Zander-Instituut. Dienstbode. CrENEVEB BINNENLAND. Nouveauté's in Parasols. D. SAMSOM. Mantels, Costumes, „l)e Avondster", BADEN EN GEISERS, Stadsnieuws. 372" Staats-loterij fteurs van Amsterdam. Robes en Japonstoffen. Veemarkt te Rotterdam. AOVtiRTEiVriEN De Goadsche Vereeniging voor Genees-, Heel-en Verlos. Hulp Firma J. P. WEIJER, In het Verlichtings Magazijn Gasornaiiicntcn en Ballons. Gasgloeilichtbenoodigdheden. N. M. VAM LOOM, GOUDA* N IGrHTO Al De erfprins ran Saksen-Meiningen, ontheven van het commando over het zesde legercorps te Breslan, is benoemd tot in specteur-generaal over de 2e leger-inspectie, ter standplaats Meiningen, en luitenant-ge neraal Von Woyrsch, commandant der twaalf de divisie, wordt commandant van het 6e legercorps. Vermoedelijk komt ook de auditeur militair in booger beroep van het tegen den adelborst HUssener gevelde vonnis, omdat de eisch en het vonnis al te zeer verschil len en om het hooger lichaam gelegenheid te geven tot een gestrenger vonnis. De keizer zal op zijp. Noorsche reis ditmaal eenige uitstapjes maken 't binnen land in. De keizer beeft zich Vrijdag geweerd en den manschappen ook geen rust gelaten! Om zes uur was de keizer van zijn kamp uit, reeds op weg naar het exercitieterrein bij DObberitz, en dadelijk plaatste bij zich aan 't hoofd van hot westelijke leger (de garde) tegenover de vijandelijke afdeeling onder prins Friedrich Leopold. De keizer ging naar zijn karakter dadelijk over tot den aanvalom 7 uur zette het geschut in en om 8 uur was het schijngevecht on der knetterend geweervuur en rollend ka nongedonder in vollen gang, terwijl de kei zer om halftien een bestorming van drie kanten tegelijk deed uitvoeren op de vijan delijke macht. Later werd, met een lange toespraak van don keizer, het 11 m. hooge granieten ge- denktecken voor Frederik den Groote ont huld en om 12 uur vond een lunch plaats van 360 couverts, terwijl or heel wat bevor deringen en onderscheidingen gevallen zijn o.a. Von Kessel tot generaal der infanterie en Von Deines tot generaal der cavalerio. In de jongste vergadering van het hoofd bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is besloten te voldoon aan het verzoek van het dagelijkse!» bestuur van hot Ned. Landbouwcomité, om de aandacht der afdeelingsbesturen te vestigen op het voor komen van tuberculose bij varkens, gevoe derd met afval van roomboterfabrieken en tevens aan de Regeering te verzoeken een wetsontwerp in te dienen, waarbij de keuring van vloesch, zoowel dat voor binnenlandse!» gebruik als dat voor uitvoer bestemd, wordt onderworpen aan oen keuring van Rijkswogo en op kosten van het Rjjk. In antwoord op een request van hot hoofd bestuur tot vrijstelling in Juli en Augustus van miliciens bjj don landbouw werkzaam, word van den Minister van Oorlog do mede- deeling ontvangen, dat by de uitvoering van de bepalingen dor Militiewet 1901 zooveel eenigszins mogelijk is rekening wordt gehou den met de maatschappelijke belangen, welke by die uitvoering betrokken zijn, en dat die belangen daarbij zooveel mogelijk worden ontzien; dat dit laatste echter zijn grens moet vinden daar, waar verder voortgaan in die richting wezenlijk een blijvend nadeel zou toebrengen aan de belangen van den dienst; dat, werden de in het landbouwbe drijf werkzaam zijnde miliciensverlofgangers vrijgesteld van opkomst voor herhalingsoefe ningen in de maanden Juli en Augustub dit zeer nadoelige gevolgen zou bobben voorde geoefendheid en de slagvaardigheid van het leger; dat toch de voor een en ander niet te ontberen en bij de wet voorgeschreven oefeningen om tot het beoogde doel te leiden om verschillende-redenen geheel of gedeel telijk in de genoemde maandon en in groote getalsterkte moeten worden gehoudenen dat alzoo aan het verzoek tot leodwezen van heiu, minister, geen gunstig gevolg kan wor den