BINNENLAND. Blousen en Rokken D. SAMSÜM. Dr. P. SCHELTEMA Stadsnieuws. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Prijsvermindering van Parasols. MANTELS, COSTUMES, Faillissement Th. KOUSBROEK. van Blommlstlin's Inkt Humbert, niet in behandeling zal komen voor de Strafkamer van liet Hof van Cas satie vóór October't is no vacantiekamer met een zitting eenmaal per week, uitslui tend voor de meest dringende zaken. Als burgemeester van Villy-en Auxois is geschorst de heer Pierre Lacbot, die op zettelijk geweigerd heeft, tot tweemaal toe, ondanks de vertoofcen van den prefect, t6 doen aanplakken een redevoering van den minister-president Combes, tot welks publi catie in dezen vorm door het Parlement be sloten was. Dl'ITSCHLASD. In een vergadering van stakende werk lieden der fabrieken van Lanz te Mannheim is besloten tot hervatting van den arbeid op de door de firma gestelde voorwaarden en waarschijnlijk zal de firma van de 170 sta kende smeden een 95 tal Maandag a. s. weer terugnemen en dan worden de stakers in an dere afdeelingon weder aangenomen naar de behoefte. Van het bezoek der Deensche oorlogs schepen uun Kiel komt niets. Te Ars moeten een zestal werklioden van het militaire depót in hechtenis geno men zijn, samen met een onderofficier en een sergeant, onder verdenking een granaat van nllernioawste samenstelling en een lont O 90 uitgeleverd to hebben aau den vijand, in ensu aan Frankrijk. Zaterdag hoeft do commissie uit de tramwogboambten te Hamburg der directie kennis gegeven van do wonschen, doch de directie wees bespreking van die verlangens van do hand, onder bolofto echter de ont slagen beambten weder te zullen aannemen en over do wonschen samensprekingen te houden, wanneer de beweging aan scherpte vermindert, wat men meent dat nu te ge beuren stnat. Italib. He regecring heeft besloten zonder pardon allen to doen ar resteer on, dio don czaar op Italiaanschen bodom zullen uit fluiten. Het bezoek zal vijf dagen duren, van den twee-en-twintigsten October af de czaar zul met zijn gemalin zijn intrek nemen in het Quirinaal. De „Nieuwo Itotterdamsche Courant", het ontslag van den hoor Lindeman besprekendo dat zy eon lango en vreemdo geschiede nis noemt, - vraagt zich nf, wat er zou gebeurd zijn, indien do loeraar zich bepaald had tot oen antwoord op do boido vragen „Hebt gij, al of niet, in een openbare ver gadering te Gondu op H Maart 1.1. gezegd, dat do ministor van Binnenlandsche Zaken ten bewuste of onbewuste huichelaar is, en hebt gü de uniformen der soldaten „apen- klceding" genoemd Niemand die het met zekerhoid zou kun nen zeggenmaar afgaande op de later ge- volgdo correspondentie, zou de „N. R. Ct." geneigd zyn te ondorstellen, dat de gehoelo zaak ton hoogste met een berisping of een ornstigo waarschuwing zou zijn geëindigd. De „N. R. Ct." is het volkomen met den minister eens, dat de aard van het antwoord van den heer Lindeman do verhouding van den lecraar tot het Comité van Verweer op den voorgrond bracht. Het dispuut met den minister over oen paar quaosties van staats- rochtolijken aard „moest" op een botsing uitioopen. Het antwoord van den heer Lindeman wordt door do „N. R. Ct." in allo onderdooien ontleed, waarbij zij bijzondere nadruk legt op do verklaring van den leeraar, dat hij by het helpen aannemen van de motie, waarin do vergadering zich bereid verklaarde „met allo middelen" die het Comité van Verweer zon willen aanwenden, zich togon de stnkingsontwcrpon te zullen verzetten, geenszins gedacht hooft aan „geweldmiddolen" dio immers niet in de sociaal-democratischo iyn lagen. Dat d« hoor Lindeman, die na eenmaal hot „Misdadige" van het optreden van het Comité van Verweer niet inzag, en nog altijd volkomen vertrouwen stelde in het beleid van het bestuur zyner party, ook wat de beteekenis der woorden „met allo middelen" betreft, bezwaar maakte li,et stuk hem door den minister voorgesteld