Zander-Instituut. POSTERIJEN." GENEVEK BINNENLAND. D. SAMSOM. Mantels, Costumes, een Dienstbode, „De Avondster", Hypotheek en Crediet vereeniging Posterijen en Telegraphic. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. TËLELIMPIIIË. Opnieuw Ontvangen Heeren Dassen. A. van OS Az„ Beurs v«,i Amsterdam. Ontvangen alle NOUVEAUTÉS Robes en Japonstoffen. ADV ËRT EINTIEN Fluweelen Singel R 724, «Ol'Dil. In het Verlichtings Magazijn BADEN EN GEISERS, Tuinslangen en Watersproeiers. Gasoriiamcntt'ii en Ballons. Gasgloeilich.tbenood.igdh.eden. M. M. VAN LOON. Prinsenqracht 708, AMSTERDAM, V' ja -$ SCHIEDAMMER NIGHTCAP M. PEETERS Jz. lyn, op speciale uitnoodiging des keizers, een deputatie uit het le regiment Royal Dragoons, waarover de keizer chef is. De deputatie bestaat uit een luitenant-kolonel en majoor en vier officieren van lageren rang. Zy zullen, evenals de Oostenryksche huzaren-kolonel Provost, te Ddberitz de oefe ningen der garde-cavalerie bijwonen. Vendée, is nu te Nijmegen een zeer groot pand met tuin en nevengebouwen uit de hand aangekocht. Men zegt dat zy in Au gustus zich te Nymegen zullen vestigen en er ook nog onderhandelingen tot vestiging van andere orden hangende zjjn te Nijme gen en omstreken. dat de politie van daar uit de vervolging van den dief organiseerde, en hedenmorgen vernam men dat de politie 's nachts op het open veld in eene naburige gemeente reeds de postwagen en het paard gevonden had. By onderzoek is gebleken, dat de yzeren kist in het voorste gedeelte van den wagen aan de pogingen tot braak weerstand heeft ge boden, maar dat de kleine yzeren kist, die los in het gesloten achterste gedeelte van den wagen stond, verdwenen was, en met haar de inhoud van 98,000 kr. Daar deze kist ongevuld reeds 36 kg. weegt, hoopt de politie dat het haar gelukken zal den dader met de rest van het geld nog in handen te krygen. De aanvaring naby Marseille. Nog altijd is het juiste aantal slachtoffers van de aan varing van de „Liban" en de „Insulaire" niet bekend. Sommigen becijferen het aantal omgekomenen op 117, anderen op ongeveer 150. Nog altijd wordt op en nabij de plaats des onheils door vaartuigen naar lijken ge zocht. Tot dusver zyn 56 lijken te Marseille aangebracht, waaronder vele van kinderen. De geheele bemanning van het gezonken schip de „Liban", 43 koppen sterk, is gered, óók de kapitein. Natuurlyk gooien de gezagvoerders der beide vaartuigen de schuld van het gebeurde op elkaar. Ook bij deze aanvaring is weer gebleken, hoe kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben. Twee passagiers waren op den tijd van vertrek van da „Liban" niet aanwezig en het schip vertrok zonder hen. Zy lieten zich echter nabrengen en de verscheping van de achterblijvers gaf een vertraging van tien minuten. Zonder dit geringe oponthoud zouden de schepen elkaar niet hebben ont moet en had de ramp niet plaats gehad. Een onderzoek naar het eigenlijke ongeval der aanvaring is ingesteld en voorloopig schijnt te blijken, dat de „Liban" te dicht langs de kust is gevaren en daardoor de aankomst van de „Insulaire" niet heeft opgemerkt, terwijl de „Insulaire" na de aanvaring zonder zich om het lot van de „Liban" te bekommeren, naar Marseille is doorgevaren. De reden hiervan, door den gezagvoerder van de „Insulaire" opgegeven, wordt in ma ritieme kringen onwaarschijnlijk geacht. De burgemeester van Marseille heeft tot den minister-presideht Combes een schrijven gericht, waarin hjj verzoekt onmiddellijk aan het Parlement een crediet te vragen voor hulpverleening aan de betrekkingen der slachtoffers. De „Eédération nationale des syndicate maritimes" (Nationale bond van vakveree- nigingen in het zeevaartbedryf) heeft eergis teren een tot de bevolking van Marseille gerichten oproep gepubliceerd, waarin in herinnering wordt gebracht, dat de vakver enigingen reeds sedert lang het gebrek aan veiligheid aan boord van sommige Fransche koopvaardijschepen aangetoond hebben en strenge toepassing van de wetten eischen, die rampen, als die met de „Liban" moeten voorkomen. De „Fédération" stelt de oor zaken van de aanvaring als volgt 1. Onvoldoende getalsterkte van de be manning. 