gegeven. Een dertigtal onderofficieren der inf. en art. zyn beden gedetacheerd aan do normaal schietschool te 's-Gravenhage tot het volgen van cursussen in gymnastiek, schermen en zwemmen. Gemengde Berichten. Enorm druk is 't op beide Pinksterdagen in Den Haag en Scheveningen geweest, vooral op de badplaats, waar de bar, het Kurhaus en alle andere etablissementen letterlijk over stroomd werden van stadgenooten en vreem delingen. Op de Pier krioelde het van de menschen. Veel bekijks hadden de nieuwe werken. Heerlijk kipm was de zee. Er werd druk gebruik gemaakt van de gele genheid om pleiziertochtjes te ondernemen. Het vervoer der trams was ongemeen hoog. Vergiftiging Eei» bejaard echtpaar te 't Zand (Gronin gen) zat 's middags aan den maaltijd Na dat zy eerst kooi gegeten, hadden, zouden ze nog wat melk met gort achterna gebrui ken. De oude man proefde daaraan dadeljjk een bijsmaakje, wat hy aan zijn vrouw meedeelde, die zich by onderzoek hetzelfde verbeeldde. Echter werd daarop verder niet gelet. De man begaf zich na 't eten te bed, doch voelde spoedig, dat hy zeer be nauwd werd. Weldra begon hy hevig te bra ken. Toen hy zijn vrouw riep om bijstand, bleek het, dat zy reeds aan dezelfde kwaal lydende wae. In 't kort liep deze treurige geschiedenis zóó af, dat de vrouw den volgenden dag aan de gevolgen overleed, terwijl de man lang zaam weer herstelde. Natuutlyk wordt hier aan vergiftiging ge dacht. Men meldt uit Haarlem De H. IJ. S. M. moest gisteren van twee uur af, zes extra-treinen laten loopen van Zandvoort, ieder voor pl. m. 600 personen. Hoe die door spoor en tram daarheen ver voerden thuis zyn gekomen, is ieder een raadsel. Het waren er gisteren zeker 50,000. (N. R. Ct.) Altijd hetzelfde. Een oude minister kwam, na een afwezig heid van 40 jaren, weer eens in zyn uni versiteitsstad en liet zich het oude, hem lief geworden universiteitsgebouw toonen. „Kyk, diezelfde oude gangenriep hy verrukt by het binnentreden. „Kjjk, die zelfde oude gangen Men deed een gehoorzaal open. „En diezelfde oude gehoorzalen Diezelfde oude gehoorzalen Toen hy het gebouw verliet kwam hij een jongen student tegen, arm in arm met een jonge dame. „Hetzelfde oude gebruik!" zeide hy ge roerd, „hetzelfde oude gebruik De student trad op hem toe. „Excuseer, mynheer! Deze dame is myn zuster". Toen gleed oen glimlach over het gelaat van den ouden heer: „Kjjk, on diezelfde oude verontschuldiging De bekende Spaanscho schatgraversfirma gaat ofschoon onlangs eenige firmanten wegons die oplichterij werden veroordeeld met haar tjjd mee. Zy stelt zich thans voor als een vordrovene uit Transvaal en daarna op aanwijzing van de Engelsche justitie in Spanje gearresteerd, waarop, wegens mis handeling van oen politieman veroordeoüng volgde tot 8 jaren hechtenis en f 1000 boete. Op do bagage van den „Transvaler", waar onder een koffer met f 150.000, werd beslag gelegd, heet 't, en om dien terug te krijgen vraagt hij nu toezending van f 1500. In België zjjn reeds verscheidene van die brieven ontvangen, zoodat ook ons land wel spoedig weer aan de beurt zal komen. Onlangs werden op toestellen voordraad- looze telegrafie geplaatst te Spezzia in Italië mededeelingen in de Fransche taal ontvan gen. By onderzoek bleek, dat deze mede deelingen voor elders bestemd waren en afkomstig waren van dépêches, gewisseld tusschen den post Calvi, op Corsica, en een post aan de Fransche Middellandschezeekust. Hieruit volgt, dat de landen, die van de draadlooze gebruik maken, verstandig zullen doen daarvoor overeengekomen taal te kiezen. Uitbreiding von Amsterdam. In 1901 benoemde de raad van Amster dam een commissie van autoriteiten op ver schillend gebied voor het ontwerpen van een plan van uitbreiding der bebouwde kom van dé gemeente benoorden het IJ. Die commissie heeft thans haar verslag, een boekdeel van 70 