te onderteekenen, kan de „N. R. Ct." niet bevreemden. Wel kan zy aannemen, dat do lieer Lindeman zich oenig gunstig gevolg voorstoldo van de nadere verklaring dezer althans zoer dubbelzinnige woorden, die by ruim een munnd vóór zyn ontslag den minister toe zond. Ontslag zou ook do „N. R, Ct." op die nadcro verklaringen niet verwacht hebben wél na de reeds ontvangen mondelinge „ambtelyke berisping" nog <jen ernstige waarschuwing. Want dut cr voor den ambtenaar geenerlei bijzondere verhouding tot de regeering zou bestaan, ook waar by niet in functie is, ont kent bet blad. Gemengde Berichten De Brusselsche correspondent van het Hbld. schryft Zaterdag jl. kon men aan de grenzen van Nederland en België een vreemdsoortige samenkomst zien, van zeer onschuldige» aard echter. Twee rechterlijke ambtenaren waren dan ook de leidende personen. Aanleiding tot deze samenkomst was een diefstal van bankbiljetten, eenigen tyd ge leden te 's-Hertügenbosch gepleegd. Twee personen werden als verdachten aangehou den en gaven op dat zy enkel helers waren en dat de dader te Wilryck op Belgisch grondgebied woonde. De Belgische justitie werd hiermede in kennis gestold en nam, na voorloopig onderzoek, den aangewezen persoon in hechtenis. Zaterdag nu werden de drie aangehoudenen met elkaar gecon fronteerd. Aan de grens tusschen beide landen be vonden zich elk op eigen grondgebied de Nederlandsche en de Belgische rechter met de eigen veldwachters en elk met zyn eigen verdachten. Toovallig staat daar oen huis, waar de grenslijn doorheen loopt, en in dat huis had het vorhoir plaats, zóó dat elke party binnen zyn gebied bleef en men el kander tevens kon verstaan. De slotsom was dat allo 3 verdachten in hechtenis worden gehouden. Zondagavond is te Zaandam ten huize van den heer .1. C. Firmie, aan de Gedempte Gracht, een bedrag van ongeveer f 250 gestolen terwijl de bewoners afwezig waren. Deze diefstal is een brutaal stukje, want by heeft plaats gehad op een dor drukste ponten van het kermisterrein, als het ware onder de oogen van duizenden. De dader of daders moeten zich toegang hebben weten te ver schaffen aan de nchterzyde van het perceel, alwaar zich oeno kleine raimte bevindt, die wordt ingesloton door eeno melkinrichting, sigarenwinkel en eet particulier woonhuis. De politic heeft geen vermoeden. Do heer Firmie was verzekord togeu inbraak. Voor eenigen tyd deed een inwoner van Zaamslug by de politie aangifte dat by hem, tydens zyn afwezigheid, een bedrag van f 800 ontvreemd was. Een onlerzoek werd ingesteld, by iemand op wio verdenking viel huiszoeking gedaan, doch zonder resnitaat. Nu dezer dagen verhuizende, vond de aan gever van den diefstal de door hom vermiste som in oen margarinemandje onder do zol dertrap en nu begon hy zich te herinneren het geld daar verborgen te hebben om hot voor diefstal te beveiligon. Het arbeidsgeschil tusschen dcy sigaren fabrikant G. Aarts te Bcrgeyk on zyn werk lieden waarin zich ook de Ned. Roomsch- Kath. Tabaksbewerkersbond gemengd heeft houdt, blijkens uitvoerige ingezonden stuk ken welke ons nu en dan worden toegezonden nog steeds aan. Thans ontvangen wy woder oen schrijven van don heor Aarts, waarin dezo verklaart, ondanks de beweringen van den Kerw. heer Van Erp, adviseur van den N. R.-K. T. Bond, dat ik nooit „myn werk lieden gedwongen heb te teekenon, dat zy voor altyd zonden bedanken voor hetJidmaatsckap van den Bond". Ook heb ik daarvoor nooit belooningon boloofd. „Ik heb alleen allen doen weten, toen er reeds een paar dagen na de oprichting van den N. It.-K. T. Bond onder myn volk praatjes gingen van staken, dat zy, dio plannen daar toe koesterden, konden heengaan." Ten slotte verklaart de heer Aarts, dat een twintig werklieden niet van zyn fabriek zomjon zyn gegaan, als de Eerw. adviseur niet op hot work gekomen was met het com mando „Loden van den Bond, toont je solidair". (N.