MANTELS WinterhandsctLoenen, V Kit li BINNENLAND. vmo W VAM r.HTER4A» OPRUIMING D. SAMSUM. ADVERTENTIEN Telephoonnet-Gouda. Stadsnieuws. FOSTBR.IJ"E]TSr Beurs van Amsterdam, «2a/„ Blouse», Rokken, Pelterljei, Veemarkt te Rotterdam. JOHANNA HELENA LAFEBER, noemd, en nog niet eens gepreconiseerd. Het vorleenen van het episcopaat en van het pur per te gelyker tjjd is steeds uitgesloten ge weest. Maar by de goede betrekkingen tus- schen het Vaticaan en Duitschland die de Paus gaarne in stund wil houden is de kans groot dat over de benoeming van een Duitschen kardinaal een overeenstemming wordt verkregen en dat mgr. Fischer, ook al is hij pas onlangs tot aartsbisschop benoemd, toch kardinaal wordep zal. Het loopt het Haagsche Hof van Arbi trage ook niet mee. De berechting van de fameuse Venezuelaansche quaestie dreigt het te ontgaan. Om dat goed te maken stelde Columbia voor te Washington het geschil over den prys van het Panamakanaal in Den Haag te laten nitmaken. Maar daar heelt Amerika geen zin in en als Columbia nog Iangor dwarsboomt, zullen de Araerika- kanen wellicht het Nicaraguakanaal nemen. Wat de Dnitsche eischen tegen Venezuela eigenlijk zijn, daarvan weet men nog niet veel. Zy loopen voornamelijk over vorde ringen van de Berlynsche Diskonto-Gesell schalt, waaraan volgens sommigen een luchtje zou zyn. Men leest nu in het „South Ame rican Journal" daarover het volgende: .De Duitschers hebben in de zaak niet «Ityd de mooiste rol gespeeld. De eischen der Dnit8chers loopen voornamelijk over de niet betaling van interest op een schuld van 2.000.000 pd. st., verschuldigd aan de Dis- conte Gesellschalt te Berlijn, aangegaan 15 April 1896. Van deze leening, groot 2 rail- Hoen pd. Bolivars 50 raillioen, ontving de Disconto Gesellschalt Bol. 26 millioen als betaling voor de Duitsch-Venezuelaansche Spoorweg Mjj. De Disconto Gesellschalt, geholpen door de Deutsche Bank, had een commissieloon van Bol. 10 millioen achter gehouden, dat door de Regeering was toe gestaan voor de uitgilte der leening. Het restant, nl. Bol. 14 millioen was toegewezen aan de Fransche en Engelsche Maatschap pijen ter voldoening van haar eischen. Deze maatschappijen hadden evenwel toegestemd in die betaling onder beding, dat de leening ook in 't openbaar zou worden uitgegeven. Doch tot groote teleurstelling der betrokken partijen, weigerde de Disconto Ges., waar door de in betaling gegeven stukken waar deloos werden. Niettemin ontving de Disconto gedurende eenigen tijd interest h 5 pCt. op de B. 10 millioen, met de overeengekomen aflossing. De Disconto weigerde dus de leening uit te geven op de gezegde voor waarden, ontving tot 20 pCt commissieloon, waarop zij zells nog interest ontving, en komt na nog met een eiscb wegens onbe- taalden interestDe schade door de Dis conto Gesellschalt aan de Engelsche Myen. door het niet uitvoeren van het contract met het gouvernement van Venezuela is te ern stiger daar zy niet in de gelegenheid waren haar zaken tot een goed slot te brengen. Als deze feiten te voren bekend waren ge weest bij het Britsche gouvernement, dan is het meer dan waarschijnlijk, dat het Dnitschland in deze niet zou gesteund hebben. Het is mogelijk dat by arbitrage de Regee ring van Venezaela een weigering kan voort brengen ten opzichte yan regeling der con tracten." Verspreide Berichten. Frankrijk. Jules Guérin, de bevelhebber van het „fort Chabrol", richtte een schrijven tot Vallé, minister van justitie, waarin hy ver zoekt te mogen behooren tot hen die ver volgd worden, omdat z\j het Fransche volk hebben aangespoord tot het terugnemen van het geld, dat op de ryksspaarbanken is geplaatst. - De burgemeester van Chateaulin, Gas- sis .die dezer dagen in opdracht van den prelect bad ontvangen over te gaan tot slui ting van een ordeschool en vervanging door een neutrale school, heeft die opdracht te ruggezonden aan don prefect, met