BINNENLAND. MANTELS, COSTUMES, Blousen en Rokken D. SA VISOM. Hoerenhuis met Tuin Telephoonnet-Gouda- Stadsnieuws. 373ste staats-loterij Prijsvermindering van Parasols. A. van OS Az„ Hears van Amsterdam. >a. Veemarkt te Rotterdam. AÜVKKTKNTIKN TE HULK. langer samen te dienen. De officieren van het Servische leger z|jn tegenover het va derland en den vorst en ook tegenover het bnitenland genoodzaakt, de verbanning van de 68 officieren, wier namen in het docu ment genoemd worden, te eischen. In een tweede, ook te Nisj gevonden stuk, eischen de officieren, wier namen onder het geheele officierscorps een stemming zal ge- honden worden, of de officieren, die den Hen Jnni koning Alexander vermoordden, nit het leger verwijderd of gerechtelijk aangeklaagd zullen worden. Verspreide Berichten. FaiKKBIJK. Het zes kil. van Parjjs gelegen kasteel .Melmaison" dat aan den hertog De Riche lieu behoord heeft; van 1798 tot 1814 be woond is geweest door keizerin Josephine en sinds 1877 in particulier bezit was, is door den rjjken particulier Osiris aan den staat cadeau gedaan. Gisternamiddag heeft koning Leopold een langen t|jd geconfereerd met den presi dent der Republiek over den Congo en beden zal h|j 't er met minister Delcassé ook nog eens over hebben, daar «de belangen van Frankrijk en België aan den Congo evenzeer bedreigd worden door Engeland, dat bjj nota geklaagd heeft over aantasting van z|jn rechten. De proefneming met een nieuwe uni form, den veertienden Juli 1.1., is door de kleedingscommissie voor niet bevredigend verklaard, terwjjl de soldaten bun kepi ver langden voor den hoed. Zoo wordt dan verder geprobeerd met andere nieuwtjes. Wel is gebleken, dat de dynamietaan- slag te Le Mans toegeschreven moet worden aan persoonlijke wraakzucht, doch ondertus- scben blijken toch een dertigtal huizen be schadigd en men meent een spoor van den dader te hebben. Het trekt de aandacht, dat de minister van marine, Pelletan, met zgn vrouw op de huwelijksreis is gegaan naar Italië, zonder een zijner collega's ad interim te belasten met z|jn departement, zoodat nu de kabi netschef heer en meester is, wat onwettig schijnt te wezen. De president der tiende Kamer van Strafzaken te Parijs heeft gisteren kalmweg verklaard, dat van politierapporten door de rechtbank alleen nota wordt genomen wan neer ze den beklaagde gunstig z|jn. DuiTSCHLiHD. Het heet nu, dat de Saksische kroonprins en generaal Reissiecke na de manoeuvres hot leger zullen verlaten, in verband met het feit, dat de kroonprins zijn zwager, aartshertog Ferdinand, niet heeft uitge daagd en de Raad van Eer onder den ge neraal uitmaakte, dat er geen reden was voor een duel. Sinds den eersten Maart zjjn uit het leger getreden vier-en-veertig generaals en twee-en-dertig kolonels zoo van de cavale rie als van de infanterie en de artillerie. Uit de „Werkmansbod#", orgaan van het Alg. Ned. Werkliedenverbond, blijkt, dat van eené bijeenkomst tusschen de commissie uit tegenstanders van de nieuwe richting, die het Werkliedenverbond ingeslagen heeft door zich bij de vrijzinnig-democratische partp aan te sluiten, en het centraal bestuur van het Verbond niets is gekomen, daar er geen overeenstemming bestond over hetgeen op de bijeenkomst zou behandeld kunnen worden. Het centraal bestuur van het Alg. Ned. Werkliedenverbond is nu voornemens eene buitengewone algemeene vergadering te be leggen om te trachten de organisatie van het Verbond weder hecht en sterk te maken. Door de afscheidingen en de wanbetalingen is de kas echter ontoereikend out de kosten der vergadering te bestrijden daarom heeft het centraal bestuur