* Ct.) Men meldt uit Zutfen, dd. 27 Augustus Eenigo ledon van do Handelsvereniging van een tramrit terugkomende, bemerkten omstreeks 12 uur hedennacht een begin van brand by den apotheker-drogist Taminiau (firma Weevers) in de Korte Aofstraat. In eenig vuurwerk by of onder de toonbank was brand ontstaan, die zich aauvankelyk vry ernstig liet aanzien. Onmiddeliyk was de politie gealarmeerd, die met haar slan genwagen in zeer korten tyd den brand bluschte. Er is weinig schade aangericht door hot vuur, maar des te meer door het water. Do wachter óp den toren, die eveneens was gewaarschuwd, bleef, hoewel hy zelf van brand niets gewaar kon worden, aanhoudend op zyn hoorn blazen, waardoor een massa menschen op de been kwam. Gelukkig was er niets meer te zien, het dreigend gevaar was buitengewoon spoedig gekeerd. Men schryft aan het „Hblad.": In den morgen van den 26en Augustus werden op de terugreis uit Tromaö, a. b. Hr. Ms. pantserdekschip Koningin Wilhel- mina der Nederlanden, in de Noordzee nood seinen opgemerkt van den Russischen schoe ner Mary, koersende om de West. Toen de beteekenis der seinen was verkend als te zyn„Gebrek aan proviand hongersnood" werd onmiddeliyk een sloep gezonden, met een officier, ten einde zich van den toestand aan boord van de Mary te overtuigen, en bleek men gebrek te hebben aan drinkwater, terwyl ook de voorraad petroleum totaul was uitgeput, hebbende de schoener, met een lading hout bestemd van Riga naar een Schotsche haven, reeds 29 dagen reis. De kapitein had inmiddels zelf ook reeds een sloepje naar de Wilhelmina gezonden, met een briefje voor den commandant, waarin werd verzocht om 30 liter drinkwater en een kan petroleum. Onnoodig is liet te ver melden, dat de Mary ruim van al het noodige werd voorzien. rDe bemanning bestond uit 7 koppen en de afstand tot de plaats van bestemming was nog ruim 250 myl, zoodat kon worden aangenomen, die plaats over ongeveer 4 dagen zoude kunnen worden bereikt en niets anders kon worden gedaan dan de bescheidenheid van den kapitein van do Mary te roemen. Men meldt uit Zandvoort: Namens een commissie van dames, bad gasten en ingezetenen, waurby zich ook de commissarissen van den Haarlemschen Straat weg aansloten, is eergisterenavond, by monde van ds. G. Hulsman, in Ons Huis aan de bad vrouwen van de badinrichting in», het Groote Badhuis, Antje Hollenberg en Duifje Koning, een toelage van f 100 's jaars aan geboden, in te gaan met 1 October. De by- eenkomst, door onderscheiden belangstellen den bygowoond, droeg een feestelijk karakter. Van Miss Hickman, de Londensche doctores die zoo geheimzinnig verdwenen is,|nog altyd geen spoor, hoe veel moeite de politie, de pers, het Heilsleger en particulieren zich geven. Zelfs heeft men slapers en slaapsters geraadpleegd, maar uit hun orakelspreuken is niet wys te worden. Allerlei gissingen worden geopperd. Zoo meent een neef van Miss Mickman, dat ze wel in handen kan gevallen zyn van slecht Italiaansch volk. Zy hield veel van Italianen en ging gaarne met hen om. Misschien is zy in het vrye uar dat zy had het Italiaansch.e kwartier ingewandeld en daar overvallen. Ook spreekt men van de mogelijkheid, dat zy in een roomsch klooster opgesloten is, zonder dat daarvoor meer reden schijnt te bestaan dan dat zy in den laatsten tyd haar godsdienstige plich ten als lid der Anglikaansche kerk verwaar loosde. Intusschen, het is niets bizonders, dat er menschen in Londen verdwijnen zonder dat ooit een spoor van hen ontdekt wordt. De laatste dagen nog zyn er verscheiden gevallen geweest van zulk wegraken. Het geval van Miss Hickman trekt de aandacht omdat zy dokter in een gacthuis was, en haar familie blijkbaar bemiddeld is en veel geld uitgeeft om naar de vermiste te laten zoeken. Eergisteren verluidde er, dat men een man zocht die gezien is mot een jonge dame, die bedwelmd leek, in welke vrouw men naar de beschrijving Miss Hickman