Steenhouwers AL BÜ1D, WANNEER? BIEREN, Chocolade en Cacao. MANGELEN ÜLD BEWAAK MENCBETO AÜWENBBAÜ. J. 1111 BINNENLAND. TRISCUIT P. P. SOOS, EËHAfl alles op Us AÖVERTEiNTIEiN 5 bekwame Ontvangen Wanneer moei ik de Manguinose gebruiken Specialiteit Directe en finale verdelging binnen uur in de grootste stallen Gebri Stollwerck's Stoilwerck's Chocolade en Cacao van Blommesteins Inkt r te zijn door een Oostenryksch consulaat- beambte. De prelect van bet Ebónc-departe ment heelt, ingevolge de incidenten van Zondag 1.1., alle processies buiten de kerk gebouwen voor de gemeente Sainte-Croix verboden. Uit Perpignan wordt gemeld, dat in liet arrondissement Prades een vrij sterke aardschok is waargenomen. -• De vakvereeniging der meubelmakers te Parijs is, wegens uitsluiting van de fir ma Nicolas en Antoine te Parijs, op grond van wegzending van twee werklieden, ver oordeeld tot betaling van vijfhonderd fra. scbadelo( sstelling, terwijl de firma dertig duizend Ir», geëischt bad, omdat ze nergens werkkrachten kon opduikelen. Do Fransche beeldhouwer Antonie Merrier zit met een ruiterstandbeeld van ex- koning van Servië, hem besteld door de Ser vische regecring. Hy hoopt nog wel iets voor zijn arbeid te zullen loskrijgen als de ge moederen wat gekalmeerd zyn. Bij schietoefeningen van de jagers te paard te Moulins, ia een kapitein, op aan zetting van een onderofficier, mishandeld door de manschappen, toen h(j tusschenbei- den wilde komen in een twist tusschen on derofficieren. Met verwerping van oen door de re- gcering afgewezen voorstel van den socia len radicaal Hubbard, inet 321 tegen 191 stemmen, heelt de Kamer besloten Maandag a.s. Massó's rapport over de aanvullings- wet op de ordewet tegen de vereenigingen uun de orde te stellen. Dujtschland, Namens keizer Wilhelm heelt do Duit- sclie militaire attaché Donderdag te Weenen den keizer-koning van Oostenrijk Hongarije verrast meteen ranglyst van het Pruisi sche leger. Donderdagavond heelt de keizer de Lundbouwtontoonstelling te Hannover be zocht. komende uit Meppen, waarbij weer ettelijke adelaartjes verdeeld werden. Üobtknkijk-Honuakijk. Graaf Apponyi heeft thans zijn altreden als voorzitter van het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden aangekondigd. De graaf moet ook voornemens zyn, zyn mandaat als lid van het Huis noer te leggen. STATKN-GENEltAAL. T BB' K K i* Bi H J JW ft' fff. Zitting van Vrydag 19 Juni. Nadat in den aanvang dor zilting eonige wetsontwerpen van garingen omvang waren goedgekeurd, kwam aan de orde het wets ontwerp tot deflniticvo vaststelling der Ma- riuebegrooting voor hot loopendo dienstjaar. Het algemeen debat over de Marinebegroo- ting werd geopend door den heer Staalman, die van don Minister nadere inlichtingen vroeg omtient diens politieke beginselen. Spreker wonschte van aen Minister krachtig optreden in het belang der Marine, waarby de toe stand bedenkelijk is; er heerscht ouder het personeel een bedonkelyke geest van onver schilligheid en moodeloosheid, en het verloop onder het personeel stijgt. De grooto font ligt in 't kleinzielig, roekeloos on onoordeel kundig straffen van autoriteiten, die maar al te vaak zinneloos optreden. Door het voortdurend straffen en afwyzen van klachten ontstonden anti militairistischo bonden, welke niet zyn tegen te gaan door het wegjagen van matrozen, maar wel door het instellen van oen onderzoek naar de oorzaken van ontevredenheid onder 't personeel. Spr. drong aan op spoedige reorganisatie van het personeel, algeheelo