DIF LIEFDE EN BAAT. i-Gouda- Ateitws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Miliciens-V erlofgangers, DER LICHTINGEN 1897, 1898, 1899, 1900 en Vrijdag 29 Mei 1903. Mo. 9118. 42ste Jaargang. Bullenlandsch Overzicht. •er pond. EELILLE1 OA. en I van Inzending van Advertentiën tot 1 uur dep niidd. 10e comp. van 30 Juli tot 1901. 10 Augustus tot comp, van van 30 van 15 Juni 3e comp. van 22 Juni tot en met lokken. en 3e compagnie van 22 Juni tot en en 4e compagnie van 17 Juni tot en erkregen aanslui- Zn. Gouda Wordt vervolgd. leleloon 'o. H2 De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De, prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. n terk gemaakt. ivenskraoht eest beroem- le oekende eest. Hingen, jndirin. Bit LtifUjd, ntiikL er jaar voor pee van K. M. 1, - roud gratis. I ian het Rjjks Inter- lie, en dtjlvep in oude e van den tegenwoor- W. Kidd, Baltes id-, 8035, U. 8. A fiOlIDSCHE COURANT OPROEPING onder de WAPENEN VAN oor een ieder die zijn inzend. n 'le beste 3TER. 'n de pan. Voor rertrelbaar. ons van halve jgbaar HH.G. VISSER, EFF, H. KLOOtI H. ASSCHEMAN TILBURG. Te A. A. MATZE. i Kidil. ntdekt heeft, en dat - van zijn wonderbaar' bekend is, en welke studie in het zoeken b om alle kwalen van jenezen. Er is geea i Doctors wanneet hij le genezingen die hij aarheid zijner woor- elijke gronden geba- verkregen in de he mde vele jaren. Het are «Levens Kracht eeren, want hij zend, genoegzame hoeveel* wonderbarende gene- ets waagt. Sommige lijn zeer merkwaardig getuigenissen, zouden unmen hebben hunne den loopen nadat zij nen gebruikt hadden. >eeren waren opgege- ie en vrienden terug. maag-, hart-, lever- akten zjjn als op ma- fdpijn, ruggepijn, ze- verkoadheid, asthma. a keel-ongesteldheden, zoo spoedig hersteld wonder is. motor ataxia, water- ibeien zijn spoedigen, het gansche lichaam, doedsomloop en eeni oedig verkregen. Voor elijk en komen onder die «Levens Kracht* f medicijnen. Het ia waarvan gij genezen •den u dadelijk franco Telefoon So. 82 ADVERTENTIEN worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekent! naar plaatsruimte. De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA, brengt ter kennis van de in deze Gemeente gevestigde Miliciens-Verlofgangers, dat ingevolge Koninklijk Besluit van den 24n Januari 1903 No. 13, krachtens Art. 111 der Militiewet 1901, tot den werkelyken dienst worden opgeroepen de voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk be* sluit van 29 Februari 1884 no. 13 en in dit jaar niet krachtens art. 110 der Militie wet 1901 onder de wapenen zyn geweest, van 17 Augustus tpt en met 26 Augustus. Voormelde Verlofgangers worden by deze opgeroepen om op den bepaalden dag vóór des namiddags 4 ure by hunne korpsen te genwoordig te zyn (de Vesting-Teiegraflsten des namiddags vóór 1 uur), gekleed in Uni form en voorzien van de kleeding en uit rusting hun by vertrek met groot verlof mede gegeven, alsmede van bun zakboekje met verlofpas. De Verlofgangers voor wie de opkomst op eenen Maandag is gesteld zullen, indiën zij gevestigd zyn in gemeenten van waar zij niet in één dag hun garnizoen kunneu be reiken, zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsch behoeven te begeven en den volgenden dag zoo vroeg tijdig mogelyk by hun korps moeten aan komen. Den Verlofgangers, die vermeenen in de termen te verkeeren tot het erlangen van ontheffing van vorenbedoelden werkeJjjken 4e comp, van 17 Juni tot en met LICHTING 1901. Korps Genietroepen. Van de 9e compagnie miliciens- vestingtelegraflsten, die hebben J dienst op grond van de vierde, in verband met de derde zinsnede van art. 113 der Militiewet 1901, of van eene geldelyke ver goeding als bedoeld in de laatste zinsnede van dat wetsartikel, wordt in hun belang aangeraden daartoe spoedig aan Hare Majes teit de Koningin het verzoek te doen. Voorts worden bedoelde Verlofgangers uitgenoodigd om minstens vier dagen te voren hunne verlofpassen ter Secretarie der ge meente te doen afschryven en vervoer- of passagebiljetten te ontvangen indien zy daarop aanspraak hebben. 