een for- meele weigering om er aan te voldoen en met een nadrukkelijk protest tegen dit doent De premier, tevens minister van bin- nenlandsche zaken en van eeredienst, houdt zich zeven uur per dag bezig met het vraag stuk der geestelijke iustellingen. Zijn onder zoek moet loopen over 3000 van die inrich tingen. Duitschland Te Wilhelmshaven is, wegens ernstige vergrijpen in den dienst, in hechtenis geno men de kapitein ter zee Kayser, vroeger deel aitmakend van het Noordzee-eskader. Van Berlijn uit worden de geruchten tegengesproken, dat de Duitsche gezant te Brussel, graaf Wallitz, die nu daar ziek ligt, schuld zou hebben aan het schandaal in de Saksische koninklijke familie, doordien hy Giron aanbevolen zou hebben als taal onderwijzer voor de kroonprinselijke kinde ren. Echter heelt niet graaf Wallwitz, doch een Saksisch hofbeambte het zaakje be zorgd de graaf beeft alleen informaties ge nomen en die luidden zeer goed. Volgens de „Oostafrikaansche Ztg." zouden een aantal Boerengezinnen aangeko men zyn*"in Usambra en Kilimanzara, om er zich blyven^d te vestigen. De staking in de kolenmijn te KAtto- Witz is geëindigd. Nader blijkt, dat by de nieuwe rege ling aangaande de Pruisische staatsloterij, de wink,ans iets verminderd zal wordenop de 224,000 loten komen 100,000 pry^en, dus fier tégen negen. Groot-Brittannie. Tegen één shilling per woord had cle „Times" zich reeds vóór een week 12000 woorden laten overseinen over Chamber lain's verblijf in Zuid-Afrika. - Lord Rosebery sprak Vrijdagavond te Plymouth. Hp verklaarde, dat de tegen woordige onvriendelijkheid van Earopa ter genover Engeland een crisis teweegbracht, waarin andere landen ook weieens hadden verkeerd, van welke slechts weinige mannen hadden geschikt de moeilijkheden het -hqqfd te bieden. Vior Engeland nu drong Rose bery op de benoeming van lord Kitchener tot minister van oorlog aan, omdat een volkomen reorganisatie "van Engelands mili taire instellingen dringend noodzakelijk was. Naar wy vernemen is de Hollandsche IJze ren Spoorweg Maatschappij er tfians toe overgegaan, de voor het vervoer vian ledig teruggaande pakmiddelen geldende gunstige bepalingen volgens welke o. a., by vervoer als vrachtgoed, de vracht berekend wordt tegen de helft van het werkelijk gewieht ook toe te passen op manden of kisten enz., gevuld mot ledige kannen en kruiken, fles- schen, doozen en sigarenkistjes. Dopr dezen maatregel wordt aan een door handelaren in wijn, sigaren enz. reeds vaakj geuiten wensch voldaan Ook bij het Staatsspoor geldt defze bepa ling. Aan' „Het Centrum" werd Zatejrdag ge seind Rome, 17 Jan., 2 uur. Dr. Sdbaepman bracht den nacht vrij rustig door.f De be nauwdheden zyn gehèei verdwenen. De ljjder klaagt veel over pijn aan dé voeten, een gevolg der hartziekte. De doctoren zyn zoo tevreden, dat de telegrammen aan Neder land zullen verminderen. Het telegram aan „De Tyd" «van eenige dagen geleden geeft een verkeerden indruk. Dr. Schaepiqan sprak voortdurend de verschillende vreemde talen, zooals hier noodig was. zeer corredt, zoodat van abnormaliteit geen sprake wasi Dokter Lapponi zeide hedenDe snelheid van her stel wyst op een constitutie, die hdop geeft op nog vele levensjaren. VRIJDAG 16 JANUARI 1903. (Vervolg). Aan de orde Het preadvies op het verzoek van de heeren C. P. W. Dessing en W. Erberveld om de IJssellaan in eigendom en beheer aan de gemeente over te dragen. (Ing. St. No. 121). De heer van GalenIk moet den raad namens B. en W. mededeelen, dat wij ons oorspronkelijk voorstel in zoover wijzigen, dat nu er ernstige beginselen tot demping van die sloot zyn genomen, wy den raad zullen voorstellen die straat over te nemen, alleen moet ik er nog op wijzen dat er heden een adres is ingekomen van den heer Des sing om zijn verzoek in te trekken, dit niet door den heer Erberveld is geschied. De Voorzitter: B. en W. stellen voor indien die demping