afschaffing van den oorlam aanvboord, krachtiger drankbe strijding, afschaffing marineconcerten op Zondag te Willemsoord, betere behandeling en huisvesting der schopelingen en op minder partijdige wering van bladen aan boord der schepen, waarby spreker er o. a. op wees, dat ook z(jn blad, dat toch niet anarchistisch of socialistisch is, geweerd werd aan boord van het wachtschip. Wat de quaostie betreft van hot al of niet verplaatsen der marine-werf van Amsterdam naar Willemsoord, oordeelde spreker, dat de werf geheel misplaatst was iu Amsterdam, omdat die stad in oorlogstijd geheel ingesloten is. De üeerVerhey maakte eenige opmerkingen over de samenstelling van den defensieraad hy stemde in met het karakter van den marineraad als commissie van advies, maar betreurde het dat de stoomvaartdienst daarin niet was vertegenwoordigdhy bepleitte spoedige reorganisatie van het personeel. Voor de vestiging in West-Indiö achtte by de Sumatra voldoende. Do heer Van Vlijmen keurde de instelling goed van een marinoraad on defensieraad, waarin z. i. echter een inspecteur van het wapen der infanterie zitting had moeten hebben. De beer Van Gjjn vreesde vertraging voor de kustverdediging en de daarmede betrekking hebbende belangen van der. ingestelden de fensieraad. De beer Hugenboltz betoogde dat de diep ingewortelde geest onder de schepelingen niet het gevolg is van organisaties als de raatrozen- bond, maar van misstanden in den dienst en onoordeelkundig tucht oefenen, de algemeene behandeling aan boord en de gebrekkige rechtspositie der schepelingen. Blijkens beslissing van den Minister van Oorlog zal er, met ingang van 21 Juli e.k. gedurende 25 dagen, een kamp worden be trokken in de legerplaats by Laren, uitslui tend om jongelieden die zulks verlangen en daartoe in aanmerking komen, in de gele genheid te stellen het militair getuigschrift te verwerven, dat vereischt wordt voor de verbindtenis by het reservekader der infan terie, der vesting-artillerie en der genie. Om aan bedoeld kamp te kunnen deelnemen moet men met gunstigen uitslag examen heb ben gedaan voor do 4e of een hoogere klasse aan een gymnasium of een hoogere burger school, of op anderen grond aanspraak heb ben op vrijstelling van het toelatingsexamen tot het reservokader, dan wel met gaustigen uitslag het adtnissie-examen daarvoor hebben afgelegd. Zy, die aan dat kamp wenscben deel te nemen, moeten bun voornemen daartoe voor 18 Juli e.k. schriftelijk en onder nauwkeurige opgave van hun adres, hebben medegedeeld aan den luitenant-generaal, inspecteur der infanterie te 's Gravenhage. Daarby moet worden overgelegd een bewys, afgegeven door het betrokken hoofd van on derwijs, waaruit blykt dut zy aan den inde voorgaande alinea vermelden eisch voldoen. Een uniform wordt tot het by wonen van het kamp niet vereischt; evenmin legt men er zich verplichtingen voor later mede op. By den aanvang moot t 22 gestort worden ter bestrijding der onvermydelyke kosten voor voeding en ligging. Omtrent het mede- nemen van kleeding enz. worden, op aanvrage, de noo'iige aanwijzingen verstrekt. Hot voordeel op deze wijze het militair getuigschrift model E te behalen, is hoofd zakelijk daarin gelegen, dat hier in nog geen maand datgene wordt bereikt, waarvoor an ders een geheele wintercursus by het Voor bereidend Militair Onderricht noodig is. Bovendien geoft dit in een gezonde streek gelegen kamp, waar voldoende oefeningster reinen, schietbanen en andere hulpmiddelen in de onmiddellyke nabijheid