een beroep op de af- deelingen gedaan om flnancieele bpdragen te zenden. H.M. de Koningin begeeft zich in den laatsten tijd meermalen alleen naar Vaassen, waar Zy zich bezig houdt met een Harer meest geliefkoosde werkzaamheden, het Thans worden door H. M. het overoude kasteel De Cannenburgh en onderhoorig park op het doek gebracht. Vaak ook trekt H. M. zich terug in afgelegen bosschen van Het Loo voor het maken van schetsen (teekeningen). (Tel-) Bij Koninklijk besluit is bepaald De tegenwoordige zitting van de Staten- eneraal zal worden gesloten op Zaterdag September 1Ö03, des namiddags te drie n. De minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd zich op het vermelde tijd stip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in eene vereenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in Hr. Ms. naam te sluiten. Bij Koninklijk besluit is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, ge durende de zitting die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September 1903, benoemd J. E. N. baron Schimraelpenninck van der Oye van Hoevelaken, lid van die Kamer. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtenaren heeft naar aanleiding van voorstellen der afdeelingen Noord- en Zuid-Holland eene commissie be noemd, aan wie is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers en secretarie-ambtenaren in het geheele rijk en voorstellen te doen tot verkrijging eener meer uniforme en billijke regeling op dit stuk. Leden dier commissie zijn mr. Romeijn te 's-Gravenhage, redacteur van het weekblad van den bond, De Vulder, van Noorden, secretaris van Middelburg, Jonkergouw, secretaris van Soest, De Hoogh, commies ter secretarie van Middelburg en Voiding, sec retaris van Franeker. Gemengde Berichten. Uit Haarlem wordt gemeld Door den brievenbesteller Severynse zijn Vrijdagavond in een zakdoek geknoopt terug gevonden zoo goed als alle geldswaardige papieren, den vorigen Zaterdag bij den heer Stolp ontvreemd. De belooning van f 100 werd hem dadelijk uitbetaald. De regen en de openbare gezondheid. The Brit. med. Journal kan nu met cijfers haar meermalen geopperde veronderstelling staven, dat de buitengewone regens van dit jaar een bijzonder gunstigen invloed op de gezondheid hebben. In Juli en Augustus is te Londen ruim 2»', maal zooveel regen gevallen als in deze beide maanden in het vorige jaar. Toen stierven in deze maanden 1811 personen aan diarrhee, nu slechts 656. Een nauwkeurig onderzoek toont aan, dat het steeds meer de regen dan de lage tem peratuur is, die den gunstigen invlped uit oefent. Het tijdschrift vraagt zich nu af, of de gezondheid afhankelijk moet bljjven van het gelukkig toeval, dat de lucht gezui verd wordt van insecten en stof en daardoor de voedingsmiddelen minder blootstaan aan het verkrijgen van schadelijke eigenschappen; want hieraan schrijft het den invloed der stortregens toe. Het dringt daarom aan op overvloedige besproeiing en reiniging der straten. (Dus geen opwerpen van stofwolken bij de straatreiniging, evenmin open vuilwa- gens, en vooral geen kleeden kloppen over dag!) bevordering van de zindelijkheid in de huizen en zorg van overheidswege voor toevoer naar de steden van zuivere melk, waarvan het vervoer eveneens onder toezicht moet staan. Ook het voorkomen van diph theria zal blijkens statische waarnemingen over vroegere jaren, vermoedelijk door een regenval afnemen. (Tijds. v. Gen.) Voor het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep terechtgestaan Johannes G. H., oud 38 jaar, makelaar te Buiksloot, thans in hechtenis, die door de rechtbank te Leeuwarden wegeDS valschheid in geschriften (de bekende loteryzwendel te Sneek op 10 Juni j.l.) is veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf. Er zijn nog drie getuigen gehoord, waar van één a décharge, die echter weinig nieuw licht in de zaak aanbrachten. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. Te Hoey, in de Belgische provincie Luik, heeft een verwoed gevecht met revolvers plaats gehad tusschen twee mannen, waarbij een vrouw werd gedood. Een uitdrager vermoedde sedert lang, dat zijn vrouw hem bedroog met een neef. Toen de man onver wacht thuis kwam en den neef bij haar aantrof, ontstak hij in hevige woede en haalde een revolver te voorschijn- De andere bleek in het bezit van eenzelfde wapen, en er ontstond een verschrikkelijk duel. De vrouw wilde het gevecht verhinderen en plaatste zich tusschen de beide mannen. Een kogel, men weet niet door wien afge schoten, trof haar echter midden in het hart. Ook de man viel, door drie kogels getroffen, zwaar gewond neer. De twaalf schoten het duel werd voort gezet tot de pistolen geheel ontladen waren, hadden buren en politie op de misdaad attent gemaakt. De neef slaagde er echter in te ontvluchten. Langs 't Paleis 't Loo liep een vreemde- ling en keek links en rechts alsof hij wat zocht. Een eenvoudig gekleed heer komt aan en zegt Zoekt u naar iets Ja. mijnheer, ik zoek naar 't postkan toor 01 zoo, loop dan maar met mi; mede, dan zal ik er u brengen. Bg 't kantoor aangekomen wordt de vreemdeling vriendelijk terecht gebracht, de andere bedankt den beleefden heer, die verder zijns weegs ging en niemand anders was dan Z. K. H. Prins Hendrik. Naar aanleiding van een onlapgs genomen beslissing door den minister van Justitie, dat gevangenen hun ernstig zieke huisge- nooten kunnen gaan bezoeken, is aan een gevangene uit de strafgevangenis te Breda, een der veroordeelden van het bookmakers kantoor uit Middelburg toegestaan om een ernstig ongestelde huisgenoot aldaar te gaan bezoeken. - De man werd des morgens onder geléide van twee marechaussees, van Breda naar Middelburg gebracht, om daarna terug te worden getransporteerd. Op den Mont Blanc wordt thans een be langrijk onderzoek ingesteld. Dr. Kuss, di recteur van het Sanatorium der Stad Parys t$ Angicourt, heeft zijn intrek genomen in het observatorium van dr. Vallot dicht b\j ,den top van den berg, om er een week lang physiologische waarnemingen te doen, bepaaldelijk wat de ademhaling betreft. Te gelijkertijd heeft een Parysoh geneesheer, dr. Bayeux, afdeelingshoofd aan een der groote gasthuizen, het gebouwtje van prof. Janssen op de Mer "de Glacé betrokken om den in vloed van hooge lucht op borstziekten na te gaan. Een Weenensch blad heeft uit Christiania bericht over den toestand van Ibsen. Vol gens deze mededeeling is de toestand van den dichter in den laatsten tijd wel iets beter. Hij kan nu, door een ziekenoppasser begeleid, zijn gewone wandeling van zijn huis naar en in het park weer maken. Maar hij is erg veranderd. Hij ziet strak naar den grond en beantwoordt de groeten van het publiek niet. Zijn spreken is niet te verstaan, zijn gang is moeilijk. Eene Annie S. Peck van New-York heeft, vergezeld van den heer Tight, president der Universiteit van Nieuw-Mexico, en twee Zwitsersche gidsen, den berg Sarota in Bo livia beklommen, den hoogsten top van d6 Andes, wat nog nooit iemand haar had Voor gedaan naar het schijnt. GOUDA, 7 September 1903. Twee der oudere postambtenaren hier ter stede z\jn tot andere functiën geroepen. De heer H. Moll is reeds naar Rotterdam vertrokken, terwijl de hoer J. Bos verplaatst is naar Utrecht, maar op verzoek