scmwotbslose ft IP AAN DE Stoomcarrousel Electriek. ^MANTELS en COSTUMES GERAED WOLFS Grootste Hippodrome, BINNENLAND. Prijsvermindering van Parasols. D. S VMSOU. AOVËRTENTItiN Hypotheek en Crediet vereeniging Cetrouwde Vrijgezellen P. ZILVER ANTOON l^NNER. Stadsnieuws. 373*° Staats-loterij Veemarkt te Rotterdam. A. van OS Az., Beurs van Amsterdam. MDERLAMBE TOOMELVEREEMGIM, ■WÜTELE1T, Siberische Kameel en een echte Afrikaansche Zebra Extra kleine Paardjes van hel eiland Celebes. Goedkoop rijden van 'I Jaar. GEKARD WOLFS. ANTOON BENNER's tear Tin bet Aziatische departement aan het Russische ministerie ran bnitenlandsche za ken, hoeft in een intervienw, dat in Newyork- sche bladen wordt gepubliceerd, aan deze verontwaardiging lacht gegeven. Hij bad het over de perfidie van Engeland, dat onophon- deljjk Japan en de Vereenigde Staten tegen Rusland tracht op te zetten en hjj waar schuwde de Amerikanen toch vooral niet de berichten uit Engelsche bron te vertrou wen. Wat een oorlog betrof Rusland was niet bang, al moest bet ook tegen vjjf mogend heden te geiyk oorlog voeren. Verspreide Berichten. Fkankkuk. Er is te Parijs een nieuw schandaal op bandende verduistering van een bedrag van twee millioen francs ten nndeole van een dame, die de dnpe zou geworden zjjn van een oud-Pargschen notaris en een koop man. Reeds moet op klachte der dame een instructie zjju geopend. Tusschen stakende fabrieksarbeiders en de troepen is het te Hennebont tot ern stige ongeregeldheden gekomen, waarbjj twee gendarmes en een soldaat werden ge wond, de laatste ernstig, en één der sta kers, die gearresteerd wub, door zjjn ka meraden werd ontzet. De staat van beleg is afgekondigd en het garnizoen is zéér aan zienlijk versterkt. De staking der huurkoetsiers te Parijs omvat lang niet alle koetsiers, doch uitslui tend hen, die hun rijtuigen van stalhouders huren en hen, die in ^ienst der coöperatie ve stalhouderijen z(jn. Vele rijtuigen bewe gen zich echter langs do straten en onge regeldheden doen zich niet voor. -— Te Grenoble is de candidaat dor re publikeinen, Rivet, tot senator gekozen. De Karthuizer monniken, te Gronobie hebben voor een millioen francs het kloos ter de la Chartreuse te Sarmetn, hjj Lncca in Italië aangekocht en weldra zullen allen zich er vestigen. Het laatste onweer heeft de moeste wjlnbergen in de omstreken van Médoc ver woest. De heele oogst, welke 60.000 okshoof den bedroeg, zal niet meer opleveren dan eenige honderden liters. DUITICHLANl). Door den hoogen stand dor Wartllo is nu ook in de provincie Posen belangrijke over- stroomingsschade aangerichtmen spreekt van enkele millioenen. De plaatselijke auto riteiten z(jn met het vaststellen van het be drag der schade belast tot voorlichting van de rogeering. De keizer wordt in de tweede week van Augustus van zjjn Noorsche reis terug verwacht; zijn aankomst te Wilhelmshöhe wordt op den lOen of den 12en Augustus gehouden. Enoklakij. Ook het uitstapje der Fransche senatoren aan Engeland is afgeloopeu. Baron d'Estour- nelles kreeg van koning Edward een tele gram, waarin dezo zich van harte zeide aan te slniten bjj de door den baron nitgedrnkte wenschen, dat de goede verstandhouding, welke de Franscho parlementsleden met hnn Engelsche collega's aanknoopten, mocht bij dragen tot bevestiging van den wereldvrede. Baron d'Estournelles lei een bloemstuk neer op hot gral van koningin Victoria. ZWIT8EHI,*NI). Het huwelijk van Leopold Woefling, den ex-aartshertog van Oostenrijk, met mej. Adamovic is te Veyrior, bij Uenève op zeer eenvoudige wijze voltrokken. De minister van biunenlandsche zaken heeft aan de Gedep. Staten der onderschei dene provinciën verzocht, hem mede te doelen: lo. Hoeveel personen voorgedragen zijn tot lid-werkgovor, hoeveel tot plaatsvervangend lid-werkgevor, hoeveel tot lid-workman en hoeveel tot plaatsvervangend lid-werkman van den raad van boroep in hun provincie. 