Jt BEU LINNENGOED. Telephoonnet-Gouda- EENIG DEPOT VAN IEEE. GLASWERK BINNENLAND AÜVEItTENTIEN Heerenhuis met Tuin D. SAMSOH MCKiOLWABEV, KRISTAL Rechtzaken. Stadsnieuws. 373st0 Staats-loterij Kantongerecht te Gouda. Mevrouw Schim van der Loeff een keukenmeid» TE HULIl. BEURS VAN ROTTERDAM. Herfst 1903. Costumes tailleur, tiLSTEK§ en Najaarsmantels. Zenuw- en Maaglijders ISa-a-d-g-eTrer tl. IMVKNSWAAY ZONEN, '.P.SOOS, met Nickel gemonteerd heilsstaat reeds aangebroken, doch kolonel Marchand slaagde er door een verstandig woord in de dwazen van hun plan terug te brengenzy riepen „leve Marchand 1" env zongen de Marseillaise. Duitschland. Wegens een duel op sabel te Weimar zijn de „Justizratk" Vogt en de advocaat Andrée, veroordeeld tot drie maanden ves tingstraf elk. Morgen komt de rijkskanselier Von Bu- low een bezoek brengen aan de tentoon stelling te Dresden en dan wordt hij vor- moedelijk ook ontvangen door koning George. Om de premie van drie mark te ver dienen voor do alarmeering der brandweer, heeft een pianist zonder onderdak, te Ber lijn brand gesticht in een pakhuis vol mat ten, bamboes enz. ter blussching waarvan de brandweer Zondag vier uur werk had, terwijl de bewoners van het huis met groo- to moeite gered werden. 't Staat er met den voorzitter van den Berlijnschen gemeenteraad, dr. Langerhans, nu toch ernstig bijde drie-en-tachtigjari ge lijdt aan zwelling der nieren. STATEN-GENEKAAL. T BW B B BB B BL M n B R. Zitting van Dinsdag 22 September. Aan de orde was de behandeling van het adres van antwoord op de Troonrede. Over de algeraeene strekking wordt geen discussie gevoerd. De heer Van Kol kan zich niet vereenigen met de 2e alinea, waarin dank wordt ge bracht voor de mededeelingen omtrent de koloniënin plaats dat tegenspoed is getem perd, heerscht zoowel in Oost- als West-Indië honger, en onjuist is ook, dat van regeerings- wege steun werd verleend, want Nederland heeft nog geen cent voor den inlander uit gegeven. Spreker vestigde voorts de aan dacht der regeering op de overwonnen vorst Panglima, die als een held heeft gestreden voor de vrijheid van zyn land hjj hoopte dat men dien vorst niet zou laten voelen den druk des overwinnaars en achtte 't een daad van wijs beleid met humaniteit den overwonnene te behandelen. De Minister van Binnenlandsche Zaken verdedigde de bestreden zinsneden in de troonrede; slechts in enkele districten in Indië was de toestand zorgwekkend. Wat de houding der regeering tegenover Pang lima Polem betreft, zegt de minister, dat er voor den heer Van Kol, die zelf in Generaal Van Heutsz het ridderlijke hart hüldigt, daarin reeds voldoende waarborgen iioeten gelegen zijn, dat er van dien bevelhebber geen onedelmoedige harde voorstellen ten aanzien van Panglima Polem te wachten zijn, maar wel voorstellen, die met de waardig heid van den overwonnen held strokdn, en de regeering is met dezelfde gevoelens als Generaal Van Heutsz bezield. Na nog eenig debat is deze zinsnede goed gekeurd. Bij de derde paragraaf bestreed Mr. Troel stra de uitdrukking „misdadige woeling" in do Troonrede. Spr. sprak daarover zijne ontstemming en afkeuring uit, en' wees erop hoe ook verschillende bladen afkeuren, dat de bedoelde uitdrukking aan de Koningin in den mond is gelegd. Uitvoerig ging spreker op deze quaestie in, omdat bij er in zag een aanval op zijn partyhp ontkende 't misdadige van de woeling op het oogenblik dat zy plaats had, en protesteerde tegen de opvatting, dat de stoornis in het publieke leven voor de aar digheid of de grap