2. Van de 6 reddingsbooten van de „Li ban" was er maar één bruikbaar. Alle an dere waren uitgedroogd door de zon en verrot door het water en zouden dadelijk gezonken zyn, aangenomen, dat men ze te water hadden kunnen laten. 3. Gemis aan onderhoud van de reddings toestellen. 4. Gebrek aan reddingsgordels, in weerwil van de wet, die voorschrijft, dat zich aan boord van ieder schip evenveel reddingsgor dels moeten bevinden als er passagiers en leden der bemanning zyn. Naar wy uit goede bron vernemen zou bij eventueelen overgang van de spoorweglynen Mechelen—Terneuzen en Gent—Terneuien, aan den Belgischen staat, een der grootste cargadoors en reed^s te Terneuzen voorne mens zyn, zijne kantoren aldaar op te heffen en zyn stoombooten naar een andere haven te dirigeeren. Het goederenvervoer, hetwelk thans over Terneuzen plaats heeft, zou daardoor ver plaatst worden, waardoor deze' haven een slag zou worden toegebracht, waarvan alleen personen, bekend met de toestanden aldaar, de grootte kunnen„ beseffen. Op den spoorweg naby het station Grons- veld is Maandagmorgen gevonden het ver minkte lyk van een manspersoon, vermoe delijk door een trein overreden. 't Oorlam. Een commissie, bestaande uit de heeren Arriëns, gep. schout-by-nacht, Boelen, ka pitein-luitenant t'z., directeur van de Kweek school voor Zeevaart te Leiden, dr. van Overbeek de Meyer, oud-hoogleeraar, L. P. Walburgh Schmidt, arts, en L. A. H. Lamie, gep. kapitein t/z., heeft op uitnoodiging van den „Volksbond" tegen drankmisbruik een onderzoek ingesteld, of het al dan niet op den weg van dien bond ligt, pogingen in het werk te stellen tot afschaffing van het rant soen jenever van den marine-schepeling. Haar slotsom is dat het niet op den weg ligt van den Volksbond om pogingen in het werk te stellen tot afschaffing van de jeneverver strekking aan boord van oorlogsschepen dat het gewenscht voorkomt, een rege ling aan te bevelen, waarbij aan alle sche pelingen, althans aan die boven den 20ja- rigen leeftijd, buitengaats, een maandelyk- sche tJRage boven het traktement wordt toegekend, waar het bedrag aan gebruikte dagelyksche oorlammen door dengenen, die daarop recht hebben, op de eene of andere wyze in mindering wordt gebracht; dat het noodzakelijk schjjnt, een bepa ling uit te lokken, strekkende om allen, die van het oorlam geen gebruik wenschen te maken, by de uitgifte daarvan geheel onge moeid te laten, en het baksgewyze aantre den van de geheele equipage voor dat doel te verbieden dat maatregelen behooren te worden aan bevolen voor een officieele regeling der droge kantines, waardoor de uitmuntende resultaten, daarmede op sommige schepen verkregen, meer en meer aan t algemeen ten goede zullen komen. Ten aanzien van dit rapport schrijven eenige zeeofficieren te Nieuwediep „By het uitgeven der oorlam a/b. Hr. Ms. oorlogsschepen verzamelen zich degenen, die daar gebruik van wenschen te maken, ter plaatse waar het uitgeven geschiedt. De on derofficier van politie, daarbij tegenwoor dig, heeft een bak in vakken afgedeeld, waarin voor elke schepeling een kaart op naam ligt. Achtereenvolgens worden de na men afgeroepen en kan ieder die