meent te herkennen. Eene belangryke overeenkomst is in Bel gië gesloten tusschen de douanen en de spoorwegen. De douanenposten, ingericht in de 60 voor naamste spoorwegstations des lands, zullen te beginnen met 1 september afgeschaft worden en de douanendienst zal door beamb ten van de spoorwegen, die den graad van klerk hebben, worden uitgeoefend. Het spoorwegpersoneel zal in evenredig heid met de uitbreiding van dezen dienst vergroot worden en het bestuur zal hiervan gebruik maken om een aantal bedienden, die vroeger als overbodig, voorloopig afgedankt werden, in deze nieuwe kaders te plaatsen. Sedert lang reeds was de douanendienst langs de grenzén, over talrijke groote en kleine posten verdeeld, ontoereikend bevonden en veel koopwaren werden het land binnen ge smokkeld. De nu vry komende douaniers zullen over de grensposten worden verdeeld. Alleen dou anenposten in de spoorwegstations op de grenzen zullen behouden bljjven. Twee dochters van den ex-president Steyn worden 8 September a. s. als interne leerlin gen geplaatst op het instituut Erica te Baarn. De heer Steyn schynt het voornemen te hebben zich na zyn herstel metterwoon te Bnarn te vestigen. GOUDA, 1 September 1903. Zondag had op het schietterrein aan den Rotterdamschen dyk «en schietwedstrijd plaats van wege de afd. Gouda var. „Volks weerbaarheid". In den korpswedstryd behaalde het ba* taillon van het 4de Regiment Infanterie deQ eersten prys met 239 punten, bet b&taillon der dd. Schutterjj behaalde den tweeden prys met 238 pnnten. Hoogste korpsschutter was de heer J. L. Vermejj met 54 punten. Personeele wedstrijd voor leden die gere geld de schietoefeningen bijwonen, lste pry's C. A. Groenendaal met 50 p. 2de C. Okkerse 50 3de A, Frank 50 4de H. Lugtbart 49 5de W. Sliedrecht 48 6de H. A. C. Brinkman 47 7de W. J. Gjjzeny 46 8ste J. M. de Weger 46 9de v. d. Kleyn 44 Personeele wedstrijd voor ledeu die niet geregeld de schietoefeningen by wonen, lste prys C. J. W. Natzjjl met 53 p. 2de J. P. Mul 51 3de J. J. P. den Boer 51 4de L. Bisschop 51 5de H. van Wijngaarden 50 Vrye Baan. 3 Schotskaart. lste prys J. J. P. den Boer 2de C. M. van Wijngaarden na loting met 35 p. 3de H. van Wijngaarden 34 4de J. H. Styns 34 Flobert-baan. lste prys W. Sliedrecht met 56 p. 2de O. M. van Wijngaarden 54 3de C. J. W. Natzyl 53 4de J. J. P. den Boer 52 Vaste Baan. lste prijs H. v. Wijngaarden met 109 p. 2de C.M.v. 101 Het 8-jarig zoontje van den heer den H., dat Donderdag 1.1. het ongeluk had zich, by een val van een wagen, aan de band te bezeeren, is Zondag, niettegenstaande ge neeskundige behandeling, aan bloedvergifti ging overleden. Benoemd tot officier in de Oranje Nassau Orde de heer dr. W. Julius, oud-directeur der H. B. S. alhier. Benoemd tot ridders in de Orunje Nassau Orde de h.h. A. Wurtena, Hervormd predikant en S D. Boon, stationschef alhier. By den van 5 tot 12 Augustas te Loos duinen gehouden schietwedstrijd zyn door de Ueeren L. Bisschop en J. J. P. den Boer in Afd. II resp. de 100e en 113 pry's behaald. In den jubileuin-wedstryd behaalde de heer H. van Wijngaarden de 64e prys. Resultaat van het bacteriologisch onder zoek van drinkwater der Goudsche Water leiding Maatschappij Datum 25 Aug. 1903. Oorsprong Kraan kantoor. Aantal teldagen 3 kiemen per gram 80 4 vervloeiende kiemen 5 soorten 3 ziektekiemen geene. Opmerkingen goed. (w. g.) Dr. H. J. van 'tHOFF. In de Volksgaarkeuken „Hoffman's Stich ting werden in de afgeloopen maand in de zaal verkocht 1811'/, portiën van f 0,10 en 690 portiën van f 0,15, totaal 25Q11/» portiën afgehaald werden 761portiën van f 0,10, en 41 portiën van f 0,15, totaal 802l/t portiën. Gedurende de maand Augustus zyn in de Spaar- en Hulpbank „Gouda" ingelegd en terngbetaald de navolgende bedragen Inleg 608 posten f 13558.42 bijgeschreven rente 78.89 f 13637.31 - 10632.02 Terugbetaald 169 posten meer ingelegd dan terugbetaald f 