2o. Aan hoeveel der voorgedragen personen door hen is kennis gegeven, dat zij niet wettig voorgedragen zijn en de reden, waarom de voordracht niet wettig was (art. 30 van het besluit van 8 Dec. 1902 (Staatsblad No. 212). 3o Hoeveel der voorgedragen personen door hen ter zpde gesteld zijn, en do reden, waarom het is geschied (art. 18 der Beroopswet). 4o Hoeveel der door hen benoemde personen de benoeming niet hebben aangenomen en de reden waarom xjj de be noeming niet aangenomen hebben. In verband met InatBtgemeldo vraag meent de minister te mogen aannemen, dat, voor zoover niet door overlegging of inlevering van een der stnkken, bedoeld in de toelichting van art. 27 van voormeld Kon. besluit, opgenomen iu de Staatscourant van 18 Dec. 1902, is gebleken, dat de betrokken personen benoemd wenschten te worden, Gedep. Staten, in over eenstemming met de bedoeling der regeering, alvorens tot een benoeming over te gaan, zich zulten hebben vergewist dat debetrok ken persenen de benoeming zonden aannemen. De minister van binnonlandsche zaken heeft do gemeentebesturen door tusschen- komst van de Gedeputeerde Staten doen nit- nondigen, om de gemeenteontvangers te ver zoeken, geen gebruik mesr te maken van de bevoegdheid tot invordering van achterstal lige belasting door inlegering van militaren, in afwachting var. de afschaffing van dit gebrekkige en verouderde stelsel. (Vad.) Gemengde Berichten. Men meldt aan de „N. R. Ct. To Amsterdam is gisteren de groot loge opgericht van de Internationale Orde der Goede Tempelieren, de grootste en meest ver spreide geiieel-onthoaders-vereeniging welke bestaat. Reeds sedert tien jaren in ons land werkzaam, beeft deze vereeniging zich ten laatste bljjvend gevestigd in Amsterdam, Rotterdam, den Helder, Haarlem en Delft, alwaar ze tien loges heeft met 333 leden. Het hoofd van deze orde, de heer Malins, van Birmingham, was gisteren overgekomen, vorgezeld door den heer Hfihnel van Bremen, ondervoorzitter van de groot loge van Duitsch- land. Gekozen tot voorzitter voor Nederland de heer Ortt, te Rotterdam, en tot secretaris do heer J. van der Horst, te den Helde*. Uit Leiden meldt men In de laatste zeer woelige kermisnacht van Zaterdag op Zondag hadden er nataar- lpk eenige vechtpartijen plaats, waarvan een van zóó ernstigen aard, dat een man, met een mes in do kaak gestoken, door bloed verlies bewusteloos werd en naar het Aka- deinisch Ziekenhuis vervoerd moest worden, waar hy verder werd behandeld. Uit Tiel meldt men Onder het plukken van koolplanton kregen gisteren G. v. B. en M. v. D. twist, die zoo hoog liep, dat de laatste den linker-boveu- arm geheel opensneed. Een broer van v. B. stak daarop v. D. in den rug, en de laatste verwonding moet van ernstigen aard zyn. Zie hier het uitvoerig verhaal zooals dat te Weeuen wordt gedaan over de reeds vroeger vermelde poging om koning Alexander en Draga te vergiftigen. Op den 28n Mei zou ten hovo een klein familiefeest plaats hebben, waartoe de broe- ders en de zusters der koningin en nog twee intieme vrienden genoodigd waren. Het menu was, zooals dikwyls gebeurde, door den koning zelf opgeschreven en door hem aan den keukenchef ter