heeft plaats gehad, B. en W. te machtigen die straat over te nemen. De heer NederhorstIk kan vofttrekt niet medegaan met het voorstel om die straat over te nemen, al wordt die sloot gedempt, dan mogen wij dat toch niet doen, die straat zit vol kuilen en voldoet vol strekt niet aan de eischen, die er voor ge steld zijn. De heer van GalenHet voorstel is om die straat over te nemen en wanneer de gemeente-bouwmeester heeft onderzocht den toestand van die straat en die niet voldoet, dan zullen B. en W. dien weg niet over nemen. De VoorzitterWanneer de Raad besluit B. en W. te machtigen die weg over te nemen en hy voldoet niet, dan zullen wij dien niet overnemen, de heer Dessing is vergunning verleend daar een weg te maken en die weg zal worden overgenomen wan neer de bestrating is ten genoegen van B. enSV. De heer NederhorstEr zijn twee zaken, die hier met elkander verward worden, in 1900 werd den heer Dessing vergund een straat aan te leggen en wanneer die vol deed zou die worden overgenomen, maar daar de glooiing of scboeiing niet goed was iS men er niet toe overgegaan en nu stelt men voor als die sloot is gedempt die straat wel over te nemen, dit kan niet, dat mogen wy niet, daar de bestrhting daar niet goed is. De heer StraaterEr zyn twee zaken waarom vroeger die weg niet kon warden overgenomen, een daarvan was omdat de glooiing niet in orde was, nu vervalt het hoofdbezwaar door de demping van die sloot, door de gemeente zijn ook wel eens straten overgenomen waarin kuilen waren,, dit is zoo'n groot bezwaar niet. De Voorzitter: De heer Straater heeft daar zoo even de toestand geschetst zooals die (jaar is. De heer NederhorstWy mogen die straat niet overnemen omdat die niet voldoet aan de gestelde voorwaarden. De heer Dessing: Als het mij vergund is hierover ook het woord te mogen voorerf moet ik zeggen 'dat ik met angst naar de'u raadsvergadering ging, omdat ik meende dat het preadvies van B. en W. zou worden aangenomen. Dat er kuilen in die straat yyn wil ik niet tegenspreken, maar de heer den Hoed heeft daar zyn materialen aange voerd om de sloot te dempen en daardoor heeft die straat veel geleden, moest hy van den anderen kant aanvoeren, dan weet men wel hoe dat ging met regenachtig weer; trouwens alle straten die overgenomen zijn voldoen niet aan den eisch. Het schijnt wel of men met twee maten wil meten, deze straat voldeed niet aan den eisch en daarom kreeg ik geen licht, de heer Merks die bouwt heeft daar wel licht, niettegenstaande de straat daar niet gelegen is en ook nog niet is overgenomen. De heer van GalenIk moet hier op komen dat gemeten zou worden met twee maten,in de straat van Merks is een gasleiding gelegen, dat is ook in de IJssellaan geschiedt. Merks heeft zich verbonden de straat goed op te leveren en nu is daar een lantaarn geplaatst. In de Vorstmanstraat was ook een buisleiding gelegen en licht aangebracht, maar omdat die straat niet goed was opge leverd, hebben wy de lantaarns weggenomen. De VoorzitterHet is hier een oude kwestie maar ik kom op dat er met twee maten zou worden gemeten, de raadsbeslui ten zyn voor beiden gelijk. De heer Dessing: By my is het monde ling geschied dat de weg zou worden over genomen en by Merks is dat met een raads besluit aangenomen. De Voorzitter: De heer Dessing vergist zich, by beiden is schriftelijk toostemming gegeven. Het gewijzigde voorstel van B. en W. wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel tot het geven van namen aan nieuwe straten (Ing. St. No. 112) en het daarop door den heer C. W. van de Velde ingediende amendement. De heer Nederhorst: M. de Voorzitter, welke namen wenschte de heer van der Heijden te geven aan de nieuw aan te leggen straten bij het park. De VoorzitterDe heer van de Velde wenschte voor de Koningin Emmastraat de Cornelis Këtelstraat, voor de Prins Willem straat de van Beverninckstraat, voor de Prins Alexanderstraat