was teweeggebracht De schuld van het gebeurde ligt by de Regee ring, dus was de woeling misdadig, dan is de Regeering misdadig geweest door haar optreden, temeer waar de stoornis voorko men had kunnen worden, indien de regeering van haar kant meer zelfbeperking had ge toond. Maar, vervolgde spreker, dat woord misdadige woeling is geen koninklijk woord, want dan ware het breed, edel, ruim, gene reus en ridderlijk geweest, die uitdrukking is geen woord uit het hart gekomen. Neen, zeide spreker, 'tis niet de Koningin, die deze woorden heeft gesproken, maar Dr. Kuyper, en hy alleen is verantwoordelijk voor die weerzinwekkende, onridderlijke, kleine, afstootende uitdrukking, welke slechts kan opkomen in het door partyzucht verstompte gemoed van hem, die er steeds op uit is zyn tegenstanders te vernietigen. Spreker oordeelde, dat Dr. Knyper het vuurtje warm wil houden tot 1905, maar de socialisten aanvaarden den naam van misdadiger als een eerenaam en wijzende op Duitschland betoogde spreker, dat de sociaaldemocratie juist door deze wyze van bestrijding zal winnen, zelfs al schuift Dr. Kuyper ter wille van partyzucht, de Koningin op den voorgrond. Spreker achtte 't dan ook ten slotte goed, dat de Kamer in haar antwoord die felle, overbodige, hartstochten- prikkelende uitdrukking heeft vermeden. Minister Kuyper protesteerde tegen de voorstelling van den heer Troelstra dat de Eerste kamer, door haar antwoord op de troonrede, een désaveu aan de regeering heeft willen geven. Het woord misdadig werd gebruikt in zedelyken zin. Met herinnering aan de feiten, beantwoordde de minister bevredigend de vraag dat het gebeurde inderdaad eene misdadige woeling was. Voor die uitdrukking was in de troon rede zeker plaats. By den byzonderen dank aan leger en vloot mocht de aanduiding niet ontbreken waarom de oproeping der miliciens noodzakelijk was. Waar het gold een aanslag op den Staat, de maatschappij en het gezag mochten door de regeering aan het hoofd van den §taat woorden in den mond gelegd worden die dat bedryf afkeuren. De heer Borgesius verklaarde dat hy en zyn partijgenooten het debat aanhouden tot by de begrooting, maar inmiddels het adres goedkeurden omdat het* niet bevat een in stemming met de woorden der Troonrede. De heer De Savornin Lohman verklaarde dat de niet vermelding niet beteekent niet instemming door de meerderheid. Het adres is daarop (aangenomen). Tegen stemden de socialisten. Deze en de volgende week heeft sectie onderzoek plaats van de begrootingen enz De werkzaamheden wegens de restauratie der zalen op het Binnenhof zyn zoover ge vorderd, dat aan de voormalige hofzaal vermoedelijk in den loop van het volgende jaar de bestemming zal kunnen worden ge geven, als daarvoor in overleg met de Staten- Generaal is bepaald. Om echter de opening der zitting van 1904/1905 der beide Kamers in deze zaal te doen geschieden, zal, behalve in de voortzetting der betimmering en ver dere afwerking van het inwendige van het gebouw, ook in de meubileering daarvan zyn te voorzieD. Hoewel deze aangelegenheid niet tot de bemoeiingen van het Dept. van Waterstaat hoort, aangezien zy deel uitmaakt der huis houdelyke zaken van de Staten-Generaal. zoo is toch tot de commissie voor de Grafe lijke zalen het verzoek gericht, met het oog op de wenschelyke overeenstemming in den styl der zaal en dien van het meubilair, om de Huish. Commissie der beide Kamers in deze by te staan. De minister van Water staat koestert de hoop dat het overleg, het welk thans omtrent het meubilair aanhangig