present is zyn oorlam ontvangen, waarop in zyn kaart op den betrekkelyken datum een knip wordt gegeven. „Wie er geen gebruik van maakt, behoeft niet present te zyn, wordt in geen enkel opzicht bemoeilijkt en krygt op 't einde der maand de vergoeding in geld uitgekeerd, zonder meer- Van aantreden der geheele equipage is, zoover ons bekend, op geen en kel schip sprake, zeer zeker in de laatste jaren niet, en zou ook geen zin hebben". Zaterdag heeft de politierechter te Strat ford een echtpaar (de man is daglooner) naar den strafrechter verwezen wegens dood slag op hun negenjarig dochtertje. Het kind is gestorven aan diphtherie. De ouders be hooren tot de secte der Peculiar People, die genezen willen door gebed. Zy hadden ge weigerd een dokter by het zieke kind toe te laten. Een neger onderwijzer in de Ver. Staten schoot een schoolopziener, die zyn vergunning tot het geven van onderwijs had ingetrokken, dood. De menigte haalde hem uit de gevan genis en hing hem óp_Voor hy goed dood was, werd hy afgesneden, geranseld en daarna verbrand. De minister van onderwijs in Rusland heeft van den Tsaar een eigenhandig schrijven ontvangen, waarbjj hem gelast wordt om by het nieuwe schoolseizoen in de inrich tingen van lager onderwys in Russisch Polen het katholiek onderwys in het Poolsch te laten geven. Sedert 1880 was het Rus sisch voorgeschreven. Vacante directies. Telegraafkantoor te Middelburg. Jaarwedde f 2500. Borgtocht f 1303 (reëel). Sollicitanten naar deze directie hebben er op te rekenen, dat aan het kantoorgebouw eene woning is verbonden, waarvoor een huurprijs is te betalen van f 200 per jaar. Telegraafkantoor te Goes. Jaarwedde f 2100. Borgtocht f 800 (reëel). Sollicitaties in te zenden voor 22 Juni a.s. Benoemd 25 Mei. tot klerk der posteryen en tele- graphie 2de klasse te Amsterdtumj^ele- graafkantoor) de vrouwelijke tweede klerk ter directie van de Rijkspostspaarbank, C. A. M. Jans sen de telephoniBten A. Buisman te Hoorn, J. C Hommes te Almelo, F. W. de Zwaan en M. A. Schuddeboom te Amsterdam, en S. A. E. Krone te Meppel mej. L. M. Vogelesang, mej. G. W. En- serinck, mej. A. Nieland, mej. M. C. Breet- velt, mej. J. P. H. Betting, mej. A E.S. Dunselman, mej. P. M. J. van der Valk, mej. W. J. Hennes, mej. J. H. van Ruyven, mej. G. C. H. van Krieken, mej. A. H.S. Teljer en mej. M. H. Oly; tot klerk der posteryen en telegraphie te Rotterdam (telegraafkantoor) de telephonist A. J. van Ham te Rot terdam mej. W. Lamster, mej. S. C. J. Ham- macher en mej. C. E. A. A. M. Hardyzer 27 Mei. tot klerk der posteryen en tele- In April van dit jaar zyn in Duitsch- land by 23 deraillementen en 9 botsingen (respectievelijk 11 en 5 met passagierstrei- nen) gewond 6 reizigers, 1 spoorwegbeambte en 2 postambtenaren, terwijl do-or de sneeuw stormen (19—21 April) 34 treinen of loco motieven ontspoord zyn, zonder eenig onge val. De keizer en de keizerin zyn terugge keerd te Berlijn uit Wiesbaden, waar de keizer deW koning vari Deneraarken aan 't station danig heeft afgekust. Italië. De aartsbisschap Parlermo verbiedt de oprichting van een graftonibe voor Crispi in de Sint-Domonicuskerk op poene van inter dict over die kerk en de reeds aangevangen werkzaamheden zyn gestaakt. Naar het „Hbl." verneemt, zal ook het buitengewoon verblijf onder de wapenen der lichting 1902 gelden voor een periode her halingsoefeningen van 35 dagen. Men meldt uit den Haag; Omtrent den doodslag eergisteren te Sche- veningen voorgekomen zy nog vermeld, dat de dader, A. Vink, daarbij door zyn zwager v. d. Toorn werd geholpen. Deze hield den verslagene, die bij den aanvang van het ge vecht op den grond was gevallen, vast, ter