"DRAAIERS. GENEVER OPENBARE VEREQOPINS „DE VOLHARDING", IIPM\llljIS BINNENLAND. MANTELS en COSTUMES D. SAMSOM. At) V ERTElVriEN TGlsphoonnet-Gouda. Hypotheek en Crediet vereeniging „He .Avondster", Stadsnieuws. Veemarkt te Rotterdam. Prijsvermindering van Parasols. A. van OS Az., Amsterdam. - - 1 - Keurs van rnv, Halfwas Strijkster, Nette Gemeubileerde Kamers IVinsengracbl 70S, AMSTEHDAH, In het Verlichtings Magazijn BADEN EN GEISERS, Gasornamenti'ii en Ballons. Gasgloeilichtbenoodigdheden M. M. VAN LOON. Blcekerfj. VVascli-, (ilans- en StrlJklnrlclUing, De verontwaardiging in sommige Euro- peesche landen over den Servischen Konings moord is vrywel gezakt en liet ware beter geweest, wanneer men van Servische zjjde de zaak verder had laten rasten. De oal- Minister-presideut Vladan Georgievitch denkt er anders over en plaatst in de „Zukunft" een uitgebreide verdediging van den moord met meedeeling van vele bijzonderheden nit het leven van Alexander en zyn Draga. Hg zegt o. a., dat Alexander tot het vermoorden van zy'n vader Milan den sluipmoordenaar Knetsevits had gehuurd en, toen de aanslag mislukte, dezen Knetsevits en den mede in de zaak betrokken Audljevits liet ombrengen om daarna de door hem gehate leiders der radicalen voor den door hem beproefden vadermoord verantwoordelijk te stellen. Het vermoorden van een aantal radicalen, waartoe Alexander besloten had, is enkel door het persoonlijk ingrijpen van Keizer Frans Jozef verhinderd. In zijn stervensuur zou Milan deze euveldaad van zyn zoon aan Georgie vitch hebben onthuld. Al de dochters van een in ongenade gevallen Minister liet Alex ander op zekeren dag door gendarmen naar een bordeel sleepen. Nog meer van deze fraaie dingen worden gezegd, terwijl de oud- Minister eindigtof Europa dat anders toch niet zoo redelyk-fyngovoelig is en geen zoen offers voor bekende historische vorstenmoor den heeft verlangd, van de gruwelijk vuile en bloedige wijze, waarop de laatste Obreno- vitch en zijn als hysterische deerne in Bel grado algemeen bekende Draga hebben huis gehouden, in het algemeen iets naders heeft geweten Verspreide Berichten. Frankrijk. Een der gewonden by het ongeluk te Rueil, een kind, is overleden en de beide slachtoffers zijn op stadskosten begraven. De toestand der verdere gewonden is be vredigend. Naar de oorzaak van het onheil wordt een onderzoek ingesteld. Men schrijft het toe aan onvoorzichtigheid van hem, die de mortieren geplaatst heeft. Reinach is geinterviewd geworden over zijn onthullingen ten opzichte van de Drey- fus-zaak, gedaan tegenover de vrouw van luitenant Wessels. Er is sprake van een spion, Przyborowski, die voor geld verraad had gepleegd en zich ook zou hebben laten omkoopen om te Rennes valsch getuigenis af te leggen, maar Reinach voegde er bij, dat men met zulke verhalen uiterst voor zichtig mbet zyn, er zyn papieren noodig en die mogen dan nog wel goed gecontro leerd worden. Te Parijs is het weer buitengewoon warm geweest, zoodat eenige personen dien tengevolge krankzinnig zijn geworden en op straat opgepakt moesten worden. DUIT8CHLAND. Leipzig verwacht in September keizerlijk bezoek en de gemeenteraad heeft 20.000 mark toegestaan voor versiering der straten waar de keizer door zal gaan. Minister Möller heeft te Osnabrück een rede over de organisatie van het handwerk gehouden, waarin by betoogde, dat deze het aan de nijverheid verloren terrein nooit zou kupnen terugwinnen. Te Heerlem (Limburg) hadden zich twee Duitsche flesschentrekkers gevestigd, die vele handelaren te Aken by den neus genomen hebben, maar ten slotte toch in handen der Duitsche justitie zyn gevallen. Eén hunner is voor drie en de andere voor één jaar onschadelijk gemaakt. Groot-Brittannie. Naar de Daily News meedeelt, is eerlang een wetsontwerp te wachten tot het aan leggen van een kanaal van Londen of een