van den Directeur alhier aan het kantoor Gouda werkzaam blijft tot het einde dezer maand. Zaterdagavond omstreeks half tien werd brand ontdekt in de fabriek van den heer A- Jonker Kz., die door een viertal personen spoedig werd geblnscht. De schietvereeniging „Koningin Wilhel- mina" hield gisteren haar jaarljjkseh con cours. De uitslag daarvan is aldus Personeele Baan. lste pr|js L. Bisschop met 56 p. 2de P. J. Schlosser 52 3de C. W. J. Natzijl 51 4de J- Vermeij 51 5do J. P- Delchambre Jr. 48 6de I. Schultz 46 7de Th. J. Droste 45 8ste L. Binnendijk 38 Vrije Baan 3 Schots, lste pr|js C. W. Stegher met 33 p. 2de C. Okkerse 33 3de C. W. J. Natzijl 33 4de P. J- Schlosser 32 Vaste Baan 5 Schots, lste prijs L- Bisschop met 49 p. 2de C. W. Stegher 40 Cylinder Baan. lste pr(js C. W- Stegher 66 2de P C. W. Begeer 55 3de J. Vvrmeii 54 4de C. W. J. Natzijl 52 Buks. lste prijs J. van der Jagt met 89 p. 2de C. va* der Post 74 3de C. W. Stegher 63 4de C. W. J. Natz\jl 59 Gisteren vierde „Floralia" haar jaarlyksch feest. De tentoongestelde planten waren veel schooner dan het jaar te voren, niet tegenstaande dezen zomer zich door wissel valligheid had doen kennen. In 1903 waren afgegeven 1377 planten aan 316 inschrijvers, daarvan waren op de tentoonstelling ingezonden 774 planten van 169 inzenders. Dit jaar waren 88 stekken voor rozen afgegeven, daarvan waren er 44 ingezonden. Door de Jury, bestaande uit de hh. P. Hooftman, A. Bier en Steensma, werden de volgende bekroningen toegekend Winnersklasse, lste pr(js 162, H. van der Kemp. 2e 170, M. Esser. Rozenklasse. lste prijs 36, N. J. van Wijk, 2e 151, S. Luitjes. 3e 160, Eldert Zandijk. Zeer eerv. verm. 58, A- de Weger. 223, D. van Kleef. 165, G. Bekker g g 316, J. M. de Weger Serie van 8 planten, lste prjjs 119, Joh. Nieuwveld. 2e 217, Joh. van der Kaa. 3e 215, C. Bakker. Zeer eerv. verm. 152, Hendrika de Jong. g 316, J. M- de Weger- 137, F. IJsselstijn. 133, B. Hageman. 62, W. de Hoop. Serie van 5 planten, lste prijs 220, A- Schouten. 2e 227, Wed. Schriek. 3e 144, M. van Maaien. Eerv. verm. 302, G. Lakerveld. 288, van Ouwerkerk. Serie van 3 plakten, lste prijs 127, M- J. de Jong 2e 159, A. Schoonderwoerd. 3e 183, Wed. M. Steenwinkel. Zeer eerv. verm. 236, J. J. van Agten. 46, Wed. P. Tak. 202, K. A. van der Heuvel. 40, P. Eijkhof. 241, M. de Jong. Coleus Verschaffelti. lste prijs 62, W. de Hoop. 2e 217, Joh. van der Kaa. 3e g 137, F. IJsselstijn. Zeer eerv. verm. 119, J- Nieuwveld. 133, B. Hageman. g 118, P. Baks. 16, C. P. Luijnenburg. Fuchsia Sneewittchen. lste prijs 119, Joh. Nieuwveld. 2e 137, F. IJsselstijn. 3e g 217, Joh. van der Kaa. Zeer eerv. verm. 133, B. Hageman. g 152, H. de Jong. Eerv. verm. 159, A. Schoonderwoerd. 40, P. Eijkhof. 127, M. J. de Jong. 37, A. Willers. Zonaal Goudbont. lste prijs 127, M. J. de Jong. 2e 119, J. Nieuwveld. 3e 217, J. van der Kaa. Zeer eerv. verm. 247, J. Hulscher. g 215, C. Bakker. Eerv. verm. 137, F. IJsselstijn. 8, H. den Blijker. 53, A. J. Hester. Begonia Semperflorens. lste prijs 217, J. van der Kaa. 2e 312, A. Keiler. 3e g 119, J. Nieuwveld. Zeer eerv. verm. 151, S. Luitjes. 215, C. Bakker, g 263, C. Pape. 311, P. Danes. 201, J. Lankhorst. 62, W. de Hoop. Zonaal Zilverbont. lste prijs 316, J. M. de Weger. 2e 137, F. IJsselstijn. 3e 133, B. Hageman. Zeer eerv. verm. 37, A. Willers. 201, J. Lankhorst. 119, J. Nieuwveld. 217, J. van der Kaa. 152, H. de Jong. Asparagus Sprengeri. lste pr«s 316, J. M- de Weger. 2e 220, A. Schouten. 3e g 208, L. Nieuwveld. Zeer eerv. verm. 101, J. Dijksman. 193, J. de Jong. 179, A. J. Sas. Fuchsia Daniël Lambert, lste prijs 215, C. Bakker. 