hand gesteld. Onder de spyzen bevond zich ook een ganzenlever pastei, die door den koksjongen Wesseli zou worden bereid. Den keukenchef, een Oostenrijker, viel het nu op, dat het maken dier pastei zoo lang duurde, en hij ging daarom eens kijken wnt de jongen toch uitvoerde. En toen vond hu naast de pastei een papieren zakje liggen/ zooals do apothekers ze gebruiken. De chef, die boozo vermoedens kreeg, pakte toen den jongen beet en vroeg wat hij uitvoerde. Natuurlijk wilde Wesseli, die van kleur ver schoot, niets zeggen, en verzekerde dat hy nieti kwaads in 't schild voerde. Int'isschen had men den adjudant Petrovitsj laten halen die in de keuken kwam en een stuk van de pastei aan een hond voorwierp, die in tien minuten stierf. Toen viel de jongen door de mand en erkende, dat hy vergif in de pastei gedaan had om de koningin te ver moorden. Generaal Petrovitsj maakte daarop kort proces, liet den jongen naar een kelder brengen en daar dadelyk door drie soldaten van de wacht doodschieten, weinig vermoe dende dat hjj twee weken later een gelyk lot zou ondergaan. De jongen werd nog denzelfden nacht begraven, zonder dat zyn in Belgrado wonende vader er ook maar iets van hoorde. Dat die jongen dien aanslag niet uit eigen beweging ploegde, maar daartoe gedwongen was, sprak wel haast v&iigzelf. Zwemkramp Dit is geen gewone kramp. Het is een plotseling verlies van de spierkracht by het zwemmen dat dien naam draagt. Het schuim of de waterstof in het strottenhoofd komt by de ademhaling en dringt vervolgens tot in do verdere luchtwegen door. Dit maakt dat de ademhalingswerktnigen plotseling verlamd worden en zoomede de spierbe weging. Komt bet water by het begin der adem haling, dus als do longen ledig zyn, in de Jachthuisjes, dan zinkt het lichaam onmid dellijk. Wanneer dus een zwemmer bemerkt, dat iemand fn zyn omgeving ongewone bewe gingen maakt in het water, dan moet by hem terstond te hnlp komen want de be trokken persoon kan geen geluid geven en dus niet roepen. Uit Amsterdam meldt men De vrouw van een schoenmaker, v. d. L. genaamd, wonende in de Celebesstraat, is gistermiddag omstreeks half een in haar kamer dood gevonden met een snede in den hals. Haar man was, voor zoover de buren wisten, met een jongeren broeder op reis gegaan, en hedenmiddag werd het voorge vallene eerst laat ontdekt door een zuster, die de vrouw kwam bezoeken, maar de deur gesloten vond. In verband met dit feit verzoekt de rech tercommissaris, mr. van Lidth de Jeude, opsporing van Hendicus v. d. Laan, oud 23 jaar, schoenmaker, en Luier van der Laan, oud 19 jaar, beiden onder verdenking van moord, gepleegd op Hendricus' vrouw, Geer- truide Jongsma geheeten, oud 27 jaar. In aansluiting met bovenstaande oproeping van den officier van justitie, meMt men ons nog het volgende uit Amsterdam De moord werd Maandagmiddag omstreeks twee uur eerst ontdekt. Een familielid van de vrouw sommigen zeggen een eigen zuster die kwam logeeren belde tegen dien tyd aan de woning, maar kreeg geen gehoor, en daar het de aandacht der omwo nenden had getrokken dut ook den verschil lende leveranciers niet werd opengedaan, waarschuwde men de politie. Deze stelde eerst een onderzoek in vanuit het achterhuis van het aangrenzend perceel, en ontdekte toen op den grond der veranda van van der Laan's woning een zwarten plas-, als van geronnen bloed, die blykbaar zyn oorsprong vond in de keuken. Met loopers werd daarop de deur der woning geopend, en de politie vond in de gang, voor de keukendeur, Geertruida Jongsma liggeo, geheel