is zoo tydig tot een resultaat zal mogen leiden, dat ook dit gedeelte der inrichting van de nieuwe zaal vóór September 1904 gereed zal zyn. Het bostunr der Nederlandsche Pomologi- sche Vereeniging tvil 13 Oct. te Amsterdam een Vruchtenkeuring houden, om na te gaan, welke soorten peren en appels in dit ongun stige vruchtenjaar nog voldoende tot haar recht zyn gekomen. Men zal dan daaruit eenigszins kunnen nagaan welke soorten het meest bestand zyn tegen vocht en koude tijdens den bloei. Het is daarom van het grootste belang, dat de inzenders, zooveel mogelyk, alle op gaven die ze hebben omtrent het weder in den bloeitijd mede inzenden. Zy, die in tuin of boomgaard het vroeger fruit nogal be hoorlijk hebben zien gelukken, worden mede dringend verzocht, hierover eenige mede deelingen te doen. De keuring zal als ge woonlijk geschieden door de commissie voor nomenclatuur uit de Nederl. Pomologische Vereeniging. Zooveel mogelyk zal er te Amsterdam gelegenheid wordon gezocht om het gezonden fruit door de eigenaars te doen verkoopen. Gemengde Berichten. Maandagavond is te Kleef door den laat- sten trein uit Keulen, aan een overweg waarvan de afsluiting openstond, oen rijtuig waarin de wijnhandelaar Ophausen met vrouw en twe* dochters gezeten was, overreden. Allen werden terstond gedood. Het gezel schap kwam van een naburige kermis terug. Het N- v N. meldt Allerlei geruchten omtrent pokkengevallen te Amstevdam doen in den laatsten tjjd de ronde. Mocht mqn ze gelooven, dan zou men denken, dat deze vreeselyke ziekte daar weldra epidemisch zou worden verklaard. Gelukkig zyn die praatjes schromelijk overdreven- Wel worden thans enkele pa- tienten in het Wilhelrainagasthuis verpleegd, die aan deze besmettelijke ziekte lijden, maar hun getal bedraagt slechts zeven. Drie „pokkenbiljetten" zijn in de stad aangeplakt eën in de Vrolikstraat, een in de Ljjnbaan- steeg en een in de St. Anthoniebreestraat de lijders in die woningen zyn intusschen naar het gasthuis gebracht, tegelijk met hun geheele gezin, dat daar eenigen tyd in ob servatie blyft. Ook het Onze Lieve VrouWe-Gasthuis in de Oosterparkstraat herbert een pokkenpa- tiënt, maar deze is afkomstig uit Water graafsmeer. Wederom is een aangeteekende brief van een groot deel van zyn inhoud beroofd. Vrijdag werd van Amsterdam een aangetee kende brief met aangegeven waarde, bevat tende f 440, naar Meppel gezonden. Bij aankomst aldaar bleek, dat de brief was opengemaakt en weer dichtgeplakt en dat de geheele inhoud er uit was gestolen öp tweè muntbiljetten van f 10 na. De justitie is met de zaak in kennis ge steld. (N. v. N.) Het nieuwste portret van keizer Wilhelm. De aankomst van keizer Wilhelm te Weenen beschrijvende, geeft de Weensche „N. R. Ct." correspondent het volgende „portret" van den keizer „Het waarnemen van zulk een machtig monarch als keizer Wilhelm is lang niet oninteressant. Onwillekeurig vroeg ik my afIs die jonge man met dat opgewekte gezicht, met die hartelijke manieren, die levendigheid van bewegingen is dit nu dezelfde keizer, dien wy van de portretten kennen, met opgedraaide snor en met oogen die imponeeren willen En is dit nu dezelf de, die Bismarck weggezonden heeft, die tegen de socialisten te keer gaat, die in Aken als verdediger van het geloof en van den godsdienst optrad Ik zag hem naar het troepje in Weenen gevestigde Duit- schers gaan, die voor deze gelegenheid nog eens de uniform hadden aangetrokken, waarin zy vroeger hun vaderland hadden gediend. Hoe joviaal was hy tegen die land- genootenGeen