zyn, waar een officier van gezondheid belast is metjlen hygiënischen en geneeskundigen dienst, waar steeds toezicht is, beter gelegenheid het vereisebte programma grondig en volledig te behandelen, dan op den wintercursus by het voorbereidend onderricht in den wapenhandel, waar in don regel binnenkamers, by kunstlicht en nadat de leerlingen reeds den schooltijd achter den rug hebben, geoefend moot worden. Ieder, die zich tijdig, d. w. z. vóór of op 17 Juli e. k. by den luitenant-generaal, in specteur der infanterie te 's-Gravenliagc, als deelnemer aan het kamp heeft opgegeven, moet zich op den 21en Juli d. t. v. tusschen 2 en 4 uur n.m. by den offlcier-kampcoro* mandant iu de legerplaats by Laren aan melden. De oefeningen bestaan in militaire exercitiën, schyfschioton en gymnastiek. Zy die in het bezit zyn van een rijwiel of van voorwerpen ter beoefening van lichaams- spelen, kunnen deze medenemen. Voor ber ging bestaat gelegenheid. De voeding wordt in hoofdzaak geregeld als volgt's morgens het ontbyt, bestaande uit: soep met vleesch, gort, havermout of brood met kaas en thee; 's middags (omstreeks 12 uur) brood met kaas en koffie; '8 middags het middagmaal bestaande uit vleesch, groenten en aardappelen 's avonds theo met brood. Voor het beoefenen van spelen in de open lucht en het nemen vau baden bestaat ge legenheid. Voorts wordt ter kennis gebracht dat het hoofdhaar kort geknipt moet zyn dat het wenschelyk is mede te nemen, in een kist of koffer met sluiting, een oud pak of sporthemd, een over-regen)jas, tenminste 2 verschooningen, eenige paren sokken of kousen, 1 paar goede en gemakkelijke laarzen of schoenen (geen lage), handdoeken, zak doeken, 2 kussensloopen, naaigereedschap, eenvoudige toilet-beuoodigdheden, kleerbor stel, schoenborstels, schoensmeer, poetslappen, en een drinkglas dat het medenemen van versnaperingen geoorloofd is dat bet gebruik of het iu bezit hebben van alcoholische dranken, onder welken vorm ook, zoowel in als buiten het kamp, verbodenis, zullende de overtreder van dat verbod alt het kamp worden verwijderd, gelijk ook hy, die zich in anderen zin schuldig maakt aan handelingen, strijdig met de goede orde en de vruchtbaarheid der oefeningen in het kamp; dat lantaarn, kandelaars of andere voorwerpen tot verlichting, met het oog op brandgevaar, niet mogen worden medege bracht dat ieder der kampeerenden verplicht is te zorgen voor de verzending zijner bagage dat de vrijwilligers van het reservekader, die in het bezit zyn van hunne uniformklee- ding, zich melden (in de uniform gekleed en van hunne uitrusting voorzien; dat by eventueel vroeger vertrek van en kelen, om welke reden ook, bet door deze gestorte geld noch geheel noch gedeeltelijk gerestitueerd wordt. Gemengde Berichten. Omtrent de geweldige brar.d, gisternacht te Rotterdam uitgebroken, meldt de „N. R. Ct." nog het volgende De waker G. van Santen, wonende Croos- wykschestraat No. 40, die gisternacht dezen post voor het eerst bekleedde, heeft verklaard, dat hij, te half een zijn ronde doende, nog niets van brand bespeurde, en even daarna sloegen rook en vlammen met groote kracht het dak uit. Van West naar Oost had het vuur byna drie en een half uur noodig, vóór de vlaromen ook aan de zyde van de Sint Jacobsgracht naar buiten speelden. Al het pogen der brandweer was toen al geruimen tijd er op gericht om den brand tot het hoofdgebouw te beperken, en dit is vrijwel gelakt, niettegenstaande de stralen der hand brandspuiten geen effect hadden en men on