3005.29 Aan het einge der maand Juli was ten name der iuleggers inge schreven f 554497.72 Zoodat hun te goed op nlto. Augustus bedroeg f 557503.01 In den loop der maand Aug. zyn 25 nieuwe boekjes afgegeven, 20 afgeloopen boekjes op nieuw in gebruik gesteld en 24 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Aug. 2815 boekjes in omloop waren. Aan het verslag van den toestand der gemeente Gouda over 1902 ontleenen wij nog het volgende: Plaatselijke Verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. Verordening van 13 Juni tot wijziging van de Verordening regelende de bouwpolitie, ifgekondigd den 25 Juni 1902. Verordenin, erordening als bedoeld in 4 Art. der Hin derwet van 13 Jani, afgekondigd den 26 Juni 1902. Verordening van 19 September tot wijzi ging van de Algemeene Politie-verordening, afgekondigd den 18 October 1902. Ik Verordening van 19 September hondende voorschriften omtrent het gebruik binnen de bebouwde kom der Gemeente van spoorwegen, waarop uitsluitend met beperkte snelheid wordt vervoerd. t 2. Belastingverordeningen. Verordeningen op de heffing en de invor- deuing van schoolgeld op de Scholen voor gewoon lager onderwijs en de Herhalings scholen der Gemeente, vastgesteld den 23 Mei, goedgekeurd by Koninklijk Besluit van 8 Aagustus 1902, No. 22. Verordeningen op de heffing en de invor dering van kaai- of liggelden en van een bruggeld in de Gemeente, vastgesteld den 4 Juli, tot t Januari 1908 goedgekeurd by Koninklijk Besluit Yan 3 October 1902, No. 22. Verordening op de heffing en de invorde ring van Schoolgeld op de Burgerscholen der Gemeente, vastgesteld den 4 Juli, goedge keurd bij Koninklijk Besloit van 8 Augustus 1902, No. 22. Besluit van 4 Juli tot wyziging van de Verordening op de heffing van Schoolgeld op de Muziekschool, goedgekenrd by Ko ninklijk Besluit van 9 September 1902, No. 48. (Wordt vervolgd). Heden morgen is naby het Rceuwyksche sluisje een manspersoon opgevischt. Tot op heden is hy nog onbekend- KONINGINNEDAG. Een verblijdend verschijnsel is het, dat de verjaardag van onze koningin telken jare met meer luister en opgewekt gevierd wordt, niet alleen in Goudn, maar door het geheele land. Daardoor zien wy toch, dat de band, die het Nederlandsche volk aan zyn oud Oranjehuis bindt, nog steeds nauwer wordt aangehaald. Geen opgeschroefde vreugde, geen spontane uitingen, maar na kalme voor bereiding viert Nederland feest ter eere van onze Koningin, met een dankbede voor haar behoud, en een smoekbede, dat met elk nieuw jaar ruimer zegen over haar uitgestort worde. De Goudsche feesten, zij, die er aan deel genomen hebben, zullen zich deze zeker herinneren met te meer genoegen naarmate do deelname inniger was. Het weder, dat dreigde niet van het schoonste te zullen zyn, klaarde langzamer hand op; de wind, dat lustige kind, joeg wel de toonen van het carillon naar boven over onze hoofden heen, maar verdreef ook de wolken die zich eerst onheilspellend samenpakten, als waren zo van plan, het geheele feest in 't water to doen vallen. Arme klokkenist, gy hebt uw best gedaan, om ons tot feestvieren op te wekken, maar wy hebben er niet veel aan gehad. Beter sncces had het tweede nummer de gecostumeerde kinderoptocht. Was de deelname minder groot dan 't vorige jaar, (waarvoor wy genoegzaam reden kunnen vinden), toch wekte dit de belangstelling van duizenden, die overal langs den weg geschaard stonden, om den stoet te zien passeeren. De muziekanten van den heer van der Pas hadden een zware taak, die ze evenwel naar behooren en zeker naar ge noegen der feestcommissie vervuld hebben. Zagen we by dezen tocht er velen, die het een of ander voorstelden, toch zyn er nog altyd, die meenen, dat er bespottelijk uitzien, voldoende is, om mede te doen. Een volgende maal dient hier nog eens van te voren op gewezen- Velen van de deelnemers zagen er aardig uit en de feestcommissie heeft gewis de prij