de Hartsoekerstraat, voor de Prins Mauritsstraat de Adriaan Vlackstraat, voor de Koningin Sophiastraat de Bokken- bergerstraat, voor de Prins Frederikstraat de van Alphenstraat. De heer van der Heijden voor de Parkweg dien van Parklaan, dan de aansluiting met den Winterdijk den naam te geven van Parkweg en het bestrate gedeelte van den Winterdijk de Parkstraat te noemen.' De heer Both vraagt bij adres v in heden de Reeuwyksche straat te veranderen in Pieter Bothstraat of Bertelmanstraat, maar liefst de eerstgenoemde van Pieter Both straat. Pe heer van ItersonAansluitende aan het amendement van den heer v. d. Velde, zoude ik voor de drie straten bouwplan- Merks, niet de namen der drie generaals willen geven, maar deze liever de namen geven van drie beroemde graveurs, en wel van Reinier van Perrynstraat, Hendrik Barystraat en Aert van Waesstraat, de Parkweg zru ik willen noemen de van Beverningstraat, de Winterdijk de Cornelis Ketelstraat, het vervolg der Oude Gouwe de Erasmusweg, de Prins Frederikstraat de Coornhertstraat, de Bloemendaalsche Weg de Ridder van Catalaan en de Oude Gouwe Oud ter Goude, de Bodegraafsche straat de Zoutmanstraat of Gerard Leeuwstraat, üit het voorstel van B. en W. bljjkt dat men maar van het lijstje is afgegaan, waarom ik zou willen voorstellen dit voorstel uit te stellen. De heor van de VeldeIn de vorige vergadering zijn door mij namen genoemd, niet dat ik mijn Ketelstraat zou willes prijs geven,. maar ik zou willen vragen of B. en W. uit de hiergenoemde namen, niet eene keuze konden doen en dan in een volgende vergadering met een nader voorstel komen. Het voorstel van B. en W. wordt uitge steld tot eene volgende vergadering. Aan de orde Het ontwerp besluit tot vaststelling eener verorde ïing tot wijziging der Algemeene Politieverordening, strekkende tot het verbieden van het schrobben der straten. De heer Noothoven van GoorM. de Voor zitter, ik kan myn stem niet aan dit1 voor stel geven, men moet het schrobben niet gaan verbieden, in het ejjffie artikel wordt gezegd, dat de burgers/op bevel «yan de politie de'Straten moeien schrobben en in dit nieuwe artikel wordt het verboden, men moet niet te veel gaan verbieden. Een btfrger zeide eens tegen my, zeg mjj maar wat ik wel mag doen, dan kan ik de gqbpele politieverordening. De heer van Iterson Ik bqfl liet niet eens met den heeft' van Goor, ik vind het zeer nattig, dat er niet meer geschrobt zal mo gen worden, men kykt niet waar men gooit in de Korte Akkeren heeft men heele diepe geulen gekregen alleen door het schrobben. De heer StraaterIk ben het niet eens met den heer van Goor, wy hebben nu vyf dagen zindelijke straten, laten wy er 110 nog twee by krygen. De heer JongenburgerIk ben tegen het schrobben en wei voornamelijk dat het in het belang is der gemeentekas by het schrobben der straten sly ten de steenen te veel en wordt het zand er tusschen uit geveegd. De heer van Galen Het is byna over bodig dat ik hier het woord nog over voer, ik ben er zeer tegen, ik had gedacht van den heer van Iterson een warm pleidooi te hooren over de hygiëne, maar genoemde heer beeft het oyer het onbestrate gedeelte van de Korte Akkeren, het gezegde van den heer Straater is evenmin steekhoudend, voor het gezegde van d3n heer Jongenbur ger zou ik nog iets kunnen voelen. De heer DonkerIk kan zeer kort zyn, daar er ai zooveel gesproken is, maar ik geloof dat het zeer moeilyk uitvoerbaar is. De heer van ItersonDe heer van Galen legt myn woorden anders uit dan ik heb gesproken, het is wel een mijnheer, die de een zyn rede goedkeurt en een anders rede afkeurt, ik maak hem daarover myn com pliment. De heer'Straater, Nederhorst en Noothoven van Goor repliceeren nog kort. Het voorstel wordt daarop in stemming gebracht. Voor stemmen de lih. Jongenbnrger, Straa ter, Dessing en van Iterson. Tegen de hh. van Galen, Engels, Luger, Prince, Fortuyn