ander punt van de Theems naar Southamp ton. Dat kanaal zou 64 mijlen lang, 84 voet breed en minstens 12 voet diep zyn. Servie. Koning Peter zal een bezoek brengen aan de Europeesche hoven, beginnende met het Russische en wel in October na de verkie zingen. De verkiezingsstrijd is reeds begon nen. De liberalen en radicalen hebben be sloten iederen candidaat, die aan de Obre- novitsch gehecht was, uit te sluiten. PROVINCIALE STATEN. ZUID-HOLLAND. De commissie uit de Prov. Staten van Zuid-Holland, rapport uitbrengende omtrent het voorstel van Ged. Staten, betreffende het .herstel van den Horreweg onder de gemeenten Ketel en Spaland en Hof van Dellt, meent by deze gelegenheid nog te moe ten uitspreken haar waardeering van het bestuur van den Holierhoekschen en Zoute- veenschen polder, voor het krachtdadig op treden en daarbij te doen uitkomen, hoe, door de voortvarendheid en energie van den deskundige die het ter zijde stond den heer Koomen, gemeente-architect te Vlaar- dingen groot rampen zijn voorkomen. Als slotsom harer besprekingen adviseert de commissie het voorstel van Ged. Staten ongewijzigd aan te nemen. De commissie in wier handen zijn gesteld de statistische gegevens, door Ged. Staten verzameld met betrekking tot de in gestichten verpleegde Zuid-Hollaudsche krankzinnigen, stelt voor de overgelegde opgaven, onder dankbetuiging aan Ged. Staten, voor ken nisgeving aan te nemen. De commissie in wier handen is gesteld het verzoek van de vereeniging Het Boter- contröle-station in Zuid-Holland om gelde- dclgken steun en het voorstel van Gedep. Staten tot toekenning eener subsidie van f 500 voor het jaar 1904 aan die vereeniging, is eenparig van oordeel, dat de door de voorgestelde bescheiden subsidie groote pro vinciale belangen zullen worden bevorderd en de provinciale belangen daarbij in die mate betrokken zyn, dat z\j meent de aan neming van het voorstel ten zeerste te mogen aanbevelen. De commissie in wier handen werd gesteld het voorstel van Gedep. Staten omtrent de herziening der heffingen van rechten op het bevaren van de Gouwe, alsook van die op het gebruik van het scheepvaartkanaal tus- schen Ryn en Schie, benevens omtrent het bruggeld van den overtocht over de Oude Maas raadt aan de beide scheepvaartheffin gen ongewijzigd vast te stellen. Even een stemmig is zjj van oordeel dat er geen reden bestaat het bruggegeld voor den overtocht van de brug over de Oude Maas af te schaffen. Het verslag der commissie van rappor teurs omtrent de provinciale begrooting voor 1904 de vergaderingen der afdeelingen werden door byna alle leden in de openbare zitting van 7 Juli aanwezig bijgewoond is dadelyk beantwoord door Ged. Staten, uit wier antwoord tegelijkertijd blijkt de strekking van verschillende opmerkingen in de sectiën gemaakt. Gedeputeerde Staten beamen de uitgespro ken meening, dat na regeling van de bezol diging der griffie-ambtenaren by wijziging der prov. wet, van gratificatiën van uit dienst tredende ambtenaren geen sprake kan zynevenzeer dat tot behoud van financieel gunstigen toestand voorzichtigheid noodig is. Het overleg "omtrent verlegging vatf den Ryn buiten Leiden om, zal spoedig geopend kunnen worden. Ged. Staten verzekeren, dat men zich over den bouw der nieuwe spoorwegbrug ov^r de Gouwe met het oog op het kanaal niet be zorgd behoeft te maken. Aan de scheepvaart zou het belangrijk oponthoud geven, werd het formeeren van sleeptreinen by de Mallegatsluis verboden. De benoeming van een provincialen inspec teur voor de gesubsidieerde vakscholen acht ten Ged. Staten vporalsnog niet wenschelyk. Mocht intusschen, na de van rijkswege te verwachten reorganisatie van het vakonder wijs, het toezicht op dat deel van het mid delbaar onderwijs niet voldoende blijken, dan zullen maatregelen tot instelling van provinciaal toezicht nader overwogen worden. De