spoor van pose en niets van een ondoordringbaar masker, dat hoogheid heet te bevorderen en waarachter men de gevoelens tracht te verbergen. In één woord gedurende het kleine half uur dat ik heel van naby de begroeting der soevereinen kon bywonen was keizer Wilhelm een en al be minnelijkheid en maakte by een uiterst aangenamen indruk." De groote Zwitsersche elektriciteitsfabriek van Brown Boveri, te Baden, heeft van de „Société Métropolitaine" te Parijs de op dracht ontvangen, de werktuigen te leveren voor de inrichting van haar nieuwe cen trales Het eerste gedeelte dezer loverantie bestaat uit vier groote stoomturbines met dynamos van gezamenlijk 30.000 paarde- krachten. Dit is, zegt de „Frankf. Ztg.", de grootste opdracht, welke Brown Boveri tot dusver ontvangen heeft. Naar men uit Philippine aan de „Midd. Ct." meldt, heeft de) jongste storm ook zeer veel schade aangericht op vele mosselbanken voornamelijk op de Ooster-Schelde. Op plaat sen, die dik bezaaid waren, zyn ni nage noeg geen mosselen meer te vinden. Vooral op de banken, die 't meest onder don „wal liggen en by eb droog loopen, is de schade 't grootst. Duizenden tonnen zaad en mosselen zyn door het ruwe weer weggeslagenvoor de betrokken visschers is dit een gevoelig ver lies. De berichten der Duitsche bladen over de overstroomingen in Gastein zyn volgens ooggetuigen schromelijk overdreven. Men sprak van vijf of zes dooden, terwijl slechts een persoon, een jongmensch van 18 jaar, die met een brug werd meegesleurd, het leven verloor. De „Lokal Anzeiger" beweer de, dat het Gasteinerhof geheel vernield was. De waarheid is, dat het gebouw in het minst geen schade heeft geleden. Maar niettegenstaande dit is de ellende in de omstreken groot genoeg. Vele arme landbouwers hebben hun bezittingen verlo ren, en groote stukken grond zyn met een dikke laag zand bedekt. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werden gisteren o. a. de volgende personen veroordeeld: L. v. L., 17 jaar, ijzerwerker te Krimpen a. d. Use), D. De Br., 21 jaar, sjouwer to Capelle a. d. IJsel, C. J16 jaar, sjouwer en M. Sn., schippersknecht, beiden te Krimpen a. d. IJsel, wegens mishandeling door een wielrijder, den burgemeester van Nieuw- Lekkerland, tegen den grond te dringen, ieder tpt 7 dagen gevangenisstraf. Vervolgens stonden terecht: Op den 30 Juli lag K. Mudde met zyn schip Risico in lossing te Gouderak. ^Dien dag nu was de 14-jarige arbeider aldaar P. N. aan boord geweest en na zyn vertrek miste de schipper uit zyn broek, die op het achterluik van het schip had gelegen, zyn portemonnaie, waarin omstreeks f 13. Te dier zake stond N. heden terecht. Hy be kende zich aan diefstal van de portemonnaie schuldig gemaakt te hebben en had voor het geld op de Goudsche kermis een horloge gekocht. Volgens informatiën en beklaagde erkende dat ze jutèt waren maakt kg „zich menigmaal aan diefstal schuldigook na dit feit heeft hy nog gestolen. Het openbaar ministerie achtte het gewenscht den knaap tot zyn 18e jaar in een ryksopvoedingsge- sticht te plaatsen. D. S., 19 jaar, arbeider te Jaarsveld, be kende op den len Juni zekeren L. de Bruin met een mes over zyn linkerschouder te. hebben gesneden. De verwonde verklaarde daartoe geen aanleiding te hebben gegeven, hoewel de beklaagde het tegendeel beweerde en een getuige dit bevestigde Beklaagde had by de vechtpartij een stukje van zyn oor verloren. Veroordeeling werd gevraagd tot 14 dagen gevangenisstraf. In den nacht van 6 op 7 Juni werd J, K., 44 jaar, werkman te