4 Gouda, den 28 Mei 1903. Do Burgemeester voornoemd, R. L. MARTENS. De door Chamberlain in zijn Birmingham- sche rede opgeworpen quaestie van protectie en differentieele rechten zal Donderdag door Sir Charles Dilke in het Lagerhuis ter sprake worden gebracht. Zyn bedoeling is een duide lijke verklaring van de zijde der regeering in deze zoo belangrijke aangelegenheid uit te lokken. Het wördt dan ook hoog tyd, zegt de West minster Gazette, dat do oppositie de regee ring noodzake duidelijk te zeggen, of haar politiek wordt aangeJuid door de afschaffing der graanrechten, die in de ééne richting wijst, of door het manifest van den kolonialen secretaris, die juist de tegenovergestelde aan geeft. Aan de verklaring van een ondergeschikt lid van het ministerie, zooals de heer Bonar Law, heeft het land, naar het blad meent, niet genoeg. Op verschillende plaatsen in het land is de quaestie reeds in vergaderingen ter sprake gebracht. Te Birmingham nam een vergade ring, onder voorzitterschap van het con servatieve parlementslid Lowe, een motie ten gunste van Chamberlain’s plannen aan. Het bestuur der Cobden Club te Ldnden be sloot op een Maandag gehouden vergadering zich tegen ieder plan tot het invoeren van differentieele rechten te verzetten. Te Bristol voerde de liberaal Birrell het woord en sprak oen veroordeelend vonnis over het geheele plan uit, dat met „een oorlogsverklaring aan de geheele wereld gelijkstond.” „Protectie”, zeide hy ironisch, op Chamberlain’s beloften van pensioenen voor den ouden dag zinspe lend, „maakt armlastigen maar het moet een troost zyn te bedenken, dat waar ge nzelven tot armlastigen maakt, ge u tevens van oen pensionneering verzekert.” zijn voorat gegaan, hij de beide de- der le en der 2e battery van 2 Sept, tot en met 23 Sept. Korps Pontonniers, le compagnie van 17 Augustus tot en met 16 Sept. idem. 2e compagnie van lp en met 9 Sept. Vesting-Artillerie. 1« regiment, le, 2e 3e en 4e comp, van 5 Oct. tot en met 31 Oct. idem. idem. 5e, 6e, 7e en 8e comp. van 1 Juli tot en met 28 Juli idem. idem. 9e en 10e comp, van 10 Juni tot en met 7 Juli. idem. 2e Regiment, le, 3e, 5e, 8e, 9e en 10e comp, van 2 Sept, tot en met 29 Sept. idem. LICHTING 1901. Beide compag- niën (plaats van opkomst Brielle), van 19 Juni tot en met 14 Juli. LICHTING 1898. Korps Rydende-Artillerie. l/t der le en der 2e battery van 30 Juli tot en met 20 Aug. idem. comp, van 1 Sept, tot en met 3 Oct. Korps Pantserfort-Artillerie. le comp. 2q comp. van 7" Aug. tot en met dal aan zooveel wrok moest had de generaal de hand, waarin gens hield, laten neerzinken. Nu wierp hij ze in een hoek. „Ik ben geen moordenaar, mijnheer,” sprak hij „eo u dwingt mij wel, u ten einde toe aan te hooren Uit al uw woorden er is zooveel bij wat fnij onverstaanbaar klinkt blykt één ding zoo duidelijk mogelijk, n 1. dat gij mij haat en dat gij beweert, dat ik u heel veel kwaad zou hebben aangedaan Hoe is dat mogelijk, vraag ik u, daar ik u, volgens uw eigen zeggen, nooit heb gekend ’t Is op dit oogenblik voor het eerst, dat ik u zie. Gesteld, dat alles wat u zegt, geheel overeenkomstig de waarheid is wat ik niet kan aannemen en nooit Aannemen zal, zonder dat mij daarvoor de onomstootelijke bewijzen zijn geleverd maar gest.