MANTELS Sangui uinose Oude Genever, s*- WERELD-PANORAMA. De tweede reis door de Pyrenëen. uitstekend BI KR, GEBROKEN HARMONIE" - Markt. i. WOUDENBERG. W int erliandsclioeneii, 4i»vi:iiti:mik.\ lüWJAMpHl versclie WAFELS. WARN APPELBOLLER BINNENLAND, „De Avondster", Crasornamenten en fraaie Ballons. J.M. F.BEUDEKEIt. TOUWSLAGER eene DIENSTBODE. Oudejaarsavond Telephoonnet-Gonda. /tie. JMStfs Doctors Special SCOTCH WHiSKY. Sub-Agent A. J. IJSSELSTIJN Az. Qouda. Steeds gelegenheid tot Dineeren la carte. Stadsnieuws. OPKLIMIXG Blousen, Hukken, Pellerijen, D. SAMSOM. Yleiiwjaarwensclieii het beste middel Bloedarmoede Zenuwzwakte. In het Verlichting Magazijn Gasgloeilichtbenoodigdheden, M. M. VAN LOON. Wed. SIBBES, RElDEKERs f 0.90 per Literkruik. Cement- of Kitlijm. J. van OIJE, CEVRAAGI): Mevrouw W LAMBERT Saucijzenbroodj es L. E. BESZELZE, GROSNENDAAL 5. Gedurende deze week r 3.35 a Holt iel f 3.95 a Holde. Undoubtedly the Best, ZUIVE8INGSVET r.«. ANKER-PAIN-EXPELLER §35 leeren de taal des lands, om met geen dik wijls onbetrouwbare en in elk geval dure agenten te maken te hebben. De Dnitscbers zyn daarbij uitermate buigzaam en weten zich overal in te dringen. En dit gevoegd bij hun groote werkkracht, maakt, dat er veel broodnijd is. De ware reden van de menscheljjke sympathieën en antipathieën wordt echter gewoonlijk verzwegen. De bekende Engelsche dichter Kipling geeft in de „Times" een mooi vers, waarin het samengaan met Duitschland schriklyk wordt afgekeurd en gezegd, dat Engeland zijn krachten verkoopt om de Duitschers te helpen een schuldvordering te innen. De „Star" maakt het al evon erg en zegt, dat de Engelsche natie het verbond met Duitsch land vervloekt. Dat komt ook al van het imperialisme. De „Westminster Gazette" is wat kalmer en komt tegen dat onberedeneerde schelden op. Dit blad meent, dat het niet te pas komt, nu de Engelsche Regeering eenmaal besloten heeft, met Duitschland samen te werken, daarin een voorwendsel te zoeken den baat tegen de Dnitscbers aan te wak keren. De Duitsche bladen houden zich over het geheel nogal kalm tegenover de onzin nige uitvallen van de Engelsche en Ameri- kaansche imperialisten. V De steeds voorzichtige en gematigde Temps publiceerde dezer dagen een hoofdartikel over het conflict met Venezuela. Het Parysche blad veroordeelt het optreden der verbon denen in de volgende termen „Niet enkel tegen hun schuldenaars waren de verbondenen bezig op te treden, doch tegen „de rest der wereld." Maar die rest van de wereld doet met Venezuela zaken, die lang niet te minachten zyn. De Vereeniede Staten nemen aan dien handel deel met 47 millioen, Frankrijk met 20 milloen. Engeland en Duitschland komen pas ver achter ons." Dit Temps-artikel is in de Duitsche pers niet onopgemerkt gebleven en een wederleg ging der beweringen van den Temps bleef niet uit. Zoo schrijft de Köln. Ztg. „De uitvoer van Frankrjjk naar-Venezuela had, volgens de laatste officieele opgaven (1900), een waarde van 1,650,000 frde uit voer van Venezuela naar Frankryk 16,000,000 fr. Voor Duitschland waren de cijfers (ook voor 1900)export naar Venezuela meer dan 5,000,000 M. en import uit Venezuela 2,500,000 M." Op grond van deze gegevens - verzekert de Köln. Ztg., dat Duitschlands handel op Venezuela dien van Frankryk nog aanmerkelijk overtreft. Koning Leopold van België heeft een eigen handig schrijven ontvangen van den keizer van China, waarin deze aan België een groote concessie schenkt in de nabijheid van Kiaut- schau. België heeft