Schoonhoven, door den nachtwaker Stavers aangehouden met een zak met hooi. By onderzoek bleek, dat hy dit had weggehaald van achter de woning van den bouwman F. Plieger te Willige Lan- gerak. Beklaagde bekende dit. Eisch f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. A. P., 28 jaar, arbeider te Zevenhuizen, beweerde van zekeren A. Schmit voor ver diend loon nog 35 cents te moeten hebben. By herhaling had hy er om gevraagd, doch tevergeefs. Op 30 Mei nu ontmoette hij hem weer, en desgevraagd zou S. hem gezegd hebben „je zal ze nooit hebben." Hy was toen boos geworden en had S. met een stok tot bloedens toe op zyn hoofd gestagen. 8. verklaarde aan beklaagde niets meer schuldig te zyn en hem zelfs voor het verrichte zeer goed botaald te hebben. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. De gewezen makelaar te Buiksloot J. C. H., die wegens valsckheid in geschrifte (lote- ryzwendel te Sneek) door het gerechtshof te Leeuwarden in hooger beroep is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis hoeft afgezien van zyn recht van cassatie. Hy berust in zyn straf en zal die, op zyn verzoek, te Amster dam ondergaan. GOUDA, 23 September 1903. De commies der posteryen en telegraphie 4de klasse F. Scherpenhuysen, is verplaatst, van Amsterdam (postkantoor) naar Gouda, en wordt op 1 December weder verplaatst naar Bergen op Zoom. Aan het verslag van den toestand der gemeente Gouda over 1902 ontleenen wy het volgende: Scholen volgons de Wet tot regeling van het Middelbaar Onderwijs. Deze scholen zijn a. de Ryks Hoogere Burgerschool, geves tigd in oen door de gemeente aan hot Ryk ten gebruike afgestaan gebouV, dat door bybouw voor rekening der gemeente is uit gebreid. b. de Avondschool voor ambachtslieden, aan de Houtmansgracht. Deze gemeente school mag zich in toenemenden bloei ver heugen. De uitgaven ten haren behoeve hebben over 1902 bedragen f 8252.97. Aan school geld (f 5,— voor eiken leerlingf 3,— voor minvermogenden) werd ontvangen f 328,50, terwyl aan 106 onvermogenden gratis on derwys werd verstrekt. Van de provincie Zuid-Holland ontvangt de gemeente een sub sidie van f 1000,— als tegemoetkoming in de kostpn van de instandhouding der school. Op het einde des jaars werd de school be zocht door 20 leerlingen in andere gemeen ten woonachtig. c. de cursus in handelswetenschappen der afdeeling Gouda, van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Ne derland, die daarvoor van de Gemeente een subsidie van f 400,- genoot met het vrije gebruik van de noodige lokalen in het ge bouw der Stads-Muziekschool. d. de Teekenschool der Timmerlieden- Vereeniging St. Jozef, onderafdeeling van den Nederlandschen R. K. Volksbond, ten behoeve waarvan bij Raadsbesluit va» 3 Oc tober 1902 voor den tyd van twee jaren eene subsidie uit de Gemeentekas van f 100,— per jaar is verleend. Voor verdere bijzonderheden over deze scholen verwyzen wy naar het als Bijlage VI hierbij gevoegde Verslag van de Com- missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs over het jaar 1902. Latynsche scholen, Gymnasia en Athenaea. Het Gymnasium. Het Verslag door het College van Curatoren omtrent den toestand van het Gymnasium gedurende 1902 uitgebracht, wordt als Bij lage VII hierachter aangetroffen. De uitgaven voor het Gymnasium hebben over het afgeloopen jaar f 22263,591 bedra gen, waarin door het Ryk is bijgedragen voor f 8749,08. Aan schoolgeld werd ontvangen eene *som van f 4225,-- en aan rente van het Scho- larchie-fonds f 1165, Kunsten en Wetenschappen. De