06% Rott. Hypotheekb. pandbr. 4 Utr. Hypotheekb. dito 4% 101 */4 Oostknb. Oost-Hong. bank aand. 120% Rusl. Hypotheekbank pandb. 5 Aiubika Equt. hy poth. pandb. 4 Maxw. L. G. Pr Lien cort. 6 68%8 Ned. Holl. IJ.-Spoor.w -Mfi. aand. 106 Mfi. tot Expl. v. St. Spw. aand. 112 Ned. Ind. Spoorweg m. aand. *18% Ned. Zuid Afr. 8pra aand. 6 dito djto dito 1891 dito 4% Italië Spoorwl. 1887/89A-Eobl.8 66»/ja Zuid-Ital. Spwmfi. A-H. obl. 8 59% I'olkn. Warschau Weonen. aand. 104% Rusl. Gr.. Russ. 8pw.-MfiM.obl. 4 Baltischo dito aand. j Fasiowa dito aand. 5 j Iwang.Dombr dito aand. 5 j 08% Kursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 100% dito dito oblig. 4 0 u/lt Amerika. Cent. Pao. Sp.Mfi obl. 5 Chic. North. W.pr. C.v. aand. 215 dito dito Win. St. Peter. obl. 7 j 140 /4 Denver k Rio Gr. Spm. eert. v.a 40n/18 Illinois Central obl. in goud 4 j 1021/ Louisv. k Nashvilli Cer v. aand. 107 1 Mexico. N. Spw.Mij. le hyp.a 6 105 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aand N.-Tork Outasio k West. aand. 36% Penn. dto Ohio oblig. 6. Ore gon. Calif, le hyp. in goud 104% St. Paul. Minn, k Manit. obl. (Ja. Pao. Hoof lfin oblig. 6 dito dito Line. Col. le hyp. 0 5 69 Canada. Can. South. Chert.v.aand. 64 Ven. C. Rallw. k Na. lo h. d. o. O 99 Amsterd. Omnibus Mfi. aand. llotterd.Tramweg-Maats.aand Ned. Stad Amsterdam aand. S 101% Stad Rotterdam aand 8 10.;% Belgik. 8tad Antwerpen 1887 2®/a l®*1'» Stad Brussel 1886 2%' 108% I Iong. Theiss Regullr Goselsoh. 4 119%, Oostenb. Staatsieenig 1860 5 117% K.K. Oost. B. Cr. 1880 8 102 Spanje. Stad Madrid 8 1868 411% Ned. Ver. Bez. Avb. Spoel, eert de NOUVEAUTÉ'S in Benoemd 16 Oct. tot adsistent bjj het Hooldbestnnr, mej. G. J. V. Tromp, E. H. Thempz, W. C. Varkovisser, mej. K. van den Steen en mej. M. L. Beek- Bevorderd 1 Dec. tot klerk der posterijen en telegraphie lste klasse, de klerken der posterijen en telegraphie 2de klasse A. J Klazinga en S. Postma te Amsterdam (telegraafkan toor). mej. G, Schotel te Dordrecht (tele graafkantoor), J. Niks te Leenwarden (telegraafkantoor), W. B. F. A. Frnyt van Hertog te Rotterdam (telegraafkantoor), W. J. Mets te Edam, G. S. W. J. van Rossnm te Enschedé, H. Lucas te Lisse en P. C. Braam te Ter Nenzen. Verplaatst 1 Oct., de klerken der posterijen en telegra phie 2de klasse A. Frelier van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Amsterdam (tele- graafkantoor) en A. B. Kelder, van Am sterdam (telegraafkantoor) naar Rotterdam (telegraafkantoor). 1 Nov. de klerken der posterijen en tele graphie 2de klasse C. Joppe, van Utrecht (postkantoor) naar Rotterdam (telegraaf kantoor), F. J. L. van Deventer, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Utrecht (telegraafkantoor), mej. C. E. Roni, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Rot terdam (telegraafkantoor), en P. S. Agema. van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Amsterdam (telegraafkantoor). 1 Dec. de klerken der posterijen en tele graphie 2de klasse S. J. H. Wesselink, van Leenwarden telegraafkantoor) naar Joure, K. T. Beetstra, van Harlingen naar Leenwarden (telegraafkantoor), en M. Mole naar, van Jonre naar Harlingen. Eervol ontslagen 1 Oct. de commies der posterijen lste klasse H. F. Boekhold te 's Gravenhage (op verzoek). 10 Oct. de eerste klerk bjj hot Hoofdbe stuur K. de Lorm (op verzoek). Dinsdag 13 October 1902. Vette Ossen en Koeien goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 33 2e kwal, 30 3e kwal. 26 cent per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aan gevoerd. Vette Kalveren redel. aanvoer ie kw. 28 2e kw. 25,3e kwal. 22 ct. per half kilo. Stieren redelijk aangevoerd, ie kwal. 30, ae kwal^tf, 3 e kwal. 22 cents per half kilo. Graskalveren goed aangevoerd. De handel was in vet vee flauw met lagere prijs beste meikoeien prijshoudend mindere soor ten mager vee traag stieren vette en graskalve ren prijshoudend de handel had een flauw ver loop. Burgerlijke Starid. GEBOREN 9 Oct. Rosina Johanna, ouders W. H. Wiener en R. Wolfswinkel. 10. Wilhelraina Gerarda, ouders D. N. Sas en M. J. Tak. Johanna, ouders J. Horneman en P. T. M. Jansen. 11. David, ouders G. J. de Rotte en S. G. de Jong. Johanna, ouders J. Vossaert en G. Wals. 12. Jansje, ouders M. van Hefiningen eu E. van Efik. 13. Dina Johanna, ouders J. van Wfik en A. Jonkheid. Johanna, ouders G. H. Borst en G. Wfin hof. OVERLEDEN: 10 Oct. T. Boudestein, 76 j. 12. E. Lomberg, 66 j. 13. A Pauw, 63 j. J INGELANDEN worden herinnerd, dat op OCTOBER jl. de van RijnlandBundergeld over 1902 verschenen is, en worden derhalve verzocht het nog verschuldigde ten epoetUgele te voldoen. Een flink BOVENHUIS, voorzien van gas- en waterleiding, aparte opgang, ge legen Wpdstraat 168a. Te bevragenS. v. CREVELD Jr.. Wjjdstraat 168. (Men wordt verzocht op 't HFJiK te letten UIT HST MlOVZUN VIS GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. ons -met vermelding van Nommer er. Prfis, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende 4. C BIJL, •voorheen J. BREEBAART Lz.

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2