Droogleever, v. d. Velde, Nederhorst, Krook, Donker ey Noothoven van Goor. Het voorstel is vei worpen met 10 tegen 4 stemmen. Aan de orde Het tweede suppletoir kohier der plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1902. De reclames van J. Gerrits Berg, J. H. van den Bosch, M. Esser Jr., B. Ubbink en O. Koets, tegen hunne aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1902. (Eerste sappletoir kohier). Worden in besloten zitting behandeld. Na heropening wordt medegedeeld dat het tweede suppletoir kohier is goedgekeurd. Op de reclames werden de volgende be schikkingen genomen: Wijk No. Aangsl. Beslissing. A 84a J. Gerrits Berg, f 1000. f 900.— C 29a J. H. v. d. Bosch, 750.— gehandh. P 414 B. Ubbink, - 500.—geroyeerd R619A 0. Koets - 800— gehandh. De reclame van M. Esser Jr. was inge trokken. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Gemengde Berichten. De gezant van een vreemde mogendheid te Parys zou, naar beweerd wordt, een ver volging hebben ingesteld tegen den directeur van een dagblad, die hein 100.000 francs zou afgdroggeld hebben, onder voorwendsel dat hy een sportaangelegenheid op het oog had. Hjj had later nog meer geld trachten machtig te worden, maar was op het punt gearresteerd te worden, naar Duitschland gevlucht. 34 Uur in de Hülllochgrot. Eenige jon gelui uit Uster beslob n dezer dagen een tocht te gaan maken in de Hölllochgrot in het Muotadal, waaromtrent onze Zürcber correspondent indertijd een en ander heeft meegedeeld. Zy stelden zich onder leiding van een ervaren gids, en in Zflrich sloten zich drie aandeelhouders in het consortium, dat deze grot gekocht heeft by hen aau, en ook nog een Duitsche dokter. Zaterdagoch tend om 9 nar bereikte het gezelschap den ingang van de grot. Zij hadden proviand voor verscheiden dagen bij zich, en voorts ladders, stokken, lantaarns enz. Bij het binnengaan in de grot merkten zy reeds, dat op dieper gelegen plaatsen ten gevolge van den dooi water §tond ter hoogte van een meter. Doen met behulp van de ladders kwam men daar overheen, en goeds moeds drong het gezelschap gedurende on geveer zes uur steeds verder in de grot door. Het water bleek echter te stijgen daarom keerden zy terug, maar toen zy op een half uur afstand van den ingang geko men waren, bevonden zy, dat het water reeds viér meter hoog stond, en dat de afstand tusschen "den waterspiegel en het hoogste punt van den ingang nog maar 30. cM. be droeg. Zy waren dus.vrywel van de buiten wereld afgesneden. Maar het gezelschap ver loor den moed niethet dacht, dat het water tegen den ochtend wel z u vallenen zy richtten zich zoo goed mogelijk in, om in het hoogst gelegen gedeelte van de grot den nacht door te brengen, en Zondagmorgen af te wachten. Doch 's nachts werd de toestand er niet beter op. Langzaam maar zeker steeg de dreigende waterspiegel, 's Ochtends vroeg trachtten een paar jongelui zwemmende den uitgang te bereikendoch het water drukte hen tegen de zoldering van do grot, zoodat zy niet voort konden komen en haast geen adem konden halen. Wanhopend keerden zy terug. Toen kwam een hunner op het denkbeeld in een brief hun angstwekkenden toestand uiteen te zetten en dien in een hermetisch sluitende bougelflesch te doen. Het gelukte, met stokken en ladders die flesch op het water voort te stuwen, en gelukkig dreef zy spoedig van zelf den uitgang uit, waar reeds verscheiden bewoners vjn het dal ongerust te wachten stonden op de terugkeerende heeren. Zy vernamen nu wat liet geval was, en waar de menschen zich bevonden. Er werd een brigade gevormd, die, Yan allerlei reddingsmateriaal voorzien, aan het werk ging. Zondagavond omstreeks negen uur was het geheele gezelschap, verkleumd en doorweekt van het water, uit zyn noodlot- tigen toestand gered. De menschen waren dankbaar geroerd, toen zy den vrijen ster renhemel weer boven zich zagen. Generaal Manning, die het bevel zal voeren