dit weten te bewerken door diplomatieke onderhandelingen, zonder met kanonnen of oorlogsschepen te dreigen. Welke waarde die concessie voor België hebben zal, moet de tookomst leeren. Indien die waarde niet grooter is dan die van den Congostaat, heeft België niet veel aan deze liberale daad van den Zoon des Hemels. De ontruiming van Sjanghai is begonnen. De Britsche bezetting is, naar de „Daily Mail" meldt, naar Indië vertrokken. De Duitsche compagnie is naar Tsjingtau ge zonden. Uit Nqord-China komen berichten van oproerige beweging onder de Chineesche troepen die naar Kwangsi gezonden zyn de onderkoning schijnt by Waetsjau door de rebellen omsingeld te zyn. Tevens wordt melding gemaakt van nieuwe samenzweringen in China, die ten doel hebben om de regeling met de mogendheden onderstboven te werpen. De toestand wordt voor zoo ernstig gehouden, dat de Engelsche gezant in Hondar jsjjn land- genooten geraden heeft het Noord-Westen van China te verlaten. De Duitsche bladen melden de volgende feiten over het familie-drama, waarin kroon prinses Louise van Saksen .betrokken is, en over haar vlucht. Den lOen December was zy in Salzburg aangekomen, waar haar gemaal behandeld werd door dr. Münnicb, daar hy lijdende was ten gevolge van een jacktongeval. In den nacht van den llen op den 12en verliet zy Salzburg met haar ouderen broeder, aartshertog Leo pold. Geruchten zeggen dat broeder en zus ter vertrokkon zyn naar Zwitserland of Frankryk. Volgens particulier telegram uit Berlyn vertoeven zy thans in Genéve. De Weener bladen kregen dadelijk het ver zoek var. den opper-hofmaarschalk geen mel ding te maken van deze gebeurtenis, in elk geval te wachten tot een officieele mededee- ling gedaan was. Eenige dagen later ver scheen in het „Dresdener Journal" het be richt dat de Kroonprinses ziek was. M.en verwondent zich er over dat prinses Louise haar zieken echtgenoot heeft opgezocht dat, algemeen bekend is dat hun hnwelyk ongelukkig was. De' Kroonprinses heeft raad gezocht by hare ouders. Deze wilden opspraak vermijden en raadden haar dadelijk naar Dresden terug te keeren. Aartshertog Leopold koos de party zijner zuster. Het gevolg was een heftige scène, en de verlating van Salzburg was het slot. V erspreide Berichten DüIT8CHLAHD- De Krupp-zaak heeft het eiland Capri geen goed gedaan uit een financieel oog punt: er komen op 't moment geen Duit sche toeristen, doch uitsluitend Engelscben en Franschen. De „ministerdooder" van Duitschland, de chef van het civiele kabinet des keizers, Von Lucanus, ligt ziek aan longontsteking. Het familieslot der Hohenzollerns te Neurenberg, de bakermat van bet regee- ringshui8, van waaruit de roofridders de weerlooze kooplieden met ryke bagage be stookten, is den ondergang nabjjhet dak dreigt naar beneden te komen en de om wonende winkeliers hebben de vlucht moe ten nemen. Als reeds gemeld is, werd de voort vluchtige depositohouder der Darmstftdter Bank Max Neszier Maandag te Brunnén in het Zwi'sersche kanton Schwyz gearres teerd. Neszier bekende alles. Hoewel men blijft gelooven, dat hjj by zyn vlucht een aanzienlyke som gelds heeft meegenomen, werd hy slechts in het bezit van 272 francs gevonden. Groot-Brittannie. Het heet (doch 'tis niet te controleeren), dat de derde dochter van den koning (prin ses Victoria, die nu 34 jaar oud is) een dog- je zou hebben op den zoon van den minis ter van koloniën Auster Chamberlain, die postmeester-generaal is en zyn vader op een haar lykt (in 't jong natuurlijk). De ko ning moet