machtig was om daarmede in de hooggelegen verdiepingen te komen. Zoo moest men dan ook voet voor voet retireeren, zolder op zolder, verdieping na verdieping in de vlam men op ziende gaan. Eerst waren het de hoogstgelegen bergplaatsen die vlam vatten, en dan volgde de rest van zelf, aangestoken door de vallende stukken van honderde balken on ander hout. Het heele hoofdge- boaw, ongeveer 28 meters breed by 55 me ters lang, is een ruïne, wefniet zóó grootsch als die van de afgebrande fabriek van de firma van der Lngt Zoon, maar haar toch zeer nabij komende. De telephoonstelling, rood warm, was een der laatste stukken die in den vuurpoel verdwenen. Tegen half vyf begon men met het afdanken der hand brandspuiten, en toen de eerste werklieden reeds in groepjes naar den arbeid togen keerden de laatste manschappen van die handbrandspuiten huiswaarts. Toen bleven nog in werking 3 stoombrandspuiten en 5 stoombootjes, te zaraen met een 20tal breede en zware stralen werkende. Ongeveer 35 jaar geleden werd de uitge brande Rotterdamsche Suikerraffinaderij ter plaatse gebouwd. Haar voormalige diiec- teur, de heer Heybroek, die den ganschen nacht ter plaatse was, zag haar van stukje tot beetje in de vlammen opgaan. Eerst bet smelthuis en het filterhuis, dan de kokerij en de broodzoldersalleen de voormalige brandorö, het ketelhuis en de machinekamer bleven gespaard. Voor f 285,000 werd de gemeente eenige jaren geleden eigenares van het geheele gebouw met toebehooren, onge veer 2 bunders groot. In dien prys waren de machinerieën inbegrepen. De ruïne toont gelijkenis met den hiervoren aangehaalden brand, ook wat betreft de als slingers gebogen ijzeren verbindstukken, de geheel uit het verbaad gerukte ijzeren steun pilaren, de ingestorte muren en zoo meer. Behalve het in het hoofdgebouw opgeslagen hout van de gemeente, gingen voor haar verloren een 10,000 kilojfiam asphalt in vaten, raassa's iepen zy weringen voor bruggen, ce- menttegels en de kleine muziektent, die ge woonlijk bij muziekuitvoeringen op de Vee markt dienst doet. Van het hout van de firma W. van der Lugt Zoon bleef alleen datgene voor vuur gespaard, hetwelk in de open lucht tusschen de beide vleugels in was opgeslagen, pat hout dreef van het water. Gespaard bleven, ongeacht waterschade, de werkplaats van de firma Rietschoten en Hou wens, een bergplaats van den heer Hage- man, de Electrische Koffiebranderij van den heer Maesen, de Continentale Maatschappij voor het branden van koffie De Roode Peli kaan, met het kantoor en de daarboven ge legen woning van de boekhoudster, en de woning van den heer H. Enno van Gelder, werktuigkundig ingenieur en expert. Deze gebouwen werden het meest bedreigd, als byna onmiddellijk of geheel belendende aan het hoofdgebonw. Een party oode school banken, de inventaris van de voormalige stoommeelfabriek van de firma Van der Das sen Co. aan den Westzeedjjk, ook eigen dom van de gemeente en nu ook door de firma W. van der Lugt Zoon in gebruik, en eenige oude buiten dienst gestelde hand brandspuiten, opgeslagen in een van de tot het geheele complex behoorende bergplaats, blevon gespaard. De paardenstal, in gebruik by den heer König (het voormalig filterhuis) ging totaal in de vlammen op. Tydens den brand waren de massa's water die in de gebouwen geworpen werden, zoo groot, dat gaten in de schoeiing langs den Maaskant moesten gehakt worden, om het water te loozen. De menschen liepen op sommige plaatsen byna tot de knieën in het water. De westelijke stoomspbtt moest