bebloed, met een diepe snede in don hals. De ijlings ontboden geneesheeren drs. Waller en Jacobi konden slechts den dood constateeren. Blykbaar was aan den moord echter een worsteling vooraf gegaan, want de muren waren met bloed be spat, en een jongetje, de zoon van een der achterbewoners, deelde aan de politie mede, dat hy Zaterdagavond, omstreeks half zeven een vluchtende figuur aan de keuken-buiten deur had gdzien, die door achterstaanden naar binnen werd getrokken. Nadere aanwijzingen kon hy echter niet doen. Noch omtrent de dader of daders, noch omtrent de reden van doodslag is daarom iets met zekerheid te zeggen. Nie mand heeft iets gezien of gehoord. Volgens de buren leefden de echtelieden, althans uiterlijk, in volkomen harmonie. Meermalen hield de vrouw haar man zelfs onder het werk gezelschap Zaterdagmorgen deelde de vermoorde vrouw aan een der buren mede dat haar man op reis ging naar Groningen. Zyn broe der wiens opsporing ook gevraagd wordt was in de schoenmakerij behulpzaam. Waarschijnlijk zal eerst de opsporing van beide mannen meer licht goven. Het ge rechtelijk onderzoek in de treurige zaak Vordt geleid door mr. Regout als officier van justitie en mr. v. Lidth de Jende als rechter-cominissaris. Gistermiddag was ook de hoofdcommissaris van politie op de plaats der misdaad. Uit Leiden meldt men Sedert eergisteren wordt uit de kazerne alhier een huzaar vermist. Dear men zyn kleeding aan den kant van de Witte Singel gracht vond, werd vermoed, dat hy gezwom men had en verdronken was. Er werd aan houdend gedregd, doch tot dusverre zonder resultaat. Men begint dan nu ook te denken dat hy misschien de kazerne is ontvlucht na van kleeren te hebben verwisseld, ter wijl hy om zyn superieuren op een dwaal spoor te brengen het soldatenpak aan den waterkant zou hebben neergelegd. De man had doordat hy in den laatsten tyd een straf moest ondergaan tegenzin in den dienst. Hy is afkomstig uit Éindhoven. Door eenige rechercheurs is by een op- kooper te Amsterdam eene hoeveelheid mes sing in plaatjes aangetroffen, die door dezen waren gekocht van een hem onbekend per soon. Aangezien deze plaatje? uitsluitend worden verwerkt by de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, vermoedt men dat de plaatjes af komstig zyn van diefstal. Te dien einde werden Zaterdag aan de Hembrug alle werklieden, in het byzjjn van de hoofden en de rechercheurs, werkplaats- gewyze aan een conlrontratie met den op- kooper onderworpen. Evenwel kon deze niet den persoon aanwijzen, van wien hjj de plaatjes gekocht had. Gister zyn er drie werklieden gearres teerd. Gistermiddag had op den weg naar St.- Michiels-Gestel een ongeval plaats, dat iiog vry goed afliep. Een automobiel, een fietser achterop rjjdendc, kwam met dezen in aan raking, nadat de bestuurder van de auto ver- schillende malen had geseind. De automobiel raakte den wielryder op zfjde, zoodat deze kwam te vallen. Hy werd door een paar voorbijgangers met een bloedende hoofdwond opgenomen. Later bleek het een doofstomme klompenmaker te zyn, wonende op den Don gen, zoodat hy het signaal van de auto niet had kunnen hooren. Van de auto, die echter aan het ongeval geen schuld had, was niets meer te zien, en de fietsrijder werd door be hulpzame banden gereinigd van het bloed en vervolgens naar een naastbij zynden genees heer gebracht. (Nbr.) Men schryft uit Oostburg aan de Midd. Courant De gevechten tnsschen Hollandscbe en Bel gische vlastrekkers zyn Zaterdagavond op niet malsche wyze voortgezet. Diverse troepen Belgen waren