zen met genoegen uitgereikt. Afdeeling A (Opluistering). Groep I. Mooiste costunm voor Meisjes. Prys, Flora, Linie v. Luyk; Consolatiepr. Bloemenmeisje, B». Both. Groep II. Mooiste costuum voor Jongens. Prys, Urker boer, L. A. Kesper. Groep III. Grappigst costuum v. Meisjes. Prys, Leerling Kookschool, J». Stekelen burg. Groep IV. Grappigst costuum v. Jongens. Prys, Schilder, Frans LugthartConsola tiepr. Slager met big, C. v. d. Post; Con solatiepr. Pierrot, F. Kraneveld. Groep V. Aardigst (mooiste) groep of paartje. Ie Prys, Tiroler meisjes, N\ en M. Vos. 2e Landauer met officier, C. v. Leeu wen, G. v. Leeuwen, W. v. Leeuwen, G. de Rotte3e Prys, Scheveningsch paartje, J. en M«. Willers. Afdeeling B. (Geldprijzen). Groep I. Mooiste costuums v. meisjes. Ie prijs, Paardrydster, Chr. Nieuwenhuijzen. 2e Bloemenmeisje, C. van Gendt. 3e Oud costuum, M. van Leeuwen. Consolatiepr. Vaandeldraagster, A. v. d. Pool. Groep II. Mooiste costuums v. jongens. Ie prys, Ridder, A. Woerlee. 2e Oranjeman, P. Snel. 3e Boerenarbeider, H. Koorevaar. 4e Oranje bokkenwagen, A. Bnrghoorn. Consolatiepr. Edelman, C. Voordenhaak, Groep III. Grappigste costuum v. meisjes. Ie prys, Visckkar, G. de Riet. 2e Melkmeisje, P. Breedyk. 3e Dienstmeisje, M. de Knegt. Consolatiopr. Dienstmeisje, A. van Ham. Groep IV. Grappigste costuum v. Jongens. Ie prijs, Varkenslager, J P. de Jong. 2e Pypmaker, B. Dijkman. 3e Stukadoor, A. v. d. Draay. Consolatiepr. Wafelbakker, P, van Ham. Groep V. Aardigste (mooiste) groep of paartje Scheerders, P. Woerlee en D. Graatsma. Ie prys, Edelvrouw m. slipdraagster, E. Wulfraat met helpster. 2e Stucadoor, G. P. Idenburg. 3e Cupidootjes, J. G. v. d. Heyden. De reclamo-optocht was iets nieuws voor Gouda, en ook dezo is heel goed geslaagd. Was de deelname niet zoo heel groot, ont braken do verschillende Goudsche vereeni- gingen, toch was het een vroolyk gezicht, die versierde en vaak prachtig ingerichte wagens te zien voorbijrijden en menig toe schouwer haastte zich dan ook om meer malen van dit gezicht te genieten. Mooiste Reclame. Ie prys, Melkfabriek2e pr- C. C. Krom, vertegenwoordiger dor Maatschappy tot fa- brikatio der Verven „Bernardin" Diemen by Amsterdam3e pr. Van Leeuwen4e pr. Peeters. Aardigste Reclame. Ie prys, Goedewaagen2e pr. F. Her man 3e prys Korte. Al zjjn we niet met hart en ziel voor volksspelen, toch mogen wo niet ontveinzen dat zy uitstekend aan hun doel beantwoord bebben. Die zich er toe leenden, toonden dat het ernst was (ook by het z.g. tobbesti ken?) terwyl de toeschouwers door herhaalde bij valsbetuigingen en aanmoodigingen met de strijdende broeders en zusters meeleefden! Mastklimmen. lo prys, F. K(jné2e pr. A. v. Leeuwen; 3c pr. J. Tom 4c W. Bo awal5o pr. A. Brenkman. Tobbesteken. Ie pry's, J. Boeghei in 2e pr. G. Schoon* derwoerd 3e pr. J. Verkley 4e pr. .1. Was sing 5c T. deii Haag. Turfrapen 1e prys P- Gregorowitsch, 2e H. Danes, 3e H. Tom, 4e L. van Dam. Zakloopen. Ie prys, J. v. Loon 2e pr. J. de Brnyne 3e pr. J. Kerkhof4e pr. L. Oudshoorn 5e pr. T. Riemsbergen6e pr. P. Klerks. Wedloop met bindernissen. lc pr. J. Kastelyn2e pr. J. Boom 3e pr. J. v- d. Pool4c pr. D. Holthuizen 5e pr. I). Koorcvear. Wedloop achterwaarts op muilen. Ie prys N.-Vredenburg2e pr. A. van Eyk3e pr. Jr Zorg4e pr. IC. Spee. Eierendragen. Ie prys R. van Waas2e pr. G. Schie- broek3e pr. B. Boot4e pr. do Zeeuw. Draadknippen. Ie pry's M. Verkley2e pr. A. v. Leeu wen 3e pr. B. Brandsteede4e pr. A. Ker- bjjn5e pr. C. Zwagers. De orgelbespeling in de Groote Kerk had dezen keer een groot aantal nieuwsgierigen gelokt (de afgesloten ruimte was zoo goed als geheel bezet!) en allen zyn gewis voldaan huiswaarts gekeeTd. Als we een paar num mertjes noemen, is dit niet om de andere af te keuren, maar „der 23ste Psalm", „Bede" en „Marsch funèbre" waren bepaald treffend. Ware het gebonw by elke orgelbespeling zoo bezet, dan kregen