openbaar aanbesteden: BINNENLAND. PARAPUJ1ES. 0\TVA\GE\ in Costumes Tailleur en Voorjaarsmantels. 11. SAMSOM. -ro-^Jfej^ratw«ii)s^,Yaab§a)iau'i°.^9.rvd.S PosterUen eo Telegrap&le. Stadsnieuws. 372ste Staats-loterij VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Nieuwe Collectie A. van OS Az„ teurs van Amsterdam* AOVERTEXTIElN verbljjf in Finland te ontzeggen. Dezen laatsten maatregel kan hg niet toepassen zonder toestemming der hooge regeering, behalve in gevallen dat uitstel onmogelijk is". Deze verordening geldt vooj-loopig voor drie jaren. Verspreide Berichten. Frankrijk. Door krachtige nachtvorst is een deel van de wijngaarden rondomNantes geheel vernield. De schade is aanzienlijk. De twee perspnen, te Marseille gear resteerd, omdat zij bij aankomst van den president der Republiek gemanifesteerd had den in onvriendelijkpn zin, zijn er niet afge komen met een nacht toevens in het politie bureau zij zullen zich te verantwoorden hebben wegens beleediging van het hoofd van den staat. - De minister van marine Pelletan heeft besloten de hospitalen in de vijf grooto oor logshavens te onttrekken aan het gezag der geestelijkende verbleging zal voortaan ge schieden door liefdézusters, niet tot eenig geestelijk verband Nu heet het weer,, dat de oud-minister van handel, Millerand, de sociaal-democraat ir. opvolging van Revoil, die zijn ontslag aangeboden heeft, benoemd zal worden tot gouverneur-generaal ,van Algerië en de afge vaardigden en de penatoren voor Algiers ijveren ten zeerste voor die benoeming. De kantonrechter van Tarascon is bij de verzegeling van het klooster te Frigolet conform aan de wet, alleronvriendelijkst ont vangen. Nauwelijks was hij ter plaatse aan gekomen of de klokken werden geluid in het klooster en een duizendtal dorpsbewoners stroomden samen, beleedigden den ambtenaar, wierpen met steenen naar hem en beletten hem zich van zijn taak te kwijten. Nu be weert een industrieel uit Avignon dat hij het klooster gekocht heeft voor zevenhonderd duizend francs en hij acht de regeering niet gerechtigd zich meester te maken van zgn eigendom. Düitsohland. De vaandrig ter zee Hiissener heeft te Essen in den nacht van Zaterdag op Zondag den artillerist Hartmanu op straat willen arresteeren, zonder opgaaf van reden, en toen deze wilde wegloopen, hem met een dolk in den rug gestoken en gedood. gevangen gehouden onder bewaking van een kamenier, een biechtvader en twee gendar mes, die elk verkeer met de buitenwereld beletten. Turkije. De „Frankfurter Ztg." ontving het vol gende telegram uit KonstantinopelDe aan voerders der Albaneezen, die te Ipek ver gaderden, hebben besloten om, uit genegen heid jegens het Kalifaat, de uitvoering van hervormingen in hun vilajets toe te laten. Zg keuren echter de andere ontworpen her vormingen af en willen slechts die laten uit voeren, welke hunne leiders aanbevelen, aangezien alleen dezen hun toestand kunnen beoordeelen. De Albaneesche Beys leggen nadruk op de noodzakelijkheid om uitsluitend aan hen de uitvoering van hervormingen in de Alba neesche vilajets op te dragen. De gouden medailles, door de Koninginnen ter beschikking gesteld van bestuurderen der maatschappij „Arti et Amicitiae" te Am sterdam, zijn toegekend aan de kunstschil ders J. H. Wijsmuller (die van H. M. de Koningin) en W. B. Tholen (die van H. M. de Koningin-Moeder). De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Kamers van Arbeid meegedeeld, dat de toetreding tot een op te richten Bond van Kamers van Arbeid en het zich doen verte genwoordigen op een ir. de laatste week van Mei te houden congres van Kamers van Arbeid, in strijd is met haar bevoegdheid als publiekrechtelijke lichamen, daar deze han delingen noch in de wet, die haar doel, haren werkkring en hare bevoegdheden regelt, wor den aangegeven, noch kunnen geacht worden in die bevoegdheden bij gevolgtrekking te liggen opgesloten. De minister vindt het te