Muziekschool. De Commissie van Toezicht op de Stads- Muziekschool, die in hare samenstelling geene verandering onderging, heeft omtrent den toestand der school over 1902 een ver- slag ingezonden,- dat als bylage VIII hier achter is gedrukt. Ter aanvulling daarvan zy hier vermeld, dat op verzoek van de Commissie tot dekking van de meerdere kos ten der school als gevolg van den gewensch- ten maatregel om de lessen in de piano-, viool- en instrnmentaalklassen voortaan niet meer door vier, maar door hoogstens drie leerlingen tegelijk te doen bijwonen, het schoolgeld by Raadsbesluit van 4 Juli 1902 verhoogd werd. Het bedraagt thans voor ieder leorling per jaar voor het onderwijs in deri zang en de theorie f 6, in den solozang - 16, in den zang, de theorie en op eenig instrument, behalve piano en orgel - 23,— op eenig instrument behalve piano en orgel- 20,—^ op de piano- 30, op het orgel, eerstbeginnenden - 15, op het orgel, meergevorderden - 30,— j De uitgaven ten behoeve van de school hebben in 1902 bedragen f 4313,99aan schoolgelden werd ontvangen eene som van f 3283,50. (Wordt vervolgd.) De gemeenteraad te Moordrecht heeft be paald, dat het onderwijzend personeel aan de openbare lagere school verplicht is te Moordrecht te wonen. Zwammerda!m. By de stemming voor een lid van den Raad is de heer F. Schrcuder gekozen met 11§ st. tegen 106 op den heer Ninaber van Eyben (a r.). Ouderkerk ad IJsel. Mej. G. Teffer, onderwijzeres alhier, is benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. school te Zwingelspaan en aan die to Pernis (hoofd de heer Wassink). Oudewater. Het post- en telegraafkan toor alhier, tot heden eigendom van den vroegeren directeur, den heer P. Buys te Arnhem, is door het ryk aangekocht. Naar men verneemt zullen eenige verbeteringen worden aangebracht. Atjeli. By het departement van koloniën is ont vangen het volgende van 22 dezer gedag- teekende telegram van den gouverneur- generaal van Nedlndië betreffende de gebeurtenissen in Atjeh Toekoe Tji Geudong (schoonvader van Panglima Polém) heeft zich onderworpen. 5e Klasse. Trekking van Woensdag 23 Sept, No. 5789 f 50.000. 536, 4938, 8858,8995,15055 en 15058 ieder I 1000. 2952, 4150, 12284. 14809, 16993 en 16999 ieder 1 400. 7314, 12499 en 15742 ieder f 200. 2710, 2999,7320,12702,17101,17303, 19006 en 19742 ieder 100. Prijzen van f 70. 14 3449 6259 9349 12658 15129 18011 60 3684 62 9606 12868 15246 44 80 3758 6303 81 12913 15429 18378 229 3909 13 57 13134 15568 18503 84 4021 6509 9828 13209 15634 19 366 88 57 10082 13363 15765 91 450 4263 6635 10120 13401 15805 18622 54 4456 6763 10329 13553 16033 29 667 83 6854 10614 13668 16384 38 722 95 7210 10868 87 16543 18849 55 4582 83 73 94 16614 19154 1044 4701 7455 11087 13857 16700 90 99 20 7748 11145 78 3 99 1252 21 7909 11221 13930 37 19348 1816 34 14 47 14294 16845 19544 36 4972 8101 68 14450 84 95 97 5062 8206 11361 88 16980 19712 2361 90 50 92 14568 92 19824 2887 5482 78 98 90 17465 20083 3055' 5544 8517 11555 14603 17538 20220 3113 5704 8657 11615 14804 44 20345 81 5803 8720 30 75 17843 20572 3203 8 34 11711 87 48 20884 77 48 8894 12158 14927 96 20930 88 96 9244 95 15073 17921 3435 5931 9347 12619 Zitting van 23 September 1903. Jacktovertreding. C. T. te Waddiniveen 2 maal 1 3 snbs. 2 maal 2 d., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen fuik. J. v. V. te Gouda, f 3 -f f 1 siibs. 