we zeker meermalen by zoo'n gelegenheid, het neusje van den zalm. Worde dit nog eenmaal zoo De tweede rondgang van den optocht, die nu volgde, lokte ook veel bekijkskwam alles niet zoo tot zyn recht als 's morgens, toch had de fantastische verlichting haar eigenaardigheid en aantrekkelijkheid, die een menigte toeschouwers en raeeloopers op de been brachten. Het muziekkorps der dd. Schutterij, zoo op 't juiste oogenblik als een Phoenix her rezen, heeft zeer veel tot het welslagen bij gedragen. Brengen we hier den heer Arentz en zyn manschappen een woord van oprechten dank en hulde. Het vuurwerk slaagde ditmaal weder als gewoon. Ons verslag zou onvolledig zijn, als we geen gewag maakten van enkele buurtcoi?- missies, die op haar manier gefeest hebben. Wie heeft niet mot genoegen een kijkje ge nomen in de geïllumineerde Doelensteeg? (Vetglaasjes maken toch meer effekt dan ballons)Wie vond de Wilhelminastraat met de daarop uitkomende Spoldemakers- steeg niet aardig versierd, by dag met groen, by avond met ballons. Wie prijst de Commissie van den Groe nenweg niet in de organisatie van volks spelen Jammer, dat dezo Commissie ver zuimd bad, by tyds adsistentie te vragen, bfi de bevoegde autoriteit, niet voor kwaadwil ligen, (die hebben we gelukkig geen enkele gezien), maar 's menschen aard is eenmaal nieuwsgierig te zyn, en hierdoor maakt fiy het vaak anderen lastig. Volgen nog de winkelversieringen, die dikwijls schoon waren Zoodoende heeft Gouda Koninginnedag met waardigheid herdacht. Moge dit immer geschieden. Maar moge ook de feestcom missie, die een moeilijke taak heeft gehad by de voorbereiding, die een zware taak had, op den dag zeiven, waardeering vinden en hun edel streven dat Uun op zooveel hoofd brekens en zorgen te staan komt. Als later de vereenigingen, met welk artikel Gouda betrekkelijk ruimschoots be deeld is, te bestemder plaats en tyd aange vraagd worden, dan znllen ook deie hun deelname niet weigeren maar het hunne tot opluistering bijbrengen. Zoo zy het DINSDAG 1 SEPTEMBER 1903. VoorzitterDe Burgemeester. Tegenwoordig zyn alle leden. Nadat de nieuw herkozen leden en het nieuw gekozen lid door den secretaris werden binnengeleid, werd door hen de vereischte eeden afgelegd, waarop zy door den Voorzitter werden ge luk gowenscht met het in hen gestelde ver trouwen der medeburgers. De Notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen 1. Het schrijven van den heer R. U. Jongenburger, dat hy de benoeming tot lid der commissie van toezicht op hot Lager Onderwjjs niet aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Voorstel v.an B. en W. betroffendo de basaltglooiing aan de Ridder van Catsweg. Ter visie. 3. Voorstellen van B. en W. betreffende de bestrating der Prins Hendrikstraat. Ter visie. 4. Een adres van de Afdeeling Gouda van den Nationalon Bond van handels- en kantoorbedienden tot verhooging van de subsidie. Te bohandelon by het adres van B. enW. over deze zaak. Aan do orde De benoeming van een Wethoudor. Benoemd wordt do heer J. VAN GALEN met 13 stommen, de heer H. J- NEDER HORST verkreeg 5 stemmen en 1 biljet in blanco. De Voorzitter Ik wensch u gelnk met het opnieuw geschonken vertrouwen en ver zoek u mede te deelen of u de benoeming aanneemt of dat u gebruik wilt maken van den tyd van beraad. De heer van GalenM- de Voorzitter ik dank u zeer voor de welwillende woorden waarop u de uitslag der stemming aan mij bekend maakte en dank de heeren wel die op m(j gestemd hebben en verklaar de be trekking te znllen aanvaarden- Aan de orde Do benoeming van twee Ambtenaren van den burgerlijke stand. Benoemd worden de heer J. vin GALEN met 16 stemmen, 3 biljetten waren in blanco cn de heer Dr. F. H. G. van ITERSON met 18 stemmen, 1 biljet was in blanco. Aan de orde De benoeming van vier leden der com missie voor de strafverordeningen. Benoemd worden de hh. C. P. W. DES SING met 14, F. HERMAN