ontworpen wijziging der verordening op de stoomvaart in de boezemwateren, waarbij aan Gedep. Staten de macht wordt toegekend in sommige gevallen het breken van ijs in vaarwater te verbieden, met de adressen, zoowel voor als tegen het ontwerp, heeft ook in de commissie uit de Staten tot verschil van zienswijze aanleiding gegeven. De slotsom van de beschouwingen der commissie is, dat twee leden zich verklaren tegen bedoelde wijziging, op grond dat het belang van de stoomvaart zoo overwegend groot is, dat men die, wat het breken van het ijs betreft, geheel vry moet laten. De meerderheid adviseert, de voorgestelde wij ziging goed te keuren. Zy was wel volkomen overtuigd van het groot belang van open vaart, maar meende, dat daarom niet andere nog grootere belangen mochten worden op geofferd, en tevens, dat de bezwaren vooral door de verschillende IJsclubs in het midden gebracht by een besluit van Ged. Staten tot verhindering van het jjsbreken, geen gewicht in de schaal zouden leggen. De commissie adviseert tot onveranderde aanneming van de voorgestelde toevoeging aan art. 3, waarbij de bevoegdheid der boe- zerabeheerende besturen tot het geven van voorschriften by aanlegplaatsen wordt uitge breid of alhans nader en duidelijker wordt omschreven. De Eerste Kamer, die Maandagavond weer bijeenkomst, zal Dinsdag en Woensdag ver gaderen tot behandeling van de nog aanhan gige wetsontwerpen, waaronder de Suiker- wet. De directiën der Ned. Gist- en Spiritus fabriek, Fransch-Hollandsche Olieiabrieken Nouveaux Etablissements Calvé-Delft, Lym. en Galatinefabriek „Delft", Flesschenfabriek „Delft", Pletterg voorheen L. J. Enthoven 6 Cie, Stoommeelfabriek voorheen Nicola Koechlin Co. hebben een adres gericht aan de Prov. Staten van Zuid-Holland naar aan leiding van het door Gedep. Staten inge diend voorstel tot wijziging van de verorde ning op de stoomvaart in de boezemwa teren. Adressanten betoogen, dat deze wijziging in hare govolgen in de hoogste mate schade lijk zal kunnen worden voor de industrie dezer provincie, voor welke goed bevaarbare vaarten en kanalen tot de eerste levens voorwaarden behooren, daar de aan- en afvoer van koopmansgoederen voor het overgroote deel te water geschiedt. Alleen voor de industrieën der adrossanten worden wekelijks 7 millioen KG. grondstoffen en producten per water vervoerd, hoofdzakelijk in de rich ting Rotterdam. Ook zou in het bijzonder voor de landbouwers in het spoelingdistrict het verbod van spoelingvervoer een ramp zyn. Door den voorgestelden maatregol zouden alle gevolgen van eene staking in de trans portbedrijven hier jaarlijks in hunne volle kracht aan den dag komen. Midden in den winter zouden de armoede in gronte mate toenemen, daar duizenden arbeiders wegens gebrek aan werk zouden moeted worden ontslagen. Wat de motieven betreft, door Gedep. 8taten tot steuning van bun voorstel aan gevoerd, merken adressanten op, dat de be wering als zoude de gemeenschap tusschen de aan de beide oevers der kanalen en vaar ten wonende personen door het ijsbreken worden bemoeilijkt, toch alleen kan gelden voor weinig bewoonde streken, wa'ar het geringe verkeer een brug overbodig maakt. En door het maken van vaargeulen van oever tot oever op bepaalde plaatsen zal aan de behoefte tot verkeer kunnen worden tege moet gekomen. Wat het motief betreft, dat door het ijsbreken schade aan waterstaats werken enz. kan worden toegebracht, wijzen adressanten er op, dat sedert den beruchten winter van 1890/91 de vaartgemeenschap tusschen Delft en Rotterdam nooit meer dan een enkelen dag is,verbroken geweest, dank zy het gebruik van speciaal geconstrueerde ijsbrekers, en dat voor zoover hun bekend is, geen schade hierdoor is veroorzaakt. Maar zelfs al mocht eenige schade ontstaan, dan is deze zeker zeer klein in vergelijking met de voordeelen voor een zeer groot aan