bladzyden, in druk gege ven. Het betrokken terrein beslaat 770 hek- taren. Van de bestemming, aan dit uit gestrekte gebied te geven, zal de toekomst der stad in hooge mate afhankelijk kunnen zyn. De slotsom, waartoe de commissie is ge komen, vat zy samen in deze woorden „Laat men er naar streven, een afzonderlijk stadskwartior, aan alle eischen voldoende, voor de nijverheid te besteramen en daartoe party trekken van de gronden benoorden het IJmen kan haar daar geven wat zy noodig heeft en zij kan er zich ontwik kelen ^tonder de zich uitbreidende 'woon- kwartieren te hinderen of te schaden. De gemeente kan aanmoedigend te werk gaan en alzoo teven»» bevorderen, dat bestaande fabrieken uit de oude stad en de woonkwar- tieren verdwijnen. De vraag of e-én gedeelte van hot terrein moet worden bestemd voor den aanleg van havens ten behoove van den algemeenen handel, wordt beheeischt door het vraag stuk der spoorwegverbinding met de zuid zijde van het LI. Deze kan alleen naar be- hooren worden v&rkregen door den bouw van een hooge vaste brug, bij de Oranje sluizen. De kosten daarvan zouden op 't minst 10 millioen bedragen. Terugschrik kende voor een zoo hooge uitgaaf, geeft de commissie dat plan van overbrugging voor spoorwegverkeer prijs, en zy heeft nu aan haar rapport toegevoegd een plan tot aan leg van nieuwe havens in het oosten met verlenging van den afsluitdijk oostwaarts en van andere nieuwe havens in het wes ten, in den LJpolder, een goed eind bewes ten de petroleumhaven, waarbij tevens de aanleg van een kringspoorbaan om den zuidrand der stad been aan een beschouwing is onderworpen. Ook wegens de kosten der spoorwegver binding ontraadt de commissie het plan tot verlegging van het grootscheepsvaarwater naar het noorden dwars door den Biikslo- ter- en Nieuwendammer Ham, volgens welk plan de scheepvaart een kanaal van 300 M. breedte zou krijgen, tusschen dit kanaal en het IJ een groot stuk gronds in exploitatie gebracht zou kunnen worden en de oplos sing van het vraagstuk der overbrugging van het IJ voor personen- en goederenver keer zeer zou zyn vergemakkelijkt. Zal men de overzijde ook bestemmen voor woonkwartieren voor andere grappen der bevolking dan de arbeiders, voor wie 't noodzakelijk is, in de nabijheid hunner werkplaatsen te wonen Deze vraag hangt met die der overbrugging samen. De trek was tot lieden steeds zuidwaarts waar de gemeente evenzeer uitgestrekte ter reinen bezit, en de moderne verkeersmidde len komen tegemoet aan het bezwaar, dat mert zuidwaarts te ver van den Dam weg raakt. De spoordijk langs den zuidkant van het IJ schijnt daarbij nu eenmaal een on overkomelijk beletsel te zyn geworden, en overbrugging is niet raadzaam zonder verlegging van het grootscheepsvaarwater noordwaartsmaar het graven van een nieuw vaarwater door den Ham zou met den bouw van een IJ-brug ongeveer 9 mil lioen kosten. Daarom komt nu de commis sie tot de slotsom, dat men het denkbeeld van overbrugging van het IJ moet laten varen. Maar daarmede is dan tevens gezegd dat de nieuwe stad aan de overzijde van het IJ een nyverbeidskwartier zal worden. Al leen zou op verren afstand van de stad een landelijk woonkwartier kunnen worden aan gelegd voor eigenaars of bestuurders van nyverheidsondernemingen de commissie denkt zich dit als villa-park, dat tevens een wandelplaats voor de bewoners der arbei derskwartieren zou kunnen worden. Om de overzijde geschikt te doen worden voor de vestiging van industrieën en voor daarmee verband houdende bebouwing be veelt de commissie het volgende aan. Ten einde de kans tot een latere verbinding van de IJ-oevers toch nog open te houden, zou men hot nieuwe kwartier van NW. tot ZO. moeten doorsnijden met een breede gracht of kanaal, voldoende voor de zeilvaart en de binnenschippery. Komt er dan eens een tijd dat de groote scheepvaart het ooste