Fz. met 16, Dr. F- H. G. van ITERSON met 18, M. H. A. STRAATER met 17 stemmen. Aan de orde: De benoeming van twee leden der com missie van bijstand in het beheer van het gemeente-pensioenfonds. Benoemd worden de hh. G. PRINCE met 18 st. en M. H. A. STRAATER met 17 st. Aan de orde De benoeming van drie leden der com missie van bjjstand in het beheer der ge meente-gasfabriek. Benoemd worden de hh. P. D. MUIJLWIJK met 14 st, C W- van df. VELDE met 17 st. Uitgebracht worden op den heer A. Vin- erling 9 en op den heer F. Herman Fz. stemmen, en 1 biljet in blanco De Voorzitter: Daar hier de stemmen staken, is het geval aanwezig dat twee leden een gelyk aantal stemmen hebben verkregen, en moet nn door het lot worden beslist wie gekozen zal zyn. De heer Dessing trekt daarop uit de bus een briefje met den naam van den heer A. VINGERLING, zoodat deze gekozen is. Aan de orde De bdftoeming van twee leden der com missie totoonderzoek der reclames tegen aanslagen in tfe plaatselijke directe belasting naar het inkomen, diepst 1903. r Benoemd worden de hh. Dr. il jffótyRL de 8CHEPPER|met 17 st. et) R. 17. JGNGEN- BURGER met 15 st. v Aan de orde 0 De samenstelling der afdeeMogen voor het onderzoek van de ontwerp- begrooting der gemeente voor 1904- In de eerste afdeeling zullen onder den Wethouder Noothoven van Goor zitting ne men de hh. Luger, Muylwjjk, Straater, Jon genburger, Prince en v. Eyk. In de tweede afdeeling onder den Wet houder Engels de hh.v d- Velde, Vinger ling, Iterson, de Lang en Nederhorst In de derde afdeeling onder den Wethou der J. van Galen de hh. Herman, IJssel de Schepper, Donker, Dessing en Fortuyn Droog- leever. Niets meer aan de orde 2ynde wordt de vergadering gesloten- A. VAN OS Az.# Kleiweg E 73a, GOUDA Tetephoon V». .11. Burgerlijke Staud. GEBOREN: 28 Aug. Maria, ouders M. Schoondorwoerd en J. Tempelman. 29. Maria Johanna, onders A. C. J. Vischer en H. J. W. M. van den Heuvel. Sophia Maria, ouders W. J. Sibbes en H. W. S. Halscher. Johanna Christina Frederika, onders H. N. van Vliet en J. den Hertog. Clarina, ouders N. A, Hoogteyling en A. Brandse. - 30. Leendert Johannes, ouders C. de Vroom en P. den Hark. Alida, ouders D. Nieuwenhuisen en C. J. Slinken. Josina Pieternella, ouders C. van Es en J. Blanken. 31. Matthens, ouders J. J. de Jong en J. C. Bouwman. - Wilhelmina Helena Paulina Maria, ouders J. G. Pot- harst en C. Flnmman. Wilhelmina Cor nelia Theodora Sophia, ouders L. J. Stigter en M A Schrave» 1 Sept. Jacob, ouders P. Broekhuyzen en J- J. Harreman- -- Johannes Cornelis, ouders C- F. Okkerse en G. C- Jansen. Maria Sophia, ouders A. van Leeuwen en M. G de Kedts Houtman. OVERLEDEN28 Aug- C. J, van Gen- neken, 1 in. M. Erhout, 82 j- 30 I. Cats, 51 j. P D W- den Hoed, 7 j. 31- J- Stolwyk, huisvr- van H. Sprufit, 41 j. De nog- voorhanden worden tot, S l' O T P II IJ Z E N opgeruimd. GOUDA. Bjj beschikking van den E.A. Heer Becli- ter-Commissaris in bovengenoomd faillisse ment is bepaald 1". dat de indiening der schuldvorderingen aan den Curator moet plaats bebben vóór EEN OCTOBER a.s. 2'. dat de verificatievergadering aai wor den gehouden op DINSDAG 20 OCTOBER a.s., des namiddags ten 2 ure, in het Gerechts gebouw te Rotterdam. De Curator, Mr. P. H. KRANENBURO. Gouda, 29 Augustus 1903. bericht, met dankzegging voor de vele be wijzen van hartelijkheid en vriendschap, niet het minst van HH, Collega's, gedurende zfjne langdurige ongesteldheid ondervonden, dat hy 2 SEPTEMBER zijne praktijk hoopt te hervatten. Stelt bjj zich voor parUeu- Ueren geheel beschikbaar, zoo ia hjj voor leden van Ziekenfondeen POOH- IjOOPIU slechts ten zijnen huize te spreken dagelijks uitgezonderd (Zondags) tusschen 1 en 2 nnr en bovendien Donder dags tusschen 9 en 11 nnr. Gonda, 1 September 1903. pr, .foniierViniKujl de BESTC ^olKornen ONSCHADELIJK APFLDOORN H OIL A N D

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2