tal ingezetenen aan het openhouden der vaart verbonden. Adressanten zijn dan ook van meening, dat, in plaats van een verbod tot ijsbreken, het meer in den geest des tyds zou zyn het openhouden van het vaarwater bij strenge vorst tot een onderwerp van provinciale zorg te makenhet provinciale toezicht zou van groot nut kunnen zyn. Op grond van een en ander dringen adres santen or met den meesten nadruk bij de Prov. Staten op aan, de voorgestelde wijzi ging in de verordening op de stoomvaart te verwerpen, voor zoover daarin wordt voorsteld, Gedep. Staten het recht te geven het ijsbreken in de boezemwateren en vaarten des winters te verbieden. Gemeng'ile Berichten. De „Times" bevatte dezer dagen een brief van Louis Botha aan een vriend in Enge land, waarin Botha zeer klaagt over den toestand in Transvaal, een toestand welke de Engelschen zeiven meer verontrust en ontevreden maakt dan de Boeren. Het En- gelsche bestuur vervalt weer in zyn vroegere misslagenhet verloochent in Afrika de vrijzinnige politiek, die in den oorlog werd voorgespiegeld. Botha acht dan ook het tijdstip gekomen om te spreken, want langer zwijgen zou aldus opgevat kannen worden, dat de Boeren berusten in den slechten gang van zaken. Aan bedoeld schrijven ontleenen we nog 't volgende De generaal is van oordeel dat de mijn- magnaten de regeering van Transvaal be- heerschen. De regeering volgt een verkeerde politiek die de verzoening met de Boeren onmogelijk maakt. Het is dezelfde politiek die de voorvaderen der Boeren uit de Kaap verdreef en die zooveel ellende over Zuid- Afrika bracht. Zy wordt beheerscht door wantrouwen en vrees. Toch heerscht onder de Boeren een groote kalmte. Alle energie is er op gericht de gevolgen van den oorlog te overwinnen. Niets is meer treffend zegt generaal Botha, en niets geeft meer hoop op de toekomst dan de energie, waarmee de bevolking aan de vóltooiing van dat werk arbeidt. Botha heeft over dezen brief al een en ander moeten hooren! De „Times" wijdde er een afkeurend hoofdartikel aanandere jingo-bladen deden 'tzelfde; de „Standard" bv. verweet Botha, dat hy de goede gezind heid der Engelschen op een zware proef stelde, en waarschuwde de Boeren dat En geland, indien het blykt dat de Boeren zyn goedertierenheid verkeerd opvatten of mis bruiken, de verleende tegemoetkomingen weer zou kannen intrekken, en de Kaapsche dagbladcorrespondenten zyn op den generaal afgestormd voor 't verkrijgen van nadere inlichtingen. Aan den correspondent van de „Daily Mail" zei Botha dat de brief in derdaad voor openbaarheid bestemd was, maar men behoort hem te lezen nkast de vredesvoorwaarden van Vereeniging. Overi gens weigerde Botha meer te zeggen. Blijkbaar achtte de Boeren-hoofdman 't oogenblik gekomen om nog eens ronduit en flink in 't openbaar, zóó dat iedereen 't hoo ren en onthouden zou, den Engelschen aan hun verplichtingen jegens de Boeren te her inneren. 't Feit dat dat nog moest gebeuren zullen de Boeren-leiders voor 't oogenblik een ernstige les genoeg geacht hebben. Botha ontkende in de bovenbedoelde in terviews nog eens beslist, dat hy naar Europa zou gaan, om met Kruger en Leyds te spreken. Integendeel, hij gaat met mevrouw Botha naar Pretoria, om te werken voor het Boerenvolk. De Hollandscho Maatschappij van Land bouw zal hare 73ste algemoene vergadering dit jaar houden te Naaldwijk op Donderdag 10 September. Tot de punten van beschrijving behooren: een voorstel der afdeeling Zype om f 1000 beschikbaar te stellen voor de noodlijdende boerenbevolking in den Kethelpolderwaar omtrent, gelyk gemeld werd, door het hoofd bestuur oen onganstig praeadvies is uitge bracht de door dr. K. H. M. van de Zande in te leiden vraag, door het hoofdbestuur aan de orde gesteld: „Is het gewenscht dat maat regelen worden beraamd tot beveiliging van den goeden naam der Goudsche en Edammer