een oogenblik stop gezet worden. Door het laag weggeloopen water in de Sint Jacobsgracht was er slik in de slangen gekomen. Die slangen zyn toen op de waterleiding ge steld. De cementfabriek van de gemeente en de opslagplaatsen van de firma R. 8. Stokvis Zonen, 30 meters uit den westelijken vleu gel van het hoofdgebouw gelegen, bleven van brand bevryd. Toen de vonkenregen, door het zich meer en meer naar de Oost zijde van het gebonw verplaatsen van bet vuur, ophield, was het gevaar daar al heel spoedig geweken. Vermeld zy nog, dat d3 reddingsbrigade te gelyk met een der eerste handbrandspui- ten ter plaatse verscheen. Omstreeks 5 uren had men den brand onder de knie. Den geheelen nacht ook na het vertrek van don burgemeester, bleven de heereu H. A. van IJssel8teyn, adjunct-directeur der ge- meentereiuiging, en de hoofdlieden der brand weer ter plaatse. Ruwweg wordt de schade op 4 4 5 ton geschat. Omstreeks 7 uur gisteravond is de laatste stoombrandspnit, die nog dienst deed by de blussching van den brand in de voormalige Rotterdamsche suikerraffinaderij, ingerukt. Enkele manschappen bleven met een paar slangen op het terrein, om dienst te doen bjj een eventueel opflikkeren der vlammen. Al het vuur is zoo goed als geblucht, levert tenminste geen gevaar meer op. Naar de ,0. H. Ct." verneemt, is thans de instructie gesloten tegen J. I., die by een voorstelling in het Grand Theatre Van Lier te Amsterdam een revolverschot loste op mej. Josephine Anjelier, en is de zaak naar de openbare terechtzitting verwezen. Men meldt uit Delft Sedert Woensdagmiddag 4 uur wordt alhier vermist de kassier en commissionair in effecten 8., lid der firma S. en Co. Zyn spoor ontdekt men tot nu toe niet. Het kan toor is geopend en wordt beheerd door een procuratiehouder der by genoemde firma geïnteresseerde bankiersfirma O. en T. te 's-Gravenhage. In een Maandagmiddag te houden ver gadering van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal behandeld worden bet be roep van een wethouder der gemeente Goe dereede tegen de toelating, door den ge meenteraad, als lid, van een brandmeeatet dier gemeente, welke betrekking door ba- doelden wethouder onvereenigbaar wordt geacht met het lidmaatschap van den ge meenteraad. De sneltrein van Parys naar Keulen zou Zondagnacht by Feignies ontspoord zyn, als niet een lynwachter had bemerkt dat op de sporen twee stukken ijzer lagen en by nader onderzoek toen had ontdekt dat eenige rails waren losgeschroefd en verschoven. Hy kon nu nog bytyds door seinen den machinist van den sneltrein waarschuwen. Te Roaaan heerscht een tyfns-epideraie, die zulk oen uitbreiding heeft aangenomen, dat onmiddellyke ontruiming vari de kazernes gelast is. Men heeft in de stad slechts eenige kompagniën voor den garnizoensdienst achtergelaten. Op de wereldtentoonstelling van St.-Louis in 1904 zal een modelstad te zien zyn, iets wat op nog geen tentoonstelling is geweest. De modelstad zal een overziebt geven van alle verbeteringen en nieuwigheden, die door de gemeentebesturen van Noord-Amerika op 't gebied van waterverzorging, reiniging, hygiëne en verfraaiing worden toegepast. Hieraan zal verbonden worden een expo sitie van de uitvinders en fabrikanten, die reeds in de praktijk toegepaste uitvindingen of geheel nieuw geconstrueerde inrichtingen op dit gebied willen toonen. Te Londen is er Woensdag aan het sta tion King's Cross een spoorwegongeluk ge beurd. Een trein op weg naar de City had zich jnist in beweging gezet, toen een andere trein, van Inner Circle, uit een tunnel het station binnen en den vertrekkenden treil achterop reed. De achterste wagen van dei vertrekkenden trein werd zwaar beschadigd, en ook de eerste van den inloopenden treil. Een aantal reizigers werden gedood. Men schrijft uit Amsterdam aan deN.t.'