2e g 312, A. Keiler. 3e 316, J. de Weger, Zeer eerv. verm. 137, F. IJsselstijn. 217, J. van der Kaa. g 135, G. IJsselstijn. 201, J. Lankhorst. g g 241, J. Hulscher. 43, D. N. Sas. 311, P. de Danes. Impatiens Sultani, lste prijs 152, H- de Jong. 2e 130, T. C. Boot. 3e 60, J. Nieuwveld. Zeer eerv. verm. 179, A. J. Sas. 16, C. P. Luijnenburg. g 52, W. Bode. g 101, J. Dijksman. 8, K. den Blijker. Alvorens tot de uitreiking der prijzen over te gaan, nam de heer M. Sprayt het woord en deelde mede, dat de Voorzitter, de heer Dr. H. IJ8sel de Schepper verhinderd was de prijzen uit te reiken. In de eerste plaats deelde spreker mede, dat het Bestuur gemeend had een winners klasse aan gFloralia" te moeten toevoegen, dan konden de winners van eerste prijzen met elkander in het strijdperk treden en was voor een ander meer gelegenheid ook eens een prijs te kunnen bemachtigen. Spreker, dankte de Jury die lang geen ge makkelijke taak had gehad de bekroningen toe te kennen, dankte de Goudsche Water leiding-Maatschappij die door het aanleggen van fonteinen het geheel opluisterde. De heeren Steensma en van Cats, leden van het bestuur, werden mede dnnk gezegd voor hetgeen zij hadden gedaan in het be lang van „Floralia," eerstgenoemde vooral die door het inzenden van een collectie sier planten ter opluistering het geheel een aan genaam aanzien deed verkrijgen. Het muziekkorps der dd schutterij gaf des middags een matineé en des avonds een concert, dat door velen werd bezocht Als naar gewoonte zorgde de heer van Staveren voor lichtbeelden, alleS bij elkaar genomen slaagde ook ditmaal het feest van Floralia uitstekend. Wy wenschen „Floralia" geluk met deze tentoonstelling en hopen dat onder het wak kere bestuur, dat zooveel daarvoor doet, de Vereeniging meer en meer moge bloeien. Aan het verslag van den toestand der gemeente Gouda over 1902 ontleenen wy nog het volgende De vergrooting van de School No. 3 in de Keizerstraat werd aangenomen door J. H. de Wilde alhier, voor f 9943,welk bedrag verhoogd werd met f 252,50 4 voor meerdere werkzaamheden, welke bij de aan besteding niet te voorzien waren. Het werk bestond in het afbreken en vernieuwen van een gedeelte der bestaande gangen en het bouwen van drie nieuwe achter-bovenlokalen. Dezelfde aannemer leverde de voor deze lokalen benoodigde schoolmeubelen, welke voor de som van f 984,werden aanbesteed. Voorts werd publiek aanbesteed het afbre ken van de onderwijzerswoning, by de laatstgenoemde school behoorende, met het inrichten van het door die afbraak vrijko mende terrein tot speelplaats, door een ijzeren hek aan de straatzijde afgesloten. Dit werk werd aangenomen door W. Bok hoven alhier, voor f 1044,verhoogd met f 147,39 wegens meerdere werkzaamheden door herstellingen van aangrenzende muren. Ook werd in het openbaar aanbesteed de bouw van eene inrichting voor de verpleging van patiënten, die wegens den aard van hunne ziekte niet in de gewone ziekenzalen mogen worden opgenomen, op de binnenplaats van het St-Catharina-Gasthuis. Deze isoleer inrichting werd aangenomen door de firma de Erven de Gidts alhier, voor f 2424. Eindelijk werd aanbesteed de gedeeltelijke verbouwing van het voormalige Gymnastiek lokaal aan de Spieringstraat tot kantoren van het Bouw- en Woningtoezicht en de Gezondheidscommissie. De uitvoering werd opgedragen aan J. de Jong Wz. alhier, voor f 4075,aan welken aannemer bovendien is uitbetaald eene som_van f 50,34*/» wegens meerder werk. In eigen beheer zijn geverfd en behangen drie kamers in de onderwijzerswoning by de 2e Burgerschool voor meisjes eene kamer in de onderwijzerswoning