-ld, dat het zoo is, wie had dan het recht zich te beklagen, u of ik Zou ik het niet zijn, mijnheer Renato, die het volste recht bezat om u te haten en om u te zeggen, niet, dat ik mij op u te wreken heb, maar dat ik u straffen moet?” „Welnu, beproef het dan I” spotte Renato. „Waarom hebt gij zoolang gewacht, mijnheer, om mij te komen toevoegen, wat ge mij nu hebt toegevoegd Waarom komt gij mij hier uw zoo genaamde geheimen onthullen want ik geloof er nog niets van en waarom hebt ge dat niet veel eerder gedaan LICHTING 1897. Korps Pontonniers, le compagnie van 22 Juni tot en met 11 Juli. idem. 2e compagnie van 15 Juni tot en met 4 Juli. Vesting-Artillerie. le regiment, le, 2e, 3e en 4e comp. van 5 Oct. tot en met 24 Oct. idem. idem. 5e, 6e, 7e en 8e comp. van 1 Juli tot en mét 21 Juli. idem. idem. 9e comp. van 19 Augustus tot en met 8 September, idem. idem. 10e comp. van 9 September tot en met 29 September. idem. 2e regiment, alle fcompagniën, van 7 Sept, tot en met 26 Sept. idem. -3ê regiment, le, 2e, 3e, 4e en 5e comp. van 27 Juli tot en met 14 Aug. idem. idem. 6e, 7e, 9e en 10e comp. van 1 Juli tot en met 21 Juli. idem. 4e regiment, le en 5e comp. van 30 Juli tot en met 19 Aug. idem. idem. 3e en 4e comp. van 18 Juni tot en met 8 Juli. idem, idem, 2e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e comp. van 10 Aug. tot en met 29 Aug. Korps Pantserfort-Artillerie. le comp. vao 10 Aug. tot en met 29 Augustus. idem. 2e comp. van 7 Augustus tot met 27 Augustus. idem. 3e compagnie van 10 Juni tot en met 30 Juni. idem. 4e compagnie van 17 Juni tot en met 7 Juli. LICHTINGEN 1897 en 1899. Korps Torpedisten- le peloton van de 16 comp. (plaats van opkomst Fort de Ruyter). idem. 2e peloton van de le comp. (plaats van opkomst Hellevoetsluis). idem, le peloton van de 2e compagnie (plaats van opkomst Fort aan den Hoek van Holland) en idem. 2e peloton van de 2e comp. (plaats van opkomst den HeldeiO, allen van 10 Aug. tot en met 12 September. 27 JuÜ tot en met 29 Aug.’ Idem. 10 Sopt Idem. 25 Juli. Idem. 21 Juli. ders op. Dacht gij te doen te hebben met een kind, baron Dacht gedat ik niet nagenoeg alles had voorzien van hetgeen er op dit oogenblik tusschen ons voorvalt Dacht ge, dat ik, na zooveel te hebben geleden, niet mijn maatregelen had geno men om toch mijn wraak te verzekeren Zie eens aan, alles wat u niet wilt hooren, wat u, tegen beter weten in, weigert te gelooven, ik heb het op schrift gesteld, met de bewijzen, die ’t geschre vene steunen,| er bij, en dat een en ander aan veilige handen toevertrouwd. Dood mij, of laat het vannacht iemand anders doen in uwe plaats, en morgen wordt alles open baar gemaakt, wordt alles wereldkundig. Dan zal morgen ook uw gewaande dochter, Léa, mijn kind hoorend, dat gij de moordenaar zijt van haar vader, uw gevloekt huis ontvluch ten en de eerste'wezen om u af te vallen.» Met een ruwe beweging rukte de schilder zijn hemd los, zoodat de bloote borst voor een groot deel zichtbaar werd en riep daar bij in opge wondenheid, heesch van schier niet te betoomen drift «Dood mij I Stoot toe Hier zit mijn hart En terwijl hij dat hart aanwees, toonde hij ook met zijn vingers het litteeken, dat Giulietta’s ko ge) daarin had achtergelaten. ,,’tPistool heeft zyn uitwerking gemist! Uw degen zal dat niet doen. Reeds bij de eerste woorden van dien vijand, wiens uitbarsting van haat, in stede van Gontrans drift aan te wakkeren, dien in zekeren zin had getemperd, daar hy gevoel had voor het leed, rden veEkrjjgbaar ER DE VISCH- Idem. Idem. 5e, 6e, 7e en 8e oomp. van 2 Sept. tot en met 6 Oct. Idem. Idem. 9e comp. van 9 Juli tot en met 12 Aug. Idem. Idem. en met 2 Sept- Idem. 2e regiment, le, 3e, 5e, 8e en 9e comp. van 23 Juni tot en met 25 Juli. Idem. Idem. 2e, 4e, 6e, 7e en 10e comp. van 1 Sept, tot en met 3 Oct. Idem. 3e regiment, le, 2e, 3e, 4e en 5e comp. van 1 Oct. tot en met 4 Nov. Idem Idem. 6e, 7e, 9e en 10e comp. van 24 Aug. tot en met 26 Sept. Idem. Idem. 8e comp. van 27 Juli tot en met 29 Aug. Idem. 4e regiment, le en 5e 18 Juni