noodzakelijker om dit ocder de aandacht van de Kamers van Arbeid te brengen, omdat een verzoek tot erkenning als rechtspersonen van een Bond van Kanlers van Arbeid, blijkens door den 0 Minister van justitie verstrekto inlichtingen, niet voor inwilliging vatbaar zoude zijn, en alzoo het ongeoorloofd besluit der Kamers om tot zulk een op te richten Bond toe te treden, haar zou bloot stellen aan het onaan genaam verwijt, dat zij de rechtspositie der Kamers niet begrepen hadden. (N. R. Ct.") Gemengde Berichten. Ongeveer twee weken geleden hebben wij gemeld, dat de fuselier P. L. Ggsen uit ge hechtheid aan zijn hond dezen had medege nomen op reis van Indië naar Rotterdam en daarvoor zelfs f 25 transportkosten had over gehad. Thans vernemen wij, dat het hoofd agentschap der Rotterdamsche Lloyd (firma Ruys Co.) dit bedrag aan den kapitein commandant Yan afmonstering,alhier, heeft teruggezonden met verzoek om dat geld aan •den fuselier te restitueeren. (N. R. Ct.) Uit Haarlem meldt men aan de N. R. Ct. Woensdagavond zijn er op het rangeerter rein drie schoten gelost op een man, die aan de Kennemerpleinzjjde overklom. Eerst was behoorlijk gesommeerd. Aan die zijde zijn gelegen de steenkoolparken van particulieren waar dikwijls op gruwelijke wijze wordt ge stolen. De man is niet geraakt en gevlucht. Blijkbaar is hoog aangelegd, want een der kogels is terecht gekomen op de bovenkamer van een huis aan het Kennemerplein. De kogel doorboorde een ruit, kwam toen op een schilderijtje aan den wand en werd mat tegen den muur waarvan slechts eenige schil- vertjes witkalk zijn afgesplinterd. Twee meisjes, die op die kamer slapen, hadden er niets van gehoord. De kapitein étappe-commandant deelde ons mede, dat te kwart voor twaalven door een schildwacht eeü man werd gezien onder een spoorweg- waggon. Op zijn geroep kwam die man te voorschijn, uitte eenige onverstaanbare woor den en ging er toen van door. Daarop werd geschoten. Dat schot werd gehoord door den korporaal, die op ongeregelde tijden/langs wissels en signalen de ronde doet met een onderchef van de spoor. Ook die korporaal zag een man sluipen langs het rasterwerk en schoot eveneens toen op de sommatie niet werd stilgestaan. Tengevolge van de loonregeling, te (Fr.) wilden de klijntrekkers het werk niet aanvangen en keerden naar huis terug. De kwestie is deze. Dezen winter hielden de arbeiders vergaderingen, waarin besloten werd in de veencampagne hetzelfde loon te vragen van verleden jaar, nl. f 1.-— per veenroede. Met het oog op de slechte resul taten van de veenindustrie in 1902 boden kleine vervenen, die in den regel eerder n7-la „jjioX».- en de arbeiders, de billijkheid dezer verlaging erkennende, gingen voor dat loon aan het werk. De groote verveners boden nu ook minder, doch hiervan wilden de trekkers niet weten zij weigerden aan het werk te gaan. Een leider werd benoemdeen arbeider uit Boven-Knjjpe, die eerder als appelmeester is opgetreden. Besloten werd f 1loon te eischen. Door sommige verveners is deze eisch ingewilligd doch verscheidene hunner houden vast aan een verlaagd loon, waar voor ook voor kleine verveners gewerkt wordt. Tot nog toe worden de aan het werk zijnde trekkers niet bemoeilijkt. Wij hebben eergisteren uit een Engelsch blad het verhaal overgenomen van een ge vecht in een trein van Parkeston naar Londen tusschen een Hollander en een Queenslander. Een Engelsch blad schreef boven het bericht: Een Hollander, die de koningin van Enge land heeft beleedigd, mores geleerd. Voor den politie-rechter bleek, dat de Hollander James Rodden heette en een Schot was uit Dumfries. De Queenslander was uit Yorkshire afkomstig. Het waren twee stokers, die van Rotterdam kwamen, en dronken aan het bakkeleien waren gegaan na een-twist over een anderen stoker. De koningin van En geland was er niet bij te pas gekomen. (N. R. Ct.) Uit Nijmegen wordt gemeld Gisteren wer<^ door de Duitsche politie aan de