kaas Een twintig jaar geleden had er by Buffalo een spoorwegongeluk plaats. Onder tal van omgekomenen lag ook een bewustelooze vrouw. Naar 't hospitaal gebracht, genas zy, maar bleek zy haar geheugen volkomen en haar verstand gedeeltelijk verloren te hebben. Zy verzeilde, hoe blykt niet, naar Frankrijk waar zy» allengs èn geheugen èn verstand terugkreeg. Geheel de oude geworden, wist zy weer, dat zy te Rockford in Illinois ge woond had als de echtgenoote van eenen Olson en de moeder zijner kinderen. Onlangs vertrok zy weder daarheen, helaas, slechts om te ontdekken dat haar man sedert twee maal hertrouwd was en de derde vrouw nog leefde, evenals hare eigen thans vol wassen kinderen. Een der bij 't spoorwegon geluk omgekomen vrouwen had men voor haar aangezien en onder haar naam begra ven. Het geluk haars mans niet willende verstoren, trok zy zich edelmoedig terug. Het verhaal komt natuurlijk uit Amerika en als het geluk van den heer Olson onge rept is gebleven toen hij 'tin zyne courant las, moet men aannemen, dat een Yankee gemoed „alevel wat raars" beeft. Zeker is het dat Henoch Arden's edelmoedigheid op afdoender wyze werd toegepast. (Opr. Haarl. Ct.) Donderdagmiddag reed te Arnhem een ongenummerde automobiel op den Wester- voortschen dyk tegen een kar, tengevolge waarvan paard en wagen van den dyk rol den en de voerman, zekere E. uit Groessen, vry ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De automobilist vervolgde, zonder zich om het ongeval te bekommeren zyn weg. Daar hij vermoedelijk een Duitscher was, heeft de Arnhemsche politie zich onmiddellijk te lefonisch met de Duitsche politie aan ver schillende grensplaatsen in verbinding ge steld om hem aan te houden. Dit is wer kelijk gelukt. Het bleek te zijn een zekere P Z. uit Stuttgart. Ook in Utrecht had hy moeilijkheden met de politie gehad. In Pruisen is een ambtelijk onderzoek in gesteld naar den arbeidstijd van fabrieks- werksters en de vraag, of de 10-urige arbeidstijd voor vrouwen kan ingevoerd wor den. De „Soziale Praxis" is in staat, reeds een en ander van de uitkomsten mede te deelen. Van 397.794 arbeidsters boven 16 jaar, die onder de enquête vielen, hadden 149.137 nog een langoren arbeidstijd dan 10 urendo overige 247.577 hadden een korteren werktijd. Van de 29 ambtelijke rapporteurs zyn 16 besliste voorstanders van den 10 uurs-werk- dag; 7 maken eenig voorbehoud; 6 achten den maatregel onnoodig, bedenkelijk of on uitvoerbaar. Een vreeselyk ongeluk heeft Zaterdagna middag plaats gehad in de touwslagery en machinale garenspinnerij van de firma Jan Hoos aan den 's Gravenweg No. 262 te Rot terdam. Een der firmanten, de 29-jarige heer P. N. Hoos, begaf zich naar de machineka mer, die in tweeën is verdeeld, en vroeg den stoker, in het eerste gedeelte aanwezig, even iemand voor hem te gaan roepen. De stoker ging om aan deze opdracht te voldoen en zag nog, dat de heer Hoos aan de machine voelde. Enkele oogenblikken later, toen de stoker met den door hem geroepen man terugkeerde, miste hy zyn patroonechter zag hij terstond daarop een arm tusschen de machinerie hangen. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld, waarbij de heer Hoos vreeselyk verminkt aan hoofd, beenen en armen in den bak onder de krukas werd gevonden. De machine werd dadelyk stop gezet, maar twee ter hulp geroepen genees- beeren konden slechts den dood constatee- ren. Men vermoedt, dat de heer Hoos door een stang van de machine aan zyn jas is gegrepen en toen is rondgeslingerd. Jly het spoorwegongeluk by Southroad- dge, op 6 mijlen afstand van Liverpool, werden vijf dames en een stoker gedood en ongeveer dertig personen gewond. De machi nist bekwam ernstige brandwonden door het springen van den stoomketel. De man ver keert in doodsgevaar. (l Verscheidene passagiers zaten zoo in de vernielde waggons bekneld, dat zy