tot en met 22 Juli. Idem. Idem. 3e en 4e comp. van 21 Juli tot en met 22 Ang, Idem. Idem. 2e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e 102) Door de getuigenis van iemand, die door ieder een wordt geacht en wiens leeftijd, afgescheiden nog van zijn stand, zijn woord tot een onloochen baar, tot een heilig woord maakt fWien bedoelt g| «Den abt Galli. «Ja, dien pribstier heb ik daar ginds gekend en inderdaad leeren hoogachten. Welnu, zou die abt Galli bereid zijn te bevestigen. «Alles wat ik daar heb gezegd, baron «Hoe weet hij ’tzelt?» «Door my, toen hij mijn leven had gered. Hem heb ik destijds alles en alles meegedeeld.» «Maar, let wel mijnheer, dan is het weer uw verklaring, die ik van hem zou krijgen, en niet de zijne I Daarom, mijnheer, wil ik u ronduit zeggendat ik uw gedrag van dezen avond tegenover mij beschouw als het werk van een lasteraar en van een lagen leugenaar, en zonder na te gaan, wat uw dryfveeren zijn geweest en welk voordeel gij hadt willen trekken uit uw gedrag, verklaar ik u dat mijn dochter, dat mejonkvrouw Léa du Haus- say nooit, nooit iets mag vermoeden van de klad die gij haar afkomst hadt willen aanwijzen, zij van 3 Augustus tot en met 29 Augustus. idem. 2e comp. met 3 September. idem. met 18 Juli. idem. met 14 Juli. LICHTING 1900. Hospitaalsoldaten, le compagnie van 27 Juli tot en mqt 29 Augustus. Idem. 2e compagnie van 28 Augustus tot en met 30 September. Idein. 3e compagnie van 7 September tot en met 10 October. Korps Pontonniers, le compagnie van 13 Juli tot en met 14 Augustus. Idem. 2e compagnie van 29 Juni tot en met 1 Augustus. Vesting-Ai tillerie. le regiment, le, 2e. 3e en 4e comp. van 27 Juli tot e» met 29 Aug. niet, de man niet, die weldra haar echtgenoot zijn zal, haar kinderen niet als zij die eenmaal hebben moqht, verklaar ik u, mijnheer, dat wij beiden zeer zeker niet levend dit vertrek zullen ver laten.» Met vasten tted, zonder overhaasting, trad de generaal toe op een wapenrek, dat tegen den achtermuur van het vertrek hing, waarvan hij twee degens nam om daarmede jerug te keeren tot den schilder, zeggende «Kies, mijnheer Renato nam weder de houding aan, waarin du Haussey hem het eerst had gezien, met over de borst gekruiste armen en met een gelaat, dat nog altijd niets dan diep gevoelde haat teekende. Voorloopig niet,» zeide, hij kalm «Later zul len wij zien!. Doch nooit voordat ik heb te ruggekregen wat mijn eigendom is. Uw eigendom «JaLéa, mijn kind Léa, mijn kind I Léa, die ik twintig jaren lang heb gezocht cn beweend Léa, wier bijzijn en wier kinderlijke liefde mij al de smarten zou hebben vergoed^ die ik geleden heb door u, baron, en die ik gezworen heb een maal op u te zullen verhalen.Daartoe is thans het oogenblik gekomen. Vermoord mij maar, als gij dat wilt Na mij de vrouw te hebben ontroofd die ik liefhad, na mijn kind u te hebben toegeeigend, moogt ge mij nog van het leven berooven, als ge dat durft, als ge niet bang zijt voor verban ning of schavot.maar ik zeg u. op den voor grond, dat het u niet zou redden van het schan daal, dat gij in mijn bloed had willen smoren Met een woesten lach haalde hij de schou- idem. idem. 2e en 4e comp. Juli tot en met 26 Aug. idem. idem. 6e compagnie van tot en met 11 Juli* idem. idem. 7e compagnie van 10 Juni tot en met 7 Juli. idem. 3e regiment, le, 2e, 3e. 4e en 5e cömp. van 27 Juli tot en met 22 Aug. idem. idem. 6e, 7e, 9e en lOer comp. van 1 Jüll tot en met 28 Juli. idem 4e regiment, le en 5e comp. van 30 Juli tot en met 26 Aug. idem. idem. 3e en 4e comp. van 18 Juni tot en met 15 Juli. idem. idem. 2e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e comp. van 12 Aug. tot en met 8 Sept. Korps Pantserfort-Artillerie. le comp. van 7 Augustus tol

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 1