manschappen der marechaussée alhièr overgeleverd een persoon, bekend staande onder den naam van F. Höuscheid, die in Duitschland in arrest is, onder verdenking zijn dochtertje te hebben vermoord. Aan het Duitsche parket had hij medegedeeld in staat te zijn een alibi te bewijzen tijdens den moord, bewerende toen niet in het Keizerrijk, maar in Nederland en wel in Nijmegen te hebben vertoefd. Hij had ook den naam van een persoon, die hier ter stede woon achtig zou wezen, opgegeven, maar blijke.is door de Duitsche justitie onmiddellijk inge wonnen informatiën, was die persoon bij de autoriteiten geheel onbekend. Daar Hön- scheid echter volhield de woonplaats van den later op te roepen getuige décharge te kunnen aanwijzen, werd hij tijdelijk aan de marechausBée alhier overgegeven om rondgeleid en zoo noodig met den bedoelden persoon geconfronteerd te worden. Gisteren middag geschiedde dit onder grooten toeloop van het publiek. Geboeid en door de mare. chaussée bewaakt, trok men met den be schuldigde naar verschillende plaatsen in de stad, zonder dat het dezen echter mocht gelukken zijne bewering waar te maken, zoodat het onderzoek geenerlij resultaat op leverde. (Njjra. Ct.) In verband met de plaats gehad hebbende ongeregeldheden te Blaricum zjjn gisteren ook te Laren infanteristen uit Naarden aan gekomen. Verschillende woningen, o. a. van prof. van Rees, mevrouw Roland Holst en van den boekhandelaar Harttof worden be waakt. De stemming jegens deze en andere ing^tenen is niet gunstig. Vele kolonisten hebben zich, naar men zegt, gewapend. Dinsdag werden te Hilversum twee kolonisten wegens het dragen van verboden wapenen bekeurd. (Hbld) Uit Dinxperlo wordt aan de „Arnh. Ct." Dinsdagavond had hier bij het grenskan- toor een relletje plaats, waarvan de aan leiding wel der vermelding waard is. De commiezen moeten op dit punt een waak zaam oog houden, dat geen jenever en andere waren uit Pruisen worden binnengesmt kkeld. Menschen die van het smokkelen een ge woonte maken, vinden dit toezicht lastig en bemoeilijken de commiezen. Telkens komen ze van Pruisische zijde aanloopen, dan eens met een leege flesch, dan eens met een flesch pompwater, maar als de kans schoon is met jenever. Bg eiken overgang moet de com mies visiteeren. Gisteravond maakte een arbeider, die pas voor de Munstersche rechtbank voor een dergelijk feit gedagvaard was, het de com miezen zoo lastig, dat de rust aan de gren zen dreigde verstoord te worden. Met mede werking der politie werd de rustverstoorder in arrest genomen. Men meldt uit Rotterdam aan de N. Ct. Gistermorgen had te Rotterdam de plech tige teraardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van den eenmaal zoo gevierden tooneelspeler Derk Haspels. Ten halfelf ure vertrok de stoet van het ziekenhuis, waar Haspels ovorleden was, naar den Grooten Schouwburg. Daar wachtten de leden van het Rotterdamsch Tooneelgezel- schap en een aantal vrienden den stoet op. Door de zorgen van den decorateur van den schouwburg, den heer J. J. Poutsma, was een toepasselijke rouwdecoratie aangebracht, terwijl achter een bloeraentropee het orchest had plaats genomen. Toen de stoet voor den schouwburg stil- oitaru oj)uviuci UD uiULictV UXJ 1 l GUI lilillSCIJ VUlI Mendelssohn. De bloemenwagen, welke achter de lijk stoet volgde, droeg alleen de bloemen door de familie aan den geliefden doode gewijd. Aan den schouwburg werd deze bloemenschat nog vermeerderd met een ontelbaar aantal kran sen, waaronder een van de directie en een van de leden van het Rotterdamsch Tooneel- gezelschap, een van de Maatschappij Groote schouwburg, een van de sociètaires en een van de leden der Ned. Tooneelvereeniging, een Van den Hollagdschen schouwburg en een van de afdeeling van het Ned. Tooneel-1 verbond, allen uit Amsterdam, een van de Utrechtsche rederijkerskamer Jan van Beers en eenige van vrienden. Onder het spelen van Une Larme van A. Torelle werden