wijl de ander als een dolle met de schop op zyn slachtoffer los sloeg. Vink is gister voormiddag half twaalf naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zyn zwager v. d. Toorn is in den afgeloopen nacht voorloopig losgelaten. De echtgenoote van een te Dusseldorf woonachtig ingenieur is onlangs overleden onder verschijnselen van vergiftiging. Te voren heeft het echtpaar eenige dagen te Amsterdam gelogeerd en nu vermoedt de justitie te Dusseldorf, die de zaak in handen heeft, dat door de overledene by een apothe ker of een drogist aldaar een of ander ver gif is gekocht. Een onderzoek daaromtrent wordt dan ook reeds ingesteld. Een zwa ger van de overleden dame, die te Dussel dorf praktizeerend geneesheer is en ook tydens het echtpaar zich te Arasterdam op hield in hun gezelschap vertoefde, wordt thans vervolgd wegens het veroorzaken van den dood door achteloosheid. (N. v. N.) Dezer dagen ontving de commissaris van politie te Dordrecht een verzoek uit Amster dam om opsporing van een 16-jarig meisje, zekere G. Idie eerstgenoemde had verlaten, vermoedelijk in gezelschap vaneen ne ger Natuurlyk werd een oog in het zeil gehouden en werkelijk trof de politie eergis terenavond 9 uur op het kermisterrein in het Oranjepark in een tentje, waar z.g. fakirs hunne kunsten in het vuur- en glaseten, enz., vertoonen, bedoeld meisje aan, die haren zwarten minnaar behulpzaam was in het aangeven van tangen, enz. Zijne kunsten had zy blijkbaar nog niet aangeleerd en vooreerst zal haar daartoe ook geen gele genheid worden gegeven, want nadat haar aan het bureau nachtverblijf was verleend, werd zy gisterochtend zonder haren nikker op transport gesteld naar Rotterdam, om vandaar naar Amsterdam te worden over gebracht, waar de politie wel zal zorgen dat zij weer onder hoede harer ouders wordt gesteld. (D. C.) Gistermiddag ontstond onder Loenen (genu Apeldoorn) een zware heidebrand, die gister avond te ruim 8 uur eerst gebluscht was. Een strook heide- en boschgrond van onge veer V/i uur lang en V» uur breed, toebe- hoorende aan baron Van Wijnbergen en anderen, is afgebrand. Misschien is ook de rand van Rosendaal geraakt. Door de wind richting was er gevaar, dat de brand zich zou uitbreiden op de heide- en boschgron- den, die zich op grondgebied der gemeente Arnhem bevinden en gedeeltelijk aan haar behooren. Gelukkig kon gisteravond aangenomen worden, dat het gevaar hiervoor geweken was. Reeds vestigden zich verschillende, uit- Frankryk verbannen kerkelijke orden in ons land, en nog steeds vernemen we van nieuwe vestigingen. Door Fransche zusters der orde „Les Fil- les de la Sagesse de St. Laurent", uit de Van den bekenden plat-Duitschen dichter Klaus Groth wordt verteld, dat hy er groo- ten prys op stelde vooral doof de ontwik kelden. maar ook door de minder beschaaf den gewaardeerd te worden. Eens nu wilde hy zien, welken indruk zyn werk maakten op een eenvoudigen boer, en hy las den man een zijner meest treffende gedichten voor. Daarin beschrijft de dichter, hoe het kraken van een deur in iemand de herinnering wekte aan zyn kindsheid, met haar lief en leed. In het gedicht werden alle tijdperken van zyn vroeger leven herdacht. De boer luisterde aandachtig; toen Groth vast overtuigd was dat de man hem be grepen had, vroeg hy glimlachend, triomfan telijk „Nu P" „Als die deur behoorlijk gesmeerd was geweest, dan had de kerel dien heelen rom mel niet behooven te schrijvenwas 't ant woord. Het volgende geval heeft zich te Amster dam voorgedaan By een fabrikant vervoegde zich een werk man om werk. Er was een plaats op de fabriek open. Eenige vragpn omtrent 's mans bekwaam heden en vroegere