2 d. 4- 1> d., met verbeurd verklaring der in beslag genomen gebbe. J. S. te Reeuw(jk f 0.50 subs. 1 d. G, B. te Waddinxveen f 3 plus f 5, ver beurd verklaring van de opbrengst van de in beslag genomen en verkochte visch ad f 0.30. Boterwet. L. d. H. gave te .Gouda f 10 subs. 5- d.,*terug- bevolen 'van het monster margarine aan A. A. H., botervisiteur te'sGravenhage. Arbeidswet. H. A. J. te Gouda 11 m. f 5 subs. 11 m. 3 d. Leerplichtwet. J. d. G. en P. C. B. beiden te Bleiswyk ieder f 0.50 subs. 1 d. H. K., W. M., beiden te Bleiswyk ieder f 1 subs. 2 d. N. S. en J. S. beiden te Bleiswijk ieder f 2 subs. 2 d.' id. by le herhaling. G. R. en P. v, R. te Bleiswyk ieder f 3 subs, 2 d. id. by 2e herhaling. M. A. K. te Bleiswyk f 5 subs. 3 d. P. v. R. te Bleiswyk f 3 subs. 3 d. Reglement Wegen en Voetpaden in Zuid- Holland Art. 426 W. v. S. J. v. d. G. te Waddinxveen, D. O. te Zevenhuizen, J. R. te Rotterdam, D. B., P. J. d. G. en J. L, allen te Bleiswyk, -en H. V. te Moordrecht ieder f 1 subs. 1 d. U- P- te Waddinxveen f 3 subs. 3 d. Openbare dronkenschap. J. v. d. B. te Gouda f 0.50 subs. 1 d. P. S., C. v. M., M. A. H. allen te Gouda en M. L. te Rotterdam ieder f 1 subs. 2 d. J. V. te Leiden f 1 subs. 2 d. A. M. te Gouda, f 2 subs. 2 d. J. V. en W. V. te Gouda f 3 subs. 3 d, id. 2 maal gepleegd. A. S. te Gouda 2 maal f 2 subs. 2 maal 2 dagen. Amsterdam, 22 September 1903. Volgens het „Weekblad van de Commissie- bank" te Amsterdam, zyn in de week, ge ëindigd 22 September, door tusschenkomst dier bank verhandeld de navolgendo minder courante fondsen Aand. Ned. Ind. Houtaankap My 16' 3 pCt. Cultuur Maats. Watoetoelis Poppoh My. v. Zwavelzuurbereiding Ned. fabriek van Werktui gen en Spoorweg Materieel Serie A Gezamenlijke Buskruitmakers van Noord-Holland, Utrecht en Zeeland Hotel en Cafe Neuf (My. tot exploitatie van het) Pref. aand. Oostersche Hypothbank Aand. Pretoria Hypotheek Mij. (40 pCt. gestort) Utrechtsche Hypotheekbank (10 pCt. gestort) Haarlemsche Tramway My. Stoomtrawler Visschery Ymuiden Groninger Waterleiding M(j. 145 31/, pCt. Oblig. Provincie Noord- Brabant 4 pCt. Oblig. Provincie Noord Holland 101' 4 pCt. Oblig. Provincie Overijssel 101 4 pCt. Schuldbr. Voorschotbank der Eerste Rotterdamsche My. van Verzekering op het Leven tegen ongelukken en invaliditeit Loten Vereeniging tot instandhou ding van het Concertgebouw te Amsterdam 103 75 70 160 80 67. 125 275 90 27 100 f 5.- Als nieuw ingekomen wijzigingen van Vraag en Aanbod in genoemd Weekblad, vermelden wjj de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Ned. Ind. Crediet en Bank- vereeniging A Sumatra Exploratie en Mijnbouw M|j. B Sumatra Exploratie en Mijnbouw M|j. Mij. de Korenschoof .Hollandia" Hoilandsche fa briek van Melkproducten en Voedingsmiddelen Oblig. Spiegel en Ljjstenfabriek do Atlas Aand. Mij. tot expl. van het Hotel en Cafe Neuf 55 pCt. 2 100 210 60 78 Haarlemsche Hypotheekbank 110 120 Pretoria Hypotheek Mij. Gew. Aand. Stoomvaart Maat schappij Zeeland AANGEBODEN. Aand. Industrie Bank Oblig. Binnenlandsche Expl. Mij. van Onroerende Goederen Mj). tot Expl. van Bouw gronden Maastand Aand. Tabak Mij. Adjoong II Offerte 65 Landbouw Mjj. Melattie Bod Cultuur Mij. Watoetoelis Poppoh 103 pCt. r „Hollandia" Holl. fabr. van Melkproducten en Voedings middelen 215 Oblig. Spiegel en Ljjstenfabriek de Atlas 65'/, Aand. Naaralooze Vennootschap Het Nederlandsch Veem 35 Mjj. tot expl. van het Hotel en Cafe Neuf 85 1 Pref. aand. Oostersche Hypb. 70 Aand. Pretoria Hypotheek Mij. 125 Oblig. Stoomvaart Mjj. Triton Bod Aand. Levensverzekering Maats. Neerlandia 100 pCt. L Mjj. v. Assurantie Discontoering en Bel. der Stad Rotterdam 190 EEN NIEUWE SORTEERING een herhaling der ontploffing is nog niet geheel weggenomen. vraagt tegen 1 November ,i EEN Te bevragen Peperstraat K 77. van OS Az„ Kleiweg E 73a, GOUDA Teleifhoon Vo. .11. 