- De beweging der barbiersbedienden, k# onbeduidend ook van omvang, geeft ons to* waar nog weer een nieuwen kyk op de ho* ding der arbeidersklasse in 't algemeen. De toestand in de barbierswereld, zoo voor patroons als voor bedienden, liet sinds lang te wenschen, doordat publiek en hygiëne do eischen hooger stelden, aller levensstandaard steeg, zonder dat de inkomsten daarmee »n verhouding waren gebracht. De loonen der categorie arbeiders in dit ▼ak (de bedienden) waren bijzonder schriel gemiddeld f 2.50 per week intern en f 5 extern, met een maximum-arbeidsweek van 85 uur. Nog heeft de patroon geen, reeds lang door hem gewenschte, verbetering in den stand zyner zaken door t&riefsverhooging weten te brengen, of ziet, de vereenigde bedienden staan op, betoogen de onmogelijk heid om langer voor het geldende loon te blijven werken en vragen loonsverhooging. De patroons, zelf voelende de noodzakelijk heid, verzetten zich niet de .bourgeoisie", gezien de verdiensten, eu erkennende de eischen inzake bediening, verzet zich niet maar in de arbeiderswijken algemeen verzet tegen een tariefverhooging, die noodzakelijk bleek voor bet toestaan der loonsverhooging en verbetering van den algemeenen vak toestand voor een categori* arbeiders. Alzoo zien de barbierspatroons in de arbeidswyken, waar toch al het minimam-loon verdiend wordt, zich voor de oumogelykheid geplaatst de loonen te verhoogen. Dus verzet van arbeiders tegen loonsver hooging van mede-arbeiders, waaruit blykt dat daar, waar opvoering van den loonstan- daard direct mede ten laste komt van de arbeidersklasse, deze van de noodwendig op de opvoeringstüeorie volgende practyk niet weten wil. Men meldt ons uit Arnhem Eergisteravond werd naby Duiven een der beide uit de gevangenis te Arnhem ontsnapte gevangene, Hendriks, de man die valscb geld had uitgegeven, gezien, gezeten op een fiets. De veldwachter van Duiven ging hem ach terna en arresteerde hem, terwijl hy bezig was zyn fiets te repareeren. Hy is daarop naar Arnhem overgebracht. Uit een brief uit Lijdenburg deelt „Ons Land" het volgende mee: Weet u wat van de kisten met goederen geworden is, die door den heer Scbultz, als secretaris van het hulpcomité te Kaapstad hierheen gezonden werden onder adres van den plaatselyken leeraar Er waren 64 kis ten zoo geadresseerd. In plaats van hier be steld. te zyn, werden de kisten naar de repa- triatie-commissie gezonden, en zonder dat de leeraar gevraagd werd, geopend en uit gedeeld aan wie zy wilde. Ik behoef u niet te zeggen dat weinig van deze goederen te recht kwam in de banden van hen voor wie zo bestemd waren. Is dit niet schande lijk fDe heer B., die naar Pretoria is geweest, heeft met de overheid over deze schandelijke zaak gesproken. Hy kreeg ten antwoord dat, daar deze goederen gratis door den trein vervoerd werden, men (de repatriatie-commissie) het recht bad om er mee te doen wat men wilde. Het spijt my dat ik het zeggen moet, maar zoo ging het meestal ook in de concentratie-kampen. Onze menschen hebben bitter weinig van de goederen gekregen, terwyl de „joiners" en hun vrouwen er mee heen gingen. Uit een Noordbrabantsche gemeente langs de Merwede meldt men aan de „N. R. Ct." In hot begin dezes jaars