bij de school No. 1 in de Patersteeg; eene kamer in de onderwyzerswoning by de le Burgerschool voor jongens eene kamer in de woning van den Ge meente-bouwmeester eene kamer in het Oude Vrouwenhuis; v eene kamer in het gebouw der Bank van Leening eene kamer in het gebouw der Werkin richting eene kamer in het gebouw genaamd „Arti- Legi", en twee kamers in de woning van den sluiswachter aan het Reeuwyksche Verlaat. Evenzoo werden in eigen beheer geverfd binnenshuis vier lokalen der School No. 3 in de Keizerstraat eene kamer in de woning van den concierge van het Gymnasium de keuken met het portaal in de sluis wachterswoning by de IJsselhavensluis de naaikamer en de portierskamer in het Wees en Aelemoeseniershuis -de beide beneden-vrouwenzalen in het Bestedelingenhuis de mannen ziekenzaal in het St. Catharina Gasthuis, en de gang in het gebouw op de Algemeene Begraafplaatsen buitenshuis het kantoor van de keurmees ters van het vee achter de Waag; de ingang van het voormalig Proveniershuis en het brandspuithuisje aan de Karnemelk- sloot. Door de stadswerklieden zyn voorts de volgende herstellingswerken uitgevoeïd Aan het gebouw der Avondschool voor Ambachtslieden zyn na de herstelling van de gemetselde lambriseeringen by de goten, in de zinken goten zonneborren en planken aangebracht, terwijl de buitenlicht kozijnen voor het verven zyn gerepareerd. In het gebouw der Stads-Muziekschool is een bovenprivaat ter verkrijging van beteren afvoer gewijzigd. In het gebouw der Werkinrichting is het privaat met den gootsteen en verder toebe- hooren op de algemeene verblyfzaal geheel op nieuw betimmerd en bemetseld, terwyl de vloer van eene der benedenkamers is ver nieuwd. In de woning van den concierge in het Politiebureau is eene bovenslaapkamer bij gemaakt. In de Armkamer is de houten vloer ver nieuwd. In het Raadhuis hadden aan de plafonds de noodige betimmeringen en bijwerkingen plaats. Eindelijk werden aan de brandspuithuisjes op de Raam, aan de Karnemelksloot en op hot Stadserf belangrijke herstellingen uitge voerd. b. Straten, pleinen, riolen en watorleidingen. Het onderhoud van de straten gedurende de jaren 1900, 1901 en 1902 aangenomen door de gebrs. J. en C. Lamers alhier, kostte aan de Gemeente f 0,107, per M*. Verlegd werden 6937,87 Ms. in klinkers en 7889,99 M3. in keien, te zamen 14827,86 M3., waarvoor de aannemers een bedrag van f 1556,92*/» ontvingen. Bovendien werd hen eene sopi van f 514,57 uitbetaald voor de uitvoering van straatwerk, dat niet per M3. kon worden berekend, welk werk bestond in het wegnemen van kleine gaten, kuilen en slenken en in het herstellen van opbre kingen van de bestrating van het Marktplein by gelegenheid van de kermis als anderszins, alsook voor het opruimon van puin en sneeuw, niet in het contract van aanbesteding om schreven. De voor het onderhoud benoodigde mate rialen werden na openbare aanbesteding ge leverd als volgt 31039 Ben Ahin-Keien H/lt demi-rctailles, door Ernest Janssen en Ed. Soupair te Luik voor f 103,— per duizend; 110000 blauwe IJsel-straatklinkers door Schalij en Bekker te Schoonhovert voor f 6,24 per duizend; 50000 Vechtsche straatklinkers, Vechtsche vorm, door J. C. Teves te Maarssen voor f 17,25 per duizend 75000 Vechtsche straatklinkers, Waalvorm, door J. C- Teves te Maarssen voor f 17,90 per duizend 780 M8. straatzand door D. de Jong te Gouderak voor f 0,70 per M8. Voor de ophooging van straten is door P. Ooms alhier, aannemer van de stadsreiniging, geleverd 61 M3. kolenasch tegen den prijs van f 0,60 per M8. (Wordt vervolgd.) 4e Klasse. Trekking van Maandag 7 Sept. No. 3825 f 1000. 