over de expeditie in Somaliland, is te Obbia, aangekomen, vergezeld door een aantal offi cieren van zyn staf. Ook de troepen warden na door transportschepen aangebracht. De markies di Rudini zal aan de Kamer voorstellen aan vier kinderen van Teresita Garibaldi, de dochter van den vrijheidsheld, het pensioen van 10,000 lire te geven, dat zjj tot aan haar dood -- zij is verleden jaar op Caprera gestorven van den Staat genoot. In 1882 heeft het Italiaansche parlement ter belooning van Garibaldi's diensten aan diens weduwe en 5 kinderen ieder een pen sioen van 10,000 lire toegestaan. Teresita Garibaldi, die met generaal Canzio getronwd was, genoot dientengevolge ook dat bedrag. Zy heeft twaalf kinderen nagelaten, die bet niet te breed hebben. Aan vier dezer, Anita, Rosita, Garibalda en Cbarlotta wil di Rudini nu de 10,000 lire geven, die haar moeder toekwamen. GOUDA, 19 Jannari 1903. Aangezien ons gebleken is, dat zeer vele werkgevers niet aan hunne verplichting heb ben voldaan, meenen wjj goed te doen er aan te herinneren dat werkgevers, die van den Burgemeester aangeteekend per post formulieren voor opgave van het aantal werkgevers en werklieden in hunne onder neming hebben ontvangen, verplicht waren om die formulieren, behoorlijk ingevuld, uiterlyk den 17en Januari op dezelfde wyze terug te zenden of tegen bewys van ontvangst ten gemeentehuize in te leveren, en dat zy daaraan alsnog met den meesten spoed be hooren te voldoen daar zy anders boete of hechtenis beloopen knnnen. Wy vestigen de aandacht op de Zanguit voering, welke aanstaanden Vrijdag-avond in de zaal „Concordia" zal gegeven worden door de zangvereeniging „Arti et Religioni". Het programma vinden onze lezers onder de advertentien opgenomen. In de gisteren gehouden vergadering van de Vrijzinnig democratische KiesvereenigiDg zyn als bestuursleden gekozen J. Zwart, voorzitter, J. L. Belonje, Secretaris, H. J. van Weelden, penningmeester, J. Bojawalen C. van Ardenne commissarissen, terwijl als afgevaardigde voor de jaarvergadering op 24 Januuri 1903 in Amsterdam is gekozen J. Zwart en tot plaatsvervanger J. L. Belonje. Gisteren hield de postduivenvereenigiug De Luchtbode" een algemeene vergadering. Tot leden van het bestuur werden gekozen de kbr. Th. A. van Berkel voorz., A. Polet 2e voorz., P. M. van Waas seer., J. G. Jon geneel 2e seer., C. J. Boer penningm., J. Boer 2e penningm. Er was een voordeelig saldo van f 19.50. Besloten werd dat de vereeniging ook het ringenstelsel zou toepassen. Donderdagavond werd in het „Heerenlo gement" te Schoonhoven door de afdeeling Schoonhoven van het Alg Ned. Werklieden- Verbond met welwillende medewerking van de muziek vereeniging „Apoflo", een tooneel- uitvoering gegeven ten bate van de onder steuningskas der afdeeling. De verschillende voordrachten en het tooneelstukje „De Raads vergadering te Koekamp" werden zeer goed ten gehoore gebracht en wekten dikwyls den lachlust van het publiek op. De mu zieknummers werden meesterlijk uitgevoerd. Een zeer gezellig bal, dat tot middernacht duurde, besloot de uitvoering. In Maart a. s. hoopt de heer J. G. Krop man zyn zilveren jubilé te vieren als hoofd der R. K. jongensschool alhier. Dinsdag den 13en Januari Januari jl. heeft zich een comité gevormd, hetwelk zal trach ten den feestdag voor den jubilaris zoo luis terrijk mogelyk te maken. Het bestaat uit een drietal oud-leerlingen van genoemde school en drie leden van het personeel, die de leeilingen der school vertegenwoordigen. Dezer dagen zal het comité de eer hebben, allé oud leerlingen uit te noodigen tot mede werking aan het welslagen van dit heug lijke en gedenkwaardige feest. G. N. De afdeeling Gouda van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf-beambten „De Post" hield gisteren op de bovenzaal van bet café „Harmonie" een vergadering, vooral om pro- pogonda te maken voor den Bond. De bondsvoorzitter, de