reeds op weg naar huis door getrokken, toen te ongeveer half negen 's avonds weder een aantal den zoogenaam- den Hoogen Dam", woonplaats van ver scheidene Oostburgsche werklui, langs trok ken. Hier werden zy tegengehouden door hun Hollandscbe collega's. Onmiddellijk was men handgemeen, waarbjj de Hollanders aan vallers waren. Er werd door dezen gebruik gemaakt van stokken en messen. E«n reeds zeer bejaarde vrouw werd van den nog al hoog gelegen steenweg geworpenhaar zoon, te hulp snellende, werd ernstig met stokken mishandeldanderen ontvingen sny- of steekwondenéén, volgens gerucht, nog al ernstig. Spoedig wisten de vreemdelingen zich door hun belagers heen te slaan, daarby geholpen door eenige meer weidenkendenondertus- schen verschenen de marechaussees, die 3 der belhamels, niet zonder moeite in arrest nameneenigen uit de burgerij hadden, des- noodig hun diensten aangeboden, waarvan echter geen gebruik behoefde te worden ge maakt de publieke opinie is geheel tegen de aanvallers en algemeen hoopt men dat de schuldigen voorbeeldig gestraft zallen worden. Intasscben, al waren de Belgen tot nu toe geen aanvallers en over het algemeen rustig, verdient Let toch afkeuring, dat sommige troepen, even buiten de gemeente gekomen, liedjes zingen als St. Laureyns is zeüver bloed Eftstburg dat is geuzen bloed, enz. Onder de mishandelden schijnen verschei dene Eedenaars (Deeënaars, zooals men hier zegt) dus Hollanders, geweest te zyn. Twee der gearresteerden zyn gister naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. Een plechtige lijkmis ter nagedachtenis van Z. H. Paus Leo XIII had Zondagvoor middag in de kapel der Internunciatuur te 's Gravenhage plaats. Het vertrek waar zich het huisaltaar bevindt was ingericht voor dezen dienst. Zoowel door de betimmering, de plafonneering en de belichting met ge schilderde ramen met heiligen-beelden, valt dadelyk de kerkelijke styl van dit gedeelte van het legatiegeboaw in het oog. By deze gelegenheid waren zoowel het altaar als alle wanden van het vertrek met rouwfloers behangen, aan de ingangen overgaande in portières met zilveren franje. Rouwcrêpe omzweefde de lichtkronen en candelabres, waaruit een zacht kaarslicht vlamde. De met de Kapel suite vormende kamer met een levensgroot in kleuren geschilderd portret van den ontslapen Pans Leo XIII tegen den schoorsteen, was mede voor deze gelegenheid in gebruik genomen. Mgr. Giovannini, zaakgelastigde van den Heiligen Stoel, ontving de offlcieele verte genwoordigers en genoodigden aan de le gatie en geleidde hen naar de voor hen bestemde plaatsen. De afgevaardigden van H. M. de Koningin, luit.-generaal Dumonceau, van H. M. de Koningin-Moeder, Grootmeester Jhr. de Ranitz, van Z. K. H. den Prins, kapitein jhr. Van Suchtelen van de Haare, allen in groot uniform of ambtsgewaad, gelyk mede byna alle deelnemers aan de plechtigheid, waren gezeten aan de evangelie-zjjdede aanwezige Ministers, nl. die van Baitenland- sche Zaken, van Justitie, van Financiën en van Oorlog, aan den epistelkant van het altaar. Rechts tegenover daarvan waren vereenigd: de in de residentie aanwezige hoofden van vreemde zending, de zaakgelastigden, de leden van het legatiepersoneel en de mili taire attaché's, benevens de kamerheer-cere moniemeester Jhr. van de Poll met mevr. v. d. Poll, gelyk ook mede eenige anderen uit deze categorie o. a. de Minister Harte door hunne echtgenooten in rouwtoilet, wer den vergezeld. In het ineenloopende vertrek waren de zetels ingenomen door katholieke leden van de