3963 en 6185 ieder f 400. 1574, 1949, 3423, 6469 en 19607 leder 1 100. Prfizen van f 65. 10 2867 6318 9063 12046 14956 18054 19 3085 38 78 59 63 83 84 3124 96 90 12181 88 18100 105 29 98 96 12207 97 3 15 33 6436 9153 23 15016 42 61 3280 44 88 55 15162 18215 72 3398 67 9232 12424 15227 16 93 3430 80 56 12575 41 28 277 66 90 60 12630 42 93 85 3552 6520 99 77 76 18336 316 91 6604 9304 12732 86 39 434 3633 13 12 41 15330 18402 63 59 37 80 55 16467 53 511 60 97 9454 85 76 65 .17 69 80 6714 9729 86 15540 90 99 23 54 12828 50 18587 619 3731 32 70 53 93 96 26 53 3821 69 39 9812 71 15678 18641 6829 15 72 83 68 719 3982 6936 22 73 15732 18757 27 4000 7039 10030 81 64 18901 807 47 63 86 12916 15813 51 94 76 7110 99 13071 33 94 976 4108 '15 10123 95 44 19107 1020 11 37 78 13103' 76 19219 60 22 7205 93 13211 80 81 64 25 59 96 34 15923 84 84 71 7393 103Q1 41 25 86 1133 ■78 7420 9 49 82 19310 40 4208 74 42 64 16091 71 1212 33 13 7532 48 13320 16185 19405 18 86 10423 13403 94 19535 97 22 87 68 27 98 67 1343 56 7623 74 13511 16245 82 1408 4387 46 99 15 67 86 21 4482 59 10533 52 73 19685 1566 1601 58 85 1707 33 66 1810 38 1943 99 2000 4 17 92 2157 2243 62 79 2360 2469 2543 54 2625 39 43 56 67 86 2707 72 87 93 4553 91 4638 74 4707 15 84 4861 5043 5162 90 5215 27 96 5316 97 5485 98 99 5554 62 5600 54' 5774 5860 93 5917 18 26 49 6059 60 6113 97 10632 7778 66 91 10803 7811 25 15 57 7917 37 8014 10946 45 75 8109 90 84 11005 94 75 8202 80 19 11110 49 26 8368 62 80 11217 8406 67 71 11316 8506 89 16 11531 29 97 50 11617 8690 35. 8721 11733 54 11814 8817 23 45 51 65 81 8904 11926 26 35 99 12010 9025 45 60 70 93 13735 61 64 70 72 80 85 13855 65 13941 69 96 14022 32 62 84 14102 14384 14462 14636 86 90 14703 70 39 90 97 14821 26 30 14942 16305 76 16421 Qd 16503 15 54 55 76 16704 44 92 16824 16950 17105 33 17306 43 17508 51 58 71 17603 5 17747 17857 71 72 93 17903 8 OQ 18026 19739 53 19839 19927 32 48 70 77 20008 20 26 65 98 20128 39 48 97 20266 98 20336 86 91 20419 46 75 94 20504 68 20649 20763 74 20846 Kleiweg E 73a, GOUDA Telephoou No. 31. 5 SEPT. ^fderland. Cert. Ned. W. S.i»/, dito di+o dltc 8 dito dito dito 3 IIongar. Obl.Goudl. 1881-93 4 I TALIR. Inschrijving 1868-81 6 >obtbnr. Obl. in papier 1868 5 dito in silver 1868 5 Portugal. Obl. mot coupon 8 dito ticket 8 tiiBi.ANo. Obl. ttinnenl. 1894 4 dito Oocona. 1880 4 dito bij Roths. 1889 4 dito bij Hopt. 1889-90 4 dito iu goud. Icon. 1883 6 dito dito dito 1884 5 Hf#*/r„ Perpet, schuld 1881 4 ruMKEii.Gepr.Oonv. leen. 1890 4 Gec. leening serie D. >t Ge c.leenin. serie C. '-ijid-Akr Rp. v. oblg 1898 6 Msuco.Ob Huit.8oh. 1890 6 Venezuela. Obl. onbop. 1881 4 Amsterdam. Obligstien 1895 8 Rotterdam.Sted. leen. 1894 8 Sbd. N. Afr. Hsndelsv. sand. Arendsb. Tab.-MjjCortifioaten Deli-Maatichappy dito Arn. Hypotheekb. pandbr. 41/» Cult.-Mij. der Voratenl. aand. 's Gr. Hypotheekb. pandbr. 4'/i Nedorlandscho bank aand. Ned. Handelmaatsch. dito N.-W Sc Pao. Hyp. b. pandbr. 8 Rott. Hypotheekb. pandbr. 4 Utr. Hypotheekb. dito 4»/, Uobtbnr. Oost-Hong. bank aand. Kusl. Hypotheekbank pandb. 5 Amerika Equt. hy-poth. pandb. 4 Maxvr. L. G. Pr Lien cert. 6 Mid. Holl. IJ.-8poor.w.-Mij. aand. Mjj. tot HJxpl. v. 8t. Spw. aand. Ned. Ind. Spoorweg m. aand. Ned. Zuid Afr. 8pm aand. 6 dito dito dito 1891 dito 4Va Italië Spoorwl. 1887/89A-Eobl.8 Zuid-Ital, Spwmij. A-H. obl. 8 1'olkn. Warschau Weenen. aand. Rübl. Gr.. Rust. 8pw.-Mjjd.obl. 4 Baltisohe dito aand. Faatowa dito aand. 5 Iwang.üombr dito aand. 5 Kursk. Oh. Azow-Sp. kap. obl. 4 dito dito Amerika. Cent. Pae. Sp.Mij obl. 5 Ohio, fc North. W.pr. O.v. aand. Illinois Central obl. in goud 4 Louisr. fc Nashvilli Oer v. aand. Mexico. N. Spw.Mij. le hyp.a 6 Miss. Kanaas v. 4pCt. pref. aand N.