deze kransen aangedragen. Daarna zette de stoet den treurigen tocht naar de begraafplaats Crooswijk voort, terwijl de leden van het Rott. Tooneelgezelschap in rijtuigen volgden. Een aantal leden van dit gezelschap droe gen op den tocht naar het graf de slippen van het lijkkleed. Aan de groeve waren veel belangstellen den. Daar legde, onder eenige hartelijke woorden tot de familie, de heer Haverkorn van Rijswijk namens het Haspels comité een krans bij. De heer mr. W. P. Hubert deed dit na mens de Rotterdamsche afdeeling van het Ned. Tooneel verbond, met een toespraak waarin hij den grooten kunstenaar huldigde. De heer Moor legde vervolgens met eenige treffende woorden den krans bg van de ar- tisten van het Rotterd. Tooneelgjajplschap, alsmede de hulde van de Utrechtsrae rede rijkerskamer Jan van Beers. Treffend was het woord van afscheid van den ouden Rosier Faassen, die nu al zijn vrienden had zien voorgaan. De heer Ternooy Apel, schoonzoon van den overledene, bedankte voor de laatste eer. Uit Belgrado wordt aan de Neue Freie Presse gemeld dat Rusland als schadever goeding voor het gezin van den overleden consul Stsjerbina 60,000 gulden verlangt verder de uitzending van 20,000 man Ana- tolische troepen naar Oud-Servie om de Albaneezen in toom te houden, en oprichting van een herinneringskapel op de plaats van den aanslag- Onder de Engelsche dames begint 't mode te worden, in plaats van een schoothondje een of ander dier er op na te houden, dat eigenlgk in een menagerie thuis behoort, een krokodilletje, een boa-constrictortje, een sala mander of ander dergelijk lief huisdiertje. Te t Londen is een bijzondere markt voor die dieren. Men koopt daar een alleraardig, sten krokodil van 30 centimeters voor f 12 een alligator van dezelfde grootte kost f 6 voor een boa-constrictor van 60 centimeters wordt I gegeven, en de Australische blauwteng hagedis, welke zeer gezocht ia, kost f 15 Natuurlijk veroorzaakt het verschijnen van een levenden boa of een schootkrokodilletje in een salon nog al eens wat schrik bij andere damesmaar men went aan alles vooral wanneer het een gril der mode betreft. Gister-avond omstreeks half 11 zag de schildwacht, geplaatst bg een wissel in de Ign DordrechtGorichem, drie maonen krui pende op den spoordijk klimmen. Aange roepen, verwijderden zg zich niet en gaven ook geen antwoord. De schildwacht loste daarop een schot in de lucht en, toen ook dit onbeantwoord bleef, een in de richting van het drietal, dat daarna ijlings het ha zenpad koos. De garnizoenskommandant, de burgemees ter en de commissaris Van politie begaven zich terstond naar de plaats, waar de mannen gezien waren, maar vonden geen aanleiding om in het gebearde iets ernstigs te zien. Vermoedelijk heeft men hier te doen 'ge had met kippen- of vischdieven, die wel meer in het donker trachten zich over den spoordijk te begeven. Als zeker mag worden aangenomen dat niemand gewond is. Typisch voor den politiedienst op Java, -- maar óók voor de Indische spoortrein snelheid. Een politieoppasser zou een inlandsche gevangene overbrengen naar Madioen, maar geraakte door het zachte wiegelen van don spoorwagen in den dut, en daarvan maakte de gevangene, een vrouw, gebruik om uit den trein te springen en te verdwijnen in het bosch. Groot lawaai onder de mederei zigers. De oppasser wrijft zich de oogen uit en springt haar na, buitelt eenige malen over zgn kop en ijlt dan de vluchtelinge na. Onder de grondwerkers te Amsterdam was ook gister de staking onveranderd; de mannen hielden hardnekkig vast aan hun looneisch van 25 cents en schenen onder geen voorwaarde daarvan te willen afwijken. Met nadruk werd dit neergeschreven in een manifest van hun stakingscomité, waar in er op wordt gewezen, dat door de alge meen© staking de grondwerkersstaking werd op den achtergrond gedrongen en tevens daardoor steun in verschillenden vorm plot seling ophield. Toch besloten de grondwerkers