vervoegde zich een vader, wiens kinderen op de byz. school gingen, by het hoofd der openbare school om plaatsing voor de kinderen. Het hoofd der school gaf den man in bedenking zulks niet te doen en zyne kinderen te laten, waar ze waren, daar ze toch in de ger. kerk ge doopt waren en men daarom reeds aanspraak maakte om ze op de christelijke school te doen onderwijzen. Ook de burgemeester trachtte den man te bewegen van yyn voor nemen af te zien, daar dat „heen en weer loopen" niet bevorderyk kon zyn voor het onderwijs der kinderen. De man was tot geen prijs te bewegen zyn voornemen te laten varen. De kinderen komen op de openbare school en alles gaat rustig toe. Daar ontvangt Maandagmorgen het hoofd der school het volgend briefje „Myn heerdoor ora- standigheeden gedreeven Ben ik genoodzaakt de pokken Briefjes terug te vraagen om Naar myn Heerte gaan. Myn Heer Geef ze maar aan en neem het mij maar Niet kwalijk ik moet." (De spa tieering is van den berichtgever). Dit is nu niet de eerste maal dat znlke gevallen zich voordoen, doch meermalen gebeurde het reeds. Eu dat noemt men nu de ouders vrjjheid laten in de keuze van de school voor hunne kinderen. Als van den kant der openbare school op de ouders eene pressie werd uit geoefend als hier en misschien elders ook wel de voorstandera van de christelijke scholen doen tegenover ouders, waarover zy wat te zeggen hebben, zou dan al niet lang zoo'n daad als „ergerlijke", misschien erger nog gebrandmerkt zyn? Bij een grooten brand in een branderij te Greenock is een magazijn met dnizende vaten whisky afgebrand. De brandende drank stroomde de stad in en veroorzaakte ont ploffingen, tengevolge waarvan vier personen gedood (en één vermist) benevens 12 anderen gewond zijn. Ook geraakten andere gebouwen in brand. Te middernacht was men de vlam men nog niet meesterde schade bedraagt meer dan f 720.000. Tot onze diepe droefheid en groote teleurstelling, overleed na eene kortstondige ongesteldheid, een onzer tweeling lievelingen WIJN AND, in den aanvalligen leeftijd van byna 11 maanden. M. M. van LOON. A. E. M. van LOON— van Leeuwen. Gouda, 18 Juni 1903. V Bjj deze betuig ik mjjn harteljjken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling, by do ziekte en bet overlijden mijner Echtgenoote ondervonden. Uit aller naam C. van TONGERLOO. Gouda, 20 Juni 1903. Ondergeteekende door 't verlies van haar zorgzame Echtgenoot en Vader van haar vier nog jeugdige kinderen, haar inkomen dervende, zou gaarne trachten in haar onderhoud te voorzien door te voor welk doel haar een soliede Mangel is verstrekt. Zjj beveelt zich beleefd in ieders gunst aan en hoopt door een nette behande ling ieders gunst waprdig te worden. Uw dienaresse, De Wed. J. v. d. SMKKDE. LEMDULSTEEG N 130, tusschen Houtmuns- gracht eu Wilbelrainastraat. van af f 100.— tot elk bedrag (met en zonder borg) mits solide personen. Ook als le en 2e Hypotheek, Bouw- en Handels- credieten, Schepen en Landerijen, Meubelen, Goud, Zilver, enz. Br. lett. C. Adv.