lijke IJ niet meer noodig heeft, dan zal men het IJ kunnen overbruggen zonder daarbij opnieuw te stuiten op de belangen der binnenscheepvaart. De gemeenschap tus schen de beide IJ-oevers zal moeten worden onderhouden door een stoora-veerdienst met landingplaatsen achter het Centraalstation by_ de oostelijke «viaduct en bij de Ooster- doksluis (Suez-steigers). Op de schetskaart, door de commissie voor dit stuk nieuw-Amsterdam opgemaakt, zyn beoosten het Noordhollandsch kanaal 82 hektaren bouwterrein en 184 hektaren fabrieksterrein, bewesten het kanaal 109 hektaren fabrieksterrein, lil hektare bouw terrein en 8 hektaren vilJaterrein aangegeven om in erfpacht uitte geven. Ter bepaling der waarde neemt zy aan dat het fabrieksterrein op f 5, het bouwterrein op f 10 en het villa terrein op f 15 perM*. niet te hoog is gesteld, dit geeft een totale waarde van byna 15 millioen. Het totaal der uitgaven is op 18 4 millioen geschat. Maar als begonnen wordt met het terrein ten oosten van het kanaal, behoeft sfechts 5 millioen te worden uitge geven om 82 hektaren fabrieks- en 184 hek tare bouwterrein, samen ruim f6.500.000, rendabel te maken. Men zal dus eerst later hebben te beslissen of de gemeente verstan dig zal doen met groote sommen uit te schie ten in het vertrouwen op indirecte baten. De commissie acht het in exploitatie brengen van het oostelyke deel stellig finan cieel te rechtvaardigen. Aan het slot van haar rapport zegt de commissie„Ten-einde de uitvoering ook al kan daartoe nog niet dadelijk worden overgegaan zooveel mogelyk voor te be reiden, ware het wensehelyk dat B. en W. werden uitgenoodigd, daarmede een begin te maken doorin onderhandeling te tre den met de Regeering aangaande den bouw van een brug over de oostelyke invaart van het Noordhollandsch kanaal naby het sluis- hoofd, de demping van de westelijke invaart en den aankoop van de gronden by en tus schen de sluizen, welke Rykseigendom zyn; in overleg te treden met de colleges en be sturen, welker meewerking vereischt wordt om te komen tot zoodanige wijzigingen in den waterstaatstoestand als noodig zullen zyn in verband met de uitvoering der ont worpen plannen; voorloopige stappen te doen om te trachten, den eigendom te ver krijgen van perceelen, aan particulieren toe- behoorende, waarover het noodig is dat de gemeente de beschikking kryge met het ooe op de vroeger of later uit te voeren werken zoo spoedig mogelyk voorstellen te doen om te geraken tot aanvankelijke verbetering van de verkeersgemeenschap met de over zijde en tot afschaffing van het veergeld" hetwelk op de kettingpont geheven wordt zoodra de omstandigheden daartoe ganstig zyn, voorstellen te doen tot aanleg van land en waterwegen in het gedeelte ten 'oosten van het Noordhollandsch kanaal en tot op- hooging van de terreinen, welke aan die wegen zullen komen te liggen; ter Kennis van belanghebbenden te brengen, dat het in de bedoeling ligt van het gemeentebe stuur, een deel der aan de gemeente in eigendom behoorende terreinen aan de over zijde van het IJ tegen een billijken jaarlyk- schen canon voor de vestiging van indus- trieele ondernemingen beschikbaar te stel len. Voor het Hoog Militair Gerechtshof te Ltrecht is Vrijdag behandeld de zaak van P. C. K., geschorst onderwijzer te Helder, die op 24 Februari als reserve-korporaal een opruiend manifest onder militairen zou verspreid hebben op het fort Erfprins, en daarvoor door den krijgsraad te Haarlem werd veroordeeld tot 8 maanden hechtenis. Zyn verdediger, inr. Ed. Philips nit Am sterdam, wees er op dat de militaire rechter, volgens zyn meening, onbevoegd was, daar de in art. 14 Crimineel Wetboek gestelde exceptie van connexiteit aanwezig was. Ge bleken was, dat twee personen, die het ma nifest onderteekenden, aan het feit schuldig zouden zyn, personen die niet tot de mili taire