beslist tegen een zoodanige mé salliance wézen, doch de koningin, die b|j ondervinding weet, dat „gelijk met gelijk" niet immer het beste paart, althans geen garantie is voor huwelijksgeluk, zou haar dochter niet tegenwerken. STATEN-GENERAA^ r If II II U K H 4 M K H. Zitting van Woensdag 24 December. Voortzetting der behandeling der water- staatsbogrooting. Bij de afdeeling Landbouw verklaarde de heer Smidt, namens vele andere leden met het oog op de beperkten tyd van het voeren van eeu algemeen debat af te zien. De heer Schokking lichtte een amendement toe, om de rykszuivelschool niet te Leeuwar den maar te Bolsward op te richten. De heer Melchers bestreed dit amende ment, betoogende dat Leeuwarden zoowel met het oog op de leerkrachten, als op zyn ligging verre de voorkeur verdient. De Minister verdedigde de plaatsing der school te Leeuwarden als het centrum der zuivelbereiding en omdat Leeuwarden ge makkelijker te bereiken is dan Bolsward. Wordt echter het amendemont aangenomen, dan beloofde hij daarvan de uitvoering. Het amendement is aangenomen met 53 tegeu 13 stemmen. Een amendement-Lieftinck c.s. om aan de vereeniging ter bevordering der paardenfok kerij in Nederland voor haar in 1903 te 's-Gravenhage te houden paardententoonstel- ling, eene subsidie van f 10.000 te geven lokte felle bestrijding uit van den heer Van der Zwaag, tegenover 's heeren Van der Wijcks verdediging. Het amendement werd ingetrokken. By de afdeeling Posteryen diende de heer Goeman Borgesius mede namens 4 andere leden de volgende moti& in De Kamer van oordeel, dat het in afwach ting eener nadere regeling van het gebruik der posterijen voor den openbaren dienst niet w< nschelijk is aan belangrijke takken van openbaren dienst postvrydom te onthouden, gaat over tot de orde van den dag. De motie wordt later behandeld. Naar aanleiding van het betoog van den heer van Limburg Styrum over beter subsidie aan de Maa schappij Zeeland, antwoordde de Minister dat van den ondergang dier maat schappij geen quaestie is, maar wel zyn on derhandelingen gaande ora de zaak van het postcontract een krachtiger grondslag te geven. - Na nog eenige discussie is de waterstaats- begrooting zonder stemming aangenomen. By de behandeling der Begrooting van Suriname bepleitten de heeren Van Kol, Fock en Van Vlijmen krachtiger bescherming der West-Indische koloniën, haren landbouw en arbeiders. De Minister betoogde zijnerzijds een krach tige bevordering der immigratie van Javanen in West Indië en steun van het moederland aan Suriname. Naar aanleiding van het betoog van den heer Van Kol over de wenschelykhcid van het uitzenden van een mijningenieur naar Suriname voor bodemonderzoek, deelt de Minister mede dat binnenkort een hoogleeraar in de mijnbouwkunde aan de Polytechnische school te Delft naar Suriname zal vertrek ken met het oog op de exploitatie van het Lawagebied en dan tevens zal overwogen worden in hoeverre van diens aanwezigheid daar is party te trekken voor het door den heer Van Kol beiogde doel. De begrooting van Suriname is aangeno men. De begrooting van Curacao is aangenomen, nadat Minister Idenburg ten stelligste had weersproken het door den heer Van Kol ter sprake gebracht praatje omtrent het voor nemen van Duitschland om Curagao te koopeij. De minister verklaarde dat hem evenmin iets bekend is van eenige pressie van eenige mogendheid ten aanzien van Curasao of van welke kolonie ook. Het hoofdstuk Koloniën is aangenomen na verwerping met 60 tegen 7 stemmen van een