er uit gezaagd of met kranen bevrijd moesten worden. Rechts en links van de baan was men aan het graven, en vermoedelijk was tengevolge van de hevige regens een gedeelte van den weg verzakt. Zoo kwam het, dat de machine in volle vaart van de rails sprong na een bocht gepasseerd te zyn, juist aan den ingang van een brug. De locomotief vloog tegen het ijzerwerk aan en kwam, omdraaiend, met den voorkant naar de wagens te staan. Deze schoven door hun vaart de machine nog een meter of twintig over de brug, en vervol gens kwam het gevaarte in het plaatskaar- tenlokaal van het kleine station terecht. De twee voorste wagens werden daar aan splin ters geslagen. Onder den naam van „Ongelukkige Liefde" is te Schweina, in Saksen-Meiningen, door jonge meisjes en oude vrijsters," die in de liefde onaangename ervaringen hebben op gedaan, een vereeniging opgericht. Voorzit ster is een driemaal gescheidene. In New-York stelt men veel belang in de behandeling van het proces Fair; er is reden toe, want hqt gaat om eene erfenis van et telijke raillioencn, die nagelaten zyn door den heer en mevrouw Fair het vorige jaar op een reis in Frankrijk by een automobiel ongeluk te Lisieux beiden omgekomen. De rechter onderzoekt nu wie der beide echtge- nooten het eerst overleden is, omdat daarvan afhangt of de erfenis aan de nabestaanden van den heer of van mevrouw Fair zal wor den uitbetaald. Dezer dagen zyn nu twee getuigen uit Fraikryk overgekomen om te komen verklaren, dat mevrouw Fair na haar echtgenoot is gestorven. De rechter werd echter overtuigd, dat de erfgenamen van mevrouw Fair deze getuigen hadden omge kocht en heeft nu beiden laten aanhouden onder beschuldiging van valsche getuigen verklaring. In de omstreken van Breda staat de boek weit prachtig te velde en in bloei. Duizende bijen garen d,aarop honig. Uit dit drukke byenbezoek aan de boekweit wordt een goede oogst van de laatste en een ryk gewin van honig voorspéld. Te Ginneken zal in de nabyheid van het hotel Groene Woud een sanatorium voor teringlijders gebouwd worden. De inrichting zal staan onder directie van dr. Kouling, thans te Rukfen (Noordbrabant). Een waaier, die aan Marie Antoinette toebehoorde werd te Londen verkocht voor ruim f 300. Eer. steur van 200 Engelsche ponden is by Ramsgate gevangen en aan den koning ten geschenke gezonden. Het is 'n heele hap voor Z. M. Een Weener blad weet te verhalen, dat de Khedive van Egypte, toen hy onlangs uit Engeland naar Parys terugkeerde, van Calais af by den machinist op de locomotief heeft gestaan en veel schik had in deze zonderlinge manier van reizen Te Amiens had hy er echter genoeg van, nadat hem onder de snelle vaart zyn muts was afge maaid Pikzwart nam hy zyn intrek in zyn salonwagen. De Fr. Z. zegt hieromtrent dat in Duitschland streng verboden is onbe voegden op de locomotief mee te nemen, ook vorstelijke personen, omdat dit de aandacht van den machinist kan afleiden. Het verbod werd uitgevaardigd, toen Ferdinand van Bul garije op gelijke wijze de reis van Salzburg naar Milnchen had gemaakt. JJDe typhoon, welke den 8en en 9en Juni over de omstreken van Tonkin woedde, heeft verschrikkelijke verwoestingen aangericht. Al de inboorlingen, die zich in den storm bevonden, zyn omgekomen. Blijkens de laat ste berichten zijn er ongeveer 5000 gedood. Al, de Fransche kooplieden, die op de plaatsen gevestigd waren, waar de typhoon overheen trok, zyn totaal geruïneerd. Te Stekene by Koewacht werd een jon geling van 24 jaar, die onder een boom wilde schuilen, door den bliksem getroffen. Hy was onmiddellijk een lyk. Een veertigtal ontslagen spoorwegbeamb ten hebben te Arnhem eene „onderlinge werkverrichting" opgericht, welke binnen korten tijd met hare werkzaamheden zal aanvangen. De raad van toezicht op het beheer wordt gevormd door de heerenF. H. baror. van Verschuer, M. Goedhart, lid van den ge meenteraad, en J. N. van Munster. Een Amerikaansch munten- en penning- verzamelaar heeft het oorspronkelijk denk beeld geopperd een geldstuk te fabriceeren dat een millioen dollars vertegenwoordigt, om het tentoOntestellen op de a. s. expositie te St.