macht behoorden. Voorts was K. sinds 4 Mei geen militair meer en viel dus buiten het militair recht. En voorts beoogde pl., dat het manifest geen opruiende strekking had, maar slechts de militairen aanspoorde tot kalm optreden. Het begrip solidariteit in de arbeidersbeweging is o. m. geldelijk steunen, geestelijk één zyn, instemming betuigen, enz. K. had vóór de verspreiding aan een rechtsgeleerde gevraagd, of hy een strafbare handeling deed. Deze rechtsgeleerde (mr. Troelstra) antwoordde, dat uit het manifest niet anders viel te lezen dan een aansporing tot kalmto en om niet verder te gaan dan noodig was; zonder in subordinatie te plegen. Ten-slotte vroeg pl., mocht K. veroordeeld worden, aftrek van do preventieve hechtenis en onmiddellijke invrijheidstelling. De waarn. advokaat-fiscaal bestreed de verschillende argumenten van den pleiter en persisteerde by het vonnis van den krijgs raad te Haarlem. Alleen wat betrof den af trek van de preventieve hechtenis kon bjj met den verdediger meegaan. Omtrent de invrijheidstelling werd niets beslist. Het hof zou den kommandant van het korps, waartoe K. behoort, van de be slissing kennis geven. Een lid van het Engelsche Lagerhuis heeft voorgesteld aan de armbesturen bevoegdheid te geven met goedkeuring van den betrokken graafschapsraad huisjes in te richten voor arme oude lieden van minstens 65 jaar oud, die een werkzaam en fatsoenlijk leyer. hebben geleid. De graafschapsraad betaalt uit zyn gewone middelen drievierden van de onder houdskosten der huisjes, en stelt de arm besturen in staat de huisjes in te richten. De bewoners der huisjes worden niet be schouwd als armlastigen. De staat betaalt den graafschapsraad uit de som, die het Par lement voor dit doel beschikbaar stelt, f 60 per jaar voor eiken behuisde. Uit Zaandam wordt gemeld: In de haven te Zaandam, aan boord van het s.s. Lockta Y, ingekomen van Akyab, is een geval van pokken geconstateerd. De lijder, een hindoe, is in de barak voor be smettelijke ziekten opgenomen, terwijl door den burgemeester de voorgeschreven maatre gelen zijn uitgevaardigd, om zooveel doenlijk de verspreiding der ziekte te keeren. Aan de equipage van het stoomschip is alle ge meenschap met den vasten wal verboden. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct.: Onder voorzitterschap van den heer A. Hofman hield Zondagmiddag de afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen kappers- en barbiersbediendenbond Streven naar Ver* betering in de Karseboom een algemeens vergadering, die slecht bezocht was. De voorzitter van den bond, de heer E. Nitschke, sprak de weinige aanwezigen toe en be toogde, wijzende op de slechte toestanden in het vak, het goed recht van de staking. Debat werd niet gevoerd. De vergadering was voor het overige deel huishoudelijk. Door den Kappers- en Barbiersbedienden bond zyn 10,000 manifesten verspreid, waarin de slechte toestanden in het vak worden aangetoond. Volgens een enquête van 1901 i bedraagt het gemiddeld aantal werkuren 80 per weekverder zjjn in dit manifest de gemiddelde verdiensten der bedienden opge nomen. Het is tot nog toe niet mogen gelukken eenig spoor van den dader of daders van den moord op J. Schreurs, den jagermeester van het kasteel te Well, gem. Bergen, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, te ontdekken. De ma is Dinsdagavond uitgegaan en toen waarschijnlijk omstreekè 9 uur door het doo- deljjke schot gevallen. Met het oog op de ligging van Well, in de onmiddellijke nabij heid van de grens des lands ligt het ver moeden voor de hand, dat men hier zeer waarschijnlijk te doen heeft met stroopers uit Duitschland. Boedapest was Donderdag vol van een drama, dat wel geschikt was om speciaal op de romantisch aangelegde Hongaren in druk te maken. De huzaren-luitenant Erwin Wecsey heeft zich Donderdagmorgen in de