in hun vergadering op Paasch-Maandag eenstem mig, door te gaan, hoe nijpend onder hen ook het gebrek wordt. Eergister heeft de aannemer van een groot zandwerk aan den Zeeburgerdjjk, die in hef begin aan de eischen had toegegeven, thans onder drang van andere aannemers het werk stilgelegd en wil het alleen weer laten hervatten tegen de oude loon-voorwaarden. De bg dit werk betrokken arbeiders hebben eenparig geweigerd, hierop in te gaan. Gister zouden eenige grondwerkers aan den arbeid gaan aan een werk aan do Bil* derdjjkkade. Stukenden wisten zulks echter te voorkomen. De grootste zeediepten. In de Middellandsche Zee zgn er, zoo\ls met vrg groote zekerheid beweerd kan woiS den, geen grootere diepten dan van 3500 meters. In den Atlantischen Oceaan daalt de bodem slechts zelden beneden 6000 me ters. In 't geheel worden thans 43 belang rijke inzakkingen in den zeebodem geteld. Daarvan zijn er 24 in den Stillen, 15 in den Atlantischen, 3 in den Indischen Oceaan en 1 in de Zuidelijke IJszee. Bjj de peilin gen is gebleken, dat 8 van deze diepten grooter zgn dan 7200 meters. De diepste plaats van den zeebodem is, voor zoover be kend is, de Aldrichdiepte, oostelijk van de Kermadeceilanden in den zuidelijken Stil len Oceaan, noordoostelijk van Nieuw-Zee- land, met 9429 meters. Zg ligt dus niet be langrijk meer beneden als de hoogste berg (8840 meters) boven den waterspiegel. Vacante directies- Post- en telegraafkantoor te Helmond. Jaarwedde f 2800 en vrije woning. Pen sioengrondslag f 3150. Borgtocht f 3735 (reëel). Ingevolge de bepalingen van het Konink lijk besluit van 21 Maart 1894, no. 17, hebben de telegraafambtenaren voor deze directie den voorrang. Sollicitaties in te zenden vóór 25 April a s. Benoemd 1 April, tot buitengewoon geëmployeerde bij de Rijkstelegraaf te Amsterdam, H- Teu- nisse, thans tijdelijk beambte aldaar; 16 April, tot telephoniste te Goes, C A. van Borrendam, thans leerling telephoniste te Rotterdam tot adsistent te Groningen P. Lunshof, thans brievenbesteller aldaar 1 Mei. tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Enschede, H. Fluyt, thans in gelijke betrekking te Helmond. Bevorderd 1 Mei. tot commies der posterijen 1ste klasse, de commies der postergen 2de klasse P. F. Vos te Groningen, met bepaling, dat hij rang zal nemen onmiddellijk na den commies der posterijen 1ste klasse H. J. Lettink tot commies der posterijen 2de klasse, de commiezen der posterijen 3de klasse M. P. J. Snijders te Gorinchem, L. Engels te Breda en J. M. Neujean te 's Graven- hage (bijpost- en telegraafkantoor „van Galenstraat") tot commies der posterijen 3de klasse, de commiezen der posterijen 4de klasse F. E. L- Meuffels te Vlissingen (zeepost kantoor) tot commies der posterijen en telegraphie 3de klasse, de commiezen der posterijen en telegraphie 4de klasse H. J. Doedens en W H. van Riel te Amsterdam (post kantoor) Verplaatst 13 April, de commies der posterijen en tele graphie 4de klasse J. Campagne, van Al melo naar Groningen (telegraafkantoor) de klerken der posterijen en telegraphie lste klasse J. Klaasesz, van het telegraaf kantoor naar het postkantoor te Groningen, J. Haykens, van Winschoten naar Gro ningen (telegraafkantoor), J. Friedericy, van Stadskanaal naar Winschoten, en K. R. Klaasesz, van het telegraafkantoor naar het postkantoor te Groningen de klerk der posterijen en telegraphie 2de klasse J. de Graaf, van Nieuwe-Pekela naar Stadskanaal 17 April, de commies der telegraphie 2de klasse C. of C. J. de Witte, van het bypost- en telegraafkantoor „Tulpplein" naar het bijpost- en telegraafkantoor „Hobbema- straat" te Amsterdam de commies ter telegraphie 3de klasse W. P. Hartshalt, van het bg telegraafkan toor „Spiegelstraat" naar het bijpost- en telegraafkantoor „Talpplein" te Amster dam de commiezen der postergen en tele graphie 4de klasse K. E. A. Vries en H. J. van de Kleinemulder, van Sneek naar Leeuwarden (telegraafkantoor), en J. W. Bosch, van Zwolle (telegraafkantoor) naar Groningen (postkantoor). GOUDA, 17 April 1903. Het veel te spoedig geannonceerde Opera- Concert door de Dames en Heeren Solisten der Ned. Opera had een klein, maar dank baar publiek naar de zaal „Kunstmin" ge trokken. De heer Mönch, klavier-virtuoos opende het met een Melodie van Rubinstein en een Valse fleur de printemps van hem zelf. Vooral 't laatste viel bijzonder in den smaak. Ook als accompagnateur was de heer M. uitstekend. De bekende Proloog werd door den heer van den Iloeck minstens even mooi gezongen als onlangs door Orelio. Trouwens van de heeren solisten waren van den Hoeck en van Duinen zeer goedde heer Jules Schiltmann kan misschien als zanger in 'tkoor dienst doen, als solist is hg weinig geschikt, hoewel gezegd moet worden, dat hg in het 2de nummer beter voldeed dan in 't eerste. Van de dames solisten beviel ons mej. Stemmerik 't best; haar geluid is wel niet omvangrijk, doch zuiver en lieflijk. De Juweel-aria is als 't ware voor haar geknipt. Mej. Irma Lozin, die 't in voordracht van allen wint, was een enkele maal niet zoo zuiver als 't wezen moest. De Aria „Tegemoet gaan" zong ze heel mooi en met Yeel gevoel. Mej. Hooft had succes met Coupletten uit „Romeo en Julia" van Gounod. Van de heeren van Duinen en van den Hoeck was het te verwachten, dat ze iets goeds zouden geven, beiden werden warm toegejuicht. Het Quartett uit „Rigoletto" bleef achter wege, daar de solisten nog met den trein konden vertrekken. De viool-soli door den heer Hoffmann waren goed gekozen en vooral de beide laatste klonken keurig! Het is jammer, dat dit concert niet beter gereclameerd is. Men had toch al licht door programma's rond te zenden of aan te plak ken meer hoorders gelokt. De heer Mr. P. L. van Eeten heeft be dankt voor de candidatuur voor lid der Commissie van Oppertoezicht voor de Ned. Herv. Kerk alhier en zal gekozen wordende deze benoeming niet aannemen. 3e Klasse. Trekking van Donderdag 16 April. No. 4385 1 2000. 887, 3374 en 12899 iecjer 1 1000. 19180 f 400. 4517, 5428 en 18774 ieder I 200. 4594, 10507, 13047, 15884, 18129 en 18611 ieder t 100. 66 2603 82 30 120 32 26 53 29 99 82 2782 212 97 43 2829 67 57 93 65 309 86 19 2946 56 3093 455 3144 99 517 48 3211 72 91 729 3316 55 84 87 3400 848 3501 1000 12 54 89 32 3670 76 96 87 3762 91 3807 53 67 87 96 99 1125 1419 77 3918 1307 25 36 53 48 4060 63 4119 20 4291 40 4362 89 82 1628 4417 30 18 33 31 34 4506 Prijzen van 5480 8491 83 8533 84 40 5566 68 5624 92 60 8618 63 38 86 47 5714 62 5832 8708 5924 12 6043 57 90 8859 91 89 6176 8920 6229 81 67 9014 90 41 6443 83 6531 9137 6662 89 79 96 6712 99 17 9270 6848 9357 78 87 6913 9415 30 20 32 96 60 9532 7015 61 69 63 7106 91 7245 9670 72 9744 78 62 85 65 97 87 7313 9817 31 18 1 45 11501 41 14437 39 96 14539 11639 14723 78 79 11799 11901 12040 90 12129 72 12208 39 70 75 97 12304 5 16 40 71 12445 12557 63 95 14815 26 34 61 67 75 79 '14961 15014 59 91 15119 15269 91 15309 44 63 64 15446 15531 48 891 56 1261595 59:15657 72115706 87115868 12702 78 451 85 75 15903 37 44 60 77 53 63 1701 44 59 1817 4608 87 10 1936 38 42 52 48 4814 2000 22 16 82 45 4914 46 5007 88 98 98 5108 2187 27 2232 73 83» 99 2307 5227 16 46 66 84 2477 5317 2524 91 31 5465 87 68 7416 9967 32 81 37 10056 7569 98 70 10149 7607 53 23 89 28 10210 95 10338 7826 10422 90 67 7918 74 21 10517 44 10624 8008 10783 21 10843 8114 10958 70 59 92 11070 94 82 8216 90 23 11156 60 11227 8323 91 8408 11416 78 12818 36 12986 92 13013 25 13120 27 54 57 65 13215 34 55 74 16014 16104 16218 40 71 83 16301 16 57 13349 16462 13404 96 99 16509 13526 82 95 86 98 16605 13607 23 57 79 65 16711 13787 42 89 95 99 16809 13895 89 13947 16970 92 93 14012 17195 18 17367 94 17504 14358 42 14431 17642 17705 14 17814 26 62 17904 8 28 86 18008 15 39 62 18108 18248 54 56 70 18308 28 75 18557 74 18614 40 QO 18763 18871 18960 63 71 19003 15 26 57 82 19205 33 