Staten-Generaal, staatscollegiën, zooals: de staatsraden Heydenrjjck en Bor- ret; het lid der alg. Rekenkamer Le Bron de Vexela, het lid der Eerste Kamer mr. Bevers; de leden der Tweede Kamer Mic- hiels van Verduynen, Kolkman, Travaglino, v. d. Kun, de Ram, den inspecteur van den arbeid den heer Kuyper. De Grootkruisen der Pauseljjke Gregoriusorde droegen het lint aan die onderscheiding verbonden. En achter deze ry vervulden de verslaggevers van de pers hnn taak, die wegens de be perkte ruimte door den Pauselyken verte genwoordiger tot een getal van 2 waren uitgenoodigd. Het indrukwekkende van dezen dienst voor de zielerust van den overleden Opper herder lag in den ernstigen eenvoud, welke de geheele plechtigheid kenmerkte. Te mid del van de diepste stilte droeg de Wel eerwaarde heer Van Erven Dorens, deken van 's Gravenhage en pastoor der. H. Jacobuskerk, met hulp van twee jongelieden als misbedienden, de H. Lis van Requiem op. Alleen werd zy afgebroken door het gezang van een viertal leden van het zang koor, die, begeleid door een harmonium, gehouden door den heer IJ. van den Bosch, die voor den aanvang der mis fhleidende accoorden deed klinken, het Gregoriaansch De Profundes" ten gehoore brachten. Het vierstemmig .J^SJt Saivator Monai", voor gedragen inet innig gevoel en zachte nuance, klonk plechtig in de kleine ruimte. De dienst was in byna een half unr vol bracht. De vertegenwoordigers van de Koninklijke familie werden door den interiraairen nun tius tot aan hun galarijtuigen uitgeleid, nadat mgr. Giovannini aan ieder hunner verzocht had aan de door hen vertegen woordigde Vorstelijke personen zyn eerbie digen dank aan te bieden voor het bewijs van deelneming door HH. MM. en Z. K. H. by bet overlijden van den Souverein der Kerk betoond. Aan het Bezuidenhout tegenover de lega tiewoning bevond xich een talrijke menigte die het komen en heengaan der genoodig den, in bun bonte verscheidenheid van kleur rijke en schitterende costumes gadesloeg, door de politie welke voor het huis eenige maatregelen van orde had genomen, op eenigen afstand gehouden. GOUDA, 28 Juli 1903. Door de politie alhier is aangehouden een minderjarig meisje van Amsterdam. Zy is door de Rijkspolitie naar de ouderlijke woning teruggebracht. Tot klerk ter gemeente-secretarie alhier is benoemd de heer L. Boer te Bodegraven. Voor de acte Engelsch Lager Onderwijs slaagde o. a. mej. M. M. Wolff alhier. hy een vergadering van Ingelanden van dch Eendrachts-polder, onder Zevenbuizen, is tot dijkgraaf gekozen de heer S. Paul Oz. aldaar. - Uitslag van de herstemming te Schoon hoven voor leden van den gemeenteraad. Periodieke aftreding. Aantal kiezers 582. Uitgebracht 472 stemmen. A. A. Graves Kooiman (werkl.-party) 220. A. Kuylenburg (aftr. chr.-hist.) 226, Herm. A. Schreuder (aftr. anti-rev.) 199, P. van Sonsbeek (chr.- hist.) 54 stemmen. Alzoo herkozen de heer A. KUIJLENBURG (chr.-hist.) en gekozen de heeren A. A. GRAVES KOOIMAN (werkl.-party). In de vacature N. Kooimanuitgebracht 463 stemmen. H. T. van den Braak (r.-k.) 105, P. van Sonsbeek (chr.-hist.) 300, alzoo gekozen de heer P. van SONSBEEK (chr.