heer W. A. H. Kerkhoff uit Amsterdam, trad daarbij als spreker op en betoogde hoe geraden het was én voor bestellers èn voor brievengaarders zich aaneen te sluiten, daar een eenling niets vermag, maar aangesloten vermag men veel. Spr. was vol lof over min. Lely, die er voor was dat de bestellers hun rechton ook kenden hun plichten waren hun reeds lang bekend. De tegenwoordige directeur-generaal scheen ook een zeer humaan mensch te zyn en Spr. verwachtte dan ook van het streven van den Bond om voor bestellers een mensch waardig bestaan te verkrijgen veel heil. De vergadering was goed bezocht en naar wy vernemen is de afd. Gouda, dank zy deze lezing, zeer versterkt. Zondag 18 Januari had de eerste voor- tumersles van het Gewest Zuid Holland van liet Nederlandsch Gymnastiek Verbond plaats in het lokaal der Gymnastiek Ver eeniging Excelsior aan de Jeruzalemstraat. Vertegenwoordigd waren de vereenigingen Hercules van Leiden met 2 voorturners, Achilles Rotterdam „1 Lichaamsontwikkeling van Delft met 2 voorturners, Donar ,2 Oranje 's Hage „1 Gouda Gouda „5 Scheveningen van Scheveningen „1 Olympia 's Hage „1 Leonidas Vlaardingen „1 Excelsior Gouda „4 Verder waren aanwezig de Commissarissen van het Gewestelijk Bestuur de Heeren Koudys en v. d. Laar. De voorturnersles begon met een serie vrye oefeningen onder leiding van den Heer Chr. Krijger, daarna werd aan de toestellen gewerkt in drie af- deelingen rek, brug en paard, leiders waren resp. de Heeren Hengevelt, van der Klejjn en Krijger. Na de pauze werd van toestellen ver wisseld. Ten drie ure was deze eerste nat tige les in 1903 afgeloopen. POSKANTOOR GOUDA. LIJST yan onbekende brieyen en brief kaarten welke gedurende de le helft der maand Januari te Gouda en de daaronder ressorteerende hulpkantoren ter post bezorgd. BRIEVEN. Van Gouda Meyr. A. A. Jager, A'dam. M. de Leeuw, id. Wed. y. Weeber, id. y. Wi'ligen, Boakoop. Ferbrugge, Gouwsluis. C. de de Haan, Gouda. M. F. v. Buren, Gravenhage J. J. de Rooy, id, Mej. J. Blanken, id. Wed. R. Rogaur, Groningen. J. Vredenman, Vleuten. Mej. Ch. Schippers, Vlissingen. BRIEFKAARTEN. R'dam. Haag. Oudshoorn. f W. yan Leeuwen, Van Zoetermeer Dingenman, M. Vellenkoop, A. Heus, Terug uit bnitenland Van Gouda M. Boer, Huttum. Mej. M. P. Boer,, id. Zoetermeer Manes Merkus, Brooklyn. Gouda, 15 Januari 1903. De Directeur, M. C. HENNEQUIN. DAMES- en HEEREN- Foulards, Dassen, Linnengoed, Parapluies Wandelstokken, enz. enz. A. VAN OS, Md. Tailleur. Kleiweg E 73a, GOUDA 'l'elephoon i«. .11. 17 JAN. JiDMLAND. Ceri. Nod. W. 8 i1/»' dito di*o ditc 3 »1 ito dito dito 3 Ionqar. Übl. Goudl. 1881-93 4 irALiï. Iaschr.ring 1863-81 b )08TRMR. Obl. m papier 1888 K dito in a lver 1888 6 'ortugal. Obl. met coupou 8 dito ticket 3 IJsland. Obl. Binnonl. L894 4 dito Goeons. 1880 4 dito bij Roths, L8S9 4 d'to bij HOp- 1889-90 4 dito ia goud. leen. 1883 6 dito dito dito 1884 5 panjk. Pwpet, acbuld 1881 4 uBRgtJ Gojr.Couv. loeu. 1890 4 Ge b'Huing serie D. Gec.leeuin. serie C. iiid-Apk Hp. v. oblg 189 o BxiCÖ.Ob. t. Sch. 1890 8 V'JNSZURLA. Obl. o i - p. 1881 4 «8XT1RDAM Obligation 1895 8 'l iIRrdax. Ste I. leun. 1894 3 N. A.fr. li tmlelsv. aand. Arondsb. Tab.-My. Corti beaten Deli-Maatsohanpij dito Am. Hypotheekb. pnadbr. 41/, Üult.-Mij. der VorstenI. aand. 's Gr. Hypothoekb. pandbr. 41/, Noderlnndsche bank aand. Ned. Handelmaatsoh. dito Jï.-W Pao. Hyp. b. pandbr. 8 ftott. Hypotheekb. pandbr. 4'/a Utr. Hypotheekb. dito 4l/t Oostinr. Oost-Hong. bank aand. Ri sl. Hypotheekbank pandb. 5 A.MIRIKA Equt. hy poth. pandb. 4 Maxw. L. G. Pr Lien eert. 8 Vkd. Holl. IJ.-Spoor.w.-Mij.aand. My. tot Expl. v. StSpw, aand ^ed. Ind. Spoorweg ra aand. Ned. Zuid Afr. Spra aand. 8 dito dito dito 1891 dito 41 /t itALiïSpoorwl. 1987/89A-Eobl.S Zuid-Ital. Spwmij. A-H. obl. 8 lkn. Warschau Weenen. aand. R sL. Gr.. Russ. Spw.