werkzaamheden, schenen tot een bevredigend resultaat te leiden, al thans de fabrikant zette zyn onderzoek voort. „Hebt gy een getuigschrift van uw vroe- geren patroon?" „Neen „Waarom niet Er volgde een aarzelend zwijgen; toen, op een vragenden blik van den fabrikant „Ik ben staker; en was by het spoor." „Staker P By het spoor P Dan als de drom mel my'n kantoor af! Wat doe je hier?" „Maar ik heb toch niet gestolenIk moet toch weer werk zoekenriep de man in wanhoop uit. En daarop volgde dit harde antwoord „Als je gestolen had, zou ik zien, wat ik voor je doen konmaar voor een staker nooit „Het Nieuwsblad voor Nederland", dat dit mededeelt, vestigt er de aandacht op, dat men aldus handelende een heel groot kwaad doet, daar men de menschen dan den moed ontneemt om elders werk te zoeken en ze dus zedelijk verniotigt. Zou er niet een commissie te vormon zijn, vraagt het, nu eens niet om geld bijeen te brengen, maar om haar moreelen invloed te doen werken? Een commissie, liefst van personen van eenig aanzien, die niet met hun geld, maar door hun persoonlijk optre den wilden helpen Het zou wenschen, dat die commissie bij voorkomende gevallen, indien een staker naar de een of andere betrekking wilde dingen, zyn voorspraak was. Men verzoekt het volgende te plaatsen Zaterdag 6 Jnni hadden twee leden van het Vrouwencomité van Humaniteit een on derhoud met den heer directeur-generaal der S. S. te Utrecht, waarbij door de dames, die zeer welwillend werden ontvangen, een adres werd aangeboden ten gunste vau de ontslagen spoorwegarbeiders. Uit het onderhoud bleek, dat de kans voor de ontslagenen, wier aantal onder de vaste werklieden alleen by de S. 8. ongeveer 700 bedraagt, om by het spoorwezen terug te keeren, uiterst gering is, daar de meeste plaatsen bezet zyn. Zaak is het dus, dat alle comités, die iets doen willen voor de ont slagenen, zooveel mogelijk trachten, hen ge plaatst te krijgen by particuliere werkgevers. Aan hen, die werk zoeken buiten hunne woonplaats, staat de maatschappij vrij ver voer toe. Het vrouwencomité aldaar blijft zich aan bevelen voor giften aan 't adres van de presidente, mevr. van Loon van den Berge, Bergweg 40. De correspondent van de N. R. Ct. te Boedapest schrijft dd. 4 Juni Gisterenavond verbreidde zich in de stad het gerucht dat by de post een groote dief stal gepleegd was, en reeds spoedig vernam men dat inderdaad een koetsier verdwenen was met een postwagen, waarmede een amb tenaar iederen avond het geld van de bij kantoren ophaalt om het daarna aan het hoofdkantoor af te leveren, en waarin zich op dat oogenblik meer dan een kwart mil- lioen kronen contant geld bevond. Terwijl bedoelde ambtenaar in het bijkantoor aan lipt Oosterstation gegaan was, had de koetsier <fe kans waargenomen om met zyn wagen aan den haal te gaan. Niet lang daarna bewees het rennen van talrijke bereden politieagenten, en het lawaai der ontelbare kleine motorwagentjes van de post over de boulevards naar 't Oosterstation, graphie 2de klasse te Amsterdam (tele graafkantoor), de tweede klerk ter directie van de Rijkspostspaarbank jonkvr. F. A. H. Bowier, en de telephonists E. C. Ben dien te Baarn 28 Mei. tot klerk der posteryen en tele graphie 2de klasse te Amsterdam (tele graafkantoor), mej. J. C. E. E. Pranger 1 Juni. tot brievengaarder te Vleuten, J. Kuif tot brievengaarder te Ruinen, J. de Boer 16 Juni. tot brievengaarder te Zuilichem, C. van Rijswijk, thans postbode te Wyk en Aalburg; tot brievengaarder te Anna Jatobapolder, J. den Boer, thans postbode te Poortvliet. Verplaatst 28 Mei. de klerk der posteryen en tele graphie 2de klasse A. J. Hurenkamp, van Amsterdam (bjjpost- en