- hist). f Atjeh. Uit Kota-Radja wer£ 25 Juni aan het „Bat. Nbl." gemeld De onderluitenant Christoffel patrouilleerde in Boven Piera en Keureutoe. Vyf en veertig vyanden sneuvelden. De kapitein der marechaussée Colyn pa trouilleerde in dezelfde streek en Boven Gedoog. Twintig vyanden moesten worden neer gelegd. By de patrouille onder zyn bevelen werd de Europeesche sergeant Koppel niet levens gevaarlijk gewond. Vele vuur- en blanke wapenen werden buit gemaakt. De vrouw eu de dochter van toekoe Rad- jah Lho meldden zich bij het bestuur. Patrouilles onder luitenant Darlang en sergeant Schoenmaker doodden dertien vij anden. Een patrouille onder sergeant DAlio over viel en arresteerde den wachtpost eener bende, die bezig was de spoorbaan op te breken. De gevangenen bleken gedroste dwang arbeiders te zjjn. le Klasse. Trekking van Dinsdag 28 Juli. No. 944, 3650, 7285 en 18574 ieder i 1000. 11429 en 17696 ieder 1 400. 4941, 5580 en 9148 ieder f 200. 4185, 5666, 9018, 19214 en 20935 ieder f 100. 42 4113 95 39 122 49 215 4204 23 15 56 45 81 4311 64 4409 65 65 94 73 72 78 4501 85 87 844 4665 45 80 933 4801 1016 54 55 1118 60 64 35 4976 38 5023 50 29 85 48 1336 56 1427 65 43 5108 52 15 1520 83 96 5273 1606 5339 1726 5405 46 5563 1946 5645 2012 76 2143 84 2230 5876 2346 91 50 5944 2444 88 2616 6013 2666 62 2836 64 58 84 H9 Q7 2900 6158 38 6206 3009 33 21 46 26 69 3183 6376 3205 72 73 6415 3303 52 70 78 84 94 3447 64 6504 3690 61 47 3612 3703 68 84 99 42 6722 63 46 65 80 86 6907 3875 32 89 6923 4089 7109 Prjjzen van 7120 10048 25 10105 29 95 7255 98 7310 10201 20 40 71 85 95 10313 99 28 7403 49 14 10407 7685 66 88 69 7614 84 19 98 27 10509 3» 37 51 83 54 10644 7881 65 7926 78 34 10739 46 10850 55 10916 72 39 8050 54 87 11177 90 11243 8113 62 21 76 34 90 53 97 8243 11303 98 50 8371 91 8438 11449 8567 70 8601 85 8 11614 77 18 8752 38 86 44 88 66 8848 75 8964 81 9011 11612 55 14 9101 28 11 61 52 84 66 11758 90 59 9236 96 97 11818 9344 80 54 83 945Ó' 11904 9521 33 37 38 39 41 9645 73 76 12008 9750 37 51 12127 9836 37 66 88 9925 12220 56 77 71 97 10020 t 20. 12352 15737 18483 12415 15841 18524 27 46 46 29 15911 18678 86 60 18729 88 73 36 12500 94 41 54 16049 72 92 56 94 12637 16146 18840 46 51 75 72 68 18903 12739 47 86 53 60 16206 67 54 61 69 12812 81 88 29 16337 19022 77 44 30 13041 74 33 78 16411 72 13200 95 97 13355 96 19108 59 16507 70 75 93 10234 13468 16607 38 89 81 77 13521 16715 80 42 16815 19402 50 29 20 81 34 86 94 40 19537 13605 55 79 10 16904 19604 40 82 61 13923 83 99 14068 17000 19708 14176 11 9 91 25 19807 14228 99 42 14377 17110 46 14461 21 82 99 17210 19939 14514 16 20040 14600 50 70 82 17302 80 14714 21 31 38 72 7 85 11 20115 36 50 57 57 66 14852 17481 20221 60 95 43 14958 17564 20332 72 67 54 15214 17698 88 20 17789 20413 88 17819 96 15485 18023 20548 15514 89 73 41 18113 20601 57 26 44 80 55 60 86 18231 20719 87 38 98 15641 18359 20877 15718 18403 81 22 80 20945 36 82 90 Dinsdag .8 Juli 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal, 37, zde kwal. 33, 3de kw. 27 'vent per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor rate kwal. 27, 2de 3 kwal. 23 de kwal. 20 cents per half kilo. Vette varkens redelijk aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 20 2de kwal. 193de kwal. 17 cent per half kilo. Schapen en lammeren goed aangevoerd. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. Handel in vet vee vette kalveren, schapen en lammeren redelijk. Vette varkens traag minder in prijs. Burgerlijke Stand. GEBOREN24 Juli. Albertns Adrianns Cornells, onders P. W. J. Franke en M. A. Sprinkhnjjzen. Jan Karei, onders J. K. Lankhorst en A. Kranendonk. 