amendement-Van Kol oin uit te maken dat Nieaw Gainea niet tot het ryk in Azië behoort. Voorts zyn aangenomen de verdere hoofd stukken der begrooting en een reeks kleine ontwerpen voor onteigening, grensregeling, bekrachtiging van tolheffingen enz. De overeenkomst met België betreffende de verbetering van het kanaal Gent—Terneuzen is van de agenda afgevoerd. Daarna is de Kamer gescheiden. De Christen-democraat schrijft In „Holland's Kerkblad" van 13 Dec. jl. spreekt ds. Sikkel nogmaals zyn groot ver trouwen uit in het Ministerie-Kuyper, en spreekt van den „eerbied en de liefde voor dr. Kuyper, die als een Simson of als een Samuel ons van den Heere gegeven werd." Nu heeft de vergelijking van dr. Kuyper met Simson toch ook een bedenkelijke zjjde, die althans op dit oogenblik het vertrouwen niet versterkt. Immers wie dr. Knyper's reuzenarbeid van 25 jaren strijd voor de christelijke demo cratie kent en dezen Simson thans aan het hoofd ziet van deze coalitie, vraagt toch onwillekeurigWaar is de aanlokkelijke Delila van Richteren 16 die onzen Simson de haren zijner demokratische kracht heeft afgesneden Waarmee heeft men onzen Simson de oogen uitgestoken, zoodat hij in het onzekere voort schrijdende, geleid moet worden door Con servatieve bondgenooten Hoe kan deze Simson den tredmolen der Conservatieven (Filistijnen) treden, nadat hy eerst zoovelen van deze Filistijnen had ver slagen En denkende aan het gezegde van dr. Kuyper, dat hij als demokraat wenscht te sterven, zou allicht iemand kunnen vragen of er soms kans bestaat dat onze Simson by zyn sterven als democraat nog meer Conservatieve Filistijnen zai verslaan dan by zijn leven. Metterdaad is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat de demokratische geschriften van dr. Kuyper na zyn sterven zonder dr. Kuyper nog meer conservatieven zailen verslaan, dan tijdens zyn leven, vooral sinds de conserva tieve coalitie mogelijk was met dr. Kuyper aan 't hoofd. We stemmen toe, de vergelijking met Sim son is treffend. Maar heeft zy juist daardoor ook niet een element dat bedenkelijk is voor het vertrou wen dat demokraten thans kannen hebben in het tegenwoordig coalitie-kabinet en in dr. Kuyper? GOUDA, 27 December 1902. Het bestuur van de afd. Gouda van de Soc. Dem. Arb. Party deelt ons mede, dat het een schrijven van Dr. A. C. A. Hoffman ontvangen heoft, waarin hy bericht af te zien van het politieke debat, waartoe hy Dr. Gorter op de vergadering van 20 Octo ber 1.1. uitgedaagd had. In de zaal „Concordia" had de heer Gerard Pinksen gisteren een feest georga niseerd/ dat recht goed geslaagd mag heeten. Midden in de zaal verhief zich een fraaie Kerstboom, rijk versierd en verlicht. Aan de kinderen van de leden der R. K. Lees- vereeniging, die daarvoor in de termen vie len, werd een gratis tombola aangeboden. Dat het kleine volkje opgewonden was van blijdschap laat zich begrijpen. De grootste aantrekkelijkheid was echter de reuzen- gramophone Van den heer K. Verdoold te Stolwijk, die een vijftigtal nummers ten beste gaf. Bijzonder fraai klonken de marschen Ien andere muziekstukken, de voordracht Meerenberg-Enkhuizen, enz, was het een weinig stiller in de zaal geweest, men had nog meer kunnen genieten. Toch gingen allen voldaan naar huis. Het wereld-panorama geeft ditmaal een tweede reis door de Pyreneën, een serie die aller belangstelling verdient. We zien daar ten eerste Pan, met zön vele historische herinneringen, vervolgens het vooral voor Katholieken zoo hoogst aan- trekkelijke Lonrdes. Maar