telegraafkantoor Watergraafsmeer) naar Zwartsluis. Tijdelijk werkzaam gesteld 7 Mei, by het Hoofdbestuur, de commies der posterijen en telegraphie 4de klasse J. 8. Hussem te Rotterdam (postkantoor). Eervol ontheven 30 Mei, van het beheer van het telegraaf kantoor te Goes, de directeur J. van Dieren, met werkzaamstelling by het Hoofdbestuur. Overleden 29 Mei, de directeur van het telegraafkan toor te Middelburg, F. Versloot de brievengaarder te Elspeet, B. Dijk graaf 30 Mei, de commies der posterijen en tele graphie 4de klasse M. J. C. Mieras te Dordrecht (telegraafkantoor). GOUDA, 10 Juni 1903. Het ouderenpaar de J.f Lemdulsteeg al hier, dat voor enkele weken een vijfjarig knaapje door een ziekte verloor, trof gister- namiddag een zwaarder slag, toen de vrouw, na zich slechts een oogenblik verwijderd te hebben, haar driejarig dochtertje in een kuip met water vond liggen. Dadelijk aange wende pogingen door de heeren Grtinder en Verhart, later voortgezet door Dr. Sprayt, bleken vruchteloos, de levensgeesten waren geweken. De smart der anders zoo zorgzame ouders is onbeschrijfelijk. Beroepen by de Ned. Hervormde Kerk te Krimpen aan do Lek ds. L. van Mastrigt te Heteren. Aangenomen het beroep bij de Gerefor meerde Kerk te Kampen door ds. M. Schuur man te Alfen a<d Rijn. Ouderkerk a. d. IJsel. In aansluiting met zyn vroeger gedane toezegging en in antwoord op een desbetreffend adres der muziek-vereeniging „Excelsior" d.d. 6 dezer, heeft de burgemeester aan het bestuur dier vereeniging vergunning verleend, tot het houden van een muziek-concours op 26 Augustus a. s. Z.Ed. Achtb. vertrouwt, dat onze muziek-vereeniging haar tienjarig be staan op waardige wijze zal herdenken en van den herinneringsdag een kracht zal uit gaan, die geheel ten goede komt aan het „Excelsior", dat zy voert in haar banier. Als prijs heeft burgemeester Van Waning „Excelsior" aangeboden, ter uitloving, een zilveren medaille, welke toezegging met bij zondere erkentelijkheid aanvaard is. Krimpen a. d. IJsel. De heer P. van den Berg, wonende alhier, heeft met goed gevolg te Gouda het examen voor godsdienst-onder wijzer afgelegd. Amsterdam 9 Juni 1903. Volgens het Weekblad van de Commissie- bank te Amsterdam, zyn in de week, geëin digd 9 Juni, door tusschenkomst dier bank verhandeld de navolgende minder courante fondsen Aand. Commissiebank (10 pCt. gest.) 250 pCt. Geldersche Credietvereeni- ging 180 Rente Cassa 315 Landbouw Maats. Bangak 10 Cultuur Maats. Bajoelor 32 Brakke Grond (Maats, tot exploitatie van de) 65 Maats. voor Zwavelzuurbe reiding 82 Nederlandsche fabriek van Werktuigen en Spoorweg Materieel f 100 70 Neerlandia (Maats, tot expl. van Zuivelinrichtingen) 25 5 pCt. Oblig. Moluksche Handels vennootschap 98 Aand. Nèderl. Winkeivereeniging v/h L. Muller Co. te Heer bij Maastricht 9'/4 Nederl. Zuid Afrikaansche Hypotheekbank Serie A 102 Nederl. Zuid Afrikaansche Hypotheekbank Serie B 100 Brandwaarborg My. de Sala mander te St. Petersburg 100 Ongevallen Verzekering My. Fatum (20 pCt. gest.) ex div, 70 4™pCt. Oblig. Maats, tot exploitatie van Bad en Overdekte Zwemin richting 90 4 pCt. Oblig. Vereeniging tot Chris telijke Verzorging van Krankzin nigen en Zenuwlijders in Nederl. 97 Aand. Nederl. Maats, .tot Handha ving van Stamverwante Belangen in Zuid Afrika 50 Opr. aand. Singkep Tin Maats. f 75.- Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de Com missiebank te Amsterdam vermelden wy U de volgende fondsen GEVRAAGD. Oblig. Polder Walcheren Offerte Aand. Cultuur Maats. Penampean 18 pCt. Middelburgsche Courant 65 Nederl. fabriek v. Werkt, en Spoorw. Materieel f 100'.69 Nederl. Zuid Afrikaansche Hypotheekbank Serie A 102 Oblig. Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen en Zenuwlijders in Nederland 97 Winstaand. Koninklijke Paketvaart Maatschappij f 605.— Aand. Westlandsche Stoomtramweg Maatschappij 116 pCt. AANGEBODEN. Aand. Rente Cassa 320 pCt. Oblig. 's Gravenhaagsche Passage Maatschappij 60 Aand. Landbouw Maats. Bangak 20 Djajagiri Kina Cultuur My. 105 Cultuur Maats. Penampean 20 Gayamsche Cultuur Maats. 10 Nederl. West-Indische Explo ratie en Mijnbouw Maats. 4 Middelburgsche Courant 80 Oblig. Maats, tot exploitatie van de Brakke Grond 90 Aand. Nederlandsch Indische Elec- triciteit Maats. 40 Oblig. Baurawollspinnerei Germania 90 Pref. aand. Nederlandsche Marga- rinefabriek te Weenen 10 Oblig. Crediet er. Handelsvereni ging Banda 91 Naamlooze Vennootschap Blauwhoeden Veem 116 Aand. Commanditaire Handelsven nootschap S. van Djjk Azn. Bod Nederl. Zuid Afrikaansche Hypotheekbank Serie B 100 pCt. Stoomvaart Maats. Foseidon 25 Verzekering Sociëteit de Amstel 100 Maassluissche Waterleiding Maatschappij 45 De Dirocteur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier vestigt de aandacht van be langhebbenden er op, dat met ingang van 1 Juli a.s. de telegramzegels van 1, 3 en 121/a cent aan den dienst zullen worden onttrokken. In verband hiermede wordt aanbevolen om eventueel voorhanden telegramzegels van genoemde waarde vóór 1 Juli a.s. te bezigen tot kwijting van telegram-kosten, terwyl van af 1 Juli tot 1 November a.s. gelegenheid zal bestaan tot inruilen van bedoelde zegels tegen telegramzegels van andere waarde, zoo noodig onder bypassing van gereed geld. De Directeur voornoemd, M. C. HENNEQUIN. Gouda, 10 Juni 1903. VERSCHEIDENHEID. Een Engelsche sterrekundige verzekert dat het einde der wereld niet binnen 14000 jaar zal plaats hebben. Een geruststelling voor ons en ons nageslacht in eenige graden. Na 140 eeuwen zal echter de Poolster hare hnidige plaats verlaten, om een wande ling te maken in de sterrengroep van den Draak. Zulks zal het begin van het einde zyn. De yszeeën en de sneeuw van de Pool zullen smelten en den heelen aardbol onder water zetten, tot last van het dan levende geslacht. De eerste veranderingDe opgestoken vingers boven de geldzakken op de hekken toegang gevende tot de nieuwe Effectenbeurs te Amsterdam zyn eergisteren afgezaagd. De Miinchener schoolcommissie heeft het kloeke besluit genomen om haar gemoed te verharden tegen galanterie, ten einde het gezag hoog te houden. Zy heeft nl. by reglement bepaald, dat de onderwijzeressen, als zy de boven hen staande leden van de loelyke en sterke 8exe tegenkomen, het eerst zullen moeten groeten zooals het minderen betaamt, onder bedreiging van een gelboete by iedere over treding 1 de NOUVEAUTE'S in Kleiweg E 73a, GOUDA Velephoon 31. 9 JUNI. Vkderland. Cert. Ned. W. 8.81/» dito di*o dltc 3 dito dito dito 3 Hongar. übl. Goudl. 1881-93 4 [talis. Inschrijving 1862-81 5 OoflTiNR. Obl. in papier 1868 dito iu silver 1868 6 Portugal. Obl. met coupon 3 dito tioket 3 Rusland. Obl. Binnenl. 1894 4 dito Öeooiis. 1880 4 dito bij Rotlia. 1889 4 dito bij Hop>. 1889-90 4 dito in goud. leen. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Spanje. Perpet, schuld 1881 4 Tuhkrij. Gepr.Conv. leen. 1890 4 Gec. loening serie D.I Geo.leeniii. serie C. «(ui u-Ara Rp. v. oblg 189 6 i Mnuco.Ob iit. 8oh. 1890 6 Venezuela. Obl. oniep. 1881 4 \W8atbrdam. Obligatie» 1896 3 Rotebüam. Sto l. leou. 1894 3 Nid. N. Afr. Handelsr. aand. Arondnh.Tab.~Mij. Certificaten l)eli-Maatschappij dito Aru. Hypotheekb. pandbr. 41/, Cult.-My.dorVorstenl. aand. 's Gr. Hypotheekb. pandbr. 41/» Nederlandscho bank aand. Ned. Handelmaatsoh. riifco N.