-Louis, als waardig symbool van de vereering van den „almachtigen dollar" in het land der vryheidliovende Yankees. Het muntstuk zal een middellijn hebben van 40 voet en dertig duim dik zyn. De daarop voorkomende letters en data worden vier voet groot. In den nacht van Donderdag op Vrydag heeft men ingebroken in het depöt'der Société Vinicole van de firma Vorder Hake Co. aan het Sophiaplein te Amsterdam. Het vermoeden ligt voor de hand, dat meer dan een man aan die inbraak heeft deelgenomen, daar men zich toegang heeft verschaft door het tuimelraam. Eenmaal binnen zijnde heeft men alles doorzocht, een paar merken wyn gekeurd en in het kantoortje.den lessenaar opengebroken. Hierin vond men een bedrag aan geld van ongeveer drie honderd gul den. dat door de dieven is medegenomen. Omdat het depot des nachts onbewoond is, hadden de dieven eenmaal binnen zynde, vry spel. De inbraak moet in elk geval in den nacht hebben plaats gehad. Tot des nachts twee uur toch heeft een politio-agent een vaste post op het Sophiaplein en het is na- tuurlyk niet aan te nemen, dat men inbreekt wanneer de politie in de buurt is. (N. v. N.) GOUDA, 20 Juli 1903. Van de Goudsche b. b. s. zyn Zaterdag voor het eindexamen geslaagd Mej. J. W. Bokhoven en de heeren J. M. M. Bitter, W. P. F. L. Winckel en P. Broer. De Aroerikaansohe spoorwegkoning, de heer van der Bilt met familie, heeft de af- geloopen week hier ter stede een bezoek afgelegd. In het Hotel „de Zalm" werd de lunch gebruikt en daarna de kerkglazen in de St. Janskerk bezichtigd. Het jacht van genoemde heer was te Rot terdam gemeerd. Door den heer G. B. 't Hooft Boekh. Rotterdam is uitgegeven en voor den luttelen prys van 10 cent verkrijgbaar gesteld een beknopte Gids voor de reis van Rotterdam naar Oostvoorne met de Maasnymph. In dit boekje, dat versierd is met een 18-tal foto grafische opnamen, en een kaartje, allen be trekking hebbende op de reis naar Oostvoorne, komt de geheele reisbeschrijving voor naar genóemd zeestrand en de verschillende merkwaardigheden. Wij bevelen de lezing van genoemd boekje ten zeerste aan en gelooven dat vele onzer stadgenooten daarna eens een boottocht naar Oostvoorne zulen ondernemen. Donderdagavond geraakte het 11/2-jarig zoontje van den landb. J. fS. te Nieuwerkerk a. d. IJ8el in een onbewaakt oogenblik te water, met het treurig gevolg, dat het kind even later levenloos werd opgehaald. Maandag 20 Juli. 1903 Vette ossen en koeien goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 34 2de kwal. 33, 3e kwal. 29 cents per hall kilo. Vette kalveren redelijk aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 27, 2e kwal. 24, 3e kwal. 20 cent per half kilo. Vette varkens redelijk aanvoer prijzen waren voor ie kwal. ao'/i, 2de kwal. 20, 3de kwal. 18 cent per hall kilo. Schapen en lammeren goed aangevoerd. Handel in vet vee en vette kalveren traag ieta minder in prys. Vette varken schapen en lam meren prijshoudend. Kleiweg E 73a, GOUDA 'l'etenhoon M'o. .'11. Vrkrs Slotkrs 80'/, 80% 96% 99'/, 91'/, 82'/, 81'/, 81»/i «"Vu 97'/, 67'/, 85 104'/, 80 90 M'/, 676 416 194 96 V, 18 JULI. dito di*o ditc 3 dito dito dito 8 Hongz*. Obl. Goudl. 1881-88 4 [talie. Iuachry ving lgftï-81 5 Oosten a. Obl. in papier 1868 5 dito in zilver 1868 6 PorruöAL. Obl. met coupon S dito ticket 8 Rusland. Obl. Binnenl. 1894 4 dito Oeoons. 1880 4 dito bij Rotha. 1889 4 dito by Hope 1889-90 4 dito in goud. leen. 1883 6 dito. dito dito 1884 5 iPANJB. Perpot, schuld 1881 4 fusKEU.Gepr.Couv. leen. 1890 4' 85 Gec. leening serie D. Gec.leenin. serie C. 4uiD-AKE-Rp. v.oblg 189/ ft MixicO.Ob it. Sch. 1890 6 Venezuela. Obl. onuep. 