-York Ontasio fc West. aand. Penn. dto Ohio oblig. 6. Ore gon. Calif, le hyp„ in goud St. Paul. Minn, fc Maait. obl. Un. Pac. Hoofljjn oblig. 6 dito dito Line. Col. le hyp. O 6 Am sterd. Omnibus Mij. aand. Rotterd.Tramweg-Maata.aand Nbd. Stad Amsterdam aand. f Stad Rotterdam aand 8 Homo. Theiss Regullr Geselsoh. 4 Oostbmr. Staatsieenig 1860 5 K.K. Oost. B. Or. 1880 8 Spanje. 8tad Madrid 8 1868 N*d. Ver. 11-1. A vl>. Hpocl. eert Vrkrs Slotkrs 80"/, 80»/, «•/l. 06%. 99'/, »1'/. #2'/. 8ty, 81»/i 2 4/, •nu/,, 877, 97V. 67V, 86 »«V, 104'/, 30 90 676 416 194 961/, 101'/, 1801/, 68»/,, 106 112 218V, 667/1, 69% 1041/, - 98% 100»/, 216 140'/, 80"/,. 1021, 107 105 364/, 1041/, 4* 09 04 99 101>/4 1087/, 101», 108»/, I H9»/,, 117»/, lOf '«n'/B De nog voerhanden worden tot SPOTPRIJZEN opgeruimd, n, Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen. VEILING 7 SEPTEMBER, ten overstaan van Notaris J. Koeman. Woon- en Winkelhuis aan de Gouwe, wyk C 105 en 105a f 6200.— k. P. Bremmer te Waddinxveen. Twee Woonhuizen en Erf en Kaaspakhuis aan de Vest wyk O Nos. 554—556 f 6930. k. G. Kooy. Pakhuis en Erf aan den Turfsingel wyk P 159 f 1300.— k. A. Fokkers. VERSCHEIDENH EID Het Kerkbestuur in Transvaal heeft de nationale verraders, in Engeland by voor keur natinonale verkenners genoemd, uit de kerkgenootschap gebannen. De heeren zyn met deze uitspraak niet tevreden. Zy zyn van meening, dat zy geen zonde hebben bedreven door over te loopen naar den vyand en dezen hun diensten aan te bieden; de loop der gebeurtenissen, beweren zy met ongeëvenaarde driestheid, heeft hen in het gelyk gesteld. Zij zyn daarom niet voorne mens hun aanspraken op den mede eigendom der kerkelijke goederen op te ge ven- Mocht de Gereformeerde kerk hen niet in haar schoot willen terugnemen, dan znllen zij zich aansluiten by de Presbyteriaansche kerk. Een nieuwe zwendel-truc De volgende advertentie komt de laatste dagen in verschillende bladen voor „Huwelijk wenscht huiselijk opgevoede Dame, 20 jaar, vermogen 30.000 Mark. Hee ren, ook onvermogend, maar met goed ka rakter, ontvangen nadere inlichtingen en portret van Gluckstern, Berlijn S. 47." Een inzender in het Utr. Dagbl. schrijft nu het volgende: „Vermoedende dat het zwendel was, ver zocht ik een mijner kennissen daarop te willen schrijvenal Bpoedig ontving hy een schrijven terug, dat binnenkort de monster collecte vrouwenportretten zoudo volgen, waaruit men zich slechts een troowe levens gezellin met 30.000 Mark te kiezen had. Inderdaad komt die collectie aan in den vorm van een aangeteekenden brief en na komt de trac zonder f 8 te storten, wordt deze brief niet afgegeven. Op de vraag aan den postbeambte, of er nog meer brieven aangekomen waren, kreeg hy ten antwoordja nog al. Men zy gewaarschuwdm. i. is het geld gewoon in het water gegooid." Maandag 7 Sept. 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3de kw. 26 cent per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer pryzen waren voor iste kwal. 27, 2de kwal. 24 3de kwal 20 cents per half kilo. Vette varkens redelijk aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 21 2de kwal. 20, 3de kwal. 17 cent per half kilo. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. Handel voor alles prijshoudend. EEN Te bevragen Peperstraat K 77. Abonnement f 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg* en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Ryks Inter- comraunaalbnreau. Op 1 Juli 1903 142 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2