25. An- tbonia Cornelia, onders A. Schriek en A. Verboet 26. Sara Adrians, onders T. de Hoog en M. J. Goedhart. Maria, ouders G. Radix en M. van der Klejjn. Leendert, onders J. van der Klejj en T. van der Ham. Hendrikns George, onders C. van der Kaa en W. Sprnjjt27. Cornells Johannes, ouders J, van Genneken en A. M. Verwejj. Cornells Cbristiaan, onders F. Kalmejjer en C. Verklejj. OVERLEDEN: 25 Juli. W. van Reden, 3 m. -z 27. J. van Barlingen, 2 m. J. F. Koetnans, 2 m. GEHUWD: 24 Juli. L. F. Duymaer van Twist en N. Dortland. Kleiweg E 73a, GOUDA TetepkM» .V*. at. SS JULI. tfiDMLAND. Cert. Nad. W. S.S»/,1 dito di*o dltc 8 dito dito dito 8 Hohgae. übl. Goudl. 1881-98 4 [talie. Inichry ving 1868-81 5 OoaTiMt. Obl. in papier 1868 I dito in zilver 1868 I Pobtbeal. Obl. met coupon 8 dito tioket 8 Roland. Obl. Binnenl. 1894 4 dito Geoona. 1880 4 dito bij Rotha.1889 4 dito bij Hoog 1889-90 4 dito in goud. leen. 1888 6 dito dito dito 1884 5 Jfamji. Perpet, acbuld 1881 4 ruEXBM. Gepr.Conv. leen. 1890 4 Gec. leening serie D. Gee. leenin. serie C. 2uii>-Ar*'Rp. v.oblg 1898 5 Mztioo.OH. lit. Sok. 1890 6 Vrkrs 80% »iy, SS'/, •TV. «TV. 86 1041/. Slatkri •l'/i worden tot veel verminderde prijzen OPGERUIMD. V Ondergeteekende betuigt zjjn oprechten dank voor de velo bljjken van belangstelling bjj zjjn benoeming tot lid van den Gemeente raad ontvangen. J. L. van KIJK. NEDERLANDSCHE Prinsengracht 708, ANSTEKDAH, verstrekt gelden op te en te hypotheek rente t 1 i d »/0. Ook eoorichotten en bed knpttant op langen termjjn van af 300 tot elk bedrag. ROILIKADR naast de Sociëteit „ONS GENOEGEN". (goedgekeurd bjj Kon. Besl. van 24 Mei 1895). WOENSDAG S9 JULI i Succesklacht in 3 bedrijven n. h. Dnitsch van LEO STEIN 00" tDoor geheel Nederland met enorm succes opgevoerd. "W VOORAF Schets met zang in 2 bedrijven nitTBSO door Mr, JACOB VAN LENNEP. Aanvang 8 uur, Voor prjjzen der plaatsen enz. zie groote en kleine biljetten. bericht aan zjjn geëerde begunstigers, dat hjj even als vorige jaren, weder geplaatst ia op de Markt tegenover den heer C. C. Knon, bakt, zooals bekend is, beste (gemerkt P. S.) zal door een nette en prompte bediening, de gunst en het vertrouwen, hem reeds 40 jaren ruimschoots geschonken, ook thans zich weder waardig trachten te maken. De wafelen worden zonder prjjsverhooging aan hais bezorgd. Men gelieve geen bestellingen af te geven aan personen, die op rajjn naam hunne waren aanbieden. Hoogachtend, UEd. Dw. Dien., P. ZILVER. Groote Brusselsche Wafels, U cent per etnk. is thans weder op de GOUDSCHE KERMIS geplaatst, goede RIJPAARDEN staan wederom ten dienste van het publiek. Vooral gemakkelijke paarden voor Dames en Kinderen. Ook bevind zich in het Hippodrome een gedretaeerd en berijdbaar. En voor heele kleine kinderen zjjn er deze paardjes werden geleid, de kinderen vastgebonden. Tevens wordt het pnbliek opmerkzaam gemaakt op het groote, gebeele nieowe CONCERTOBOEL met mueteale Clown», nooit alhier te Gonda gezien. Entree 10 Cent». Kinderen S Cent». Kinderen betalen aan het bnrean slechts 10 cents rijtoer met inbegrip van entrée. Volwassenen betalen 10 cents rijtoer, behalve DONDERDAG, ZATERDAG en ZONDAGAVOND dan zal 15 cents moeten betaald worden. Couponboekjes te koop tegen verminderd tarief. Zich aanbevelende, Standplaats tegenover Café ijk Habiuonik. Is dit jaar weder alhier geariveerd met een nieuw gemonteerde, naar de eiscben des tjjds ingerichte 8T00M-CARR0USEL SALON" met buitengewone groote electrUehe verlichting, zoowel binnen als buiten, waarbjj worden gepreaenteerd prachtvolle gondel» Goddeljaeht KONINGIN WILHELMINA, Gondeljacht van 8EQUAH, Gondeljacht VENETIE, TRAKHENER HENGSTEN en ARABISCHE PAARDEN. ABONNEMENTBÜEtCJE8 inhoudende IX ritten dhdd cent, behalve de entrie. Minzaam aanbevelende,

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2