-Bur. HEIDMANN, Toren straat 37, Den Haag. GEVRAAGD, hoofdzakelijk voor hardsteen- werk. Adres KRAGT EN BÉRG, Schommel- straat, Rotterdam. Bij Plets- en wandeltochten neemt tegenwoordig iedereen mede een pakje De Importeurs voor Nederland en Kolo niën De Nederland8che Delicatessen-Handel GEBRS. DAAMEN, Rotterdam. EENE PRACHTIGE COLLECTIE (vdrnikl (vdhiikkeld Brittannia Metaal) GLAS met nikkel gemonteerd en HUISHOU DELIJKE ARTIKELEN. Aanbevelend, .L. TIENDEWEG 59. Wanneer gjj bleeke gelaatskleur liebt, bleeke lippen, bleek tandrleescb Wanneer gij dikwijls hoofdpijn hebt, vooral bjj hdl opstaan en het naar bed gaan; Wanneer gjj gedurig moede en lusteloos zjjt, zóódat U alles te veel is Wanneer gij somtjjds angstig zjjt, zonder dat gjj zeil weet waarvóór; Wanneer gjj spoedig last hebt van hartkloppingen, van beklemde ademhaling, zonder dat daar eene plaatselijke oorzaak voor aan te geven is Wanneer gjj n dikwijls misselijk en duizelig gevoelt Wanneer gjj last hebt van suizen in het hoold, van suizen in de oorenwanneer gjj dikwjjls niet kant inslapen nam moet gij cerstamdig mijn on tijd lang eiken dag geregeld een of twee eetlepels Sangninosa gebruiken. 4J(J mail eenmleu koe dal helpt. Prjjs p. a. I 1.50, 6 a. I 8—, 12 a. l 15- Te Gouda by J. ZIEL8TRA, Turfmarkt. SPRUIJT Co., Boskoop. ZON, Woerden. IN ECHT Eiken avond verscb verkrijgbaar. lil till HSitiiM Teven?*^ verkrijg baar alle andere en volgen» hel nieuwste systeem behandeld. Aanbevelend, van Vliegen, Muggen, Motten, Mieren, Vlooien^ Rupsen, Oorwormen, Torren, Pissebedden. Het reinigen van luis bjj Rundvee, Schaap, Varken, Huisdieren, Hoenders, Hoender hokken, Vogels, Vogelkooien, Volières, Rozen, Abrikozen, Perziken en verdere Vrucht- boomen' en Broeikashen en nog meer dan genoemd is. Dit poeder is gedeponeerd, verach, onschadelijk, geurig, niet hinderlijkde gebruiks aanwijzing geeft inlichting omtrent de hoeveelheid op alles toe te passen. Machinaal Spuitje mo* eon gevuldo BUS f 1.50 per stel Afzonderlijke BUS f 0 VO. Een SPUITJE f MO. Een Elastieken Spuitje f 0.35 Grooto DOOZKN 60 en 30 cent, Pukje» 15 cent Tegen toezending van post zegel» u 5 cent of postwissel (15 cent hooger dan de prijs) wordt het vorlangdo per post pakket door hot geheele Bijk verzoudeu. Per half, 1 of moer Kilo's is de poeder minder in prijs. Na ontvangst van postwissel a 40 cent, of 8 postzegels a 6 cent, wordt U een monsterdoos Zuiveringsvet van l<»0 gram toegezonden. 6 kleine doosjes 85 cent. Alle» mot gebruiksaanwijzing, aanbevelingen en attesten. Ook verkrijgbaar bij A. DROST, Korte Tlendeweg D 4. Geurig en onschadelijk Zuiverlnes-vet verzacht eu neemt dadelijk de pijn weg Geneest onfeil baar alle brandwonden. Ook onfeilbaar op het vel togen brnnderigbeid, klierachtig heid, aangezicht*- en andere licbaamsroven on wouden, strakheid en stekeningen bij verzweringen, winterhanden en -voeten bij schurft, dauw worm. Bij brand en sny wonden on verzweringen ver. zacht het veL^uiot alleen, maar door direct hiermede te smeren, voorkomt men bloedvergiftiging en koud vuur. 10 ct. per doos, 6 stuks 50 cent, groote doos |oo gram, 30 cent. D»jnaJj£&, am «o nieuwst® uitvindingen op machinaal gebied, verbeterd* tkkrieetle on uitsluitend gobruik fijr.« en fijnste grondstoffen, gsrandeerei Je» bruiker van eer •a*bev&*tuivaardig fabrikaat, nauwkeurig beantwoordend® urn don inhoud dor resp. Etiketten. Dc *Hrma behaalde: Ï7 Brevet» al» Hofleverancier, 44 Eere-l)lploma"s, gouden enz. Medaille*; cea Imnjjs «a uitmuntend {ja bbribut bleed» 1574 schreef de Aceedemis national :1e Farie: None TOua ddcemone mte letaille (V f lAre deae en ooneidemWon «e vatte oeoeUenle fabrication de Chocolat, bonbooa varia. etc. etc. Stadwercb e fabrikaat ie rerkrijgbaar bij 11 IL Contieeun, Banketbakken enz enz. Geneeaairertegenwoordifer toot Kederiead Jalioi Kattenledt, ImeÉerdsm Kaiverstraat 101 i; proefondervindelijk de BESTE en volkomen ON S CHADELIJr APELDOORN-HOLLAND

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2