19421 52 99 19511 Qd 19628 30 75 79 19702 43 19834 46 69 19956 20047 20115 20264 20344 96 20455 60 70 20520 Q9 20691 20763 20967 VRIJDAG 17 APRIL 1903. Voorzitterde Burgemeester. Tegenwoordig zgn de hh. Noothoven van Goor, Engels, Herman, Prince, van de Velde, Nederhorst, Luger, van Galen, van Iterson, de Lang, Krook, Donker, Vingerling en Muglwgk. Afwezig de hh Dessing, Straater, Fortugn Droogleever, IJssel de Schepper en Jongen burger. De VoorzitterDe voorzitter deelde mede dat de hh. Dessing, Straater en Fortugn Droogleever hadden bericht verhinderd te zjjn de vergadering bg te wonen en dat de heer IJsBel de Schepper met het oog op de beperkte treinenloop vermoedelijk verhinderd zou zgn. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede dat de Minister van Binnenlandsche Zaken had beslist dat de toelage voor het lager onderwijs over 1901 was bepaald op f 15486.405. Dat voorts door Gedep. Staten waren goed gekeurd de raadsbesluiten tot wijziging der gemeente-begrooting tot verkoop van grond aan de St. Josephkerk, tot verhuur van ge- rioleerde grond aan de Gouwe, tot overname van een strook grond aan de Boelekade van C. Teekens en tot overname van de Jan van der Hejjdenstraat. Dat voorts Gedep. Staten de vaststelling der verordening op het bouw- en woning toezicht hebben verdaagd en dat aan den eervol ontslagen brugwachter J. M. van Gogh een pensioen is verleend van f 21. en dat op 7 April de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger zgn nagezien en accoord bevonden. Het proces-verbaal hier van ligt voor de raadsleden ter visie. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen 1. Een voorstel van B. en W. om den heer J. M. Bakker definitief te benoemen tot Inspecteur van het Bouw- en woning toezicht. 2. Een voorstel van B. en W. om Mr. A. M. M. Montgn te machtigen den raad te vertegenwoordigen bjj de behandeling in den Raad van State van het geschil in zake de benoeming van den heer Tj. Sap tot re gent van het Vereenigd Wees- en Aelmoe- seniershuis. Beide voorstellen zgn gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde. 3. Een voorstel tot wijziging der ge- meente-begrooting. De Voorzitter, namens B. en W. stel ik voor dit nog heden te behandelen, na afloop der aan de orde zgnde punten. Wordt goedgekeurd. 4. Een voorstel van B. en W. om een som van f 105.beschikbaar te stellen ter belooning van de agenten van Politie. De heer Vingerling<M- de Voorzitter, het doet mg genoegen, dat B. en W. dit voorstel hebben gedaan, juist in deze dagen is het tactvol optreden der politie een eerste vereischte en ik zal daarom gaarne mgn stem geven aan dit voorstel en stel voor dit nog heden te behandelen. Zal nog worden behandeld in deze zitting. 5. Een adres van den heer C. P. W. Dessing den raad verzoekende deVeersteeg en de straat loopende van de Turfsingel tot de Prins Hendrikstraat niet over te nemen. De VoorzitterEen der voorwaarden waaronder de heer Dessing vergunning is verleend daar te bouwen, is dat die straten, wanneer zg voltooid zullen zgn door de gemeente zullen worden overgenomen, waar om ik voorstel den adressant hiervan ken-- nis te geven. De heer NederhorstIs de bedoeling, M. de Voorzitter, dat alleen de Veersteeg van wege de gemeente moet worden bestraat of ook die nieuw aangelegde straat. De VoorzitterDe Veersteeg moet alleen maar bestraat worden, de nieuw aangelegde straat is reeds voltooid. 6. Een adres van Mr. A. Kerdjjk nader aandringende op een subsidie voor het Cen traal Bareau van sociale adviezen. De Voorzitter: De leden van den raad hebben allen het adres van Mr. Kerdgk ont vangen, zoodat ik voorstel dit niot voor te lezen, maar dit tegelijk te behandelen met het punt der agenda. 