voor hen, die de Pyreneën alleen kenuen als scheidingsmuur tusschen twee groote ryken, hebben wellicht nooit verno men, dat de natnnr daar zoo hoogst bewon derenswaardig is. Laten we ten slotte nog wyzen op Biarritz, de zoo bekende badplaats, dan zal men niet verzuimen deze week vooral het Panorama te bezoeken. Op den 2en Kerstdag was het in „Ons Genoegen" bijzonder gezellig. Het stafmuziek- korps van het 3e reg. Huzaren gat daar een symphonie-concert De tyd is reeds lang voorbij, dat men zei ,'t zyn de huzaren maar". Onder de voor treffelijke leiding van den heer A. de Goede gaat dit korps met reuzenschreden voornit en lieden, welke hun eischen nog al hoog stellen, waren zeer voldaan over hetgehoorde. Wy van onzen kant voegen daarby een woord van holde en in het bijzonder aan den heer Joh. Fabriaan voor zijn keurige trombone-solo, die alle aanwezigen in ver rukking bracht. De zaal was goed bezet. Op den somberen middag van den lsteu Kerstdag had 't concert plaats der Vereenigde Solisten van de Nederlandsche Opera. De zaal „Kunstmin," die by kunstlicht zich al niet aangenaam voordoet,is voor eene Matinée in dezen tyd van 'tjaar al bijzonder onge zellig 't halve licht werd nog verminderd door de beide schermen, die aan den tuin kant tegen de deuren stonden. Een klein, maar waardeerend publiek was nog komen luisteren. De eerste artist, die optrad was de heer Gross. Hij zong heel goed. Met de noodige bescheidenheid accompagneerde de beer Dokkum, die later door 't ontsteken van 't gaslicht op 'ttooneel zich niet meer zoo behoefde in te spannen om de noten te lezen. Bij de volgende Nummers van 't Programma kwam 't duidelijk uit dat de Solisten gewoon zyn te zingen met bege leiding van een orchest. Vooral de heeren Pauwels en Cauveren forceerden zich, alsol men ze in Amsterdam ook moest hooren. Een Operazanger is nog geen Concertzanger. De Dames wisten zich wat meer te matigen en hadden succes met hetgeen ze ten gehoore brachten. Onze vroegere stadgenoot de heer G. was in 't laatste nummer gelukkiger dan in 'teerste. Met genoegen hoorden we de Aria uit „De Tooneelfluit" en later „Avond zang" van deu heer Koster in plaats van den heer Snijders. Het is al weer gebleken, dat eene Matinee als dit en op dezen tyd gegeven in Gouda niet veel bezoekers trekt. In het wijkgebouw „Jeruel", hoek Lem- dulsteeg en Varkensmarkt was het gisteren feest. Door giften in te zamelen was men daar in staat gesteld, een fraaien kerstboom op te richten. Alle omwoners werden tot een bezoek uit- genoodigd en daar zeer hartelijk ontvangen. Morgen is do boom weer verlicht en wordt een ieder verzocht daar vooral eens een kijkje te nemen. Op de Internationale Tentoonstelling van Toilet-artikelen in het Paleis van Volksvljjt te Amsterdam, zjjn o. a. bekroond Voor sponzen de heer C. Straver met een gouden medaille. Voor toiletzeepen de heer G. IJsseistyn met een bronzen jnedaille (de hoogste on derscheiding voor dit artikel). Resultaat van het bacteriologisch onder zoek van drinkwater der Goudsche Water leiding Maatschappij. Datum 23 December 1902. Oorsprong Kraan kantoor. Aantal teldagen 3 kiemen per gram 45 vervloeiende kiemen 5 soorten 3 ziektekiemen geene. Opmerkingen zeer goed. (w. g.) Dr. H. J. van 'tHOFF. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Eist bij Amerongen (toez.) de heer A. Graves vso Willemswaard, cand. te Schoonhoven. Men meldt nit Leiden van 26 December: Hedennamiddag werd ds. H. P. Schitt van der Loeff, predikant bij de Remonstrant* sche Broederschap alhier, een treffendeVér- rassing bereid. Nu de heer van der Loeff, die 5 October j.l. zyn 40-jarige ambtsbedie ning herdacht, aan het einde dezes jaars zijn predikambt zal neerleggen, meenden leden en vrienden der Remonstrantscbe ge meente hem een blyk van hare dankbare erkentelijkheid te moeten schenken. Daarom was hy met zyne familieleden nitgenoodigd in de consistoriekamer der kerk, waar hem bij monde van den beer W. C. Znnrdeeg, vice-president van den kerker&ad werd aan geboden een bureau ministre, in donker mahoniekoat, met zilveren inscriptie, een docnmentenkast, in dito bont, een lederen bureaustoel, een salon-ameublement, een ve lours tafelkleed, drie stel damast-meubelgor- djjnen, een ganglooper, een inktkoker, een bareaukastje en een pendule met candela- bres. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door prof. dr. H. IJ. Groenewegen, waarna ds. Schim van der Loeff, diep ge roerd voor zooveel goedheid en vriendschap, dankte. Deze are maakte htm het heengaan van zijne gemeente dubbel smartelijk. Uit Bodegraven meldt men van 25 dezer De werkzaamheden naby de brug over de Wiericke vorderen goed, nog slechts één waggon moet verwijderd worden en dan is de lijn weer vry. Wel moeten tender en lo comotief ook nog opgeruimd worden, doch deze liggen niet op, doch langs de lyn, zoo dat men hiermede niet zoo'n bizondere haast behoeft te maken. Met behulp van 4 zware leggers, een halve meter in 't vierkant, zal men een noodbrug bouwen en hoopt men Zaterdag de lyn weer als gewoonlijk be rijdbaar te hebben, zoodat overstappen dan niet meer noodig zal zyn. Er was heden zeer veel pabliek uit den omtrek en dit zal morgen, als 't ten minste tamelijk goed weer is, niet minder zyn. Berg-Ambacht. Tot schatters van het mobilair ten behoeve van de heffing der personeele belasting voor het dienstjaar 1903 zyn aangewezen de heeren M. Binnendijk en J. H. Faay, beiden wonende te Gouda, en tot schatter der huurwaarde de heer A. Verkaik alhier. F03TEBIJ"BN. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier, vestigt alsnog de aandacht van belanghebbenden er op, datop den a. s. Nieuwjaarsdag het Kantoor wel zal zyn geopend voor Spaarbankzaken, doch niet voor Postwissels of Qaitantiön, en dat op dien dag ook geen Postpakketten zullen worden aangenomen. Voorts noodigt hy het publiek uit om ter bevordering van eene vlugge /behandeling van Naamkaartjes en 'Nieuwjaarswenscben, deze wanneer ze by groote hoeveelheden worden verzonden, aan het postkantoor al te geven. Ten slotte meent hy er nog op te moeten wfjzen, dat op Nieuwjaarsdag en de eerste daaropvolgende dagen het aantal bestellin gen tot op drie zal worden teruggebracht, en zulks tot dat de omvang der bestellingen tot het normale zal zyn weergekeerd. Gonda, 27 December 1902. De Directeur voornoemd, M. C. HENNEQUIN. DAMES- en HEEREN- Foulards, Dassen, Linnengoed, Parapluies Wandelstokken, enz. enz. A. VAN OS, Md. Tailleur. Kleiweg E 13a, GOUDA Vetefhoon Mo. 9t. Tan alle nog voorbanden voor Damas en Kinderen. lof meer lage prffmen. Burgerlijke Stazid. GEBOREN24 Dec. Maria Elizabeth, ouders S. van der Eng en M. L. II. van Klaveren. Johanna Cornelia, onder* W. de Grojjl en A. A. Tempelman. 25, Maria Wilhelmina, ouders C. Borst en M. Tetteroo. 