woning van de actrice Marie Csongory voor 't hoofd geschoten op het oogenblik, dat een priester de zieltogende kunstenares de Sa cramenten der stervende toediende. GOUDA, 2 Juni 1903. k Een vrouw die gisternamiddag met een kind op den Kattensingel wandelde wilde dit in de gracht de handjes wat verfris- schen. Een oogenblik later lagen beiden te water en zou de afloop waarschijnlijk treu rig geweest zyn, had niet de heer J. Lafe- ber, met een rijtuig uit de Crabethstraat komend, het groote gevaar bemerkt. Gekleed begaf hy zich te water en bracht beiden behouden op 't droge. De redder moest naar huis terug om van kleederen te verwisselen, ten eindo zyn rijtoer te kunnen hervatten. Den vorigen dag mocht hy een fietsrijder helpen die met fiets en al onder de gemeente Nieuwerkerk van den hoogen dyk af even onder dompelde. Ook hier had de zaak een oogenblik een ernstig qanzien. De Volksklasse der Gymnastiek-Vereeni- ging „Excelsior" gaf Zaterdagavond in de zaal „Kunstmin" der sociëteit „Ons Genoe gen" eene openbare uitvoering, die uitstekend is geslaagd. Het programma was met zorg gekozen, men kreeg een nummer gymnastiek en dan weder een voordracht en zoo vervolgens. De gymnastiek werd door de twee afdec- lingen, waarin de Volksklasse is verdeeld, accuraat en net uitgevoerd en het bleek duidelijk dat "bet onderwijs, door den heer Ouderkerk gegeven, goede vrachten had ge had, er waren uitstekende turners onder. De voordrachten amuseerden het talrijk opgekomen publiek, dat door langdur.g ap plaus zyn dankbaarheid daaiover betuigde. Het kegelconcours op het biljard dat in het Café „Belvédère" werd gehouden, voor Gouda een geheel onbekend spel, is Zondag avond geëindigd. Er werden 4170 series gespeeld. De l8to prijs werd behaald met 76 punten, de 2de en 3de ieder met 71 punten en de 4de en 5de prijs ieder met 70 punten. De consolatieprjjs werd behaald met 26 punten. De ondernemer, de heer van Vliet, heeft succes gehad met dit concours, wie toch had kunnen vermoeden dat een zoo'n groot getal series was gespeeld, toch zeker de ondernemer niet. De door de Postduiven vereeniging de Vriendschap alhier gehouden wedvlucht op le Pinksterdag van uit Mons in België zijn de prijzen behaald als volgt: uur. m. sec. le prys Ant. Kraayenbrink aank. 12, 55, 2 2e C. van Dijk 12, 58, 31 3e P. van Dyk 1, 6, 39 4e M. G. B. 1, 7, 7 5e P. J. Rijnaerts 1, 12, 49 6e J. de Keyzer 1, 21, 32 7e P. J. Rijnaarts 1, 25, 8 8e M. G. B. 1, 31, 25 9e M. van Leeuwen 1, 32, 5 10e G. van Leest e 1, 32, 44 lie M. van Leeawen 1, 37, 42 Aan het postkantoor Gouda en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Mei in de Rijkspostspaar bank ingelegd f 17458,82, terugbetaald 17625,41. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 10068. In de Volksgaarkeuken „Hofman's stich ting" werden gedurende de maand Mei in de zaal verstrekt 2047 portiën van 10 Ct. en 677 portiën van 15 Ct., totaal verstrekte portiën 2724. Afgehaald werden 1549 por tiën van 10 Ct. en 30 portiën van 15 Ct., totaal afgehaalde portiën 1579. Gedurende de maand Mei zyn in de Spaar- en Hulpbank alhier ingelegd en terug betaald, de navolgende bedragen Inlagen 558 posten. f 15727.65 bijgeschreven rente - 124.95 f 15852.60 Terugbetalingen 205 posten - 13801.654 meer ingelegd dan terugbetaald f 2050.944 Aan het einde der maand April was ten name der Inleg gers ingeschrevenf553151.364 Zoodat het tegoed op ultimo Mei bedroegf 555202.31 In den loop der maand Mei zyn 24 nieuwe boekjes afgegeven, 14 afgeloopen boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 39 boekjes geheel afbetaald zoodat aan het einde der maand Mei 2822 boekjes in omloop waren. Het tweetal te Leiden bjj de Remonstrant- sche Broederschap bestaat uit de bh. dr. A. H. Haentjes, te Haarlem, en ds. K. F. Sparnaay, te Meppel. De betrekking van leeraar in oude talen aan het stedelijk gymnasium te Utrecht komt vacant door ontslagaanvrage van den tegen- woordigen functionnaris den heer C. Dyx- hoorn. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 3 Jnni. No. 13630 1 100,000. 14158 1 5000. 4174, 5644, 12547, 15441 en 19602 ieder 1 1000. 1669, 1720, 15273 en 16543 ieder 1 200. 2580, 3627, 3798, 5053, 6617, 7813, 10137, 10802, 10969, 13373 en 20384 ieder 1 100. Prjjzen van I 70. 96 3446 5983 9690 12461 16120 18414 113 3673 6010 92 12580 16223 69 262 3745 93 9706 12744 24 18544 386 52 6334 92 12829 76 92 436 3814 6513 9879 30 16310 18675 759 67 6764 10007 12938 48 18723 840 94 6834 10195 57 93 50 1054 3912 82 10234 13021 16409 18978 67 4051 6952 80 13151 75 19117 1149 4185 59 10453 13450 85 65 1216 67 7024 71 64 97 19247 1471 78 50 90 13606 16766 19319 1704 4494 7255 10559 37 16839 24 1935 4522 54 89 39 16919 39 40 4620 59 10634 72 17128 19495 64 73 7352 89 13764 39 19545 91 4716 7429 10778 13874 17201 19674 2024 32 7529 10885 96 7 19700 26 99 77 10987 14121 39 26 2120 4804 8116 91 14263 74 38 2227 4907 8344 11043 84 17385 19881 2332 27 85 48 14448 17445 19902 95 39 8432 11211 14562 17520 31 24«4 81 43 11468 14653 40 86 2538 5089 8573 11592 14761 46 20012 58 96 8637 11718 87 17613 20132 2715 5299 87 1184Ö 14819 52 71 91 5339 8759 70 14977 68 81 2953 58 8972 11982 15261 88 20349 68 95 9093 12059 15433 17929 20430 3008 5459 9103 12179 15500 77 20563 19 5625 56 88 22 87 20661 85 82 9224 12293 75 18058 20710 3131 5673 25 12307 15671 88 26 3268 5707 26 30 15783 18170 20815 3310 30 32 78 15805 73 45 45 5811 9510 12420 39 18226 20986 3419 5963 92 27 15954 5e Klasse 12e Lijst No. 4184 1 70 m. z. niet. FOSTEBIJ-BN". POSTKANTOOB GOUDA. LIJST van de aan dit kantoor ter post bezorgde brieven en brieikaarten, welke gedurende de 2e hellt der maand Uei 1903 wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. BRIEVKN. E. Keezer Bljja A. Andriessen Haag G. Joyan H. de Zoete G. Goedhart Langerak Mej. M. Dnivenstejjn (2 stuks) Loosdoinen Boer Rotterdam G. Erwich M. Schiele Steeg W. C. Kroes Viaardingen BRIEFKAARTEN. H. v/d Berg J. v. Dongen C. Neef Mej. M. Cisele J. Goedhart N. W. Kaptejjn H. N. Labjj Dellt Dordrecht Haag Rotterdam Uit het buitenland terugontvangen. W. Beek Duisburg P. Hoppen London Mej. W. Bourguignon Marseille IV. Scheepmaker Remscbeid. De Directeur, M. C. HENNEQUIN. Zullen echter niet geëtalieerd worden. VAN OS Az.t Kleiweg E 7Sa, GOUDA Tetvphoon Mo. 31. SO MEI. Vkdmland. Cert. Ned. W. 8.2»/,' dito di*o dltc 8 dito dito dito S doNQ» ft. Obi. Qoudl. 1881-93 4 Itaub. lusohry ving 1862-81 5 1 )o>TiNft. Obl. in papier 1868 I dito in iilverl868 8 i'oBTUSAL. Obl. met coupon 8 dito ticket 8 Rusland. Obl. tiinnenl. 1894 4 dito Gecons. 1880 4 dito bij Rothi. lSStf 4 dito bij Hop., 1889-90 4 dito in goud. leen. 1888 6 dito dito dito 1884 6 Spas je. Perpet, aobuld 1881 4 Gee. Lening serie D. Gec.leeuin. serie O. Auu>-Arn Hp. v. oblg 1899 6 MftxiCO.Üb nit,8cb. 1890 8 Vinhuila. Obl. onhep. 1881 4 80 \MBXTiftOAM. Obligation 1898 8 90 Rotehoam. Stad. leou. 1894 8 881/* tf«D. N. Afr.. Handelsv. a*ud. Areudsh.Tab.-Mjj. Certificaten 878 Doli-Maatnchappy dito 418 Ara. Hypotheekb. paudbr. 41/, Cult.—Mij. der Vorsten I. Mud. I 'a Gr. Hypotheek)), pandbr. 4l/«l Nederlanilsrhe bank aand. I 194 Ned. Handelmaatsoh. dito I N.-W fc Pao. Hyp. h. pandbr. 8 98»/, RotL Hypotheekb. pandbr. 4'/f Utr. Hypotheekb. dito 41/, 10l*/4 OostknrOwt-Hong. bank aand. I 120»/, Rus».. Hypotheekbank psudb. 6j Amrhixa Kqnt. hy poth. pnndb. 4] Maxw. L. G. Pr Lion eert. 6 6S8/I4 Nno. Holl. IJ.-9poor w -Mij.aand.I 106 Mij. tot Kxpl. v. 8t. Spw. aand. 112 Npd. lud. Spoorwog m aand. 218'/, Nbd Zuid Afr. 8pm aand. 6 dito dito dito 1891 dito 41/, 1 TA LIB Spoorwl. 1887/89 A-Bobl.8 6Ö8/,4 Zuid-Hal. Spwmjj. A-H. obl. 8 698/4 PoL' N. Warschau Woenen. aand. 1041/, Rosl Gr.. Russ. Spw.