7. Een adres van P. Ooms, pachter van de vuilnis, verzoekende eene jaarlgksche ver goeding ingevolge de bepalingen der onge vallenwet. In handen van B. en W. om advies. Aan de orde De benoeming van eene onderwijzeres aan de school voor gewoon lager onderwijs No. 1. Benoemd wordt Mej. A. H. J. NIERMANS met 13 stemmen, Mej. C. Grendel verkreeg 1 stem. Aan de orde: De benoeming van een wachter dor op haalbrug over de Raam. Benoemd wordt P. J. HAPPEL met 14 st. Aan de orde De rekening over 1902 van de Kamer van Koophandel. Wordt goedgekeurd. Aan de orde De rekening over 1902 van het gemeente pensioenfonds. De ontvangsten bedroegen f 49272.571, de uitgaven f 48183.23», batig saldo f 1089.34. B. en W. stellen voor dit batig saldo over te brengen op den dienst van 1903. Wordt goedgekeurd. Aan de orde De rekening over 1902 van de gemeente gasfabriek, sluitende met een nadeelig saldo van f 1192.40. B, en W. stellen voor dit nadeelig saldo over te brengen op den dienst van 1903. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het afwijzend preadvies op het verzoek om subsidie van het „Centraal Bareau voor sociale adviezen" te Amsterdam. (Ing St. No. 27). Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel om de benoeming voor drie jaren van den heer J. M. Bakker tot Inspecteur van het Bouw- en Woningtoe zicht te maken tot eene vaste aanstelling. (Ing. St. No. 31). De heer Donker: M. de Voorzitter, het geldt alleen maar een vraag en wel deze, wat heeft B. en W. er toe geleid, om voor te stellen dez.e benoeming definitief te doen worden De Voorzitter Het antwoord hierop vindt [J in het toegezonden stuk, ik kan u noch mededeelen, dat B. en W. omdat zg over tuigd zgn in den heer Bakker een bekwaam man te hebben gevonden, dat zjj daarom hebben voorgesteld hem definitief aan de gemeente te verbinden. De heer Donker: Na de toelichting kan ik wel medegaan, daar het meer geldt dit als eene belooning te doen zijn. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel om Mr. A. M. M. Montgn te 'a Gravenhage op te dragen den Raad te vertegenwoordigen bjj de behandeling in den Raad van State van het geschil in zake de benoeming van den heer Tj. Sap tot Regent van het Vereenigd Wees- en Aelmoesenier8huis. (Ing. St. No. 32). Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het voorstel tot wijziging van een viertal posten der begrooting voor 1902. Wordt goedgekeurd. Aan de orde: Het voorstel van B. en W- om een gra tificatie te verleenen aan de agenten van politie. Wordt goedgekeurd. Aan de orde Het kohier der plaatselijke directe belas ting naar het inkomen voor het jaar 1903. Wordt in besloten zitting behandeld. (Wordt vervolgd.) Predikbeurt bij de Remonstrantsoh- Gereformeerde Gomeente alhie.- Zondag 19 April, 's morgens te 104 uur. Ds. A. M. A. REIJNDERS, Pred. bjj de Remstr. Gemeente te Amsterdam. DAMES- en HEEREN- Kleiweg E 73a, GOUDA 'l'elephituH So. ,'il. 16 APRIL. ^kdibland. Gert. Ned. W. 9.81/» dito di<o ditc 8 dito dito dito 3 !onoar. Obl. Goudl. 1881-984 i i'ai.ir. Inschrijving 1862-81 6 \)8TSNK. Obl. in papier 1868 I dito in silver 1868 6 ortuqal. Obl. met coupon 8 dito ticket 8 oai.and. Obl. llinnenl. 1894 4 dito Geoons. 1880 4 dito bij Roths. 1889 4 dito bjj Hop,. 1889-90 4 dito in goud. leen. 1888 6 dito dito dito 1884 5 -"panjb. Perpet, acbuld 1881 4 I'crkbij. Gepr.Conv. leen. 1890 4 Gec. leening serie D. Geo. leonin, serie O. ^oid-Apb Rp. v. oblg 189 v 5 UBiico.Ob.nuit.Sch. 1890 6 Vrkrs Slotkri 80'/, «8'/„ 28'/, ®8 «B7/, 82'/, «f/. 81*/i !4', 60»/,, »«t,. »'V. V7'/, «V, 85 1041/, de NOUVEAUTÉS Op DONDERDAG 30 APRIL 1903 zal ondérgeteekende namens de Directie der Koninklijke Fabriek „DE STEARINE KAARSENFABRIEK GOUDA" te Gouda, in liet Hotel „De Zalm" aldaar, des na middags ten één unr, Het anioveeren van perceel P No. 6 aan de Rotterdamsche Dijk te Gouda en het ter plaatse bouwen van een C'p- zjichterswoningmetPaardensta]. Bestek en teekeningen zgn tegen betaling van I 1.— verkrijgbaar bjj ondergeteekende, door wien tevens verdere inlicbtingen worden rekt. H. J. NEDERHORST Jn., Architect.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2