79», 94'/, 99'/, 95 96'/, 34'/, 30'/, 74 DINSDAG, 22 SEPT. L.K. H.K. Staatsleeningen Nederland. Certificaten Ned. Werkelyke Schuld 2'/g Finland. Obligatien Staatslee- ling 1889 3' Rusland. Obligatiën Binnen landsche 1894 4 Obligatiën Geconsolideerde (GR. 625) 188Ó 4 Goudleening 1884 5 Turkije Geconverteordo Lee* ning Serie C Geconv. Leening Serie D. Brazilië. Railw. Guar. Rose. Bonds 1901/02 4 Provinciale en Stedelijke Leeningen. Rotterdam Obligatiën (f 1000) 1898-1903 3'/s 97% Industrieele en Financieele Ondernemingen Schuldbr. Ned. Crediet-en Voor schot-Bank D/g 1Ö0 Oblig. Ned. My. voor Zeker- heidsst. v. ambt. en beambt. 4 100 Schuldbr. Voorschotb.le Rott. 4 100 Hypotheek-Ban ken Pandb. Dordrechtsche Hypb. 4 Pandbr. Friesch Groningsche Hypb. 4 Pandb. Hoilandsche Hypothb. 4 Hypothbr. Residentie Hypb. '4 Pandbrieven Rotterdamsclie Hypotheekbank 4 dito dito dito 31 Pandbr. Standaard Hypb. Pandbrieven Nederl. Hypb Veendam Pandb. Westlandscbe Hypb. Pandb. Zuid-Holl. Hypb. Tabaks Ondernemingen. Certificaten Arendsburg-Tabak- Maatschappy Scheepvaart- Maa tschappijen Aand. Ned. Amerik. Stv.-My. Mijnbouw-Maatschappijen. Obligatiën Muller Co. Alg. Mynbouw My. 5 Diversen. Obligatiën My. tot Expl. van Meerdervoort 1902 4 Spoorwegleeningen Brazilië. Oèste d. Minas Obl. 5 Premieleeniixgen. Nederland. Oblig. Gemeente- crediet 3 99a/4 lOOi/, 100 100 101»'. 97% 4 100 'te 4 100 4 100 4 99* 513 92 99 98 45 V. 102' 100 Bod Bod ONTVANGEN de NOUVEAUTÉS in R EG EN MAN TE 1 ,S (eclil waterproof VERSCHEIDENHEID. Ontploffing te Mozambique. Een hevige ontploffing had gisteren plaats in de bewaarplaatsen van buskruit en grana ten in liet fort Sao Sebastiano. Er zyn vele dooden en gewQndcn. Gelukkig bleef de ramp beperkt tot bet fort Het gevaar voor Abonnement f 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Ryks Inter com unaalbureau. Op 1 Juli 1903 142 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VI8CH- MARKT. wordt nit overtuiging, als een werkelyke hulp *n den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wor It (1 t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'8 Bookh. Zaltbommol. (Men wordt verzocht op 't Mttllk te letten uit hkt Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd iu verzegelde pakjes van trijf twee en een half en een Ned. om met vermelding van Nommer er. |Prys, voorzien van nevenstaand ff Merk, volgens de Wet gedepo "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende .1. C BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. TIENDEWEG, GOUDA. Specialiteit in EN Alle Nickel waren worden onder garantie verkocht. ivieuw oiioverlrnfti'ii Frof. Dr. Liebors wolbekend HltW-BBACBT-Ilim (Alleen echt met Fabrieksmerk). tot voortdurende, radicale en I zekere genezing van alle, zelfs I de meest hardnekkige zenuw ziektenvooral ontstaan door J afdwalingen op jeugdig, n leeftijd fotale genezing van elke zwakte, Bleek zucht Benauwdheid Hoofdpijn - Migraine Hartklopping - Maagpijn slechte spijsvertering Onvermogen -- Impotenz Pollutione enz. Uit voerige prospectussen I tr cr flescli fl. 1, fl. 2 (1, 3' dubbolö flosc'. f<. Oi.'r I DepótMatth. v.d. VoRto,Zalthommo I) jv'.l M. Cléban Co., Rotterdam. I Rappel, VGravenhago. I llalmman» do Jong J. Czn. Rotter (lam \.-lff k Co.,Gouda, cn bii alle drogiston

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2