-My.l.ohl. 4 Baltische dito aand. Faaiowa dito aand. 8 Iwang.Hombr dito aand. 8 Vrkrs Slotkrs soy. «•/i, «6 7, «5/1. 827, 81»/i UI, 80 87 •77. 617, 86 1047, Kursk. Ch. Aso«r-8p. kap. obl. 4 1001/, dito dito oolig. 4 I 9ll/u Amxmka. Cont. Pac. Sp.Mij obl. 8 Chic. k North. W.pr. O.v. annd.j 218 dito dito Win. 9t. Peter. obl. 7 j 140 /4 Deuror fc Rio Or. Spm. eert. ».a 4Un/„ Illinois Central obl. in goud 4 I 1021, Louis?, b Nashfilli Oer v. aand.' 107 1 Mexico. N. 8pw.Mi|. le hyp.s 8 108 Miss. Kansas r. 4pCt. pref. aaad N.-York Outasio k West. aan 1.1 36*/» Penn. dto Ohio oblig. 6. gre gon. Calif, le byp. in goud 104'/, 8t. Paul. Minn, fc Manit. obl. Un. Pac. Hoof lyn oblig. 6 dito dito Line. Col. le hyp. 0 8 69 Canada. Can. South. Chort.r.aand. 64 Vin. C. Rallw. fc Na. lo h. d. e. O 99 Amsterd. Omnibus Mjj. aand. Rotterd.Tram weg-Maat».sand Nid. Stad Amsterdam aand. f 101 */4 Stad Rotterdam aand 3 1087/, Biloie. Stad Antworpen 1887 8'/» 10I1 Stad Bruaael 1886 108»/; Hono. Thoisa Retullr Goaelsch. 4 119*/u OuaTlME. Staatsieenig I860 B 117»/» K.K.Oost. B. Or. 1880 8 101 Spanje. Stad Madrid 8 1868 4l»/4 Nid. Ver. B«z. A?b. Spoel, eert - Ontvang-en alle NOUVEAUTÉS IN Dinsdag Juni. 1903 Vette ossen en koeien goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 40, 2de kwal. 36 3e kwal. 33 cents per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien redelijk aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 29, 2e kwal. 26, 3e kwal. 21 cent per half kilo. Stieren redelijk aanvoer prijzen waren voor ie kwaliteit 32, 2de kwal. 30, 3de kwal. 26 cents per half kilo Handel voor alles prijshoudend. Bun «rlljke Stand. GEBOREN29 Mei. Alida, ouders J. van der Zwalm en A. Heerken». 30. Wilhelmns Petrus Jacobus Maria, ouders W. P. Snelleman en M. E. Hessing. Cor- nelis Gerrit, ouders H. Wulffraat en C. C. Tjjbont. 31. Wilhelmina, ouders A. M. van den Berg en M. van Dam. Gerardus Cornelia, onders P. J. Spijkermam en J. C. van Hooff. Willem Hendrik, onders C. H. den Edel en C. Snel. Christina Klazina, onders H. A. Decker en E. de Knegt. 1 Juni. Gerrit, ouders G. van den Berg en J. M. Mathuisen. 2. Jan, onders J. Boer en M. Apello. OVERLEDEN 29 Mei. M. T. Engelhard, 15 j. 30. E. Offers, wed. van P. van Schaik, 69 j. 1 Juni. A. van Leunen, 89 j. Om misverstand te voor komen deeltondergeteekende mede aan de leden van het COÖPERATIEF ZIEKENFONDS dat volgent contract <te recepten coor de leden in hare apotheek te orden klaar ge mankt tol I Jolt 1004. Apotheek. GOUWE C 165, GOUDA. Een fatsoenlijk MEISJE van buiten, oud 23 jaar, van den P. G., voorzien van goede getuigen, biedt zich tegen Ang. aan als Brieven franco onder letters D. O. aan het bureau van dit blad. zjjn steeds voorhanden TuinslangfHi en Watersproeiers Ruime keuze in uietttce tuit Eenig adres voor Door de vele omzet tegen laffe prijzen en onder CLtltANTIK. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. Dubb. Buurt, B 13. Telefn. 117. Fluweeleii Singel 11 7*24, Geneesh. Dr. J. H. BAKKER NIEM EIJER. Directr. D. van DU UREN. Behand. v&nruf/ffegr.ver/erommlnf/en, ingevallen buret, x en o-beenen en andere lichaamml* vor m., al gem. zwakte, conativatieepler- en genr. ziekten rheumatieche aandoeningen, ver» Htuiklngen enz. enz. _I»ï »•*•-*, Het besteonechadelykite en makkelykfte poetsmiddel voor Heerea frwl en vooral dames en Kinderschoenwerk lilJis de Appretuur van C M MUIIer fc Ca Borll#B®Eth-8tr 14. Men lette goed op naam en fabrieksmerk.— Vsrkryitear ky Hurii Winkeliers le eekeeewerk, sslseterlee, Weseryen ent- e u. flenersal-Depet ky WftarJemann. Arnhe* U.QF*» foui ouo-, 45 SCHIEDAMMER Merk Verkrijgbaar bijt M. PEETEttS .li. N B. AL bewij. van ochtliuid 1 n cachet eu kurk nteode voor- CHIEDAM.I tien van den naam der firma P. HOPPE

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2