-Mij l.obl. 4 Baltisohe dito aand. Pastowa dito aand. 5 [wang. Pombr dito aand. 5 Eursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 dito dito ohlig. 4 Amerika. Cent. Pao. Sp.My obl. 6 Chic. k North. W pr. C.v. aand.' dito dito Win. St. Peter. obl. 7 I Denver b Rio Gr. Spm. oert. v.a Illinois Central' obl. in goud 4 Louisv. Ie Nashvilli Cer v. aand. Mexico, N. Spw.M j. lehyp.s 8 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aand N.-York Oatatio k West. aan 1. Ponn. d'to Ohio oblig. 6. 0« goo. Calif, le hyp. in goud St. Paal. Minn, k Maait. obl. Un. Pao. Hoof inn obiig. 8 Jito' dito Line. Col. le hyp. O 6 C\NaDa. Can. South. Chert.v.aand. V km. 0. Rallw. Ie Na. lo h. d. c. O A oslerd. Omnibus Mij. aand. R jtterd.Tramweg-Maats.aand N'bd. Stad Amsterdam aand. I Stad Rotterdam aand 3 «nioit. Stad Antwerpen 1887 81/* Stad Brussel 1888 V/t !onq. Theiss Regullr Geaelsch. 4 isriNit. Staatsleeoig 1880 5 K.K. Oost. B. Cr. 1880 8 S. AJf/t. Stad Madrid S 1888 N so. Ver. Bex. Arh. Spoel, oe rt Vrkrj Sfotkrs 801/. 80»/M /ll 997/, 827. '17, 60'V 1, 671/, SS m'/, 2«7, my. 30 90 s;s 415 194 9SV, 101-/, 190"/, 106 119 9187, 59'/, 104% «»7. 100% 915 140/, 40"/,, 109b 107 105 86./, 104% 101% 10 ion 108% ll»Vu 117% 10» «IV. 95% 91'/. 81% van alle nog voorbanden yoor Dames en Kinderen. tot meer lage prljmen. Maandag 19 Januari 1903. Vette Ossen en Koeien goede aanvoer, prijzen waren voor ie kWal. 33, 2e kwal, 30,3e kwal. aó cent per half kilo. Vette Kalveren, goede qanvoer prijzen waren voor ie kwal. 28, 2e kwal. 26, 3e kwal. 22 cents per half kilo Vette varkens goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal 23, 2e kwal. 22, 3e kwal. 20 cents per halt kilo Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. De handel had voor alles een traag. Verloop met iets lagere prijzen. Burgerlijke Stand. Moordrecht. GEBORENAnnigje, ouders J. Verborg en M. Dekker. - Gerard Egbertus, ouders J. Goes en T. Hykoop. Cornelia, ouders J. A. Berkouwer en C. Brussee. Dirkje, ouders N. den Braber en A. K. van der Sloot. GEHUWD: J. van der Starre en J, G. van de Wetering. OVEfeLEDEND. van Vliet, 66 j. A. A. Slobbe, 22 m. Heeuwijk GEBOREN Willemina Elizabeth, oudera A. de Knikker en A. W. Koster. Grietje, ouders K. Oostrom en G. Perdyk. - Jo- hannès Adrianus, ouders J. van der Klei) en C. A. Blonk. OVERLEDENL. Straver, 68 j. A. Vogelaar, 71 j. A. Kruyt, 2 j. C. Varken visser, buisyr. van T? Moraal, 33 j. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lyden, onze innig geliefde Echtgenoote en zorgvolle Moeder, Mej. in den ouderdom yan 49 jaren. W. K. SCHULING. K. W. SCHULING. A. SCHULING. J. SCHULING. W. H. SCHULING. ALB. SCHULING. N. SCHULING. Gouda, 18 Januari 1903. HO 18 TE HO OH met vergunning huurpry8 f 3.per week, vergunningsrechten, 50 cents per week. Inventaris moet overge nomen worden voor f 80.Het huis is voorzien van gas- en waterleiding, water leiding is onder de hnurprys begrepen. Te bevragen Lange Tiendeweg D 29. Abonnement f 40per jaar voor per- eeelen, binnen een kring yan K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Rjjks Inter communaalbureau. Op 15 October 135 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. Nieuw - onovertroffen I'rof. Dr. I.iobors welbekend UHüW-KIACHT-inXEa (Alleen echt met Fêbriektmerfe). tot voortdurende, radicale en tekere genozing van alle, zells de meest hardnekkig.* zenuw- ziektent vooral ontstaan door afdwalingen op jeugdigLn leeftyd Totale genezing van elke zwakte, Blee!: zucht Benauwdheid Hoofdpyn Migraine Hartklopping Maagpjjn sleehte spijsvertering Onvermogen -- Inipotenz Pollutione enz. Uit voerige prospectussen I vppor flesch fl. 1, fl. i 8'/„ dubbel* Hoscli fl. ei/.,. Onlrad-DepótMatth. v. d. Vegte, Zaltboramel I) pölrt: M. Cléban Ie Co., Rotterdam V. Happel, 'a-Gravenhage. Halmmana de Jong J. Czn. Rottordsm Wc iff k Co., Gouda, en bii alle drogiston.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2