'Pieter Johannes, ouders A. den Broeder en A. de Rek. OVERLEDEN 24 Dec H. Oskam, 3 m. 25. G. Rollfs of Roelofs, 2 j. ONDERTROUWD24 Dec. H. Bierman te Appingedam en N. van den Berg. - J. van Vliet te Haastrecht en K. A. Dekker. -- C. de Borat te Zwammerdam en C. H. Tysterman. VERSCHEIDENHEID. Zekere H., een alleenwonend persoon te Abenes (Haarlemmermeer) ontwaarde bij zyne tehuiskomst dat er gedurende zyne afwe zigheid iemand in huis was geweest. Geen kwaad vermoedende, begon hij te drinken van gereedstaande melk. en werd na 't ge bruik daarvan ongesteld- Bij ondif^pek der melk bleek, dat op den bodem der kan koper- zuur lag, dat eveneens aanwezig werd be vonden in de boter en het zout. Hy stelde de politie er mee in kennis, die dadelijk vermoedde dat er eene poging tot vergiftiging had plaats gehad. De levensmid delen werden in beslag genomen en aan de jus titie overgegeven tot onderzoek. De man zelf is in 't ziekenhuis te Leiden opgenomen. Men is de dader nog niet op 't spoor. Predikbeurt bij de Remonstrantsoh- Gereformeerde Gemeente alhio. Zondag 28 December, 's morgens 10''8 nur, Ds. A. K. E. HORST, Pred. by de Rem. Gem. te Lochem. De Burgemeester dei' Gemeente HAASTRECHT maakt bekend, dat het tegen en op 1 Januari a. s. en volgende dagen langs de huizen zoowel door ingezetenen ah dooi' niet-ingezetenenV ER BO D EN IS. Haastrecht, 19 Dec. 1902. De Burgem Tester voornd,, H. UITTENBOGAARD, Wethouder, Loco-Burgemeester. is BESLIST TEGEN EN Prys per fl. f 1.50,6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15.— Te Gouda by WOLFF Co. Westhaven. Dnbb. Buurt. Telefu. 117. zyn steeds voorradig de nieuwe modellen Degelijke GASFORNUIZEN en COMFO- REN. Zuinige branders. Volledig adres voor ENZ. ENZ. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. Volgens oud gebruik met de OUDE JAARSAVOND GOUDA. Bestellingen worden spoedig ingewacht. PRIMA KWALITEIT. Aanbevelend, voorwerpen van glas, porcelein, aardewerk, hont, ivoor, ijzer, steen enz. worden onbreek baar vastgelijmd met de wereldberoemde Flacons met gebruiksaanwijzing 10 cent per stuk, bij Kleiweg No. 2. GOUDA. EEN BEKWAAM ook bekend met het maken Van Alexander- koord, het liefst gehuwd en een jongen hebbende, die hem behulpzaam kan zijn. (Hoog loon, vast werk). Brieven franco: HIRDES EN ZONEN, Stoompassementfabriek, Breda. te Stolwykersluis VRAAGT met Februari van 6—9 uur EN GOUWE 65. Abonnement f 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. He^net is aangesloten aan het Rijks Inter- communaalbureau. Op 15 October 135 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Burean, ACHTER DE VISCH- MARKT. The Only Medical Whisky in the Market. i TEL. 135. Door de groote ainame van mijn BIEREN, ben ik in staat tegen eoncurreerende prijzen te leveren. Tevens verkrijgbaar geurig en onschadelijk verzacht en neemt dadelijk de pijn weg. Geneest onfeilbaaralle brandwonden. Ook on feilbaar op het vel tegen branderigheid, klierachtigheid, hoofdzeer, t aange- zichtB- en andere Na ontvangst van postwissel k 40 ct. of 8 postzegels k 5 ct., wordt U een monsterdoos Zuiveringsvet van 100 gram toegezonden 6 kleine doosjes 65 cent, met gebruiksaanwijzing en attesten. lichaamsroven en Won den, strakheid cn ste kingen by verzwerin gen, winterhanden en -voeten, -bij schurft, dauwworm. Zuivert van onrein insect on der, in en op het vel en haar. 10 ct. per doos, 6 stuks 50 ct., gr. doos, 100 gram 30 ct. Di| goede oude Huis- tléi, Jicht, Yerkoud- enkel Huisgezin ont- schen A 1.25, 75 HH. Apothekers Te Amster* ban,v.Tuyll, IICBTER, AC., middel tegen Rheuma- held enz. mag in geen breken. In flez- ct en 50 ct bij cn DrogUten. dim bij CM- Wetoft Co. JUTTER JAM. gsn»^ o -§<5» c J o S>

Goudsche Courant | 1902 | | pagina 2