-W St Pac. Hyp. b. pandbr. 3 Rott. Hypotheekb. pandbr. 4'/, Utr. Hypotheekb. dito 41/, Oostrnr. O jst-Hong. bank aand. Rus». Hypotheekbank paudb. 5 Vmbriha Eqn\ hy poth. paudb. 4 Maxw. L. G. Pr Lien cert. 6 Nfiu. Uoll.IJ.-Spoor.w -Mij.aand. Mij. lot Ezpi. v, St. Spw. aand. Ned. lud. Spoorweg in. aand. Ned Zuid Afr. Spui aand. 6 dito dito dito 1891 dito 4*/| Italië Spoorwl. 1887/89A-Eobl.8 Zuid-iial. Spwmij. A-H. obl. 8 PoL"N. Warschau Weenen. aand. Rusl Gr.. Russ. Spw.-Mijtl.obl. 4 Baltischo dito aand. I Fastowa dito aand. 6 j Iwaug.Pombr dito aand. 6 Kursk. Ch. Azow-Sp. kap. obl. 4 dito dito oblig. 4 i Amerika. Cent. Pac. Sp.My obl. 5 Chic. b North. W.pr. C.v. aan I. dito dito Win. St. Peter. obl. 7 Deuvor Rio Gr. Spm. eert. v.a Illinois Central obl. in goud 4 j Louisv. Nashvilli Cor v. aand. Moxico. N. Spw.Mij. le hyp.t 6 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aand N.-York Outasio fc West. aan l. Penn. dto Ohio oblig. 6. Qre gon. Calif, le hyp. in goud St. faul. Minn. Sc Manit. obi. U n. Pao. Hoof lyn oblig. 6 dito dito Lino. Col. le hyp. O 6 Canada. Can. South. Chert.v.aand. Ven. 0. Rallw. Sc Na. lo h. d. o. O Amsterd. Omnibus Mij. aand. i Rotterd.TramweK-Maats.aand Ned. Stad Amsterdam aand. 3 j Stad Rotterdam aand 8 Bklgie. Stad Antwerpen 1887 S'/i Stad Brussel 1886 8'/i i Iong. Theiss Regullr Geselsoh. 4 O stbnr. Staatsieenig 1860 5 K.K.Oost.B.Cr. 1880 3 Spanje. Stad Madrid 3 1868 Neo. Ver. Bez. Arb. Spoel, eert Vrk rs Slotkis 80V, 99'/,. 99'/, 82'/. »D/. 94/, 80"/,. 96/,. 9"/. 97'/, 67'/, 85 26»/,, 104»/, SO 90 «75 415 191 96V. 10'"/, 120'/, 68'/,. 108 112 218'/, 59'/, 104'/, 98'/, 100'/, 91"/,. 215 140/, 40''/,. 102', 107 1 105 36'/, 104',, 101»/, 10.'/. 102',, 108'/, 119'/,. 117'/, 102 41'/. 8""/g, 95'/, 95'/, 81'/, IN Getrouwd: H. ZEEMAN, le Luitenant der Infanterie EN N. J. SCHOUTEN. Gouda, ló Juni 1903. V De Heer en Mevroqw SCHOUTEN betuigen hun dank voor de talrijke bewijzen van vriendschap, bij het huwelijk hunner Dochter ontvangen. Gouda, 10 Juni 1903. TERSTOND GEVRAAGD te Rotterdam goed kunnende werken en eenigszins bekend met koken. Loon f 90.— met verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco letters M. K. in den boek handel van WENK BIRKHOFF, N. Blaak 95, Rotterdam. In hot belang van de contróle op het afgeven van aangeteekende stuk- ken en het uitbetalen van postwiê- 8etgetden aan de postkantoren, wordt aan hen, die in het bezit zyn van een naam-, handels- of firmo-stempel, beleefdelijk ver zocht, om dien stempel op de r oor mij de van de kennisgeving wegens aangeteekende brieven en op de achtero{fde der post wissels by de handteekening af te drukken. De Directeur v. h. Post- en Telegr.kantoor, M. C. HENNEQUIN. Geneesb. Dr. .7. H. BAKKER NIEMKIJER. Directr. D. vak DUITREN. Behand. vmruggegr, verkrommingen ingevallen borstt x en o-beenen en mderellchaammiHvorm.., algem. zwakte, constipatiespier- en genr. ziekten rheumatische aandoeningenver stuikingen enz. enz. De Heer en Mevrouw ZEEMAN- Sohouten betuigen hun dank voor de be langstelling by hun huwelijk ondervonden. Gouda, 10 Juni 1903. zyn steeds voorhanden Ruime keuze in nieuwe siifl Eenig adres voor Door de vele omzet tegen lage prijzen en onder GAHAiVriE!. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. Dubb. Buurt, B 13. Telefn. 117. NEDERLANDSCHE verstrekt gelden op te en 2e hypotheek rente 4 h 3 Ook voorschotten en bedrijf i- kapitaal op langen termijn van nl/300 tot elk bedrag. POIIE OU DE Merkt Verkrijgbaar byi NB. Als bewijs ran echtheid is f cachet en kurk steeds voor- zien ran den naam der Firma P. HOPPE

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2