1881 4 Akstekdam. Obligation 1895 3 Rotterdam.Sted. leeu. 1/894 8 Ned. N. Afr. Handolsv, aautl. Arendsb. Tab.-Mij.Certifinaton Deli-Maatschappij dito Cult.-My. der VorstenI. aaud. 's Gr. Hypotheek!), paudhr. 4'/, Nederland «oho bank aand. Ned. Handelmaatseh. dito Rott. Hypotheek!), pandbr. 4'/L Utr. Hypotheek!), dito 41/,! 10l*/4 I Oosten». Oost-Hong. bank aand. I 120L, j itusL. Hypotheekbank paixlb. 6, Amerika JSqut. hy poth.paudb. 4 I Maiw. L. G. Pr Lino cort. 6 68a/|(ï JlD. Holl. U.-Spoor.w.-My.aandJ 106 Mij. tot Rxpl. v. 8t. Spw. aand.l 112 1 Ned. Ind. Spoorweg m aand. j 818'/, Ned. Zuid Afr. Spra aand. 6 dito dito dito 1891 dito 41/, Italië Spoorwl. 1887/89 A-Kobl.3 Zuid-ital. Spwinij. A-H. obl. 8 POL*». Warschau Weonen. aand. Rüsl. Gr.. Russ. Spw.-My.l.obl. 4 Baltische dito aand. Fastowa dito aand. 5 Iwnng.Dombr dito aand. 5 Kursk. Ch. Azow-8p. kap. obl. 4 dito dito oblig. 4 Amerika. Cent. Pao. Sp.Mij obl. 5 Chic. k North. W.pr. C.v. aan I. 215 dito dito Win. St. Peter. obl. 7 140 /4 Denver k R10 Gr. Spm. eert. v.a 40"/1# Illinois Central obl. in goud 4 1021, Louisv. k Nashvilli Cer v. aaud. 107 1 Mexico. N. 8pw.Mi). Ie hyp.a 6 105 Miss. Kansas v. 4pCt. pref. aautl N.-York Ontasio k West. aand. 86»/g Penn. dto Ohio oblig. 6. Ore gon. Calif. Ie hyp. in goud 1041/, 8t. Paul. Minn, k Manit. obl. Un. Pao. Hoof lyn obiig. 6 dito dito Lino. Col. Ie hyp. O 5 69 Canada. Can. South.Chert.v.aand. 64 Vin. C, Rallw. k Na. lch.d. 0.0 99 Amsterd. Omnibus Mij. aand. Rotterd.Tramweg-Maats.aand Ned. Stad Amsterdam aand. 3 101*/4 Stad Rotterdam aand 3 j 10."7/g üelgie. Stad Antwerpen 1887 2'/» 101 g Stad Brussel 1886 8% 1031/, 98'/, 100% Hono. Theiss Regullr Geselsch. 4 Oosten*. Staatsieenig I860 5 K.K.Oost.B. Cr. 1880 3 Span/k. Stad Madrid 3 1868 Ned. Ver. Bez. Avb. Spoel, cort 117'/, 109 «Vi worden tot veel verminderde prijzen OPGERUIMD. TERSTOND GEVRAAGD EEN MET KOST. AdresBoelekade R 184. TERSTOND GEVRAAGD IHUAIEII8 uitsluitend voor groote Bloempotten, Schoor- steenpotten, Trechters enz., tegen hoog loon. Zonder bewijzen van bekwaamheid onnoodig zich aan te melden by C. FILIPPO, Fabri kant, Hazerswoude by Leiden. GEVRAAGD gedurende de Kermis liefst omtrek Markt. Brieven letter B aan het Burean dezer Courant. Abonnement f 40.— per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Rijks Inter- commnnaalbnrean. Op 1 Juli 1903 142 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. NEDERLANDSCHE verstrekt gelden op le en lie hypotheek rente 4 it 3 Ook eoortchotteu en bedrijft- kapitaal op langen terinjjn van af/.VOO tot elk bedrag. zjjn steeds voorhanden Tuinslangen en Watersproeiers Ruime kenzo in nteutce tilfl Eenig adres voor Door de vele omzet togen lage prijzen en onder GAIIANTIE. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. Dubb. Buurt, B 18. Telefn. 117. e u i jt ie oude X SCHIEDAMMER Merk NIGHTCAP Verkrijgbaar by t M. PEETERS Jz. N B. Als bewys vau echtheid is n -p cachet en kurk steeda voor- SCHIEDAMJ zien van den naam der Firma P HOPPR ten overstaan van den Notaris C. A. van BLARICUM te Amersfoort, op rif da ff 3i Juli Ê903, des morgens 11 nar, in het koffiehuis „het Valkje" te Amersfoort, van de genaamd met WOONHUIS, WASCHHUIS en SPOEL BAK, SCHUUR en DROOGINRICHTING, ERF, TUIN en BLEEKVELD, benevens met SCHUURTJE, en PAKHUIS of BERG PLAATS met ERF en TUIN, alles aan elkander zeer gunstig staande en gelegen te Amersfoort, even buiten de Kleine Koppelpoort, onmiddellijk aan de spoorlijn en de rivier „de Eem", ter grootte van 31 Aren, 22 Centiaren. Te veilen in 3 perceelen en massa. Be taaldag der kooppenningen 31 October 1903. Breeder bjj biljetten en nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris, Znid- singel 49, Amersfoort.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2